МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Сила громади" звернулася до Полтавської міськради

12/23/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Надати Громадській раді Полтави „Сила громади” статус дорадчо-консультативного органу при Полтавській міській раді запропонувала конференція Громадської ради, яка відбулася 15 грудня.

У відповідному зверненні учасники конференції висловили переконання, що „така співпраця влади та громадських організацій дозволить ефективніше вирішувати проблеми мешканців міста, сприятиме побудові громадянського суспільства, підвищенню рівня життя всіх полтавців”.

Нині Громадська рада Полтави „Сила громади” об’єднує 130 громадських організацій, які працюють у місті. У її рамках створено 12 комітетів, які опікуються різними галузями, зокрема, екологією і захистом природи, духовністю та інформаційно-медійною сферою, ветеранськими організаціями, наслідками Чорнобильської катастрофи, захистом прав людини, питаннями підприємницької діяльності, охорони здоров’я, проблемами молоді, спорту, а також громадським контролем за діяльністю органів влади. Тож у разі налагодження співпраці з депутатським корпусом фахівці „Сили громади” зможуть вносити свої пропозиції стосовно розвитку міста та здійснювати експертно правову-оцінку проектів рішень, які виноситимуться на розгляд сесій міської ради.

На конференції також були ухвалені звернення до міської ради з пропозиціями передбачити організацію служби безкоштовної юридичної допомоги для малозабезпечених категорій населення Полтави, а також розробити Міську програму добровільного медичного страхування, яка вирішить проблему якості надання медичної допомоги та забезпечення лікувальних закладів медичними препаратами. Учасники конференції також порушили питання про надання громадським організаціям офісних приміщень у будівлях міської комунальної власності. Профільним комітетам Громадської ради доручено розробити концепцію співпраці з міською владою для вирішення порушених у зверненнях проблем. Після обговорення і затвердження її Президією ради голова Громадської ради „Сила громади” Андрій Баранов передасть ці документи до відповідних служб Полтавської міської ради.

Відповіді

 • 2006.12.23 | сябр

  і рибку з'їсти...

  Пригадується, саме голова "Сили громади" обіцяв контролювати нову міську владу. Питання на засипку: як можна контролювати владу, одночасно перебуваючи у статусі її консультативно-дорадчого органу і працюючи у приміщеннях комунальної форми власності, люб'язно наданих в оренду (очевидно, за символічними цінами) тією ж таки владою?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.25 | Михайло Свистович

   Re: і рибку з'їсти...

   сябр пише:
   > Пригадується, саме голова "Сили громади" обіцяв контролювати нову міську владу. Питання на засипку: як можна контролювати владу, одночасно перебуваючи у статусі її консультативно-дорадчого органу і працюючи у приміщеннях комунальної форми власності, люб'язно наданих в оренду (очевидно, за символічними цінами) тією ж таки владою?

   Нормально можна. В Ірпені багато хто так робив. І дійсно контролювали владу, навіть воювали з нею. І не тільки в Ірпені. І за оренду нічого не платили взагалі. Бо це - народна власність.

   Позбувайтесь стереотипів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.31 | Семен

    Re: і рибку з'їсти...

    Підтримую роздуми Михайла. Питання в іншому: як "Сила громади" збирається контролювати дії міської влади? Які у неї для цього вже є механізми???


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua