МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Русские едят борщ и кудахчут, а подарки им приносит Бабушка

12/28/2004 | tmp
Немного отдохнем.. :))
http://palm.newsru.com/world/28dec2004/crazy_christmas.html

----------
Накануне православного Рождества и Нового года ряд западных изданий, в том числе британская газета The Mirror, опубликовали материалы о том, как отмечают эти праздники в России.

Какими именно источниками пользовались авторы, не известно, но российские праздники в западном изложении приобрели весьма странный вид.

"В России религиозный праздник Рождества уже давно заменен на Фестиваль зимы, но некоторые традиционалисты в дальних уголках страны все еще празднуют его", - такими словами начинается заметка.

По мнению западных журналистов, в рождественский сочельник русские "кудахчут", чтобы их курицы лучше неслись, а рождественский ужин состоит из 12 блюд. Основное праздничное блюдо - это, разумеется, борщ. Также русские едят капусту, фаршированную просом.

Однако настоящий культурный шок у большинства россиян вызовет утверждение, что подарки на Рождество им издревле приносит совсем не Дед Мороз со Снегурочкой.

По мнение западных специалистов по России, у нас детям подарки дарит Бабушка (Babushka). "По легенде, когда волхвы несли дары младенцу Христу, Бабушка не решилась с ними пойти из-за мороза (в Палестине? - прим. NEWSru.com). Потом она раскаялась, собрала мешок подарков и побежала догонять волхвов. Она так и не нашла Христа и теперь скитается по свету и дарит подарки хорошим детям".
---------

Георгий, надеюсь, Ваши усилия в плане ликбеза в среде американцев приносят плоды.. :) - "Миррор" таки не американская, а английская газета.. Вы не планируете переехать на ПМЖ в Великобританию? :)

Відповіді

 • 2004.12.30 | Георгій

  Re: Русские едят борщ и кудахчут, а подарки им приносит Бабушка

  tmp пише:

  > По мнению западных журналистов, в рождественский сочельник русские "кудахчут", чтобы их курицы лучше неслись,

  (ГП) ??? Хіба є така традиція в росіян? Я вперше чую.

  > а рождественский ужин состоит из 12 блюд.

  (ГП) ПЕРЕД-Різдвяна вечеря (на "Святий Вечір") дійсно складається з 12 страв. В українців принаймні так було з давніх давен, мабуть і в росіян також.

  > Основное праздничное блюдо - это, разумеется, борщ.

  (ГП) В українців - так. Про росіян не знаю.

  > Также русские едят капусту, фаршированную просом.

  (ГП) Тобто голубці. Так.

  > Однако настоящий культурный шок у большинства россиян вызовет утверждение, что подарки на Рождество им издревле приносит совсем не Дед Мороз со Снегурочкой.

  (ГП) Так само в американців викликає шок інформація, що Санта Клаус з'явився в їх фольклорі тільки десь у 1860-і роки, а до того діти про Санта Клауса і його вірних оленів Рудольфа, Віксена, Доннера, Дешера і інших) навіть і не чули. Більшість американців впевнені, що ці імена були знайомі американським дітям ще з колоніальних часів. Насправді в колоніальній Америці Різдво або взагалі не святкували (пуритани вважали це гріхом), або святкували суто по-церковному, по-англіканськи (наприклад, у вірджінійських колоніях), без ніяких Санта-Клаусів... Після оголошення Незалежності у 1776 році свято Різдва було оголошене незаконним як "британський вплив." Перші скликання Конгресу і Сенату США працювали 25 грудня, і ніяких ознак Різдва ніде по новій країні не було десь аж до 1820-х років. (Масони... :) )

  До речі, різдвяна ялинка - це на Заході теж досить нова традиція. Ялинки (Tannenbaum) на Різдво встановлювали головним чином у Німеччині. В Англії про ялинку люди нічого не знали аж до того, як королева Вікторія десь у 1820-і роки вийшла заміж за німецького принца Альберта. Тільки з того часу ялинки почали поступово розповсюджуватися по Великій Британії, і тільки десь у 1840-і - 1850-і роки прийшли до США. А запитай зараз будь-якого американця, чи різдвяна ялинка - стародавня американська традиція? Майже всі скажуть - звичайно, ще з колоніальних часів!

  > По мнение западных специалистов по России, у нас детям подарки дарит Бабушка (Babushka). "По легенде, когда волхвы несли дары младенцу Христу, Бабушка не решилась с ними пойти из-за мороза (в Палестине? - прим. NEWSru.com). Потом она раскаялась, собрала мешок подарков и побежала догонять волхвов. Она так и не нашла Христа и теперь скитается по свету и дарит подарки хорошим детям".
  (ГП) Н-да-с. :)

  > Георгий, надеюсь, Ваши усилия в плане ликбеза в среде американцев приносят плоды.. :)
  (ГП) Дякую за Вашу надію, стараюся...:) Якщо серйозно, тут зараз уяви про наш східнослов'нський світ дуже міняються, головним чином тому, що досить багато студентів з Росії, України та Білорусі вчиться в американських університетах. У мене буде в наступному семестрі один студент з Біларусі, Марат Янавіцкій (ДУЖЕ хороший хлопчик, вже через рік закінчує коледж), а в минулому семестрі була теж дуже хороша, розумна дівчинка з Румунії, Кармен Молдовяну. З України теж є кілька, тільки поки що не в моїх класах. В MSU (де я викладав до серпня цього року) була чудова аспірантка, Віка Токарєва, з Харкова. Хто б міг подумати ще так років 20-30 тому - в Місісіпі... :)

  > - "Миррор" таки не американская, а английская газета.. Вы не планируете переехать на ПМЖ в Великобританию? :)
  (ГП) Ні, щось мене туди ніхто не кличе... Треба організувати десант! :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.01.10 | Социст

   Втіха Різдва.

   Як немає царства божого, то хоч Різдвом втішається простолюддя. „На безрыбьи и рак – рыба“...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua