МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МОЛИТВА МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ЗА УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД.

12/26/2004 | P.M.
> Хотів би запропонувати цю молитву, котра на мій погляд, дуже суттєво відповідає духові Української Греко-Католицької Церкви.

Всемогутній Боже і царю всесвіту, Спасителю наш, Ісусе Христе, що всім серцем любиш увесь людський рід і своїм безмежним промислом опікуєшся кожним народом зосібна! Споглянь милосердно і на наш український нарід, і на кожний інший нарід, що з повною надією припадає до тебе, як до свого найліпшого Отця і премудрого царя. Ми, діти цього народу, покірно послушні Твоїй святій волі, любимо всі народи, що їх Ти відкупив своєю кров'ю на хресті, а передусім любимо щирою християнською любов'ю наш український народ. Тим-то з любови до нього, а радше з любови до Тебе, Боже, благаємо:
Прости йому всі провини, поправ всі його злі нахили, а скріпи добрі нахили; змилосердися над ним в усіх його потребах. Борони його перед усякою кривдою й несправедливістю ворогів. Зливай на нього безнастанно Твоє щедре благословення.
Благаємо Тебе, наш Боже, про особливу опіку й поміч для нашого народу, щоб серед усіх переживань і спокус з боку світу, диявола і його слуг, він міг завжди зберегти світло віри, перемагати витривалістю у добрім усякі труднощі і завжди належати до благословенного Твого Божого царства, -- тут на цім світі і в небесній батьківщині.
Дай нам ласку, щоб ми всі до одного, злучені єдністю віри і союзом любови під таоїм проводом і проводом святої вселенської Церкви йшли завжди дорогами правди, справедливости, любови та спасення.
Пошли українському народові святих, великих Твоїх слуг, щоб прикладом і словом були його мудрими провідниками у всіх царинах народного, суспільного і громадського життя.
Провідникам нашого народу дай світло Твоєї мудрости з неба, дай йому численне й добре святе духовенство! Заопікуйся його молоддю, щоб не втрачала ласки святого хрещення, щоб одержувала в родині і школі основне християнське виховання і виростала на вартісних синів і дочок свого народу. Благослови всі наші родини, щоб батьки були зразковими й ревними християнами, а матері визначалися мудрістю, побожністю і дбайливістю у вихованні дітей.
Заохоти багатьох із нашого народу до життя досконалішого, до святости. Поклич багатьох у кожному поколінні до монашого стану, до геройських жертв за справи Церкви й народу.
Просвіти всіх нас, нахили всі серця, щоб усі якнайліпше пізнавали святу католицьку віру і визнаючи її, почували себе щасливими, стояли в ній непохитно, хоч би треба було понести мученичу смерть, та і щоб за законами святої віри уладжували своє життя.
Благослови також дочасне добро нашого народу. Дай йому волю, щоб міг свобідно розвивати свої природні, тобто Тобою дані, сили. Обдаруй його правдивою незіпсутою просвітою. Благослови його працю на всіх ділянках науки, мистецтва й добробуту та благослови всіх і все, щоб наш народ, живучи мирно та щасливо, міг добре Тобі служити, а з Твоєю поміччю одержати вічну небесну батьківщину.
А Ти, Пресвята Богородице, непорочно зачата, Мати й царице України, святий Обручниче Йосафате, покровителю вселенської Церкви, святий архангеле Михаїле і ви всі покровителі українського народу, опікуйтеся завжди цим народом, щоб він став народом святим, щоб сповнив своє Боже посланництво, щоб навернув увесь схід до світла віри, щоб причинився до світлого добра людського роду, щоб був поміччю і потіхою святої вселенської Церкви та щоб приносив вічному цареві безперестанну славу, честь і поклін на віки вічні. Амінь.

Відповіді

 • 2004.12.27 | Анатолій

  Старці тільки те й роблять, що випрошують... (-)

 • 2005.01.10 | Социст

  Молитва та проповідь.


  Молитва – це справа особиста, інтимна, бо ні Отець, ні Син тут не присутні фізично, а лише уявно, в уяві того, хто молиться. А молитва, яка опублікована, є вже не молитвою, а проповідю доктрини церкви, доктрини відкуплення людства смертю Ісуса. Це хибна доктрина.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.01.10 | P.M.

   Re: Молитва та проповідь.

   Социст пише:
   > Молитва – це справа особиста, інтимна
   Але ніхто не забороняє вииголошувати свою молитву серед людей, а людям молитися спільно.

   > бо ні Отець, ні Син тут не присутні фізично, а лише уявно, в уяві того, хто молиться.
   Бог є дух. Його не можна вважати сугубо фізичним суб'ктом.

   > А молитва, яка опублікована, є вже не молитвою, а проповідю доктрини церкви, доктрини відкуплення людства смертю Ісуса. Це хибна доктрина.
   Ніщо не заважає проповіді бути молитвою, визначальним є стан душі в цей момент.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.01.11 | Социст

    Re: Молитва та проповідь.

    Пан Р.М. пише:

    > > бо ні Отець, ні Син тут не присутні фізично, а лише уявно, в уяві того, хто молиться.
    > Бог є дух. Його не можна вважати сугубо фізичним суб'ктом.

    Згоден: ні Отець, ні Син не є фізичними суб'єктами, а духовними суб'єктами, егрегорами.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua