МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Це великий стимул - писати ексклюзивні новини, які сам побачив

12/25/2006 | Анатолій Бондаренко
Київ, 25 грудня 2006 р. (RadioSvoboda.ua) – Американський журнал “Тайм” цього року назвав людиною року спільноту користувачів Інтернету з усього світу. Громадська журналістика, що поширюється в мережі, теж посідає дедалі вагоміше місце в інформаційному просторі поряд із традиційними ЗМІ. А як розвивається громадська журналістика в Україні? На запитання журналіста Радіо Свобода Кирила Булкіна відповідає активіст “Альянсу Майдан” Анатолій Бондаренко.


- Чи можна сказати, що в Україні існує громадська журналістика?

- Я думаю, що можна таке сказати. Тому що я знаю не менше десятка випадків, коли новина, яка початково з’являлася на персональних сайтах (в основному це блоги), потім виходила на мейнстрім, тобто в інші Інтернет-ЗМІ, або її починали розслідувати, тобто журналістське розслідування робити вже відомі Інтернет-засоби, і виносили на більш широку аудиторію.

- Якісь конкретні приклади можна навести, коли реальний ефект мало те, що починалося з громадської журналістики, і вже потім переходило в руки професіоналів?

- Блоги читають політики, і була така історія, коли адвокат Тетяна Монтян різко розкритикувала закон про податок на житло за авторством депутата від Соцпартії Цушка. Він прочитав, визнав, що критика справедлива, і звернувся з пропозицією про співпрацю. Внаслідок цієї пропозиції було написано новий законопроект.

- Професійні журналісти працюють за гонорари. Заради чого люди присвячують себе громадській журналістиці?

- Я думаю, що це пов’язано в першу чергу з задоволенням, яке вони отримують. Вони можуть розміщувати свою точку зору на огляд хоча б 10-20 людей. Це вже дуже великий стимул. Це вже нагорода за те, що ти витратив свій час для того, щоб писати той чи інший матеріал.

- Тобто громадська журналістика – це все-таки більше викладення власної точки зору чи інформування людей про події?

- А часто це дуже пов’язані речі, насправді. Інколи буває спроба заявити про щось голосно. Інколи це якась новина ексклюзивна, яку людина, можливо, сама побачила на вулиці, чи почула, яку швиденько написала у себе в щоденнику – спочатку для своїх друзів, а потім несподівано стала знаменитою, принаймні у вузькому колі. Це великий стимул – писати ексклюзивні новини, які ти сам побачив.

- А які зрушення за цей рік відбулися у громадській журналістиці?

- Я знаю, що з’явилися сайти, які дозволяють, наприклад, постити моментально фотографії, які ти знімаєш мобільним телефоном, одразу онлайн. Ти просто знімаєш мобільним телефоном, і за 30 секунд воно вже в мережі. Це в основному аналоги західних сервісів. Ми трішечки відстаємо, скажемо так, на рік-два від тих трендів, що в англомовному Інтернеті. Але в нас з’явився аналог сайту dig.com, наприклад – там, де люди збирають з усіх сайтів новини, які їм більше подобаються, на одному сайті.

- Якісь загрози на цьому шляху є?

- Загрози є, тому що кожна держава, і Україна в цьому не виняток, намагається утримати під контролем якимось чином те, що друкується в Інтернеті. Я знаю, що зараз є законопроект дуже нехороший від депутата від фракції регіонів і депутата від БЮТу (Корж, а від регіонів це Сівкович). Це закон, який може дуже погано вплинути в Україні на розвиток, скажімо так, свободи слова в Інтернеті.

Загроза недостовірної інформації існує завжди, тут питання в тому, що про подію можуть писати декілька людей одночасно і незалежно. Це дозволяє порівнювати й робити висновки.

Ну і от у нас в Україні достатньо популярним серед користувачів є Лайвджорнал, або “Живий журнал”, як його тут називають. Останнє незадоволення користувачів – те, що компанія, яка веде Лайвджорнал, американська, вона уклала угоду з російською, в свою чергу, компанією непевного походження. Напевно, вона пов’язана з якимись державними структурами. Ця компанія російська називається “SUP”. І в управління їй було віддано так званий російськомовний сектор Лайвджорнал, в який потрапила також і українська аудиторія. Навіть ті, хто пишуть українською мовою. Чим це закінчиться – ще ніхто точно не знає.

Відповіді

 • 2006.12.25 | Юрій Шеляженко

  +1. Не пригадую нік пана Бонданека, але... друже, дай 5!

 • 2006.12.26 | Забойщик

  Лажа на Майдане! (потерто знову)

  Этот пост был стёрт! Видимо слишком много матюков в тексте.

  і я знову його потер. Тому що не можна розголошувати НЕ ВАШУ конфедиційну інфу.


  26-12-2006 17:25, Забойщик
  Лажа на Майдане!

  Перекласти (eng рус укр)

  Этот пост был стёрт! Видимо слишком много матюков в тексте.


  6-12-2006 01:09, Забойщик

  Лажа на Майдане!

  Перекласти (eng рус укр)

  Во все времена считалось дурным тоном печататься в том издании, в руководстве которым ты принимаешь участие.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.26 | Tatarchuk

   Забив підписатися: Tatarchuk

  • 2006.12.27 | Михайло Свистович

   Розкривати ніки - не гарно

   Забойщик пише:
   >
   >
   > Во все времена считалось дурным тоном печататься в том издании, в руководстве которым ты принимаешь участие

   Свого часу, коли Забойщик брав участь у "керівництві Майданом", він так не вважав ;)
 • 2006.12.26 | Юрій Шеляженко

  Передруковано на Іскрі, дякую Девранду (/)

  http://ickpa.info/blog/35
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.27 | Забойщик

   МаладеС ,Юра! Раскрыл ник Бондаренко!!! Поддержал меня!!!!!!!

   забойщику, терти вас - одне задоволення. З цього можна починати ранок (Tatarchuk)


   26-12-2006 01:09, Забойщик

   Лажа на Майдане!

   Перекласти (eng рус укр)

   Во все времена считалось дурным тоном печататься в том издании, в руководстве которым ты принимаешь участие.

   знову потерто, бо ця людина вперто розповсюджує нікі. Може їх всі знають і так, але порушувати правила форуму негарно (Tatarchuk)


   А говорят,что майдановцы лучше черновецких,соскиных и щекиных!

   Говорят, и правильно говорят (Tatarchuk)


   Версія до друку // Відповісти // Тема повністю // Редагувати // Стерти // переглядів: 1 // URL: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1167088151
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.27 | Предсказамус

    Если я скажу тебе, что ты мудак, тебя это сильно удивит?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.28 | Забойщик

     Конечно не удивит! Это ещё одно частное мнение о моей скромной

     личности! ;)

     Понимаешь,заставляют быть мудаком.(Это ещё мягко сказано-мудаком!)
     Посуди сам.Вот допис Гальшка в котором она (а может он?)сохранила мой пост ,которыё был стёрт:
     27-12-2006 15:37, Гальшка
     Re: Для Гальшка .....

     Забойщик пише:
     Могу поспорить,что Харьков не просто будет против раскола,а даст процентов 80-90 ПРОТИВ! И на Западной Украине ПРОТИВ тоже будет очень много.
     Забойщик... Это смотря против раскола с кем будет Харьков. С Украиной, пожалуй, раскола не захочет - согласна.
     URL: http://maidan.org.ua/n/free/1167226666

     Что в этих словах было запретного:" Могу поспорить,что Харьков не просто будет против раскола,а даст процентов 80-90 ПРОТИВ! И на Западной Украине ПРОТИВ тоже будет очень много."???


     А что запретного в этом,что его стирали даз десять.И только потому что я мудак он до сих пор висит (с одинадцатого раза):
     26-12-2006 17:34, Забойщик
     Re: Я про Фому а вы про Ерему...


     Вы идёте от идеи : украинского государства Украина ! И потому проигрываете. А януки идут от житейского - коммуналка,газ,еда,пенсии... И потому выигрывают. Когда не очень сытно,то человеку хочется покушать, а не мову или патриотиЗЬму. Так устроен человек.Юля тоже идёт этим путём,но чуть-чуть иначе чем януки.
     Я не очень удивился,когда после очередного опроса выяснил для себя,что у Юли и Витрянки один и тот же электорат.И если бы Юлёк бывала у нас почаще ,то Витрянкины голоса она бы забрала.У неё получается лучше,чем у конотопськой видьмы.


     Дерево дописів теми // Перейти до повідомлення // Відповісти // переглядів: 12 // URL: http://maidan.org.ua/n/free/1167147284


     И таких прмеров только по одной ветке около 5-7-ми.Это модеры таким путём "помогают" задним числом своим одержать "победу" над мудаком Забойщиком! Смешно!;)

     Как аукнется,так и откликнется! На войне,как на войне!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua