МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Вільнодумство” і “віра”

04/23/2005 | Вільнодум
-- 54 --

Не давайте одурити себе: люди визначного духу завжди є вільнодумами. Заратустра – вільнодум. Сила і свобода, які йдуть від багатства могутнього розуму, проявляють себе в зневірі, в вільнодумстві. Люди застиглих переконань аж ніяк не можуть бути тими, хто вирішує, що має бути вищою вартістю чи відсутністю вартости. Людина переконань є в'язень. Вона не бачить достатньо вперед себе, так само не бачить на чому стоїть. Той, хто здатний судити про вартість чи безвартість, вже викинув сотні переконань під ноги, -- і стільки ж лишив позаду...

Розум натхненний для великих досягнень і який має волю для цього, обов’язково має бути вільнодумним. Свобода від будь-яких переконань належить силі і незалежній точці зору...

Могутня пристрасть, яка одночасно є основою і силою вільнодума, його просвітленням і його тираном, сильнішим за нього, втягує весь його інтелект в роботу, робить його нещадним, дає йому сміливість користовуватися всим недопустимим, і за певних обставин не жалкує навіть його власні переконання. Переконання – це спосіб: чимало можна досягти завдяки переконанню. Могутня пристрасть користується переконаннями, використовує їх, але не підкоряється їм, бо є незалежною, вільнодумною.

-- В протилежність: потреба віри, чогось сталого, без "так" чи "ні", є своєрідний, даруйте на слові, Карлайізм, і є потребою слабких. Релігійна людина, "віруючий" будь-якого гатунку, доконче стає залежною людиною – така людина не може віддатися незалежній цілі, чи здатна знайти ціль в собі. "Віруючий" не належить собі, він може бути лише засобом, його мають використати, йому потрібно, щоб його використали. Його інстинкт робить найвищу шану моралі знеособлення, до неї його схиляє все: власна розсудливість, досвід, буття. Будь-яка віра є проявом знеособлення і самовідчуження ...

Коли людина роздумує про необхідність для більшості мати правила поведінки, заборони, ув’язнення, і до якого рівня це має бути, як цим керувати, тобто роздумує, в вищому сенсі, над рабством, тоді рабство стає єдиною умовою спокою духу слабовільної людини, особливо жінки, і тоді людина отримує переконання і “віру”. Для людини з переконаннями ці умови стають основою існування.

Уникати помічати багато-чого навкруги, бути безпечним завжди, з усіма і скрізь, оцінювати вартість точно і бездоганно – це є необхідні умови існування людини “віри”. В той же час вони є противні для людини правдивої – із правди...

Віруючий не має свободи відповісти на запитання, “правда” це чи “неправда”, відповідно до наполягань його власної свідомості: чесність такої відповіді приведе його до негайного падіння.

Паталогічні обмеження світогляду перетворюють людину переконання у фанатика – Савонарола, Лютер, Руссо, Робесп’єр, Сайнт-Сімон – ці типи стоять в опозиції до сильного, звільненого духу. Проте грандіозна поза цих хворих інтелектів, цих інтелектуальних епілептиків, діє на широкі маси – фанатики є живописні, і людство віддає перевагу спогляданню їх пози і слуханню їх міркувань...

Ф.Ніцше “Антихрист”

P.S. Цікаво, що Ніцше був слов’янином, польського походження. Ніц-ше від слова “ніц” чи “ніч”, не впевнений. Його робота “Антихрист” є його останньою і найбільш важливою роботою, кульмінацією його філософії Надлюдини і безпощадної критики християнства. Повний твір Російською мовою можна прочитати тут:
http://www.philosophy.ru/library/nietzsche/antichrist.html
Читайте люди віруючі і люди вільні! Не пожалкуєте!

Вільнодум

Відповіді

 • 2005.04.23 | Георгій

  Re: “Вільнодумство” і “віра”

  Пане Вільнодуме, дякую за цікавий матеріал. Завжди приємно бачити на цьому форумі витримки з праць серйозних, цікавих філософів.

  Я сам знайомий з творчістю Ніцше досить погано. "Антихриста" я читав, але це, на мою думку, не філософська праця, а швидше просто полемічно-пропагандистська. Моя власна уява про саме *філософський* аспект діяльності Ніцше базується на книжці "Так говорив Заратустра," яку я прочитав в англійському перекладі років так одинадцять тому, і знову перечитав зо три роки тому під впливом колишнього модератора цього форуму, пані Mary (вона фахівець). Я також читав уривки з його праці "Народження трагедії."

  Ніцшевський ідеал людини, дійсно, це людина, звільнена від найрізноманітніших забобонів. Це дійсно "вільнодум" - але разом з тим і не анархіст, і не себелюбець. Ніцше взагалі схильний дивитися на все в людині (як індивідуальній, так і колективно-історичній) як на прояв боротьби "темного" ("діонісійського") і "світлого" ("аполлонічного"). Його Uebermensch ("надлюдина") - це мрія про повну і остаточну перемогу аполлонічного моменту в людині, тобто такого стану людини, коли вона нічим не пригнічена, повністю контролює свої власні пристрасті, і живе заради реалізації своєї фундаментальної життєвої програми, яка, за Ніцше, полягає у прагенні до все більшої і більшої ВЛАДИ над природою і іншими (недосконалими, слабшими) людьми.

  Звичайно, християни дивляться на цю мрійницьку філософію з усмішкою. Реальна людська історія не знає ніяких надлюдин. Подивитися тільки на людей, які намагалися створити авторитарні структури, побудовані на ніцшевському "аполлонічному" (етичному) моменті - Муссоліні, Гітлера. Це ж просто комедійні персонажі, і, звичайно, побудовані їми структури захлинулися у крові і зараз згадуються тільки з сумом. Не дай Боже Україні такого.

  Люди є люди. Вони не самокритичні і так часто не розуміють, наскільки вони хворі і недолугі. Саме тоді, коли вони хворі і недолугі, їм здається, що вони ніцшевські "Uebermenschen." Християнство цілком за свободу і за звільнення від забобонів, але воно дуже негативно ставиться до ідеї надлюдини і закликає людей тверезо усвідомити свої людські вади, свою кінечність, смертність і підсудність.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.04.23 | Вільнодум

   Re: “Вільнодумство” і “віра”

   Георгій пише:
   > Звичайно, християни дивляться на цю мрійницьку філософію з усмішкою. Реальна людська історія не знає ніяких надлюдин. Подивитися тільки на людей, які намагалися створити авторитарні структури, побудовані на ніцшевському "аполлонічному" (етичному) моменті - Муссоліні, Гітлера.
   (Вільнодум) Звичайно, що християни не можуть інакше дивитися на філософію Ніцше. Бо, як він каже, чесний погляд на свою "віру" приведе християнина до падіння! Тому християнин і шукає "оправдання" своїй вірі через спекулятивні порівняння Мусоліні чи Гітлера з надлюдиною, за яку ратував Ніцше. Це є хворе порівняння! Uebermenschen Ніцше немає нічого спільного з цими деспотами, рабами "переконання", власне, людьми, які стоять по мисленню рядом з віруючими, а не проти них!

   Найближче до розуміння надлюдини Ніцше наблизижається філософія Об'єктивізму, яку заснувала Айн Ренд. Вона казала, що її філософія, це фолософія людини, як героїчного єства, для якої єдиним абсолютом є її власний розум.

   > (ГП) Люди є люди. Вони не самокритичні і так часто не розуміють, наскільки вони хворі і недолугі. Саме тоді, коли вони хворі і недолугі, їм здається, що вони ніцшевські "Uebermenschen."
   (Вільнодум) Ваша логіка неправильна. "Надлюдина" є об'єктивна реальність, а не "самооцінка".

   > (ГП) Християнство цілком за свободу і за звільнення від забобонів, але воно дуже негативно ставиться до ідеї надлюдини і закликає людей тверезо усвідомити свої людські вади, свою кінечність, смертність і підсудність.
   (Вільнодум) Звичайно. Інакше християнство негайно впаде вниз!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.04.23 | один_козак

    Більше того

    > > (ГП) Християнство цілком за свободу і за звільнення від забобонів, але воно дуже негативно ставиться до ідеї надлюдини і закликає людей тверезо усвідомити свої людські вади, свою кінечність, смертність і підсудність.
    > (Вільнодум) Звичайно. Інакше християнство негайно впаде вниз!

    Ні, більше! Інакше християнства немає. Християнство полягає в слідування за Христом. А це означає безперечне сприйняття того, про що сказав Георгій.

    Але Ви все одно нічого зараз не зрозумієте. Ви говорите про те, чого не знаєте і не можете знати. Тому... (Тільки не ображайтеся. Сприйміть це як спробу передати мою точку зору.) Тому всі Ваші слова про віру, про християнство є жалюгідним базіканням. Ви обговорюєте те, чого не знаєте, і даєте оцінки тому, що недоступне вашому сприйняттю. Християнство - НЕ ПЕРЕКОНАННЯ! Це життя таке.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.24 | Вільнодум

     Найлегше сказати - Ви не знаєте, що кажете...

     Козаче!
     Це не Я кажу, а Заратустра! ;-}

     Я подібне казав також, багато раз, моїми словами, але віруючому потрібен "ідол", авторитет, якому можна "віддатися", як Біблія, наприклад. Тому я і привів сюди авторитета. От з ним і сперечайтесь! Не закидайте мені - "Ви не знаєте за що балакаєте!"

     Специфічно:

     один_козак пише:
     > Але Ви все одно нічого зараз не зрозумієте. Ви говорите про те, чого не знаєте і не можете знати.
     (Вільнодум) Радий, що Ви знаєте і "можете" знати!

     > Тому... (Тільки не ображайтеся. Сприйміть це як спробу передати мою точку зору.) Тому всі Ваші слова про віру, про християнство є жалюгідним базіканням. Ви обговорюєте те, чого не знаєте, і даєте оцінки тому, що недоступне вашому сприйняттю.
     (Вільнодум) Радий, що Вашому "сприйняттю" це доступне!

     > Християнство - НЕ ПЕРЕКОНАННЯ! Це життя таке.
     (Вільнодум) Рекомендую перечитати (але уважно) ту цитату, яку я поставив в голові теми, а ще краще, прочитати всього "Антихриста". Але я впевнений, що Ви цього не зробите, бо не здатні! Чому? Відповідь в тій цитаті з Ніцше.

     Вільнодум

     P.S. До Вашого відома. Мені знайомий Ваш стан "віри". Я ходив до церкви багато років (років 10-ть) і думаю, що був віруючим, як і Ви. Але я зміг вийти з цього стану духовної хвороби, цього "християнського життя", як ви кажете, що на мою думку - є життя раба(!), чого і Вам бажаю.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2005.04.30 | один_козак

      Напевно то не те

      > P.S. До Вашого відома. Мені знайомий Ваш стан "віри". Я ходив до церкви багато років (років 10-ть) і думаю, що був віруючим, як і Ви. Але я зміг вийти з цього стану духовної хвороби, цього "християнського життя", як ви кажете, що на мою думку - є життя раба(!), чого і Вам бажаю.

      О, це цікаво. А що Ви там шукали і як зрозуміли, що не варто того більше робити?

      Я підозрюю, що то у Вас була забобонна релігійність, а не християнське життя. Може помиляюся? Розкажіть, цікаво зрозуміти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.30 | Вільнодум

       Re: Напевно то не те

       один_козак пише:
       > О, це цікаво. А що Ви там шукали і як зрозуміли, що не варто того більше робити?
       > Я підозрюю, що то у Вас була забобонна релігійність, а не християнське життя. Може помиляюся? Розкажіть, цікаво зрозуміти.
       (Вільнодум) Важко описати все в двух словах. Якщо загально, то я просто почав ДУМАТИ і БАЧИТИ те, на що дивився. І зрозумів:
       1. Що я не можу пити кров
       2. Що церква не вчить те, що вчив Христос
       3. Що церква чужа духу моїх пращурів і хоче щоб я забув їх

       І інше.

       Вільнодум
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2005.05.04 | один_козак

        Re: Напевно то не те

        ОК, а що до того часу спонукало Вас ходити до храму? Що Ви там шукали? Щось же й знаходили, якщо це протривало кілька років?..
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.05.04 | Вільнодум

         Re: Треба в-Розум-іти!

         один_козак пише:
         > ОК, а що до того часу спонукало Вас ходити до храму? Що Ви там шукали? Щось же й знаходили, якщо це протривало кілька років?..
         (Вільнодум) Пане одинокий козаче, не задавайте дитячих питань, на які наперед відома відповідь, будь ласка. Давайте більш загально відповімо на запитання -- для чого людина взагалі робить щось? Як Ви думаєте? На мою думку, все що людина робить, вона робить для однієї цілі - знаходження персонального Щастя! Знайдуться такі, що будуть казати, - ні, для знаходження себе, для збагачення, для любові, для здоров"я, для продовження роду, для, для, для... Але, якщо подумаєте, то все зведеться до одного базису - Щастя!

         Якщо Ви думаєте, що Ви ходите в церкву для того, щоб знайти Бога, то Ви брешете собі! Ви ходите туди, щоб знайти Щастя! Ви навіть згідні, символічно, займатися людоїдством для цього - пити кров і їсти тіло! Символічно, але таки робите! Ви згідні любити Символ більше ніж рідних, ніж дітей, дружину, батька і матір, бо цьому Вас вчить "учитель щастя" - Біблія. Далі можете продовжити самі! І не забудьте унизитися наступної неділі на причасті і цілувати руку, як нікчемний раб! Це також Вам принесе Щастя! Це є той СВІТ ЩАСТЯ, який Вам "створили" чужі люди і який багатьом нікчемним душам потрібен і робить їх щасливими, як не дивно!

         Але не все пропало для Вас. Ви можете стати "вільнодумом" і пізнати інший ШЛЯХ щастя. Бо ШЛЯХ, який ми обираємо, робить нас щасливими! Шлях раба робить щасливим раба, якщо цей шлях свідомий, яким він є для віруючого. Який шлях оберати є в Ваших руках. Для цього потрібно тільки відкрити очі і побачити, що Ви робите! І в-Розум-іти!

         Щиро,
         Вільнодум
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2005.05.04 | P.M.

          "не дай Боже з діда пана"

          Вільнодум пише:
          > .. бо цьому Вас вчить "учитель щастя" - Біблія.
          Біблія не є учителем щастя, Біблія, зокрема Євангеліє, вчить здобувати життя вічне.
          > І не забудьте унизитися наступної неділі на причасті і цілувати руку, як нікчемний раб!
          І що є принизливого в поцілунку ???


          Правду кажуть в народі: "Не дай Боже з діда пана".
          Дід з кости і крови повіки залишиться дідом, постійно відчуваючи комплекс власної меншовартості.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.05.05 | Вільнодум

           Re: Заткнись дурак! (--)

   • 2005.04.24 | Георгій

    Re: “Вільнодумство” і “віра”

    Вільнодум пише:
    > християнин і шукає "оправдання" своїй вірі через спекулятивні порівняння Мусоліні чи Гітлера з надлюдиною, за яку ратував Ніцше. Це є хворе порівняння! Uebermenschen Ніцше немає нічого спільного з цими деспотами, рабами "переконання", власне, людьми, які стоять по мисленню рядом з віруючими, а не проти них!
    (ГП) Так, я не сперечаюся з цим! Але ж у тому-то й річ, що рельні історичні фігури і вчинки реальних людей у конкретних історичних обставинах не мають нічого спільного з філософським ідеалом. І Муссоліні, і Гітлер захоплювалися філософією Ніцше, мріяли втілити його етичний ідеал надлюдини у життя. (Правда, треба сказати, що вони навряд чи розуміли суть його філософії; Гітлер, здається, навіть і не читав ніколи Ніцше в оригіналі, а натомість познайомився з його філософією через дуже поверхневий і неточний переказ його сестри, Елізи Ніцше.) А вийшов пшик. Так само вожді Французької революції: вони всі марили філософією Просвітлення - причому не тільки Вольтером, а й такими глибокими філософами-раціоналістами, як Декарт, Спіноза, Ляйбніц. А на практиці їх спроби винищити "експлуататорське" християнство і замінити його культом Розуму (La Raison) привели тільки до страшного терору.

    > Найближче до розуміння надлюдини Ніцше наблизижається філософія Об'єктивізму, яку заснувала Айн Ренд. Вона казала, що її філософія, це фолософія людини, як героїчного єства, для якої єдиним абсолютом є її власний розум.
    (ГП) Так, а ще раніше це казав Робесп'єр...

    > > (ГП) Люди є люди. Вони не самокритичні і так часто не розуміють, наскільки вони хворі і недолугі. Саме тоді, коли вони хворі і недолугі, їм здається, що вони ніцшевські "Uebermenschen."
    > (Вільнодум) Ваша логіка неправильна. "Надлюдина" є об'єктивна реальність, а не "самооцінка".
    (ГП) Та де ж вона в дідька об'єктивна реальність? Чи Ви знайомі хоч з однією надлюдиною??? Надлюдина - це ідеал, річ суто уявна, як, скажімо, горизонт...

    > > (ГП) Християнство цілком за свободу і за звільнення від забобонів, але воно дуже негативно ставиться до ідеї надлюдини і закликає людей тверезо усвідомити свої людські вади, свою кінечність, смертність і підсудність.
    > (Вільнодум) Звичайно. Інакше християнство негайно впаде вниз!
    (ГП) Нікуди воно не впаде. Просто, як Вам вірно сказав п. Один_Козак, воно "інакше" не буде християнством. До речі, у християнства з філософією Ніцше є один дуже важливий спільний момент. І він, і ми дивимося на реальну людину як на істоту, яка "впала," істоту, яка знаходиться у полоні власних егоїстичних бажань, комплексів і острахів (ми це називаємо гріхом). Також і ми, і Ніцше однаково розуміємо, що цей ЗАРАЗ наявний стан існування людини є неправильним, і що людина повинна прагнути вийти з нього. От вже КУДИ вийти, тут ми з Ніцше розходимося на 180 градусів. Його ідея - звільнитися від пут страху і егоїстичних пристрастей шляхом сублімації цих пристрастей у жадобу влади над нижчими і слабшими - нам зовсім чужа.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.24 | Вільнодум

     Re: “Вільнодумство” і “віра”

     Георгій пише:
     > ... у християнства з філософією Ніцше є один дуже важливий спільний момент. І він, і ми дивимося на реальну людину як на істоту, яка "впала," істоту, яка знаходиться у полоні власних егоїстичних бажань, комплексів і острахів (ми це називаємо гріхом). Також і ми, і Ніцше однаково розуміємо, що цей ЗАРАЗ наявний стан існування людини є неправильним, і що людина повинна прагнути вийти з нього. От вже КУДИ вийти, тут ми з Ніцше розходимося на 180 градусів. Його ідея - звільнитися від пут страху і егоїстичних пристрастей шляхом сублімації цих пристрастей у жадобу влади над нижчими і слабшими - нам зовсім чужа.
     (Вільнодум) Гарно сказано і майже правильно, окрім одного моменту -- розуміння ідеї надлюдини, чи вірніше шляху до досягнення цього стану надлюдини, у Вас, неправильне.

     Ви вважаєте, що надлюдина Ніцше і віруючий мають одинакову або споріднену свідомість і шукають щось подібне -- звільнення від пут людського падіння. Як я бачу, то це зовсім не так. Ніцше вчить людину вільнодумству, як шляху до свободи, до волі, до справжньої творчості. Ніцше вчить ЗДАТНОСТІ вільного мислення, яке віруючій людині недоступне, бо її розум є в полоні релігійних переконань, які роблять людину "знеособленою", не здатною до свободи мислення, фактично - духовним рабом.

     Це є дуже відмінне розуміння Ніцше від того, яке Ви пропонуєте. Ніцше показує, дуже сильно і ясно, різницю між МИСЛЕННЯМ людини "віри" і людини "зневіри", скептика, вільнодума. В цьому порівнянні він критикує християнство за закабалення мислення людини, створення з неї фанатика, не здатного більше на критичне осмислення своїх власних думок, на "відкидання" сміття "переконань".

     Вільнодум.

     P.S. Між іншим, я за ці різниці мислення, чи свідомості, вже писав в іншій гілці, де пан Гарнак запропонував ідею "софтвера" думки. Моя позиція була такою - віруючі і невіруючі не можуть порозумітися із-за їх відмінних свідомостей, які є результатом різного мислення, що є результатом відмінного не тільки "софтвера" але і "гардвера", тобто мозок проходить процес якісних змін, "фізичних" змін, під впливом іншого мислення, "вищої" форми мислення. Це є, звичайно, поки-що тільки гіпотеза, яка потребує наукового підтверження! :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2005.04.25 | Михайло

      Re: Віра-очищення свідомості від матеріалістичних штампів!...

      Вільнодум пише:
      > Ніцше вчить людину вільнодумству, як шляху до свободи, до волі, до справжньої творчості. Ніцше вчить ЗДАТНОСТІ вільного мислення, яке віруючій людині недоступне, бо її розум є в полоні релігійних переконань, які роблять людину "знеособленою", не здатною до свободи мислення, фактично - духовним рабом.

      Релігія дає ті необхідні знання, які не здатна НІЯКА ЛЮДСЬКА ТВОРЧІСТЬ породити, оскільки ці знання виходять за межі матеріальних мрій і будь-якого матеріального експериментального досвіду! "Полон" релігійних переконань- це просто залякування тих, хто хоче знати ПРАВДУ про світоустрій і наше місце в ньому, а не займатися грою в ілюзії матеріальних спокус!

      > Ніцше показує, дуже сильно і ясно, різницю між МИСЛЕННЯМ людини "віри" і людини "зневіри", скептика, вільнодума. В цьому порівнянні він критикує християнство за закабалення мислення людини, створення з неї фанатика, не здатного більше на критичне осмислення своїх власних думок, на "відкидання" сміття "переконань".

      Якщо людина відкидає Бога в будь-якій релігії,- вона від ДИЯВОЛА! А диявол і спокушує людину купитися на брехні свободи від Бога, подаючи віру як закабалення! Звичайно, фанатизм у будь-якій справі шкідливий, якщо відсутня жага пошуку і творчого вивчення предмету релігії, тобто науки про Бога! Тим більше вільнодумство від Бога шкідливе як шлях в нікуди!

      > P.S. Між іншим, я за ці різниці мислення, чи свідомості, вже писав в іншій гілці, де пан Гарнак запропонував ідею "софтвера" думки. Моя позиція була такою - віруючі і невіруючі не можуть порозумітися із-за їх відмінних свідомостей, які є результатом різного мислення, що є результатом відмінного не тільки "софтвера" але і "гардвера", тобто мозок проходить процес якісних змін, "фізичних" змін, під впливом іншого мислення, "вищої" форми мислення. Це є, звичайно, поки-що тільки гіпотеза, яка потребує наукового підтверження! :)

      Тут є гарна думка: вже гарячіше! Дійсно, свідомість віруючих якісно вища в оцінці Бога, ніж свідомість атеїста, яка по суті є тваринною!
      Отже, вищий стан свідомості досягається за рахунок очищення свідомості віруючого від матеріалістичних штампів і наповнення її БОЖЕСТВЕННОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ, наукою про Бога!
      АУМ ТАТ САТ!
      бмв
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.25 | Вільнодум

       Re: Віра- засмічення свідомості штампами!.

       Дякую, пане Михайле, за Ваш коментар. Він краще, ніж що інше, показує, що порозумітися віруючим і думаючим людям дуже важко, майже неможливо, бо вони мають різні свідомості - скептичну і самозакабалену!

       Це кажу не я, це позиція Ніцше. Я ще не казав, чи я з ним погоджуюсь, чи ні. Я тільки привів цитату з його праці, яка дуже наглядно показує різницю в мисленні між людьми віри і волі, бо мене ця тема цікавить.

       Сам я, будучи вільнодумом не тільки по моєму ніку, але і по природі мого мислення, піддаю скептицизму вчення Ніцше! Я не признаю його авторитет на МОЄ мислення, так само як я не признаю авторитет "ВІРИ" (любої віри) на моє мислення!

       А Ви, на відміну від мене, будучи людиною свідомості "віри" (по Ніцше), признаєте АВТОРИТЕТ (!), яким для вас є невідома нікому, нереальна субстанція, відома під назвою Бог! Насправді, на мою думку, Ваша свідомість засмічена штампами так званого "релігійного" світосприйняття. Таке світосприйняття є корисним людині, тому воно існує так довго. По-друге, таке світосприйняття є атрофізмом двухкамерного мислення, яке люди мали приблизно 5 тисяч років тому. Цей, чисто фізичний атрофізм, трансформувався за тисячі років в релігійні концепції, філософії, світосприйняття.

       Ніцше підійшов досить близько до розуміння цього питання, але він не мав сучасної інформації, щоб зрозуміти це до кінця.

       Зараз іде процес переходу людей до нового рівня свідомості, яке вже не матиме "релігійного світосприйняття". Ніцше сказав "Бог мертвий", і він був попереду свого часу! "Віри" поступово відмирають, бо мають відмерти, як елемент старої, менш досконалої, свідомості, як відмерло двухкамерне мислення.

       Хай Буде Так!

       Вільнодум
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2005.04.27 | Михайло

        Re: Живого Бога не хвилює ілюзія людей, що Він "мертвий"!.

        Вільнодум пише:
        > Дякую, пане Михайле, за Ваш коментар. Він краще, ніж що інше, показує, що порозумітися віруючим і думаючим людям дуже важко, майже неможливо, бо вони мають різні свідомості - скептичну і самозакабалену!

        Це з точки зори незалежності індивіда, який ще пізнає світ!...

        > Це кажу не я, це позиція Ніцше. Я ще не казав, чи я з ним погоджуюсь, чи ні. Я тільки привів цитату з його праці, яка дуже наглядно показує різницю в мисленні між людьми віри і волі, бо мене ця тема цікавить.

        Ніцше -не авторитет і не мудрець: він шукач на шляху пошуку істини!

        > Сам я, будучи вільнодумом не тільки по моєму ніку, але і по природі мого мислення, піддаю скептицизму вчення Ніцше! Я не признаю його авторитет на МОЄ мислення, так само як я не признаю авторитет "ВІРИ" (любої віри) на моє мислення!

        Визнання авторитету віри прийде тільки тоді, коли настане у цьому потреба!...

        > А Ви, на відміну від мене, будучи людиною свідомості "віри" (по Ніцше), признаєте АВТОРИТЕТ (!), яким для вас є невідома нікому, нереальна субстанція, відома під назвою Бог! Насправді, на мою думку, Ваша свідомість засмічена штампами так званого "релігійного" світосприйняття. Таке світосприйняття є корисним людині, тому воно існує так довго. По-друге, таке світосприйняття є атрофізмом двухкамерного мислення, яке люди мали приблизно 5 тисяч років тому. Цей, чисто фізичний атрофізм, трансформувався за тисячі років в релігійні концепції, філософії, світосприйняття.

        Це спекуляція мислення, яка підкидається демонічними цивілізаціями!


        > Ніцше підійшов досить близько до розуміння цього питання, але він не мав сучасної інформації, щоб зрозуміти це до кінця.

        Сучасність не має ключів до істини інших, чим релігії!

        > Зараз іде процес переходу людей до нового рівня свідомості, яке вже не матиме "релігійного світосприйняття". Ніцше сказав "Бог мертвий", і він був попереду свого часу! "Віри" поступово відмирають, бо мають відмерти, як елемент старої, менш досконалої, свідомості, як відмерло двухкамерне мислення.... Вільнодум

        То все бездоказові спекуляції! Пошук ІСТИНИ
        Для більшості людей- Бог мертвий, але Його не хвилює їх ілюзія!

        Успіхів!
        АУМ ТАТ САТ!
      • 2005.04.26 | Анатолій

       Знання-очищення свідомості від релігійних штампів!...

       Пане Михайло, чи як Ви там - Тато-мама-ума (без чи з)!
       Гадаю, що Ваш інтелект дозволяє Вам зрозуміти, що ВІРА - це бездоказове сприйняття інформації. А коли так, то релігія, яка ґрунтується саме на вірі - ніяк не моєже бути знанням, бо знання - це інформація, яка підтверджена дослідом. І тільки. А отже, прошу не вішати тут локшину щодо релігійних знань, бо це однаково, як ставити горбатого до стіни. Релігія - це перш за все догмат, який придумали чи напрацювали релігійні функціонери з якоюсь метою. І що найстрашніше, що, як правило, ця мета буває низькою. І це, на жаль, доведено всією історією людства.
       Отже, пане Михайле, як би Ви мене не пов"язували у зв"язках з КГБ, а Ви це робили декілька разів, Вас я насрізь бачу і бачу, перш за все, Вашу заанґажованість. А от ця заанґажованість вимушена чи природня (низький розумовий рівень) - це Ви самі собі дайте відповідь. Гадаю, що гомо сапієнс сам має собі давати раду. Ну а коли не гомо і навіть не сапієнс, тоді йой...
       Анатолій
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2005.04.27 | Михайло

        Re: Только-Дурко- не соромтеся, ми дивимося на Вашу клоунаду!

        Анатолій пише:
        > Гадаю, що Ваш інтелект дозволяє Вам зрозуміти, що ВІРА - це бездоказове сприйняття інформації. А коли так, то релігія, яка ґрунтується саме на вірі - ніяк не моєже бути знанням, бо знання - це інформація, яка підтверджена дослідом.

        Віра, це не тільки знання, а й упевненність в існування релігійого устрою Всесвіту. Протони, електрони, нейтрино, кварки- це людські моделі, в які Ви вірите, а я ні! Для мене це не доказано! Все в природі складніше!

        >І тільки. А отже, прошу не вішати тут локшину щодо релігійних знань, бо це однаково, як ставити горбатого до стіни. Релігія - це перш за все догмат, який придумали чи напрацювали релігійні функціонери з якоюсь метою. І що найстрашніше, що, як правило, ця мета буває низькою. І це, на жаль, доведено всією історією людства.

        Протистояння людей Богу і релігійним заповідям- це доказано! Але ніким ніколи не доказана відсутність Бога: хіба, що під страхом смерті люди зрікаються Бога!
        Отже, Ваша брехня БЕЗДОКАЗОВА!

        > Отже, пане Михайле, як би Ви мене не пов"язували у зв"язках з КГБ, а Ви це робили декілька разів, Вас я насрізь бачу і бачу, перш за все, Вашу заанґажованість. А от ця заанґажованість вимушена чи природня (низький розумовий рівень) - це Ви самі собі дайте відповідь. Гадаю, що гомо сапієнс сам має собі давати раду. Ну а коли не гомо і навіть не сапієнс, тоді йой...Анатолій

        Дійсно, я Вас вважаю агентом КДБ-5-колоною, юдою-христопродавцем, злодієм і розбійником! Только-Дурко! Не соромтеся, бо Бог таких як Ви, називає дурнями, але щоб прилипло краще- я вказав координати!
    • 2005.04.25 | Анатолій

     Re: “Вільнодумство” і “віра” Дозвольте два слова!

     Коли говорять дорослі, діти сидять і колупаються в носі. Десь схожі слова казав Георгій, коли нещодавно розповідав про алелі, генетику тощо. Мабуть той же Георгій під час навчання у радянському медінституті повторював інше - Генетика-продажная девка капитализма.

     (Георгій пише) ГП) Та де ж вона в дідька об'єктивна реальність? Чи Ви знайомі хоч з однією надлюдиною??? Надлюдина - це ідеал, річ суто уявна, як, скажімо, горизонт...

     Я вже розповідав Вам тут про надлюдину, але Ваш розум, вибачайте, закритий до сприйняття такої інформації. То мо пора вже відкрити?
     Саї-баба - це людина з можливостями Ісуса, в усякому разі з можливостями, про які пишуть євангелісти. Я не буду Вам розповідати про нього, про те, що про нього пишуть. Я тільки розповім те, що сам бачив.
     Коли я мандрував Індією і був в Ашрамі Саї-баби (селище Прашанті Нілаям), то на одному з даршанів (даршан -санскрит і староукраїнска - дарунок шани), коли Саї-баба проходив поряд, один з індусів попросив у нього подарунок (Саї, пліз, гіфт). Це було приблизно в 1,5 м. від мене. Саї-баба показав порожню руку, стиснув долонь, розкрив її і на ній лежало дві золоті сережки, які він подарував цьому індусові. Мені спочатку здалося, що це фокус, хоча мені про це неодноразово розповідали. Аж ось мандрівка у Майсор, де в одному з храмів знаходиться два золоті (з жовтого металу) медальйона, які Саї-баба подарував хазяїнові цього храму (він сам цей храм побудував). Так от - і це вже не фокус. Ці медальйони, як кажуть українською мовою - мироточать. Але коли у нас у церкві на якійсь іконі з"явиться хоч одна крапля миру, то наші невігласи-попи звиздять на цілий світ про диво і збирають інших невівгласів на це диво.

     Чудеса не вступають у протиріччя з законами фізики. Вони тільки вступають у протиріччя з вашим розумінням цих законів...

     Моя дружина взяла один медальйон у руку (я фотографував) і прямо на очах їй в руку потекло миро, яке в Індії називають - амріта. Так от, за десять хвилин тримання в руках цього миру в руку їй натекло більше, ніж важить медальйон. Ми назбирали його в пляшечкуі привезли в Україну і пригощали дітей та друзів. А за добу з цих двох медальйонів натікає більше ніж 2 літра цієї амріти. Я бачив це, я їв цю амріту.
     Які ще факти Вам потрібно, щоб взнати щось про надлюдину?
     Ви, звичайно, як юдо-християнізований матеріаліст не повірите і скажите, хоч і коректно, що Анатолій бреше. Але я не вимагаю, щоб Ви мені вірили. Досить того, що я це ЗНАЮ! І віра мені не потрібна, бо мені потрібні ТІЛЬКИ знання.
     Анатолій
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2005.04.25 | Вільнодум

      Re: “Вільнодумство” і “віра” Дозвольте два слова!

      Толя, я не знаю нічого про твого індійського пророка, але це не заважає мені також не погодитися з паном Ґеоргієм, що "надлюдина" Ніцше не існує, є вигадкою, алегорією.

      Особливо мені це дивно чути від людини, яка вірить в Ісуса Христа! Невже Христос не був надлюдиною?

      А сотні, якщо не тисячі творців нового?! Хіба Копернік не надлюдина, яка в період мракобісся церкви могла відірватися своїм мисленням від того, що Ніцше зве "переконання", тобто від догми релігійного мислення!

      Вільнодум

      П.С. Толя, чому не відповідаєш на мої персональні листи? Може твій спем-захист перестарався? :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.26 | Анатолій

       Re: “Вільнодумство” і “віра” Дозвольте три слова!

       Дякую, Коля!
       Незнання чогось не говорить, що цього не має. І саме я згоден з тобою, що Ісус був також надлюдиною, хоча й мав, як і пересічна людина, багато вад. А те, що з нього юдо-християнська церква зробила недолугий фетиш, це тільки йому нашкодило.
       Саї-баба також надлюдина. Але георгії, рми та інші закомплексовані релігією особи нічого не зможуть зрозуміти як щодо Ісуса, так і щодо Саї-баби. Бо в них діють тільки штампи, зомбі тощо.

       Щодо відповідей на твої листи, то я від тебе не отримував ні одного, а тобі надсилав. Щось не гаразд у тебе з адресою. Перевір.
       Анатолій
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2005.04.26 | Вільнодум

        Re: До Анатолія.

        Анатолій пише:
        > Щодо відповідей на твої листи, то я від тебе не отримував ні одного, а тобі надсилав. Щось не гаразд у тебе з адресою. Перевір.
        (Микола) В тому то й справа, що я твої листи отримую, а ти мої - НІ. Напевно ти випадково заблокував мої адреси? Постав, будь ласка, адресу "mykola@mykola.com" на фільтр, щоб завжди пропускалась! Дивно, що інші мої адреси також не проходять. Напевно конспірація юдео-християн блокує наш зв"язок!? :) Значить бояться! :sol:
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.27 | Вільнодум

         Re: До Анатолія.

         Толя, я всі твої послання отримую, а ти мої ні. Не знаю, як по-іншому це сказати, окрім ям через Майдан, бо з ОрУму ти також не отримуєш майже нічого, як я зрозумів. Можливо твій сервер має проблему з YAHOO.COM. Я не знаю, шукай проблему у себе.
     • 2005.04.27 | Михайло

      Re: Только-Дурко, не примазуйтеся до Сатья-Саї-Баби!

      Анатолій пише:
      > Я вже розповідав Вам тут про надлюдину, але Ваш розум, вибачайте, закритий до сприйняття такої інформації. То мо пора вже відкрити?
      Сатья Саї не надлюдина! Йог, так!

      > Саї-баба - це людина з можливостями Ісуса, в усякому разі з можливостями, про які пишуть євангелісти. Я не буду Вам розповідати про нього, про те, що про нього пишуть. Я тільки розповім те, що сам бачив.

      Кого оживив Саї Баба з мерців, якщо він як Ісус?
      Таких нема!

      > Коли я мандрував Індією і був в Ашрамі Саї-баби (селище Прашанті Нілаям), то на одному з даршанів (даршан -санскрит і староукраїнска - дарунок шани), коли Саї-баба проходив поряд, один з індусів попросив у нього подарунок (Саї, пліз, гіфт). Це було приблизно в 1,5 м. від мене. Саї-баба показав порожню руку, стиснув долонь, розкрив її і на ній лежало дві золоті сережки, які він подарував цьому індусові. Мені спочатку здалося, що це фокус, хоча мені про це неодноразово розповідали. Аж ось мандрівка у Майсор, де в одному з храмів знаходиться два золоті (з жовтого металу) медальйона, які Саї-баба подарував хазяїнові цього храму (він сам цей храм побудував). Так от - і це вже не фокус. Ці медальйони, як кажуть українською мовою - мироточать. Але коли у нас у церкві на якійсь іконі з"явиться хоч одна крапля миру, то наші невігласи-попи звиздять на цілий світ про диво і збирають інших невівгласів на це диво.

      Ви вже не молодий, а яким чином попали в Індію, по завданню КГБ?


      > Чудеса не вступають у протиріччя з законами фізики. Вони тільки вступають у протиріччя з вашим розумінням цих законів...

      Ви не знаєте фізики і не розумієте законів- бо то є апроксимація, яка при певних умовах задовільняє експеримент, а при інших умовах-невідомо!...

      > Моя дружина взяла один медальйон у руку (я фотографував) і прямо на очах їй в руку потекло миро, яке в Індії називають - амріта. Так от, за десять хвилин тримання в руках цього миру в руку їй натекло більше, ніж важить медальйон. Ми назбирали його в пляшечкуі привезли в Україну і пригощали дітей та друзів. А за добу з цих двох медальйонів натікає більше ніж 2 літра цієї амріти. Я бачив це, я їв цю амріту. Які ще факти Вам потрібно, щоб взнати щось про надлюдину?

      Це не факт, що Він Бог!

      > Ви, звичайно, як юдо-християнізований матеріаліст не повірите і скажите, хоч і коректно, що Анатолій бреше. Але я не вимагаю, щоб Ви мені вірили. Досить того, що я це ЗНАЮ! І віра мені не потрібна, бо мені потрібні ТІЛЬКИ знання. Анатолій

      Знання Без ВІРИ будуть відняті у людини!

      АУМ ТАТ САТ!
      бмв
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.27 | Анатолій

       Пане Мишко (BMW), запрошую Вас до зустрічі

       Пане Мишко!
       Мені нічого не залишається, як зустрітися з Вами і надати Вам сатисфакцію. Ви, як я розумію, людина, що має віру в серці, а значить з цією вірою Ви мусите мене не боятися, а прийняти моє запрошення.
       Отже, я чекаю.
       Анатолій
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2005.04.27 | Вільнодум

        Re: Пане Мишко (BMW), запрошую Вас до зустрічі

        Анатолій пише:
        > Пане Мишко! Мені нічого не залишається, як зустрітися з Вами і надати Вам сатисфакцію.

        Толя...я не чекав такого :)
        А пана Когутека ви не запрошуєте до "сатисфації"? :sol:
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.27 | Анатолій

         Вільнодумові!

         Коля, ти не чекав, що Мишко почне відверто хамити, чи не чекав, що я запропоную йому сатисфакцію? Поясни, будь ласка.
         Щодо Когутика, то, вибачай, я з педерастами навіть не ручкаюся, тому ніколи його не запрошував, і не запрошу. Мабуть ти помилився.
         Анатолій
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2005.04.27 | Вільнодум

          Re: Анатолію

          Толя,
          Я пожартував, та видно невдало, і тобі не до жартів.
          Чесно кажучи, я мало читаю Михайла, бо він пише багато слів і мало змісту! Це типово для деяких "віруючих", які за лавиною слів хочуть загубити зміст (спосіб само-задовбування) - поки дочитаєш до кінця вже зне знаєш що він хотів сказати? Михайло є талантом такого "повіствування" - повириває з усіх книжок всякі "ом-сук-пук" і хоче щоб ми читали і раділи... :) Не витрачай Толя час на "галімать"ю".
          Щиро,
          Вільнодум
       • 2005.04.27 | Социст

        Антагонізм пана Михайла та пана Анатолія.

        Мені здається, що агресивність пана Михайла пов'язана з тим, що він сприймає боротьбу пана Анатолія з юдохристиянством як боротьбу диявола та бога, тобто він вважає, що в пана Анатолія вселився диявол, а юдохристиянство є втіленням бога. Насправді, навпаки, юдохристиянство підміняє вічне царство боже символом вічно розп'ятого Христа, а пан Анатолій лише безкомпромісно цю підміну демаскує. Тобто, пан Анатолій є невизнатим борцем за правду (крім того, що він бореться за утвердження Відо-Вістичного Православ'я Руси-України), а юдохристиянство є невизнанням його правди. Ніякого втілення бога чи диявола я тут не бачу. Тому й не бачу приводу до вселенської драми, що переживає пан Михайло.

        Сам по собі пан Михайло відчуває себе героїчним захисником царства божого від дияволської спокуси, не розуміючи, ща єдиною спокусою людства є підміна царства божого втішанням символами. Цей безплідний символізм є характерним для всіх християн – справжніх і несправжніх – і є апокаліптичним наслідком віри в одкровення. Вони настільки сильно вірять в Христа, що зовсім зневажають його закликом: (Мт.7: 21-23)

        21. Не кожен, хто говорить до Мене: „Господи, Господи!“ увійде до Царства Небесного, але той, хто виконує волю Мойого Отця, що на небі.

        22. Багато-хто скажуть Мені того дня: „Господи, Господи, хіба ми не ім'ям Твоїм пророкували, хіба не ім'ям Твоїм демонів ми виганяли, або не ім'ям Твоїм чуд ми багато чинили?“

        23. І їм оголошу Я тоді: „Я ніколи не знав вас. Відійдіте від Мене, що чините ви беззаконня!“

        Пан Михайло просто намагається звільнитися від своїх власних демонів, обзиваючи інших демонами, бо він боїться саме своєї власної демонічної природи та шукає зовнішної раціоналізації своєї власної поведінки: „От якби не диявол, що вселився в пана Анатолія, то і я б був справжнім учнем Христа“. Неправда! Він просто не є учнем Христа...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.27 | Георгій

         Re: Антагонізм пана Михайла та пана Анатолія.

         Социст пише:
         > Мені здається, що агресивність пана Михайла пов'язана з тим, що він сприймає боротьбу пана Анатолія з юдохристиянством як боротьбу диявола та бога, тобто він вважає, що в пана Анатолія вселився диявол, а юдохристиянство є втіленням бога. Направді, навпаки, юдохристиянство підміняє вічне царство боже символом вічно розп'ятого Христа, а пан Анатолій лише безкомпромісно цю підміну демаскує.
         (ГП) Я не знаю такої релігії, як "юдохристиянство." Є так звана юдео-християнська традиція (вона включає в себе, наприклад, ділення тижня на сім днів і т.д.), але ніякого "юдохристиянства" нема і бути не може, так само як "юдомусульманства" чи "мусульманохристиянства." Щодо "підміни царства божого символом вічно розп"ятого Христа" - звідки Ви це взяли? Адже суть християнства зовсім не в тому, що Христос був розп"ятий, а в тому, що він ВОСКРЕС, живе вічно ПОПРИ фізичну смерть того людського тіла, яке Він прийняв - і тим самим показав нам, людям, що і ми житимемо вічно разом з Ним, якщо самі від цього Божого дару спасіння від смерті не відмовимося.

         >Тобто, пан Анатолій є невизнатим борцем за правду (крім того, що він бореться за утвердження Відо-Вістичного Православ'я Руси-України), а юдохристиянство є невизнанням його правди.
         (ГП) Я не пригадую жодної атаки "юдохристиян" на "відо-вістичне православ"я" пана Анатолія. Ми маємо свою віру, а пан Анатолій свою систему поглядів. Бог, як кажуть, розсудить, хто з нас правий.

         >Ніякого втілення бога чи диявола я тут не бачу. Тому й не бачу приводу до вселенської драми, що переживає пан Михайло.
         (ГП) Я теж, чесно кажучи, не бачу.

         >Сам по собі пан Михайло відчуває себе героїчним захисником царства божого від дияволської спокуси, не розуміючи, ща єдиною спокусою людства є підміна царства божого втішанням символами. Цей безплідний символізм є характерним для всіх християн – справжніх і несправжніх – і є апокаліптичним наслідком віри в одкровення.
         (ГП) Багато слів, але, вибачте, мало сенсу. По-перше, звідки Ви знаєте, які почуття має пан Михайло? По-друге, чим символізм християн "безплідніший" за символізм, скажімо, військових, які салютують прапору, або молодят, які чіпляють одне одному персні на пальці? Символізм не буває "плідним" чи "безплідним, ІМХО... По-третє, "апокаліптичний наслідок віри в одкровення" (або, іншими словами з точно тим самим значенням, "одкровенний наслідок віри в апокаліпсис") - що саме Ви під цим розумієте?

         >Вони настільки сильно вірять в Христа, що зовсім зневажають його закликом: (Мт.7: 21-23) 21. Не кожен, хто говорить до Мене: „Господи, Господи!“ увійде до Царства Небесного, але той, хто виконує волю Мойого Отця, що на небі. 22. Багато-хто скажуть Мені того дня: „Господи, Господи, хіба ми не ім'ям Твоїм пророкували, хіба не ім'ям Твоїм демонів ми виганяли, або не ім'ям Твоїм чуд ми багато чинили?“ 23. І їм оголошу Я тоді: „Я ніколи не знав вас. Відійдіте від Мене, що чините ви беззаконня!“
         (ГП) А можна конкретніше: хто зневажає цей заклик, і яким саме чином?

         > Пан Михайло просто намагається звільнитися від своїх власних демонів, обзиваючи інших демонами, бо він боїться саме своєї власної демонічної природи та шукає зовнішної раціоналізації своєї власної поведінки: „От якби не диявол, що вселився в пана Анатолія, то і я б був справжнім учнем Христа“. Неправда! Він просто не є учнем Христа...
         (ГП) Я згідний, що п. Михайло занадто емоційний, але судити про його мотивацію не беруся. А хто є "справжній" учень Христа, вирішувати все-таки Христові, чи не так?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2005.05.06 | Анатолій

          Запрошую п. Георгія (та й всіх християн) до честі, але....

          Георгій пише:

          > (ГП) Я не знаю такої релігії, як "юдохристиянство." Є так звана юдео-християнська традиція (вона включає в себе, наприклад, ділення тижня на сім днів і т.д.), але ніякого "юдохристиянства" нема і бути не може, так само як "юдомусульманства" чи "мусульманохристиянства." Щодо "підміни царства божого символом вічно розп"ятого Христа" - звідки Ви це взяли? Адже суть християнства зовсім не в тому, що Христос був розп"ятий, а в тому, що він ВОСКРЕС, живе вічно ПОПРИ фізичну смерть того людського тіла, яке Він прийняв - і тим самим показав нам, людям, що і ми житимемо вічно разом з Ним, якщо самі від цього Божого дару спасіння від смерті не відмовимося.

          Пане Георгію.
          Я неодноразово Вас запрошував бути сумлінним у відношення до людей та їх думок. Але, як я бачу, слово честь для Вас є чуже.
          А юдо-християнство - це християнські релігійні течії, що ҐРУНТУЮТЬСЯ на юдейській ідеології, яка викладена в юдейській Торі. Тору Ви сьогодні називаєте Старий Заповіт, але юдейського бога признаєте за свого. То коли Ви вже перестанете вводити людей у оману?

          > (ГП) Я не пригадую жодної атаки "юдохристиян" на "відо-вістичне православ"я" пана Анатолія. Ми маємо свою віру, а пан Анатолій свою систему поглядів. Бог, як кажуть, розсудить, хто з нас правий.

          Щодо атак. То я не така людина, що дозволяю атаки на себе. Але Ви особисто вважали за честь обплювати мене тим, що закидали мені працю тут на сайті за чиїмось замовленням, а також обхаювання зовсім незрозумілого Вам та незнаного Вам, як Ви казали, язичництва та поганства. Чи може то були не Ваші слова?

          > (ГП) Багато слів, але, вибачте, мало сенсу. По-перше, звідки Ви знаєте, які почуття має пан Михайло? По-друге, чим символізм християн "безплідніший" за символізм, скажімо, військових, які салютують прапору, або молодят, які чіпляють одне одному персні на пальці? Символізм не буває "плідним" чи "безплідним, ІМХО... По-третє, "апокаліптичний наслідок віри в одкровення" (або, іншими словами з точно тим самим значенням, "одкровенний наслідок віри в апокаліпсис") - що саме Ви під цим розумієте?

          Символізм юдо-християн, перш за все, базується на постулатах Тори, в якій недвозмістовно сказано - Убий господаря землі тієї, яку я тобі даю, винищи все живе, а дівчаток їхніх, які ще не знали чоловіків, залиш собі... Не іж падаль, а продаї її подорожньому... Вбий 75 тисяч мешканців, як помсту за Османа...
          Таких демонічних перлів у Торі сотні. Мо процитувати?
          Цитую не дослівно, а за змістом, але ці слова самі за себе говорять про те, кому Ви вклоняєтеся. Ісус також про це говорив. І Ви це добре знаєте, але Вам СТРАШНО навіть задуматися над тим, що Ви вклоняєтеся дияволу, створеному за юдейськими рецептами.

          Думайте. Ваш власний Бог, а не Ягве-Єгова-Сава-от дав Вам розум саме для того, щоб думати хоча б інколи. Ну і коли зможете, позбавтеся страху.
          Анатолій
        • 2005.04.28 | Михайло

         Re: "Є дві категорії істот: підвладні омані й безгрішні."

         Социст пише:
         >Мені здається, що агресивність пана Михайла пов'язана з тим, що він сприймає боротьбу пана Анатолія з юдохристиянством як боротьбу диявола та бога, тобто він вважає, що в пана Анатолія вселився диявол, а юдохристиянство є втіленням бога.

         Я нагадаю з книги пророка Ісаї:
         Господь говорить: "65.11 А ви, що Господа кидаєте, забуваєте гору святу Мою, що ставите Гаду(вавилонський божок щастя) трапезу, а для Мені(богиня долі) виповнюєте жертву литу, то вас відрахую Я для меча, й на коліна впадете ви всі на заріз, бо кликав я Вас, та ви відповіді не дали, говорив був, але ви не чули й робили лихе в Моїх очах, і чого не хотів, вибирали собі!...13 Тому Господь Бог каже так: ось будуть раби Мої їсти, а ви будете голодувати, ось будуть раби Мої пити, а ви будете спрагнені, ось будуть раби Мої радіти, а ви посоромлені будете... 14 Ось раби Мої будуть співати від радости серця свого, ви ж кричатимете від сердечного болю, і від скрушення духа заводити будете...15 І ви своє ймення дасте на прокляття вибранцям Моїм,- і Господь Бог тебе вб`є, а рабам Своїм дасть інше ймення, 16 так що хто на землі благословлений буде, буде поблагословлений він Богом, а хто на землі присягає, вірним Богом присягне, бо забудуться утиски давні і заховані будуть вони від очей Моїх. 17 Бо ось Я створю нове небо та землю нову,..."

         >Направді, навпаки, юдохристиянство підміняє вічне царство боже символом вічно розп'ятого Христа, а пан Анатолій лише безкомпромісно цю підміну демаскує. Тобто, пан Анатолій є невизнатим борцем за правду (крім того, що він бореться за утвердження Відо-Вістичного Православ'я Руси-України), а юдохристиянство є невизнанням його правди.

         Відчувається необізнанність з основами релігій: старий заповіт не підміняє нічого, як це видно було з вище наведеного тексту, а надає інформацію, що чекає рабів божих і тих, хто не слухає Бога! Християнство теж обіцяє відплату неслухам і Боже Царство вірним заповітам Бога! Це не символи, а пряма мова, але той хто не слухає Бога, говорить, що це лише символи!

         >Сам по собі пан Михайло відчуває себе героїчним захисником царства божого від дияволської спокуси, не розуміючи, ща єдиною спокусою людства є підміна царства божого втішанням символами. Цей безплідний символізм є характерним для всіх християн – справжніх і несправжніх – і є апокаліптичним наслідком віри в одкровення. Вони настільки сильно вірять в Христа, що зовсім зневажають його закликом: (Мт.7: 21-23)21. Не кожен, хто говорить до Мене: „Господи, Господи!“ увійде до Царства Небесного, але той, хто виконує волю Мойого Отця, що на небі. 22. багато-хто скажуть Мені того дня: „Господи, Господи, хіба ми не ім'ям Твоїм пророкували, хіба не ім'ям Твоїм демонів ми виганяли, або не ім'ям Твоїм чуд ми багато чинили?“ 23. І їм оголошу Я тоді: „Я ніколи не знав вас. Відійдіте від Мене, що чините ви беззаконня!“

         Я однаково вірю текстам Старого та Нового Заповіту, Корану, Ведам...
         Моя мета була одна: підштовхнути, вивести на чисту воду і розвінчати тих, хто бісився, насолоджувався любим їм матеріалістичним світоглядом, хто вводив і вводить молоді душі у болото брехні і віри в те, що Бог не існує, а є лише міфом або символом!
         Господь Крішна в Бгагавад-Гіті говорить: "15.7 Живі істоти в цьому обумовленому світі є Мої вічні фрагментарні частки. Внаслідок свого обумовленого життя вони ведуть важку боротьбу з шістьма чуттями, одне з яких-розум. 8 Як повітря переносить запахи, так і жива істота в матеріальному світі переносить з одного тіла в інше свої різноманітні уявлення про життя. Так вона отримує певне тіло, а потім залишає його, щоб знову опинитись в якомусь іншому тілі. 9 Жива істота, придбавши таким чином інше грубе тіло, отримує певного типу вуха, очі, язик, ніс та органи дотику, що їх згруповано навколо розуму, який координує їхню діяльність. Так вона отримує можливість насолоджуватись певними об`єктами чуття. 10 Нерозумні не здатні зрозуміти, яким чином жива істота залишає своє тіло, як не розуміють вони і того, чим же вони насправді насолоджуються, зачаровані гунами природи. Але той, чиї очі просвітлені знанням, може бачити все це. 11 Наполегливі трансценденталісти, які досягли самоусвідомлення, можуть ясно бачити все це. Але люди, бідні на розум, що не усвідомили себе, не здатні збагнути, що відбувається, навіть якщо докладають зусиль. 12 Сяйво сонця, що розганяє морок цілого світу, виходить з Мене. І блиск місяця, і світло вогню також виходять з Мене. 13 Я входжу в кожну планету, і завдяки Моїй енергії всі планети залишаються на своїх орбітах. Я стаю місяцем й наповнюю життєвим соком усі овочі. 14 Я- вогонь травлення в тілах усіх живих істот, і Я з`єднуюсь з життєвим повітрям, що входить і виходить, і таким чином перетравлює чотири різновиди їжі. 15 Я перебуваю в серці кожного, і з Мене походять пам`ять, знання і забуття. Мета всіх Вед- пізнати Мене. насправді ж Я- укладач Веданти, і Я- знавець Вед. 16 Є дві категорії істот: підвладні омані й безгрішні. В матеріальному світі кожна істота схильна помилятись, але в духовному світі істота безгрішна. 17 Окрім цих двох, існує вища жива істота, неперевершена Особистість, Верховна Душа, Сам вічний Господь, який ввійшов у ці три світи й підтримує їх. 18 Я трансцендентний, вищий од усіх живих істот, як гріховних, так і безгрішних, і Я неперевершений,- тому і світ, і Веди прославляють Мене як Верховну Особу. 10 Кожен, хто знає Мене як Верховного Бога-Особу і не сумнівається в цьому, вже пізнав усе, і тому він беззастережно віддається любовному служінню Мені, о сину Бгарати. 20 Це - найпотаємніша частина ведичних шастр, о безгрішний, і Я відкрив її тобі. Кожен, хто зрозуміє це, стане мудрим, і його зусилля увінчає досконалість."

         >Пан Михайло просто намагається звільнитися від своїх власних демонів, обзиваючи інших демонами, бо він боїться саме своєї власної демонічної природи та шукає зовнішної раціоналізації своєї власної поведінки: „От якби не диявол, що вселився в пана Анатолія, то і я б був справжнім учнем Христа“. Неправда! Він просто не є учнем Христа...

         Сміливі припущення! Те, що в кожній людині є представники божественних і демонічних сил- безсумнівно! При чому тут моя залежність від пана Анатолія? Я недостойний бути учнем ні Христа, ні Мохаммеда... Я тільки мрію, щоб коли-небудь стати слугою слуги слуги слуги Крішни!

         АУМ ТАТ САТ!
         бмв
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2005.04.28 | Анатолій

          Михайле (BMW), не сповзай, а призначай зустріч, чекаю!(-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.29 | Михайло

           Re: пане Анатолію, то ініціюємо судові розгляди?

           Пан Анатолій пише:

           >Михайле (BMW), не сповзай, а призначай зустріч, чекаю!(-)

           Пане Анатолію!
           Чи знаєте Ви, що Вас можна притягнути до судової відповідальності за Ваші публікації? Ви виступили з обвинуваченнями проти будь-якої з світових релігій (християнства(католицизм і православ`я), юдаїзму, мусульманства та вішнуїзму) і оголосили їх вигадками, Ви ініціювали в Україні своїм Відо-Вістичним вченням підтримку процесів знищення релігійних вчень за рахунок Вами запропонованої і онововленої системи релігійних поглядів на основі реставрованого Вами українського язичництва, а також Ви зайнялися інтернет-переслідуванням осіб, які заперечують Вашу точку зору, чим порушуєте права людини на віру!
           Процес сатисфакції за нанесення Вами образ Богу, описанному в Біблії, Корані і Ведах , юдо- та індусофобство- можна ініціювати в судах України, Індії, Італії(Ватикан), Константинополі і Єрусалимі, щоб Вам не було повадно займатися антибожественною діяльністю! Ви цього хочете? Чи може Ви розкаєтесь? Але сумніваюсь у Вашому каятті, бо у Вас відсутні тормоза!

           АУМ ТАТ САТ!
           бмв
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2005.04.29 | Анатолій

            Особисто я ініціюю джентельменську сатисфакцію, чекаю!(-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.04.29 | Михайло

             Re: Прошу Верховного Господа Крішну простити Ваші гріхи...

             ДЖАЙА ГУРУ!
             Пан Анатолій пише:

             >Особисто я ініціюю джентельменську сатисфакцію, чекаю!(-)

             Чекати нічого, Пане Анатолію! Даремно чекаєе!

             Особисто я прошу Верховного Господа Крішну простити Ваші гріхи і наповнити Ваше серце в день розп`яття Його Сина Ісуса Христа Святою Любов`ю до Бога!

             АУМ ТАТ САТ!
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2005.04.29 | Анатолій

              На Крішну надійся, а сам будь джентельменом, чекаю!(-)

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.05.03 | Михайло

               Re: Спитайте у Господа у Вашому серці на пораду!

               Пан Анатолій пише:

               >На Крішну надійся, а сам будь джентельменом, чекаю!(-)

               Пане Анатолію, я стараюсь керуватись не людськими нормами джентельментства, а етичними правилами вайшнавізму. Тому я не можу прийняти Вашу пропозицію! Надіюсь, Що Господь підкаже Вам зсередини, що Вам робити! Якщо Ви відчуваєте себе ображеним, думаєте що зачеплені Ваші честь і гідність- спитайте у молитовній медитації на Господа у Вашому серці на пораду, що Вам діяти, як Вам бути.

               АУМ ТАТ САТ!
               бмв
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.05.06 | Nemesis

             А це не ви робите?!

             Як це два джентельмена вдовольняють один одного? На який начин?
             Це не Ви "ініціюєте джентельменські сатисфакції" на стінах в громадських вбиральнях?!
           • 2005.05.01 | lyd

            Re: пане Анатолію, то ініціюємо судові розгляди?

            Пане Михайле!
            Якщо ви такий гарячий послідовник Крішни, то чому б вам не переселитися туди де покоїться прах вашого Бога.
            Лідія
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.05.03 | Михайло

             Re: Тіло Верховного Господа безсмертне!

             lyd пише:
             > Пане Михайле! Якщо ви такий гарячий послідовник Крішни, то чому б вам не переселитися туди де покоїться прах вашого Бога. Лідія

             Не існує місць, де б зберігавсь прах Господа Рами, Господа Крішни чи Шрі Крішни Чайтаньї Махапрабгу- або Гауранги, бо не існує прах Верховного Господа, оскільки тіло Його безсмертне! Матеріалістична пропаганда якраз використовує такого типу аргументи! В реальних історичних умовах Його тіло приймає форму звичайних людей, щоб бути невпізнаним при Його явленнях на Землю! Як буде така можливість, то я не проти переселитись у Вріндаван, Матхуру чи Айодхью в Індію, де є Святі місця прощ, пов`язані з перебуванням Верховного Господа на Землі!

             АУМ ТАТ САТ!
             бмв
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2005.05.05 | Тестер

              А у психіатра давно був...(-)

         • 2005.04.28 | Социст

          Re: "Є дві категорії істот: підвладні омані й безгрішні."

          Пан Михайло пише:

          > Социст пише:
          > >Мені здається, що агресивність пана Михайла пов'язана з тим, що він сприймає боротьбу пана Анатолія з юдохристиянством як боротьбу диявола та бога, тобто він вважає, що в пана Анатолія вселився диявол, а юдохристиянство є втіленням бога.
          > Я нагадаю з книги пророка Ісаї:
          > Господь говорить: "65.11 А ви, що Господа кидаєте, забуваєте гору святу Мою, що ставите Гаду(вавилонський божок щастя) трапезу, а для Мені(богиня долі) виповнюєте жертву литу, то вас відрахую Я для меча, й на коліна впадете ви всі на заріз, бо кликав я Вас, та ви відповіді не дали, говорив був, але ви не чули й робили лихе в Моїх очах, і чого не хотів, вибирали собі!...13 Тому Господь Бог каже так: ось будуть раби Мої їсти, а ви будете голодувати, ось будуть раби Мої пити, а ви будете спрагнені, ось будуть раби Мої радіти, а ви посоромлені будете... 14 Ось раби Мої будуть співати від радости серця свого, ви ж кричатимете від сердечного болю, і від скрушення духа заводити будете...15 І ви своє ймення дасте на прокляття вибранцям Моїм,- і Господь Бог тебе вб`є, а рабам Своїм дасть інше ймення, 16 так що хто на землі благословлений буде, буде поблагословлений він Богом, а хто на землі присягає, вірним Богом присягне, бо забудуться утиски давні і заховані будуть вони від очей Моїх. 17 Бо ось Я створю нове небо та землю нову,..."

          Нова земля – це єдність, а нове небо – те, на якому світить випромінювання глюонної плазми. А Ваш Єгова нічого нового, крім загроз та невігластва, не створив. Також як і Ви. Який отець, такі й сини...

          > >Направді, навпаки, юдохристиянство підміняє вічне царство боже символом вічно розп'ятого Христа, а пан Анатолій лише безкомпромісно цю підміну демаскує. Тобто, пан Анатолій є невизнатим борцем за правду (крім того, що він бореться за утвердження Відо-Вістичного Православ'я Руси-України), а юдохристиянство є невизнанням його правди.
          > Відчувається необізнанність з основами релігій: старий заповіт не підміняє нічого, як це видно було з вище наведеного тексту, а надає інформацію, що чекає рабів божих і тих, хто не слухає Бога! Християнство теж обіцяє відплату неслухам і Боже Царство вірним заповітам Бога! Це не символи, а пряма мова, але той хто не слухає Бога, говорить, що це лише символи!

          Бог є спекуляцією відсутністю абсолютно іншого в житті людей. Те абсолютно інше, що відсутнє в житті людей, це – єдність. Тому й бог є спекуляцією відсутністю єдности в житті людей. Юдеї та лжехристияни, та й єговісти замінюють осягнення єдности символами бога. Тому вони ведуть людей до апокаліпсису, а не до єдности...

          > >Сам по собі пан Михайло відчуває себе героїчним захисником царства божого від дияволської спокуси, не розуміючи, ща єдиною спокусою людства є підміна царства божого втішанням символами. Цей безплідний символізм є характерним для всіх християн – справжніх і несправжніх – і є апокаліптичним наслідком віри в одкровення. Вони настільки сильно вірять в Христа, що зовсім зневажають його закликом: (Мт.7: 21-23)21. Не кожен, хто говорить до Мене: „Господи, Господи!“ увійде до Царства Небесного, але той, хто виконує волю Мойого Отця, що на небі. 22. багато-хто скажуть Мені того дня: „Господи, Господи, хіба ми не ім'ям Твоїм пророкували, хіба не ім'ям Твоїм демонів ми виганяли, або не ім'ям Твоїм чуд ми багато чинили?“ 23. І їм оголошу Я тоді: „Я ніколи не знав вас. Відійдіте від Мене, що чините ви беззаконня!“
          > Я однаково вірю текстам Старого та Нового Заповіту, Корану, Ведам...
          > Моя мета була одна: підштовхнути, вивести на чисту воду і розвінчати тих, хто бісився, насолоджувався любим їм матеріалістичним світоглядом, хто вводив і вводить молоді душі у болото брехні і віри в те, що Бог не існує, а є лише міфом або символом!
          > Господь Крішна в Бгагавад-Гіті говорить: "15.7 Живі істоти в цьому обумовленому світі є Мої вічні фрагментарні частки. Внаслідок свого обумовленого життя вони ведуть важку боротьбу з шістьма чуттями, одне з яких-розум. 8 Як повітря переносить запахи, так і жива істота в матеріальному світі переносить з одного тіла в інше свої різноманітні уявлення про життя. Так вона отримує певне тіло, а потім залишає його, щоб знову опинитись в якомусь іншому тілі. 9 Жива істота, придбавши таким чином інше грубе тіло, отримує певного типу вуха, очі, язик, ніс та органи дотику, що їх згруповано навколо розуму, який координує їхню діяльність. Так вона отримує можливість насолоджуватись певними об`єктами чуття. 10 Нерозумні не здатні зрозуміти, яким чином жива істота залишає своє тіло, як не розуміють вони і того, чим же вони насправді насолоджуються, зачаровані гунами природи. Але той, чиї очі просвітлені знанням, може бачити все це. 11 Наполегливі трансценденталісти, які досягли самоусвідомлення, можуть ясно бачити все це. Але люди, бідні на розум, що не усвідомили себе, не здатні збагнути, що відбувається, навіть якщо докладають зусиль. 12 Сяйво сонця, що розганяє морок цілого світу, виходить з Мене. І блиск місяця, і світло вогню також виходять з Мене. 13 Я входжу в кожну планету, і завдяки Моїй енергії всі планети залишаються на своїх орбітах. Я стаю місяцем й наповнюю життєвим соком усі овочі. 14 Я- вогонь травлення в тілах усіх живих істот, і Я з`єднуюсь з життєвим повітрям, що входить і виходить, і таким чином перетравлює чотири різновиди їжі. 15 Я перебуваю в серці кожного, і з Мене походять пам`ять, знання і забуття. Мета всіх Вед- пізнати Мене. насправді ж Я- укладач Веданти, і Я- знавець Вед. 16 Є дві категорії істот: підвладні омані й безгрішні. В матеріальному світі кожна істота схильна помилятись, але в духовному світі істота безгрішна. 17 Окрім цих двох, існує вища жива істота, неперевершена Особистість, Верховна Душа, Сам вічний Господь, який ввійшов у ці три світи й підтримує їх. 18 Я трансцендентний, вищий од усіх живих істот, як гріховних, так і безгрішних, і Я неперевершений,- тому і світ, і Веди прославляють Мене як Верховну Особу. 10 Кожен, хто знає Мене як Верховного Бога-Особу і не сумнівається в цьому, вже пізнав усе, і тому він беззастережно віддається любовному служінню Мені, о сину Бгарати. 20 Це - найпотаємніша частина ведичних шастр, о безгрішний, і Я відкрив її тобі. Кожен, хто зрозуміє це, стане мудрим, і його зусилля увінчає досконалість."

          Все це є наслідки безплідного символізму, і ніякого царства божого Ви не знайшли, бо шлях Ваш є не шляхом до царства божого, а до вічного апокаліпсиса...

          > >Пан Михайло просто намагається звільнитися від своїх власних демонів, обзиваючи інших демонами, бо він боїться саме своєї власної демонічної природи та шукає зовнішної раціоналізації своєї власної поведінки: „От якби не диявол, що вселився в пана Анатолія, то і я б був справжнім учнем Христа“. Неправда! Він просто не є учнем Христа...
          > Сміливі припущення! Те, що в кожній людині є представники божественних і демонічних сил- безсумнівно! При чому тут моя залежність від пана Анатолія? Я недостойний бути учнем ні Христа, ні Мохаммеда... Я тільки мрію, щоб коли-небудь стати слугою слуги слуги слуги Крішни!

          Мріяти нікому не заборонено, тільки Христос вчив не про мрії, а про те, що царство боже наблизилось. А Ви персонально від цього царства відмовились, бо шукаєте виправдання своєї власної поведінки, а не царства божого. Лише осягнення єдности є шляхом до царства божого, царства абсолютної єдности!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.04.29 | Михайло

           Re: Социсте: повертайтесь у військову "академію"!

           Социст пише:
           > Нова земля – це єдність, а нове небо – те, на якому світить випромінювання глюонної плазми. А Ваш Єгова нічого нового, крім загроз та невігластва, не створив. Також як і Ви. Який отець, такі й сини...

           Типовий висновок матеріаліста!
           Коли буде знищено атеріальний Всесвіт- від Вашої єдності залишиться тільки пшик, бо ви станете складовою вашої "плазми"!

           > Бог є спекуляцією відсутністю абсолютно іншого в житті людей. Те абсолютно інше, що відсутнє в житті людей, це – єдність. Тому й бог є спекуляцією відсутністю єдности в житті людей. Юдеї та лжехристияни, та й єговісти замінюють осягнення єдности символами бога. Тому вони ведуть людей до апокаліпсису, а не до єдности...

           Чистої води бездоказова Брехня, якеа дозволяє присвоїти социсту титул ворога Бога!
           Господь Крішна в Бгагавад-Гіті говорить: "15.7 Живі істоти в цьому обумовленому світі є Мої вічні фрагментарні частки. Внаслідок свого обумовленого життя вони ведуть важку боротьбу з шістьма чуттями, одне з яких-розум. 8 Як повітря переносить запахи, так і жива істота в матеріальному світі переносить з одного тіла в інше свої різноманітні уявлення про життя. Так вона отримує певне тіло, а потім залишає його, щоб знову опинитись в якомусь іншому тілі. 9 Жива істота, придбавши таким чином інше грубе тіло, отримує певного типу вуха, очі, язик, ніс та органи дотику, що їх згруповано навколо розуму, який координує їхню діяльність. Так вона отримує можливість насолоджуватись певними об`єктами чуття. 10 Нерозумні не здатні зрозуміти, яким чином жива істота залишає своє тіло, як не розуміють вони і того, чим же вони насправді насолоджуються, зачаровані гунами природи. Але той, чиї очі просвітлені знанням, може бачити все це. 11 Наполегливі трансценденталісти, які досягли самоусвідомлення, можуть ясно бачити все це. Але люди, бідні на розум, що не усвідомили себе, не здатні збагнути, що відбувається, навіть якщо докладають зусиль. 12 Сяйво сонця, що розганяє морок цілого світу, виходить з Мене. І блиск місяця, і світло вогню також виходять з Мене. 13 Я входжу в кожну планету, і завдяки Моїй енергії всі планети залишаються на своїх орбітах. Я стаю місяцем й наповнюю життєвим соком усі овочі. 14 Я- вогонь травлення в тілах усіх живих істот, і Я з`єднуюсь з життєвим повітрям, що входить і виходить, і таким чином перетравлює чотири різновиди їжі. 15 Я перебуваю в серці кожного, і з Мене походять пам`ять, знання і забуття. Мета всіх Вед- пізнати Мене. насправді ж Я- укладач Веданти, і Я- знавець Вед. 16 Є дві категорії істот: підвладні омані й безгрішні. В матеріальному світі кожна істота схильна помилятись, але в духовному світі істота безгрішна. 17 Окрім цих двох, існує вища жива істота, неперевершена Особистість, Верховна Душа, Сам вічний Господь, який ввійшов у ці три світи й підтримує їх. 18 Я трансцендентний, вищий од усіх живих істот, як гріховних, так і безгрішних, і Я неперевершений,- тому і світ, і Веди прославляють Мене як Верховну Особу. 10 Кожен, хто знає Мене як Верховного Бога-Особу і не сумнівається в цьому, вже пізнав усе, і тому він беззастережно віддається любовному служінню Мені, о сину Бгарати. 20 Це - найпотаємніша частина ведичних шастр, о безгрішний, і Я відкрив її тобі. Кожен, хто зрозуміє це, стане мудрим, і його зусилля увінчає досконалість."

           > Все це є наслідки безплідного символізму, і ніякого царства божого Ви не знайшли, бо шлях Ваш є не шляхом до царства божого, а до вічного апокаліпсиса...

           Чергове підтвердження, що пан социст має демонічну природу душі і є продуктом радянської системи виробництва!

           > Мріяти нікому не заборонено, тільки Христос вчив не про мрії, а про те, що царство боже наблизилось. А Ви персонально від цього царства відмовились, бо шукаєте виправдання своєї власної поведінки, а не царства божого. Лише осягнення єдности є шляхом до царства божого, царства абсолютної єдности!

           Чергова брехня, бо ніде Христос не відміняє Старий Заповіт, а лише наголошує, що прийшов виконати закон Божий, а не відмінити! Ви ж займаєтесь елементарною підміною понять, так що заслуговуєте на анафему! Бо відкидаєте Христа, який говорить, що ЄДНІСТЬ ТРЕБА ШУКАТИ з Богом, а не з людьми! Бог є основа єдности, так що повертайтесь у військову "академію" і вербуйте собі гомо совєтікус серед дурнів- на яких трималася радянська влада! Не будьте Остапом Бендером- свою личину не сховаєте!

           АУМ ТАТ САТ!
           бмв

           АУМ ТАТ САТ!
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2005.04.29 | Социст

            Re: Социсте: повертайтесь у військову "академію"!

            Пан Михайло пише:

            > Социст пише:
            > > Нова земля – це єдність, а нове небо – те, на якому світить випромінювання глюонної плазми. А Ваш Єгова нічого нового, крім загроз та невігластва, не створив. Також як і Ви. Який отець, такі й сини...
            > Типовий висновок матеріаліста!
            > Коли буде знищено атеріальний Всесвіт- від Вашої єдності залишиться тільки пшик, бо ви станете складовою вашої "плазми"!

            Так матеріальний Всесвіт майже на сто відсотків і є плазма, як пан уявляє собі знишення плазми?

            > > Бог є спекуляцією відсутністю абсолютно іншого в житті людей. Те абсолютно інше, що відсутнє в житті людей, це – єдність. Тому й бог є спекуляцією відсутністю єдности в житті людей. Юдеї та лжехристияни, та й єговісти замінюють осягнення єдности символами бога. Тому вони ведуть людей до апокаліпсису, а не до єдности...
            > Чистої води бездоказова Брехня, якеа дозволяє присвоїти социсту титул ворога Бога!
            А до чого ж тоді вони їх ведуть – може до братської могили, коли Ваш Єгова знищить матеріальний світ? Це ще й гірше від апокаліпсиса! Як не маєте сказати нічого путнього, то хоч мовчіть, бо так лише підтверджуєте, що Ваш бог ні до чого іншого не здатний, крім того, що вбивати людей та розпинати спасителя. А не здатний, бо є богом смерти , а не життя...

            > Господь Крішна в Бгагавад-Гіті говорить: "15.7 Живі істоти в цьому обумовленому світі є Мої вічні фрагментарні частки. Внаслідок свого обумовленого життя вони ведуть важку боротьбу з шістьма чуттями, одне з яких-розум. 8 Як повітря переносить запахи, так і жива істота в матеріальному світі переносить з одного тіла в інше свої різноманітні уявлення про життя. Так вона отримує певне тіло, а потім залишає його, щоб знову опинитись в якомусь іншому тілі. 9 Жива істота, придбавши таким чином інше грубе тіло, отримує певного типу вуха, очі, язик, ніс та органи дотику, що їх згруповано навколо розуму, який координує їхню діяльність. Так вона отримує можливість насолоджуватись певними об`єктами чуття. 10 Нерозумні не здатні зрозуміти, яким чином жива істота залишає своє тіло, як не розуміють вони і того, чим же вони насправді насолоджуються, зачаровані гунами природи. Але той, чиї очі просвітлені знанням, може бачити все це. 11 Наполегливі трансценденталісти, які досягли самоусвідомлення, можуть ясно бачити все це. Але люди, бідні на розум, що не усвідомили себе, не здатні збагнути, що відбувається, навіть якщо докладають зусиль. 12 Сяйво сонця, що розганяє морок цілого світу, виходить з Мене. І блиск місяця, і світло вогню також виходять з Мене. 13 Я входжу в кожну планету, і завдяки Моїй енергії всі планети залишаються на своїх орбітах. Я стаю місяцем й наповнюю життєвим соком усі овочі. 14 Я- вогонь травлення в тілах усіх живих істот, і Я з`єднуюсь з життєвим повітрям, що входить і виходить, і таким чином перетравлює чотири різновиди їжі. 15 Я перебуваю в серці кожного, і з Мене походять пам`ять, знання і забуття. Мета всіх Вед- пізнати Мене. насправді ж Я- укладач Веданти, і Я- знавець Вед. 16 Є дві категорії істот: підвладні омані й безгрішні. В матеріальному світі кожна істота схильна помилятись, але в духовному світі істота безгрішна. 17 Окрім цих двох, існує вища жива істота, неперевершена Особистість, Верховна Душа, Сам вічний Господь, який ввійшов у ці три світи й підтримує їх. 18 Я трансцендентний, вищий од усіх живих істот, як гріховних, так і безгрішних, і Я неперевершений,- тому і світ, і Веди прославляють Мене як Верховну Особу. 10 Кожен, хто знає Мене як Верховного Бога-Особу і не сумнівається в цьому, вже пізнав усе, і тому він беззастережно віддається любовному служінню Мені, о сину Бгарати. 20 Це - найпотаємніша частина ведичних шастр, о безгрішний, і Я відкрив її тобі. Кожен, хто зрозуміє це, стане мудрим, і його зусилля увінчає досконалість."

            Всі ці Ваші заяви перш за все ще довести треба. А стверджувати те, що вони від бога, означає лише спекулювати його відсутністю. Очевидно, що нічого довести Ви не взмозі, бо звикли лише спекулювати, тобто зловживати іменем бога. Тільки часи подібних Вам спекулянтів вже скінчилися, бо вже прийшов час кожному збирати посіяне власними руками. І будете їсти Ви свою полову та запивати своїм вогнем. На здоров'я!

            > > Все це є наслідки безплідного символізму, і ніякого царства божого Ви не знайшли, бо шлях Ваш є не шляхом до царства божого, а до вічного апокаліпсиса...
            > Чергове підтвердження, що пан социст має демонічну природу душі і є продуктом радянської системи виробництва!

            Чергове підтвердження, що іншої системи виробництва Ви й не знаєте. Наклепами далеко не заїдеш...

            > > Мріяти нікому не заборонено, тільки Христос вчив не про мрії, а про те, що царство боже наблизилось. А Ви персонально від цього царства відмовились, бо шукаєте виправдання своєї власної поведінки, а не царства божого. Лише осягнення єдности є шляхом до царства божого, царства абсолютної єдности!
            > Чергова брехня, бо ніде Христос не відміняє Старий Заповіт, а лише наголошує, що прийшов виконати закон Божий, а не відмінити! Ви ж займаєтесь елементарною підміною понять, так що заслуговуєте на анафему! Бо відкидаєте Христа, який говорить, що ЄДНІСТЬ ТРЕБА ШУКАТИ з Богом, а не з людьми! Бог є основа єдности, так що повертайтесь у військову "академію" і вербуйте собі гомо совєтікус серед дурнів- на яких трималася радянська влада! Не будьте Остапом Бендером- свою личину не сховаєте!

            Ніякої єдности з богом Ви знайти не зможете, бо ніяких стосунків він з Вами не підтримує. Скільки б Ви йому не молились, він Вам „Добрий день!“ не скаже.

            Безплідний символізм – він і в Африці безплідний символізм. Одні слова та зловживання іменем бога!...

            Жнива!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.04.29 | Михайло

             Re: Социсте: "Готовтесь до жнив!"

             Социст пише:

             > Так матеріальний Всесвіт майже на сто відсотків і є плазма, як пан уявляє собі знишення плазми?

             Та що Ви кажете? Не відповідає дійсності! Є філософи, що впевнені в тому, що весь Всесвіт існує тільки в їхній уяві і є повна ілюзія, і нічого насправді не існує!
             Є повною ілюзією також точка зору, що творення Всесвіту започатковується з Великого вибуху, а Весь Всесвіт стиснути у точку, що і є Вашою плазмою! Насправді ж, Наш Всесвіт- всього лише атом, який виходить з легень надкосмічної експансії Верховного Господа, яка дихає! Але для Вас це антропоморфізм!

             > Бог є спекуляцією відсутністю абсолютно іншого в житті людей. Те абсолютно інше, що відсутнє в житті людей, це – єдність. Тому й бог є спекуляцією відсутністю єдности в житті людей. Юдеї та лжехристияни, та й єговісти замінюють осягнення єдности символами бога. Тому вони ведуть людей до апокаліпсису, а не до єдности...

             Чистої води бездоказова Брехня, яка дозволяє присвоїти социсту титул ворога Бога!

             > А до чого ж тоді вони їх ведуть – може до братської могили, коли Ваш Єгова знищить матеріальний світ? Це ще й гірше від апокаліпсиса! Як не маєте сказати нічого путнього, то хоч мовчіть, бо так лише підтверджуєте, що Ваш бог ні до чого іншого не здатний, крім того, що вбивати людей та розпинати спасителя. А не здатний, бо є богом смерти , а не життя...

             Ви - як мала вперта дитина!
             Релігії говорять, що ми з Вами- вбивці, злодії, насильники всього живого і неживого, що є в нашому Всесвіті! Що ми- достойні для перебування в тюрмі матеріального світу! І не зважаючи на те, що Ви плюєте Богу в лице- Він Вас і спасе, коли Ви дійдете до потрібної духовної кондиції. Бо зі зміною Вашого тіла Ви отримаєте або тіло для пекельних мук, або для райського блаженства! Але Ви настільки лінивий-що видно багато згрішили, оскільки Бог Вам не дає допуску до розуміння релігії. Бог вбиває таких демонів як Ви, незважаючи на те, шо Ви задерли свій хвіст вище НЕБЕС, і не Бог розіп`яв Христа, а такі ж фашисти як Ви!

             Господь Крішна в Бгагавад-Гіті говорить: "15.7 Живі істоти в цьому обумовленому світі є Мої вічні фрагментарні частки. Внаслідок свого обумовленого життя вони ведуть важку боротьбу з шістьма чуттями, одне з яких-розум. 8 Як повітря переносить запахи, так і жива істота в матеріальному світі переносить з одного тіла в інше свої різноманітні уявлення про життя. Так вона отримує певне тіло, а потім залишає його, щоб знову опинитись в якомусь іншому тілі. 9 Жива істота, придбавши таким чином інше грубе тіло, отримує певного типу вуха, очі, язик, ніс та органи дотику, що їх згруповано навколо розуму, який координує їхню діяльність. Так вона отримує можливість насолоджуватись певними об`єктами чуття. 10 Нерозумні не здатні зрозуміти, яким чином жива істота залишає своє тіло, як не розуміють вони і того, чим же вони насправді насолоджуються, зачаровані гунами природи. Але той, чиї очі просвітлені знанням, може бачити все це. 11 Наполегливі трансценденталісти, які досягли самоусвідомлення, можуть ясно бачити все це. Але люди, бідні на розум, що не усвідомили себе, не здатні збагнути, що відбувається, навіть якщо докладають зусиль. 12 Сяйво сонця, що розганяє морок цілого світу, виходить з Мене. І блиск місяця, і світло вогню також виходять з Мене. 13 Я входжу в кожну планету, і завдяки Моїй енергії всі планети залишаються на своїх орбітах. Я стаю місяцем й наповнюю життєвим соком усі овочі. 14 Я- вогонь травлення в тілах усіх живих істот, і Я з`єднуюсь з життєвим повітрям, що входить і виходить, і таким чином перетравлює чотири різновиди їжі. 15 Я перебуваю в серці кожного, і з Мене походять пам`ять, знання і забуття. Мета всіх Вед- пізнати Мене. насправді ж Я- укладач Веданти, і Я- знавець Вед. 16 Є дві категорії істот: підвладні омані й безгрішні. В матеріальному світі кожна істота схильна помилятись, але в духовному світі істота безгрішна. 17 Окрім цих двох, існує вища жива істота, неперевершена Особистість, Верховна Душа, Сам вічний Господь, який ввійшов у ці три світи й підтримує їх. 18 Я трансцендентний, вищий од усіх живих істот, як гріховних, так і безгрішних, і Я неперевершений,- тому і світ, і Веди прославляють Мене як Верховну Особу. 10 Кожен, хто знає Мене як Верховного Бога-Особу і не сумнівається в цьому, вже пізнав усе, і тому він беззастережно віддається любовному служінню Мені, о сину Бгарати. 20 Це - найпотаємніша частина ведичних шастр, о безгрішний, і Я відкрив її тобі. Кожен, хто зрозуміє це, стане мудрим, і його зусилля увінчає досконалість."

             > Всі ці Ваші заяви перш за все ще довести треба. А стверджувати те, що вони від бога, означає лише спекулювати його відсутністю.

             Це- не мої заяви, а рекомендації Бога для всіх людей! Це-аксіоми, що не потребують доведення! Вони не вимагають від себе доказів, а є інформацією для визначення свого місця у відношеннях з Богом! Якщо хтось через 1000 років віднайде в банку інформації наші з Вами розмови- він також скаже, що ні Вас, ні мене не існувало, і все це вигадки і спекуляції для заробляння грошей, матеріал для публічного сміху? Але Вам буде все рівно- чи Вас визнають реальним, чи вигаданим!


             > Очевидно, що нічого довести Ви не взмозі, бо звикли лише спекулювати, тобто зловживати іменем бога. Тільки часи подібних Вам спекулянтів вже скінчилися, бо вже прийшов час кожному збирати посіяне власними руками. І будете їсти Ви свою полову та запивати своїм вогнем. На здоров'я!

             О! Прекрасно! Я з задоволенням підсмажу Вас у пеклі в казані, щоб Вам не повадно було брехати про спекуляції Іменем Божим і вважати вигадками Священні Писання!

             > Все це є наслідки безплідного символізму, і ніякого царства божого Ви не знайшли, бо шлях Ваш є не шляхом до царства божого, а до вічного апокаліпсиса...

             Це і є Чергове підтвердження, що пан социст має демонічну природу душі і є продуктом радянської системи виробництва!

             > Чергове підтвердження, що іншої системи виробництва Ви й не знаєте. Наклепами далеко не заїдеш...

             Пардон, матеріалістичної системи і ваших особистих кармічних заслуг перед Богом, але добре вже, що хоч не заперечили свою демонічну природу, або вдало камуфлюєтесь!

             Ніде Христос не відміняє Старий Заповіт, а лише наголошує, що прийшов виконати закон Божий, а не відмінити! Ви ж займаєтесь елементарною підміною понять, так що заслуговуєте на анафему! Бо відкидаєте Христа, який говорить, що ЄДНІСТЬ ТРЕБА ШУКАТИ з Богом, а не з людьми! Бог є основа єдности, так що повертайтесь у військову "академію" і вербуйте собі гомо совєтікус серед дурнів- на яких трималася радянська влада! Не будьте Остапом Бендером- свою личину не сховаєте!

             > Ніякої єдности з богом Ви знайти не зможете, бо ніяких стосунків він з Вами не підтримує. Скільки б Ви йому не молились, він Вам „Добрий день!“ не скаже.

             Ви Егоїст, пане Социст, бо ще й після непризнання Бога вважаєте себе достойни, щоб Бог Вам сказав "Доброго дня!"?
             Бог і через тварину зможе Вам нагадати про Себе, а тим більше може говорити й через Вас. Але зараз Він надав Вам природу ВОРОГА СЕБЕ- і Ви тягнетесь цю місію виконати, бо така Ваша природа!

             > Безплідний символізм – він і в Африці безплідний символізм. Одні слова та зловживання іменем бога!...

             У Вас дуже гарний єфрейторський вишкіл!
             Тільки не прикривайтесь освітою: вона у Вас відсутня, бо Ви - на тваринній стадії!

             > Жнива!

             Готовтесь!

             АУМ ТАТ САТ!
             бмв
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2005.04.29 | Социст

              Re: Социсте: готовтесь до жнив!

              Пан Михайло пише:

              > Социст пише:
              > > Так матеріальний Всесвіт майже на сто відсотків і є плазма, як пан уявляє собі знишення плазми?
              > Та що Ви кажете? Не відповідає дійсності! Є філософи, що впевнені в тому, що все, що існує в їхній уяві - є повна ілюзія, і нічого насправді не існує!

              Причому тут філософи, коли розмовляємо про плазму?

              > Є повною ілюзією також точка зору Великого вибуху, що і є Вашою плазмою! Насправді ж, Наш Всесвіт- всього лише атом, який виходить з легень надкосмічної експансії Верховного Господа, яка дихає! Але для Вас це антропоморфізм!

              Для мене це – бідність уяви...

              > > Бог є спекуляцією відсутністю абсолютно іншого в житті людей. Те абсолютно інше, що відсутнє в житті людей, це – єдність. Тому й бог є спекуляцією відсутністю єдности в житті людей. Юдеї та лжехристияни, та й єговісти замінюють осягнення єдности символами бога. Тому вони ведуть людей до апокаліпсису, а не до єдности...
              > Чистої води бездоказова Брехня, якеа дозволяє присвоїти социсту титул ворога Бога!
              > > А до чого ж тоді вони їх ведуть – може до братської могили, коли Ваш Єгова знищить матеріальний світ? Це ще й гірше від апокаліпсиса! Як не маєте сказати нічого путнього, то хоч мовчіть, бо так лише підтверджуєте, що Ваш бог ні до чого іншого не здатний, крім того, що вбивати людей та розпинати спасителя. А не здатний, бо є богом смерти , а не життя...
              > Ви - як мала вперта дитина!
              > Релігії говорять, що ми з Вами- вбивці, злодії, насильники всього живого і неживого, що є в нашому Всесвіті! Що ми- достойні для перебування в тюрмі матеріального світу! І не зважаючи на те, що Ви плюєте Богу в лице- Він Вас і спасе, коли Ви дійдете до потрібної духовної кондиції. Бо зі зміною Вашого тіла Ви отримаєте або тіло для пекельних мук, або для райського блаженства! Але Ви настільки лінивий-що видно багато згрішили, оскільки Бог Вам не дає допуску до розуміння релігії. Бог вбиває таких демонів як Ви, незважаючи на те, шо Ви задерли свій хвіст вище НЕБЕС, і не бог розіп`яв Христа, а такі ж фашисти як Ви!

              Мені дуже цікаво, де Ви бачили таких фашистів, як я. Хіба що в дзеркалі.

              > Господь Крішна в Бгагавад-Гіті говорить: "15.7 Живі істоти в цьому обумовленому світі є Мої вічні фрагментарні частки. Внаслідок свого обумовленого життя вони ведуть важку боротьбу з шістьма чуттями, одне з яких-розум. 8 Як повітря переносить запахи, так і жива істота в матеріальному світі переносить з одного тіла в інше свої різноманітні уявлення про життя. Так вона отримує певне тіло, а потім залишає його, щоб знову опинитись в якомусь іншому тілі. 9 Жива істота, придбавши таким чином інше грубе тіло, отримує певного типу вуха, очі, язик, ніс та органи дотику, що їх згруповано навколо розуму, який координує їхню діяльність. Так вона отримує можливість насолоджуватись певними об`єктами чуття. 10 Нерозумні не здатні зрозуміти, яким чином жива істота залишає своє тіло, як не розуміють вони і того, чим же вони насправді насолоджуються, зачаровані гунами природи. Але той, чиї очі просвітлені знанням, може бачити все це. 11 Наполегливі трансценденталісти, які досягли самоусвідомлення, можуть ясно бачити все це. Але люди, бідні на розум, що не усвідомили себе, не здатні збагнути, що відбувається, навіть якщо докладають зусиль. 12 Сяйво сонця, що розганяє морок цілого світу, виходить з Мене. І блиск місяця, і світло вогню також виходять з Мене. 13 Я входжу в кожну планету, і завдяки Моїй енергії всі планети залишаються на своїх орбітах. Я стаю місяцем й наповнюю життєвим соком усі овочі. 14 Я- вогонь травлення в тілах усіх живих істот, і Я з`єднуюсь з життєвим повітрям, що входить і виходить, і таким чином перетравлює чотири різновиди їжі. 15 Я перебуваю в серці кожного, і з Мене походять пам`ять, знання і забуття. Мета всіх Вед- пізнати Мене. насправді ж Я- укладач Веданти, і Я- знавець Вед. 16 Є дві категорії істот: підвладні омані й безгрішні. В матеріальному світі кожна істота схильна помилятись, але в духовному світі істота безгрішна. 17 Окрім цих двох, існує вища жива істота, неперевершена Особистість, Верховна Душа, Сам вічний Господь, який ввійшов у ці три світи й підтримує їх. 18 Я трансцендентний, вищий од усіх живих істот, як гріховних, так і безгрішних, і Я неперевершений,- тому і світ, і Веди прославляють Мене як Верховну Особу. 10 Кожен, хто знає Мене як Верховного Бога-Особу і не сумнівається в цьому, вже пізнав усе, і тому він беззастережно віддається любовному служінню Мені, о сину Бгарати. 20 Це - найпотаємніша частина ведичних шастр, о безгрішний, і Я відкрив її тобі. Кожен, хто зрозуміє це, стане мудрим, і його зусилля увінчає досконалість."
              > > Всі ці Ваші заяви перш за все ще довести треба. А стверджувати те, що вони від бога, означає лише спекулювати його відсутністю.
              > Це- не мої заяви, а рекомендації Бога для всіх людей! Вони не вимагають від себе доказів, а є інформацією для визначення свого місця у відношеннях з Богом! Якщо хтось через 1000 років віднайде в банку інформації наші з Вами розмови- він також скаже, що ні Вас, ні мене не існувало, і все це вигадки і спекуляції для заробляння грошей, матеріал для публічного сміху? Але Вам буде все рівно- чи Вас визнають реальним, чи вигаданим!

              Дякую за інформацію! Щодо інформації. Лише флюгель користується інформацією для визначення свого місця у відношеннях з богом!

              > > Очевидно, що нічого довести Ви не взмозі, бо звикли лише спекулювати, тобто зловживати іменем бога. Тільки часи подібних Вам спекулянтів вже скінчилися, бо вже прийшов час кожному збирати посіяне власними руками. І будете їсти Ви свою полову та запивати своїм вогнем. На здоров'я!
              > О! Прекрасно! Я з задоволенням підсмажу Вас у пеклі в казані, щоб Вам не повадно було брехати про спекуляції Іменем Божим!

              До пекла Вам ще дожити треба! Щось Ви дуже спішите поперед батька в пекло... Вам ще уму-розуму треба набратись. Пекло можете заслужити лише власним трудом, а не цитатами...

              > > Все це є наслідки безплідного символізму, і ніякого царства божого
              > > Ви не знайшли, бо шлях Ваш є не шляхом до царства божого, а до вічного апокаліпсиса...
              > Це є Чергове підтвердження, що пан социст має демонічну природу душі і є продуктом радянської системи виробництва!
              > > Чергове підтвердження, що іншої системи виробництва Ви й не знаєте. Наклепами далеко не заїдеш...
              > Пардон, матеріалістичної системи, але добре вже, що хоч не заперечили свою демонічну природу, або вдало камуфлюєтесь!

              У кожної людини є своя демонічна природа, а най-більший демон – пустозвонство. Це коли хтось в дзвони дзвонить, коли йому здається, що він зустрів диявола. Дзвоніть, коли Христа зустрінете, а демонів у людей і своїх багато. Дарма людей турбуєте...

              > Ніде Христос не відміняє Старий Заповіт, а лише наголошує, що прийшов виконати закон Божий, а не відмінити! Ви ж займаєтесь елементарною підміною понять, так що заслуговуєте на анафему! Бо відкидаєте Христа, який говорить, що ЄДНІСТЬ ТРЕБА ШУКАТИ з Богом, а не з людьми! Бог є основа єдности, так що повертайтесь у військову "академію" і вербуйте собі гомо совєтікус серед дурнів- на яких трималася радянська влада! Не будьте Остапом Бендером- свою личину не сховаєте!
              > > Ніякої єдности з богом Ви знайти не зможете, бо ніяких стосунків він з Вами не підтримує. Скільки б Ви йому не молились, він Вам „Добрий день!“ не скаже.
              > Бог і через тварину зможе Вам нагадати про Себе, а тим більше може говорити й через Вас. Але зараз Він надав Вам природу ВОРОГА СЕБЕ- і Ви тягнетесь цю місію виконати, бо така Ваша природа!

              Кращих ворогів крім Вас у нього, мабуть, вже довго не буде. Який бог, такі й сини божі. Сміх та й годі...

              > > Безплідний символізм – він і в Африці безплідний символізм. Одні слова та зловживання іменем бога!...
              > У Вас дуже гарний єфрейторський вишкіл!

              В казармі я був усього один місяць і то курсантом, – живого єфрейтора не зустрів. Були прапорщики та офіцери...

              > Тільки не прикривайтесь освітою: вона у Вас відсутня, бо Ви - на тваринній стадії!

              Покажіть корові хрест! А знаєте, що корова з тією матерією чинить, що Вам так жити заважає? Те, що може перетравити, вона їсть, а на решту вона не звертає уваги. Ви наїлись інформації, якої не можете перетравити. Це називається метафізичною інтоксикацією. Перш треба головою думати, а потім вже чужі думки відгадувати...

              > > Жнива!
              > Готовтесь!

              Я своє вже відстояв, а Ви поки що оглядаєтесь...

              Суєта – це Ваше пекло. Сміх та й годі!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.05.03 | Михайло

               "А звідки ви можете знати, що нема на Небі Господа Святого?!"


               Пан Социст пише:

               >Так матеріальний Всесвіт майже на сто відсотків і є плазма, як пан уявляє собі знишення плазми?… А до чого ж тоді вони їх ведуть – може до братської могили, коли Ваш Єгова знищить матеріальний світ? Це ще й гірше від апокаліпсиса! Як не маєте сказати нічого путнього, то хоч мовчіть, бо так лише підтверджуєте, що Ваш бог ні до чого іншого не здатний, крім того, що вбивати людей та розпинати спасителя. А не здатний, бо є богом смерти , а не життя...

               Дійсно, пане Социсте, Ямараджа, бог смерті реально існує, але він- напівбог, така ж істота жива, як Ви, тільки з повноваженнями засудження і покарання живих істот, тобто начальник космічної тюрми! Але Сам Всевишній Господь Крішна кожне тисячоліття спускається на ту чи іншу планету, щоб вбити демонів і допомогти Своїм слугам!

               Релігії говорять, що ми з Вами- вбивці, злодії, насильники всього живого і неживого, що є в нашому Всесвіті!
               Той хто відкидає релігії як знання від Бога той є вбивцею Брахмана, свої душі, а також інших душ, якщо збиває їх на цей шлях. А саме це Ви здійснюєте, оголошуючи релігії вигадкою!

               Бог вбиває таких демонів як Ви, незважаючи на те, шо Ви задерли свій хвіст вище НЕБЕС, і не бог розіп`яв Христа, а такі ж фашисти як Ви!

               >Мені дуже цікаво, де Ви бачили таких фашистів, як я. Хіба що в дзеркалі.
               Я не фашист, а скоріше інквізиція. Це – різні речі. Помилки інквізиції- це помилки людські!

               Верховний Господь говорить(Б.Г.): «14.8 О сину Бгарати, знай, що гуна пітьми, що породжена з невігластва,- причина омани всіх втілених живих істот. Наслідок цієї гуни- безумство, лінощі й сон, що зв`язують обумовлену душу. …13 Коли посилюється гуна невігластва,Ю о сину Куру, тоді проявляється морок, бездіяльність, безумство та ілюзія. 15…якщо людина помирає в гуні пристрасті, вона народжується серед тих, хто зайнятий кармічною діяльністю, а скінчивши життя в гуні невігластва, вона народжується в царстві тварин. 16 Наслідки благочестивої діяльності чисті, про неї кажуть, що її здійснюють в гуні благочестя. Діяльність в гуні пристрасті веде до злигоднів, а діяльність в гуні невігластва- до глупоти. 17 З гуни благочестя розвивається істинне знання, з гуни пристрасті розвивається жадібність, а з гуни невігластва розвиваються дурість, безумство й ілюзія. 18 Ті, хто перебуває в гуні благочестя, поступово піднімаються на вищі планети: живі істоти, які перебувають у гуні пристрасті, живуть на земних планетах; ті ж, на кого впливає бридка гуна невігластва, опускаються в пекельні світи. 19 Коли людина з усією певністю бачить, що немає іншого виконавця будь-якої діяльності, крім гун природи, й знає Верховного Господа, трансцендентного щодо всіх гун, вона досягає Моєї духовної природи. 20 Коли втілена істота здатна вийти за межі трьох гун, пов`язаних з матеріальним тілом, вона може звільнитись від народження, смерті, старості й завдаваних ними страждань, а також відчути смак нектару безсмертя ще в цьому тілі. 21 Арджуна спитав: Мій дорогий Господь, якими є ознаки людини, що піднеслась над цими трьома гунами? Як вона поводиться? І як перемагає гуни природи? 22-25 Верховний Господь сказав: О сину Панду, в кому просвітлення, прив`язанність та ілюзія не викликають зненависті, коли вони є, і хто не прагне їх, коли вони зникають, хто стійко і спокійно переносить усі перипетії будь-яких взаємодій матеріальних якостей, залишаючись безучасним і трансцендентним, знаючи, що діють лише гуни; хто, заглибившись у самого себе, однаково ставиться до щастя й нещастя; для кого грудка землі, камінь або золото суть одне, хто однаково приймає бажане й небажане, хто стійкий, хто завжди- вихваляють його чи ображають, шанують чи зневажають- залишається врівноваженим; хто однаково ставиться як до друга, так і до ворога і хто зрікся всієї матеріальної діяльності- про таку людину можна сказати, що вона піднеслась над гунами природи 26 Той, хто цілком присвячує себе відданому служінню й непохитний за будь-яких обставин, одразу ж підіймається над гунами матеріальної природи й досягає рівня Брахмана. 27 А Я є основою безособистісного Брахмана, безсмертного, нетлінного і вічного, який є істинним одвічним станом найвищого щастя.”

               >Дякую за інформацію! Щодо інформації. Лише флюгель користується інформацією для визначення свого місця у відношеннях з богом!

               Ознака мудрості у людини, коли вона спирається на інформацію, дану їй Богом! Ознака дурості людини- протистояння Богу і проголошення відсутності такої інформації, а також пропаганда ідей про фальшивість, тобто вигадінність релігій у класому суспільстві!

               > Очевидно, що нічого довести Ви не взмозі, бо звикли лише спекулювати, тобто зловживати іменем бога. Тільки часи подібних Вам спекулянтів вже скінчилися, бо вже прийшов час кожному збирати посіяне власними руками. І будете їсти Ви свою полову та запивати своїм вогнем. На здоров'я!

               Нагадування і пропаганда теологічних ідей є доброю звісткою для людей, а не спекуляцією Іменем Бога! Вважають за спекуляцію це атеїсти, що мають свої плани відносно людства і яким не потрібен Бог!

               >До пекла Вам ще дожити треба! Щось Ви дуже спішите поперед батька в пекло... Вам ще уму-розуму треба набратись. Пекло можете заслужити лише власним трудом, а не цитатами...

               Ви вже заслужили Пекло, пане Социсте, оскільки ведете активну антирелігійну пропаганду! Недотримання Божих заповідей і є шлях у Пекло! Але Ви можете його оминути, якщо розкаєтесь у своїх гріхах і будете молити Бога про прощення гріхів! Але пам`ятайте, що за окремі гріхи Бог відішле Вас до тих людей випро-шувати прощення, яким Ви причинили зло!

               >Все це є наслідки безплідного символізму, і ніякого царства божого …Ви не знайшли, бо шлях Ваш є не шляхом до царства божого, а до вічного апокаліпсиса...У кожної людини є своя демонічна природа, а най-більший демон – пустозвонство. Це коли хтось в дзвони дзвонить, коли йому здається, що він зустрів диявола. Дзвоніть, коли Христа зустрінете, а демонів у людей і своїх багато. Дарма людей турбуєте...

               Ісусу Христу юдеї казали, що Він чуда творить силою Диявола, і що Він Сам демона має! Воістину дивіться у дзеркало і в свої опуси, з якими Ви виступаєте проти релігій, бо для Вас Бога не існує, а є тільки єдність людей! На більше Вашого розуму не вистачає, бо і фашисти- тобто націонал-соціалісти, і інтернаціонал-соціалісти-комуністи не визнають Бога за реальність, а керуються теоріями Мальтуса і Дарвіна, хоч мають на меті одне: досягнення щастя нації або людства за рахунок свого приходу до влади і селекції, знищення інакомислячих як сміття історії! Звичайно ж, така єдність людству не підходить! Єдність людської цивілізації з Богом забезпечить єдність всього живого, а не тільки людей!

               >Кращих ворогів крім Вас у нього, мабуть, вже довго не буде. Який бог, такі й сини божі. Сміх та й годі...

               Ви користуєтесь методикою злодіїв: самі стараєтесь вкрасти, розвінчати, обезцінити інформацію про Бога, але при цьому кричите, що злодій не Ви, а той, хто сприяє поширенню релігії! Ви- хороший хамелеон. Тільки люди не такі дурні, як Ви їх собі уявляєте: розберемось без ваших вказівок і повчань!

               > Безплідний символізм – він і в Африці безплідний символізм. Одні слова та зловживання іменем бога!...

               В релігійних книгах присутній не тільки символізм, але і реальна надприродна сила Бог, Якого Вам пропонується зрозуміти, а не кидати в Нього каміння, якщо Вам Він особисто не подобається!

               >В казармі я був усього один місяць і то курсантом, – живого єфрейтора не зустрів. Були прапорщики та офіцери...

               Я в армії був 2,5 років сином полка, вихованцем радянської армії та 5 місяців на передпідготовках, тому знаю, про що говорю!
               Є така пісня: «Буду я точно генералом, буду я точно генералом, если капрала, если капрала, переживу!…»

               >Покажіть корові хрест! А знаєте, що корова з тією матерією чинить, що Вам так жити заважає? Те, що може перетравити, вона їсть, а на решту вона не звертає уваги. Ви наїлись інформації, якої не можете перетравити. Це називається метафізичною інтоксикацією. Перш треба головою думати, а потім вже чужі думки відгадувати...

               Тваринні форми від людей відрізняються лише тим, що в них нема релігій! Тільки в людському суспільстві Богом надається світогляд у вигляді релігій, щоб вирвати людину з мертвого заторможеного стану! У Вас явно інтоксикація за рахунок вірусів атеїзму! Але це тимчасово: помучитесь ще з мільйонів 10-20 років і надоїсть, покинете!… А те, що Ви московський агент- 5 колона, або москвофіл- сумніву нема!
               Колись по радіо передавали(трохи не точно, прошу вибачення!:
               Приїхав лектор у село і проводить лекцію на антирелігійну тему. Потім одна бабуся йому й каже: “А скажіть мені будь-ласка, що з моєю коровою: як поїсть деколи, то так із неї дрище, аж свистить?” Лектор подивився здивовано на бабусю і каже: “А звідки я можу знати, що з вашою коровою! Тоді бабуся каже: “То якщо ви не знаєте, що з моєю коровою, то звідки ви можете знати, що нема на Небі Господа Святого?! “
               Отак і Ви, пропогандуєте атеїзм, і думаєте, що Ви і Ваша наука- найрозумніші! Та Бог це не поділяє!

               >Я своє вже відстояв, а Ви поки що оглядаєтесь...Суєта – це Ваше пекло. Сміх та й годі!

               Чим би дитина не тішилась, аби руки не обпекла!

               АУМ ТАТ САТ!
               бмв
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2005.05.06 | Анатолій

                BMW, Вам уколи вже не допоможуть, потрібна лоботомія!!!(-)

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.05.06 | Михайло

                 Re: Анатолію, "Хіба ж Бог тільки для юдеїв, а не й для поган?"

                 Пан Анатолій пише:

                 >BMW, Вам уколи вже не допоможуть, потрібна лоботомія!!!(-)

                 Відкриваємо Послання Св. Апостола Павла до римлян: "3.9 То що ж? Маємо перевагу? Анітрохи! Бо ж ми перед тим довели, що юдеї й гелени -усі під гріхом, 10 як написано: "Нема праведного ані одного; 11 нема, хто розумів би; немає, хто Бога шукав би,- 12 усі повідступали, разом стали непотрібні, нема доброчинця, нема ні одного! 13 Гріб відкритий їхнє горло, язиком своїм кажуть неправду, отрута зміїна на їхніх губах, 14 уста їхні повні прокляття 1 гіркоти! 15 Швидкі їхні ноги, щоб кров проливати, руїна та злидні на їхніх дорогах, а дороги миру вони не пізнали! 18 Нема страху Божого перед очима їхніми"...19 А ми знаємо, що скільки говорить Закон, він говорить до тих, хто під Законом, щоб замкнути всякі уста, і щоб став увесь світ винний Богові. 20 Бо жодне тіло ділами Закону не виправдається перед Ним,- Законом бо гріх пізнається. 21 А тепер, без Закону, правда Божа з`явилась, про яку свідчать Закон і Пророки. 22 А Божа правда через віру в Ісуса Христа в усіх і на всіх, хто вірує, бо різниці немає, 23 бо всі згрішили, і позбавлені Божої слави, але дарма виправдовуються Його благодаттю, через відкуплення, що в Ісусі Христі, 25 що Його Бог дав у жертву примирення в крові Його через віру, щоб виявити Свою правду через відпущення давніше вчинених гріхів, 26 за довготерпіння Божого, щоб виявити Свою правду за теперішнього часу, щоб бути Йому праведним, і виправдувати того, хто вірує в Ісуса. 27 Тож де похвальба? Виключена. Яким законом? Законом діл? Ні, але Законом віри. 28 Отож, ми визнаємо, що людина виправдується вірою,- без діл Закону. 29 Хіба ж Бог тільки для юдеїв, а не й для поган? Так, і для поган, 30 бо є один тільки Бог, що виправдає обрізання з віри й необрізання через віру. 31 Тож чи не нищимо ми Закона вірою? Зовсім ні,- але зміцнюємо Закона."
 • 2005.05.06 | Георгій

  Від модератора: дуже прошу припинити лайку у цій гілці

  Дорогі пп. Анатолію, Вільнодум, Р.М., і Михайло,

  Дуже прошу Вас припинити лаятися у цій гілці і зайнятися чимось більш конструктивним. Не відповідайте образами на образи. Якщо ця сварка буде іти тут і далі, я буду змушений витерти усю цю гілку.

  Георгій
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.05.06 | Вільнодум

   Re: А чому так?

   Георгій пише:
   > Якщо ця сварка буде іти тут і далі, я буду змушений витерти усю цю гілку.
   (В) Я чому "усю гілку"? У Вас що, руки сверблять витерти те, що ясно показує і доказує Вашу "зазомбованість"? Витирайе! Паліть живу думку на кострі інквізиції! Кому треба, вже прочитав.
   Вільнодум
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.05.06 | Георгій

    Тому що хункція моя така...

    Вільнодум пише:
    > Георгій пише:
    > > Якщо ця сварка буде іти тут і далі, я буду змушений витерти усю цю гілку.
    > (В) Я чому "усю гілку"? У Вас що, руки сверблять витерти те, що ясно показує і доказує Вашу "зазомбованість"? Витирайе! Паліть живу думку на кострі інквізиції! Кому треба, вже прочитав.
    (ГП) Ніякої "живої думки" я не палю. Моя робота - забирати з форуму лайку, атаки ад гомінем і інший оффтопік, який цей форум тільки засмічує. Ніякої "думки" у лайці нема.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.05.06 | Вільнодум

     Re: Тому що хункція моя така...

     Георгій пише:
     > (ГП) Ніякої "живої думки" я не палю. Моя робота - забирати з форуму лайку, атаки ад гомінем і інший оффтопік, який цей форум тільки засмічує. Ніякої "думки" у лайці нема.
     (В) Ви сказали, що хочете витерти ВСЮ гілку! На цій гілці не все є лайка. Витирайте лайку, але не ВСЮ гілку. Це я мав на увазі.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2005.05.06 | Георгій

      Це як ампутація, коли гангрена (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.05.06 | Вільнодум

       Re: По Вашому краще вбити, ніж відрізати палець?

       Особливо коли так хочеться вбити! Зрозуміло...
  • 2005.05.12 | Михайло

   Атеїстична пропаганда не має виправдання, і підлягає осуду!

   п. Георгій пише:
   > Дорогі пп. Анатолію, Вільнодум, Р.М., і Михайло,...Дуже прошу Вас припинити лаятися у цій гілці і зайнятися чимось більш конструктивним. Не відповідайте образами на образи. Якщо ця сварка буде іти тут і далі, я буду змушений витерти усю цю гілку.

   Вітаю Вас, пане Георгію!
   І заодно, в черговий раз прошу у всіх вибачення за мою умовно агресивну поведінку, оскільки я діяв не за християнським правилом: вдарили по одній щоці, підстав другу! Я керувався частково Біблійським прикладом двобою Давида і Голіафа, де пан Анатолій- умовно "Голіаф", та неприпустимістю мовчання, коли ллють бруд на Ведичну літературу(Біблія, як і Коран- оскільки вони від Бога- також Ведична література!), бо якщо ми стаємо свідками такого святотацтва та ще й граємо в мовчанку- і такий злочин перед Богом не знаходить осудження в наших серцях,- то ми самі уподібнюємося злодіям і розбійникам, оскільки своїм мовчанням створюємо видимість прийняття участі в антирелігійній акції, бо залякані демонічними силами, як і Петро, коли тричі зрікався Христа! Тому я прийняв рішення на нейтралізацію богозневажництва Анатолія будь-якими засобами для того, щоб він хоча б задумався: а може він не правий?!! Звичайно ж- я діяв просто через віддзеркалення його поведінки, але моє нахабство- обгрунтоване, оскільки атеїстична пропаганда не має виправдання, і підлягає осуду!
   Ще раз прошу вибачення!
   АУМ ТАТ САТ!
   бмв
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.05.13 | Анатолій

    Мудистична пропаганда не має виправдання, і підлягає осуду!

    Михайло пише:
    Тому я прийняв рішення на нейтралізацію богозневажництва Анатолія будь-якими засобами для того, щоб він хоча б задумався: а може він не правий?!! Звичайно ж- я діяв просто через віддзеркалення його поведінки, але моє нахабство- обгрунтоване, оскільки атеїстична пропаганда не має виправдання, і підлягає осуду!
    > Ще раз прошу вибачення!
    > АУМ ТАТ САТ!
    > бмв

    Пане БМВ!
    1. Я ніколи на цьому форумі не висловлювався богозневажливо.
    2. Я тільки висловлювався дуракозневажливо та зайцезневажливо.
    3. То коли я буду мати честь Вас лицезріти? Перестаньте труситися, великої шкоди я Вам не завдам, хіба що трохи розум поправлю.
    Все ще чекаю...
    Анатолій
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.05.13 | Михайло

     п. Анатолію, не фантазуйте і прийміть Господа за свого Вчителя!

     Анатолій пише:

     > 1. Я ніколи на цьому форумі не висловлювався богозневажливо.

     Неправда! Ви заявляли, що і Біблія, і Коран, і Веди- написані людьми, і що істинний Бог не має до них відношення! А це є БОГОЗНЕВАГА!

     > 2. Я тільки висловлювався дуракозневажливо та зайцезневажливо.

     Неповага до будь-якої живої істоти є,в принципі, богозневагою, оскільки ця істота носить в собі ЛОКАЛІЗОВАНИЙ АСПЕКТ БОГА!

     > 3. То коли я буду мати честь Вас лицезріти? Перестаньте труситися, великої шкоди я Вам не завдам, хіба що трохи розум поправлю.

     На превеликий жаль я так Вас боюсь, що не вважаю за доцільну нашу зустріч! Все що я міг Вам запропонувати- я запропонував: не фантазуйте і прийміть Господа за свого Вчителя!

     > Все ще чекаю...

     Не маю змоги і бажання!

     АУМ ТАТ САТ!
     бмв
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2005.05.13 | Анатолій

      Михайле, не параноїзуйте і прийміть запрошення на зустріч !!

      Михайло пише:
      > Неправда! Ви заявляли, що і Біблія, і Коран, і Веди- написані людьми, і що істинний Бог не має до них відношення! А це є БОГОЗНЕВАГА!

      І Біблія, і Каббала, і Талмуд, і Коран, і Віди, і .... Написані ТІЛЬКИ людьми!!!

      Саме так, і не тільки я, заявляв, заявляю і буду заявляти.
      А іншої думки може бути тільки зазомбована або хвора людина, що однаково.

      То коли твій заячий хвіст перестане труситися, я все ще чекаю на зустріч.
      Анатолій
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.05.20 | Михайло

       Re: Всевишній - наш СУДДЯ !!! Він і розсудить!

       Анатолій пише:
       > І Біблія, і Каббала, і Талмуд, і Коран, і Віди, і .... Написані ТІЛЬКИ людьми!!! Саме так, і не тільки я, заявляв, заявляю і буду заявляти. А іншої думки може бути тільки зазомбована або хвора людина, що однаково. То коли твій заячий хвіст перестане труситися, я все ще чекаю на зустріч. Анатолій

       Це добре, п. Анатолію, що Ви визнаєте свої уподобання! Але не Вам судити Бога, бо Сам Всевишній присутній на Землі у вигляді Вед!
       Ваша зазомбованість- це Ваше горе, але я не в силах відмінити відношення Бога до тих людей, що ганять Веди і вважають їх творінням людських рук!

       АУМ ТАТ САТ!
       бмв
     • 2005.05.13 | Анатолій

      п. Михайле, не фантазуйте і прийміть мене за свого Вчителя!

      Бо я виходжу зі старовинного орійського постулату, який звучить так -
      Ніхто мені не ворог, ніхто мені не друг, всі тільки вчителі один одному.

      То ж зустрічаймося, не трясіться, я трохи таки Вас повчу...
      Анатолій
      ПС а Ви мене...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.05.13 | Тестер

       Толю! Тільки вчити не голову між ноги і паском по сраці.

       Бо так мені здається, що Михайло худий і не високого зросту. А ще дуже богобоязливий. От РМу вигнати дурь і клерикальну агресію треба би було саме таким способом.
       Нічого особистого до вищеназваних осіб ;)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2005.05.13 | Анатолій

        Re: Толю! Тільки вчити не голову між ноги і паском по сраці.

        Вовчику, ні в якому разі. Мишку це вже не допоможе, а РМ - ще не допоможе.
        Перше, що я зроблю, я подарую Мишкові книжку Івана Франка "Поема про сотворення Сьвіту", бо я гадаю, що в цього гиндуса ще щось залишилося українське. От коли вже не зрозуміє і без поваги відгукнеться про І. Франка, тоді один шлях - паском по сраці...
        Щодо РМа, то це глибоко закомплексована у своїх проблемах людина, яка отримала зомбування під час його жидівського переселення, себто СТРЕСУ. Що цікаво, саме так сталося і з Георгієм. Але що цікавіще, що цього не сталося з Вільнодумом. Оце вже потребує вивчення. Тобто, треба вивчати питання стресрового мудизму релігійних біороботів. Гадаю, що Анатоль, зі своїм матеріалістично-науковим складом менталу зміг би знайти підгрунття цього.
        Анатолій
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.05.13 | Вільнодум

         Re: Цікаве питання?

         Анатолій пише:
         > Щодо РМа, то це глибоко закомплексована у своїх проблемах людина, яка отримала зомбування під час його жидівського переселення, себто СТРЕСУ. Що цікаво, саме так сталося і з Георгієм. Але що цікавіще, що цього не сталося з Вільнодумом. Оце вже потребує вивчення.
         (Вільнодум)
         Дійсно, це питання потребує вивчення. І не тому, що я тут замішаний, а тому, що в суті цього питання криється, на мою думку, ні мало, ні багато, а відповідь майбутнього України, її Духовного відродження! Я цим займаюсь давно. Власне, цю тему я підняв в титульному дописі, де через цитату з Ніцше попробував прояснити відмінність між "вільнодумом" (не мною, а як загальним означенням) і людиною "віри". На жаль, ця дуже важлива цитата з Ніцше, не отримала належного їй обговорення. Попробую знову, по-частинах. Так от, Ніцше дає відповідь на поставлене Анатолієм запитання, наприклад, цими словами:

         "Людина переконань є в'язень. Вона не бачить достатньо вперед себе, так само не бачить на чому стоїть. Той, хто здатний судити про вартість чи безвартість, вже викинув сотні переконань під ноги, -- і стільки ж лишив позаду..."

         Що це означає? Це означає, що я напевно не став зазомбованим "віруючим" тому що я не став "в'язнем переконань". Я звільнився шляхом відкидання сотень переконань "під ноги" і стільки ж "залишив позаду". Чому я це зміг зробити, а інші не можуть? Ніцше також дає відповідь на це. Перечитайте уважно ще раз титульний допис, і зрозумієте.

         Дякую, Толя, за прицільно поставлене запитання!

         Вільнодум
      • 2005.05.20 | Михайло

       Re: Мої Вчителі- Верховний Господь та Його слуги!

       Анатолій пише:
       > п. Михайле, не фантазуйте і прийміть мене за свого Вчителя! Бо я виходжу зі старовинного орійського постулату, який звучить так - Ніхто мені не ворог, ніхто мені не друг, всі тільки вчителі один одному. То ж зустрічаймося, не трясіться, я трохи таки Вас повчу...Анатолій ПС а Ви мене...

       Не можу! Я маю вже вчителя! Мій учитель належить до ланцюга духовної послідовності- до вайшнавської сампрадайї!

       АУМ ТАТ САТ!
       бмв
 • 2005.05.14 | Тестер

  Анатолію та Вільнодуму, я пересуваю лінійку, що не з"їхати і про

  Напевне питання віри та вільнодумства мають витоки на біопсихічному рівні. Чи може навіть на генному. Потім додається соціум, доступ до інформації, здатність до її аналізу, декомпозиції, синтезу.
  Те що Микола каже "сто раз взяти і сто раз відкинути"
  Можливо в деяких індивідів є вроджене підкорення і пошук захисту у патріарха-батька. Це ж спостерігається у тваринному світі.
  А в социумі, згадайте Оруела...
  Думаю, має місце і названий Анатолієм момент "стресу". Та, власне, цим моменто і користуються "ловці душ" для своєї "контори-церкви". Особливо активні на наших теренах зараз євангелісти.
  Чинників "увірування" дуже багато. Думаю, що можна дослідити основні, але чи треба, чи є зміст в тому. Я сторонник самовдосконалення і саморозвитку і переконувати в чомусь "блаженних, тому що віруючих" вважаю пустою тратою часу. Хіба що вважаю за потрібне ставити їх на місце і "вставити мізки" коли вони мені "наступають на мозоль".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.05.16 | Вільнодум

   Re: Анатолію та Вільнодуму, я пересуваю лінійку, що не з"їхати і про

   Тестер пише:
   > Напевне питання віри та вільнодумства мають витоки на біопсихічному рівні.
   (В-дум) Все це можна узагальнити одним словом - СВІДОМІСТЬ. Так, "вільнодумство" є породженням відмінної свідомості!

   > Можливо в деяких індивідів є вроджене підкорення і пошук захисту у патріарха-батька. Це ж спостерігається у тваринному світі.
   (В-дум) Так, звичайно. Є люди різних рівнів свідомостей. Кожен рівень здатний на СВІЙ "рівень" сприйняття світу. Це в спрощеному розумінні. Насправді, "рівень свідомості" є не вродженим, а частково надбаним, результатом розвитку світосприйняття, життєвого досвіду, і багато чого ще.

   > Чинників "увірування" дуже багато. Думаю, що можна дослідити основні, але чи треба, чи є зміст в тому.
   (В-дум) Зміст є, і великий. Зрозумівши причини мислення "віруючого" можна знайти методи лікування від цієї "хвороби", або, якщо комусь не подібається така термінологія, знайти шляхи до вищого рівня свідомості. Ще по-іншому можна сказати, - знайти шлях до "знань" про Бога, а не "віри" в Бога!

   Вільнодум
 • 2005.06.30 | Социст

  Антихрист Ніцше.

  23

  Пан Ніцше пише:

  > Христианство имеет в основании несколько тонкостей, принадлежащих Востоку. Прежде всего оно знает, что само по себе безразлично, истинно ли то или другое, но в высшей степени важно, насколько верят, что оно истинно. Истина и вера, что известная вещь истинна, — это два мира совсем отдельных, почти противоположных интересов: к тому и другому ведут пути, в основе совершенно различные. Знать это — значит на Востоке быть почти мудрецом: так понимают это брамины, так понимает Платон, так же каждый ученик эсотерической мудрости. Если, например, счастье заключается в том, чтобы верить в спасение от греха, то для этого нет необходимости в предположении, чтобы человек был грешен, но только, чтобы он чувствовал себя грешным.

  Мене зацікавили ці рядки саме тим, що вони описують динаміку віри. Перш за все людина повинна повірити, що вона грішна. Далі вона повинна повірити, що вона не може ніяк стати негрішною, тобто повноцінною людиною. І вже потім вона зламає свій дух і повірить у все, що завгодно, наприклад, у те, що розп'яття Ісуса є її єдиним спасінням. Саме ця динаміка, а не конкретний зміст символа віри, утожсамлення себе з Розп'ятим, а не з тими, хто його розп'яли є причиною того, що людина вірить в спасіння. Бо, переживаючи свій власний апокаліпсис, кожна людина відчуває себе полишеною в світі напроізволяще, і тут вона згадує, що вже був один такий, який також пережив свій апокаліпсис бути полишеним в світі напроізволяще, але який прийняв це як волю бога. І тоді людина повторює за ним, що цей апокаліпсис насправді є проявою волі божої, що насправді, це так треба, що немає іншого шляху прославити бога, як прийняти цей апокаліпсис як зустріч з самим богом. Це утожсамлення з Розп'ятим перетворює звичайну собі людину, що переживає апокаліпсис, в образ і подобіє Христа. І саме це утожсамлення спасає цю людину. Спасіння є самоспасіння внаслідок повторення шляху, пройденого Спасителем. Не церква спасає, а лише Христос!

  Між тим, хто вже зустрів Христа в своєму житті і тим, хто ще не пережив містерії Розп'яття – прірва. Вони ніколи один одного не зрозуміють. Для того, щоб зрозуміти, необхідно пережити всю цю динаміку апокаліпсиса, без цього переживання Христос є лише міф...

  Тільки при чому тут церква?!

  Оце вже є наступний крок віри. Самоспасенний, що вже повірив у своє спасіння і вже спас себе, утожсамлюючи себе з Спасителем, тепер повинен повірити, що він вже не може жити без церкви, що та його безпосередня зустріч з Христом, безпосередній контакт з Ним, насправді не відбулась вже, а що, навпаки, Христос живе лише в церкві, і спілкування з Христом можливе лише за посередництвом церкви.

  Якщо Ви в це повірили, то Ви вже християнин!

  Оце така Містерія!

  > Но если вообще прежде всего необходима вера, то разум, познание, исследование необходимо дискредитировать: путь к истине делается запрещённым путём. — Сильная надежда есть гораздо больший жизненный стимул, чем какое бы то ни было действительно наступившее счастье. Страдающих можно поддержать надеждой, которая не может быть опровергнута действительностью, которая не устраняется осуществлением, — надеждой на потустороннее. (Именно благодаря этой способности поддерживать несчастных надежда считалась у греков злом, изо всех зол единственно коварным злом: она осталась в ларце зла.) —

  Ось саме цю Надію Вам дасть церква і лише церква. Вона відгородить від Вас Христа, вона перегородить для Вас шлях до царства божого, і будете ви все життя надіятись і чекати. А царства божого не буде й не буде. І буде він вічно Розп'ятим саме для того, щоб у кожного була Можливість пережити цю саму Містерію, щоб для кожного на все життя царство боже залишилось Надією.

  Ось така Церква!

  > Чтобы была возможна любовь, Бог должен быть личностью; чтобы могли при этом заговорить самые низшие инстинкты, Бог должен быть молод. Чтобы воспламенить женщин, надо было выдвинуть на передний план прекрасного святого, для мужчин — Марию. Всё это при предположении, что христианство будет господствовать там, где понятие культа уже определилось культом Афродиты или Адониса. Требование целомудрия усиливает внутренний пыл религиозного инстинкта — оно делает культ горячее, мечтательнее, душевнее. — Любовь есть такое состояние, когда человек по большей части видит вещи не такими, каковы они есть. Здесь господствует сила иллюзии, одновременно преображающая и услаждающая. При любви можно перенести больше, можно вытерпеть всё. Необходимо изобрести религию, которая была бы преисполнена любви, с любовью можно перейти через самое плохое в жизни: его уже и вовсе не замечаешь.

  Ось така Любов!

  > Вот что можно сказать о трёх христианских добродетелях: вере, надежде, любви; я называю их тремя христианскими хитростями. —

  Ось такий Антихрист Ніцше!

  > Буддизм слишком зрел и к тому же слишком позитивистичен для того, чтобы прибегать к подобным хитростям.

  У кожної людини свій власний апокаліпсис, у кожного християнина свій власний буддизм...

  І лише відсутність царства божого одна на всіх!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua