МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Львівські депутати проситимуть заборонити «Свідків Єгови»

12/20/2006 | Narodna
Депутати Львівської обласної ради звертатимуться до Верховної Ради України з вимогою визнати церкву «Свідків Єгови» незаконною та рекомендацією заборонити її діяльність на території України. Про це сьогодні, 20 грудня, у коментарі Західній інформаційній корпорації повідомив депутат Львівської обласної ради, член постійної депутатської комісії з питань культури, духовного відродження, ЗМІ та туризму ЛОР від Української Народної Партії Олег Немчінов.

«На постійну комісію з питань культури, духовного відродження, ЗМІ та туризму надійшло звернення від ієрархів ряду християнських церков стосовно появи книги «Кінець фальшивої релігії вже близько!», яку розповсюджують «Свідки Єгови». Комісія розглянула і одноголосно висловила рішення доручити виконавчим органам обласної державної адміністрації, зокрема, управлінню внутрішньої політики та відділу релігій, які курують це питання, підготувати проект звернення обласної ради до Верховної Ради України з вимогою визнати церкву «Свідків Єгови» незаконною та рекомендувати заборонити її діяльність на території України», – повідомив О.Немчінов.

«Ця книга порушує права громадян, оскільки принижує релігійні почуття переважної більшості українських громадян, які сповідують традиційні християнські конфесії. Більше того – це звернення є фактично кульмінацією тих багаточисельних листів, які протягом багатьох років надходили на адресу владних органів щодо діяльність цієї секти. Громадяни свідчать, що в результаті діяльності «Свідків Єгови» руйнуються сім’ї: батьки залишаються без дітей, діти без батьків і фактично йде насадження тоталітарної релігії.

На жаль, обласна рада не має права законодавчої ініціативи, але ми будемо звертатися до колег з Верховної Ради. Думаю, обласна рада підтримає цей проект звернення», – додав депутат від УНП.

За його словами, звернення планують винести на розгляд сесії, яка відбудеться 26 грудня.

Довідка ЗІКу.

Представники християнських конфесій Львівщини звернулися до депутатів Львівської міської ради та Львівської обласної ради з відкритим листом, в якому просять захистити релігійні почуття парафіян.

Як зазначено у відкритому листі, спонукало їх звернутися до міських обранців «масове розповсюдження «Свідками Єгови» публікації «Кінець фальшивої релігії вже близько!», яка згідно з реквізитами розповсюджувалася у межах проведення всесвітньої акції».

«У цій публікації, яку отримала від «Свідків Єгови» значна кількість наших парафіян, міститься малюнок, що завідомо ображає їх релігійні почуття. Виходячи з тексту публікації, на ньому зображена повія, яка символізує світову релігійну систему та яка ніби осідлала світові політичні системи в образі звіра. Дуже образливим для наших парафіян є те, що ця повія зображена на фоні виключно християнських храмів, про що однозначно свідчить як архітектура зображених будівель, так і наявність хреста над куполом одного з храмів», – йдеться у тексті, скерованому до депутатів.

«Ми вважаємо, що автори даної публікації свідомо вдалися до дій, які не лише ображають релігійні почуття християн, але й можуть бути розцінені як розпалювання релігійної ворожнечі.

Виходячи з Конституції України, згідно з якою ображання почуттів громадян у зв’язку із ставленням до релігії тягне за собою відповідальність, встановлену законом, ми звертаємося до вас, як до Божих слуг, на яких покладено обов’язок здійснювати державний контроль за дотриманням законодавства України про свободу совісті та релігійні організації. Ми вважаємо, що керівники «Релігійної організації Свідків Єгови в Україні» вчинили свідомі дії, що посягають на гідність християн, тому їх дії мають бути належно оцінені з боку відповідних державних органів», – зазначено у відкритому листі, який підписали представники Львівської Архиєпархії УГКЦ, Львівської єпархії УПЦ, Львівської єпархії УАПЦ, Управління Львівської архідієцезії Римо-католицької Церкви.

Західна Інформаційна Корпорація

Відповіді

 • 2006.12.20 | сябр

  православно-католицький талібан

  дуже схоже на сумнозвісний карикатурний скандал. Спеціально для релігійно стурбованих львівських депутатів нагадую:держслужбовці є слугами народу, а ніяк не божими. Слугами того самого народу, який утримує величезну кількість дармоїдів у рясах, сутанах, чалмах, кіпах, та просто у чорних костюмах. Усі ці дармоїди називають себе слугами божими. Невже свідки Єгови для України небезпечніші за Януковича? проте боротися з ними значно приємніше та безпечніше.
 • 2006.12.21 | jeffdavis

  Re: Львівські депутати проситимуть заборонити «Свідків Єгови»

  Слугами того самого народу, який утримує..

  - нікого він не утримує, бо дає сам, не вимагають. Не плутайте церкву з дерьмократією.

  Свідки Ієгови значно небезпечніші від Януковича.
  Я обома руками за заборону, бо часто-густо вони просто калічать дітей наприклад (до лікаря їм заборонено ходити) і т.ін.
 • 2006.12.21 | Киянка

  Люди, не варто аж так хвилюватися

  З одного боку, я розумію львів"ян. Але часи на релігйну та світоглядну монополію давно пройшли (добре це чи погано - це вже інше питання, кожен оцінює по-своєму), переважний вплив заробляється професійною подвижницькою працею - і греко-католики це знають :).

  Якщо вже використовувати термін "ворог", то Янук тут поза конкуренцією наразі. Свідки Єгови можуть не подобатися, але вони явно не самі шкідливі серед конфесійних груп (ну, хоча б тому :), що Відомо-Кому осанну не співають).
  Вони не затягають до себе налигачем. Так, вони бувають напористі. А бувають такі, інші, які покладаються більше на державних мужів, і перед ними запобігають чи плачуться.

  Справедливості ради ще зазначу, що свідки не відмовляються від лікарської допомоги взагалі, а - від окремих її видів (наприклад, переливання крові), та активно пропагують та практикують здоровий спосіб життя. Перше, як на мій погляд - занадто (вся лікарська допомога має бути доцільна), а щодо другого - явно молодці. (А хтось і в піст не гребує на прийняттях і не тільки гм... ну, в дорозі... чарочку-другу...)

  Щодо дітей: моя дитина вже 7-й рік ходить на англійську до вчительки-свідка (і я з нею періодично ходжу, ще й сама займаюся тим же в такої неканонічної :) вчительки). І - уявляєте? - не лише не стала свідком, але й у свої 11 років аргументовано розмовляє й навіть дискутує з 60-річною вчителькою на релігійну тематику (буває, вже вийшовши, скептично ділиться зі мною зауваженнями щодо вчительчиних помилок). Це я до того, що про духовний світ Вашої дитини, щоб він був рідною фортецею, відкритою до її власних досліджень на певній світоглядній основі - для цього треба самим активно прикладатися, шановні, а хто бажає - ще й водити своїх чад змалечку туди, де їм професійно роз"яснять релігійні питання згідно Вашого бажання та світогляду.
 • 2006.12.21 | Laura

  Re: Львівські депутати проситимуть заборонити «Свідків Єгови»

  Недавно в международном издании журнала «Тайм» о Русской православной церкви говорилось: «Возрожденная церковь также пользуется большим авторитетом в прежде немыслимой для нее сфере — в российской военной машине. [...] Благословление реактивных истребителей и казарм стало почти привычным делом. В ноябре в московском Даниловом монастыре, в резиденции Русской Патриархии, церковь даже освятила российский ядерный арсенал» Нельзя не учесть роли религии в войнах и убийствах.
  Католический богослов Ханс Кюнг писал: «Бесспорно, что касается враждебности и разрушительности, [религии] внесли и продолжают вносить огромный вклад. По их вине происходило много борьбы, кровавых конфликтов, воистину „религиозных войн“... и это относится также к двум мировым войнам».
  Одна католическая монахиня не могла не сказать: «Каким иным был бы мир, если бы все мы в одно прекрасное утро проснулись и так же крепко решили никогда больше не брать в руки оружие... как Свидетели Иеговы!»


  Narodna пише:
  > Депутати Львівської обласної ради звертатимуться до Верховної Ради України з вимогою визнати церкву «Свідків Єгови» незаконною та рекомендацією заборонити її діяльність на території України. Про це сьогодні, 20 грудня, у коментарі Західній інформаційній корпорації повідомив депутат Львівської обласної ради, член постійної депутатської комісії з питань культури, духовного відродження, ЗМІ та туризму ЛОР від Української Народної Партії Олег Немчінов.
  >
  > «На постійну комісію з питань культури, духовного відродження, ЗМІ та туризму надійшло звернення від ієрархів ряду християнських церков стосовно появи книги «Кінець фальшивої релігії вже близько!», яку розповсюджують «Свідки Єгови». Комісія розглянула і одноголосно висловила рішення доручити виконавчим органам обласної державної адміністрації, зокрема, управлінню внутрішньої політики та відділу релігій, які курують це питання, підготувати проект звернення обласної ради до Верховної Ради України з вимогою визнати церкву «Свідків Єгови» незаконною та рекомендувати заборонити її діяльність на території України», – повідомив О.Немчінов.
  >
  > «Ця книга порушує права громадян, оскільки принижує релігійні почуття переважної більшості українських громадян, які сповідують традиційні християнські конфесії. Більше того – це звернення є фактично кульмінацією тих багаточисельних листів, які протягом багатьох років надходили на адресу владних органів щодо діяльність цієї секти. Громадяни свідчать, що в результаті діяльності «Свідків Єгови» руйнуються сім’ї: батьки залишаються без дітей, діти без батьків і фактично йде насадження тоталітарної релігії.
  >
  > На жаль, обласна рада не має права законодавчої ініціативи, але ми будемо звертатися до колег з Верховної Ради. Думаю, обласна рада підтримає цей проект звернення», – додав депутат від УНП.
  >
  > За його словами, звернення планують винести на розгляд сесії, яка відбудеться 26 грудня.
  >
  > Довідка ЗІКу.
  >
  > Представники християнських конфесій Львівщини звернулися до депутатів Львівської міської ради та Львівської обласної ради з відкритим листом, в якому просять захистити релігійні почуття парафіян.
  >
  > Як зазначено у відкритому листі, спонукало їх звернутися до міських обранців «масове розповсюдження «Свідками Єгови» публікації «Кінець фальшивої релігії вже близько!», яка згідно з реквізитами розповсюджувалася у межах проведення всесвітньої акції».
  >
  > «У цій публікації, яку отримала від «Свідків Єгови» значна кількість наших парафіян, міститься малюнок, що завідомо ображає їх релігійні почуття. Виходячи з тексту публікації, на ньому зображена повія, яка символізує світову релігійну систему та яка ніби осідлала світові політичні системи в образі звіра. Дуже образливим для наших парафіян є те, що ця повія зображена на фоні виключно християнських храмів, про що однозначно свідчить як архітектура зображених будівель, так і наявність хреста над куполом одного з храмів», – йдеться у тексті, скерованому до депутатів.
  >
  > «Ми вважаємо, що автори даної публікації свідомо вдалися до дій, які не лише ображають релігійні почуття християн, але й можуть бути розцінені як розпалювання релігійної ворожнечі.
  >
  > Виходячи з Конституції України, згідно з якою ображання почуттів громадян у зв’язку із ставленням до релігії тягне за собою відповідальність, встановлену законом, ми звертаємося до вас, як до Божих слуг, на яких покладено обов’язок здійснювати державний контроль за дотриманням законодавства України про свободу совісті та релігійні організації. Ми вважаємо, що керівники «Релігійної організації Свідків Єгови в Україні» вчинили свідомі дії, що посягають на гідність християн, тому їх дії мають бути належно оцінені з боку відповідних державних органів», – зазначено у відкритому листі, який підписали представники Львівської Архиєпархії УГКЦ, Львівської єпархії УПЦ, Львівської єпархії УАПЦ, Управління Львівської архідієцезії Римо-католицької Церкви.
  >
  > Західна Інформаційна Корпорація
 • 2006.12.21 | Laura

  Re: Львівські депутати проситимуть заборонити «Свідків Єгови»

  20 июля 1933 года стала очевидна заинтересованность Ватикана в набиравшем силу нацизме, когда кардинал Пачелли (позднее ставший папой Пием XII) подписал в Риме конкордат между Ватиканом и нацистской Германией. Фон Папен подписал документ как представитель Гитлера, и Пачелли вручил фон Папену почетный знак отличия — Большой крест ордена папы Пия. Об этом в своей книге «Сатана в цилиндре» пишет Тибор Ковец: «Конкордат был для Гитлера великой победой. Это было первым случаем, когда его режиму была оказана моральная поддержка за пределами Германии, и притом поддержка со стороны виднейшего института» («Satan in Top Hat»). По условиям конкордата, Ватикан был обязан прекратить поддержку немецкой католической партии «Центр», таким образом официально признав гитлеровское однопартийное «тотальное государство». Далее, 14-я статья конкордата гласила: «Рукоположения архиепископов, епископов и других священнослужителей будут производиться только после того, как официальное лицо, назначенное Рейхом, надлежащим образом подтвердит, что кандидат не вызывает сомнений с точки зрения общих политических соображений». К концу 1933 года (который папа Пий XI объявил «священным годом») поддержка Ватикана стала одним из основных факторов в стремлении Гитлера к мировому господству.
 • 2006.12.21 | Laura

  Re: Львівські депутати проситимуть заборонити «Свідків Єгови»

  Во время Второй мировой войны во имя религии были убиты сотни тысяч сербов и хорватов. В «Новой британской энциклопедии» («The New Encyclopædia Britannica») говорится: «В Хорватии местный фашистский режим начал насаждать политику „расовой чистки“, которая превзошла даже нацистскую... Было объявлено, что треть сербов будет депортирована, треть обращена в католичество, а треть уничтожена... Пристрастное участие в этом католического духовенства пагубно сказалось на отношениях церкви и государства после войны». Бессчетное число людей было вынуждено либо принять католичество, либо умереть; а тысячам не пришлось даже и выбирать. Людей — мужчин, женщин и детей — целыми деревнями сгоняли в их православные церкви и убивали.
 • 2006.12.21 | Lery

  А що крім назви єднає Вчення Христа з сучасними церквами?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua