МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Комунальний самозахист

12/27/2006 | Майдан-ІНФОРМ

Тема тарифів на житлово-комунальні послуги залишається найгарячішою в Херсоні вже впродовж кількох місяців.

Тож, не дивно, що на круглий стіл „Чи обґрунтовані тарифи на комунальні послуги в Херсоні?”, що проводили спільно Центр соціального партнерства (регіональне Бюро з моніторингу, захисту та лобіювання суспільних інтересів Альянсу Майдан) та ініціативна група «Комунальний самозахист», зійшлося поважне зібрання: керівники двох фракцій міськради, заступник міського голови, директор комунального підприємства „Служба єдиного замовника” (СЄЗ), депутати обласної та районних рад, голови будинкових комітетів, представники антимонопольного комітету, та управління у справах захисту прав споживачів та інспекції з контролю за цінами, керівники щонайменше 10 громадських організацій (ГО) та представники преси.

Звучали доволі цікаві факти.

Голова громадського об’єднання «За майбутнє Херсона» В.Макуха здивував директора СЄЗ положеннями типового договору громадян із зазначеним підприємством (звісно, підписаним тамтим директором), що порушують чинне законодавство.

Представники товариства захисту прав споживачів продемонстрували арифметичні помилки у розрахунках чи не по кожному з нових тарифів.

Голова будинкового комітету Ю.Майборода отримав акт виконаних робіт з підготовки будинку до опалювального сезону, підписаний заступником начальника ЖЕКу, при тому ключ від підвалу, в якому ті роботи мали проводитися, ніхто ніколи у того голови не брав. Навіть й у тимчасове користування.

Голова ГО «Безпосереднє народовладдя» Л.Щепьоткіна зібрала пачку типових листів, що їх надсилає автотранспортне підприємство, що начебто вивозить сміття (бо насправді нічого не вивозили), яким визначається борг мешканців відповідно до рішення міскьради (яке за словами заступника мера втратило силу), а тариф вказаний відповідно до іншого рішення.

Мабуть, всі ті докази поставили заступника мера у, так скажімо, не дуже зручне становище.

І він відповів. Надаючи дідусю Фройду чимало підстав для роздумів.

Теза перша: «Ви так гарячкуєте з приводу тих тарифів, наче вибори на носі...»

Від М-І: а що, й справді, після виборів у мера є аж три роки на повний дерібан всього майна, адже в останній передвиборчий сезон доведеться бути білими та пухнастими.

Теза друга: «А де ж ви були тоді, коли приймали нові тарифи? Чого мовчали?»

Лукавить, ой, лукавить, пан заступник міського голови.

Як було встановлено під час проведення дослідження місцевим бюро Мережі Альянсу Майдан, мітинги були. 24 травня, 21 травня та 6 жовтня. Про останній повідомила (хто б ви думали?) газета міськради «Херсонський вісник». І громадські слухання були. На яких звучали зауваження, які представники влади пообіцяли врахувати і... затвердили нові тарифи в той самий день, через кілька годин після слухань.

І ініціатива місцевого референдуму була. І міський голова чи його представники тепер регулярно відвідують суди з приводу відмови ініціативній групи у реєстрації.

Директор КП СЄЗ А.Лушніков щиро не міг зрозуміти претензії з боку учасників стосовно непрозорості очолюваної ним структури. Адже СЄЗ, за його словами, виконує 100% транзитну функцію (тобто збирає та перераховує кошти), і жодної копійки в нього не залишається. А сам пан Лушніков, треба було розуміти, працює із модним нині формулюванням «на громадських засадах»?

Від М-І: Ті «шляхетні» громадські посадовці врешті-решт обходяться суспільству набагато дорожче, ніж якби вони отримували чималеньку зарплатню!

В результаті обговорення була прийнята резолюція, серед основних пунктів якої - ініціювання проведення незалежної експертизи стосовно обґрунтованості підвищення тарифів на житлово–комунальні послуги, а лави «Комунального самозахисту» поповнилися новими членами – як ГО, так і активних громадян (в тому числі й регіональним Бюро з моніторингу, захисту та лобіювання суспільних інтересів Альянсу Майдан).

Відповіді

 • 2006.12.28 | Михайло Свистович

  О, це - правильний, професійний і непопулістський підхід

  А то кричати, що тарифи завищені, не наводячи жодних вмєняємих аргументів з цифр і фактів - це якесь вітренчество, а не відповідальна і серйозна позиція.

  Вчіться кияни у херсонців!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.28 | Пані

   І в харків`ян вчіться. Ми теж не кричимо

   http://maidanua.org/static/mai/1166457344.html

   Валерий Репин, председатель Харьковского Областного Отделения Профсоюза Предпринимателей

   Я не буду говорить о законности тарифов или их величине. Может быть, они должны быть еще выше принятых, и нам надо поставить памятники мэру и всему горсовету за эти тарифы. Но кое-что настораживает. Настораживает тот факт, что не все договаривают власти. Если тариф такой, то где же подтверждение? Почему на запросы по калькуляции тарифов в ответ молчание? На вопрос: «А что же такое инвестиционная составляющая?» тоже нет вразумительного ответа. Если это инвестиции жителей города в жилищно-коммунальное хозяйства, что в принципе разумно, то возникает вопрос: «А какой документ получит Харьковчанин, желающий, подчеркиваю, - пожелавший внести инвестицию, на свою долю в этой собственности?» Оказывается, что ни о какой доли в собственности речь не идет, а это просто новый налог город вводит.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.28 | Михайло Свистович

    А от в харків"ян нема чому особливому вчитися

    :p

    Бо розумні крадькуваті, а не вперті чиновники легко пояснять все нижченаписане так, що й не придерешся. А насправді все, як було фігово, так і залишиться. Хіба що крім інвестиційної складової, яку можна загнати в інші витрати.

    Пані пише:
    > http://maidanua.org/static/mai/1166457344.html
    >
    > Валерий Репин, председатель Харьковского Областного Отделения Профсоюза Предпринимателей
    >
    > Я не буду говорить о законности тарифов или их величине. Может быть, они должны быть еще выше принятых, и нам надо поставить памятники мэру и всему горсовету за эти тарифы. Но кое-что настораживает. Настораживает тот факт, что не все договаривают власти. Если тариф такой, то где же подтверждение? Почему на запросы по калькуляции тарифов в ответ молчание? На вопрос: «А что же такое инвестиционная составляющая?» тоже нет вразумительного ответа. Если это инвестиции жителей города в жилищно-коммунальное хозяйства, что в принципе разумно, то возникает вопрос: «А какой документ получит Харьковчанин, желающий, подчеркиваю, - пожелавший внести инвестицию, на свою долю в этой собственности?» Оказывается, что ни о какой доли в собственности речь не идет, а это просто новый налог город вводит.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.28 | Пані

     Є. Ти просто не розумієш

     Вже навтіь 5 судових позовів подано (людям ніколи про це написати новину).

     Михайло Свистович пише:
     > :p
     >
     > Бо розумні крадькуваті, а не вперті чиновники легко пояснять все нижченаписане так, що й не придерешся. А насправді все, як було фігово, так і залишиться. Хіба що крім інвестиційної складової, яку можна загнати в інші витрати.

     Вони навіть цього не зробили, і не пояснили. Бо не можуть. Бо тут такі специ в нас є, що і це розіб`ють. І навіть інвестиційної складової досить, щоб визнати всі тарифи - нечинними. там солідний відсоток виходить, доречі.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.12.28 | Михайло Свистович

      Я все розумію

      Пані пише:
      > Вже навтіь 5 судових позовів подано

      Ну і що? Хоч 10. Бондарлоги їх он вже скільки подали :)

      >
      > Вони навіть цього не зробили, і не пояснили. Бо не можуть. Бо тут такі специ в нас є, що і це розіб`ють.

      Легше стане, якщо на їх місце прийдуть розумні, які зможуть, і ніякі специ їх так просто не розіб"ють.

      >
      > І навіть інвестиційної складової досить, щоб визнати всі тарифи - нечинними

      Це мета? А хіба тарифи - це щось погане, що їх слід визнавати нечинними? А наслідки такого невизнання люди готові оплачувати?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.28 | Предсказамус

       Не уверен

       Михайло Свистович пише:
       > Пані пише:
       >> Вже навтіь 5 судових позовів подано
       > Ну і що? Хоч 10. Бондарлоги їх он вже скільки подали :)
       Хотите сказать, что бондарлоги тоже подали законные и обоснованные административные иски?

       >> Вони навіть цього не зробили, і не пояснили. Бо не можуть. Бо тут такі специ в нас є, що і це розіб`ють.
       > Легше стане, якщо на їх місце прийдуть розумні, які зможуть, і ніякі специ їх так просто не розіб"ють.
       С умными проще. Они понимают, что можно делать, а что нельзя.

       >> І навіть інвестиційної складової досить, щоб визнати всі тарифи - нечинними
       > Це мета? А хіба тарифи - це щось погане, що їх слід визнавати нечинними? А наслідки такого невизнання люди готові оплачувати?
       Необоснованные тарифы - это не просто "щось погане", а еще хуже.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.12.29 | Михайло Свистович

        Re: Не уверен

        Предсказамус пише:
        >
        > Хотите сказать, что бондарлоги тоже подали законные и обоснованные административные иски?

        Ні, хочу сказати, що позови проти тарифів часто бувають сході на бондарложеські, коли доколупуються до юридичних дрібничок замість суті.

        >
        > С умными проще

        Ні, значно складніше. Перевірено на власному досвіді.

        >
        > Они понимают, что можно делать, а что нельзя.

        Повірте, що в тарифній політиці дурні, які не можуть пояснити, також часто розуміють, що можна, а що не можна.

        >
        > Необоснованные тарифы - это не просто "щось погане", а еще хуже

        Необгрунтовано завищені чи необгрунтовані на словах і цифрах? А що Ви запропонуєте замість? Старі тарифи, які посадять комуналку?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.12.29 | Предсказамус

         Re: Не уверен

         Михайло Свистович пише:
         > Предсказамус пише:
         >> Хотите сказать, что бондарлоги тоже подали законные и обоснованные административные иски?
         > Ні, хочу сказати, що позови проти тарифів часто бувають сході на бондарложеські, коли доколупуються до юридичних дрібничок замість суті.
         В данном случае речь идет о совершенно конкретных исках. Вполне нормальных и обоснованных.

         >> Они понимают, что можно делать, а что нельзя.
         > Повірте, що в тарифній політиці дурні, які не можуть пояснити, також часто розуміють, що можна, а що не можна.
         В нашем случае реформой ЖКХ занята команда секретаря горсовета Кернеса, которая единственное, что понимает - нужно тырить. Даже специальное предприятие для этого создали.

         >> Необоснованные тарифы - это не просто "щось погане", а еще хуже
         > Необгрунтовано завищені чи необгрунтовані на словах і цифрах? А що Ви запропонуєте замість? Старі тарифи, які посадять комуналку?
         Вместо этого я предлагаю обоснованные тарифы, с контролем расходования платежей по назначению.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.12.29 | Михайло Свистович

          Re: Не уверен

          Предсказамус пише:
          >
          > В данном случае речь идет о совершенно конкретных исках. Вполне нормальных и обоснованных

          З того, що тут написано, не можу такого сказати про ці позови, не знаючи хоча б їх суть.

          >
          > В нашем случае реформой ЖКХ занята команда секретаря горсовета Кернеса, которая единственное, что понимает - нужно тырить. Даже специальное предприятие для этого создали.

          Але навіть з такими не можна боротися лише методом тупого заперечення.

          >
          > Вместо этого я предлагаю обоснованные тарифы, с контролем расходования платежей по назначению.

          Ви запропонували такі тарифи чи просто вимагаєте надати їх?

          П.С. Нічого не зрозумів. Треба дивитися позовні вимоги.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.12.29 | Пані

           Re: Не уверен

           Михайло Свистович пише:

           > П.С. Нічого не зрозумів. Треба дивитися позовні вимоги.

           Дуже самокритично. Дійсно - нічого не зрозумів. Але хоч визнав нарешті.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.12.29 | Михайло Свистович

            Re: Не уверен

            Пані пише:
            >
            > Дуже самокритично

            Самокритичність - моя найкраща риса пімсля скромності

            >
            > Дійсно - нічого не зрозумів. Але хоч визнав нарешті.

            Я і не приховував, що нічого не розумію з ваших пояснень. Тобто не розумію, як вони підтверджують сказане вами.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.12.29 | Пані

             Re: Не уверен

             Михайло Свистович пише:

             > > Дійсно - нічого не зрозумів. Але хоч визнав нарешті.
             >
             > Я і не приховував, що нічого не розумію з ваших пояснень. Тобто не розумію, як вони підтверджують сказане вами.

             Ти статтю за лінком (виклад пресухи) взагалі читав?
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.12.29 | Михайло Свистович

              Re: Не уверен

              Пані пише:
              >
              > Ти статтю за лінком (виклад пресухи) взагалі читав?

              Читав.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.12.29 | Пані

               Значить нічого не зрозумів

               Шкода. Бо навіть наші журіки і то зрозуміли. Досі дзвонять і задають правильні питання.
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2006.12.29 | Михайло Свистович

                Значить ви так пояснили

                Пані пише:
                > Бо навіть наші журіки і то зрозуміли.

                Сумніваюсь

                > Досі дзвонять і задають правильні питання

                Не впевнений, що вони - правильні
      • 2006.12.28 | Пані

       ніфіга ти не розумієш

       Михайло Свистович пише:
       > Пані пише:
       > > Вже навтіь 5 судових позовів подано
       >
       > Ну і що? Хоч 10. Бондарлоги їх он вже скільки подали :)

       Порівняв х.. з пальцем.

       > >
       > > Вони навіть цього не зробили, і не пояснили. Бо не можуть. Бо тут такі специ в нас є, що і це розіб`ють.
       >
       > Легше стане, якщо на їх місце прийдуть розумні, які зможуть, і ніякі специ їх так просто не розіб"ють.

       Хай придуть розумні. Ми за це і боремося.

       > >
       > > І навіть інвестиційної складової досить, щоб визнати всі тарифи - нечинними
       >
       > Це мета? А хіба тарифи - це щось погане, що їх слід визнавати нечинними? А наслідки такого невизнання люди готові оплачувати?

       Тарифи мають бути передовсім обгрунтованими, а не зі стелі взятими.
       І калькуляції цих тарифів мають бути прозорими і доступними для контролю громадськості.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.12.28 | Предсказамус

        Эка мы синхронно

       • 2006.12.29 | Михайло Свистович

        ні, я все розумію

        Пані пише:
        >
        > Хай придуть розумні. Ми за це і боремося.

        Даремно. Розумні злодії часто гірше дурних.

        >
        > Тарифи мають бути передовсім обгрунтованими, а не зі стелі взятими.

        Жоден тариф не є взятим зі стелі.

        > І калькуляції цих тарифів мають бути прозорими і доступними для контролю громадськості.

        І це легко зробити, не змінивши суть (тарифи залишаться завищеними, красти будуть далі, дурити й обдирати народ також)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.12.29 | Пані

         Re: ні, я все розумію

         Михайло Свистович пише:
         > Пані пише:
         > >
         > > Хай придуть розумні. Ми за це і боремося.
         >
         > Даремно. Розумні злодії часто гірше дурних.

         Приклад? Розумний хоч під себе не серить...

         > >
         > > Тарифи мають бути передовсім обгрунтованими, а не зі стелі взятими.
         >
         > Жоден тариф не є взятим зі стелі.

         Да ну??? А звідки ти знаєш, якщо немає калькуляції?

         > > І калькуляції цих тарифів мають бути прозорими і доступними для контролю громадськості.
         >
         > І це легко зробити, не змінивши суть (тарифи залишаться завищеними, красти будуть далі, дурити й обдирати народ також)

         Ну-ну. Покажи приклад таких прозорих завищених тарифів, які легко обхлдять гроамдський контроль. Теоретично - це все легко уявити, а практично - фігу.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.12.29 | Михайло Свистович

          Re: ні, я все розумію

          Пані пише:
          >
          > Приклад? Розумний хоч під себе не серить...

          В Ірпені купа прикладів. Дурні серуть під себе, а тому їх злодійство помітніше, їх ловлять, вони бояться, ховаються, витрачають час на конспірацію, а розумні просто створили корупційну систему і спокійно крадуть, знаючи, що обгрунтовано звинуватити їх (а не те що схопити за руку) дуже важко

          >
          > Да ну??? А звідки ти знаєш, якщо немає калькуляції?

          Зі спілкування з тими, хто складає тарифи та з перевірок їх.

          >
          > Ну-ну. Покажи приклад таких прозорих завищених тарифів, які легко обхлдять гроамдський контроль. Теоретично - це все легко уявити, а практично - фігу.

          Це є практично майже всюди. І ваша помилка, що ви цього не розумієте, а тому боретеся з виставленими чиновникками наперед вітряками, а не з тим, що за ними знаходиться. В Ірпені зараз тарифи такі прозорі та громадсько й негромадсько контрольовані, що аж противно. Але все одно я впевнений, що вони - завищені. І по суті нічого тут для людей не помінялось, окрім оманливого самозаспокоєння, що "я все знаю". А насправді ніхто нічого не знає. ЦЕ як валіза з подвійним дном. Тобі дають оглядати її хоч сто разів, і ти нічого там не виявиш, якщо не знатимеш, що дно - подвійне.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.12.29 | Пані

           Ні, не розумієш

           З того, що десь хто у нас порой якось рахував і ти це бачив, не витікає що ти маєш хоч якусь уяву, як рахувалися тарифи саме в Харкові. І наскількі вони є обггрутованими.

           Михайло Свистович пише:

           > Це є практично майже всюди. І ваша помилка, що ви цього не розумієте, а тому боретеся з виставленими чиновникками наперед вітряками, а не з тим, що за ними знаходиться. В Ірпені зараз тарифи такі прозорі та громадсько й негромадсько контрольовані, що аж

           Да ну? Покажи калькуляцію. Тебе до речі про це вже тут просили.

           > противно. Але все одно я впевнений, що вони - завищені. І по суті нічого тут для людей не помінялось, окрім оманливого самозаспокоєння, що "я все знаю". А насправді ніхто нічого не знає. ЦЕ як валіза з подвійним дном. Тобі дають оглядати її хоч сто разів, і ти нічого там не виявиш, якщо не знатимеш, що дно - подвійне.

           Екстрасенс, бл... Позовів не бачив, але вже написав, що вони не такі і не про те...

           І взагалі порівняй розмір тарифів в Харкові та в Ірпені і сам побачиш чи є кореляція між прозорістю (якщо вона в вас дійсно є та прозорість як ти стверджуєш) та розміром.

           Ти або взагалі не прочитав, що за харківським лінком, або не зрозумів, що там написано. Просто пофлеймити хочеться? Монтян мало?

           Особливо про "вітряки" сподобалося. І з чим же конкретно по-твойому ми боремося???
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.12.29 | Людмила

            а була собі гілка про Херсон...

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.12.29 | Пані

             Нічо, про Херсон так більше прочитають

             Те, чого не зрозумів Свистович коротко звучить так

             В Харкові тарифи взяті зі стелі.
             Навіть в цьому випадкові там є компонента (інветиційна складова) яка є абсолютно чітко незаконною.
             Всі обговорення до прийняття нових тарифів робилися з метою окозамилювання громадськості або ігнорувалися.
             Надає комунальні послуги ліва контора без всяких на то юридичних підстав.

             Звичайно, то все "вітряки"....
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.12.29 | Михайло Свистович

              Re: Нічо, про Херсон так більше прочитають

              Пані пише:
              >
              > В Харкові тарифи взяті зі стелі.

              Це - неправда. Жодні тарифи (навіть самі злодійські) не юеруться зі стелі.

              > Навіть в цьому випадкові там є компонента (інветиційна складова) яка є абсолютно чітко незаконною.

              Тут угу

              > Всі обговорення до прийняття нових тарифів робилися з метою окозамилювання громадськості або ігнорувалися

              Ну і що? Дурні чиновники, бо розумні б організували б тих обговорень стільки, щоб на них перестали ходити. І все одно б крали :)

              > Надає комунальні послуги ліва контора без всяких на то юридичних підстав.

              Тут теж угу

              >
              > Звичайно, то все "вітряки"....

              Майже все, окрім двох "угу"
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.12.29 | Пані

               Re: Нічо, про Херсон так більше прочитають

               Михайло Свистович пише:
               > Пані пише:
               > >
               > > В Харкові тарифи взяті зі стелі.
               >
               > Це - неправда. Жодні тарифи (навіть самі злодійські) не юеруться зі стелі.

               А без наявності калькуляцій ти не можеш не підтвердити ні спростувати це. І твої заяви "неправда" ні на чому не грунтуються. А ми стверджуємо тільки одне - калькуляція тарифів не оприлюднена і не надається у відповідь на запити і звернення.

               І можна кричати "неправда" чи "ну і що" скількі завгодно. Нема її і її не дають. Усьо. Крапка.

               > > Навіть в цьому випадкові там є компонента (інветиційна складова) яка є абсолютно чітко незаконною.
               >
               > Тут угу
               >
               > > Всі обговорення до прийняття нових тарифів робилися з метою окозамилювання громадськості або ігнорувалися
               >
               > Ну і що? Дурні чиновники, бо розумні б організували б тих обговорень стільки, щоб на них перестали ходити. І все одно б крали :)

               Ти не знаєш специфіки Харкова. Тут ніколи б не перестали ходити.
               Тут сильно конкурентне середовище і кому ходити, судитися і сперечатися є завжди.
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2006.12.29 | Михайло Свистович

                Re: Нічо, про Херсон так більше прочитають

                Пані пише:
                >
                > А без наявності калькуляцій ти не можеш не підтвердити ні спростувати це. І твої заяви "неправда" ні на чому не грунтуються.

                Грунтуються. На знаннях, як робляться тарифи. В т.ч. і злодійські.

                >
                > А ми стверджуємо тільки одне - калькуляція тарифів не оприлюднена і не надається у відповідь на запити і звернення.

                Так я з цим не сперечаюсь. Лише пишу, що боротися треба не за її надання, бо саме по собі оприлюднення калькуляції нічого не дасть. Натомість злодійська калькуляція може ьути складена так, що ніхто не причепиться, і таким чином ви доб"єтеся лише того, що багатьом людям "пояснять", чому тарифи саме такі.

                >
                > Ти не знаєш специфіки Харкова. Тут ніколи б не перестали ходити.

                Ну й не перестали б. Все одно нічого це не змінює і не доводить по суті.

                > Тут сильно конкурентне середовище і кому ходити, судитися і сперечатися є завжди.

                Судитися справа не хитра. Дивлячись за що судитися, і які будуть наслідки цих судів. Боюсь, що красти від цього менше не стануть.
           • 2006.12.29 | Михайло Свистович

            розумію

            Пані пише:
            > З того, що десь хто у нас порой якось рахував і ти це бачив, не витікає що ти маєш хоч якусь уяву, як рахувалися тарифи саме в Харкові. І наскількі вони є обггрутованими.

            Звичайно не маю. Про це і пишу. Більше того, я впевнений, що вони є необгрунтованими.

            >
            > Да ну? Покажи калькуляцію. Тебе до речі про це вже тут просили.

            Як тільки відксерю та віддам сканувати, так відразу. Повна калькуляція. Більше того, підтверджена аудиторами з числа наших, яких ми запросили зі сторони навмисно для перевірки. І ще більше: з висновків аудиту витікає, що тарифи в нас занижені, і що їх потрібно було підвищити ще більше.

            >
            > Екстрасенс, бл... Позовів не бачив, але вже написав, що вони не такі і не про те...

            Я написав слово "можливо" чи щось таке. Як я можу шщзось заперечувати, чого я не бачив?

            >
            > І взагалі порівняй розмір тарифів в Харкові та в Ірпені і сам побачиш чи є кореляція між прозорістю (якщо вона в вас дійсно є та прозорість як ти стверджуєш) та розміром.

            Немає кореляції. Бо тарифи залежать від багатьох чинників.

            >
            > Ти або взагалі не прочитав, що за харківським лінком, або не зрозумів, що там написано

            Все прочитав. Але там нічого не зрозуміло. От у херсонців все ясно.

            >
            > Просто пофлеймити хочеться?

            Зовсім ні.

            >
            > Монтян мало?

            Я її ні бачити, ні чути не хочу :)

            >
            > Особливо про "вітряки" сподобалося. І з чим же конкретно по-твойому ми боремося???

            З вітряками. Бо навчаєте чиновників гарно брехати, а не змінюєте суть. І не аналізуєте, чим ваші дії відгукнуться.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.12.29 | Предсказамус

             Хрен знает что....

             Михаил, расскажите мне про простой козырной сквиз в командной тактике игры в бридж и почему эта тактика неприменима на парных турнирах. Или хотя-бы о том, как Вышинскому удалось протянуть объективное вменение в уголовное право.
             Если вдруг выяснится, что Вы ни в одном, ни в другом ничего не понимаете, то поймите более простую вещь: Вы не в курсе ситуации в Харькове. Вы не знаете, кто, как и чем занимается по вопросу тарифов. Тем не менее комментируете и даже оцениваете :(
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2006.12.29 | Михайло Свистович

              Re: Хрен знает что....

              Предсказамус пише:
              > Михаил, расскажите мне про простой козырной сквиз в командной тактике игры в бридж и почему эта тактика неприменима на парных турнирах

              Не розкажу, бо зовсім не розбираюся в цьому.

              > Или хотя-бы о том, как Вышинскому удалось протянуть объективное вменение в уголовное право

              І в цьому я не фахівець

              > Если вдруг выяснится, что Вы ни в одном, ни в другом ничего не понимаете, то поймите более простую вещь: Вы не в курсе ситуации в Харькове.

              Я в курсі, як робляться тарифи. І знаю, що принципи крадійства в тарифній сфері всюди приблизно однакові.

              > Вы не знаете, кто, как и чем занимается по вопросу тарифов

              Всі мої знання про Харків почерпнуті з написаного тут вами, харків"янами. Нічого особливо суттєвого я там не побачив.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.12.29 | Пані

               Зараз спробуємо інакше

               Повний текст пресухи, що я надавала - ми розраховували для розумних, що читати вміють.

               Ось прес-реліз для журналістів, в яких немає часу і бажання вникати. Може так легше дійде?
               http://maidanua.org/static/news/2006/1166458099.html
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2006.12.29 | Михайло Свистович

                Re: Зараз спробуємо інакше

                Пані пише:
                > Повний текст пресухи, що я надавала - ми розраховували для розумних, що читати вміють.

                Ну от я, розумний, прочитав, і побачив там в основному боротьбу з вітряками, окрім інвестиційної складової та лівого підприємства, яке надає послуги. А що ви вимагаєте? Чого добиваєтесь? Щоб вам надали калькуляцію? Ну нададуть і побачите, що там, окрім цієї "інвестиційної складової", переважна більшість витрат складають газ, електроенергія, не такі вже високі зарплати та інші необхідні витрати.

                >
                > Ось прес-реліз для журналістів, в яких немає часу і бажання вникати.

                Тут те саме. Лише у скороченому вигляді. Для політичних дивідендів - добре (це зветься популізм), для виправлення проблеми по суті - майже нічого.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.12.29 | Пані

                 Re: Зараз спробуємо інакше

                 Михайло Свистович пише:
                 > Пані пише:
                 > > Повний текст пресухи, що я надавала - ми розраховували для розумних, що читати вміють.
                 >
                 > Ну от я, розумний, прочитав, і побачив там в основному боротьбу з вітряками, окрім інвестиційної складової та лівого підприємства, яке надає послуги.

                 Це МАЛО?

                 > А що ви вимагаєте? Чого добиваєтесь? Щоб вам надали калькуляцію? Ну нададуть і побачите, що там, окрім цієї "інвестиційної складової", переважна більшість витрат складають газ, електроенергія, не такі вже високі зарплати та інші необхідні витрати.

                 Не треба думати, що сркізь сидять такі ж ідіоти, як ваші бондарлоги. Чому ти вважаєш, що тут нема кому розібратися з калькуляцією? Чи що вони в нас такі розумні, що її можуть зробити по-нормальному? Навіть попередні, які були розумніші не змогли цього зробити.

                 Я бачу в нас тут є принципове розходження. Я вважаю, що бідь яка прозорість вже знижує корупційну складову. Всі практичні вправи з цього питання в Харкові це доводять. І нвтіь ті наші спільні знайомі (бувший місцевий депутат), які раніше казали те, що і ти, тепер визнали власну помилку.

                 Крім того, ти не помітив важливий меседж - про крітерії оцінки якості роботи комунальних підприємтв.

                 > >
                 > > Ось прес-реліз для журналістів, в яких немає часу і бажання вникати.
                 >
                 > Тут те саме. Лише у скороченому вигляді. Для політичних дивідендів - добре (це зветься популізм), для виправлення проблеми по суті - майже нічого.

                 А в чому ти вважаєш є проблема по суті? Бо в мене таке враження, що в нас абсолютно різне розуміння цього.
                 згорнути/розгорнути гілку відповідей
                 • 2006.12.30 | Михайло Свистович

                  Re: Зараз спробуємо інакше

                  Пані пише:
                  >
                  > Це МАЛО?

                  Ні, не мало, але цим сліж було б і обмежитись, щоб не викликати враження, що ви проти нових тарифів будь-якою ціною, бо вони вищі за старію

                  >
                  > Не треба думати, що сркізь сидять такі ж ідіоти, як ваші бондарлоги. Чому ти вважаєш, що тут нема кому розібратися з калькуляцією?

                  А з нормально виписаною калькуляцією неможливо розібратися. І прицьому вона не заважає красти.

                  >
                  > Чи що вони в нас такі розумні, що її можуть зробити по-нормальному?

                  Це зробить будь-який бухгалтер з середньою освітою

                  >
                  > Навіть попередні, які були розумніші не змогли цього зробити.

                  Вони просто не схотіли, бо за звичкою вважають, що вони нікому нічого не повинні.

                  >
                  > Я бачу в нас тут є принципове розходження. Я вважаю, що бідь яка прозорість вже знижує корупційну складову.

                  На жаль, будь-яка не знижує. І це вже перевірено на практиці.

                  >
                  > Крім того, ти не помітив важливий меседж - про крітерії оцінки якості роботи комунальних підприємтв.

                  Я все помітив. Але критерія немає, і яким чином ви його вимагаєте - незрозуміло.

                  >
                  > А в чому ти вважаєш є проблема по суті?

                  В тому, що тарифи завищені, і чиновники найобують людей, крадучи в них гроші.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.12.30 | Пані

                   Re: Зараз спробуємо інакше

                   Михайло Свистович пише:
                   > Пані пише:
                   > >
                   > > Це МАЛО?
                   >
                   > Ні, не мало, але цим сліж було б і обмежитись, щоб не викликати враження, що ви проти нових тарифів будь-якою ціною, бо вони вищі за старію

                   Та звідки там таке враження? Я кілька разів тебе питала чи ти читав текст. Там НІДЕ такого нема і навіть є прямі і однозначні заперечення такої думки.

                   >
                   > >
                   > > Не треба думати, що сркізь сидять такі ж ідіоти, як ваші бондарлоги. Чому ти вважаєш, що тут нема кому розібратися з калькуляцією?
                   >
                   > А з нормально виписаною калькуляцією неможливо розібратися. І прицьому вона не заважає красти.

                   Безпредметна розмова. Давай таку калькуляцію і будемо розбиратися.

                   > >
                   > > Чи що вони в нас такі розумні, що її можуть зробити по-нормальному?
                   >
                   > Це зробить будь-який бухгалтер з середньою освітою

                   І бухгалтер оцінить кількість кубов води на людину в день?

                   > >
                   > > Навіть попередні, які були розумніші не змогли цього зробити.
                   >
                   > Вони просто не схотіли, бо за звичкою вважають, що вони нікому нічого не повинні.

                   От з цим ми передовсім і боремося. Я думала, що це - очевидно.

                   > >
                   > > Я бачу в нас тут є принципове розходження. Я вважаю, що бідь яка прозорість вже знижує корупційну складову.
                   >
                   > На жаль, будь-яка не знижує. І це вже перевірено на практиці.

                   Порожня супеерчка. Треба це обговорювати на конкретних прикладах.

                   > >
                   > > Крім того, ти не помітив важливий меседж - про крітерії оцінки якості роботи комунальних підприємтв.
                   >
                   > Я все помітив. Але критерія немає, і яким чином ви його вимагаєте - незрозуміло.

                   Ми поки що працюємо тільки над актуалізацією цієї проблеми. Бо якщо немає усвідомлення проблеми серез критичної маси людей, то і вирішити її неможливо.

                   > >
                   > > А в чому ти вважаєш є проблема по суті?
                   >
                   > В тому, що тарифи завищені, і чиновники найобують людей, крадучи в них гроші.

                   Ну правильно. А в чому ж ти заперечуєш нашу тактику?
                   згорнути/розгорнути гілку відповідей
                   • 2006.12.30 | Михайло Свистович

                    Re: Зараз спробуємо інакше

                    Пані пише:
                    >
                    > Та звідки там таке враження?

                    З тих зауважень, які ви закинули комунальникам. Якщо в позовах вимагається скасувати на цих підставах тарифи, то це взагалі абзац.

                    >
                    > Безпредметна розмова. Давай таку калькуляцію і будемо розбиратися.

                    Дам.

                    >
                    > І бухгалтер оцінить кількість кубов води на людину в день?

                    Ні, не оцінить. І ніхто не оцінить.

                    >
                    > От з цим ми передовсім і боремося.

                    Навіщо? Адже все все одно залишиться по старому. Тарифи будуть завищені, комунальники крастимуть, зате люди будуть задоволені, що їм на вуха локшину калькуляційну вішають.

                    >
                    > Порожня супеерчка. Треба це обговорювати на конкретних прикладах.

                    Приклад Ірпеня (і ще купи міст): все прозоро, все відомо, калькуляції є, аж противно, а тарифи завищені. Так було в 2003 році чи коли там ми їх перевіряли.

                    >
                    > Ми поки що працюємо тільки над актуалізацією цієї проблеми. Бо якщо немає усвідомлення проблеми серез критичної маси людей, то і вирішити її неможливо.

                    Добре, я не знаю всіх деталей, тому далі не сперечатимусь. Але колись прочитаю вам семінар, бо все це в нас вже було пройдено, а тепер ще дещо вивчено з іншого боку ;)

                    >
                    > Ну правильно. А в чому ж ти заперечуєш нашу тактику?

                    Бо вона виявить не завищенння, а недоробки при формуванні тарифів, які легко усуваються для окозамилювання.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.12.30 | Пані

                     Re: Зараз спробуємо інакше

                     Михайло Свистович пише:
                     > Пані пише:
                     > >
                     > > Та звідки там таке враження?
                     >
                     > З тих зауважень, які ви закинули комунальникам. Якщо в позовах вимагається скасувати на цих підставах тарифи, то це взагалі абзац.

                     Ні, не вимагається.

                     > >
                     > > Безпредметна розмова. Давай таку калькуляцію і будемо розбиратися.
                     >
                     > Дам.

                     От коли даси то і продовжимо.

                     > >
                     > > І бухгалтер оцінить кількість кубов води на людину в день?
                     >
                     > Ні, не оцінить. І ніхто не оцінить.

                     І ти кажеш раніше, що бухгалтер напише калькуляцію... І одразу все заперечуєш сам. Ми скрізь кажемо про обгрунтовані тарифи, а не про наявність формальної калькуляції. Отримання калькуляції це тільки перший крок в довгому шляху.


                     > > Порожня супеерчка. Треба це обговорювати на конкретних прикладах.
                     >
                     > Приклад Ірпеня (і ще купи міст): все прозоро, все відомо, калькуляції є, аж противно, а тарифи завищені. Так було в 2003 році чи коли там ми їх перевіряли.

                     Я про це чую 3 роки, але не бачила жодної цифри чи узагальнення досвіду.

                     > > Ну правильно. А в чому ж ти заперечуєш нашу тактику?
                     >
                     > Бо вона виявить не завищенння, а недоробки при формуванні тарифів, які легко усуваються для окозамилювання.

                     Сам факт усунення недоробок (з одночасним зниженням через це тарифу хоч на 3%) під тиском громадськості вже є важливий для мотивації тої самої громадськості до подальшої дії.

                     Ал насправді ми боремося більше навіть не за це. Але про це буде в наступних серіях.
                     згорнути/розгорнути гілку відповідей
                     • 2006.12.31 | Михайло Свистович

                      Re: Зараз спробуємо інакше

                      Пані пише:
                      >
                      > І ти кажеш раніше, що бухгалтер напише калькуляцію...

                      Напише.

                      >
                      > І одразу все заперечуєш сам

                      Ні, не заперечую.

                      >
                      > Ми скрізь кажемо про обгрунтовані тарифи, а не про наявність формальної калькуляції

                      Ця формальна калькуляція буде такою, що не придерешся. А норма визначається просто - витрачена вода (тепло) на кількість мешканців (квадратних метрів).

                      >
                      > Я про це чую 3 роки, але не бачила жодної цифри чи узагальнення досвіду.

                      Приїдь - покажу ;)

                      >
                      > Сам факт усунення недоробок (з одночасним зниженням через це тарифу хоч на 3%) під тиском громадськості вже є важливий для мотивації тої самої громадськості до подальшої дії

                      Хіба що. Але одночасно чиновники вчаться вас більш кваліфіковано дурити. Як дурять зараз нас :)
 • 2006.12.28 | Shadow_Runner

  Re: Комунальний самозахист

  А де можна знайти коортинати цього самого
  регіонального Бюро з моніторингу, захисту та лобіювання суспільних інтересів Альянсу Майдан у Херсоні?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.28 | Людмила

   координати

   Центр соціального партнерства - Перекопська, 158, кім. 213.
   тел. 51-91-82
   http://spc.ks.ua/
   http://spc.ks.ua/forum/viewforum.php?id=7

   втім, ідея об"єднання "Комунальний самозахист" народилася не тут.
   раджу звертатися до Наталi Бімбірайте (Фонд милосердя та здоров"я, газета "Вгору").
   http://www.vgoru.org/index.php
 • 2006.12.31 | Боровик

  Комунальний садомазохізм

  Для негазифікованих сіл комуналка настпуна:
  На заму потрібно дві машини дров. Машина дров коштує 800 гривень.
  Щоб дрова розпилити треба заплатити стільки ж.
  Після чого їх треба поколоти на поліна, а це ще стільки ж.
  До цього ж треба щодня їх розпалювати, виносити попіл. Для більшости селян вирішенням проблеми вважається плюва температура при -20 на вулиці, а про нормальну температуру від +18 і вище мова не йде.
  Вода - з криниці, якість води - низька і не є безпечною в сенсі пестицидів, органіки, мікробіології, наявності мікроелементів, солей.
  Каналізація - туалет метер на метер і дірка в підлозі. Вигрібати лайно треба кілька разів на рік.
  Електрика - обриви дротів, відключення настільки часто трапляються. що побутову техніку доводиться міняти кожні кілька років.
  Телефон - під час розмови обов*язково чуєш розмови односельчан.
  В таких умовах проживає більше 40% населення нашої країни.
  Тому всі комунальні проблеми є проблемою тільки частини населення, до того ж вони часто вирішуються за рахунок іншої частини населення, тієї яка навіть немає предмету проблеми.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua