МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Лукашенко помстився Путіну

01/05/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Введення мита на транзит російської нафти територією Білорусі є заходом у відповідь на рішення уряду Росії про застосування ставок вивізного мита до нафти, що ввозиться до Республіки Білорусь.

Про це УНІАН повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ Білорусі Андрій ПОПОВ.

“Підставою для ухвалення такого роду контрзаходу стало порушення російською стороною міжнародних зобов`язань у білорусько-російських відносинах з питань вільної торгівлі, створення Митного Союзу, уніфікації і створення єдиної системи тарифного і нетарифного регулювання, забезпечення рівних умов для суб`єктів господарювання», - сказав А.ПОПОВ.

Прес-секретар МЗС зазначив, що при введенні контрзаходу білоруська сторона керувалася нормами міжнародного права, включаючи положення статті 24 Договору до Енергетичної Хартії від 17 грудня 1994 року, які “не перешкоджають вживанню заходів для захисту національних інтересів, пов`язаних із придбанням енергетичних матеріалів, і відновлення порушених прав за міжнародними договорами». «Договір до Енергетичної Хартії підписаний Білоруссю, як і Російською Федерацією, хоча поки що не ратифікований», - пояснив він.

А.ПОПОВ наголосив, що «дії білоруської сторони жодною мірою не обмежують поставок нафти транзитом у треті держави». «Білорусь неухильно дотримується своїх міжнародних зобов`язань із забезпечення свободи транзиту своєю територією. Як ви знаєте, через нашу країну забезпечується транспортування 50 відсотків всієї російської нафти, що поставляється європейським споживачам. Тому ще раз підтверджуємо нашу тверду прихильність принципам свободи транзиту», - додав прес-секретар.

За його словами, підписаний 31 грудня 2006 року контракт про поставки російського газу до Білорусі і його транзит у країни Європи є «дуже наочним і практичним свідоцтвом максимально відповідального ставлення Білорусі до інтересів європейських партнерів, зацікавлених у стабільних і гарантованих поставках вуглеводневої сировини і енергоносіїв з Росії через територію Білорусі».

Прес-секретар МЗС Білорусі також повідомив, що введення мита на транзит російської нафти стало слідством затягування з боку Росії консультацій з питання розподілу вивізного митного збору на нафтопродукти.

Як повідомляв УНІАН, білоруський державний концерн «Белнефтехим» офіційно повідомив російську компанію «Транснефть», що з 1 січня транспортування нафти білоруською територією оподатковуватиметься митом у розмірі 45 доларів за одну тонну нафти.

Росія в 2006 році транспортувала через територію Білорусі близько 100 мільйонів тонн нафти.

Відповіді

  • 2007.01.05 | S.D.

    Думаю, чтот на этом Таможенный Союз закончился

    Более того, похоже, что ЕЭП может умереть, не родившись.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.05 | Горицвіт

      як, по ЄЕП же буде референдум

      цирк повний. Хохли голосують про вступ в союз, якого нема, і якого інші учасники не хочуть і пересварилися.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.05 | samopal

        НУ, буде не ЄЕП, а широка коаліція стабільних держав

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.06 | Горицвіт

          нєа, питання про ЄЕП вже сформульоване

          хочете іншого союзу - фальсифікуйте нові підписи.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.06 | jeffdavis

            Re: нєа, питання про ЄЕП вже сформульоване

            вчить матчастину.
            ЄЕП не має жодного стосунку до існуючої вже десять років повної ЗВТ між РБ та РФ. Це раз. Ринок Росії тотально відкритий для білоруських товарів вже багато років. ЄЕП до 2006 року не містив умови створення Митного союзу, на чому Росія почала наголошувати з 2005 року. Це два. По третє ЄЕП непотрібний тепер Росії, адже Ющенга продав чи віддав їй чи не повний контроль над нашою енерготоргівлею, ми впустили Узбекістан, а зараз, через вайлуватість, втрачаємо Туркменію і т.д. Білорусь від початку не моцно бажала ЄЕП, бо це вужчі можливості аніж нинішня схема. Це три.

            А чотири це те, що у нашого народу, нас, немає того, що поляки називають самощ. А у білорусів, принаймні у Луки -- є. Якби була у нас, ми би порвали Ющенка та прісних на шматки у січні 2006 року. І нахабно "технічно відбирали" би газ, аж поки Росія не підписала би угоду на наших умовах, бо у нас унікальна, ніде більше у світі не існуюча САМЕ газоТРАНСПОРТНА система. А тепер Клюєв каже, що нічого не можна вдіяти. І я йому вірю. Бо треба годувати паперового тигра Ющенка (це як такий пафосна собака в ошійнику з брильянтами), його друзяк фірташів, фурсіних, могілевичів, тощо.

            Втім, коли здихаємося цієї болонки, можна, гадаю, таки щось поробити із цією уродською ситуацією.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.06 | Горицвіт

              Тобто спокійно можна вступати в ЄЕП? От і добре

              і сварка між двома іншими учасниками ніяк не зашкодить і логіки не порушує? Чудово.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".