МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

будуватиметься новий металургійний комбінат

01/03/2007 | толя дейнека
У січні під Комсомольськом у Полтавській області почнеться будівництво електрометалургійного комбінату «Ворскла Сталь» вартістю 1 млрд. дол.
http://www.unian.net/ukr/news/news-178969.html

нічо так Жеваго розвернувся

Відповіді

  • 2007.01.03 | Shooter

    от які в Україні "передові" капіталісти

    "Розвивають" суперсучасну галузь промисловості - чорну металургію.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.03 | AK

      Все-таки електропечі - краще ніж мартени.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.04 | Shooter

        Кращі чим саме?

        "Інакші" вони просто.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.06 | Гіштман

          Тим саме, чим екскаватор кращий від лопати

        • 2007.01.08 | AK

          Re: Кращі чим саме?

          Shooter пише:
          > "Інакші" вони просто.

          Ні, не просто "інакші". Вони споживають значно менше енергії на одиницю продукції, менше дають викидів парникових газів.
          Електропіч дозволяє краще контролювати технологічний процес, а тому дозволяє отримати якіснішу сталь.

          Ніде у світі не залишилося мартенів, крім колишнього Союзу і може хіба ще якихось відсталих країн.

          Більша частина сталі виплавляється у кисневих конверторах та електропечах. Причому співвідношення поступово збільшується на користь електрики.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.08 | Shooter

            Гм....цікаво....вік живи - вік учись, виявляється

            AK пише:
            > Shooter пише:
            > > "Інакші" вони просто.
            >
            > Ні, не просто "інакші". Вони споживають значно менше енергії на одиницю продукції, менше дають викидів парникових газів.
            > Електропіч дозволяє краще контролювати технологічний процес, а тому дозволяє отримати якіснішу сталь.
            >
            > Ніде у світі не залишилося мартенів, крім колишнього Союзу і може хіба ще якихось відсталих країн.
            >
            > Більша частина сталі виплавляється у кисневих конверторах та електропечах. Причому співвідношення поступово збільшується на користь електрики.

            Дивіться, Ви ж сам собі й відповіли: більша частина сталі виплавляється в конверторах. Якщо ж ще зауважити - "примарної" сталі (себто не з металобрухту) - то тотально подавляюча більшість сталі виробляється в blast furnaces (конверторах).

            http://encarta.msn.com/encyclopedia_761559225/Iron_and_Steel_Manufacture.html
            almost all the iron and steel manufactured in the world is made from pig iron produced by the blast-furnace process.

            Ну і варто також пам'ятати, що в абсолютній більшості випадків метал в електричних печах виплавляється з металобрухту, а не з руди/збагаченої руди. Там же ж: most often the charge (of electric furnace) consists almost entirely of scrap.

            З іншого боку - все-таки цікаво би було дізнатися: яким чином чисто теоретично пряме спалювання палива (blast furnace) може бути менше ефективнішим від electric furnace, яка працює апріорі на "дорожчому виді палива" (через втрати під час виробництва та транспортування електричної енергії)? Це би було щось нове в технології ;)

            Щодо забруднення атомсфери - то ті самісінькі станції з виробництва електроенергії на "геологічному паливі" викидають чи не більше бруду в атмосферу, ніж безпосередньо сталеплавильні комбінати (в перерахунку на тонну cast steel, звісно).
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.08 | AK

              Re: Гм....цікаво....вік живи - вік учись, виявляється

              Shooter пише:
              > AK пише:

              > > Більша частина сталі виплавляється у кисневих конверторах та електропечах. Причому співвідношення поступово збільшується на користь електрики.
              >
              > Дивіться, Ви ж сам собі й відповіли: більша частина сталі виплавляється в конверторах.

              Порядні люди не обрізають цитати, щоб спотрворити їхній зміст.
              Як писав "Більша частина сталі виплавляється у кисневих конверторах та електропечах." Причому з кожним роком в електропечах все більше.



              Shooter пише:

              > Якщо ж ще зауважити - "примарної" сталі (себто не з металобрухту) - то тотально подавляюча більшість сталі виробляється в blast furnaces (конверторах).

              > Ну і варто також пам'ятати, що в абсолютній більшості випадків метал в електричних печах виплавляється з металобрухту, а не з руди/збагаченої руди.

              Що Ви хотіли цим сказати?
              Що металобрухт не потрібно переробляти?

              >
              > З іншого боку - все-таки цікаво би було дізнатися: яким чином чисто теоретично пряме спалювання палива (blast furnace) може бути менше ефективнішим від electric furnace, яка працює апріорі на "дорожчому виді палива" (через втрати під час виробництва та транспортування електричної енергії)? Це би було щось нове в технології ;)

              Підіть на металургійний форум. Може Вам там хтось відповідсь "чисто теоретично".
              А на цьому форумі достатньо звернути увагу на світову практику: весь світ вже давно відмовився від мартен на користь кисневих коневерторів та електропечей.

              >
              > Щодо забруднення атомсфери - то ті самісінькі станції з виробництва електроенергії на "геологічному паливі" викидають чи не більше бруду в атмосферу, ніж безпосередньо сталеплавильні комбінати (в перерахунку на тонну cast steel, звісно).

              А ядерні електоростанції не викидають вуглекислого газу в атмосферу, який є причиною глобальної зміни клімату. Правда "зелені" цього не розуміють. Або вдають що не розуміють, бо "Газпром" і йому подібні добрі бабки башляють за їхню боротьбу з "атомним лобі".
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.01.08 | Хвізик

                угу

                > ядерні електоростанції не викидають вуглекислого газу в атмосферу, який є причиною глобальної зміни клімату. Правда "зелені" цього не розуміють. Або вдають що не розуміють, бо "Газпром" і йому подібні добрі бабки башляють за їхню боротьбу з "атомним лобі".
                так і є
              • 2007.01.09 | Shooter

                Re: Гм....цікаво....вік живи - вік учись, виявляється

                AK пише:
                > Shooter пише:
                > > AK пише:
                >
                > > > Більша частина сталі виплавляється у кисневих конверторах та електропечах. Причому співвідношення поступово збільшується на користь електрики.
                > >
                > > Дивіться, Ви ж сам собі й відповіли: більша частина сталі виплавляється в конверторах.
                >
                > Порядні люди не обрізають цитати, щоб спотрворити їхній зміст.

                Де Ви саме побачили спотворення?

                > Як писав "Більша частина сталі виплавляється у кисневих конверторах та електропечах." Причому з кожним роком в електропечах все більше.

                Господи, та зрозумійте Ви - в електропечах плавлять металобрухт. Як Ви, мабуть, здогадуєтесь виробництво сталі з руди/збагаченої руди відбувається таки в конверторах. І в чому "передовість" електропечі в порівнянні з конвертором - Ви так і не пояснили. Я ж пояснив - вони є різні, використовуються для різних технологічних цілей. Так само як і мартени - "технологічні" попередники конверторів.

                > Shooter пише:
                >
                > > Якщо ж ще зауважити - "примарної" сталі (себто не з металобрухту) - то тотально подавляюча більшість сталі виробляється в blast furnaces (конверторах).
                >
                > > Ну і варто також пам'ятати, що в абсолютній більшості випадків метал в електричних печах виплавляється з металобрухту, а не з руди/збагаченої руди.
                >
                > Що Ви хотіли цим сказати?
                > Що металобрухт не потрібно переробляти?

                Ні - що новий комбінат нічого нового і корисного в масштабі держави не несе. Бо навіть руда/збагачена руда, виглядає, там не перероблятиметься, а лише металобрухт. Який принципово, як Ви розумієте, може перероблятися в будь-якому виді печі.

                > > З іншого боку - все-таки цікаво би було дізнатися: яким чином чисто теоретично пряме спалювання палива (blast furnace) може бути менше ефективнішим від electric furnace, яка працює апріорі на "дорожчому виді палива" (через втрати під час виробництва та транспортування електричної енергії)? Це би було щось нове в технології ;)
                >
                > Підіть на металургійний форум. Може Вам там хтось відповідсь "чисто теоретично".

                :) Знаєте - право доказу таки на Вашому боці. Я почекаю. Хоча й відразу зауважу, що пряме порівняння і так не буде "лінійно коректне" - через принципову відмінність металургійних процесів, які традиційно відбуваються в одному типу печі (мартені чи blast furnace) - відновлення заліза з руди, і в іншій (електропечі) - "чиста" переплавка вторинної сировини (з певними нюансами). Якщо ж перейти від дугової електропечі до "coil" її модифікації, то витрати енергії лише збільшуються.

                > А на цьому форумі достатньо звернути увагу на світову практику: весь світ вже давно відмовився від мартен на користь кисневих коневерторів та електропечей.

                Все вірно. Але це не означає, що електропечі кращі, ніж конвертори та мартени. Як я і писав - _інші_ вони. А от якби Ви написали - конвертори кращі як мартени, то я би з Вами погодився. І якби гроші інвестувалися в заміну мартенів конверторами - то, примруживши око, це ще можна би було привітати (хоча насамперед сьогодні металургійні компанії інвестують вже в процеси, які йдуть після виплавки сталі. аж до нанесення спеціальних покриттів - бо саме на тих процесах найбільше заробляється)

                > > Щодо забруднення атомсфери - то ті самісінькі станції з виробництва електроенергії на "геологічному паливі" викидають чи не більше бруду в атмосферу, ніж безпосередньо сталеплавильні комбінати (в перерахунку на тонну cast steel, звісно).
                >
                > А ядерні електоростанції не викидають вуглекислого газу в атмосферу, який є причиною глобальної зміни клімату.

                Правда, після ядерного палива залишаються радіоактивні відходи, безпечний спосіб утилізації яких до цих пір ніхто так і не запропонував (хоча це вже тема іншої дебати). І, скажімо, в країнах, де ядерні рекатори з технолоічних причин закривають (вироблений ресурс), намагаються їх замінити renewable resources (cкажімо, ЮК планує до 5 років 10% енергії виробляти за допомогою renewable resources - зауважте, потужних ГЕС там немає). Чи розвивають водневі/fuel cells технології виробництва енергії.

                Натомість, нас намагаються переконати, що будівництво ще одного металургійного комбінату в Україні, коли потужності існуючих є завантаженими чи не на половину, сприяє розвитку економіки України. Тим більше що будь-який ч/м завод, навіть найбільш сучасний, навіть з електропечами все одно несе одне з найвищих екологічних навантажень на одиницю виробленої продукції. І вирішує чи не виключно проблеми "Фінансів та Кредиту".
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.01.09 | AK

                  Re: Гм....цікаво....вік живи - вік учись, виявляється

                  Shooter пише:
                  > AK пише:
                  > > Shooter пише:
                  > > > AK пише:
                  > >
                  > > > > Більша частина сталі виплавляється у кисневих конверторах та електропечах. Причому співвідношення поступово збільшується на користь електрики.
                  > > >
                  > > > Дивіться, Ви ж сам собі й відповіли: більша частина сталі виплавляється в конверторах.
                  > >
                  > > Порядні люди не обрізають цитати, щоб спотрворити їхній зміст.
                  >
                  > Де Ви саме побачили спотворення?

                  Я написав "кисневих конверторах та електропечах", а Ви процитували лише "в конверторах". Тепер зрозуміло де спотрворення, чи будете далі прикидатися дурником?


                  >
                  > > Як писав "Більша частина сталі виплавляється у кисневих конверторах та електропечах." Причому з кожним роком в електропечах все більше.
                  >
                  > Господи, та зрозумійте Ви - в електропечах плавлять металобрухт. Як Ви, мабуть, здогадуєтесь виробництво сталі з руди/збагаченої руди відбувається таки в конверторах.

                  Отже електропечі дозволяють виробляти корисну продукцію з відходів - металобрухту. Чим це погано?

                  > І в чому "передовість" електропечі в порівнянні з конвертором - Ви так і не пояснили.

                  По-перше я не писав про "передовість" електропечі в порівнянні з конвертором, а про її перевагу у порівнянні з мартеном. Ви заперечуєте той факт, що мартени перестали будувати ще в 70-х роках минулого століття і що вони залишилися лише у колишньому Союзі і можливо ще яких відсталих країнах?

                  > Я ж пояснив - вони є різні, використовуються для різних технологічних цілей.

                  Так контвертор і електропіч використовуються для різних технологічних цілей. То чому Ви вирішили, що Україні не потрібні електропечі?

                  > Так само як і мартени - "технологічні" попередники конверторів.

                  Мартени є технологічними попередниками і конверторів і електропечей, так як дозволяють переробляти і металобрухт і чавун. Але це на сьогодні застаріла технологія, від якої розвинуті країни позбулися.
                  Україна теж повинна це зробити, якщо ми не хочемо далі витрачати на одиницю ВВП у кілька разів більше енергії ніж в розвинутих країнах.


                  >
                  > > Shooter пише:
                  > >
                  > > > Якщо ж ще зауважити - "примарної" сталі (себто не з металобрухту) - то тотально подавляюча більшість сталі виробляється в blast furnaces (конверторах).
                  > >
                  > > > Ну і варто також пам'ятати, що в абсолютній більшості випадків метал в електричних печах виплавляється з металобрухту, а не з руди/збагаченої руди.
                  > >
                  > > Що Ви хотіли цим сказати?
                  > > Що металобрухт не потрібно переробляти?
                  >
                  > Ні - що новий комбінат нічого нового і корисного в масштабі держави не несе. Бо навіть руда/збагачена руда, виглядає, там не перероблятиметься, а лише металобрухт. Який принципово, як Ви розумієте, може перероблятися в будь-якому виді печі.

                  В будь-якому це в якому? ;)



                  >
                  > > > З іншого боку - все-таки цікаво би було дізнатися: яким чином чисто теоретично пряме спалювання палива (blast furnace) може бути менше ефективнішим від electric furnace, яка працює апріорі на "дорожчому виді палива" (через втрати під час виробництва та транспортування електричної енергії)? Це би було щось нове в технології ;)
                  > >
                  > > Підіть на металургійний форум. Може Вам там хтось відповідсь "чисто теоретично".
                  >
                  > :) Знаєте - право доказу таки на Вашому боці. Я почекаю. Хоча й відразу зауважу, що пряме порівняння і так не буде "лінійно коректне" - через принципову відмінність металургійних процесів, які традиційно відбуваються в одному типу печі (мартені чи blast furnace) - відновлення заліза з руди, і в іншій (електропечі) - "чиста" переплавка вторинної сировини (з певними нюансами). Якщо ж перейти від дугової електропечі до "coil" її модифікації, то витрати енергії лише збільшуються.


                  Підіть розкажіть про це німцям і американцям, які не послухавшись Вас позакривали усі свої мартени. Ото дурні! ;)


                  >
                  > > А на цьому форумі достатньо звернути увагу на світову практику: весь світ вже давно відмовився від мартен на користь кисневих коневерторів та електропечей.
                  >
                  > Все вірно. Але це не означає, що електропечі кращі, ніж конвертори та мартени. Як я і писав - _інші_ вони. А от якби Ви написали - конвертори кращі як мартени, то я би з Вами погодився. І якби гроші інвестувалися в заміну мартенів конверторами - то, примруживши око, це ще можна би було привітати.

                  Ну і про це теж розкажіть німцям. А то вони зовсім нічого не тямлять. ;)

                  Stahl kann zum einen aus Eisenerz über die Route Hochofen und Konverter hergestellt werden. Energetisch sinnvoller ist es jedoch, ihn im Lichtbogenofen aus Stahlschrott zu erschmelzen. 2004 wurden in Deutschland 46.4 Mio (2003: 44.8 Mio) Tonnen Rohstahl produziert, davon 31% mit Lichtbogenöfen. Für das Jahr 2010 wird von einem Anteil bis zu 40% ausgegangen.

                  http://de.wikipedia.org/wiki/Elektrostahlverfahren


                  > (хоча насамперед сьогодні металургійні компанії інвестують вже в процеси, які йдуть після виплавки сталі. аж до нанесення спеціальних покриттів - бо саме на тих процесах найбільше заробляється)

                  Треба щоб було на що наносити це покриття. Тобто без виробництва сталі все одно не обійдешся.





                  >
                  > > > Щодо забруднення атомсфери - то ті самісінькі станції з виробництва електроенергії на "геологічному паливі" викидають чи не більше бруду в атмосферу, ніж безпосередньо сталеплавильні комбінати (в перерахунку на тонну cast steel, звісно).
                  > >
                  > > А ядерні електоростанції не викидають вуглекислого газу в атмосферу, який є причиною глобальної зміни клімату.
                  >
                  > Правда, після ядерного палива залишаються радіоактивні відходи, безпечний спосіб утилізації яких до цих пір ніхто так і не запропонував (хоча це вже тема іншої дебати).

                  Безпечного способу утилізації вуглекислого газу теж ще ніхто не придумав. А його викиди в атмосферу незабаром призведуть до таких катаклізмів, що Чорнобиль здасться дитячою забавою.


                  > І, скажімо, в країнах, де ядерні рекатори з технолоічних причин закривають (вироблений ресурс), намагаються їх замінити renewable resources (cкажімо, ЮК планує до 5 років 10% енергії виробляти за допомогою renewable resources - зауважте, потужних ГЕС там немає).


                  А як щодо решти 90% ? ;)


                  Чи розвивають водневі/fuel cells технології виробництва енергії.

                  А що у ЮК є потужні поклади водню? :lol:


                  > Натомість, нас намагаються переконати, що будівництво ще одного металургійного комбінату в Україні, коли потужності існуючих є завантаженими чи не на половину, сприяє розвитку економіки України.

                  Так сприяє. Бо більшість сталі, яка виробляється в Україні - низької якості. Тому потрібні нові заводи з новими технологіями.

                  > Тим більше що будь-який ч/м завод, навіть найбільш сучасний, навіть з електропечами все одно несе одне з найвищих екологічних навантажень на одиницю виробленої продукції. І вирішує чи не виключно проблеми "Фінансів та Кредиту".


                  У всякому разі навантаження менше, ніж від мартен.

                  А сталь так чи інакше виплавляти потрібно. Технологічно розвинуті країни: США, Японія, Німеччина виплавляють більше сталі ніж Україна.
    • 2007.01.03 | сябр

      Re: от які в Україні "передові" капіталісти

      Жеваго робить це у компанії з австрійцями. Вони просто хочуть не продавати залізорудні окатиші Комсомольського ГЗК, а сворити замкнений ланцюжок -руда-сталь (на відміну від СКМ, викинувши геть із цього ланцюжку вугілля). Безперечно, краще торгувати сталлю, ніж залізорудним окатишами. Так що Жеваго не слід заважати. краще було б позакривати підприємства на донбасі та у придніпровї із застарілими технологіями, виставивши їм багатомільярдні екологічні штрафи. наприклад. "Запоріжсталь" є головним отруювачем повітря у запоріжжі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.03 | TrollSeeker

        Re: от які в Україні "передові" капіталісти

        сябр пише:
        > Жеваго робить це у компанії з австрійцями. Вони просто хочуть не продавати залізорудні окатиші Комсомольського ГЗК, а сворити замкнений ланцюжок -руда-сталь (на відміну від СКМ, викинувши геть із цього ланцюжку вугілля). Безперечно, краще торгувати сталлю, ніж залізорудним окатишами. Так що Жеваго не слід заважати. краще було б позакривати підприємства на донбасі та у придніпровї із застарілими технологіями, виставивши їм багатомільярдні екологічні штрафи. наприклад. "Запоріжсталь" є головним отруювачем повітря у запоріжжі.
        Для Шут-а це не аргумент.
        До кого Жеваго відноситься? До БЮТ. Тоді - фас! От якби він був "любим друзем", чи накрайняк "ригіонером", тоді б - ніяких питань. А якщо до блоку юльки-тюльки-ковбаси, то точно - проклятий капіталюга. :lol:
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.04 | Shooter

          Пшол нахуй, ,доллбойоб

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.04 | TrollSeeker

            Ось тут ти на себе схожий.

          • 2007.01.04 | Михайло Свистович

            Я думаю, що на хуй (тобто з гілки) наступного разу піде Шутер, а

            не його посланий ним опонент.

            Цього разу не витиратиму, аби високий рівень аргументації побачили всі відвідувачі.

            Нічого особистого, хоча я вважаю, що будівництво відносно передового, як на сучасну Україну, підприємства треба вітати. Це краще, ніж, наприклад, логістичний склад для імпортної продукції, хоча і будівництво таких складів також слід вітати.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.04 | Shooter

              Гм....а що так _вчергове_ зауважити порушення ...

              ..правил ніком TrollSeeker, а саме: підміна обговорення по суті переходом на особисті образи?

              Чи в його випадку модераторам вчергове "вилазить"?

              Михайло Свистович пише:
              >
              > я вважаю, що будівництво відносно передового, як на сучасну Україну, підприємства треба вітати.

              Гм....це, звісно, краще, ніж просто просрати мільярд - тут погоджуюся.

              Проте сумарний ефект для економіки країни буде мізерний. Жеваго просто незадоволені, що на своїй руді не заробляють "достатньо", натомість "їхні" гроші достаються "чужим". Тому вирішили мати свій замкнутий цикл виробництва. Що з огляду на і так перенасиченість українського ринку виробництва сталі в кінцевому результаті приведе лише до перерозподілу сталевиробних потужностей/об'ємів між українськими бандюками.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.01.04 | Михайло Свистович

                Re: Гм....а що так _вчергове_ зауважити порушення ...

                Shooter пише:
                > ..правил ніком TrollSeeker, а саме: підміна обговорення по суті переходом на особисті образи?

                TrollSeeker, по-перше, на хуй (тим більше в назві допису) нікого не посилав, по-друге, висловив досить таки дискусійне припущення, що Ви критикуєте спорудження заводу лише тому, що його споруджує бютівець Жеваго. І, як на мене, ймовірність того, що TrollSeeker має рацію, є. Так що TrollSeeker хоча б втримався на якійсь грані, де можна дискутувати щодо порушення правил, Ви ж повелись в цьому випадку як останній троль.

                >
                > Гм....це, звісно, краще, ніж просто просрати мільярд - тут погоджуюся

                От саме тому, що краще, ймовірність припущення TrollSeekerа підвищується.

                >
                > Проте сумарний ефект для економіки країни буде мізерний

                Пора відвикати від совкової гігантоманії, коли один завод може реально вплинути на долю країни.

                >
                > Жеваго просто незадоволені, що на своїй руді не заробляють "достатньо", натомість "їхні" гроші достаються "чужим".

                Я не телепат, на відміну від Вас, щоб оиак впевнено говорити про те, що саме вважає Жеваго, але якою б не була його мотивація, він таким чином принесе хоч якусь користь Україні (нові робочі місця, податки).

                >
                > в кінцевому результаті приведе лише до перерозподілу сталевиробних потужностей/об'ємів між українськими бандюками.

                Якщо навіть станеться так, то хай краще цей перерозподіл станеться вбік більш сучасних підприємств.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.01.04 | Shooter

                  Re: Гм....а що так _вчергове_ зауважити порушення ...

                  Михайло Свистович пише:
                  > Shooter пише:
                  > > ..правил ніком TrollSeeker, а саме: підміна обговорення по суті переходом на особисті образи?
                  >
                  > TrollSeeker, по-перше, на хуй (тим більше в назві допису) нікого не посилав, по-друге, висловив досить таки дискусійне припущення, що Ви критикуєте спорудження заводу лише тому, що його споруджує бютівець Жеваго. І, як на мене, ймовірність того, що TrollSeeker має рацію, є. Так що TrollSeeker хоча б втримався на якійсь грані, де можна дискутувати щодо порушення правил, Ви ж повелись в цьому випадку як останній троль.

                  Бла-бла-бла. Повтроюю - TrollSeeker вкотре переходить на особисті образи, наприклад, перекручуючи мого ніка. І посилаю я його на хуй лише в тому випадку, коли модератори вкотре на його хамську поведінку не реагують. Доводиться реагувати самому - модератори ще мені мають дякувати за те, що виконую їхню працю.

                  (так, між іншим - до якої політичної сили належить Жеваго мені глибоко до сраки. хоча варто зауважити: другого Жеваго керівництво НСНУ, на відміну від керівництва БЮТ, було викинуло зі списку до ВР)

                  > > Гм....це, звісно, краще, ніж просто просрати мільярд - тут погоджуюся
                  >
                  > От саме тому, що краще, ймовірність припущення TrollSeekerа підвищується.

                  Ага, а його хамство стає "якіснішим". "Аргументовано"

                  > > Проте сумарний ефект для економіки країни буде мізерний
                  >
                  > Пора відвикати від совкової гігантоманії, коли один завод може реально вплинути на долю країни.
                  > > Жеваго просто незадоволені, що на своїй руді не заробляють "достатньо", натомість "їхні" гроші достаються "чужим".
                  >
                  > Я не телепат, на відміну від Вас, щоб оиак впевнено говорити про те, що саме вважає Жеваго, але якою б не була його мотивація, він таким чином принесе хоч якусь користь Україні (нові робочі місця, податки).

                  Ви не тільки не телепат, Ви ще, виглядає, й маєте проблеми з процесом думання. Виробничі потужності ч/м в Україні завантажені, дай боже, відсотків на 60% щоб (в найсприятливішій ситуації на світовому ринку сталі). І яка користь буде для України, якщо Жеваго здобуде частину ринку виробництва сталі, а СКМ та ІСД її, відповідно, втратять? Для Жеваго ж - однозначно буде. Але чому в цьому випадку радіти "всім, хто не Жеваго" - не розумію? хіба ще трохи полтавчанам - за рахунок донеччан чи дніпровців

                  > > в кінцевому результаті приведе лише до перерозподілу сталевиробних потужностей/об'ємів між українськими бандюками.
                  >
                  > Якщо навіть станеться так, то хай краще цей перерозподіл станеться вбік більш сучасних підприємств.

                  :) у Вас відразу видно вееееееликого спеца з виробництва сталі - вже не гнівайтеся ;)
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.01.05 | ilia25

                    Re: Гм....

                    Shooter пише:
                    > І яка користь буде для України, якщо Жеваго здобуде частину ринку виробництва сталі, а СКМ та ІСД її, відповідно, втратять?

                    А якщо після вступу в СОТ ту частину втратять не СКМ та ІСД, а Арцелор разом зі східноєвропейськими виробниками, то буде користь для України?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.01.08 | Shooter

                      Re: Гм....

                      ilia25 пише:
                      > Shooter пише:
                      > > І яка користь буде для України, якщо Жеваго здобуде частину ринку виробництва сталі, а СКМ та ІСД її, відповідно, втратять?
                      >
                      > А якщо після вступу в СОТ ту частину втратять не СКМ та ІСД, а Арцелор разом зі східноєвропейськими виробниками, то буде користь для України?

                      Гм...а звідки такі висновки, що українські виробники сталі зможуть "подужати" світових лідерів? (майже всі східноєвропейські ч/м потужності сьогодні є інкорпоровані в світові корпорації; найбільше - Міттал та US Steel). Українські виробники, з одного боку, не мають вигоди російських - дешевої енергії, не мають вигоди китайських чи індійських - безмежних внутрішніх ринків, як і не мають головної "вигоди" кращих виробників - високої якости фінальної продукції та широкого й спеціалізованого сортименту продукції.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.01.09 | ilia25

                        А что Украина экспортирует, по вашему? Помидоры?

                        Shooter пише:
                        > ilia25 пише:
                        > > Shooter пише:
                        > > > І яка користь буде для України, якщо Жеваго здобуде частину ринку виробництва сталі, а СКМ та ІСД її, відповідно, втратять?
                        > >
                        > > А якщо після вступу в СОТ ту частину втратять не СКМ та ІСД, а Арцелор разом зі східноєвропейськими виробниками, то буде користь для України?
                        >
                        > Гм...а звідки такі висновки, що українські виробники сталі зможуть "подужати" світових лідерів?

                        Так а давно уже подюжили... 46% всего украинского экспорта -- это сталь, вы не в курсе?
                  • 2007.01.07 | Михайло Свистович

                    Re: Гм....а що так _вчергове_ зауважити порушення ...

                    Shooter пише:
                    >
                    > TrollSeeker вкотре переходить на особисті образи

                    Не частіше, ніж Ви. Але культурніше.

                    >
                    > І посилаю я його на хуй лише в тому випадку, коли модератори вкотре на його хамську поведінку не реагують. Доводиться реагувати самому - модератори ще мені мають дякувати за те, що виконую їхню працю.

                    Вони колись подякують. Витиранням хуїв.

                    >
                    > до якої політичної сили належить Жеваго мені глибоко до сраки

                    У багатьох тут є сумніви, і я, наприклад, їх поділяю

                    >
                    > хоча варто зауважити: другого Жеваго керівництво НСНУ, на відміну від керівництва БЮТ, було викинуло зі списку до ВР

                    і це зауваження підсилює сумніви, бо лайна в НСНУ Ви в мікроскоп не помічаєте

                    >
                    > Ага, а його хамство стає "якіснішим". "Аргументовано"

                    Це - Ваші аргументи. Я такого не писав.

                    >
                    > Ви не тільки не телепат, Ви ще, виглядає, й маєте проблеми з процесом думання.

                    Добре, що Ви не маєте. От тільки сили, яких Ви хвалите в основному за правильні вчинки, чомусь втрачають підтримку народу ;)

                    >
                    > Виробничі потужності ч/м в Україні завантажені, дай боже, відсотків на 60% щоб (в найсприятливішій ситуації на світовому ринку сталі). І яка користь буде для України, якщо Жеваго здобуде частину ринку виробництва сталі, а СКМ та ІСД її, відповідно, втратять?

                    Я ж писав: виробництво перейде до більш технологічно досконалих підприємств.

                    >
                    > у Вас відразу видно вееееееликого спеца з виробництва сталі - вже не гнівайтеся

                    Чого мені гніватися. Колись навіть іспит доводилось здавати по мартенах, конверторах і т.д. ;)
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.01.08 | Shooter

                      Re: Гм....а що так _вчергове_ зауважити порушення ...

                      Михайло Свистович пише:
                      > Shooter пише:
                      > >
                      > > TrollSeeker вкотре переходить на особисті образи
                      >
                      > Не частіше, ніж Ви. Але культурніше.

                      Бла-бла-бла. В рази частіше.

                      > > І посилаю я його на хуй лише в тому випадку, коли модератори вкотре на його хамську поведінку не реагують. Доводиться реагувати самому - модератори ще мені мають дякувати за те, що виконую їхню працю.
                      >
                      > Вони колись подякують. Витиранням хуїв.

                      Надіюсь, що і витиранням хамства і грубого порушення правил, після чого мені доводиться привертати увагу об'єктивних та справедливих модераторів хуями - на інші подразники вони чомусь не реагують.

                      > > до якої політичної сили належить Жеваго мені глибоко до сраки
                      >
                      > У багатьох тут є сумніви, і я, наприклад, їх поділяю
                      >
                      > >
                      > > хоча варто зауважити: другого Жеваго керівництво НСНУ, на відміну від керівництва БЮТ, було викинуло зі списку до ВР
                      >
                      > і це зауваження підсилює сумніви, бо лайна в НСНУ Ви в мікроскоп не помічаєте

                      Сумніви чого? Що інвестиція Живаго сумарно принесе лише перерозподіл ринку вирбництва сталі в Україні? То і це, виявляється, залежить від політинчої приналежності власника?
                      Це Вас також у Ваших школах вчили?

                      > > Ви не тільки не телепат, Ви ще, виглядає, й маєте проблеми з процесом думання.
                      >
                      > Добре, що Ви не маєте. От тільки сили, яких Ви хвалите в основному за правильні вчинки, чомусь втрачають підтримку народу ;)

                      :) гм...не наведете - коли і кого я останній раз "хвалив"? а підтримку народу втрачають і ті політичні сили, які я критикую, якщо Ви не зауважили.

                      Тільки от який це все має стосунок до будівництва Жеваго нового сталеплавильного заводу - ну ніяк не можу зрозуміти. Може то Вам Troll Seeker розповість - оскільки в нього думка працює подібним збоченим чином?

                      > > Виробничі потужності ч/м в Україні завантажені, дай боже, відсотків на 60% щоб (в найсприятливішій ситуації на світовому ринку сталі). І яка користь буде для України, якщо Жеваго здобуде частину ринку виробництва сталі, а СКМ та ІСД її, відповідно, втратять?
                      >
                      > Я ж писав: виробництво перейде до більш технологічно досконалих підприємств.

                      :) Це приблизно так само, як виробництво Волинянок перейшло до виробництва більш технологічно досконалих Богданів. ;) (хоча у випадку з Богданами хоч користь для суспільства була беззаперечна)

                      > > у Вас відразу видно вееееееликого спеца з виробництва сталі - вже не гнівайтеся
                      >
                      > Чого мені гніватися. Колись навіть іспит доводилось здавати по мартенах, конверторах і т.д. ;)

                      :) Мені ж в свій час довелося PhD захищати по одному з up-stream процесів виробництва сталі.

                      Хочете ще помірятися? Наприклад, кількістю публікацій та цитацій в ISI журналах? ;)
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.01.08 | Михайло Свистович

                        Re: Гм....а що так _вчергове_ зауважити порушення ...

                        Shooter пише:
                        >
                        > Сумніви чого?

                        У Вашому нереагуванні на все бютівське як бик на червону ганчірку та реагування на щось погане в НСНУ

                        >
                        > :) гм...не наведете - коли і кого я останній раз "хвалив"?

                        Ви вже не пам"ятаєте? Весь час до прольоту на виборах ;)

                        >
                        > :) Це приблизно так само, як виробництво Волинянок перейшло до виробництва більш технологічно досконалих Богданів.

                        теж правильно

                        >
                        > Мені ж в свій час довелося PhD захищати по одному з up-stream процесів виробництва сталі

                        Тоді Ви свідомо вводите народ в оману, коли пишете, що один процес нічим не краще другого
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.01.08 | Shooter

                          Re: Гм....а що так _вчергове_ зауважити порушення ...

                          Михайло Свистович пише:
                          > Shooter пише:
                          > >
                          > > Сумніви чого?
                          >
                          > У Вашому нереагуванні на все бютівське як бик на червону ганчірку та реагування на щось погане в НСНУ
                          >
                          > >
                          > > :) гм...не наведете - коли і кого я останній раз "хвалив"?
                          >
                          > Ви вже не пам"ятаєте? Весь час до прольоту на виборах ;)

                          До виграшу Януковича. За який він (і тут я залишаюся при своїй думці) завдячує, насамперед, тупій війні за владу, розпочату в свій час однією буцім-то помаранчевою силою.

                          Проте ще раз - яке це має відношення до нового металургійного комбінату? Якби хамло TrollSeeker вчергове не продемонстрував свого "оригінального" способу "мислення", то я би до цих пір сумнівався - Жеваго в БЮТ, ПРУ чи взагалі не у ВР.

                          > > :) Це приблизно так само, як виробництво Волинянок перейшло до виробництва більш технологічно досконалих Богданів.
                          >
                          > теж правильно

                          У випадку Богданів - так. Бо вони "вітчизняно" заповнили порожню нішу українського ринку.

                          У випадку сталі - ні. Новий завод жодної нової проблеми, окрім перерозподілу "перенасичених" вітчизняних виробничих потужностей сталі не вирішує. Повторюю - жодної. Тим більше то не є ніякою "новою" технологією. І в жодному випадку не підвищить конкурентноздатність країни.

                          > > Мені ж в свій час довелося PhD захищати по одному з up-stream процесів виробництва сталі
                          >
                          > Тоді Ви свідомо вводите народ в оману, коли пишете, що один процес нічим не краще другого

                          :) Ще раз: ці процеси (blast i electrical furnaces) РІЗНІ.
                          http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1168213336&first=1168244200&last=1168108683
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2007.01.09 | Михайло Свистович

                            Re: Гм....а що так _вчергове_ зауважити порушення ...

                            Shooter пише:
                            >
                            > До виграшу Януковича. За який він (і тут я залишаюся при своїй думці)

                            при своїй нефаховій думці, я б сказав ;)

                            > завдячує, насамперед, тупій війні за владу, розпочату в свій час однією буцім-то помаранчевою силою

                            насправді Янукович завдячує своїй перемозі недолугому правлінню помаранчевої влади та президенту Ющенку, який поспішав знайти з ним спільну мову в моментах, коли хотів мати більшість під час голосувань у ВР

                            >
                            > Якби хамло TrollSeeker вчергове не продемонстрував свого "оригінального" способу "мислення", то я би до цих пір сумнівався - Жеваго в БЮТ, ПРУ чи взагалі не у ВР.

                            Брехати не гарно. Ви чудово знаєте, в якій фракції ВР є Жеваго: http://www2.maidan.org.ua/n/arch2006/1137675848
                            http://www2.maidan.org.ua/n/arch2006/1152177303

                            >
                            > У випадку сталі - ні

                            Теж так.

                            >
                            > Новий завод жодної нової проблеми, окрім перерозподілу "перенасичених" вітчизняних виробничих потужностей сталі не вирішує

                            Зате вирішує інші проблеми. Та й собівартість одиниці продукції знижує.

                            >
                            > Тим більше то не є ніякою "новою" технологією

                            У порівнянні з мартенами є.

                            >
                            > :) Ще раз: ці процеси (blast i electrical furnaces) РІЗНІ

                            А я хіба писав, що однакові? Звичайно, що різні. Як набірний друк і комп"ютерна верстка.
      • 2007.01.04 | толя дейнека

        а тим часом в Бразилії..

        а тим часом ІСД Тарути оголосив, що куплятиме для своїх металіргійних заводів руду в Бразилії, бо вона на 20% дешевша за українську. Слід вточнити - дешевша за українську після дерибану Укррудпрому, коли ГОКи розподілилися між кількома кланами, де ІСД залишився кинутим. Дерибан санкціонувала Рада попереднього скликання, за найактивнішої участі НУ. Весь Укрудпром був проданий по ціні одного середнього російського ГЗК.
        Українська руда є найбільшим мінеральним багатством країни, ми займаємо п'яте місце в світі. Особливо унікальним є сусідство коксівного вугілля.
        Наш ліберальний президент дотримується ліберального принципа "продати все якскоріше нафіг!". Тепер видно черга дійшла до землі. Думаю, в україні на черноземах вміститься кілька латифундій, не одна.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.04 | Shooter

          а тим часом в Австралії...

          ...як і в Бразилії руда просто краща і дешевша - тому її без пробдем купують в цілому світі.

          толя дейнека пише:
          > > Українська руда є найбільшим мінеральним багатством країни

          Бідна і нещасна є та країна, в якої найбільшим багатсвом є мінеральне багатство.

          > Наш ліберальний президент дотримується ліберального принципа "продати все якскоріше нафіг!".

          Брехати негарно (с) А варто подивитися на приватизацію за Ющенка - за Криворіжсталь були в рази виручено білльше, ніж при дєрібані бандюків-Кучми. Які нахаляву подєрібанили між собою всю чорну металургію та хімію цілої країни, вгробивши при цьому все, що було складніше за лист сталі та мало хоч якісь перспективи бути конкурентноздатним на світовому ринку.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.04 | толя дейнека

            Re: а тим часом

            Shooter пише:
            > Бідна і нещасна є та країна, в якої найбільшим багатсвом є мінеральне багатство.
            не знаю до чого відноситься ваша гнила вставка, адже я точно нічого подібного не писав. Розбудіть мене вночі, я скажу що найбільшим багатством україни є її люди. Я навіть не скадаю з рахунків тих малодухів, що зараз повтікали.
            А багатою є країна, яка вміє з умом розпорядитися своїми ресурсами, в тому числі і мінеральними. От в цьому відношенні закупівля бразильської руди є під великим питанням, адже в нас вистачає власної. Тобто є наочні ознаки монопольної змови на ринку, і принциповий АМКУ на чолі з Костусівим має добре дати по рукам пп.Ахметову, Пінчуку, і Коломойським з Новицькими.

            > Брехати негарно (с) А варто подивитися на приватизацію за Ющенка - за Криворіжсталь були в рази виручено білльше, ніж при дєрібані бандюків-Кучми.
            щось в Ющенка досягнення всі такі, там де особливо напружуватися не треба. "Свобода слова" або "Чесні вибори" або "ринкова приватизація". Лежи Вікторе Андрійвичу на печі, або поправляй здоров'я серед бджіл.
            От якби Ющ створив би навколо себе команду грамотних _державних_ службовців, ціни б йому не було. Куди поділося гучне гасло "відокремити бізнес від влади"? цинічно паплюжить те гасло.. А то досі наші службовці дивляться, як би всісти ся на державі або якийсь ресурс поцупити. Такий настрій чиновників є _державною політикою_ - і за Юща і за Кучми, не говорячи вже про Кравчука. І в В.А не видно жодних потуг це поміняти.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.08 | Shooter

              Re: а тим часом

              толя дейнека пише:
              > Shooter пише:

              > А багатою є країна, яка вміє з умом розпорядитися своїми ресурсами, в тому числі і мінеральними. От в цьому відношенні закупівля бразильської руди є під великим питанням, адже в нас вистачає власної.

              Дорожчої, ніж австралійська чи бразилійська. Об'єктивно дорожчої.

              >
              > > Брехати негарно (с) А варто подивитися на приватизацію за Ющенка - за Криворіжсталь були в рази виручено білльше, ніж при дєрібані бандюків-Кучми.
              > щось в Ющенка досягнення всі такі, там де особливо напружуватися не треба. "Свобода слова" або "Чесні вибори" або "ринкова приватизація".

              Ще й як потрібно напружуватися. Аж революція була потрібна, щоб відстояти перші дві (правда, невідомо ще на скільки часу).

              > От якби Ющ створив би навколо себе команду грамотних _державних_ службовців, ціни б йому не було.

              Таких, як були в Союзі?
        • 2007.01.05 | ilia25

          Ну и что ваши латифундисты будут делать с их черноземом?

          Особенно когда ВР примет закон о запрете сдачи с/х земель в аренду? ;)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.06 | толя дейнека

            кому шо болить

            ilia25 пише:
            > Особенно когда ВР примет закон о запрете сдачи с/х земель в аренду? ;)
            ilia25, поступайте тоді як Троцький. Коли Лейбу Бронштейна, до речі сина багатого землевласника і орендодавця, замучили страшні утиски царату, він пішов робити пролетарську революцію.
      • 2007.01.04 | QuasiGiraffe

        Re: от які в Україні "передові" капіталісти

        сябр пише:
        > ... підприємства на донбасі та у придніпровї із застарілими технологіями, виставивши їм багатомільярдні екологічні штрафи. наприклад. "Запоріжсталь" є головним отруювачем повітря у запоріжжі.

        Тільки добре б мати гарантію, що електроенергія для цього підприємства вироблятиметься екологічно-безпечно. Вітряків, певно, не буде.
      • 2007.01.04 | Shooter

        Re: от які в Україні "передові" капіталісти

        сябр пише:
        > Жеваго робить це у компанії з австрійцями. Вони просто хочуть не продавати залізорудні окатиші Комсомольського ГЗК, а сворити замкнений ланцюжок -руда-сталь

        Це все дуже добре, проте чомусь за останні 15-20 років 90 відсотків нових світових ч/м потужностей були введені в Китаї. з його нульовою інфраструктурою і великми внутрішніми потребами в продукції. Правда, Китай вже наситив свій внутрішній ринок і зараз вже починає експорт ч/м продукції. Україна виробляє ч/м продукції в рази більше, ніж потужності внутрішнього ринку....

        >Безперечно, краще торгувати сталлю, ніж залізорудним окатишами.

        Безперечно. А ще краще (набагато краще) продукцією з суттєво більшим об'ємом доданої вартости.

        >Так що Жеваго не слід заважати.

        Тут Ви праві - йому би слід натякнути, що мільярд доларів можна значно ефективніше інвестувати. Хоча би так, як Порошенко збирається це робити в Росії.

        > краще було б позакривати підприємства на донбасі та у придніпровї із застарілими технологіями

        Як Ви розумієте, ніхто їх закривати не буде. Та й, наскільки мені відомо, завод в Придністров'ї є найновішим з ч/м заводів в цілому постсовку - будувався останнім.

        Заодне рекомендую задуматися - чому за західним кордоном України ніхто не будує нових ч/м підприємств? А от реконструюють/удосконалюють, доречі, досить-таки багато...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.06 | Бурлака

          Пан Shooter не відрізняє Придніпров'я від Придністров'я

          Shooter пише:
          > сябр пише:
          >
          > > краще було б позакривати підприємства на донбасі та у придніпровї із застарілими технологіями
          >
          > Як Ви розумієте, ніхто їх закривати не буде. Та й, наскільки мені відомо, завод в Придністров'ї є найновішим з ч/м заводів в цілому постсовку - будувався останнім.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.06 | Гіштман

            Re: Що ковбаса, що колбаса, аби вона була

          • 2007.01.08 | Shooter

            Відрізняє

            Маєте правду - не побачив.

            Але і в Придністров'ї закривати заводи є дурістю - їх потрібно реконструювати, вкладаючи основні кошти в модернізацію up-stream процесів (де заробляються "основні гроші").

            Тим більше дурістю є будівництво нового металургійного заводу в Україні.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.09 | Михайло Свистович

              Re: Відрізняє

              Shooter пише:
              >
              > Тим більше дурістю є будівництво нового металургійного заводу в Україні.

              Дурістю є вказувати мільонеру, куди йому витрачати власні гроші. В нас вже давно не планово-державна економіка, коли Держплан вирішує скільки і яких заводівнам потрібно.
    • 2007.01.03 | samopal

      Пане Шутєр, а Ви не пригадуєте

      хто ще з наших найкапіталістичніших залізних мицинатів щось збудував (чи взявся будувати), а не просто чесно та законно "роздобув"?

      До речі, для Вас може бути цікавим факт, що отой горезвісний "клятий Міттал", хоча й індус за походженням, у рідній Індії ще нічого серйозного не будував, а лише починає. Щось таке на 12 иільйонів тон сталі на рік та 8,7 мільярдів долярів вартістю...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.04 | Shooter

        Re: Пане Шутєр, а Ви не пригадуєте

        samopal пише:
        > хто ще з наших найкапіталістичніших залізних мицинатів щось збудував (чи взявся будувати), а не просто чесно та законно "роздобув"?
        >
        > До речі, для Вас може бути цікавим факт, що отой горезвісний "клятий Міттал", хоча й індус за походженням, у рідній Індії ще нічого серйозного не будував, а лише починає. Щось таке на 12 иільйонів тон сталі на рік та 8,7 мільярдів долярів вартістю...

        Абсолютно не дивує - Індія переходить від феодалізму (70% населення та територій) до вищої стадії, сиріч внутрішня потреба в сталі стрімко зростатиме.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.04 | samopal

          Значить, вже і пригадати не можете...

          Шкода... Кажуть, що від цього є якісь пігулки.
          Я ж Вас не про індійський "феодалізм" питав. Там, до речі, є цілі "комуністичні" штати - найбідніші, - Ви це мали на увазі? Глобальні перспективи розвитку металургії тут якось теж "неосновна" тема...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.08 | Shooter

            Ви вмієте хоч трішки чітко висловлювати свої думки?

            Як навчитеся - спробуйте сфорувати своє питання.

            Бо наразі Ви впадаєте в якісь меланхолійні спогади, викладені з допомогою несортованого потоку свідомости.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.10 | samopal

              Сортований потік несвідомості

              Shooter пише:
              Як навчитеся - спробуйте сфорувати своє питання.

              Саме для Вас я виділив питання товстелезним шрифтом:
              http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1167848979&first=1168378900&last=1168347198

              Ви на нього не відповіли. Натомість почали щось молоти про феодалізм, а потім перейшли до поточних сортирних роздумів. Мабуть, не ту пігулку з'їли... Як попуститиь, спробуйте дати відпоаідь на питання.
    • 2007.01.05 | ilia25

      Куда вы все так торопитесь?

      Shooter пише:
      > "Розвивають" суперсучасну галузь промисловості - чорну металургію.

      Каждый должен заниматься тем, что у него лучше получается. Южная Кореа или Тайвань, когда начинали в 60-х, тоже начинали не с хай-тека, и даже не с металлургии. А садили девочек плести веревки и клепать кастрюли.

      Всему свое время.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.05 | Бурлака

        Добре, що ви не торопітєсь

        ilia25 пише:
        >
        > Каждый должен заниматься тем, что у него лучше получается. Южная Кореа или Тайвань, когда начинали в 60-х, тоже начинали не с хай-тека, и даже не с металлургии. А садили девочек плести веревки и клепать кастрюли.
        >
        > Всему свое время.

        Плєтітє вєрьовкі, Іліє, плєтітє ;)
      • 2007.01.08 | Shooter

        Re: Куда вы все так торопитесь?

        ilia25 пише:
        > Shooter пише:
        > > "Розвивають" суперсучасну галузь промисловості - чорну металургію.
        >
        > Каждый должен заниматься тем, что у него лучше получается. Южная Кореа или Тайвань, когда начинали в 60-х, тоже начинали не с хай-тека, и даже не с металлургии. А садили девочек плести веревки и клепать кастрюли.
        >
        > Всему свое время.

        Угу, точно. А в 1913 Україна взагалі була житницею Європи.

        Тільки якщо Ви не зауважили, ситуація сьогодні кардинально відміняється і від 1913, і від 60-х. І ще одне варто зауважити - всі соціалістичні економіки Європи "дружньо померли" наприкінці 80-х саме тому, що "розвивали те, що в них краще виходило", а не те, що було конкурентноздатним в світі.

        Дорозвивались.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.09 | Shadow

          Re: Куда вы все так торопитесь?

          Долой Госплан! При Госплане у нас не хватало даже мыла и носков!

          Шутер, не надо учить бизнес, ЧТО и ГДЕ ему производить. Он это знает лучше нас. Лишь бы не нарушал законов.
        • 2007.01.09 | ilia25

          Re: Куда вы все так торопитесь?

          Shooter пише:
          > ilia25 пише:
          > > Shooter пише:
          > > > "Розвивають" суперсучасну галузь промисловості - чорну металургію.
          > >
          > > Каждый должен заниматься тем, что у него лучше получается. Южная Кореа или Тайвань, когда начинали в 60-х, тоже начинали не с хай-тека, и даже не с металлургии. А садили девочек плести веревки и клепать кастрюли.
          > >
          > > Всему свое время.
          >
          > Угу, точно. А в 1913 Україна взагалі була житницею Європи.
          >
          > Тільки якщо Ви не зауважили, ситуація сьогодні кардинально відміняється і від 1913, і від 60-х. І ще одне варто зауважити - всі соціалістичні економіки Європи "дружньо померли" наприкінці 80-х саме тому, що "розвивали те, що в них краще виходило", а не те, що було конкурентноздатним в світі.

          Вам нужно выдавливать из себя коммуниста, по капле. На языке рынка "то что у тебя лучше выходит" -- это "то, в чем ты конкурентоспособен". Семантически эквивалентно.
  • 2007.01.04 | igorg

    Прекрасно!

    Це справді хороша новина, якщо її, звісно, вдасться реалізувати.
    Електропечі це екологія й висока якість. До того ж в Україні надлишок електроенергії, яку в каністру не залити про запас. Не менш приємна й участь Австрії.
    Про Міттал. Вони задекларували готовність підняти Комбінат окислених руд (будову СЕВ). Читав у заводській газеті. За 2-3 роки. На комбінаті йде реконструкція автоматики, систем управління. Сильним гальмом є умови навязані Семенюк і К. Зокрема у частині скорочення зайвого персоналу. Добра 1/2 інженерно-технічного складу просто сиділа на теплих місцях. На даний час Міттал є підприємством з найвищим рівнем оплати праці в місті. Влаштуватися туди практично нереально. Не в приклад Ригіонам із їхніми Північними ГОКами.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".