МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ліва і права рука на біблії.

12/14/2004 | Обережний герой
Не знаю, може я прогавив, і тут вже були відповідні коментарі, але цікаво дізнатись все-таки, Ющенко порушив канони віри, коли присягав народу України, поклавши ліву, а не праву руку, на біблію. Як на мене, це виглядає дурницею, аналогічно ситуації, змальованій у творі Свіфта про Гулівера, де Блефуску і Ліліпутія воювали через те, що не могли домовитись, яким боком розбивати яйце. Чи не такі дріб'язкові чвари ганьблять церков та релігію, відлякуючи від неї людей? Тепер, сьогодні прийняли порядок присягання Президента України на інавгурації в Верховній Раді. Так більше всього суперечок точилося біля того, присягати на біблії (євангелії) чи ні. Залишили це на розсуд самого Президента. На мою думку це порушує конституційні засади України як світської держави, відокремленої від церкви, у якій жодній релігії не надається переваги. Це ображає мене як атеїста, не кажучи вже про пана Анатолія, прихильника традиційної української релігії, і прихильників інших релігій.

Відповіді

 • 2004.12.14 | Социст

  Влада та символи.

  Ющенко сам по собі є сильною особистістю, яка змогла об'єднати розпорошену опозицію. Тому він залишається лідером, який символізує єдність нації, що продовжує свою національно-визвольну боротьбу мирним шляхом, шляхом об'єднання нації навколо спільної програми. Оголошений ним нещодавно план приєднання України до Європи є реалістичним, але треба сказати, що навіть через десять років Україна ще не буде повноправним членом ЄС. Тобто, нову владу очікують не салюти перемоги, а довгі та складні переговори. Крім того, саму Європу очікує складний період. Який може довести навіть до політичної чи економічної кризи внаслідок вичерпання європейської моделі соціальної держави. В такій ситуації Європі скоріше буде не до України. Команда Ющенка напевно розуміє, що на велику підтримку з боку Європи надіятись поки що рано.

  Завдання у нової влади є нелегким, бо вже є розчаровані тим, що в революції була об'явлена перерва. Якщо розвиток подій піде в напрямку розбудови громадянського суспільства та співпраці між владою та цим суспільством на європейських засадах, то нелегкий шлях буде пройдено і Україна приєднається до Європи. Але якщо новій владі не вдасться втриматись від спокуси знову зробити спільноту служанкою держави, то нас очікують нові конфлікти через пару років.

  Те, що Ющенко взяв у руки біблію, свідчить, що він готує резервний варіант укріплення влади підтримкою церкви. Тобто, він не впевнений в тому, що влада повинна спиратись перш за все на підтримку громадянського суспільства, і він буде шукати підтримки як від суспільства, так і від церкви. Виходить, що держава повністю світською не буде, а будуть спроби освячення влади. Чи буде таке поєднання влади з церквою успішим, залежить як від влади, так і від самої церкви. Якщо церква скликає той самий Собор, до якого тут закликає пан Георгій, і ухвалить на цьому соборі якийсь варіант оновлення церкви, то може це освячення влади символами і вдасться. Залишається тільки гадати, бо один Георгій – це ще не церква. Поки вони будуть там молитись, євреї візьмуть та й об'являть нового месію, а тоді вже буде не до реформи церкви...
 • 2004.12.15 | Георгій

  У США теж так роблять

  Обережний герой пише:
  > Не знаю, може я прогавив, і тут вже були відповідні коментарі, але цікаво дізнатись все-таки, Ющенко порушив канони віри, коли присягав народу України, поклавши ліву, а не праву руку, на біблію.
  (ГП) У США президенти теж так роблять. Праву руку піднімають угору, а ліву кладуть на Біблію.

  >Як на мене, це виглядає дурницею, аналогічно ситуації, змальованій у творі Свіфта про Гулівера, де Блефуску і Ліліпутія воювали через те, що не могли домовитись, яким боком розбивати яйце.
  (ГП) Мені теж здається, що нема ніякої принципової різниці, куди яку руку класти. Просто традиція.

  >Чи не такі дріб'язкові чвари ганьблять церков та релігію, відлякуючи від неї людей? Тепер, сьогодні прийняли порядок присягання Президента України на інавгурації в Верховній Раді. Так більше всього суперечок точилося біля того, присягати на біблії (євангелії) чи ні. Залишили це на розсуд самого Президента. На мою думку це порушує конституційні засади України як світської держави, відокремленої від церкви, у якій жодній релігії не надається переваги. Це ображає мене як атеїста, не кажучи вже про пана Анатолія, прихильника традиційної української релігії, і прихильників інших релігій.
  (ГП) Не знаю... якщо це дійсно дається на розсуд самого президента, я б не ображався. Я, мабуть, не образився б, якби президент був мусульманин і клявся б на Корані, при тому, що я - християнин.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.12.15 | Анатолій

   А як для мене, то це є повний нонсенс!!!

   Скажіть, будь ласка, панове, а чому український президент має клястися на юдейській Торі чи її похідній юдо-християнській Біблії?
   Я вважаю, що совість, а не віра є найвищим чинником у особи, тобто у гомо сапієнса. Адже релігій маса, а совість у людини одна!!!
   Саме тому я схильний не до демократичного державництва, а до етичного. І, між іншим, саме етичний устрій держави є притаманним слов"янам. Про це говорить історія, про це говорить і совість.

   Щодо того, що Анатолій є прихильником традиційної української релігії, вибачайте, це не зовсім так. Справа у тому, що я вважаю себе за:
   1. Не релігійну особу.
   2. Духовно налаштовану особу.
   3. Щодо пізнання Законів Тонкого (божественного) світу людина має йти ТІЛЬКИ національним шляхом.
   Якщо комусь це незрозуміло, питайте!
   Анатолій
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.12.15 | Социст

    Згоден.

    Осягнення єдности всього людства, символом якого є царство боже на землі, може відбутись лише після того, як єдність кожної нації як спільноти розцвіте і дасть свої плоди. А єдність спільноти – це не справа релігії, а справа осягнення. І символи такої єдности будуть національні. Правда, національною єдністю справа не закінчується, а лише розпочинається.

    Лише такий устрій держави, який сприяє єдності громадян, може бути етичним. Етична держава, на мій погляд, є держава, в якій основним законом є угода, яка укладена між самими громадянами. Держава лише служить виконанню угод між громадянами. Коли ж громадяни служать державі, тобто владі, держава є зовнішний спільноті апарат пригнічення. Продовження національно-визвольної боротьби я бачу саме в такому визволенні нації як єдиної спільноти громадян від такого гніту своєї власної держави. Але я зовсім не бачу партії, яка б боролась за таке визволення нації від гніту держави. Але це й не дивно, бо метою партій є завоювання влади, а осягнення єдности не може бути санкцією влади до виконання спільнотою громадян. Єдність спільноти спирається на єдність людей як в їх персональних стосунках, так і в їх діяльності для осягнення єдности громади. Держава може охороняти цю єдність від зовнішньої загрози та від насилля, але осягнення єдности є справою самої спільноти громадян. Влада не є формою єдности спільноти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.12.23 | Тестер

     Re: Браво, Социст! (-)

 • 2004.12.26 | пан Roller

  Пекарю -пекарево. Лекарю -лекарево.

  Обережний герой пише:
  > Не знаю, може я прогавив, і тут вже були відповідні коментарі, але цікаво дізнатись все-таки, Ющенко порушив канони віри, коли присягав народу України, поклавши ліву, а не праву руку, на біблію.

  Як на мене, це виглядає дурницею, аналогічно ситуації, змальованій у творі Свіфта про Гулівера, де Блефуску і Ліліпутія воювали через те, що не могли домовитись, яким боком розбивати яйце.

  Порушил.

  Но не тем, на что обратил внимание Шуфрич, не тем, какую руку он положил на библию. Речь не может идти о справедливости канона который, признает верховенство правши над левшой. Американские президенты, левши, делают так, как сделал Ющенко. Возможно, он просто скопировал, их потому что его так научила жена, или спешил очень. А его доверенное лицо, которое присутствовало при его самоинагурации )Ющенко, не знает таких простых протокольных вещей. Но, для верующих это плохой знак,и знак божий.

  Вы спрашиваете, порушил ли он каноны веры? Проще, подорвал ли он этим доверие к себе? Думаю да, не случайно председатель Литвин покинул зал ВР в момент самоинагурации Ющенко.

  Доверенное же лицо, которое приводило Ющенко к присяге, Излаильевич,этот, Рафаил, не вызывает особого доверия, хоча бы потому, что было оно и доверенным лицом Кучмы.

  То есть, Израилович не только потерял доверие к себе, но и перенес недоверие по наследству к Ющенко. Серьезные политики так не поступают.

  Собственно, такими вещами не балуются, тем паче на трибуне ВР. Начинать с нарушения конституции, устраивать маскарад из процедуры присягм, да только за это, мне кажется, снять Ющенко, он достоин того, что бы его снять с выборов.

  Однако, маховик общественного сознания обладает инерцией. И Янукович, раскочегарив массы авторитарным беспределом, породил ситуацию, когда на моральность кандидата Ющенко, народ временно закрыл глаза.

  Но, как же кумидно и тускло выглядят претензии Ющенко на моральность политика, на мессианство, поставившее цель привнести духовность, моральность, этику церкви отделенной законом от государства,в плитику, подвязав тем самым церковь к государству неким подобием своей личной эфемерной морали.

  К чему приводит единение церкви и государства (политики) мы хорошо знаем, на примере царской фамилии, сегодня это симтом Путина.

  Именно такое единение послужило причиной того, что не только церковь, но и государство, а главное народ, элита, все, понесли непоправимые утраты.

  Кесарю- кесарево, слесарю- слесарево.

  Претензии на моральный подиум, законодательность в моде элегантности духа, моды Ющенко, на самом деле содержат большущую опасность.

  Поскольку, он попросту обманывает народ. И уже не первый раз. А очень регулярно, на протяжении короткого периода времени.

  Да, ситуация кажется несколько безвыходной, и неконституционной, ситуация с выборами. И Ющенко делает народ заложником своих манипуляций.

  Те не менее выбирать не из чего.

  Хоча, время рассудит.

  Brgds.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.12.26 | Обережний герой

   Майже Ленініана

   У мене є книжка зі всіма фотками Леніна. У нас на базарі вона продається за 10 гривень. Так мене вражає, як жалюгідно виглядає Ленін разом з своїм оточенням на всіх трибунах під час спільних фотосесій. Ющенко з незмінною скульптурною групою опозиціонерів на трибунах МАйдану змусив мене пригадати ці ленінські фотки.
  • 2004.12.26 | Георгій

   Re: Пекарю -пекарево. Лекарю -лекарево.

   пан Roller пише:
   >(...) Американские президенты, левши, делают так, как сделал Ющенко.
   (ГП) І правші теж. І не тільки президенти - прості люди теж, коли присягають у суді. Права рука має бути піднята, це тут така традиція (не знаю, як в Україні).

   > Возможно, он просто скопировал, их потому что его так научила жена, или спешил очень. А его доверенное лицо, которое присутствовало при его самоинагурации )Ющенко, не знает таких простых протокольных вещей. Но, для верующих это плохой знак,и знак божий.
   (ГП) Не знаю... я віруючий, але для мене це ніякий не знак. Хоч би він і ногу поклав на Біблію, а не руку. Це все досить формальні церемонії, дійсно, як каже п. Ігор, Блефуску проти Ліліпутії. Хай буде хорошим президентом, а як він присягає і на чому, мені все рівно. МОЮ віру він своєю можливою необізнаністю у питаннях віри не похитне.

   > (...) Начинать с нарушения конституции, устраивать маскарад из процедуры присягм, да только за это, мне кажется, снять Ющенко, он достоин того, что бы его снять с выборов.
   (ГП) Знаєте, пане Роллере, я б не хотів на цій сторінці дискутувати нюанси політики, але коротко скажу, що в тій ситуації, коли Ющенко самоінавгурувався, Конституцію ВЖЕ було порушено. Його дійсно трохи маскарадна акція була тільки відповіддю на той бардак, який зробили з виборів. На мою думку, це не бозна який злочин.

   > Однако, маховик общественного сознания обладает инерцией. И Янукович, раскочегарив массы авторитарным беспределом, породил ситуацию, когда на моральность кандидата Ющенко, народ временно закрыл глаза.
   (ГП) Не варто розкидатися такими сильними виразами. Ми всі не ідеали моральності.

   > Но, как же кумидно и тускло выглядят претензии Ющенко на моральность политика, на мессианство, поставившее цель привнести духовность, моральность, этику церкви отделенной законом от государства,в плитику, подвязав тем самым церковь к государству неким подобием своей личной эфемерной морали.
   (ГП) Я не розумію терміну "месіанство." Весь час чую його по відношенню до Ющенка від російських шовіністів, але не розумію. В чому його месіанство? І чому його особиста мораль "ефемерна?" Він не вбивав, не крав, не розв'язував кривавих воєн. Нормальна людина. Не ідеал, але цілком моральний чоловік. А щодо церкви - я не знаю, чи він вже постановив з'єднати її з державою? Чи це не просто привід поскаржитися на поганого Ющенка?

   > К чему приводит единение церкви и государства (политики) мы хорошо знаем, на примере царской фамилии, сегодня это симтом Путина.
   > Именно такое единение послужило причиной того, что не только церковь, но и государство, а главное народ, элита, все, понесли непоправимые утраты.
   > Кесарю- кесарево, слесарю- слесарево.
   (ГП) Тут не сперечаюся.

   > Претензии на моральный подиум, законодательность в моде элегантности духа, моды Ющенко, на самом деле содержат большущую опасность.
   > Поскольку, он попросту обманывает народ. И уже не первый раз. А очень регулярно, на протяжении короткого периода времени.
   (ГП) Як саме він обдурює народ?

   > Да, ситуация кажется несколько безвыходной, и неконституционной, ситуация с выборами. И Ющенко делает народ заложником своих манипуляций.
   > Те не менее выбирать не из чего.
   (ГП) Ну, вибір між Ю. і Я. все-таки очевидний.

   > Хоча, время рассудит.
   (ГП) Тут знову не сперечаюся.


   >
   > Brgds.
  • 2005.01.10 | Социст

   Re: Пекарю -пекарево. Лекарю -лекарево.

   Пан Roller пише:

   > Но, как же кумидно и тускло выглядят претензии Ющенко на моральность политика, на мессианство, поставившее цель привнести духовность, моральность, этику церкви отделенной законом от государства,в плитику, подвязав тем самым церковь к государству неким подобием своей личной эфемерной морали.

   Месіанство Ющенка – це цікава провокація пана Roller'а. Звільнення України від гніту Московії може стати початком такого звільнення для всіх народів Росії. Тільки це не месіанство Ющенка, а месіанство українців. Може воно й буде! Правда, треба бути обережним в проголошенні нового месії. На мою власну думку, швидше євреї проголосять нового месію, ніж українці. „Но, мысль интересная...“

   > К чему приводит единение церкви и государства (политики) мы хорошо знаем, на примере царской фамилии, сегодня это симтом Путина.

   Симптом Путіна –– це спекуляція закликами до національної єдности для завоювання влади та її збереження. Тільки в умовах Росії така політика є відродженням нацизму, бо Росія не є однонаціональною державою. Для Росії потрібна не національна єдність, а звільнення народів Росії від деспотії Московії.

   > Именно такое единение послужило причиной того, что не только церковь, но и государство, а главное народ, элита, все, понесли непоправимые утраты.

   Доля російської держави – неминучий розпад, якщо буде продовжуватись деспотія Московії.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.01.10 | Анатолій

    Для задоволення всіх конфесій, пропоную...

    Під час прийняття присяги Президентом України, запропонувати йому:
    1. Покласти праву руку на серце...
    2. Покласти ліву руку на Конституцію...
    3. Поставити праву ногу на біблію...
    4. Поставити ліву ногу на коран...
    5. Плюнути через ліве плече на всіх нерозумних...
    6. Плюнути через праве плече на всіх недолугих...

    Мордераторові пропоную написати тут "лайка"
    Нерозумним пропоную написати тут "офтопік".
    Розумним пропоную сприйняти це з гумором і забути.
    Серйозним пропоную обговорити цю проблему.
    Анатолій
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.01.12 | komnatnyi

     Гумор? Якби він тут був...

     Президент може бути невіруючим, але своїх віруючих співгромадян він як розумний політик мусить поважати. Тому ставати на Біблію ногою ні цей президент, ні його наступники не будуть, навіть якщо їм це порадять нерелігійні дослідники тонких світів.
     Є традиція, що президенти України присягають на Пересопницькому Євангелії. Відмова від неї має бути якось вмотивована і в будь-якому разі викличе несхвалення значної частини населення. Деякі конфесії сприймуть це як загрозу для себе, деякі політичні сили використають як підтвердження своїх вигадок про закриття православних храмів. Президент як відповідальна людина цього робити не буде.
     Традиція має бути дотримана. Класти треба ту руку, яку треба. Присяга 23.11 приймалася поспіхом і була помилкою, бо за нею мали б слідувати дії по реальному взяттю влади, перепідпорядкуванню силових структур і т.д., чого не передбачалося. Пояснити цю акцію можна лише певною панікою, станом відчаю, якому піддалися тоді не тільки політики, а й люди просвітлені і близькі до тонких світів

     Див. http://www2.maidan.org.ua/n/rel/1101133638 та інші дописи в тій гілці.

     Тоді здавалося, що потрібні негайні дії. Згодом Ющенко не наполягав на тому, що він уже законно обраний президент, і це було правильно. Він заявляв, що він Народний Президент, обранець народу, і наполягає на дотриманні всіх процедур. Це теж було правильно. Висновок один: з нами Бог. Ющенко обраний Богом для України. І тому його ніхто не міг зупинити. Це цілком очевидно. А нам треба молитися і жити зі смиренням і страхом Божим. Амінь.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2005.01.13 | Анатолій

      Якщо слідувати кімнатній логіці, то...

      наш Президент ні у ві що не ставить інших так званих віруючих. Адже в Україні живуть і юдеї, і караїми, і мусліми, і РУНвіристи, і Рідновіристи, і ....
      То що з ними накажете робити?
      Анатолій
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.01.14 | komnatnyi

       Re: Якщо слідувати кімнатній логіці, то...

       Караїмів і рідновірів, і рунвіристів дуже мало, і вони не впливають суттєво на громадську думку. Їх набагато менше, ніж наприклад прихильників Януковича. А ми ж вважаємо, що думка останніх в нинішній ситуації уже нічого не важить.
       За 15 років релігійної свободи нема храмів у рідновірів і Рунвіри. Чому? Взяли б Труханів острів і оголосили його храмом Української природи, місцем спілкування з Українськими богами. Краще ніж віддавати це місце під казино і борделі.
       Один прихильник Маґа Віри запросив мене на зібрання. Де ж збираєтесь? А в клубі у комуністів під портретом Леніна, Борис Олійник пустив. Отакої!
       При таких справах не скоро ще буде президент з рідновірів.
       Крім того, дуже влучно відповів Вільнодум, нижче. Справді, невіруючий президент не повинен присягати на Біблії, а повинен прямо заявити про свої переконання. А щодо Ющенка все правильно, бо він християнин.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2005.01.16 | lyd

        Re: Якщо слідувати кімнатній логіці, то...

        Одне невеличке зауваження. Рідна віра не є релігія. До рідної віри належить весь український рід. Релігійні громада це як партія і більш нічого. Ще до сьогодні існує компартія, то Ющенку треба не забути і про Маніфест компартії, тим більш, що він дуже нагадує християнські заповіді.
        Релігії приходять і відходять, а віра Роду нашого лишиться, навіть ті хто намагається на ній вибудувати свою секту. І секти погинуть.
        Як довго наш народ живе, так довго живе і рідна віра вона ніколи не зникала.
        Щодо клятви президента, то досить і Конституції. Президенти не вічні, як і Конституції.
        Лід
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.01.17 | Георгій

         Re: Якщо слідувати кімнатній логіці, то...

         lyd пише:
         > Одне невеличке зауваження. Рідна віра не є релігія.
         (ГП) Є.

         > До рідної віри належить весь український рід.
         (ГП) Неправда. Мій дід був українець, але про існування цієї віри не знав. Знав з дитинства, що є його рідне село, його рідна родина (рід), і його церква, де він співав у хорі першим дискантом. Потім, правда, він став комсомольцем (цікаво ж як, показати всім кузькіну мать), і, разом з друзями-комсомольцями, ламав стіни тієї церкви, марширував з гвинтівкою і співав пісень про світову революцію і про те, як ми заліземо на небо і розженемо усіх богів. І ще щось там про попів-експлуататорів. Але потім він став дорослим і страшно розкаявся у тому, що він робив у часи своєї дурної комсомольської молодості. Так розкаявся, що втратив сон і спокій. Намагався аж до смерті спокутувати свій гріх, наслідки своєї молодої дурості тим, що працював в Українському товаристві охорони пам'ятників історії та культури, рятував старовинні українські церкви від руйнування чи переобладнання під сховище для картоплі. Вічна йому пам'ять і земля йому хай буде пухом.

         > Релігійні громада це як партія і більш нічого.
         (ГП) А граматик треба троха знати і більш нічоги.

         > Ще до сьогодні існує компартія, то Ющенку треба не забути і про Маніфест компартії, тим більш, що він дуже нагадує християнські заповіді.
         (ГП) Це, панійко, х*йня (або по щиро-українському, без угро-фінського впливу, "прутня," від рідного українського слова "прутень") і тупа провокація без змісту. Маніфесту компартії не існує. Був колись Марксом та Енгельсом написаний "Комуністичний маніфест" ("Der Kommunistische Manifesto"), але там аж рівно нічогісінько жодної християнської заповіді не нагадує. Візьміть цю книжечку в бібліотеці і прочитайте, а потім верзіть.

         > Релігії приходять і відходять, а віра Роду нашого лишиться, навіть ті хто намагається на ній вибудувати свою секту.
         (ГП) Der Grammatik щось у Вас все-таки кульгає, ну кульгає... Ви якою, перепрошую, мовою у побуті спілкуєтеся?

         > І секти погинуть.
         (ГП) Але ті, хто намагається їх вибудувати, згідно з Вашою попередньою фразою, лишаться. Цікаво.

         > Як довго наш народ живе, так довго живе і рідна віра вона ніколи не зникала.
         (ГП) Її придумали псевдо-інтелектуали і псевдо-уррррра патрійоти десь так позавчора. І граються в неї. Добре, хай, чим би дитя не тішилося, аби не плакало.

         > Щодо клятви президента, то досить і Конституції. Президенти не вічні, як і Конституції.
         (ГП) З цим не сперечаюся.

         > Лід
         --Георгія :)
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2005.01.18 | lyd

          Re: Якщо слідувати кімнатній логіці, то...

          Пане Георгію!
          Мабуть ваша неввічливість і є якраз наслідком того, що ваш дід навернувся до релігії і забув рідну віру.
          Лід
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.01.18 | Вільнодум

           Re: Якщо слідувати логіці, то...

           lyd пише:
           > Пане Георгію! Мабуть ваша неввічливість і є якраз наслідком того, що ваш дід навернувся до релігії і забув рідну віру.

           (Вільнодум) Дозвольте втрутитися в вашу розмову. Я думаю, що причиною неввічливості пана Георгія є його власна зазомбованість, перш за все. Додатково, є те, що зветься в США "arrogance" (зарозумілість). Бачите, такі як пан Георгій вважають, що коли офіційна церква має шикарні собори і багато грошей, то вона має і монополію на ПРАВДУ! ARROGENCE! Цим зверхним, бездушним відношенням пронизана вся юдео-християнська церковна доктрина. Якраз "доктрина", бо розумного духовного вчення вони не мають(!), а мають МАНІФЕСТ! Ця зарозуміла церква дуже впевнена в своїй непогрішимості після 2000 років нищення всього, що заважало їй робити із людей рабів.

           Я згідний з Вашою позицією, Лід, що рідновірство не є організованою релігією, а є Народною Духовною Мудрістю, яка не має організації, але існує майже в кожному представнику нації. Треба тільки дати людям це розуміння, відродити ту "іскру" в душі. Цю народну мудрість офіційні релігії вже дуже довго нищать, по принципах своєї доктрини. Та не вийде! До сьогодення не вдалось, не вдасться і по-завтра. Народна Духовна Мудрість переможе! Бо нема нічого сильнішого за Дух НаРоду!

           Хай Буде Так!
           Вільнодум
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2005.01.18 | Георгій

            Re: Якщо слідувати логіці, то...

            Вільнодум пише:
            > Я думаю, що причиною неввічливості пана Георгія є його власна зазомбованість, перш за все. Додатково, є те, що зветься в США "arrogance" (зарозумілість). Бачите, такі як пан Георгій вважають, що коли офіційна церква має шикарні собори і багато грошей, то вона має і монополію на ПРАВДУ! ARROGENCE!
            (ГП)"Arrogance" пишеться через "а," але важливіше те, що я зовсім так не вважаю. При чому тут шикарні собори і багато грошей? Те, що Ви написали, по-англійськи називається "SLANDER."

            >Цим зверхним, бездушним відношенням пронизана вся юдео-християнська церковна доктрина. Якраз "доктрина", бо розумного духовного вчення вони не мають(!), а мають МАНІФЕСТ!
            (ГП) І це SLANDER.

            >Народна Духовна Мудрість переможе! Бо нема нічого сильнішого за Дух НаРоду!
            (ГП) А з вим я згідний, тільки всякі Силенки й Каганці до цього духу не мають ніякого відношення.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.01.18 | Анатолій

             Георгію, скажу Вам по секрету...

             (ГП) А з вим я згідний, тільки всякі Силенки й Каганці до цього духу не мають ніякого відношення.

             Як не мають до цього ще більшого відношення Ягве, Єгова та Сава-от...
             Анатолій
            • 2005.01.18 | Вільнодум

             Re: Якщо слідувати логіці, то...

             Георгій пише:
             > >(Вільнодум) Народна Духовна Мудрість переможе! Бо нема нічого сильнішого за Дух НаРоду!
             > (ГП) А з вим я згідний, тільки всякі Силенки й Каганці до цього духу не мають ніякого відношення.

             (Вільнодум) Правильно треба писати "з цим", а не "з вим"! Я це відмічаю, щоб підкреслити Вашу ARROGANCE, коли Ви, знаючи, що мною була допущена невинна описка, використовуєте це для "приниження" опонента. Це типово для таких, як Ви, не маючих ніякого Морального центру, а маючих замість цього "моральний" Маніфест терористичної релігії пронизаної отим - ЗАРОЗУМІЛІСТЬ=ARROGANCE!

             Видносно вищесказаного Вами, пан Анатолий дуже влучно Вам відповів, що при всіх недоліках позицій Силенка чи Каганця, їх позиції є набагато ближче до Етничної Духовної Мудрості, ніж все Ваше юдо-християнство разом взяте!

             Вільнодум
          • 2005.01.18 | Георгій

           Вибачте. Я просто сенсибілізований.

           Пані Лід,

           Перепрошую, я не хотів Вас образити. Мене просто дуже зачепило Ваше нічим не обгрунтоване твердження, що "Комуністичний маніфест" і християнські заповіді - це одне і те саме. Люди, озлоблені проти християнства з тих чи інших причин, пустили цю дурну "качку," а люди, які як слід не інформовані, повторюють її, як автомати. Я такого дуже не люблю і іноді реагую занадто гостро. А дід мій тут ні до чого.

           Георгій
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2005.01.18 | Тестер

            Re: Ви шо, Ви шо, Георгію. Це ж і через Інтернет може передатись

            Людей заразите! Не по християнськи якось...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.01.18 | Анатолій

             Панові мордераторові лаятися - це як два пальці об асфальт!(-)

            • 2005.01.18 | Георгій

             Re: Ви шо, Ви шо, Георгію. Це ж і через Інтернет може передатись

             Тестер пише:
             > Людей заразите! Не по християнськи якось...
             (ГП) Може і добре було б, якби передалося. Це ж така брехня, вигадка, качка, що нібито Маніфест і християнство кажуть одне і те саме. І скільки б її не повторювали, вона ж меншою брехнею не стане. А повторюють, і повторюють, і повторюють...
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2005.01.18 | Вільнодум

              Re: Не "перекручуйте" сказане, Георгію!

              Георгій пише:
              > Це ж така брехня, вигадка, качка, що нібито Маніфест і християнство кажуть одне і те саме.

              (Вільнодум) Я не казав, що "Маніфест і християнство кажуть одне і те саме", я казав, що юдео-християнство є організацією із свого роду Маніфестом! Не "перекручуйте" все вверх ногами. На вчіться цьому в своєї церкви!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.01.18 | Георгій

               Re: Не "перекручуйте" сказане, Георгію!

               Вільнодум пише:
               > Георгій пише:
               > > Це ж така брехня, вигадка, качка, що нібито Маніфест і християнство кажуть одне і те саме.
               >
               > (Вільнодум) Я не казав, що "Маніфест і християнство кажуть одне і те саме", я казав, що юдео-християнство є організацією із свого роду Маніфестом! Не "перекручуйте" все вверх ногами. На вчіться цьому в своєї церкви!
               (ГП) Я мав на увазі не Вас, а п. Лід.
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2005.01.18 | Вільнодум

                Re: Не "перекручуйте" сказане, Георгію!

                Георгій пише:
                > > > Це ж така брехня, вигадка, качка, що нібито Маніфест і християнство кажуть одне і те саме. (...) Я мав на увазі не Вас, а п. Лід.

                (Вільнодум) Я знаю, що Ви мали не мене на увазі, але це не має значення, бо Ви в УСІХ випадках "закрутили" правду сказаного.

                Пан(і) Лід сказала(в) "Маніфест компартії ... дуже нагадує християнські заповіді.". Де тут Ви бачете те, що Ви "навісили"? Тут не сказано, як Ви звинувачуєте, що "Маніфест і християнство кажуть одне і те саме". Так хто тут "бреше"? Брешіть, пане Георгію, та не забрехуйтесь, як кажуть в Полтаві!
        • 2005.01.18 | Георгій

         Спробую спокійніше, без лайки

         Пані Лід, ще раз перепрошую за мою вчорашню гарячковість. Давайте спробуємо посперечатися спокійно, конструктивно, без емоцій, добре?

         lyd пише:
         > Одне невеличке зауваження. Рідна віра не є релігія.
         (ГП) Це залежить від того, як визначити релігію. Релігія - це не обов"язково віра у надприроднє, у божества. Конфуціанство та буддизм вважаються релігіями, хоча там ніякі божества чи надприродні сили не фігурують. У найширшому розумінні цього слова, релігія - це система поглядів індивіддума чи групи людей, яка відображує їх найвищий ідеал, те, до чого вони прагнуть. Наприклад, для буддистів цей ідеал - нірвана. Для християн - вічне життя у Божому царстві ("спасіння"). А для рідновірців, який цей ідеал?

         > До рідної віри належить весь український рід.
         (ГП) Але ж нам з Вами, для того, щоби зробити такий висновок, треба ЗАПИТАТИ в цього "усього українського роду." А тоді вийде, що це твердження неправдиве. Є дуже багато українців, які є християнами і які саме через це не вважають себе такими, хто належить до якоїсь іншої віри (відо-вістичного православ"я за п. Анатолієм, РУНВіри за п. Бердником, "Мага-Віри" за п. Силенком і т.д. і т.п.) Це не означає, що таким людям байдуже українське. Це не означає, що вони не патріоти. Але це означає, що їх християнська віра для них - це серйозно, і тому вони не можуть поступитися принципами цієї своєї християнської віри. І не варто називати це "зазомбованістю" чи ще чимось таким.

         > Релігійні громада це як партія і більш нічого.
         (ГП) Поясніть. Чому ж релігійні громади це "як партія і більш нічого?" А осередки РУНВіри - це не як компартія? Чому? Чим саме християни ближчі до "партії," ніж рідновіри?

         >Ще до сьогодні існує компартія,
         (ГП) Ну й на здоров"я, хай вона собі існує, якщо вона діє у рамках закону. У США теж існує компартія, а в Сан-Маріно, здається, один з двох найвищих державних урядовців (так званий "капітан-регент") завжди належить до їхньої Комуністичної партії. Це в них така традиція десь так з 1920-х років.

         >то Ющенку треба не забути і про Маніфест компартії, тим більш, що він дуже нагадує християнські заповіді.
         (ГП) Знову ж, мені зовсім не зрозуміло, що саме Ви хочете цим сказати. Ющенко сповідує православну християнську віру. Це його приватна справа, він її нікому не нав"язує. Якщо наступним Президентом України буде рідновір, хай він чи вона приймає присягу на рушниках, як це п. Вільнодум написав. Я до цього поставлюся абсолютно спокійно. Так само я не проти, щоби Президент України присягався просто на Конституції, тому що він її гарант (як написав п. Тестер). Це теж нормально. Але як можна нав"язувати президентові певний спосіб присяги? Адже він жива людина і має свої особисті переконання, в тому числі релігійні переконання. Головне, це щоби він не оголосив, одразу після присяги: "Так, от я православний християнин, значить, з завтрашнього ранку ВСІ в цій моїй країні будуть православними християнами." Або, "Так, от я сповідую Рідну Віру, значить, з завтрашнього ранку ВСІ люди тут будуть рідновірами, а інакше вони манкурти, юди, зрадники і хозари." :) Оцього не можна - диктату, нав"язування. Але я навіть і близько не можу собі уявити, щоби Віктор Андрійович Юшченко став би комусь нав"язувати, пхати в горлянку свої персональні релігійні переконання. Не така він людина.

         Ну, а щодо другої Вашої заяви про "близькість" - я вже про це висловився. Поясніть. Інакше я не матиму іншого виходу, як зробити висновок, що Ви просто бездумно, як автомат, повторюєте чийсь гучний, але абсолютно порожній і по суті брехливий лозунг. (Прошу, не сприйміть це як образу - я Вас, як особу, не знаю і не маю ні найменшого наміру говорити образливі речі на Вашу персональну адресу. Але дуже прошу Вас пояснити те, що Ви написали.)

         > Релігії приходять і відходять, а віра Роду нашого лишиться, навіть ті хто намагається на ній вибудувати свою секту. І секти погинуть.
         (ГП) Яка ж була ця "Віра Роду нашого" тисячу років тому? Півтори тисячі років тому? Дві тисячі років тому? Насправді Ви цього не знаєте. Почати з того, що півтори тисячі років тому ще навіть і народу нашого, таким, як ми його знаємо зараз, не було. Український народ як народ сформувався в часи Київської Русі напередодні її розпаду, тобто десь так у 1100-і - 1300-і роки, не раніше. До того були, звичайно, Трипільська культура, численні поселення людей на нашій землі. Але що ми насправді знаємо про них, про їх віру? І чи ми - це те саме, що вони? Дуже легко сказати - так! Ми - це їх прямі нащадки, і ми повинні, так само, як і вони, молитися господеві Ра, тощо. Але ж це все дуже схоже на вигадки, казочки...

         > Як довго наш народ живе, так довго живе і рідна віра вона ніколи не зникала.
         (ГП) Але чому в інших народів не так? Чому французький народ не плекає свою Рідну Віру, ірландський - свою, афганський - свою, і т.д.? Все-таки чомусь виникли великі міжнародні релігійні системи - буддизм, християнство, іслам. Значить, люди шукають якогось високого ідеалу поза межами своєї суто етнічної системи вірувань, своєї суто етнічної мітології. І знаходять це щось... При цьому англійці-християни не мусять бути поганими патріотами Англії; корейці-буддисти не всі автоматично зрадники ідеалів свого корейського народу; індонезійці-мусульмани не обов"язково погані громадяни Індонезії, які "зрадили" своєму Родові...

         > Щодо клятви президента, то досить і Конституції. Президенти не вічні, як і Конституції.
         (ГП) Та будь-чого достатньо. Хай Президент приносить присягу на тому, на чому ЙОМУ ЙОГО совість підказує це робити. Хай ніхто у це не втручається. Чи Ви за втручання?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2005.01.20 | Георгій

          То буде відповідь на це, чи ні? Прошу повернутися до дискусії(-)

 • 2005.01.13 | Тестер

  Re: Мій варіант

  А давайте напишем конкурсний сценарій цього дійства, наприклад:
  Описання сцени дії. Сцена задрапована багатим малиновим(цитрусовим, помаранчевим) оксамитом. На задній стіні закарпатський ведмідь і львівський лев тримають в руках великий тризуб. На передньому плані стіл покритий державним прапором. На столі Біблія, Коран і Талмуд чи Тора, а також Дідух, встановлений в великий реставрований трипільський горнець. Ющенко сидить позаду стола на підвищенні на троні. В правії руці булава привезена Губським, в лівій глобус України. Прапор, привезений зі Швеції звисає над головою Ющенка на тросі.
  По периметру трону стоять "отці" конфесій та "бояре"(шось подібне ми вже бачили на Майдані). Ззаду на підмостках хор ім Верьовки... :)
  Продовжуйте, б.л., тобто треба описати рухи і дійство...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.01.13 | Анатолій

   Re: Мій варіант

   Щоб не було повної дурниці, яка коїться з нашими кучмаками, треба все робити за канонами не юдо-християнської, не мусульманської, не юдейської, не... держави, а СВІТСЬКОЇ ДЕРЖАВИ і клятву давати не чиємусь богові, а народові, як це роблять наші військові. Не зле при цьому ще й мати елементи совісті. І тоді все було б ОК. Не дарма я казав, кажу і буду казати, що Держава має бути не демократичною, а ЕТИЧНОЮ.
   Анатолій
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.01.13 | Социст

    Варіант дракона.

    Ющенко бере в руки Біблію, підходить до кафедри, починає читати, й читає невпинно спочатку до кінця. Закінчивши читати, промовляє до тих, хто залишився його дослухати до кінця: „Дякую всім за увагу!“ І далі переходить до діла...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.01.14 | Анатолій

     Шкода, але в Україні сьогодні ще варіант цапа!(-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2005.01.14 | Вільнодум

      Мій варіант (правильний!)

      Присягати президент, чи хто б то не був, має на тому, що ЙОМУ є духовною основою життя.

      Для президента християнина - це Біблія.
      Для президента єврея (якщо такий буде в Україні) - це Тора.
      Для президента мусульманина (якщо такий буде в Україні) - це Коран.

      Для президента Українця Рідновіра - це рушник.

      Президент має бути одягненим в вишиванку - одежу сили і духу пращурів.
      Стояти на рушнику - Землі Завіту, рука покладена на рушник із хлібом і сіллю - на Землю Роду Оріїв ...

      Хай Будить!

      Вільнодум
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.01.14 | Тестер

       Re: Мій правильний варіант - Конституція, бо він її гарант

       А все інше мішура! І показуха для народу.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2005.01.14 | Вільнодум

        Re: Мій правильний варіант - Конституція, бо він її гарант

        Тестер пише:
        > А все інше мішура! І показуха для народу
        Згідний за Конституцію, покладіть її на рушник рядом з хлібом і сіллю і на неї руку президента. Не згідний, що "все інше" мішура, бо

        Є ЛЮДСЬКА МОРАЛЬ

        Вибори президента - це фактично відкриття народом морального рівня президента. Все інше в виборах - політична мішура, другорядні речі.
        .


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua