МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ПРУшники предлагают юлькам дружить против НУшников. (/)

12/21/2006 | Забойщик
У випадку накладення вето президентом на ухвалений Верховною Радою закон про Кабмін, депутати з коаліції будуть домовлятися з опозицією про його подолання.

Про це в ефірі НТН заявив один з лідерів Партії регіонів Євген Кушнарьов.

"Ми зобов'язані почати спробу перебороти вето. Набрати 300 голосів шляхом переговорів", - сказав він.

На питання, як коаліція збирається домовлятися з опозицією, Кушнарьов відповів: "Світом правлять інтереси, а політика – це мистецтво домовленостей".

"Якщо вони (переговори) відбудуться, то можуть обговорюватися різні варіанти... Предмет для переговогов є", - додав він.

За словами Кушнарьова, предметом домовленостей з БЮТ, зокрема, може стати закон про опозицію. "Сама тема можлива для обговорення, окремі норми - предмет дискусії", - сказав він.

Кушнарьов визнав, що коаліція врахувала "дуже небагато" поправок президента до законопроекту про Кабмін, "тому що зіштовхнулися дві різні концепції".

"Принципова була відмінність у тому, що президент вважає, що Кабмін повинен реалізувати програму президента... Ми вважаємо, що в умовах парламентсько-президентської республіки коаліція формує уряд, підзвітний парламенту. У президента залишаються контрольні функції уряду", - сказав він.

"Потрібно звикати до того, що ми живемо в новій системі влади, де президент залишається дуже впливовим суб'єктом влади, але він уже далеко не всесильний і не може обіцяти народу всі що завгодно", - додав Кушнарьов.

Він також підтвердив, що в ухваленому законі є норма, згідно з якою коаліція має право пропонувати свої кандидатури на посади міністрів закордонних справ і оборони, у випадку, якщо президент не вніс свої кандидатури у відведений термін.

"Дійсно, держава не може бути заручником однієї людини в таких важливих питаннях. І якщо президент не реалізує ті повноваження й обов'язки, які передбачені Конституцією, то далі повинна діяти інша норма", - сказав він.

"Ця норма набирає чинності тільки в тому випадку, якщо президент не виконав свій обов'язок і не вніс ці кандидатури у встановлений термін у парламент", - додав Кушнарьов.

Він пояснив, що ця норма введена в закон для того, щоб президент не зміг необґрунтовано розпустити Верховну Раду.

"У Конституції записано, що парламент повине сформувати уряд у повному складі. Уявіть собі таку ситуацію, якщо президент не вносить свої кандидатури, а потім заявляє: "Ви не сформували уряд у повному складі, виходить, уряду нема, пройшло два місяці з моменту відставки попереднього уряду, я відправляю парламент у відставку", - сказав Кушнарьов.

Відповіді

  • 2006.12.22 | TrollSeeker

    І всі різко повірили Кушнарьову? Такий не дихне, як не брехне.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua