МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Криму готуються заворушення? Його вбили, бо він татарин?

12/20/2006 | Віктор Уколов
Може я помиляюсь, але здається, він хотів створити першу молодіжну кримсько-татарську ФМ. Може там і мовлення планувалося кримсько-татарською мовою?
Якщо це убивство провокація, то чекаймо, що завтра російські наці візьмуть на себе відповідальність або щось підкинуть "у вогонь".

http://rep-ua.com/57659.html

Лідера молодіжної організації кримських татар вбито

Сьогодні в районі компактного мешкання Ак-мечеть у Сімферополі (Крим) знайдено тіло Норіка Ширина - голови молодіжної організації «Бирлик-Єдність».

Як повідомив начальник Центру громадських зв'язків Головного управління МВС України в АРК Олександр Домбровський, тіло Ширина було знайдено сьогодні, 20 грудня, в гаражі, що належить йому,проте вбивство, ймовірно, сталося не сьогодні. «Оскільки батько вже збирався подавати заяву про пропажу сина», - відзначив Домбровський. За словами начальника ЦЗГ, двері в гаражі не були закриті, і тіло Ширина було знайдено випадково.

Як відзначив Домбровський, в даний час причина смерті встановлюється, працює оперативна група. Ніяких подробиць у міліції більше не повідомили, передає ForUm

Начальник ЦЗГ не став стверджувати, що громадянин Ширин - це лідер «Бирлик-Єдність». Проте кореспонденту УНІАН в середовищі кримських татар підтвердили, що убитий був лідером кримсько-татарської молодіжної організації «Бирлик-Єдність», при цьому там додали, що за однією з версій - Ширину було нанесено декілька ножових поранень, які і привели до смерті.

Відповіді

 • 2006.12.20 | lydia

  Re: В Криму готуються заворушення? Його вбили, бо він татарин?

  Можливо помиляюсь, але Ширін не татарське призвище. За що вбили невідомо.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.20 | TrollSeeker

   Не ШИрін, а ШирІн.

  • 2006.12.21 | kotygoroshko

   це був подарунок

   lydia пише:
   > Можливо помиляюсь, але Ширін не татарське призвище. За що вбили невідомо.


   Цушкові, що зайняв правильне місце
   і Ющенкові, що привів до влади правильних пацанів
  • 2006.12.21 | Hoja_Nasreddin

   Re: В Криму готуються заворушення? Його вбили, бо він татарин?

   Це не прізвище а псевдо. Він ся називає Нурі Османов. Справжній кримський татарин. Я десь почув, що він "привіз дозвіл" на організацію кримськотатарського радіо (здається молодіжного). Перепрошую, якщо моя інформація про радіо не є точною, або є не дуже точною.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.21 | Hoja_Nasreddin

    Re: В Криму готуються заворушення? Його вбили, бо він татарин?

    Навздогін: повідомлення Майдану.

    Убит Норик Ширин (Нури Османов), лидер "Бирлика-Единства"


    • Сімферополь • Кримінал •

    Майдан-ІНФОРМ: 20-12-2006 16:39 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1166625546.html
    Версія до друку // Редагувати // Стерти

    Убит лидер молодежной организации «Бирлик-Единство» Норик Ширинский

    Как стало известно QHA, сегодня, 20 декабря, около 14.00 в Симферополе был найден труп лидера крымскотатарской молодежной организации «Бирлик-Единство» Норика Ширинского.

    По предварительной информации, Ширинский выехал вчера с работы домой, но домой не доехал. Сегодня же, около 14.00 его был обнаружен его труп.

    По непроверенным данным, Ширинский скончался от полученного ножевого ранения. Подробности убийства Ширинского пока неизвестны.

    22-летний студент экономического факультета ТНУ Норик Ширинский был хорошо известен среди крымскотатарской молодежи. Он возглавлял общественную организацию «Бирлик-Единство», с недавнего времени начал редактирование газеты «Голос молодежи», был организатором многих мероприятий, таких как, например, «Восточная дискотека».

    Майдан-Крым уточняет, что правильное имя убитого, по нашим данным, - Нури Османов, однако общественности он был хорошо известен как Норик Ширин.
   • 2006.12.21 | Tatarchuk

    Вбили людину, яка виступала проти етнічних конфліктів

    Справа дуже темна.
    По-перше, Норік Ширін не є кримськотатарським націоналістом. Назва його організації не "Бірлік", а саме "Бірлік-Єдність-Єдінство", і це був молодіжний діяч, який активно виступав за НЕвикористання етнічних маркіровок при вирішенні молодіжних питань.
    Відповідно, багато кримських націоналістов вважали його "зрадником", а російські общіни теж досить мляво та скептично ставилися до співдружності молоді наступного покоління.
    Ключовою ознакою ідеології Норіка Ширіна, наскільки мені відомо, були тези про неминучість приходу до влади молодих людей.
    Норік влаштовува гучні свята молоді, на які і справді приходили сотні, іноді - тисячи молодиків будь-якої нації. Наприклад він продюсував вірменських музикантів, конкурси, квн-и, спортивні команди.
    Вважайте що вбивство Норіка - це вбивство швидко возходячого молодіжного лідера, який був напрочуд безконфліктним.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.21 | один_козак

     Знову ж вписується в стратегії

     утворення "гарячої точки".

     Tatarchuk пише:
     > Вважайте що вбивство Норіка - це вбивство швидко возходячого молодіжного лідера, який був напрочуд безконфліктним.

     Не роблю висновків про мотиви та обставини, але якщо цей хлопець був саме таким миротворцем, то виходить... те, що виходить.
    • 2006.12.21 | Hoja_Nasreddin

     Re: Вбили людину, яка виступала проти етнічних конфліктів

     Не знаю Татарчук це просто татарчук, чи справді татарчук :), але якщо йдеться за назву, то Бірлік тюркськими мовами то і є Єдність (узбецькою, зокрема так буде, в Узбекистані був і сподіваюсь досі існує такий рух або навіть партія, а оскільки дуже багато кримчаків повернулися саме з Узбекистану. то ся не здивую, якщо і назву запозичили звідтам).
 • 2006.12.21 | lydia

  Re: В Криму готуються заворушення? Його вбили, бо він татарин?

  (Не можу переслати повідомлення) Тепер розумію, чому форум Майдана такий убогий.
 • 2006.12.21 | stefan

  "присвячено" Дню чекіста - 20.12

 • 2006.12.21 | Tatarchuk

  Вірна прикмета: росіяни почали казати що то не вони

  Регнум та ще пара контор розповсюджують заяву нардепа (Ригіонщика) Чорноморова, Руській Блок, в якому він так каже - мовляв, я вже знаю, що нас почнуть звинувачувати, втім впевнений що то не ми, а татарський бізнес.
  Як то кажуть, спалився. Бо руській блок ніхто не додумався поки звинувачувати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.21 | Змій Аспід

   Цей злочин не має національності

   Меджліс теж дуже швидко висловив співчуття.
   То й що?
   Злочин настільки безглуздий та іраціональний, що звинуватити можна кожного, і кожний покажеться винним, і кожний цього боїться.
   Сенсу чинити так з Нориком в російських шовіністів не було - так само, як і в кримськотатарських "націоналістів".
   Він був "своїм" в обидвох стихіях.
   Та й не та він був величина в політичному плані, щоб до таких заходів удаватися комусь малоб сенс.

   Це й є, на мою скромну думку, основним аргументом до бізнесової природи злочину.
 • 2006.12.21 | Змій Аспід

  Ні, скоріш за все, зовсім не тому...

  Він не був типовим представником кримськотатарської молоді.

  Організація "Бірлік", котру створив, керував та очолював покійний Норік Ширин (Нурі Османов), під час виборів-2006 підтримувала Януковича.
  З його політичних звйазків з українськими партіями відомо про звйазок з "Трудовою Україною" [(upd:)у 2005 році].
  Відомі також спроби Бірліка налагодити взаємодію з організаціями російської (підкреслюю: не "нетатарської", а саме "російської") молоді в Криму. Але призводило то радше не до "міжетнічної злагоди", а до розколу в середовищі кримськотатарської молоді.
  Значних політичних фігур за Нориком, як вважалося, не стояло - його вважали самостійним одиночкою, що мав змогу влаштовувати дуже дорогі проєкти за грошовою допомогою своїх надзвичайно заможних родичів-бізнесменів.
  Культурні заходи "Бірліка" були в суті впровадженням цінностей пострадянської мас-культури до середовища кримськотатарської молоді, традиційно виховуваної в традиційному консервативно-цнотливому дусі. Це викликало критику - втім, дуже помірковану та не гостру.

  В будь-якому випадку, Норік не наражався на конфлікти ні з антитатарськими колами (представники котрого вважали його за "свого", "хорошого татарина"), ані з національно-свідомою частиною кримськотатарської громади, котра, за всього критицизму, була далека від думки про нього як про "запроданця", бо поводів до таких висновків він не давав.

  Справжнєму знавцеві кримських реалій дуже важко навіть гіпотетично припустити, яка сила могла б бути зацікавленою в тому, що сталося. "Словйани" могли вважати його за ситуативного союзника, а з "національно-свідомими кримськими татарами" він не конфліктував та мав спокійні нормальні відносини з ними.
  Відчутного впливу посеред кримськотатарської молоді організація не мала та не має, і більшу вагу Норик становив не в політиці, а, здається, в бізнесі.

  Бідний хлопець.
  Хай покоїться з миром.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.21 | Tatarchuk

   брехня

   Змій Аспід пише:
   > Він не був типовим представником кримськотатарської молоді.
   >
   > Організація "Бірлік", котру створив, керував та очолював покійний Норік Ширин (Нурі Османов), під час виборів-2004 підтримувала Януковича.

   Навпаки. Його Бірлік підтримував Ющенка та помаранчових. Не розумію навіщо ви це пишите, чи не знаєте правди, чи приколюєтеся?
   Втім зайдіть на кримську гілку та запитайте в місцевих, чи підтривував Норік Янука у 2004.

   > З його політичних звйазків з українськими партіями відомо про звйазок з "Трудовою Україною".

   І це - єдине що відомо, але вже про кінець 2005 року. Ви екстраполюєте все на минуле, от в вас и вийшов Норік - янучара.

   Брехати не гарно!

   > Відомі також спроби Бірліка налагодити взаємодію з організаціями російської (підкреслюю: не "нетатарської", а саме "російської") молоді в Криму. Але призводило то радше не до "міжетнічної злагоди", а до розколу в середовищі кримськотатарської молоді.

   Не приводило. Над Норіком часто глузували та посміювалися (серед криськотатарської молоді), але щоб розколотися такого не було. Жодного конфлікту.

   > Значних політичних фігур за Нориком, як вважалося, не стояло - його вважали самостійним одиночкою, що мав змогу влаштовувати дуже дорогі проєкти за грошовою допомогою своїх надзвичайно заможних родичів-бізнесменів.

   Так.

   > Культурні заходи "Бірліка" були в суті впровадженням цінностей пострадянської мас-культури до середовища кримськотатарської молоді, традиційно виховуваної в традиційному консервативно-цнотливому дусі. Це викликало критику - втім, дуже помірковану та не гостру.

   Так. А тепер порівняйте це з тим, що самі писали зверху. Розкол та інше.

   > В будь-якому випадку, Норік не наражався на конфлікти ні з антитатарськими колами (представники котрого вважали його за "свого", "хорошого татарина"), ані з національно-свідомою частиною кримськотатарської громади, котра, за всього критицизму, була далека від думки про нього як про "запроданця", бо поводів до таких висновків він не давав.

   Так. Знову порівняйте із своїми приколами про янучарсвто Норіка.
   (Це хоч одна людина пише чи дві - Змій одне, Аспід інше?)

   > Справжнєму знавцеві кримських реалій дуже важко навіть гіпотетично припустити, яка сила могла б бути зацікавленою в тому, що сталося. "Словйани" могли вважати його за ситуативного союзника, а з "національно-свідомими кримськими татарами" він не конфліктував та мав спокійні нормальні відносини з ними.

   А про провокації типу "многоходовочєк" ви, звісно не думаєте. Немає в Криму іноземних провокацій, немає....

   > Відчутного впливу посеред кримськотатарської молоді організація не мала та не має, і більшу вагу Норик становив не в політиці, а, здається, в бізнесі.

   Зазначу: одразу видно що не були на його заходах, коли собиралося більше тисячи людей - на зїзди та конференції. Вже не кажу про концерти та дискотеки, спортивні матчі і таке.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.21 | Змій Аспід

    чваньство

    Tatarchuk пише:
    > чи підтривував Норік Янука у 2004.
    Киньте кипятитися, поважний патріарше кримської політики.
    Простіть мене, грішного.
    Опічатка. Вибори-2006, звичайно ж. Піду зараз основний текст виправлю.
    Тільки не кажіть, що вони рух-меджліс підтримували.

    > > З його політичних звйазків з українськими партіями відомо про звйазок з "Трудовою Україною". І це - єдине що відомо
    Отож і кажу: відомо

    > Брехати не гарно!
    Я знаю, друже.
    Тепер бачу, що ця новина й до вас дійшла.

    > >до розколу в середовищі кримськотатарської молоді.
    > Не приводило.
    Це не більш, ніж ваша думка.
    А моя думка інша.
    Тож що? Простить мене, грішного, що не співпала з Вашою?
    Дзуськи!

    > Так.
    > Так.
    > Так.
    Отож.

    > А про провокації типу "многоходовочєк" ви, звісно не думаєте.
    Ні не думаю.
    А що - це теж грішно?

    > Зазначу: одразу видно...і таке.
    А ви не зазначайте. Ви виказуйте свою думку та наявні в вас факти - і все. І якщо ваша думка не співпадає з думками інших - то не нервуйте, це не ваша провина.

    Тож, патріарше, боріться в собі з тоталітарним підходом до дискусій. Ви не в секті.
    А то зазналися, я бачу.
    Навіть більш зазналися, ніж ми, грішні: - Змій з Аспідом.
   • 2006.12.22 | line305b

    Согласен больше со Змием..

    Если бы не убийство, обсуждали бы личность Норика Ширина совсем в других тонах, и близко б не было какого-либо восхищения его инициативностью, миролюбивостью и интернациональностью, потому что политика этого молодого человека была порочной. Даже если какие-то вещи он и делал правильно (например, нашел где-то интересный формат для молодежной политики - хотя вопрос еще, можно ли назвать это политикой, или фан-клубом), это не меняет сути.

    Просто это преступление стерло всякий смысл каких-либо обсуждений каких-то политик...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.22 | Tatarchuk

     Смотря в чом ви "согласни больше со Змієм"

     line305b пише:
     > Если бы не убийство, обсуждали бы личность Норика Ширина совсем в других тонах, и близко б не было какого-либо восхищения его инициативностью, миролюбивостью и интернациональностью, потому что политика этого молодого человека была порочной. Даже если какие-то вещи он и делал правильно (например, нашел где-то интересный формат для молодежной политики - хотя вопрос еще, можно ли назвать это политикой, или фан-клубом), это не меняет сути.

     Тут і я з вами згодний, бо і сам відносився до інціятив Норіка із скепсісом та іронією. До того просто зобовязував формат Бірліка по "работє з золотой молодьожью".

     > Просто это преступление стерло всякий смысл каких-либо обсуждений каких-то политик...

     А залищилося справді те, що вічне. Хлопецб як міг призивав до миру в Криму, гуртував навколо себе криців, росіян та українців, вірменів те гебреїв. І його вбито напредодні Курултаю.

     Змій Аспід збрехав, (пардон помилився), я йому на це вказав, він образився не на жарт. Запік мене до якоїсь секти, мабуть йдеться про Майдан.
     Тобто неруватися не треба в першу чергу Змію-Аспіду. Майдан для того є щоби ви визнавали помілки без нервов, ніхто тут рахунків ляпів не веде, помилився то й помилився. А важливо аби хибна картинка не пійщла гуляти російськими каналами, наприклад щоб хоч той же пан Уколов не розповсюдив її помилково.
     І це варто більшого ніж самолюбство Змія Аспіда.

     до речі головне тут - що вбивство Норіка дійсно не слід розцінювати як вбивство КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО молодіжного лідера. Кримського, так. Молодіжного, так. Перспективного політика, так. Але в самй кримськотатарській громаді його не сприймали на Ура.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua