МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Социки&коммі ще принаймні рік продовжать тихо розкрадати землю

12/19/2006 | Ф. Сотів
Верховна Рада заборонила продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2008 року. Продаж буде дозволено, коли вільної землі вже не залишиться.


Не можна сказати, що розкраданням землі (під різними формами і схемами) зараз займаються тільки люди з КПУ та СПУ, але ці достойники - крім того що вони є в бізнесі, ще й забезпечують ідеологічне прикриття. До того ж саме у цих фракціях багато депутатів з сільськогосподарським бізнесом, створеним у ті благословенні часи, коли коммі та социки усіма силами противились створенню прозорих правил гри на цьому ринку. І заборона на продаж землі - перешкода номер один, для того щоб земельна власність могла ефективно генерувати капітал для всіх її власників, а не тільки для жменьки червоних земельних баронів.

Водночас, під акомпанемент зойків про соціальну справедливість та "національне надбання" відбувається тихий "дерібан". Так, земля що була розпайована, вже давно в більшості регіонів України не належить селянам, що її отримали. Різноманітні форми оренди та інші напівлегальні схеми призвели до створення великих землеволодінь. Так само і землі КСП в більшості своїй вже зараз де-факто належать "інвесторам", і це в таких найродючіших областях, як Черкаська.


Але повернемось до наших баранів: за ухвалення відповідного закону "Про внесення змін до Земельного кодексу України" проголосували 354 народні депутати.


Згідно з законом, до 1 січня 2008 року забороняється внесення права на земельну частку до статутних фондів господарських товариств - таким чином втрачається можливість ефективно створювати капітал за допомогою власності на землю - а це, за твердженням таких економістів як Ернандо де Сото, є однією причиною чому капіталізм є успішним на Заході, і недолугим в таких країнах як Перу або Україна.

Крім того, до 1 січня 2008 року не допускається купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення викупу їх для суспільних потреб.
"Вилучення для суспільних потреб" - більшовики мають гордитися таким формулюванням. Замість того, щоб на кожному кроці говорити про недоторканість приватної власності, ми до сих пір говоримо про "суспільні потреби", які в 99.9% випадків зводяться до потреб конкретного чиновника в отриманні цілком конкретного хабаря.


Згідно з законом, до 1 січня 2008 року також не допускається купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок, зміна цільового призначення використання земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі власника земельних часток для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток, крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення земельних ділянок для суспільних потреб. Знов таки - цим формулюванням розвиток економічних відносин у цій сфері, нормальний ефективний ринок, надія на покращення ситуації в селі - все це відкладається мінімум на один рік. І не потрібно нам кричати, товариші соціалісти та комуністи, про те що землю скуплять на кореню зовнішні або внутрішні капіталісти - спробуй її купити, якщо вона вже продана, причому продана за напівлегальними схемами!

Добрі депутати дозволяють купівлю-продаж або відчуження іншим способом земельних ділянок та земельних часток лише з 1 січня 2008 року, та й то за умови набрання чинності законів України про державний земельний кадастр та про ринок земель, визначивши особливості обігу земель державної та комунальної власності і земель товарного сільськогосподарського виробництва. Угоди, які будуть укладені під час заборони на купівлю-продаж, будуть недійсними. Як вже вказано вище, цей закон спрямований на те щоб ще більше економіки пішло в тінь - де діє кримінал, хабарі, напівлегальні угоди та неефективність - замість прозорих правил, ринкових цін та ефективного створення капіталу, що дає надію також і на розвиток держави у цілому.

Крім того, згідно прийнятого сьогодні закону, Кабмін має розробити та затвердити нормативно-правові акти щодо вдосконалення методики оцінки земель товарного сільськогосподарського виробництва. Тобто, ще раз - замість того, щоби - як це є у будь якій країні з ефективною економікою - ціну визначав ринок, у нас знову пропонується совковий, гибридний, почварний змішаний варіант капіталізму з надмірним держрегулюванням, із витісненням всього що рухається в "тінь", з повним нерозумінням чиновниками і законодавцями того, як зробити економічну систему в країні успішною і ефективною.

Відповіді

 • 2006.12.20 | Єфремович

  Re: Социки&коммі ще принаймні рік продовжать тихо розкрадати землю

  Я б посилався не так на комі та соці як на регіоналів. Спілкуючись наразі з київськими брокерами з метою придбання ділянки для баньки дуже часто чую від них про великі шматки землі, вікупленої донецькими, в Київський області.
  Хоча мені незрозуміло, якими дірками в законодавстві користуються покупці при купівлі пая, переводу такого під ОСГ з подальшим переводом під житлове будівництво. Таким чином земля, що була придбана, для прикладу, за $50 за сотку через кілька місяців коштує $1000 за ту ж сотку. Оце рентабельність! Та не для всіх.
  Цікаво, бути членом якої партії сьогодні потрібно (ріторично :sarcastic:), щоб користуватись такими пільгами, що знаходяться в протиріччі з Земельним Кодексом, де ясно записано, до 1 січня 2007 ніякий продаж, а також зміна призначення ділянки неможлива.
  Виявляється, тепер це знову неможливо вже до 1.1.2008.
  До речі, на сайті ВР закон "Про внесення змін до Земельного кодексу України", що був би прийнятий останні 2 місяці я не знайшов. Можливо ще не встигли покласти.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.12.21 | observer

  +БЮТCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua