МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Білоруси б'ються, а Україна плазує

12/29/2006 | Hoja_Nasreddin
Я позаздрив білорусам, точніше їхнім керівникам.
І стало прикро, що наше керівництво і бездарне і поводиться щодо Білорусі як останнє лайно.
http://epravda.com.ua/news/2006/12/29/51765.htm

Відповіді

 • 2006.12.29 | samopal

  НУ, знаєте. Зайчики і взимку стрибайчаться. А от бджоли...

  Зрештою, я вже десь згадував. що Вова Путін з радістю проговорився про один з основних підсумків свого "наєзда" в Київ, - газавиє саглашенія ПІРІСМАТРІВАЦЦА НІ БУДУТ. Він до останнього иоиенту не виключав, що хтось може вимагати від Росії виконання міждержавних угод щодо газу...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.30 | Hoja_Nasreddin

   Re: НУ, знаєте. Зайчики і взимку стрибайчаться. А от бджоли...

   Мене бісить, що україна як та хвойда поспішає застелити ліжко вовікові. Хіба Білорусь щось такого казала чи робила в січні цього року? Вона поводиться гідно, а наші підсирайли вже ноги обтирають путіну. Ну й про що бандит з кгбістом шушукався в лімузині. А може й гарант тет а тет наобіцяв. За чергову цяцьку.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.30 | samopal

    НУ, знаєте. Вовки, зайці.. А трутні, то ще бджоли, чи вже еліта?

   • 2006.12.30 | Чучхе

    а в білорусії немає Партії регіонів і БЮТу

    які б лупили в спину президенту і прем"єру, трактуючи любі їх дії на газових перемовинах, як зраду національних інтересів і послідовно пару раз підряд відправляючи уряд у відставку
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.30 | Предсказамус

     Везет белорусам. Там такое единодушие...

    • 2006.12.30 | samopal

     Так шо, там тільки НСНУ?

     А прім'єр там хто, не Їхнурьонак який?
     Про те, що Білорусь значно ближча до Північної Кореї, ніж Україна і говорить нічого. Шкода лиш, що немає спільного кордону, шоб можна було чухнуть на відпочинок на бронепоїзді...
 • 2006.12.30 | stefan

  прошу не плутати праведне з грішним:

  якби Україна пообіцяла Путіну(Москві) зробити "союзну державу", то може
  тоді Україна торгувалась би за газ не за 100дол., а може за 10дол./1000куб.м.
  ------------
  От така арихметика...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.30 | samopal

   Газовому арихмометру

   А Ви десь чули, що в самій Росії хтось може купить газ по 10 баксів за 1000 кубів? Україні не тре було ні про що торгуватись до 2013 року. Достатньо було б накласти імпортне мито, та потихеньку його підвищувати, - для кращого "звикання" до світових цін. Україна ні за які 100 доларів з Росією не торгується, бо ще рік тому патріотично погодилась смоктать Газпромівську трубу за 230. По 95, а тепер по 130 нам постачає газ унікальнa™ "невідомочия" контора РУЕ, купляючи наші ж колишні квоти у Туркменістану по 50, 65, а тепер, от і по 100 доведеться. Тільки тоді вже в Україні газ не буде по 130, і буквально з Нового Року Ви про це дізнаєтесь. Хіба-що Янук з ВВП про щось добазарились у члєновозі по дороозі до Борисполя. У обмін на щось, звичайно... Наприклад про те, що для України "ГозПромРосУкрЕнерго" зможе знизити ціну до білоруського стодоларового рівня у обмін на передачу труби у "косорціум".

   Грузія змушена була погодитись на ціну російського газу у 235 баксів, але з квітня планує розбавляти його азербайжанським по 120. Щоправда, за транзит грузини заломили Газпрому 8 долярів, тоді, як наші "широкі патрійоти" продались за 1,6... до 2030 року. Слава патрійотам!
 • 2006.12.30 | samopal

  За що б'ються білоруси.... (/)

  Щиро кажучи, ні за що серйозне вони не б'ються. Суперечка йде про те за якою ціною Росія перейме контроль над Бєлтрансгазом (Лукашенка хоче 5 мільярдів), та за якою ціною постачатимуть газ в оплату за білоруську трубу. Спочатку Лукашенка думав, що буде 75, а Москва заліпила 105. І почалося... Лукашенка знає, за що бореться, бо газ по 200+ баксів призведе до банкротства білоруської господарки, і, як наслідок, до краху його правління. Звідси й така "рішучість" (у нашого аналога на цьому місці виросла унікальна™ полохлива "хитрість").

  Jak zatem może zakończyć się kryzys gazowy?
  http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061230/ekonomia/ekonomia_a_6.html
  ...
  Strony dojdą do porozumienia. Gazprom właściwie już się poddał. Jego ostatnia propozycja płacenia przez Mińsk 105 dolarów za 1000 metrów sześciennych gazu nie stanowi poważnego zagrożenia dla białoruskiej gospodarki. Uznanie zaś 5-miliardowej wartości Biełtransgazu jest spełnieniem żądań Łukaszenki z 2004 roku. Chęć utargowania czegoś więcej świadczy tylko o tym, że w Mińsku doskonale rozumieją, iż zakręcenie kurka gazowego byłoby niewygodne przede wszystkim dla wiarygodności Rosji. Reputacji Białorusi z kolei trudno czymkolwiek zaszkodzić. Przecież i tak jest fatalna.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.31 | Hoja_Nasreddin

   Re: За що б'ються білоруси.... (/)

   Самопале, по-перше, там було не зовсім так як Ви кажете. Спершу білорусів ошелешили чи приголомшили ціною у 200 баксів. Пригадайте, до речі, як ся вихваляли янукович з бойком, що виторгували ціну МЕНШУ за білоруську. А коли бацька сказав що - ні хрєна брати-росіяни - то газпром почав скидати ціну і дійшов до 105 баксів. Тепер уже кивають на Україну й кажуть, що для білорусів тепер ціна найнижча. Але бацька далі стоїть на своєму. І все б нічого, але раптом з'являється повідомлення, що наш УКРАЇНСЬКИЙ уряд готовий допомогти придушити білорусів, збільшивши перекачування газу через нашу територію (бо білоруси тоді не пропускатимуть той газ через свої газогони - а там проблеми в Польщі й Німеччині негайно виникають). Це як розуміти? Братня допомога демогкратичній росії проти недемократичної Білорусі, чи як? А у січні 2006 року хіба білоруси казали, що допоможуть росії дотискати Україну?
   Як би Ви назвали таку позицію України, якби йшлося про якусь іншу державу, ГА?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.31 | samopal

    Re: За що б'ються білоруси.... (/)

    Пане Ходжа, Ви не заглядали у інтерв'ю, лінк на яке я причепив?
    Про ігри наших і бвлоруських "патрійртів" з Газпроиои говорити можна довго, але єдине, щo їх об'єднує, то інтереси Газпрому. Щoдo срачкуватої позиції України, я з Вами згоден, але частково. Причина дуже проста: через Україну Росія прокачує 75-80 відсотків свого гозоаого експорту і очікувати на якусь підтримку Білорусі у нас потреби не було (та Мінськ тоді й не надто поривався), - ми самі могли б усе уладнати, якби... :( З іншого боку, скористатися нагодою протидії диктату Газпроиу, хоча б домовившись про ціни транзиту, було б не гріх. Але ж кому це робити? Тут же усі, хто при владі є або унікальними™ "патріотично-газовими" хваківцями, або любими друзями Газпрому.
    До того ж, Польща та Німеччина вже заявили, що підготувалися до можливих санкцій Росії проти Мінська.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.31 | Hoja_Nasreddin

     Re: За що б'ються білоруси.... (/)

     Я прочитав те що було під лінком (польською), а за лінком справді не лазив, бо не маю потреби, знаю як до того всього ставиться Польща (маю в хаті tvp1 та tvp2). Вони не панікують, але й не є аж такі готові до пипинення постачання газу як Ви кажете. Бо слухав пару днів тому інтерв'ю поважного полдяка у студії двійки (tvp2). Зокрема, він казав що НА ПОТОЧНИЙ момент вони мають МЕНЩЕ газу, аніж планувалося. Щодо Німеччини, то там ніби ліпші перспективи, бо вони заздалегідь подбали (в мене навіть думка виникла що їх улюбленець німеччини вова-путя потайки попередив).
     Але у цій всій ситуації мені як українцеві не подобається позиція України щодо білорусько-російської суперечки. Як би ми не ставилися до бацьки. А про те що в нас у січні козирі були явно сильніші за білоруські - так то очевидно. І ще. Мені подобається що білоруси таки опинраються і не йдуть на здачу. Як би знову ж таки до бацьки не ставитися. Інше питання - на скільки їх вистачить. Але як так далі піде, о росія Білорусь таки втратить. Ото буде ситуація, якщо з часом будемо ся гордити тим, що в нас прем'єр - білорус :).
 • 2006.12.31 | DoctorZ

  Re: Білоруси б'ються, а Україна плазує

  А Україна щось обіцяла Лукашенкові?
  Чи може боротба з Росією (чи Газпромом) - це щось святе й апріорі треба виступати проти них?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua