Кто интересовался вопросом продажи земли, разъясните незнающему
01/09/2007 | Предсказамус
Борьба за продажу с/х земли идет уже не первый год, причем не совсем понимаю резон сторонников этой продажи. Ведь очевидно, что в нынешней ситуации получится ваучерная приватизация 2, со всеми вытекающими последствиями.
Відповіді
2007.01.09 | ilia25
Разъясняю
Предсказамус пише:> Ведь очевидно, что в нынешней ситуации получится ваучерная приватизация 2, со всеми вытекающими последствиями.
Одно из последствий -- это 7-е место в мире по производству стали. Аналогичные достижения в производстве с/х продукции были бы совсем не лишними.
2007.01.09 | Віктор Уколов
Relax
Ніхто не забороняв фермерські господарства. Для іноземців окрім купівлі с/г землі існує довгострокова оренда - на 100 років наприклад.А от аргументація, що вільний ринок землі підвищить виробництво с/г продукції нагадує таку ж аргументацію 1992 року, коли приймали закон про "велику приватизацію". Закон тоді прийняли і ви думаєте це врятувало економіку від коллапсу 1993 року? Наприклад, ряд цементних заводів були продані і закриті "іноземними інвесторами".
Ринок землі тепер і негайно призведе до скуповування земель за безцінь. Бо селяни не знають справжньої вартості землі і їм потрібні гроші. Не можна віддавати все на ринкове регулювання - це небезпечно.
До речі довкола того ж Відня купа с/г земель і повна відсутність дикої котеджної забудови. Чого б це?
2007.01.09 | digger
Re: Relax
Якщо негайно не ввести ринкові механізми, то землі остаточно розкрадуть. Наприклад зараз не можна знайти ділянку біля Києва, яка б не була у аренді на 49 років з правом першого викупу. І всі ці землі отримани за 500-1000 грн офіційно + набагато більше у вигляді хабарів.А захист можливий тількі через конкурентний продаж та введення податку на землю. Щоб покупці грошима змагались, а не хабарями та зв'язками.
2007.01.09 | saha
Абсолютно правильно
2007.01.11 | digger
Ще на цю тему
http://epravda.com.ua/news/2007/1/10/51846.htmМіфи, які породили земельне вето
Микола Орлов, для ЕП, 10.01.2007, 23:41 Версія для друку
Міфологія допомагає політикам
Президент програв земельне питання – пристрасть Верховної Ради до соціалістичних рішень лишилася незборимою. Парламент з великим запасом подолав вето Ющенка на закон про мораторій на продаж земель сільгосппризначення.
За останні декілька днів чергового протистояння "президент проти всіх" навколо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель на широкий загал знову було скеровано зливу "аргументів" на користь мораторію. Більшість цих обгрунтувань, які розпадаються навіть після короткого аналізу ситуації на ринку землі, інакше як "міфами" назвати важко.
Міф 1. Земля недооцінена і за відсутності мораторію її скуплять за безцінь
Цей міф належить до стандартного набору пострадянських хибних уявлень. В його основі лежить уперте невизнання приватної власності на землю і не менш фанатична мантра, що тільки держава (читай, "радянська") може дати лад землі і вберегти її для селян.
Реалії життя суттєво коригують це заклинання. По-перше, що б не хотіли політики, ціни на землю (тобто, ціну її придбання у теперішніх власників) формує саме вільний ринок. Саме ринок сьогодні прирік селян до продажу земель під мораторієм за безцінь.
Адже селяни вже зараз хочуть продати землю (фактично, єдину свою цінність), а ніхто з інвесторів не готовий ризикувати придбанням "заборонених" земель, якщо тільки такий ризик не виправданий суттєвою різницею між ціною "придбання" і ціною майбутнього продажу. Хто ж "платить" за ризик? Той самий селянин, над чиєю долею ллють "крокодилячі" сльози наші політики, які штучно створили відповідні умови для знецінення землі своїми мораторіями.
А що було б, якби мораторію не існувало? Всі землі були би нормальним товаром, який би вільно купувався і продавався на ринку. І ціни на цей товар не доводилося б коригувати через ризики оскарження відповідних угод.
По-друге, ціни на сільськогосподарські землі завжди будуть нижчими за ціни на землі, які можуть бути забудовані житлом або комерційними чи промисловими об'єктами. Історичне зростання ціни на такі землі також значно скромніше. Чому ж їх купують (або можуть купувати)? Головним чином, в надії на зміну їх цільового призначення – тобто, на отримання можливості для їх несільськогосподарського використання. Сьогодні популярними (а отже і цінними на ринку) є землі, переведені під житлову забудову та логістику.
Таким чином, спекуляція землею зазвичай потребує не лише придбання за безцінь сільськогосподарських земель, а й їхньої успішної "конвертації" під модне використання. Саме на стадії "перепрофілювання" землі інвестори сплачують великі гроші, і подекуди відбуваються значні зловживання.
А що було б, якби виведення земель із сільськогосподарського використання відбувалося передбачувано, виважено та обгрунтовано? Тоді багато сільськогосподарських земель (та й не лише їх), які гарантовано не "конвертувалися" б, залишилися б поза увагою інвесторів.
Нарешті, по-третє, в Україні справді працюють інвестори, які готові купити і потримати сільськогосподарську землю в надії на зростання її ціни у майбутньому. В принципі, бажання цілком справедливе і логічне. Проте, такі інвестори повинні платити суспільству за використання земель та утримувати їх у належному стані. У законодавчих термінах – це означає (а) платити земельний податок і (б) використовувати землі за їхнім цільовим призначенням.
Що повинна зробити держава, щоб гарантувати належну поведінку земельних інвесторів і захистити земельний ринок від "простоювання" скуплених земель?
У розвинених країнах володіння землею вже давно вважають розкішшю. За цю розкіш власникові доводиться платити чималі податки, зокрема, податок на нерухомість. (Це на додаток до податку на дохід від отримання землі у спадщину або на прибуток від спекуляції землею.)
Здається цілком обґрунтованим припущення, що запровадження справедливого і зваженого податку на нерухомість змогло б дещо відбити бажання у багатьох інвесторів придбати і тримати "про запас" землю. От тільки варто не перегинати палицю, як це люблять у нас робити з податками. Адже десять-двадцять соток садової ділянки зовсім не обов'язково оподатковувати, інша справа – оподаткування гектарних маєтків.
На додаток до податку на землю непогано було б слідкувати за використанням землі за її цільовим призначенням. Нагадаємо зайвий раз правоохоронним органам, що ще ніхто не відміняв адміністративної відповідальності за нецільове використання земель, а також розведення бур'янів.
Міф 2. Селян зженуть з землі і кількість аграріїв у країні стрімко впаде
Ще один пострадянський міф. Належить до підгрупи гасел щодо "боротьби з експлуататорами і експропріаторами".
Невідомо, як цей міф узгоджується зі скороченням кількості сільського населення за час дії мораторію, радістю селян Київської області від продажу за подекуди шалені гроші "навколостоличних" земель, що їм належать, та світовою практикою, коли дрібні селянські господарства розвалюються під тиском великих агрофірм. Також щось не пригадується, щоб комуністи чи соціалісти запропонували якусь альтернативу розвитку українського села збанкрутілим колгоспам.
Видається, що сьогодні мораторій не лише не підтримує село, а навпаки заважає тим одиницям, які справді обробляють землю і хотять отримати її більше. Решта ж аграріїв і так з власної ініціативи переселяються до міста. (Звісно, ті з них, хто мають таку можливість.)
Між іншим багато сільськогосподарських земель все ще знаходяться в державній власності. Сьогодні їх цільове призначення змінюється самою державою (подекуди з абсолютно непереконливим обґрунтуванням) і вони передаються у довготермінову оренду з можливістю подальшого викупу. Тобто, мораторій не сильно заважає роздавати ці землі.
Міф 3. Відміна мораторію призведе до погіршення ситуації на ринку землі
Це вже міф антикризовиків. От тільки, щоб погодитися з таким прогнозом, треба вірити, що сьогодні ситуацію є куди погіршувати .
Сьогодні залишилося мало вимог чинного законодавства, які б не порушувалися на ринку землі. За роки незалежності в Україні не лише не було сформовано прозорого ринку землі, а навпаки робилося все, щоб зробити його максимально закритим, а отже – корумпованим. Головна проблема тут зовсім не у відсутності законів, а у відсутності бажання їх виконувати і контролювати таке виконання. І тут народні обранці могли б дійсно допомогти, якби хотіли... Але схоже, що деякі з них надто зайняті тим, що обносять парканом гектари лісу у Конча-Заспі…
Микола Орлов, адвокат
2007.01.11 | Бурлака
Re: Relax
digger пише:> Наприклад зараз не можна знайти ділянку біля Києва, яка б не була у аренді на 49 років з правом першого викупу.
Та не перебільшуйте, є ще неорендовані землі
2007.01.11 | digger
а Ви хочете щоб їх не стало? (-)
2007.01.11 | Бурлака
Я хочу лише, щоб не спотворювали дійсність (-)
2007.01.09 | saha
Ви хоч колись в селі були ????
Пояснюю. Так існує велике зло. Що багато земель буде скуплено за безцінь. Але не так багато як хтось думає. Але зараз існує ще більше зло. Це бувші голови колгоспів та різного роду "Червоні барони".Як все відбувається зараз.
Десь половина всіх с\г земель(по україні про пригороди мільйонників не балакаємо).
Решта знаходиться в державному резерві ним "розпоряжається" сільська рада.
Землі що роздані на паї, арендуютсья, або в деяких селах створені КСП. В основном останнім часом арендуються арендарі 2 типи
1. Це фермери настоящі.(Переважно це родини де чоловік тракторист і не п`є а жінка займалася, або тваринництвом а бо агроном)
В більшості випадквів одина така фермерська сімюя має трактор(ще з СРСР), такий же комбайн(інколи на 2 сім`ї), машину. Обробляє(арендованої) землі до 300 га.
2. Арендують великі механізовані компанії які мають гарну техніку. Фермери переважно дають трішки менше але орють присадибні ділянки і молотять(що досить важливо для сільских мешканців).
Земля з резерву арендуються або 1 або 2. Ісеує ще 3 так називаємі псевдо фермери.
Що це це зазвичай людина яка має відношення до голови сільсьогої ради чи секретаря. Вини арендують до 300 га. потім наймають 1.
Урожай рподають. Фактичн не заботячись ні про засоби обробітку ні про землю.
1 і 2 тримають трариннцитво в різних обсягах 3 майже ніколи.
В селі дуже багато власників паїв яким за 60.
У більшость не дужее гарне здоров`я. Дальше іне життя так сказать.
У багатьох дітей або немає або виїхали за кордон або в містах мільйонниках. Їхні паї з верогідністю 80% не будуть успадковані, або нема кому або 25% від вартості землі (для іноземців), або просот міські жителі максимум отримають за пай 600-800грн в рік. більшість успадковувать відмовляться.
Т,оді ця земля переходить в державний резерв.
І розпоряжаться ними будуть 3.
Тепер питання до форумчан догадайтеся хто найбільше розпускає пліток, що землю не можна рподавати ???
Томущо так більшітсть з 60 літніх продадуть сій пай за 5-10 тис доларів і безбідно доживуть свій вік на відсотки в банку. І поховають їх як людей, а при сучасному мараторію....
Дальше фантазуйте самі.
2007.01.09 | saha
Звідки я це знаю???
У мене в селі на Полтавщині(кордон Полтавської та Днапропетровської обл) живуть батьки і я в них в гостях буваю і з фермерами спілкуюся і з старими людьми. Навколо ще десяток сіл де ситуація не дуже відрізняється.2007.01.11 | Михайло Свистович
Саха дуже правильно написав
2007.01.09 | Боровик
Re: Relax
Вікторе, коли ви пишете про скуповування за безцінь, то що ви маєте на увазі? Я зараз маю землю в одному місці і вже не обробляю, бо неи цікаво, але мені потрібно мати таку ж іншому, де вона теж не обробляється. Як мені продати свою і купити іншу, щоб хтось обробляв мою, а я його?Боюсь, що поки це питання вирішиться, то старі по селах вимруть, а молоді поїдуть по туреччинах собою торгувати чи по чехіях бетон носити що аж жили рве...
2007.01.11 | Михайло Свистович
Re: Relax
Боровик пише:> Вікторе, коли ви пишете про скуповування за безцінь, то що ви маєте на увазі? Я зараз маю землю в одному місці і вже не обробляю, бо неи цікаво, але мені потрібно мати таку ж іншому, де вона теж не обробляється. Як мені продати свою і купити іншу, щоб хтось обробляв мою, а я його?
Дуже просто. Піти до тих, хто зацікавлений, щоб земля в тому місці не продавалася, дати купу хабарів, а потім ще й знайти покупця, а я так розумію, що там мало кому цікаво її обробляти, тим більше, що ціну хабарів доведеться включити в ціну землі
Я вже писав, що справжні бізнесмени, які не вкрали гроші і не думають, куди б їх вкласти, щоб зберегти від інфляції, найбільше страждають від цього морторію.
2007.01.09 | ilia25
Судя по результатам..
Віктор Уколов пише:> Ніхто не забороняв фермерські господарства. Для іноземців окрім купівлі с/г землі існує довгострокова оренда - на 100 років наприклад.
Так и где оно все? Наверно не все так просто с этой арендой.
>
> А от аргументація, що вільний ринок землі підвищить виробництво с/г продукції нагадує таку ж аргументацію 1992 року, коли приймали закон про "велику приватизацію". Закон тоді прийняли і ви думаєте це врятувало економіку від коллапсу 1993 року?
Циплят по осени считают. Может коллапс 93-го вообще был неизбежен. В любом случае, любая приватизация лучше, чем никакакя, когда заводы стоят и зарплаты не плататся.
> Ринок землі тепер і негайно призведе до скуповування земель за безцінь. Бо селяни не знають справжньої вартості землі і їм потрібні гроші. Не можна віддавати все на ринкове регулювання - це небезпечно.
А по голове от избирателей? За которых вы хотите решать, что им можно доверить, а что "опасно"? Вы по сути исходите из того, что украинские крестьяне -- как дети малые, не способные правильно распорядиться своей собственностью.
Если бы вас это действительно заботило, то у вас были годы, чтобы помочь им подготовиться к отмене моратория. Курсы, литература, или просто статьи в "Сільські Вісті".
А что касается "настоящей цены" -- то ее определяет рынок. И чем лучше защищены права собственника и чем меньше у него ограничений по использованию земли, тем выше будет ее цена.
2007.01.09 | дідусь
Re: Судя по результатам..
Так може референдум (серед селян) і хай самі вирішать - продовжувати мораторій чи ні?2007.01.10 | ilia25
Re: Судя по результатам..
дідусь пише:> Так може референдум (серед селян) і хай самі вирішать - продовжувати мораторій чи ні?
Я не думаю, что это справедливо, если крестьяне в Таврии будут решать за крестьян Полтавской области. Справедливым будет если каждый крестьянин будет решать за себя -- продавать свою землю, или повременить, или вообще никогда ни за какаие деньги.
Снятие моратория как раз эту справедиливость и установит.
2007.01.10 | дідусь
Re: Судя по результатам..
Референдум серед селян - це несправедливо, а от коли чиновники в Києві вирішать - то то є дуже справедливо:Чого ж ви так боїтесь думки селян, якщо вірите в справедливість введення продажу:
Чого такий вибірковий підхід до демократії?
Чому б тоді не дозволити вільний продаж себе у рабство - хай кожен сам вільно вирішує продати себе в рабство новоявленим панам чи ні (і повірте немало найдетться - кому на пляшку конче потрібно - так буде і з землею).
Як ви боїтесь щоб народ вирішив долю землі - все хочеться - щоб чиновники на банковій (як і за часів кучми)
2007.01.10 | ilia25
Re: Судя по результатам..
дідусь пише:> Референдум серед селян - це несправедливо, а от коли чиновники в Києві вирішать - то то є дуже справедливо:
Нет, справедливо -- это когда каждый крестьянин будет сам решать за себя. А для этого нужно позволить ему распоряжаться своей собственностью.
> Чому б тоді не дозволити вільний продаж себе у рабство - хай кожен сам вільно вирішує продати себе в рабство новоявленим панам чи ні (і повірте немало найдетться - кому на пляшку конче потрібно - так буде і з землею).
Интересно, как у вас аргументы сводятся одному и тому же. Что крестьяне -- это дауны/пьяницы, которым опасно доверить решать даже свою собственную судьбу.
2007.01.10 | один_козак
А вони часто і є "як дєті".
ilia25 пише:> Вы по сути исходите из того, что украинские крестьяне -- как дети малые, не способные правильно распорядиться своей собственностью.
Великою мірою правильно "ісходить". Бо велика частка людей, що досі живуть у селі та годуються від земельки, - це немолоді люди, до того ж звиклі протягом цілого життя тільки до одного - "плуга перти", виробляти те, що всі ми кожного дня маємо на столі. Рахувати й прораховувати економіку, забезпечувати свої права, "творити" документи - то для більшості з них як китайська грамота. Як наслідок, багатьох вже позбавили паїв або суттєвих часток паїв, як кажуть, за допомогою ручки й печатки, та ще специфічної феодально-комуняцької влади на селі.
> Если бы вас это действительно заботило, то у вас были годы, чтобы помочь им подготовиться к отмене моратория. Курсы, литература, или просто статьи в "Сільські Вісті".
Ці годи були особисто в Уколова?
> А что касается "настоящей цены" -- то ее определяет рынок. И чем лучше защищены права собственника и чем меньше у него ограничений по использованию земли, тем выше будет ее цена.
"И чем лучше защищены права собственника..."
Ви знаєте, якось хочеться, щоб це відбулося ще тоді, коли власниками не перестали бути ті самі прості й роботящі тітки й дядьки (бабусі й дідусі), чиїм горбом ми усі нагодовані.
2007.01.11 | Михайло Свистович
Re: Relax
Віктор Уколов пише:>
> Ринок землі тепер і негайно призведе до скуповування земель за безцінь.
Скуповування землі за безцінь йде і зараз повним ходом. При цьому скупляти мають змогу лише "певні люди", а не чесні бізнесмени, які збираються на землі працювати і не мають "вільних грошей".
2007.01.09 | дідусь
Re: Разъясняю
ilia25 пише:> Одно из последствий -- это 7-е место в мире по производству стали. Аналогичные достижения в производстве с/х продукции были бы совсем не лишними.
У Вас є докази, що 7-ме місце - є наслідком "ваучорної приватизації"?
До Вашого відому Україна і за часів Радянського Союзу виробляла більше половини металу Радянського Союзу. Тому непотрібно приписувати "приватизації" того, в чому її заслуга досить таки сумнівна.
Неприватизована Криворіжсталь виплавляла не менше металу, чим зараз, будучи приватизованою.
Крім цього, хто отримав зиск із "ваучорної приватизації", де ті власники ваучерів - і яка їх роль в управлінні і головне - ПОДІЛІ ПРИБУТКІВ - ваучеризоприватизованих підприємств?
Це (зубожіння і втрата землі) жде селян і після "приватизації №2" - землі - в угоду "блакитним" і "помаранчевим" олігархам, які за бесцінь "прихватизували" все цінне, що було в Україні і єдине велике багатство яке ще залишилось не прихватизованим за безцінь - це земля.
Причому "приватизивути за безцінь" кортить як блактиним так і помаранчевим хапугам, але блакитні вирішили ще з рік зачекати - ну щоб дати можливість соціалістам "красиво вийти із ситуації" і для того щоб ще мати час так укіпитись при владі - щоб при майбутньому грабунку селян - краще обставити помаранчевих конкурентів.
В свою чергу помаранчеві хапужки поспішають із приватизацією землі, бо відчувають, що через рік їм буде складніше конкурувати із "голубими" у грабунку селян (приватизації землі), а тому торопяться однако.
2007.01.09 | Віктор Уколов
Дивіденди на акцію універмагу "Україна" були 60 коп у 96 р
Причому акціонерів було понад 150 тисяч осіб. Яким чином той колгосп міг вплинути на покращення показників універмагу?2007.01.10 | ilia25
Re: Разъясняю
дідусь пише:> ilia25 пише:
> > Одно из последствий -- это 7-е место в мире по производству стали. Аналогичные достижения в производстве с/х продукции были бы совсем не лишними.
>
>
>
> У Вас є докази, що 7-ме місце - є наслідком "ваучорної приватизації"?
У меня есть доказательства, что рыночная экономика работает лучше плановой, а частные предприятия управляются более эффективно, чем государственные. И в этом смысле (экономический рост и т.п.) конечные результаты ваучерной приватизации были ничем не хуже, чем любой другой.
Конечно, анархии было много, но это все равно лучше, чем ражвеющие заводы и рабочие без зарплаты.
> До Вашого відому Україна і за часів Радянського Союзу виробляла більше половини металу Радянського Союзу. Тому непотрібно приписувати "приватизації" того, в чому її заслуга досить таки сумнівна.
Приватизация позволила Украине сохранить и развивать это производство в условиях рынка.
> Неприватизована Криворіжсталь виплавляла не менше металу, чим зараз, будучи приватизованою.
Даже если это так, это ни о чем не говорит. Ведь КС работала не в вакууме -- большиство смежных предприятий были в частных руках.
>
> Крім цього, хто отримав зиск із "ваучорної приватизації", де ті власники ваучерів - і яка їх роль в управлінні і головне - ПОДІЛІ ПРИБУТКІВ - ваучеризоприватизованих підприємств?
Прибыль должна идти тому, кто из нескольких гектаров ржавеющего оборудования сделал прибыльное предприятие. Это грубо говоря, но основная идея именно такая такая.
> Це (зубожіння і втрата землі) жде селян і після "приватизації №2" - землі - в угоду "блакитним" і "помаранчевим" олігархам, які за бесцінь "прихватизували" все цінне, що було в Україні і єдине велике багатство яке ще залишилось не прихватизованим за безцінь - це земля.
Источником любого богатства является труд. А не гектар чернозема, или проктаный цех. И крестьян богатыми сделает не само по себе "владение" землей, а возможность эффективно на ней работать -- возможность, которой ни у кого сейчас нет.
2007.01.10 | дідусь
Re: Разъясняю
А нахрєн роботязі, який пахає на цьому заводі - "ехвективність", якщо його роботяги рівень життя знизився?Хто отримав весь виграш від приватизаціїї?
Колишні наперсточники і торгівці унітазами - рівень джиття яких дійсно підвищився.
Ефективна економіка - це не лише та економіка де підвищується рівень статків суркісів і ахметових (при пропорційному зубожінні роботяг), а коли ефективнеість позитивно відображається на рівні життя і робітників цих підприємств.
тактим чином покищо особливої ефективності я не бачу.
2007.01.10 | ilia25
Re: Разъясняю
дідусь пише:> А нахрєн роботязі, який пахає на цьому заводі - "ехвективність", якщо його роботяги рівень життя знизився?
> Хто отримав весь виграш від приватизаціїї?
В том-то и дело, что от приватизации выигрывают те самые "работяги", которых частные предприятия обеспечивает работой и высокой зарплатой.
> Ефективна економіка - це не лише та економіка де підвищується рівень статків суркісів і ахметових (при пропорційному зубожінні роботяг), а коли ефективнеість позитивно відображається на рівні життя і робітників цих підприємств.
Именно это и происходит в последние годы в Украине.
> тактим чином покищо особливої ефективності я не бачу.
Статистика роста реальных зарплат рисует другую картину.
2007.01.09 | Предсказамус
Согласен с Уколовым
Плюс совершенно не очевидно, что продажа с/х земли как-то изменит ситуацию в сельском хозяйстве. Приближенные к корытам скупят землю за бесценок и "заморозят" ее, ожидая роста цен для последующей перепродажи. Для видимости будут высевать какую-нибудь гуаву, чтоб точно не прижилось.2007.01.09 | Віктор Уколов
Вони просто переведуть землі з розряду с/г
у землі запасу і почнуть будівництво того, що потім можна вигідно перепродати. Ті землі, будинки на яких не будуть користуватися попитом, вже зараз набагато дешевші. Наприклад дерново-підзолисті грунти на півночі Києва є дорожчими, ніж класичні чорноземи полтавського лісостепу. Це ще раз доводить, що ніхто не збирається там сіяти пшеницю - такі землі потрібні під забудову. Відтак Україна позбудеться с/г земель.2007.01.09 | Раціо
Україна позбудеться с/г земель -- опишіть процес
603,7 тис. квадратних кілометрів забудують? І всі американці з японцями сюди переселяться?2007.01.09 | дідусь
Re: Україна позбудеться с/г земель -- опишіть процес
Ні, ці землі за безцінь скуплять Ахметови з Порошенками і наші селяни та їх діти будуть херячити на них, за 500 грн. у місяць от і все.2007.01.09 | Раціо
А за скільки селяни "херячать" зараз?
Мої знайомі, що займаються с/г, розповідають досить сумні історії. Московським селекціонерам таки вдалося вивести новий вид людини - колхозніка, так що Порошенку з Ахметовим тєжко буде.дідусь пише:
> Ні, ці землі за безцінь скуплять Ахметови з Порошенками і наші селяни та їх діти будуть херячити на них, за 500 грн. у місяць от і все.
А навколо міст поставлять заградотряди? І яким це чином узгоджується із тезою "Україна позбудеться с/г земель"?
2007.01.09 | дідусь
Re: А за скільки селяни "херячать" зараз?
Раціо пише:> А навколо міст поставлять заградотряди? І яким це чином узгоджується із тезою "Україна позбудеться с/г земель"?
Земля специфічний товар - його дійсно не вивезеш за кордон.
Але, її скуплять олігархи, і буде так як уже є під києвом і сьогодні - що селяни вже іноді не мають права і до річки пройти - "бо усьо вже панське", навіть Дніпро (береги) місцями.
"Пєвцам" продажу землі я хотів би нагадати, що тим великим фірмам які сьогодні орендують десятки тисяч гектар, селяни просто не потрібні, бо вони не займаються тваринництвом, тримають пару десятків трактористів, мають моносівооборот (сіють кукурудзу та сонячник) - а селяни, на селі - виявляються сьогодні лишніми людьми.
Складається ситуація характерна для середньовічної Англії, коли "вівці людей зьїли".
Памятається, коли починалось "лінчування" колгоспної системи, то всі говорили, що майбутнє за фермерами.
Які нахрен фермери. Олігархам, які скуплять десятки тисяч гектарів землі, фермери непотрібні, вони заснують великі латифундії, де з мінімальною кількістю працівників (рослинництво це дозволяє) - оброблятимуть великі площі. А десятки і сотні тисяч селян продавжи за безцінь землю, та проживши гроші - виявляться абсолютно лишніми людьми в Україні. Без засобів для існування і будь-яких перспектив і роботи і долі.
І їхні діти вже ніколи не стануть фермерами, бо ніщі, нужденні батьки і діти продадуть землю - і все.
Які соціальні проблеми після всього цього ждатимуть Україну?
Хто утримуватиме міліони дорослих (ще не пенсіонерів) селян без будь-яких засобів до існування? (Сьогодні за пай вони хоч якесь зерно мають, тримають худобу та живуть з присадибного господарства), тоді і цього не буде.
Уже сьогодні ми бачимо, що ніякого фермерства в Україні не відбулось. Кількість фермерських господарств скорочужється.
Натомість організуються великі (а після прождажу землі - величезні) латифундії.
То це - перспектива українського села і мільйонів українських селян?
2007.01.09 | saha
Re: А за скільки селяни "херячать" зараз?
дідусь пише:> Раціо пише:
> > А навколо міст поставлять заградотряди? І яким це чином узгоджується із тезою "Україна позбудеться с/г земель"?
>
>
>
> Земля специфічний товар - його дійсно не вивезеш за кордон.
> Але, її скуплять олігархи, і буде так як уже є під києвом і сьогодні - що селяни вже іноді не мають права і до річки пройти - "бо усьо вже панське", навіть Дніпро (береги) місцями.
А от це і зараз заборонено законодавством. Продавати землю в заплавах річок.
> "Пєвцам" продажу землі я хотів би нагадати, що тим великим фірмам які сьогодні орендують десятки тисяч гектар, селяни просто не потрібні, бо вони не займаються тваринництвом, тримають пару десятків трактористів, мають моносівооборот (сіють кукурудзу та сонячник) - а селяни, на селі - виявляються сьогодні лишніми людьми.
Брехня існують різні. Хоча десь відсоткфів 60 дійсно не займалися до 2004 бо взагалі не вигдно було зараз трішки краще з цим.
> Складається ситуація характерна для середньовічної Англії, коли "вівці людей зьїли".
> Памятається, коли починалось "лінчування" колгоспної системи, то всі говорили, що майбутнє за фермерами.
> Які нахрен фермери. Олігархам, які скуплять десятки тисяч гектарів землі, фермери непотрібні, вони заснують великі латифундії, де з мінімальною кількістю працівників (рослинництво це дозволяє) - оброблятимуть великі площі. А десятки і сотні тисяч селян продавжи за безцінь землю, та проживши гроші - виявляться абсолютно лишніми людьми в Україні. Без засобів для існування і будь-яких перспектив і роботи і долі.
В селі і так молоді не залишилося а продадуть в основному пожлі люди. Молодь якщо не пє, то доситьпристойно заробляє, тим же самим фермерствов (це в когго батьки не пили і якусь техніку зберегли).
Плюс в селах до 50% землі державної. От її і треба заборонити продавати.
> І їхні діти вже ніколи не стануть фермерами, бо ніщі, нужденні батьки і діти продадуть землю - і все.
> Які соціальні проблеми після всього цього ждатимуть Україну?
> Хто утримуватиме міліони дорослих (ще не пенсіонерів) селян без будь-яких засобів до існування? (Сьогодні за пай вони хоч якесь зерно мають, тримають худобу та живуть з присадибного господарства), тоді і цього не буде.
мають зерна на 1000грн тобто близько тони разом з куурудзою,ячменем та горохом . Багато натримаєш присадибного господарства на тону зерна ?.
Уже зараз намаються відмовитися орати городи людям мотивуючи тим що в них великі трактори і не можуть розвернутися. Так що про супер дохід від паю ви мабуть в газетах читали. Зїздіть до села. Побалакайте з людьми.
> Уже сьогодні ми бачимо, що ніякого фермерства в Україні не відбулось. Кількість фермерських господарств скорочужється.
Не дуже вони переважно укрупнюються. Все правильно.
> Натомість організуються великі (а після прождажу землі - величезні) латифундії.
Власники яких і хочуть продовження мораторію. Томущо зараз вони за 200грн в рік за га арендують цю землю, а власникам взагалі діватися нікуди.
> То це - перспектива українського села і мільйонів українських селян?
Ні але уже зараз міліони селян це люди яким жити залишилося 5 років у них або немає дітей або вони виїхали в місто,або за кордон і їхні паї ніхто не успадкує і всеодно вони попадуть до рук держави і їх потім лафундії взагалі за безцінь приберуть до рук. А так можуть хоч пожити нормально до смерті. Невже вони переживши голодомор, війну не заслуговуються на нормальну старість ?
2007.01.09 | дідусь
Re: А за скільки селяни "херячать" зараз?
saha> А от це і зараз заборонено законодавством. Продавати землю в заплавах річок.
А намивні острова на Дніпрі із "хатинками"?
А ви от завтра візьміть і проїдьте на метро лівобережну, та подивіться як на лівому березі Дніпра зараз зводять якись будинок і явно ближче 100 метрів до берена, а це заборонено законом. Але ж нічого відкрито, нагло - в столиці держави і ложать х... на закон.
Але ці землі можливо і не продані - а надані в користування, а значить з юридичної точки зору прогнати "крутих" буде простіше чим коли вони куплять землю.
> Брехня існують різні. Хоча десь відсоткфів 60 дійсно не займалися до 2004 бо взагалі не вигдно було зараз трішки краще з цим.
Ви шановний начебто знайомі із Згурівщиною? Так скільки голів худоби тримає "Нива переяславщини" чи усівські армяни? Чи інші великі латифундії згурівщини? - 0%. Де ви взяли 40%.
Та й на великому комплексу що зараз будують у Войково - працівників буде гулькин хєр.
Селяни латифундистам не потрібні - "вони лишні люди".
І ніякого розвитку фермерства не буде, на тій же згурівщині я знаю його стан з перших років. Неселодко навіть найбільшим (чубук, бондаренко), що вже казати про іннших. якщо тільки розвернуться великі латифундії, то не лише на селянах, але й на більшості фермерських господарств потрібно буде поставити хрест.
> В селі і так молоді не залишилося а продадуть в основному пожлі люди. Молодь якщо не пє, то доситьпристойно заробляє, тим же самим фермерствов (це в когго батьки не пили і якусь техніку зберегли).
Плюс в селах до 50% землі державної. От її і треба заборонити продавати.
Де ви взяли 50% державної землі. Там її як кіт наплакав - трохи розхдали на паї вчителям та лікарям, а залишився мізер. Державної землоі в селах мізер.
> Так що про супер дохід від паю ви мабуть в газетах читали. Зїздіть до села. Побалакайте з людьми.
Думаю що я в селі частіш буваю, на а що стосується життя села та сільського господарства, то навряд чи нас можна порівнювати (я в Києві з 2001-го року). До того працював в с/г, а формально навіть сьогодні є фермером і маю 40 га землі, до 2001 году був реальним фермером, тому суджу про проблему як людина яка пройшла в ній огонь ві воду. Так от фермери (та приватники) ще орють землю селянам (і мій трактор орав), а латифундисти - з великою неохотою і в них дійсно сильна важка техніка, яка на городах не розверннеться.
> Власники яких і хочуть продовження мораторію. Томущо зараз вони за 200грн в рік за га арендують цю землю, а власникам взагалі діватися нікуди.
Саха - ну не "розсуждайте" про те, у чому нічого не смислите. От діжлдемся 2008 (рік це не так багато) і от побачте за яку ціну буде продано левову частку згурівської землі і хто її скупить.
І повірте, фермери (які сьогодні як правило мають переважно борги), куплять її мізер (якщо взагалі куплять), а от "круті" робяти з Києва, Донецька чи й з Канади (як ото власник "Ниви Переяславщини) - куплять.
І за копійки у згурівської бідноти. То це ще Згурівщина, Київська область, тут земля ще хоч щось коштуватиме (з перспективою) - бо столичний регіон. А що говорити про забуту богом Чернігівщину, Житомирщину - там паї за кілька сот гривень чи за пляшку скуплять.
> Ні але уже зараз міліони селян це люди яким жити залишилося 5 років у них або немає дітей або вони виїхали в місто,або за кордон і їхні паї ніхто не успадкує і всеодно вони попадуть до рук держави і їх потім лафундії взагалі за безцінь приберуть до рук. А так можуть хоч пожити нормально до смерті. Невже вони переживши голодомор, війну не заслуговуються на нормальну старість ?
Шановний, скільки паїв відійшло до держави на Згурівщині? АНУ СКАЖІТЬ?
2007.01.09 | saha
Re: А за скільки селяни "херячать" зараз?
дідусь пише:> saha
> > А от це і зараз заборонено законодавством. Продавати землю в заплавах річок.
>
>
> А намивні острова на Дніпрі із "хатинками"?
> А ви от завтра візьміть і проїдьте на метро лівобережну, та подивіться як на лівому березі Дніпра зараз зводять якись будинок і явно ближче 100 метрів до берена, а це заборонено законом. Але ж нічого відкрито, нагло - в столиці держави і ложать х... на закон.
> Але ці землі можливо і не продані - а надані в користування, а значить з юридичної точки зору прогнати "крутих" буде простіше чим коли вони куплять землю.
Ну а я прощо закони треба виконувати а не мораторії робити.
>
>
> > Брехня існують різні. Хоча десь відсоткфів 60 дійсно не займалися до 2004 бо взагалі не вигдно було зараз трішки краще з цим.
>
>
>
> Ви шановний начебто знайомі із Згурівщиною? Так скільки голів худоби тримає "Нива переяславщини" чи усівські армяни? Чи інші великі латифундії згурівщини? - 0%. Де ви взяли 40%.
В Згурівщині так на Полтавщині ні.
> Та й на великому комплексу що зараз будують у Войково - працівників буде гулькин хєр.
Ну вибачте....
> Селяни латифундистам не потрібні - "вони лишні люди".
> І ніякого розвитку фермерства не буде, на тій же згурівщині я знаю його стан з перших років. Неселодко навіть найбільшим (чубук, бондаренко), що вже казати про іннших. якщо тільки розвернуться великі латифундії, то не лише на селянах, але й на більшості фермерських господарств потрібно буде поставити хрест.
>
>
> > В селі і так молоді не залишилося а продадуть в основному пожлі люди. Молодь якщо не пє, то доситьпристойно заробляє, тим же самим фермерствов (це в когго батьки не пили і якусь техніку зберегли).
> Плюс в селах до 50% землі державної. От її і треба заборонити продавати.
>
>
> Де ви взяли 50% державної землі. Там її як кіт наплакав - трохи розхдали на паї вчителям та лікарям, а залишився мізер. Державної землоі в селах мізер.
На київщині так більша плотність заселення на полтавщині менше. 50% брав з Полтавщини.
>
>
>
> > Так що про супер дохід від паю ви мабуть в газетах читали. Зїздіть до села. Побалакайте з людьми.
>
>
> Так от фермери (та приватники) ще орють землю селянам (і мій трактор орав), а латифундисти - з великою неохотою і в них дійсно сильна важка техніка, яка на городах не розверннеться.
Все правда. На трактори кивають. Знаємо от довитіснять фермерів і в оренду за копійки заберуть а потім смерть, ніхто не спадкує а дальше....
>
> Шановний, скільки паїв відійшло до держави на Згурівщині? АНУ СКАЖІТЬ?
Ну в пасківщині кілька знаю. Там рідко буваю. На полтавщині білше...
2007.01.11 | Михайло Свистович
Re: А за скільки селяни "херячать" зараз?
дідусь пише:>
> Земля специфічний товар - його дійсно не вивезеш за кордон.
> Але, її скуплять олігархи, і буде так як уже є під києвом і сьогодні - що селяни вже іноді не мають права і до річки пройти - "бо усьо вже панське", навіть Дніпро (береги) місцями.
І мораторій цьому ніяк не заважає. Навпаки, сприяє. Бо неолігархам купити зараз землю важко і дорого.
> "Пєвцам" продажу землі я хотів би нагадати, що тим великим фірмам які сьогодні орендують десятки тисяч гектар, селяни просто не потрібні, бо вони не займаються тваринництвом, тримають пару десятків трактористів, мають моносівооборот (сіють кукурудзу та сонячник) - а селяни, на селі - виявляються сьогодні лишніми людьми.
> Складається ситуація характерна для середньовічної Англії, коли "вівці людей зьїли".
І тому Англія стала розвиненою країною. Але в Україні так не станеться, бо на селі не так і багато залишилося молодих працездатних людей.
>
> Які нахрен фермери. Олігархам, які скуплять десятки тисяч гектарів землі, фермери непотрібні, вони заснують великі латифундії, де з мінімальною кількістю працівників (рослинництво це дозволяє) - оброблятимуть великі площі.
І хай. Бо зараз ці площі порожні.
>
> А десятки і сотні тисяч селян продавжи за безцінь землю, та проживши гроші - виявляться абсолютно лишніми людьми в Україні. Без засобів для існування і будь-яких перспектив і роботи і долі.
Вони зараз такі, тому продають землю чи здають паї в оренду за безцінь.
> І їхні діти вже ніколи не стануть фермерами
І мої ніколи не стануть, то що? Фермер - це щось магічне без чого неможливо прожити? Тим більше, що і зараз діти селян рвуться більше в інженери. вчителі, лікарі, менеджери, робітники, але не у фермери.
> Які соціальні проблеми після всього цього ждатимуть Україну?
Ніяких особливих.
> Хто утримуватиме міліони дорослих (ще не пенсіонерів) селян без будь-яких засобів до існування?
Той, хто і зараз.
> Сьогодні за пай вони хоч якесь зерно мають
І завтра матимуть, ніхто той пай не забере, якщо самі не продадуть, і якщо ще хтось купить.
> тримають худобу та живуть з присадибного господарства, тоді і цього не буде
Чому не буде? Буде.
> Уже сьогодні ми бачимо, що ніякого фермерства в Україні не відбулось. Кількість фермерських господарств скорочужється.
Бо воно - нерентабельне
> Натомість організуються великі (а після прождажу землі - величезні) латифундії
І хай, якщо вони будуть рентабельні
> То це - перспектива українського села і мільйонів українських селян?
Як і всіх селян у всіх країнах. В нас перенасиченість сільського господарства робочою силою у порівнянні з розвиненими країнами.
2007.01.09 | Віктор Уколов
Ага. Тобто ви наперед припускаєте нецільове використання
земель. Якщо вони с/г призначення, то їх не можуть забудувати.Раціо пише:
> 603,7 тис. квадратних кілометрів забудують? І всі американці з японцями сюди переселяться?
Ну це ж звичайно софізм. А якщо серйозно, то я остерігаюсь, що донецькі грошові мішки просто аплодуватимуть Президенту за його вето.
Бачите у чому справа - я не до кінця розумію мотив - навіщо продавати саме с/г землю. Інші площі для будівництва вже непридатні?
Не секрет, що потенційна експортна могутність українського с/г може серйозно турбувати тих, хто підтримує власних с/г виробників у країнах Заходу. Здається нас просто хочуть ослабити наперед.
2007.01.09 | saha
Ви пишете самі не розумієте.
Так землі кругом міст мільйонників це дрібниці на фоні всіх земель.Так ці дрібниці дуже дорого коштують.
Це все фігня що їх переводуть в забудову.
ЄНавпакі ціни на житло в містах мільйониках знизяться. "Пролетарії" зможуть доступно купити квартиру, середній клас котодж за містом. А от коли все робиться в темну підстолом за відкати... то нормального ринку не буде ніколи.
2007.01.09 | Lery
Re: Ви пишете самі не розумієте.
saha пише:> Навпакі ціни на житло в містах мільйониках знизяться. "Пролетарії" зможуть доступно купити квартиру, середній клас котодж за містом. А от коли все робиться в темну підстолом за відкати... то нормального ринку не буде ніколи.
Якраз навпаки -- ціни на житло у великих містах (Києві в першу чергу) -- ще більше злетять, бо народ кинеться продавати землю, та вкладати гроші у нерухомість, "яка завжди в ціні"...
2007.01.09 | saha
Re: Ви пишете самі не розумієте.
а от і ніфіга. ті хто продадуть землю навряд чи будуть купувати нерухомість, не з гарної долі вони продали землю...2007.01.09 | saha
Доповнення
ЗЕмля буде продана з паю під києвом, можна купити 1-2 квартири. А побудувати на паю можна до 15 котеджів, а це не куплені квартири середнім класом. То чи збільшится кількість покупок квартир ???2007.01.11 | Михайло Свистович
Re: Ви пишете самі не розумієте.
saha пише:> Так землі кругом міст мільйонників це дрібниці на фоні всіх земель.
> Так ці дрібниці дуже дорого коштують.
> Це все фігня що їх переводуть в забудову.
> ЄНавпакі ціни на житло в містах мільйониках знизяться. "Пролетарії" зможуть доступно купити квартиру, середній клас котодж за містом. А от коли все робиться в темну підстолом за відкати... то нормального ринку не буде ніколи.
Абсолютно правильно. Бо зараз купа с/г земель навколо міст стоять порожніми, а міста розвиваються за рахунок масової вирубки навколишніх лісів, що, до речі, робить будови дорожчими.
2007.01.09 | Раціо
Про експортну могутність
Не нагадаєте, хто саме недавно знищив український експорт зернових? Чи бува не саме ті люди, які проти продажу землі?Запам'яталася минулорічна програма з якогось французького каналу. Про важку долю французького фермера, який кілька років не міг купити у Франції необхідний йому додатковий гектар землі. Потім поїхав до Румунії, й без особливих зусиль купив десяток га. Потім поїхав до України, і взяв у оренду 50 чи 100 га, які заростали бур'яном, у Київській області (забув де саме). Потім привіз іще повний автобус французьких фермерів на оглядини. Але більше ніхто не зацікавився:
1) неврегульованість прав власности, сваволя чиновників
2) комуністична робоча етика (навіть бюстик Лєніна в сільському клюбі показали)
Той бідолаха-першопроходець казав, що поки якось дає собі ради, але ентузіазмом не світився.
2007.01.09 | Стопудів
не згоден
нікому не потрібне котеджне містечко посеред полтавщини. там сіяли і будуть сіятиа наівщо нам сіяти під києвом, якщо там можна будувати? місто ж розширюється.
2007.01.09 | saha
Дак людина не була в селі
дальше Козина не заїжала . От і проблеми такі.2007.01.09 | Віктор Уколов
Розказую навіщо сіяти під Києвом
1. Чим ближче виробник по споживача, тим менше він витрачає на доставку.2. На південь від Києва прекрасні чорноземи, на яких може рости все, що ми возимо тепер з Іспанії.
3. Будувати місто вшир хаотично і необмежено нерозумно. Погляньте на європейські столиці і землі довкола Берліна, Відня або навіть Кракова
Стопудів пише:
> нікому не потрібне котеджне містечко посеред полтавщини. там сіяли і будуть сіяти
>
> а наівщо нам сіяти під києвом, якщо там можна будувати? місто ж розширюється.
2007.01.09 | Стопудів
Re: Розказую навіщо сіяти під Києвом
Віктор Уколов пише:> 1. Чим ближче виробник по споживача, тим менше він витрачає на доставку.
думаю, що 50 км не грають ролі
> 2. На південь від Києва прекрасні чорноземи, на яких може рости все, що ми возимо тепер з Іспанії.
мандарини чи що? ті яорноземи вже давно приватизовані через тільньові схеми.
> 3. Будувати місто вшир хаотично і необмежено нерозумно. Погляньте на європейські столиці і землі довкола Берліна, Відня або навіть Кракова
є Генплан на 2020 рік, який передбачає і розширення, і виніс заводів за місто (на ті ж чорноземи)
> Стопудів пише:
> > нікому не потрібне котеджне містечко посеред полтавщини. там сіяли і будуть сіяти
> >
> > а наівщо нам сіяти під києвом, якщо там можна будувати? місто ж розширюється.
2007.01.10 | ilia25
Ржунимагу!..
Віктор Уколов пише:> у землі запасу і почнуть будівництво того, що потім можна вигідно перепродати. Ті землі, будинки на яких не будуть користуватися попитом, вже зараз набагато дешевші. Наприклад дерново-підзолисті грунти на півночі Києва є дорожчими, ніж класичні чорноземи полтавського лісостепу. Це ще раз доводить, що ніхто не збирається там сіяти пшеницю - такі землі потрібні під забудову. Відтак Україна позбудеться с/г земель.
А закусывать не пробовали? Это ж можно будет пол-Китая сюда в просторные коттеджи переселить!
2007.01.11 | Михайло Свистович
Re: Вони просто переведуть землі з розряду с/г
Віктор Уколов пише:> у землі запасу і почнуть будівництво того, що потім можна вигідно перепродати. Ті землі, будинки на яких не будуть користуватися попитом, вже зараз набагато дешевші. Наприклад дерново-підзолисті грунти на півночі Києва є дорожчими, ніж класичні чорноземи полтавського лісостепу. Це ще раз доводить, що ніхто не збирається там сіяти пшеницю - такі землі потрібні під забудову. Відтак Україна позбудеться с/г земель.
Нічого Україна не позбудеться, землі є багато, просто використання її неефективне. Навіщо сіяти пшеницю на дерново-підзолистих грунтах? Хай там краще відбувається будівництво, бо містам часто нема куди розвиватися, натомість землі простоюють, бо навколо Києва вже мало де сіють. Натомість полтавські чорноземи ніхто масово забудовувати не буде.
2007.01.11 | Михайло Свистович
Re: Согласен с Уколовым
Предсказамус пише:> Приближенные к корытам скупят землю за бесценок и "заморозят" ее, ожидая роста цен для последующей перепродажи.
От саме зараз це і відбувається
2007.01.11 | Предсказамус
Сейчас у них земля не в собственности,а в аренде.Разницу знаете?
2007.01.11 | Стопудів
треба чітко розділяти орендаторів і спекулянтів
1) орендаторам мораторій вигідний тому, що вони можуть платити копійки (112 грн за га в рік) за оренду і селянин нікуди не дінеться. це ті самі "чорноземи полтавщини", про які нам так натхненно тут розповідав віктор уколов.2) спекулянтам (які зазвичай діють довкола мегаполісів і на морському узбережжі) мораторій вигідний тому, що вони можуть за допомогою існуючих схем (та ж судова схема, скажімо) КУПИТИ землю в селянина або територіальної громади за безцінь, через зв"язки у місцевій владі і існуючі схеми перевести її з категорії "с/г" в категорію "під забудову", поділити на ділнки, оформити документацію і продати з 100разовою рентабельністю.
2007.01.11 | Предсказамус
Не понял.
Как они могут купить землю с/х назначения?2007.01.11 | Стопудів
вот как покупали до сих пор - это только ОДНА из многих схем
Земельний кодекс, який набув чинності 1 січня 2002 року, мав на меті впорядкувати наявний хаос із відведенням земель, тому стаття 15 його Перехідних положень містила мораторій – заборону громадянам і юрособам, які мали у власності земельні ділянки для ведення товарного с/г виробництва, а також власникам земельних паїв „продавати або іншим способом відчужувати належні їм земельні ділянки та земельні частки (паї), крім передачі їх у спадщину та при вилученні земель для суспільних потреб”.Мораторій на продаж землі товарного виробництва і паїв діяв до 1 січня 2005 року. У жовтні 2004-го парламент продовжив термін дії мораторію ще на два роки – до 1 січня 2007-го.
Новий Кодекс відмінив колективну власність на землю – передбачалося, що всі члени КСП отримають земельний пай (визначений законом розмір ділянки для ведення сільського господарства – 2 га). З того часу українські землі можуть перебувати у власності держави (державна власність), територіальної громади (комунальна) і громадян або юридичних осіб (приватна власність).
Стаття 22 „Визначення земель сільськогосподарського призначення та порядок їх використання” нового Кодексу встановлювала також нову форму використання земель с/г призначення – землі особистого селянського господарства (ОСГ), які можна було продавати і брати в оренду. Ця лазівка дозволяла обходити заборону на продаж земельних паїв і землі для товарного с/г виробництва.
Таким чином створився напівлегальний ринок, який зі з збільшенням грошей в економіці стрімко розвивася – абревіатура ОСГ стала звичною навіть для іноземних брокерів. Мораторій на купівлю-продаж с/г земель нібито й діяв, але його можна було обійти, перевівши „товарку” в ОСГ.
Найбільш поширена схема відчуження землі сільськогоподарського призначення з того часу – дозволена законом передача землі у спадщину. Власник земельного паю нотаріально завірює свідоцтво, яке визнає покупця єдиним спадкоємцем. Покупець (зазвичай це ріелтор-посередник) проходить передбачені процедури оформлення документів в органах місцевої влади. На основі свідоцтва про передачу землі у спадщину місцевий земельний відділ виписує новий державний акт на землю, вже на ім’я покупця.
Наступний крок ріелтора – зміна цільового призначення відчуженої землі з „товарки” (товарне с/г виробництво) на особисте селянське господарство (ОСГ), що дозволить працювати з ділянкою на відкритому ринку. Посередник звертається до місцевої влади з клопотанням про зміну цільового призначення земельної ділянки на ОСГ. Детально ця процедура розписана у постанові Кабміну №502 від 11 квітня 2002 року, де затверджено порядок зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб.
Якщо земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту, то клопотання розглядає місцева рада, якщо за межами – місцева райдержадміністрація. Якщо місцева влада дає згоду, РДА надає дозвіл на підготовку проекту для відведення землі.
Проект відведення складається державним або приватним землевпорядником, а потім погоджується або перепогоджується з органом земельних ресурсів, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, а також підлягає державній землевпорядній експертизі, після якої замовник подає проектні матеріали до місцевої влади для прийняття рішення.
Проекти відведення ріллі, лісів першої категорії, рекреаційних земель тощо погоджуються на рівні обласних держадміністрацій. Проекти відведення „особливо цінних” земель (чорноземи, осушені торфовища, дослідницькі поля тощо) – на рівні Верховної Ради або Кабміну.
Після отримання згоди (якщо її немає – урядова постанова дозволяє оскаржити таке рішення в суді), ріелтор перепродує ділянку на легальному ринку. Нові власники зазвичай ініціюють ще одну зміну цільового призначення, найчастіше – під індивідуальну забудову. Ріелтори з досвідом займаються девелоперством, готуючи проекти і відводячи землю під комерційну забудову.
2007.01.11 | Предсказамус
Замечательно.
Как видим, решения советов и/или РДА по переводу земель в ОСГ законными и обоснованными назвать сложно, следовательно, их можно отменить. То есть, есть возможность исправить ситуацию при приходе нормальной власти. Если же земля будет законно продана, такой возможности не будет.2007.01.11 | Стопудів
почему сложно назвать? законно переведны
с соблюдением всех процедурных норм.и как это, мне интересно, исполнительная служба будет коттеджный городок разгонять?
2007.01.11 | saha
Вопрос какая нормальная власть
И что делать с средним классом который чесно купил 6-10 соток и построил дома ???Предприятия после ПР мы уже забирали чем кончилось знаем. Ждем новых серий ?
Кстати решения сельсоветов и райдержадминистраций закконые как и 400 тис грн которые получил Белоконь выходя на пенсию. И ничего сделать уже нельзя!!!!!
2007.01.11 | Стопудів
а вот еще одна схема приобретения земли
здесь местную власть даже подкупать не нужно - ее суд обязывает "именем украины"селянину (за його згодою) в борг надається енна сума гривень (залежно від привабливості паю). пишеться розписка. борг не повертається, кредитор подає в суд - у суді виясняєьться, що в селянина нічого немає. і селянин каже: "а давайте я вам пай віддам". кредитор нічого не має проти і суд іменем України віддає землю кредитору, зобов"язуючи місцевий відділ земельних ресурсів оформити на того держакт на право власності на земельну ділянку.
2007.01.11 | Михайло Свистович
Re: а вот еще одна схема приобретения земли
Стопудів пише:> здесь местную власть даже подкупать не нужно - ее суд обязывает "именем украины"
Саме так
2007.01.11 | Михайло Свистович
Re: Замечательно.
Предсказамус пише:> Как видим, решения советов и/или РДА по переводу земель в ОСГ законными и обоснованными назвать сложно, следовательно, их можно отменить. То есть, есть возможность исправить ситуацию при приходе нормальной власти. Если же земля будет законно продана, такой возможности не будет.
Повторюю: земля продається законно, повернути її неможливо, її перепродують по кілька разів, так що останній покупець взагалі не знає, кому вона належала початково. Забирати її - викликати величезну хвилю невдоволення такою несправедливістю. Та й незаконно це буде.
2007.01.11 | Михайло Свистович
У власності, Предсказамусе, у власності.
У самій справжнісінькій власності, а не в оренді. Яка ж може бути оренда у викуплених паїв?2007.01.11 | Предсказамус
Понял, надо разобраться.
Хм. Если результатом сделки является переход права собственности, то это нарушение закона.ОК, разберусь, продолжим. Не люблю голословной болтовни.
2007.01.11 | Пані
З цим питанням розбиралася колись Таня
Досить детально. Вона в курсі всієї правововї ситуації.2007.01.09 | Shooter
Лукавите
ilia25 пише:> Предсказамус пише:
> > Ведь очевидно, что в нынешней ситуации получится ваучерная приватизация 2, со всеми вытекающими последствиями.
>
> Одно из последствий -- это 7-е место в мире по производству стали.
А до приватизації не було? Бандюки ввели в дію якісь нові потужності?
2007.01.09 | Lery
По Конституции - земля -- общенародное достояние.
По Конституции - земля -- общенародное достояние.Поэтому для начала нужно принять законы, чтобы не дискриминировались не-сельские жители, которые также имеют право на получение земельного надела.
Я, например, родился и вырос в городе, но хочу в будущем переехать поближе к природе.
На текущий момент земельное законодательство дает возможность получить до 2-х Га земли для обработки. (спасибо Кучме за закон, кстати;))
Главное, чтобы при всей этой неразберихе, эти нормы закона не переписали!
2007.01.09 | Стопудів
розповідаю
де-факто земля вже приватизується за допомогою ряду обхідних схем. одна з них - це укладання довгострокового договору оренди і передача землі у спадщину.інша - це зміна цільового призначення землі. землю с/г призначення переводять у категорію "під забудову". досі таку операцію можна було напівлегально проводити з землями с/г призначення, які мали категорію "особисте селянське господарство" - на жаргоні ріелторів "ОеСГе". Ціна питання - 20-100 тисяч доларів за пай (2-3 га), занесених в органи місцевої влади
зараз депутати поширили морпторій і на ОСГ. але схеми і далі можна буде знайти. збільшиться хабар і гонорар юристам (суддям).
от, скажімо, дієвою буде така схема: селянину під Києвом чи наберезі Чорного моря (за його згодою) в борг надається 10-50 тисяч гривень (залежно від привабливості паю). пишеться розписка. борг не повертається, кредитор подає в суд - у суді виясняєьться, що в селянина нічого немає. і селянин каже: "а давайте я вам пай віддам". кредитор нічого не має проти і суд іменем України віддає землю кредитору, зобов"язуючи місцевий відділ земельних ресурсів оформити на того держакт на право власності. Потім кредитор (покупець землі) заносить гроші в раду (якщо земля на території населеного пункту) або в РДА (якщо за межами сіл) і переводить землю під забудову. Потім продають по 10 тисяч за сотку. Порахуйте рентабельність.
Селянин же ніколи не зможе продати так дорого. Бо кінців не має у владі.
Уколов, наскільки я знаю, багато може цікавого розповісти про ситуацію з землею в Козині - він про це писав. У цьому селищі під Києвом землю с/г призначення приватизують по повній програмі. І жоден мораторій не допомагає. Вікторе, киньте, бдлск, лінк.
2007.01.09 | saha
Десь так, але в глухому селі ...
там пай коштуватиме не більше 10 тис дол.по 2 тис за га.
На даний момент земля сг приносить мінімум 800 грн з га. прибутку (не доходу, а саме прибутку), аренда десь коштує близько 200 гр за га.
в селі від 1000га до 2000 поливина розпайована.
2007.01.09 | дідусь
Re: розповідаю
Стопудів пише:> де-факто земля вже приватизується за допомогою ряду обхідних схем. одна з них - це укладання довгострокового договору оренди і передача землі у спадщину.
Оренда - це не приватизація, коли небуть вона закінчується. Через спадщину багато не продаси, до того ж схема ненадійна.
> інша - це зміна цільового призначення землі. землю с/г призначення переводять у категорію "під забудову". досі таку операцію можна було напівлегально проводити з землями с/г призначення, які мали категорію "особисте селянське господарство" - на жаргоні ріелторів "ОеСГе". Ціна питання - 20-100 тисяч доларів за пай (2-3 га), занесених в органи місцевої влади
Під Києвом така оборудка ще має сенс (за 20-100тис. грн), але на більшості територіх України, де земля дешева - це невигідно.
До того ж перевести у категорію "під забудову" 20-30 соток під хатою, не так важко, а от наріз у полі в 2-3 га досить складно і взагалі-то з правової точки - сумнівно, а відтак коли небуть таку оборудку можна буде відмінити (коли в Україні нормальна влада буде), а відтак таке придбання є досить ризикованим.
> зараз депутати поширили морпторій і на ОСГ. але схеми і далі можна буде знайти. збільшиться хабар і гонорар юристам (суддям).
Назвіть такі схеми, я вже не кажу, що через ОСГ аргуменгтувати переведення під забудову 2-3 га, це чисте шахорайство, яке досить ризиковане в перспективі і в такі схеми можуть вкладати гроші лише досить ризкові робяти.
> от, скажімо, дієвою буде така схема: селянину під Києвом чи наберезі Чорного моря (за його згодою) в борг надається 10-50 тисяч гривень (залежно від привабливості паю). пишеться розписка. борг не повертається, кредитор подає в суд - у суді виясняєьться, що в селянина нічого немає. і селянин каже: "а давайте я вам пай віддам". кредитор нічого не має проти і суд іменем України віддає землю кредитору, зобов"язуючи місцевий відділ земельних ресурсів оформити на того держакт на право власності. Потім кредитор (покупець землі) заносить гроші в раду (якщо земля на території населеного пункту) або в РДА (якщо за межами сіл) і переводить землю під забудову.
Схема можлива, але не так легко перевести 2-3 га "під забудову", щоб було юбридично чисто. Це значні ризики.
І головне - не судіть про стан і вартість землі - по підкиївщині.
Тут землі дійсно надзвичайно дорогі, але тут і люди вже грамотніші і за копійки ніхто її не продасть.
Але левова частка землі в Україні - це не під Києвом - це провінційна забита Віннічина, Полтавщина, Чернігівщина, Черкащина і там у селян, у цих же бабусь і дідусів, чи у місцевих алкашів, або й просто бідолах, яким нізащо одіти дітей у школу, за штуку баксів скуплять весь пай - і пішли нах....
Ніякого вільного реального ринку землі - НЕБУДЕЕЕЕЕЕ!
Буде те ж саме, що і з зерновим ринком - його монополізують (поділивши регіони) кілька регіональних монополістів (прібліжонних до влади) і так як сьогодні за безцінь скупають у фермера зерно - скплять за безцінь землю.
Особисто я вважаю, що поки Україна не є правовою державою (а вона такою не є), поки влада не здатна контролювати монопольні домовленості і зловживання, поки влада не здатна забезпечити справді вільний висококонкурентний ринок землі, ні про яку продажу не може йти мова - бо це буде чистий грабунок.
2007.01.09 | Shooter
Все дуже влучно описано
А схему "з позичкою" мені теж на розум прийшла.В ситуації ж коли ця земля стане нарешті товаром - однозначно її ціна буде вища.
Можна, наприклад, подивитися на ринок нерухомості. Як тільки квартири було приватизовано - ніхто ж їх не став продавати нижче ціни. Як і жахливих спекуляцій не було.
Відкриття би ринку землі привело на нього не тільки спекулянтів, але й реальних власників. Які би платили реальну ціну на землю.
А так все як saha описує - фактичними власниками землі на сьогодні в колгоспі є голова колгоспу/голова сільради та прібліжьонниє.
2007.01.09 | дідусь
Re: Все дуже влучно описано
Не судіть про ринок житла по києву. Взнайте почім житло у вмираючих щахтарських містечках на окраїні.Ото буде й з землею (за виключенням хіба що 50 км навколо Києва).
2007.01.10 | Shooter
Re: Все дуже влучно описано
дідусь пише:> Не судіть про ринок житла по києву.
Не суджу. Суджу, наприклад, по Тернополю з його найнижчими в країні зарплатами. І третіми в країні цінами на житло.
> Взнайте почім житло у вмираючих щахтарських містечках на окраїні.
> Ото буде й з землею (за виключенням хіба що 50 км навколо Києва).
Оце і є дія ринку. Там, де житло чогось вартує/є покупець - за нього платять ще й дорого. Там, де є надлишок житла - там житло коштує набагато менше.
Точно так само ринок (при певній регуляції з боку держави) би відрегулював і ринок землі. Натомість, братва продовжила для себе епоху халявного дєрибана.
2007.01.10 | дідусь
Re: Все дуже влучно описано
Дерибан, шановний - це є відчудження.Поки селянин залишається власником - відчудження немає, земля може бути ним повернута, а значить ніякого дерибану (по крайній мірі у серйозних масштабах) не може бути.
А от як дозволять продаж, тобто відчудження права власності - от тоді і буде дерибан, якого Україна ще не бачила з початку-середини 90-х
2007.01.10 | Раціо
Так, комунобандити звикли нічим не володіти, а розпоряджатися
дідусь пише:> Поки селянин залишається власником - відчудження немає,
Це Ви розкажіть усім тим селянам, хто вже померли, так і не отримавши жодної користі від "невідчудженої" землі.
Землею хтось розпоряджається ЗАВЖДИ. Розпоряджатися можна:
1) або цивілізовано, на основі власности, що автоматично тягне й відповідальність.
2)або по дикунськи - на основі сили(зв'язків, хабарів, і т.і.), і без усякої відповідальности.
Ви пропагуєте продовження розпорядження без усякої відповідальности, тільки й усього.
2007.01.10 | дідусь
Re: Так, комунобандити звикли нічим не володіти, а розпоряджатися
У нас немає цивілізованого ринку власності - бо на селі мало належно освічених власників, які здатні реально оцінити свою земельну власність та належно реалізувати свої цивільні права власності щодо неї. Відтак ніякого цивілізованого ринку землі не буде, а буде банальний дерибан - за безцінь - про що ви і мрієте.2007.01.10 | saha
Re: Так, комунобандити звикли нічим не володіти, а розпоряджатис
дідусь пише:> У нас немає цивілізованого ринку власності - бо на селі мало належно освічених власників, які здатні реально оцінити свою земельну власність та належно реалізувати свої цивільні права власності щодо неї.
На селі почуття власності розвинуте набагато більше чим в місті і нічого існує ринок квартир.
Відтак ніякого цивілізованого ринку землі не буде, а буде банальний дерибан - за безцінь - про що ви і мрієте.
Банальний дерибан через непрозорі схеми відбувається зараз прикриваючись мораторієм.
Може і ви вньому участвуєте ?
2007.01.11 | Михайло Свистович
Re: Все дуже влучно описано
Shooter пише:> А схему "з позичкою" мені теж на розум прийшла.
Це зараз основна схема. Через неї у Приірпінні вже викуплені майже всі паї, і тепер їх власники, якщо не зможуть купити депутатів, щоб ті стали особливо цинічними, будуть робити все, щоб скинути чи навіть вбити Мирославу Свистович, яка не дає їм забудувати багатоповерхівками заплаву річки.
>
> В ситуації ж коли ця земля стане нарешті товаром - однозначно її ціна буде вища.
Для первинних продавців буде вища, а для кінцевих покупців - нижча. Бо зараз виграють лише спекулянти-перекупники.
>
> Відкриття би ринку землі привело на нього не тільки спекулянтів, але й реальних власників. Які би платили реальну ціну на землю.
Угу
2007.01.09 | Раціо
Все дуже просто: інтереси середнього класу не представлені ніяк
Зараз у ВР є лише дві сили:1) Ті, які хочуть роздерибанити землю за схемою ваучери-2.
2) Ті, які хочуть продовжувати дерибанити землю за існуючими схемами.
Сили, яка би хотіла зробити цивілізований ринок землі, в українській ВР не спостерігається. Шо неясно?
2007.01.09 | Предсказамус
И?
Раціо пише:> Зараз у ВР є лише дві сили:
> 1) Ті, які хочуть роздерибанити землю за схемою ваучери-2.
> 2) Ті, які хочуть продовжувати дерибанити землю за існуючими схемами.
> Сили, яка би хотіла зробити цивілізований ринок землі, в українській ВР не спостерігається. Шо неясно?
В принципе согласен, но почему тогда № 1, а не № 2? Меньшее зло?
Я в с/х проблемах практически никакой, но "с точки зрения банальной эрудиции" понимаю, что сейчас у дедушек/бабушек скупят землю и потом ее уже не вернешь людям, работающим на земле.
В итоге создается "класс" крупных землевладельцев? Нам именно этого не хватало для окончательного перехода к развитому феодализму...
2007.01.09 | Стопудів
меткомбінат ілліча ВЖЕ бере в оренду 250 тисяч га
землі. Шахта Засядька - більше 100 тисяч га. Потроху вони найкращі з цих земель викупають.Латифундисти?
2007.01.09 | Предсказамус
Причем это?
Если сейчас кто-то что-то мутит в обход закона, это лечится. Договор аренды тем и отличается от купли-продажи, что может быть расторгнут. А Народный Президент предлагает сделать такие дела законными и необратимыми.Причем, что характерно, механизмы защиты прав крестьян при ветировании не предлагались, хотя с такими механизмами вето обрело бы хоть какой-то понятный смысл.
2007.01.09 | Стопудів
арендаторам выгоден мораторий
потому что они - природные монополисты для селян. а так возьмет и другому продаст.я это к тому, что бесхозной земли в украине осталось мало. она успешно и прибыльно обрабатывается кучей компаний - от иелких КСП до латифундистов типа шахты Звягильского.
неужели вы всерьез думаете, что они так легко отдадут свою землю абстрактным иностранным буржуям? наоборот, сразу же повысят арендную плату - и платить ее будут не "пахотными работами", а полновесной гривной
2007.01.09 | Предсказамус
Продажа может оказаться еще выгоднее
Стопудів пише:> потому что они - природные монополисты для селян. а так возьмет и другому продаст.
И кто ж этому "другому" даст купить? Разве что уже названным Ахметову и Порошенко.
> я это к тому, что бесхозной земли в украине осталось мало. она успешно и прибыльно обрабатывается кучей компаний - от иелких КСП до латифундистов типа шахты Звягильского.
Повторяю - между собственностью и арендой большая разница.
> неужели вы всерьез думаете, что они так легко отдадут свою землю абстрактным иностранным буржуям? наоборот, сразу же повысят арендную плату - и платить ее будут не "пахотными работами", а полновесной гривной
Так они ее и в продажу не отдадут, скупят за бесценок и все.
2007.01.09 | saha
Re: Продажа может оказаться еще выгоднее
Предсказамус пише:> Стопудів пише:
> > потому что они - природные монополисты для селян. а так возьмет и другому продаст.
> И кто ж этому "другому" даст купить? Разве что уже названным Ахметову и Порошенко.
Уже есьт конкуренция между багатыми людми и средним класом. История с ваучерами не повторится так просто. Тогда у людей ВООБЩЕ не было денег.
>
> > я это к тому, что бесхозной земли в украине осталось мало. она успешно и прибыльно обрабатывается кучей компаний - от иелких КСП до латифундистов типа шахты Звягильского.
> Повторяю - между собственностью и арендой большая разница.
В СОВРЕМЕННЫХ УСЛОВИЯХ НЕТ. Когда земля в руках мелких сельских клерков, а по ниточке выше....
>
> > неужели вы всерьез думаете, что они так легко отдадут свою землю абстрактным иностранным буржуям? наоборот, сразу же повысят арендную плату - и платить ее будут не "пахотными работами", а полновесной гривной
> Так они ее и в продажу не отдадут, скупят за бесценок и все.
Не скупят. Это байки... А если не продавать то через 5 лет 80 % будет в государства тоест ьсельских клерков. Потому что получить в наследство эту землю если ты не живеш в селе НЕ ВЫГОДНО.
2007.01.09 | Предсказамус
Re: Продажа может оказаться еще выгоднее
saha пише:> Предсказамус пише:
>> И кто ж этому "другому" даст купить? Разве что уже названным Ахметову и Порошенко.
> Уже есьт конкуренция между багатыми людми и средним класом. История с ваучерами не повторится так просто. Тогда у людей ВООБЩЕ не было денег.
Вы сомневаетесь, что при желании "конкурирующему среднему классу" обеспечат такую веселую жизнь, что он забудет навсегда, как это - землю покупать? Начиная с должностных инструкций, правил конкурса (вспомните, как продавали Криворожсталь Ахметову и Пинчуку), и заканчивая очень убедительными поездками в лес не по своей воле.
2007.01.09 | saha
Re: Продажа может оказаться еще выгоднее
А лучше так как сейчас умерает старушка. Син живет в небольшом городке с зп в 600грн. За то чтобі унаследовать пай нужно платить 1000грн.Вопросі дальше ??? Куда он идет правильно государсту. Через 5 лет у государства будет 50% всех паев при моратории. через 10 лет 80% И вы думаете что у государства тогда будет тяжелее забрать ????.
Я за мораторый продажи сг земель государства. их много около 40-50%.
Часники пусть продают.
2007.01.09 | дідусь
Re: Продажа может оказаться еще выгоднее
Звідки розцінки в 1000грн?2007.01.09 | saha
Re: Продажа может оказаться еще выгоднее
13% відсотків від вартостідержава оцінює пай здається в 40 000 грн.
1000грн то для іноземних 25% ну 500 що також не покарману більшості мешканців малих містечок. І це лише земля а ще зазвичай йде і хата яку не менше чим в 40 000 грн оцінять ринкова вартість якого навряд чи перевисить 3-4 тис дол:(. Мій батько отрумував спадок так щос заплатив близько 1000 грн(разом з послугами натаріусів). Але в нього була тоді ще діюча пільгова ставка 5% як син померлого. А отримати в спадок просто пай мабуть також не получиться або все або нічого .
2007.01.09 | дідусь
Re: Продажа может оказаться еще выгоднее
Це не байки - коли затівали ваучерну приватизацію, та приватизацію заводів трудовими колективами, то тоже "співали" пісню, що народ буде благодєнствовать на акції, і робітникам (яко власникам) також буде солодко їстись, мяко спатись.Яка байка з того вийгшла всі ми знаємо - в глубокій жопі і власники ваучерів і власники - члени трудових колективів - недаолеко стоять.
Єдине що має велику цінність і що хапуги (що голубі що помаранчеві) ще не роздерибанили - це земля і мораторій їм як кістка у горлі.
2007.01.09 | saha
Re: Продажа может оказаться еще выгоднее
> Яка байка з того вийгшла всі ми знаємо - в глубокій жопі і власники ваучерів і власники - члени трудових колективів - недаолеко стоять.> Єдине що має велику цінність і що хапуги (що голубі що помаранчеві) ще не роздерибанили - це земля і мораторій їм як кістка у горлі.
Ага і повним складом голосують за продовження мораторію.
ДЕ ЛОГІКА ???????
Я не вірю в моральність і безкорисність депутатів ні помаранчевих і тим більш кризовиків.
Весь це мораторій для того щоб потім коли помруть більшість власників паїв і ця земля опинилась в державі забрати її на ШАРУ а не платити ще селянам гроші.
2007.01.09 | дідусь
Re: Продажа может оказаться еще выгоднее
Які докази, що в держави заберуть на шару?Боріться за таку державу щоб на шару не віддавала.
Я вже казав - діждем 2008-го тоді ви побачите справжню вахханалію шари.
"ваучеризація" здасться квіточками.
2007.01.09 | saha
Re: Продажа может оказаться еще выгоднее
Дадідусь пише:
> Які докази, що в держави заберуть на шару?
Томущо я бачу як зараз здають державну в аренду.
> Боріться за таку державу щоб на шару не віддавала.
боремось але не все так просто.
> Я вже казав - діждем 2008-го тоді ви побачите справжню вахханалію шари.
> "ваучеризація" здасться квіточками
Ну і який зміст в такому мораторію ?
Я бачу тільки один щоб ще померло 200 тис селян і їх паї ушли державі.
2007.01.09 | дідусь
Re: Продажа может оказаться еще выгоднее
Сьогодні ці безграмотні (як економічно так і юридично) 200тисяч (більше) нуждених селян за безцінь продадуть свою землю, таким чином позбавивши своїх дітей, які можливо будуть більш грамотнішими будь якого майбутнього (фермерського), або можливості продати землю в інших умовах (можна сказати в іншій цивілізованій країні), за нормальну ціну.А в 2008 -му її скупять за безцінь, як говориться методом кнута і пряника.
Наведу приклад із операторів кабельного телебачення. спочатку (для заманки) поставили мізерні ціни, а для пенсіоненів - взагалі за 1 грн. Як для працюючих ціна була невелика (а тим паче гривня для пенсіонерів) і народ валом повалив, так що колективні антени на будинках стали непотрібні і їх бомжі (хотять "злі чутки" і не без сприяння операторів)тихо познімали.
Тепер, за кілька років оператори підняли ціни в кілька раз (навряд чи собівартість зросла в кілька раз), а пенсіонерів так взагалі тупо прокинули. Омеля, перед уходом видав розпорядження, згідно якого старі льготи (1 грн) відмінялись, а вводяться нові - раз у квартал відшкодування 50% вартості (половина від 17 грн а раніш була 1 гривня)
І головне - спочатку заманили, щоб всі перейшли і можна було зняти на будинках добрі колективні антени - а тепер - жмуть по повній.
Знаєте, хотілось би з вами поспілкуваатись так десь в кінці 2008 і повірте - з землею буде той же "батіг і пряник".
Тим хто продаватиме (звичайно за безцінь) - понаобіцяють і городи горати і дров привести (звичайно небезплатно, а за гроші і якоби недороги), а коли земельку скуплять у селі - тоді селян нах... пошлють.
А до тих хто не захоче продавати - буде застосований батіг - города хрен вигореш, і т.д.
Отак шантажом і обдурюванням у переважної більшості селян (малограмотних та нужденних) і скуплять за безцінь землю. Збережуть її хіба що найбільш стійкі, але таких боюсь буде мало.
Після цього Україна матиме кілька мільйонів знедолених без засобів до існування, які сядуть на плечі бюджету, а правильні помаранчеві і голубі будуть - день їдеш - чия земля? другий їдеш - чия земля?
І всі знатимуть чия, так як знають кому сьогодні все інше цінне в Україні належить (до речі придбане як правило також за безцінь).
2007.01.09 | saha
Re: Продажа может оказаться еще выгоднее
дідусь пише:> Сьогодні ці безграмотні (як економічно так і юридично) 200тисяч (більше) нуждених селян за безцінь продадуть свою землю, таким чином позбавивши своїх дітей, які можливо будуть більш грамотнішими будь якого майбутнього (фермерського), або можливості продати землю в інших умовах (можна сказати в іншій цивілізованій країні), за нормальну ціну.
От тільки не потрібно думати що всі дурніші за вас. Особисто я вірю в розум свого народу і не вірю ВР.
> А в 2008 -му її скупять за безцінь, як говориться методом кнута і пряника.
Дак навіщо тоді тянути гуму????
Поясніть сенс мораторію на один рік???
> І головне - спочатку заманили, щоб всі перейшли і можна було зняти на будинках добрі колективні антени - а тепер - жмуть по повній.
І не бачу нічого поганого У мене в Волі за 26 грн в місяц і інтернет 38МБ і соціальний стандартний пакет телебачення.
І не думаю що це так забагато. А за колективними антенами також треба було наглядати і не впевнений що вони так бі простояли. Але це відхиленні від теми
>
> Знаєте, хотілось би з вами поспілкуваатись так десь в кінці 2008 і повірте - з землею буде той же "батіг і пряник".
НЕРОЗУМІЮ НАВІЩО ТЯНУТИ ГУМУ?. щороку помирає 400 тис українців з ник 200 тис селян вони так і не змогли скористатися своїм правом на землю.
і з цих 200 тис я впевнений мінімум 20 а то й 40 тис паїв переходять у державну власність так як її не успадковують.
> Тим хто продаватиме (звичайно за безцінь) - понаобіцяють і городи горати і дров привести (звичайно небезплатно, а за гроші і якоби недороги), а коли земельку скуплять у селі - тоді селян нах... пошлють.
Дак і зараз ніби коли арендували обіцяли городи орати, а вже потихоньку хочуть відмазатися бачите тракори великі на городі не розвернуться ???? ЩО ЗМІНИТЬСЯ ????
> А до тих хто не захоче продавати - буде застосований батіг - города хрен вигореш, і т.д.
Дак зараз те саме з арендою....
> Отак шантажом і обдурюванням у переважної більшості селян (малограмотних та нужденних) і скуплять за безцінь землю. Збережуть її хіба що найбільш стійкі, але таких боюсь буде мало.
Повірте досить буде. А от те що люди вимирають і так не скориставший правом на землю.....
> Після цього Україна матиме кілька мільйонів знедолених без засобів до існування, які сядуть на плечі бюджету, а правильні помаранчеві і голубі будуть - день їдеш - чия земля? другий їдеш - чия земля?
ПОЯСНІТЬ ТОДІ ЧОМУ ВОНИ ГОЛОСУЮТЬ ЗА МОРАТОРІЙ ?????
НЕВІРЮ що вони дбають про зледенних селян, от не вірю і все.
Незвіть яких законів не хватає???
Це все прогон. З ціллю дочекатися поки вимруть власники землі. А нових так і не зявиться.
> І всі знатимуть чия, так як знають кому сьогодні все інше цінне в Україні належить (до речі придбане як правило також за безцінь).
Так от придбане за безцінь у ДЕРЖАВИ!!!!!.
А не у власників. У власників за безцінь не получиться.
1 ГА приносить 1000 гривень прибутку в рік пай 3000 грн.
Якщо його оброблять(оптом наприклад 50-100га).
То пай протос не може коштувати менше 10000 грн, окупиться за 3 роки це вже не тайкий і безцінь.
БАгато не скупиш.
Звідки 1000 грн. Врожайніть пшениці 3т з га вартість тони 600-700грн.
дохід 2000 грн. обробіток в пшениці мінімальний.
Соя ще більше там тона 1200-1800 коштує збирається 2т з га.
обробіток також мінімальний.
Звісно що без техніки це не обробиш. Але в селах по 2-3 фермери є з траторами і комбайнами. кожен може 100-300 га обробити. всього в селі
1500-3000 га землі. Половину фермери можуть спокіно обробити на іншу половину прийдуть крупні організації або малі фермери розширяться.
2007.01.10 | дідусь
Re: Продажа может оказаться еще выгоднее
saha> От тільки не потрібно думати що всі дурніші за вас. Особисто я вірю в розум свого народу і не вірю ВР.
Ваучерна приватизація 90-х показала "правову та економічну грамотність" нашого народу. І вірити ви здається в одне - що правильним пацанам вдасться за безцінь скупити селянську землю. Правда ви не один живете цією мрією.
> Дак навіщо тоді тянути гуму????
Поясніть сенс мораторію на один рік???
він уже не раз продовжувався, тому з єдиною надією - продовжити хоча б до 2011, коли буде новий президент (а не убожество - це Коробова), і новий парламент.
> І не бачу нічого поганого У мене в Волі за 26 грн в місяц і інтернет 38МБ і соціальний стандартний пакет телебачення.
І не думаю що це так забагато. А за колективними антенами також треба було наглядати і не впевнений що вони так бі простояли. Але це відхиленні від теми
А до мене чи не кожен день на прийом приходять бабусі і дідусі ветерани, і плачуться і їм ообідно не лише за гроші, а за те що їх обманули. І раніше за 1 грн ставили антени майже всім одиноким пенсіонерам, а зараз лише тим, що стоять на надомному обслуговуванні в соцбезі, таким чином більшість пенсіонерів виявилась обманутою по повній - взагалі без пільг залишились.
> НЕРОЗУМІЮ НАВІЩО ТЯНУТИ ГУМУ?. щороку помирає 400 тис українців з ник 200 тис селян вони так і не змогли скористатися своїм правом на землю. і з цих 200 тис я впевнений мінімум 20 а то й 40 тис паїв переходять у державну власність так як її не успадковують.
Якщо мораторій продовжать до 2011 - то хай державі. Надіюсь вона (влада) тоді буде кращобю і розвиватиме фермерство, а не вся Україна перетивориться у 3-5 колосальних (чи хай навіть кілька десятків)латифундій (що належатимуть відомим особам - яким належить в Україні все інше цінне).
Сьогодні фермери (і я це краще знаю вас) в тяжкому фінансовому стані, і з "великими грошовими мішками" - абсолютно неконкурентноздаьтні, а тому їм дістанеться мізер - крохи за панського столу.
І земля стане не того, хто її САМ (ОСОБИСТО) оброблятиме - селянина чи фермера - а панів, а селяни - на панщину, та то, це ще буде велике щастя, якщо на панщину візьмуть, бо більшості селян і там місця не залишиться.
> Дак і зараз ніби коли арендували обіцяли городи орати, а вже потихоньку хочуть відмазатися бачите тракори великі на городі не розвернуться
Поки земля селянина, він ще може "качати права" - наприклад віддати землю в оренду іншому, наприклад фермерам (на згурівщині де фермерів багато, селяни цим і користуються). До того ж, якщо селянин малограмотний (та й менталітет) не той і продасть землю лише за копійки, то його син, який виросте в ринковій країні (і матиме інший менталітет) або сам може її оброблятиме (якщо держава з 2011 накінець почне підьтримувати фермерів і створювати умови для заохочення селян), або продасть за справжню ціну.
Я думаю, що мізерна державна підтримка фермерів - не лише результат обмеженого бюджету, але й цілком свідома політика, щоб чим менш селян залучились до обробітку власної землі - а були готові її здихатись.
І думаю все це робиться в інтересах "панів" - як помаранчевих так і голубих. (звичайно кожна із цих груп налдіється урвати собі побільше).
Чи обробляє Мостипан (хазяїн "ниви Переяславщини) який проживає в Канаді згурівську землю? ага - він тут пару раз на рік появляється.
Якщо дозволити продаж землі зараз - без належної підтримки і розвитку фермерства, щоб селянни могли не продавати землю, а ставати фермерами і обробляти землю - продаж - буде злочином проти українського селянства. Загарбанням землі не тими хто її може обробляти (фермерами і залученням чим більшої кількості селян у фнермерство) - а новоявленими "панами", які будуть сидіти по Канадах чи в Київських охвісах, а на полях будуть пахати безправні і безземмельні батраки.
Ви хочте цього - а я ні.
2007.01.10 | Раціо
А чому це землею мають володіти ті, хто її обробляє???
дідусь пише:>а новоявленими "панами", які будуть сидіти по Канадах чи в Київських охвісах, а на полях будуть пахати безправні і безземмельні батраки.
> Ви хочте цього - а я ні.
А в чому різниця між "безземельними батраками" і "земельними батраками"? Теперішні "земельні батраки" є так само безправними, плюс іще й позбавлені права продати чи купити землю.
Чому це Ви вирішили, що землею мають володіти ті, хто її обробляє? Тоді може й заводами мають володіти робітники, офісами - клерки, а адміністраціями - чиновники?
Зрештою, чому ж Ви самі продовжуєте розпоряджатися землею, якщо живете в Києві? Вас не обурює така несправедливість?
2007.01.09 | Стопудів
скупят за бесценок и все
они не могут купить землю за бесценок (1,5-2,5 тисяч грн за га) уже сейчас - денег уже сейчас не хватает.2007.01.09 | saha
Re: скупят за бесценок и все
это очень дешево. Потому как 1 ГА дает до 1000 грн прыбыли в год Доход в районе 2000 грн, 1000 это обработка. То есть окупаемость максимум 2 года .2007.01.11 | Михайло Свистович
Re: Причем это?
Предсказамус пише:> Если сейчас кто-то что-то мутит в обход закона, это лечится. Договор аренды тем и отличается от купли-продажи, что может быть расторгнут.
По-перше, всі мутять все по закону. Тому це не лікується. По-друге, угоди оренди навмисно складені так, що розірвати їх практично неможливо. Там просто є пункт, що в односторонньому порядку угода не розривається.
2007.01.11 | Предсказамус
Есть много решений
Михайло Свистович пише:> По-перше, всі мутять все по закону. Тому це не лікується. По-друге, угоди оренди навмисно складені так, що розірвати їх практично неможливо. Там просто є пункт, що в односторонньому порядку угода не розривається.
Если будет на то воля власти, вопрос решается, в том числе по подобным договорам (к примеру, в законодательном порядке).
2007.01.11 | Михайло Свистович
Re: Есть много решений
Предсказамус пише:>
> Если будет на то воля власти, вопрос решается, в том числе по подобным договорам (к примеру, в законодательном порядке)
І як саме, бо от в Ірпені воля влади по багатьом таким угодам є
2007.01.09 | saha
Re: И?
> В принципе согласен, но почему тогда № 1, а не № 2? Меньшее зло?> Я в с/х проблемах практически никакой, но "с точки зрения банальной эрудиции" понимаю, что сейчас у дедушек/бабушек скупят землю и потом ее уже не вернешь людям, работающим на земле.
А так єти бабушки и дедушки умрут нисчем и землю врядли кто то унаследуєт. Она достанется государству на шару а потом ее нашару у государства и заберут те самые люди. Та в случае продажи земли люди хоть доживут старость нормально. Они заслужили это, работой на этой земле. Чиатай посты выше.
> В итоге создается "класс" крупных землевладельцев? Нам именно этого не хватало для окончательного перехода к развитому феодализму...
Уже сейячас механизированные колоны арендуют подешевке 600-800 грн в год за пай в многих селах. А в случає продажи это до 10 тис дол что 100 доларов в месяц до пенсии.
2007.01.09 | Предсказамус
А цены откуда?
saha пише:> А в случає продажи это до 10 тис дол что 100 доларов в месяц до пенсии.
А почему 10 000 у.е., а не 100 грн.? Или Вы думаете, что появится рынок, который эти цены установит?
Не, он таки появится, но только тогда, когда у бабушек/дедушек все скупят по 100 грн.
2007.01.09 | saha
Re: А цены откуда?
http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1168345893&first=&last=
http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1168345526&first=&last=
При можливості куплі продажу землі буде можливість взяти кредит під цю землю. Дрібні фермери не дадуть дешевше скупити. Вони й самі не проти будуть прикупити.
2007.01.09 | Предсказамус
Когда были ваучеры, их тоже не собирались по 10 грн. продавать
Одно дело надежды продавцов, совсем другое - аргументы (включая не совсем законные) покупателей.2007.01.09 | saha
Ну если не совсем законные, то это и сейчас не останавливает
Во вторых сейчас уже есть люди(средний класс) которые могут помешать скупить задешево.Да в первую очередь будет так называема проблема сг земель кругом милионников, но для глухого селаэ это действительно выход. Но нельзя запретить продавать кругом милионников и разрешить в глухих селах. Я сторонник развития глухих сел. Да я понимаю что пригороде страна потеряет. Ничего задаром не берется. Но ничто никуда и не девается. Подумай пр остариков в глухих селах. Их паи просто достанутся государсту НА ШАРУ и попадут в руки мелких сельских чиновников. А так люди хоть на старости лет смогут нормально пожить.
2007.01.09 | Стопудів
у вас немає доступу до даних?
скільки продано, за скільки тощо? або скільки переведено в іншу категорію?2007.01.09 | saha
Ні
Я просто людина яка дуже близько знайома за проблемами глухих сіл Полтавщини та Київщини. Та землі на якій дійсно вирощують хліб. А не яку хочуть віддати під забудову(це мені не цікаво, тому що там така %%% рентабельність, що хоч буде мораторій хоч не буде її всерівно розікрадуть, так хоч при можливості продажу більше грошей отримаються власники, а при мораторію більше піде на хабарі та осяде в карманах ділків.)А земель сг призначення на багато більше чим тої землі яку хочуть забудувати. І її дійсно треба рятувати, щоб під неї могли взяти кредит і таке інше.
2007.01.09 | Стопудів
може, порадите когось для коментаря?
2007.01.09 | saha
Да наврядчи
загалну картину складава з розмов з простими людми, коли їздив до батьків. Цифри в плані, що скільки коштує можу уточнити, я називав середні цифри на літо цього року. Можна проїхатися Згурівським чи Яготинським районом думаю в фермерів можна взяти коментар і що вони думають з цього приводу. Але потрібно трішки представляти до якої категорії вони відносятся 1, 2 чи 3 описаних одному з постів вище.2007.01.09 | Lery
Re: Про глухі села Полтавщини та Київщини?
saha пише:> Я просто людина яка дуже близько знайома за проблемами глухих сіл Полтавщини та Київщини. Та землі на якій дійсно вирощують хліб.
А у Вас часом нема даних по глухим/вимираючим селам Київщини та наближених регіонів (звісно не у зоні радиактивного забруднення)?
Цікавлять гарні місця, віддалені від цивілізації, де можна створити щось на кшалт еко-поселення. -- Посприяти відновленню українського села.
2007.01.09 | saha
Будь ласка
с. Пасківщина.Київська обл. Згурівський район. 100 км до Києва. 2-2,5 години автобусом
Будинок цегляний, 2 кімнати, плюс сарай, інши присадибні пристройки.
6 сотокю , газ, асфальт. близько 2000$. Без газу можна купити за копійки і присадибна ділянка взагалі буде 40-50 соток. З газом і присадибною ділянкою в 30-40 соток близько 3,5 тис дол. Село не все газифіковане.
в селі близько 1200 мешканців
Рядом море таких сіл.
Полтавська обл. ново-санжарський район. Будинок і присадибна ділянка близько 30 соток від 500$ без асфальту і до 3,5-5, якщо є асфальт.
Біля села річка (2,5-3 км).
В аренду можна взяти 0,5 - 1 га типу під ведення господарства здається 10 чи 20 грн в рік в межах села. В селі 800 мешканців.
2007.01.09 | Lery
Щиро дякую!
2007.01.09 | дідусь
Re: Будь ласка
А якщо хочеться щоб поменше людей і більше приволля - то рекомендую Гензеровку чи Терлещину (там же на згуровщині). У Гензеровку здається і автобус ходить.А ближче до Києва можна пошукати у Войково, Круполях чи Софіївці.
2007.01.09 | saha
Re: Будь ласка
дідусь пише:> А якщо хочеться щоб поменше людей і більше приволля - то рекомендую Гензеровку чи Терлещину (там же на згуровщині).
Мали на увазі Тернавщину ???.
Взагалі приколько Турівка, Урсалівка(рядом велике болото, розділля для мисливця та рибака) Ходить маршрутка Богдан десь 2,5 години від Києва. квиток близько 10 грн
> А ближче до Києва можна пошукати у Войково, Круполях чи Софіївці.
2007.01.09 | дідусь
Re: Будь ласка
В Згурівці часто кажуть - "терлещина". Там на берегах болота можна було б вирити ставок і таку вілу зашарабанить.Щоб та земля була б трохи блище до Києва, їй би ціни не було.
2007.01.11 | Михайло Свистович
Re: И?
Предсказамус пише:>
> Я в с/х проблемах практически никакой, но "с точки зрения банальной эрудиции" понимаю, что сейчас у дедушек/бабушек скупят землю и потом ее уже не вернешь людям, работающим на земле.
> В итоге создается "класс" крупных землевладельцев? Нам именно этого не хватало для окончательного перехода к развитому феодализму...
Бабушки з дєдушками вже не працюють на землі. Старенькі вони. А якщо і працюють, то батрачать на голів колгоспів на своїх власних паях, які ці голови за безцінь взяли в них в оренду. Ахмєтову з Пінчуком земля і на фіг не потрібна, бо вона не дає бажаного для них прибутку. Якби олігархи хотлистати великими землевласниками, то вони стали б ними вже зараз. Але ментальність "хапнути вже" не дає їм скупляти масово землі навіть за 50 км від Києва, хоча через років 10 такм просто буятиме вигідне котеджне будівництво.
Так що на землі при існуванні ринку працюватимуть таки люди, які зможуть її обробляти. І це навряд чи будуть олігархи.
2007.01.11 | Предсказамус
Давайте я Вам свой ник уступлю?
Не будьте так категоричны, Ваши предположения ничем не лучше других, но Вы почему-то излагаете их, как установленный факт.Михайло Свистович пише:
> Так що на землі при існуванні ринку працюватимуть таки люди, які зможуть її обробляти. І це навряд чи будуть олігархи.
А возможное появление новых, с/х олигархов, Вы себе не представляете? Я легко представляю. До тех пор, покуда страна не живет в правовом поле, беспредел в земельных отношениях возможен любой, но в случае перехода права собственности последствия этого беспредела будут гораздо тяжелее.
2007.01.11 | Михайло Свистович
Дякую, мені свого імені та прізвища вистачає
Предсказамус пише:>
> А возможное появление новых, с/х олигархов, Вы себе не представляете? Я легко представляю.
Ніщо не заважало їм з"явитися вже, якби вони хотіли.
>
> До тех пор, покуда страна не живет в правовом поле, беспредел в земельных отношениях возможен любой, но в случае перехода права собственности последствия этого беспредела будут гораздо тяжелее.
Перехід права власності вже відбувається всюди аж бігом.
2007.01.09 | saha
Кстати что бы я запретил
так это продажу земель из гос резерва. А это на сегодняшний день около 40% все с\г земель. Цыфра с потолка. Но когда делили на паи то в госрезерве должно было оставатся 50% землы, думаю, что возле городов милионников и на приморье этого уже не осталось, но в глухих селах так и есть. около 50%2007.01.09 | дідусь
Re: Кстати что бы я запретил
Ну де ви взяли такі цифри?2007.01.09 | saha
Re: Кстати что бы я запретил
Полтавська обл. Новосанжарський район більше 50% в державній власності.2007.01.09 | saha
Про Згурівщину
ДІсно там менше томущо після Чернобильської трагедії в кожне село підселили по селу з зони відчуження. Тому в цих селах народу в 2 рази більше чим в середньому селі на Полтавщині. От тому там і майже не залишилося в держ резерві землі.2007.01.09 | Карт
Re: Кто интересовался вопросом продажи земли, разъясните незнающему
Як і Ви, я не спец у цих питаннях, але, маючи деякий досвід ріелтерської діяльності, повністю погоджуюсь із Saha і Стопудів. Вважаю, що затримка з продажем сприяє лише здійсненню фактичного захоплення земель, яке ніколи не припинялось.Щодо оренди. Уявіть собі, що орендарі (а це, як правило, не слабкі люди) вклали багато грошей в землю (поставили на землі нерухомість, проклали комунікації і т.і). Чи віддадуть вони потім це все безправному селянину?
Думаю, що господарям нашого світу не вистачає ще одного року, щоб вирішити для себе земельне питання остаточно.
2007.01.09 | Боровик
Можна розслабитись - вето подолано, дерибан продовжиться
2007.01.09 | saha
Список дерибанщиків
Зокрема, з Партії регіонів віддали свої голоси "за" 185 депутатів, із БЮТ – 120, "Нашої України" – 5, фракції Соцпартії – 31, комуністів – 20 та 6 позафракційних.2007.01.09 | дідусь
Re: Можна розслабитись - вето подолано, дерибан продовжиться
Цікава логіка у пана Боровика?Значить коли дозволять у селян за безцінь скупати землю (як скупили акції заводів) - то то значить буде не дерибан.
А якщо покищо зась (по крайній мірі у великих масштабах) - то то значить дерибан.
Пан Боровик не скаже скільки (який відсоток) української землі роздерибанено, за час дії мораторії
(ну і хай прикине заразом скільки матимуть земельні Пінчуки і Ахметови коли дозволять "недерибанити"..
От сківльки живу стільки дивуюсь - як люди можуть щиро казати на чорне - біле і навпаки.
2007.01.09 | saha
Re: Можна розслабитись - вето подолано, дерибан продовжиться
дідусь пише:> Цікава логіка у пана Боровика?
> Значить коли дозволять у селян за безцінь скупати землю (як скупили акції заводів) - то то значить буде не дерибан.
> А якщо покищо зась (по крайній мірі у великих масштабах) - то то значить дерибан.
А арендувати за копійки то не дерибан ???
> Пан Боровик не скаже скільки (який відсоток) української землі роздерибанено, за час дії мораторії
за час дії мораторію тільки в селі де мешкає мій батько
могли продати землю і скористатися грошима, наразі померли і землю не вспадковано і земля перейшла в держрезерв 30 осіб.
В селі мешкає 800.
це 900га. І тепер цією землею розпоряжаються клерки з сільської ради які собі задешево арендують і мають до 100 тис грн прибутку в рік.
Наймаючи тратор та комбайн в трудяг фермерів. А відмоляться їм обробити, то не продлять їм аренду і в них не буде на чому вирощувати.
Так що не треба ля-ля.
А через 5 років більше половини паїв буде в держ резерві і потім її спокойнісенько як в ночі криворіж сталь приберуть до рук. І ніхто не зможе й отямитись. Мораторій потрібен. Алет тільк ина продаж землі з ДДЕРЖРЕЗЕРВУ!!!!!!!!!!!!!!! А це майже половина всіх сг земель..
> (ну і хай прикине заразом скільки матимуть земельні Пінчуки і Ахметови коли дозволять "недерибанити"..
>
> От сківльки живу стільки дивуюсь - як люди можуть щиро казати на чорне - біле і навпаки.
Отож і я дивуюся. Але списую на незннання ситуації на місцях.
2007.01.09 | дідусь
Re: Можна розслабитись - вето подолано, дерибан продовжиться
І за скільки б продалои ці люди землюДо речі - назвіть село, в якому "пропало" 30 паїв.
Івсе ж до держави - то не так страшно, бо не вірю я що україна ніколи не стане нормальною країною, а значить прийжде час, що землею будуть розпоряджатись нормальні клерки.
А от як убога бабка продасть свої 3-4 га за мішок цукру і мішок муки (і буде рада), то то вже назавжди відійде до спритників.
То хай краще шахраї користуються тимчасово - чим шахрайськи привласнять - НАЗАВЖДРИ.
(З двох золо вибирають менше і те, що має шанс закінчитись, а в разі продажу - назавжди - і за безцінь).
2007.01.09 | saha
Re: Можна розслабитись - вето подолано, дерибан продовжиться
дідусь пише:> І за скільки б продалои ці люди землю
>
> До речі - назвіть село, в якому "пропало" 30 паїв.
Ливенське. Полтавської обл.
Може не 30, але точно більше 20.
> Івсе ж до держави - то не так страшно, бо не вірю я що україна ніколи не стане нормальною країною, а значить прийжде час, що землею будуть розпоряджатись нормальні клерки.
Блажен хто вірує.
> А от як убога бабка продасть свої 3-4 га за мішок цукру і мішок муки (і буде рада), то то вже назавжди відійде до спритників.
Фіг там. Мішок муки вона має зараз здаючи в аренду кожен рік.
Ціна за яку буде продано це десь 3-4 тис доларів за пай. на стартовому потім ціна до 10 дойде. В залежності від регіону.
> То хай краще шахраї користуються тимчасово - чим шахрайськи привласнять - НАЗАВЖДРИ.
> (З двох золо вибирають менше і те, що має шанс закінчитись, а в разі продажу - назавжди - і за безцінь).
2007.01.09 | Боровик
Re: Можна розслабитись - вето подолано, дерибан продовжиться
Спробую наскільки це можливо.> Пан Боровик не скаже скільки (який відсоток) української землі роздерибанено, за час дії мораторії
Розповім на прикладі свого села в якому я прописан.., вибачаюсь, зареєстрований.
За час дії мораторії десь біля 20% людей вже померли і їм зараз одинаково, та земля уже не їхня, так їхньою і не встигла побувати.
Стільки ж виїхало з села подалі.
Частину землі орендовано на 49 років за 5 копійок, так що ще дві третини селян швидше помре ніж матиме ту ніби то і свою землю.
З тієї чатсини землі, яка не переходила у власність того хто обробляє майже не виплачувались дивіденти власникам.
В навколишніх селах ситуація аж надто подібна, а є просто жахлива, коли майже вся земля орендована на 49 років місцевими баригами і селяни просто стали безземельними практично назавжди.
В одному сусідньому селі 95% землі орендовано одним чоловіком (звісно бувшим головою колгоспу) на ту ж вічність.
Все це призвело до того, що земля є наднеліквідним товаром, який неможливо ні продати ні купити і від цього вона здебільшого або нещадно експлуатується або заростає вже не бур*янами і ще не деревами, а кущами глоду та дикої яблінки і вже великий відсоток землі такий, що щоб довести його до ладу треба буде витратити більше ніж потенційна вартість тієї землі, тобто знецінення повне (ті хто хоч раз в житті корчували яблінку та глід знають про що я пишу).
Якщо ви міська людина то спробую пояснити вам на прикладі квартири. Уявіть собі, що ви маєте квартиру в м. Горлівка, а хочете мати в Харкові, бо ви там працюєте. При цьому закон забороняє купівлю-продаж.
Це призведе до того, що вам доведеться таки знімати квартиру в Харкові , що не означає, що ви зможете здати в Горлівці. Якщо таких як ви багато, то квартири в горлівці стають незаселеними і там потихенько починають протікати труби, заводяться пацюки, вибиваються вікна і так далі. Якщо колись іі буде закон про право продажі квартири, то ви вже її не продасте, бо квартира, що гнила кіька років не коштуватиме нічогісінького.
Тепер продовжуючи аналогію, хочу сказати, що від того, що є право на вільне розпорядження квартирами їх не скупив Ахметов за безцінь...
Щодо аналогії з промисловістю, що саме так була куплена, то навіть це грає на користь права продажу землі, бо вся промисловість саме і продавалась поза законами права вільно розпоряджатись майном.
Тепер множимо цю ситуацію на жахливе безробіття, відсутність доріг, комунальної інфраструктури, колоніальну природу економіки...
2007.01.09 | Shooter
Доречі, а чи не є заборона продажу землі антиконституційною?
Особливо це стосується присадібних ділянок.2007.01.09 | дідусь
Re: Доречі, а чи не є заборона продажу землі антиконституційною?
Назвіть статтю конституції, яка порушена мораторієм?До речі, згідно Конституції - земля - загальнонаціональне багатство, таким чином сам прордаж того, що є загальнонаціональним - є взагалі то сумнівним.
2007.01.09 | saha
Re: Доречі, а чи не є заборона продажу землі антиконституційною?
дивись перший десяток. Щось про те що права та свободи не можуть бути обмежені.Якщо до 2006 року можна продавати а після 1 січня 2007 неможна це є обмеженням моїх прав ???
2007.01.09 | observer
Стаття 41
"Кожен має право володіти, користуватися ірозпоряджатися своєю власністю, результатами своєї
інтелектуальної, творчої діяльності"
а для демагогів, котрі розповідають, що земля є винятково власністю народу існує стаття 14:
"Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно
відповідно до закону."
saha пише:
> дивись перший десяток. Щось про те що права та свободи не можуть бути обмежені.
стаття 22:
"При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних
законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і
свобод."
але це швидше стосується присадибних та дачних ділянок
> Якщо до 2006 року можна продавати а після 1 січня 2007 неможна це є обмеженням моїх прав ???
звичайно, що є. але хіба губським та тим хто він них годується є до цього діло?
2007.01.10 | saha
Re: Стаття 41
> звичайно, що є. але хіба губським та тим хто він них годується є до цього діло?Цим БЮТ остаточно втратив мою повагу:(. Єдине що їх може порятувати трішки це швидке рпийняття потрібних законів(ЛЮДИ ХТО ЗАЄ ЧОГО НЕ В,ИСТАЧЕЄ ?????;() і відміна мораторію вже навесні.
2007.01.10 | дідусь
Re: Стаття 41
А ви уважно прочитайте ту статтю.До речі, а як нащоь статті - де земля визнана загальнонаціональною.
Тоді по якому праву взагалі була здійснена приватизація?
2007.01.11 | Михайло Свистович
Re: Стаття 41
saha пише:>
> Цим БЮТ остаточно втратив мою повагу
І не тільки Вашу. Відірваній від народу Юлі (наслідок творення партії під особу), очевидно, невідомо, що за ці роки селяни, скуштувавши "земельного" життя та "ринкових" стосунків, вже не горланять як 15 років тому, що нашу землю скуплять, а ми підемо у наймити. Вони готові "йти у наймити" (стати найманою робочою силою) за нормальну зарплату, бо зараз "господарюють" (батрачать на власних же паях) за копійки. А тому навряд чи вони палко підтримають БЮТ своїми голосами.
2007.01.11 | saha
Про Полтавщину
Полтавщина в 2002 пыдтримала Мороза та СПУ тоді 22%(рекорд СПУ) проголосовало навіть з урахованням фальсифікацій. А в 2006 вже тільки 6% за бют більше 20. Все із-за любови Мороза до мораторію і обкрадання народу на селі. Тому що більшіть аграрного бізнесу було повязано з СПУ. Зараз перейшли до БЮТ. долю БЮТ на полтавщині можете передбачити самі.2007.01.10 | дідусь
Re: Стаття 41
observer> а для демагогів, котрі розповідають, що земля є винятково власністю народу існує стаття 14:
"Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно
відповідно до закону.
Для демагога обсервера зазначу, що субьєкт (народ) і окремі громадяни (як субьєкти) - це зовсім різні субьєкти і не одне й те ж саме.
І право власності суьбьєкта "народ" передбачає власність саме цього сукупного субьєкта.
Щоб обійти цю конституційну норму про власність народу і придумали обманку про право кожжного набувати і реалізовувати.
Право кожного (окремого громадянина) - це не право народу.
Але цього протиріччя в конституції, такі як ви помічати не хочуть.
До речі, у цитованій вами нормі конституції зазначено, що право реалізується відповідно до закону.
Частиною 6 статті 4 Закону України "Про власність визначено, що: "У випадках і в порядку, встановлених законодавчими актами
України, діяльність власника може бути обмежено чи припинено, або
власника може бути зобов'язано допустити обмежене користування
його майном іншими особами". Таким чином - мораторій є абсолютно легітимним".
> звичайно, що є. але хіба губським та тим хто він них годується є до цього діло?
Ага, а для пацана з чистими руками, куми якого аж пердять так рвуться за безцінь скупити все що ще залишилось в Україні - закон вже давно не писаний. Як і глибоко наплювати на майбутнє міліонів снелян і їх дітей. І нічого.
2007.01.11 | observer
Дуже цікаво
дідусь пише:> observer
> > а для демагогів, котрі розповідають, що земля є винятково власністю народу існує стаття 14:
> "Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно
> відповідно до закону.
>
>
> Для демагога обсервера зазначу, що субьєкт (народ) і окремі громадяни (як субьєкти) - це зовсім різні субьєкти і не одне й те ж саме.
> І право власності суьбьєкта "народ" передбачає власність саме цього сукупного субьєкта.
> Щоб обійти цю конституційну норму про власність народу і придумали обманку про право кожжного набувати і реалізовувати.
> Право кожного (окремого громадянина) - це не право народу.
Скажіть будь ласка, а право власності містить у собі право розпоряджатись об'єктом власності? Чи може народ чи його представник відчужувати те, що йому належить? Особливо, якщо про набувачів права власності прямо йдеться в Контитуції?
> Але цього протиріччя в конституції, такі як ви помічати не хочуть.
> До речі, у цитованій вами нормі конституції зазначено, що право реалізується відповідно до закону.
>
>
> Частиною 6 статті 4 Закону України "Про власність визначено,
Стаття 3 "Земельного Кодексу України"
"1. Земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами."
> > звичайно, що є. але хіба губським та тим хто він них годується є до цього діло?
>
>
> Ага, а для пацана з чистими руками, куми якого аж пердять так рвуться за безцінь скупити все що ще залишилось в Україні
Тобто Ви стверджуєте, що відміна мораторію зменшила б ціну, за яку б в селян купували землю, я вірно зрозумів Вашу глибоку думку?
2007.01.10 | дідусь
Re: Доречі, а чи не є заборона продажу землі антиконституційною?
Продажа була заборонена і 20062007.01.11 | observer
не була
дідусь пише:> Продажа була заборонена і 2006
для присадибних та дачних ділянок - не була
2007.01.09 | observer
Мораторієм займеться КС (л)
Заместитель главы Секретариата Президента Арсений Яценюк считает, что существуют правовые основания для обращения в Конституционный суд Украины в связи с продлением моратория на продажу земельhttp://proua.com/news/2007/01/09/183603.html
2007.01.09 | дідусь
Re: Мораторієм займеться КС (л)
Ти диви як припекло попаранчевим "землеробам", навіть рік не можуть зачекати2007.01.09 | observer
Якраз "землероби" ще рік і хочуть "почекати"
аби додерибанити найбільш ласі шматкисподіваюсь, що Ви бодай щось від них маєте, а не підтримуєте злодіїв на шару
дідусь пише:
> Ти диви як припекло попаранчевим "землеробам", навіть рік не можуть зачекати
2007.01.10 | дідусь
Re: Якраз "землероби" ще рік і хочуть "почекати"
observer> Якраз "землероби" ще рік і хочуть "почекати" аби додерибанити найбільш ласі шматки сподіваюсь, що Ви бодай щось від них маєте, а не підтримуєте злодіїв на шару
Пане обсервер, я розумію, що для вас все що хоче Ющенко - є божа істина, але ж ви здається не такий тупий як прикидаєтесь.
Є дві групи "землеробів - донецькі і помаранчеві і зараз відбувається переділ влади на користь донецьких, тому ппопаранчеві хапуги аж рвуться здійснювати невідкладно загарбання землі (покищо у них ще є влада), а голубим хапугам покищо вигідно за рік ще більше влади від помаранчевих собі перетягти, а потім, у зручніших умовах - дерибанити.
Українському селянину від цього ні холодно ні жарко - чиєю стане його земля згодом - Порошенка чи Ахмєтова і тим і лдругим на селянина наплювати - вони хочуть ще однієї такої милої халявної "прихватизації"Ю, яка вже здійснена в промисловості.
Я волів би, щоб земля залишилась у селлян, розвтивалось фермерство, а не пнанські латифундії з десятками-сотнями тисяч гектарів "панської" землі і мільйонами селян - "на землі чужій, не власній".
Тому вважа., що мораторій слід продовжити хоча б до 2011 року - коли буде новий президент і парламент (надіюсь ліпші) і які зможуть недопустити (чи хоч стримати) наглий і безпардонний грабунок селян про який мріють і голубі і помараннчеві мерзотники.
2007.01.10 | Lery
Re: Треба продовжити мораторій до 2011 року
дідусь пише:> Є дві групи "землеробів - донецькі і помаранчеві і зараз відбувається переділ влади на користь донецьких, тому ппопаранчеві хапуги аж рвуться здійснювати невідкладно загарбання землі (покищо у них ще є влада), а голубим хапугам покищо вигідно за рік ще більше влади від помаранчевих собі перетягти, а потім, у зручніших умовах - дерибанити.
> Українському селянину від цього ні холодно ні жарко - чиєю стане його земля згодом - Порошенка чи Ахмєтова і тим і лдругим на селянина наплювати - вони хочуть ще однієї такої милої халявної "прихватизації"Ю, яка вже здійснена в промисловості.
> Я волів би, щоб земля залишилась у селлян, розвтивалось фермерство, а не пнанські латифундії з десятками-сотнями тисяч гектарів "панської" землі і мільйонами селян - "на землі чужій, не власній".
> Тому вважа., що мораторій слід продовжити хоча б до 2011 року - коли буде новий президент і парламент (надіюсь ліпші) і які зможуть недопустити (чи хоч стримати) наглий і безпардонний грабунок селян про який мріють і голубі і помараннчеві мерзотники.
На мій погляд -- це найбільш мудра точка зору на питання власності землі.
Не треба квапитись, час все розставить на свої місця.
"Поспіх потрібен лише коли ловиш..." (с)
2007.01.11 | observer
ага, пропонуєте мораторій до 2011го
дідусь пише:> observer
> > Якраз "землероби" ще рік і хочуть "почекати" аби додерибанити найбільш ласі шматки сподіваюсь, що Ви бодай щось від них маєте, а не підтримуєте злодіїв на шару
>
>
> Пане обсервер, я розумію, що для вас все що хоче Ющенко - є божа істина, але ж ви здається не такий тупий як прикидаєтесь.
злив майже зараховано, "діду"
> Є дві групи "землеробів - донецькі і помаранчеві і зараз відбувається переділ влади на користь донецьких, тому ппопаранчеві хапуги аж рвуться здійснювати невідкладно загарбання землі (покищо у них ще є влада), а голубим хапугам покищо вигідно за рік ще більше влади від помаранчевих собі перетягти, а потім, у зручніших умовах - дерибанити.
> Українському селянину від цього ні холодно ні жарко - чиєю стане його земля згодом - Порошенка чи Ахмєтова і тим і лдругим на селянина наплювати - вони хочуть ще однієї такої милої халявної "прихватизації"Ю, яка вже здійснена в промисловості.
> Я волів би, щоб земля залишилась у селлян,
І? До чого тут мораторій чи його відсутність? Хто хоче продати - продасть ту землю і зараз, і ніякий мораторій цому не завадить. А хто хоче її обробляти - ніколи її не продасть.
Я б волів, щоб селянин сам вирішував що йому із землею робити - без порад добрих "дідусів" та злих обсерверів, не кажучі вже про губського з ахметовим.
2007.01.10 | Боровик
Re: Доречі, а чи не є заборона продажу землі антиконституційною?
Ця заборона є не стільки антиконстутуційною, скільки по людськи несправедливою вчергове до недоморених голодом селян.І несправедливо це як зі сторони влади так і зі сторони суспільства.
Селяни не отримали в спадок квартир, не отримали ні комунального сервісу ні комунальних полегшень.
Селяни зараз живуть в хатинах, які не можна вважати придатними до життя, палять дровами, не отримуь належної платні, навіть свою земельку не можуть збути.
Їхь штовхнули на перспективу - спитися чи покинути це село, не отримавши з цього навіть копієчки.
Мого дядька діда Данила за життя грабанули совіти, німці, знову совіти, а під кінець життя йому ніби віддали землю, адле так що він не зміг її взяти, так і помер не будучи до кінця впевненим де ж та його земля...
2007.01.10 | saha
Це вже може написати про мінімум 2,5 мл Українців
2007.01.10 | довірливий
Re: Доречі, а чи не є заборона продажу землі антиконституційною?
Боровик пише:> Ця заборона є не стільки антиконстутуційною, скільки по людськи несправедливою вчергове до недоморених голодом селян.
> І несправедливо це як зі сторони влади так і зі сторони суспільства.
> Селяни не отримали в спадок квартир, не отримали ні комунального сервісу ні комунальних полегшень.
> Селяни зараз живуть в хатинах, які не можна вважати придатними до життя, палять дровами, не отримуь належної платні, навіть свою земельку не можуть збути.
> Їхь штовхнули на перспективу - спитися чи покинути це село, не отримавши з цього навіть копієчки.
> Мого дядька діда Данила за життя грабанули совіти, німці, знову совіти, а під кінець життя йому ніби віддали землю, адле так що він не зміг її взяти, так і помер не будучи до кінця впевненим де ж та його земля...
Ти диви - про конституцію згадав. А злочинці при владі теж згідно ціє реформованної конституції.
2007.01.10 | дідусь
Re: Доречі, а чи не є заборона продажу землі антиконституційною?
По перше - виділити свуою частку у натурі (на полі) дядько міг би - якщо хотів).По друге, як на мене ваучерна приватизація і була задумана для того, щоб за безцінь державне майно перейшло у руки спритників (бо інакше довелось би продавати хоч за якісь гроші - які пішли б у бюджет). А через ваучеризацію заводи і фабрики перейшли считай даром у руки спритників.
Про аналогічне група навколопрезидентських шахраїв мріє і зараз.
2007.01.10 | шкіпер
А ещё надо у селян деньги отобрать...
... потому что они их всё одно пропьют. И сделать стерилизацию.2007.01.10 | saha
Люди поясніть поки ???
Керуючись інтересами пяниць і ледарів у нас будуть робить політику на селі?.В 33 ці пяниці і ледарі все забирали в селян, томущо совіти дали їм револьвери, В 90 п``яниці витягували зерно в сараях селян.
Я знаю історію у бабусі витягли з сіней(типу прихожії) 5 мішків зерна. Бабуся з горя повісилася:(.
Тепер кричать що ті пяниці і ледарі пропьють свою землю.
Да покі із-за десятка пяниць на село будуть страждати решта людей?.
Доречі давши позику пяниці 1000 грн а потім подавши до суду цю землю і пи мораторію забрати ще легше. Томущо так бі сусуд у нього купив її дорожче.
Вчора по 1+1 у Богатирьової бряли інтервью скільки у вас землі 0 соток, а у чоловіка у чоловіка 25 га.
Люди поясніть як в умовах мораторію можна придбати 25га? тільки черз тіньові схеми. Масимум що я знаю це успадковано 15 га. (4 батьків, чоловіка і дружини). Ще знаю що сімья живет то вних в сімєї 22 га
То про кого ж печуться народні депутати, продовжуючи мораторій.
Знаю сімю які забросила 6га томущо чоловік і дружина з різних сіл.
між селами далеко. Вони отримують щось там близько 1000грн в рік за паї. Переїхали до його батьків. там у них 9га.
Вони моглиб продати 6 ав одному і купити в іншому, а так....
На тих 6 наживаться кому не лінь
2007.01.10 | дідусь
Re: Люди поясніть поки ???
saha пише:> Керуючись інтересами пяниць і ледарів у нас будуть робить політику на селі?.
> В 33 ці пяниці і ледарі все забирали в селян, томущо совіти дали їм револьвери, В 90 п``яниці витягували зерно в сараях селян.
Тих пьяниць (33-го) уже давно на світі немає і теперішні за їх дії не відповідають.
І у пьяниць є діти - у чому вони винні?
І в чому винні тисячі пенсіонерів, які не пьяниці, але безграмотні і які і сьогодні можуть віддати по спадщині землю дітям, а так продадуть за копійки.
> Доречі давши позику пяниці 1000 грн а потім подавши до суду цю землю і пи мораторію забрати ще легше. Томущо так бі сусуд у нього купив її дорожче.
От ви і назвали справжню ціну землі за якою її отдерибанять у селян - і про це ви мрієте. А через позики не так просто бо не так багато землі відійшло за цим механізмом.
> Люди поясніть як в умовах мораторію можна придбати 25га?
25 га на правах оренди чи власності?
У нас так звикли казати і фермери - я маю 300га", хоча на справдлі він має лише не більше 50 га - інше то лише оренда.
І якщо Богатирьова незаконно прихватила 25 га, то з часом можна буде відібрати землю у неї, а от якщо законно за безцінь скупить 25 - чи 25000 га землі, то тоді вже - навічно.
2007.01.10 | saha
Re: Люди поясніть поки ???
дідусь пише:> saha пише:
> > Керуючись інтересами пяниць і ледарів у нас будуть робить політику на селі?.
> > В 33 ці пяниці і ледарі все забирали в селян, томущо совіти дали їм револьвери, В 90 п``яниці витягували зерно в сараях селян.
>
>
>
> Тих пьяниць (33-го) уже давно на світі немає і теперішні за їх дії не відповідають.
А ті що в 90х з сараїв пенсіонерів виносили хліб, велосипеди ???
Знаєте ще живі.
> І у пьяниць є діти - у чому вони винні?
Зазвичай немає. В кого є діти на яких можна покладати надію не пьють. Я не знаю таких що в селі пьють і в них є малі діти.
По друге можна прийнят ипостанову про продаж землі якщо є діти така сама як і при продажу квартир з приписаними дітьми, тільки через опікунську раду на таку постанову потрібно рівно година а не рік.
> І в чому винні тисячі пенсіонерів, які не пьяниці, але безграмотні і які і сьогодні можуть віддати по спадщині землю дітям, а так продадуть за копійки.
А чим винні пенсіонери діти яких громадяни Росії, Казастана, США і ту землю ніколи не успадкують ???
>
> > Доречі давши позику пяниці 1000 грн а потім подавши до суду цю землю і пи мораторію забрати ще легше. Томущо так бі сусуд у нього купив її дорожче.
>
>
> От ви і назвали справжню ціну землі за якою її отдерибанять у селян - і про це ви мрієте. А через позики не так просто бо не так багато землі відійшло за цим механізмом.
Не просто багато а дуже багато. Я якраз проти що відходило за таким механізмом. Є ще правила особистої гігієни. Я волів би чесно купитии.
>
>
>
> > Люди поясніть як в умовах мораторію можна придбати 25га?
>
>
> 25 га на правах оренди чи власності?
Власності.
> У нас так звикли казати і фермери - я маю 300га", хоча на справдлі він має лише не більше 50 га - інше то лише оренда.
> І якщо Богатирьова незаконно прихватила 25 га, то з часом можна буде відібрати землю у неї, а от якщо законно за безцінь скупить 25 - чи 25000 га землі, то тоді вже - навічно.
з Часом це коли ???
От намагалися відібрати піся ПР підприємства? І що крик, політичні переслідування, порушеня інвестиційного клімати, Прихід Єханурова і все спокійно.
Я невірю що можна колись буде відібрати.
2007.01.10 | saha
Про ваучери
Для людей які не працювали на виробництві, студентів і таке інше ваучер являв собою бумажку яку можна було використати тільки в туалеті або продати. На аукціони надії не було.Землю неможна порівнювати навіть з акціями трудового колективу. Томущо ти не можеш забрати свій "станок" з заводу. Землю це
РЕАЛЬНА
власність яку можна помацати і якщо не подобається один орендар віддати іншому, чого не можна було зробити ніз ваучерами ні з акціями. І тому таке порівняння не коректне. Порівняння коретне з квартирами. Багато квартир продали забезцінь ??? Навіть зараз я знаю не благополучні сім`ї в яких квартири пропивають. Але ж немає заборони на продаж квартири ???2007.01.10 | дідусь
Re: Про ваучери
Шановний якби ви знали скільки людей викинуто на вулицю (бо батько пропив квартиру). А скільки зарито десь у лісах (з Києва виїхав "продавець" - і нікуди не приїхав - пропав та й все).Навіть ще сьогодні, деякі порядні і обережні нотаріуси не хочуть з подібним звязуватись. На дверях одного мого знайомого нотаріуса ще й зараз висить оголошення - "особам, які виїзджають на ПМЖ до села - прохання - не турбувати". Жалко що таких нотаріусів мало.
Проте квартира - реальне майно - яким користуються і її ціну знають.
Землею більшість селян сьогодні не користуються - здаючи паї в оренду, тому реальної ціни і реальної вартості її не знають. А тому збуватимуть її за безцінь - як "непотрібну" а тому маловартісну.
2007.01.10 | saha
То я і питаю
Може і мораторій на квартири ввести ????Реальну ціну паям знають.
Це єдиний шанс виорать огород безкоштовно або по пільговій ціні.
А щотаке огород еляни знають такщо не треба ля-ля. Ніхто не каже що будуть пяниці продавать на шару землю. Але зараз Я в посту вище описав як ще проще в них землю забирають і порядні люди нічим не омжуть допомогти і втрутитися перекупии наприклад за більшу ціну.
2007.01.10 | Предсказамус
Кажется, разобрался. На деле это вечный спор либералы/социалы
Одна позиция заключается в том, что главное - частная собственность на средства производства (в данном случае землю), а дальше рынок сам вывезет. Причем есть ощущение, что судьба нынешних владельцев земли сторонников продажи интересует мало, зато очень интересует включение земли в рыночный оборот.Вторая позиция - требования гарантий для нынешних землевладельцев, а под этот шум - исключение земли из сферы рыночных отношений. По крайней мере, до появления проработанного законодательства, которое может "появляться" еще много лет.
Как по мне, так сегодня более привлекательна социальная позиция, ибо при нынешней власти продажа земли быстро перейдет в боевую стадию, причем в любом случае пострадают землевладельцы.
Одновременно не грех бы объяснить сторонникам продажи земли, что она возможна только после прихода к власти нормальных людей, не планирующих нагреть на этом руки.
2007.01.10 | saha
Re: Кажется, разобрался. На деле это вечный спор либералы/социал
Предсказамус пише:> Одна позиция заключается в том, что главное - частная собственность на средства производства (в данном случае землю), а дальше рынок сам вывезет. Причем есть ощущение, что судьба нынешних владельцев земли сторонников продажи интересует мало, зато очень интересует включение земли в рыночный оборот.
> Вторая позиция - требования гарантий для нынешних землевладельцев, а под этот шум - исключение земли из сферы рыночных отношений. По крайней мере, до появления проработанного законодательства, которое может "появляться" еще много лет.
> Как по мне, так сегодня более привлекательна социальная позиция, ибо при нынешней власти продажа земли быстро перейдет в боевую стадию, причем в любом случае пострадают землевладельцы.
А то что сейчас землевладельцы страдают?? Я знаю десятки людей которым жить осталось несколько лет. Землю их никто неунаследует сейчас им она дает 600-800 грн в год продать ее могли бы минимум за 10 000 грн.
И почеловечески дожить ? У них в доме нет газа, за хлебом им ити несколько километров с клюкой:(
> Одновременно не грех бы объяснить сторонникам продажи земли, что она возможна только после прихода к власти нормальных людей, не планирующих нагреть на этом руки.
Вопрос откуда у мужа Богатыревой 25га??? Если землю нельзя покупать ?
Это она сама про 25га в интервью сказала. Может мораторий и нужен чтобы черными схемами эту землю собирать ?
2007.01.10 | Предсказамус
Давайте скажем прямо.
saha пише:> Я знаю десятки людей которым жить осталось несколько лет. Землю их никто неунаследует сейчас им она дает 600-800 грн в год продать ее могли бы минимум за 10 000 грн. И почеловечески дожить ? У них в доме нет газа, за хлебом им ити несколько километров с клюкой:(
Доводя Вашу мысль до ее логического завершения: нужно землю, находящуюся сегодня у крестьян, отдать (в подавляющем большинстве) за бесценок людям, имеющим деньги и рычаги во власти. Тогда старики получает хоть что-то, а до нормальной продажи они могут просто не дожить. Правильно?
>> Одновременно не грех бы объяснить сторонникам продажи земли, что она возможна только после прихода к власти нормальных людей, не планирующих нагреть на этом руки.
> Вопрос откуда у мужа Богатыревой 25га??? Если землю нельзя покупать? Это она сама про 25га в интервью сказала. Может мораторий и нужен чтобы черными схемами эту землю собирать ?
Вас уже спрашивали, в собственности земля или в аренде. Напрягитесь и попробуйте понять разницу: аренда - на время (причем можно это время сократить), собственность - это навсегда (если сам не продаст).
Фактически Вы предлагаете, чтоб муж Богатыревой заплатил 5 тысяч долларов и получил свои 25 га уже без права их забрать?
2007.01.10 | saha
Re: Давайте скажем прямо.
Предсказамус пише:> saha пише:
> > Я знаю десятки людей которым жить осталось несколько лет. Землю их никто неунаследует сейчас им она дает 600-800 грн в год продать ее могли бы минимум за 10 000 грн. И почеловечески дожить ? У них в доме нет газа, за хлебом им ити несколько километров с клюкой:(
> Доводя Вашу мысль до ее логического завершения: нужно землю, находящуюся сегодня у крестьян, отдать (в подавляющем большинстве) за бесценок людям, имеющим деньги и рычаги во власти. Тогда старики получает хоть что-то, а до нормальной продажи они могут просто не дожить. Правильно?
Да я за мораторій рподажи земили государственной(поверте ее много).
ДА возможность продать людям имеющим деньги не обязательно рычаги власти. А не отдать ее задаром государсту.(как собственность государства уходит "стратегическому" инвестору мы все знаем).
У людей сейчас на счетах 9 млд $ думаю очень большая часть єтих денег может прити на земельный рынок.
Так что не за такую шару и будет отдан пай.
>
> >> Одновременно не грех бы объяснить сторонникам продажи земли, что она возможна только после прихода к власти нормальных людей, не планирующих нагреть на этом руки.
> > Вопрос откуда у мужа Богатыревой 25га??? Если землю нельзя покупать? Это она сама про 25га в интервью сказала. Может мораторий и нужен чтобы черными схемами эту землю собирать ?
> Вас уже спрашивали, в собственности земля или в аренде. Напрягитесь и попробуйте понять разницу: аренда - на время (причем можно это время сократить), собственность - это навсегда (если сам не продаст).
Собственность.
> Фактически Вы предлагаете, чтоб муж Богатыревой заплатил 5 тысяч долларов и получил свои 25 га уже без права их забрать?
да если это земля гдето в донецкой области под тереконами:).
Я за то что бы я мог заплатить 5001 дол перекупить эту землю.
Я за то чтобы за нне начали платить реальную цену.
В начале 90 квартира в киеве стоила 5 тис дол скольк остоит она сейчас???
Что все продали ???? тоже будет и с землей. Притом темпы роста цены будут очень быстрыми.
2007.01.10 | Предсказамус
Я знаю, что лучше быть богатым и здоровым, чем бедным и больным
saha пише:> Предсказамус пише:
>> Фактически Вы предлагаете, чтоб муж Богатыревой заплатил 5 тысяч долларов и получил свои 25 га уже без права их забрать?
> да если это земля гдето в донецкой области под тереконами:). Я за то что бы я мог заплатить 5001 дол перекупить эту землю. Я за то чтобы за нне начали платить реальную цену. В начале 90 квартира в киеве стоила 5 тис дол скольк остоит она сейчас??? Что все продали ???? тоже будет и с землей. Притом темпы роста цены будут очень быстрыми.
Кто Вам сказал, что Вы сможете перекупить землю у мужа Богатыревой?! Если б не знал точно, что живете в Украине, решил бы, что Вы сосед Ильи25. Это он думает, будто власть голубцов честная и порядочная, а Вы с чего так решили?
2007.01.10 | saha
Re: Я знаю, что лучше быть богатым и здоровым, чем бедным и боль
> Кто Вам сказал, что Вы сможете перекупить землю у мужа Богатыревой?! Если б не знал точно, что живете в Украине, решил бы, что Вы сосед Ильи25. Это он думает, будто власть голубцов честная и порядочная, а Вы с чего так решили?Это я алегорично так Что дам на бакс больше и хазяин продаст мне.
Сейчас существуют теневый способы переходов земли это никто не отрицает и кто ими пользуется ????
Поверьте это не порядочные люди. Я за то чтобы дать доступ порядочным людям к этому рынку. Вот и все. Мораторий нужен только для того чтобы завершить деребан земли кругом милионников. Потому что том рентабельность сумашедшая. В глухих деревнях мало что поменяется.
Я неворю в порядосную власть вообще и поэтому я на этом ыфоруме и помогаю чем могу власть воспитовать.
2007.01.10 | Предсказамус
Re: Я знаю, что лучше быть богатым и здоровым, чем бедным и боль
saha пише:> Это я алегорично так Что дам на бакс больше и хазяин продаст мне.
Такой большой, а в сказки верите.
Сначала самое "жирное" разберут за копейки Очень Большие Дяди. Потом то, что "похудее" - мелкие дяди, они же кумовья, братья, сватья, собутыльники и т.п. А вот когда участок земли не будет нужен даже участковому и уборщице сельсовета, можете приходить со своими 5001 долларами. Если захотите, конечно.
> Сейчас существуют теневый способы переходов земли это никто не отрицает и кто ими пользуется ????
Последний раз предлагаю разобраться в разнице между собственностью и арендой. Больше повторять не буду, просто перестану отвечать на постинги.
> Я неворю в порядосную власть вообще и поэтому я на этом ыфоруме и помогаю чем могу власть воспитовать.
Непорядочных воспитывать - время терять. Тогда уже лучше валить.
2007.01.10 | saha
Re: Я знаю, что лучше быть богатым и здоровым, чем бедным и боль
Предсказамус пише:> saha пише:
> > Это я алегорично так Что дам на бакс больше и хазяин продаст мне.
> Такой большой, а в сказки верите.
> Сначала самое "жирное" разберут за копейки Очень Большие Дяди.
Они и сейчас за копейки это делают.
И Я НЕ ВЕРЮ ЧТО КОГДАТО МОГУТ ЗАБРАТЬ. Предприятия уже забрали после ПР.
Власть реально повлиять законными методами на собственника не может а вот с государственной землей такое могут утворить.
>
> > Сейчас существуют теневый способы переходов земли это никто не отрицает и кто ими пользуется ????
> Последний раз предлагаю разобраться в разнице между собственностью и арендой. Больше повторять не буду, просто перестану отвечать на постинги.
Смотри постинг ниже как расходились лакоміе кусочки.
ТАк вот потом и скупались. И уже не важно 25 га под сг или под присадибнІми участками.
>
> > Я неворю в порядосную власть вообще и поэтому я на этом ыфоруме и помогаю чем могу власть воспитовать.
> Непорядочных воспитывать - время терять. Тогда уже лучше валить.
ДА может и до такого доживем .
2007.01.10 | Стопудів
а що таке державна земля?
Землі резерву? Хто ними розпоряджається? РДА?2007.01.10 | saha
Re: а що таке державна земля?
Так ними розпоряжаються місцеві ради.Проблем земель держ резерву це Козин.
Там ража змінила призначення(з сг на присадибні ділянки) і продала за безцінь.
Я проти такого. Я на довічний мораторій на такі продажі.
Я взагалі проти зміни з сг на що небуть крім заповідника, а заподідника взагалі ні на що мінять.
Коли паювали землі колгостпів. То 50% залишали в держвласності вцілому по країні. в середньму пай становить 2,7-3,5 га. В деяких вимираючих селах землі держрезерву більше 50% в деяких як от в Згурівському райцоні де уплотнили за рахунок чернобильців 0. з Земель резерву виділяли паї сільським лікарям, вчителям.
Рештою розпоряжається місцева рада. Зазвичай голова має вплив на всю раду(як Омеля в києві, ділиться нормально).
Що і відбулося в Козині голова і рада перевели землі резерву з сг в присадибні ділянки а потім (здається роздали місцевим "бомжам") а потім ті продали кому треба.
2007.01.10 | voyageur
Американські вчені, Біблія, Іван Франко про землю
Тут такі пильні адміністратори, що як щось толкове помістиш, то знищать одназу, ще й божаться, що форум ВІЛЬНИЙ.Вміщую погляд на недопустимість продажу землі однієї авторки. Вона має здоровий глузд подібно до Дідуся й опирається на думки американських економістів, Івана Франка й на Біблію. Що, розумію, тільки дратуватиме прибічників ідеї негайного знищення селянства й самої України як держави.
http://silskivisti.kiev.ua/7_003/STARTALL.HTM
Валентина МАСТЄРОВА
«Земля — основа держави. Землю не можна віддавати!»
Моде, хунський цар, 209 р. н. е.
Цар, який правив племенами хунну в Центральній Азії, не тільки так сказав, а й стратив своїх царедворців, які радили йому віддати частину пустелі в обмін на мир із ворогами. Я не знаю, чи знайомі з цим висловом тридцять провідних економістів США та інших країн світу (серед яких двадцять чотири професори і три лауреати Нобелівської премії в галузі економіки: Франко Модільяні, Джеймс Тобін і Роберт Солоу), але те, що вони такої ж думки, засвідчує їх відкритий лист тодішньому президенту Радянського Союзу Михайлу Горбачову. В ньому вони закликають зберегти суспільну власність на землю і формувати державні доходи за рахунок ринкової ренти за землекористування.
Ось уривок із цього унікального документа в перекладі з російської:
«Шановний пане президенте! Перехід Радянського Союзу до ринкової економіки значно покращить добробут його громадян. Ваші економісти засвоїли багато із досвіду країн, де ринкова економіка розвинена на тому чи іншому рівні. Ваші плани стосовно вільно конвертованої валюти, вільної торгівлі і приватизації підприємств, прибутковість чи збитковість яких буде залежати від рішень, що ухвалюватимуть самі підприємства, гідні всілякого схвалення. Але існує небезпека, що Ваша країна запозичить у Заходу такі особливості економіки, які заважають цим країнам процвітати в тій мірі, в якій вони могли б. Зокрема, є небезпека, що ви можете піти по нашому шляху, дозволяючи приватному сектору присвоїти більшу частину земельної ренти. Важливо, щоб земельна рента була збережена як джерело державних прибутків...»
У першому пункті першого розділу Земельного кодексу України сказано: «Земля — основне національне багатство». На жаль, цього національного багатства не сьогодні-завтра можуть позбутися українці, і воно опиниться в руках купки людей, які вже володіють основними багатствами нашої держави. І не тільки в них. Усупереч Земельному кодексу, який забороняє продаж земель сільськогосподарського призначення іноземним громадянам, вона продаватиметься їм на підставних осіб. Мені довелося побути в гущі цієї «кухні». Я знаю, яку велику зацікавленість проявляють іноземці до наших земель. Навіть середньої руки фермери Європи воліють більше господарювати на нашій землі, ніж удома. Глибоко помиляється той, хто вбачає благодійництво у найбільшому проекті Агентства США з міжнародного розвитку в Україні — Проекті підтримки приватизації землі в Україні. Він профінансував виготовлення майже чверті державних актів на право власності на землю сільськогосподарського призначення у 17 областях України. І не тому, що в американців зайві гроші. Поспішають вони, бо наші злиденні діди й баби так і не нашкребли б по 60 гривень на виготовлення державних актів на землю. А це надовго відсунуло б продаж землі.
Яким же багатством володіє український народ? Із 60,3 млн. га земельних угідь 41,8 мільйона гектарів — землі сільськогосподарського призначення і 10,4 млн. га — ліс. Небагато країн світу мають стільки і такої високої якості земель сільськогосподарського призначення, особливо в розрахунку на душу населення. Але маємо й «вітчизняні» мінуси. Нинішня реформа в аграрному секторі економіки — вже четверта за останні 130 років. Причому, як і свого часу колективізація, остання реформа здійснена непродумано, без необхідної законодавчої бази. Я сказала б — без грамотної законодавчої бази. Вчергове реформу здійснили без врахування життєво важливого соціального фактора перетворень. Селян, як і під час колективізації, «ламали через коліно», підманювали калачем господарювання на власній землі. А це виявилося діркою від бублика. Із 27 мільйонів гектарів, поділених на паї, від 70 до 85 відсотків селяни самі не обробляють. Ця земля, а також та, яку взагалі ніхто не орендує, перша у черзі на продаж. Причому за найдешевшими цінами.
Шість років тому відповідні державні органи підрахували, що ціна гектара української землі становить 8673 гривні. Тож розмір земельного ринку в державі сягає 40 мільярдів доларів. Але якщо врахувати реальну ціну землі, беручи до уваги ціни в Європі або хоча б ті, за якими вже продаються ділянки у Київській області та в Криму (по 5-10 тис. доларів за сотку), то виявиться, що український народ потенційно найбагатший у Європі. Але його, цей народ, уже вкотре хочуть пограбувати. Тож дехто з спритників устиг купити чималу кількість земельних сертифікатів на право приватної власності на землю. Платили за гектар від 600 до 2,5 тис. грн. А якщо врахувати, що більше половини землі перебуває у руках пенсіонерів, з яких 30 процентів не мають спадкоємців або вони живуть за межами України, то неважко передбачити, що це може змусити нужденних людей продати свою землю за копійки. Уже сьогодні торгівля землею ведеться широкомасштабно — по селах розвішано об’яви: «Куплю земельний пай».
Це рух права на земельну частку (пай), за якого земля не тільки успадковується, а й продається. Але як продається? Недавно вся Україна мала змогу побачити по телебаченню бійку у Київській міській раді, що сталася під час розгляду питань про розпродаж земельних ділянок. Кажуть, столиця внаслідок гендлювання землею недорахувалась у своєму бюджеті мільярдів гривень. А в маленькому райцентрі Талалаївка, що на Чернігівщині, лише завдяки одному рішенню сесії четвертого скликання Талалаївської селищної ради «недодано» місцевому бюджету 230316 грн. А ми дивуємося, чому не вистачає в місцевому бюджеті коштів на медицину, освіту та інші потреби.
«...Деякі економісти вважають, що для отримання державою земельної ренти достатньо простого продажу землі з аукціону. З цілого ряду причин це не найкраща ідея, — йдеться в уже згадуваному на початку цієї публікації листі. — По-перше, при великій кількості землі, яка повинна передатися у приватні руки, будь-яка спроба зробити це за короткий час призведе до надмірного зниження ціни. По-друге, особи, здатні використовувати землю якнайкраще, не завжди матимуть кошти для її купівлі. Щорічне ж збирання земельної ренти дасть змогу людям з обмеженими фінансовими можливостями отримати землю. По-третє, перепродаж земельних ділянок призведе до спекуляції. Великі прибутки, що не пов’язані з продуктивною працею, створять напругу і незадоволення в суспільстві...»
Далекоглядність авторів листа підтвердила українська дійсність. Абсолютна більшість громадян, що нині володіє земельними наділами, отримує прибутки нижче прожиткового мінімуму. Тобто це бідні люди, і вони не можуть купити землю для ведення сільськогосподарського виробництва. Навпаки, вони продаватимуть її, щоб поліпшити свій матеріальний стан. До того ж для формування об’єктивного ринку землі в Україні не існує удосконаленої методики її реальної економічної оцінки. Люди не володіють достовірною інформацією щодо цін. А сільськогосподарські підприємства, керівники яких краще зорієнтовані, через низьку прибутковість виробництва не спроможні купувати землю в тій кількості, яка давала б їм змогу ефективно господарювати.
Хто ж скуповуватиме завтра землю в Україні? Я вже сказала: ті ж олігархи, фінансові групи, що сьогодні володіють основними багатствами нашої держави. Концентрація великих земельних ресурсів у невеликих груп людей призведе до створення «латифундій» латиноамериканського типу з найманими працівниками. Зашкодити цьому на першому етапі скупівлі землі може хіба лише те, що не всі власники земельних паїв отримали державні акти, які підтверджують їхнє право власності.
Другими великими землевласниками стануть банки, коли земля буде віддаватися в заставу.
Нині зрима ще одна реальна небезпека — фінансові спекулянти скуповують землю не для того, щоб на ній працювати, а щоб вигідно перепродати. А це обов’язково позначиться на вартості сільськогосподарської продукції і спричинить інфляцію.
Наша земля — це 25 відсотків світових запасів чорнозему. Дехто з мудрагелів показує нам пальцем на Грузію, Молдову та Прибалтику, мовляв, повчіться у них, як розв’язувати земельні проблеми. Але питається: скільки ж у тієї Грузії сільськогосподарської землі? Приблизно стільки, скільки у нас городів навколо села. У Прибалтиці селяни беруть із задоволенням дюни з соснами, вирубують ліс, сплавляють у Німеччину, а потім заявляють, що у них нерентабельне господарство, мовляв, державо, забирай цю землю назад.
У Молдові ж цінується не так кількість землі, як масиви на схилах, бо там визначальною галуззю є виноградарство.
Щоб хоч трохи збагнути ситуацію, за якої в країні всією землею сільськогосподарського призначення розпоряджатимуться банки та олігархи, гляньмо на нинішню напругу з зерном в Україні, коли уряду величезними зусиллями доводиться стримувати вивіз його за кордон. Про яке гарантування продовольчої безпеки, підтримання макроекономічної рівноваги йтиметься, якщо держава втратить усі важелі впливу на виробника продукції?
Ми в усьому придивляємося до Західної Європи і США. Та ніяк не хочемо побачити, що там рух землі практично припинився: в обороті її лише 4-5 відсотків. Ми ж ніяк не визначимось, як і в яких напрямках має розвиватися наше сільське господарство. Уряд не має ні власної концепції аграрної політики, ні конкретної програми розвитку АПК, яка мала б силу закону. Верховна Рада перед Новим роком зробила українцям подарунок — ще на рік продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Але Президент поспішив заветувати цю ухвалу. Складається враження, що він дуже комусь зобов’язаний отим дерибаном землі.
Припустимо, цього разу Верховна Рада подолає вето, а що буде через рік? Земля в усі віки, в усіх країнах (окрім певного часу в Радянському Союзі) була у приватних руках. Та чи став світ від цього ситішим і щасливішим? Однак наші нинішні реформатори, поділивши землю на паї, добиваються, щоб вона стала предметом купівлі-продажу. Справжнім господарем землі має бути держава, тобто — за великим рахунком — народ. «Бо земля, — писав ще наш славнозвісний і мудрий Іван Франко, — на якій живе народ, повинна бути збірною власністю того народу. Се домагання оправдане, бо земля, на якій, по старій приказці, всі ми гості, не може й не повинна бути приватною власністю».
Наші президенти під час інавгурації кладуть руку на Біблію, присягаючи на вірність народові. Проте не завадило б їм хоч інколи зазирати у цю Священну Книгу, в якій є таке: «І сказав Господь Мойсею, що стояв на горі Синайській: «Земля не повинна ніколи продаватися навічно і не здаватися надовго в оренду, ібо — Моя земля!». Хіба це не заповідь нам?
2007.01.12 | Rurik
Cвята правда: Американські вчені, Біблія, Іван Франко про землю
Хоч цeй ваш постінг дeмонстративно ігноруєтся дискутуючoю публікою, я з ним повністю згідний. У Вeликобританіі приватизований кожeн клаптик, в сільских районах при дорогах нeма навіть узбіччя, відразу огорожа зліва і зправа, спробуєш йти пішки - в момeнті будeш збитий машиною.На відміну, в Штатах - красота! Нe рахуючи зeмeль, що є у власності штатів і доступні усім (ліси, гори, озeра, пляжі) кожeн муніципалітeт має своі рeзeрви. І як трeба прокласти шосe чи трубопровід або що, зeмля можe бути відчуджeна, навіть якшо на ній є споруди.
Уявіть собі в подібній ситуаціі українського пана, що навічно купив цю зeмлю. Ми бачили вжe в містах вулиці, навічно пeрeкриті для доступу звичайноі публіки. Тeпeр цe самe чeкає і значну частину мальовничих куточків України.
2007.01.12 | voyageur
Запитання: чи жиди приватизували землю в Ізраїлі?
В тім то й справа, що багато хто з цієї дискутующєй публіки мліє від слів "Америка" та "Європа" і втрачає здоровий глузд. Все, що прорече америка чи європа сприймається за аксіому.У багатьох це від того, що ніколи там не були, у інших від того, що крім музеїв та барів та іншого блиску на смаки туристів більше нічого там не бачили. Тому й не знають, яке то зло- приватна власність на те, що Бог був дав у довічне безплатне користування. І який то гріх робити гроші на дарованому.
Цікаво, як там в Ізраїлі, чи порушили наказ Ягве не приватизувати землю?
2007.01.12 | Михайло Свистович
Re: Запитання: чи жиди приватизували землю в Ізраїлі?
voyageur пише:>
> Цікаво, як там в Ізраїлі, чи порушили наказ Ягве не приватизувати землю?
А чому в Ізраїлі мають дотримуватися наказів Ягве?
2007.01.12 | voyageur
Re: Запитання: чи жиди приватизували землю в Ізраїлі?
Пане Свистовичу!Чи ви часом не з Одеси родом? Я ж чекав відповіді, а не запитання.
2007.01.12 | Михайло Свистович
Re: Запитання: чи жиди приватизували землю в Ізраїлі?
voyageur пише:> Пане Свистовичу!
> Чи ви часом не з Одеси родом?
Ні, не з Одеси.
>
> Я ж чекав відповіді, а не запитання.
У тому запитанні є відповідь.
2007.01.14 | voyageur
В Ізраїлі земля не продається, а орендується
Пане Свистовичу, Може і пеприємна вам, але правда така, як у заголовку.Пошук в Інтернеті дозволив знайти відповідь. Сіоністи, треба визнати, визначаються послідовністю. Заповіді Ягве виконуються в Ізраїлі буквально.
Отож читайте:
В Ізраїлі 80,4 відсотки належать урядові, 13,1 відсотками володіє Жидівський національний фонд - ЖНФ, і 6,5 відсотків є у приватній власності. ЖНФ було створено Жидівським сіоністським конгресом 1901 року для придбання земель з метою переселення жидів у Палестину. Земля, куплена ЖНФ, ніколи не продається, а надається лише в довготермінову оренду для створення кібуців та інших форм жидівських поселень.
1960 року прийнято Основний земельний закон Ізраїлю, згідно з яким землі, що належать державі й ЖНФ, визнано „землями Ізраїлю”. Адміністрацію „земель Ізраїлю передано Жидівській земельній Адміністрації, що може надавати землю лише в оренду.
А яку ж "правду" вони підсовують нам?
2007.01.15 | Михайло Свистович
Певно, там діють також й інші відмінні від українських закони,
які не допускають такої несправедливості у користуванні орендованою землею, як в Україні. Я б теж не проти, щоб в нас вона не продавалась за умови, що держава убезпечить громадян від зловживань. В тих же умовах, що склалися, краще дозволити вільний продаж землі.voyageur пише:
> Пане Свистовичу, Може і пеприємна вам, але правда така, як у заголовку.
Мені не може бути приємною чи неприємною ця правда. Бо мене зовсім не хвилюють земельні стосунки в Ізраїлі. Чужа країна, до якою я не маю особливої симпатії.
> Сіоністи, треба визнати, визначаються послідовністю. Заповіді Ягве виконуються в Ізраїлі буквально.
Прапор їм до рук.
>
> Отож читайте:
Навіщо? Я ж не маю наміру купувати чи орендувати там землю.
>
> А яку ж "правду" вони підсовують нам?
Не зрозумів. Вони що, брешуть, що в них земля продається?
2007.01.15 | толя дейнека
одночасно це є інструментом конфіскації земель в арабів
тобто брутального пограбування.зі Свистовичем на ці теми можете не говорити - він прикидатиметься дурником.
2007.01.16 | Михайло Свистович
Re: одночасно це є інструментом конфіскації земель в арабів
толя дейнека пише:> тобто брутального пограбування.
> зі Свистовичем на ці теми можете не говорити - він прикидатиметься дурником.
Зате з толею дейнекою можете говорити, якщо хочете посміятися. Він дурником не прикидатиметься. Він ним є.
2007.01.10 | saha
А тем временем
«Від продовження мораторію буде ще більший хаос, ніж від його скасування». – сказав Бродський, нагадавши, що за оцінками фахівців, наведеними в тижневику «Бизнес», лише в 2006 році через корупційні схеми було продано близько 2 млн га земель сільськогосподарського призначенняИ я думаю чт одеребанили землю в пригородах милиоников где от 3000$ за сотку. Умножим на 200 000 000 соток и получим цену вопроса?.
Я не могу представить себе эту сумму. Это получается 600 млд доларов.
150 Криворожсталей. ЗА ГОД.
2007.01.10 | Стопудів
бродський дещо перебільшив
"бізнес" наводив цифру 2,6 млн га, з яких "як мінімум" 1,3 - перевдені з "товарки" в "ОСГ" паїзгідно з даними держкомзему і експертів - близько 500 тисяч га було переведено
2007.01.10 | saha
Re: бродський дещо перебільшив
Стопудів пише:> "бізнес" наводив цифру 2,6 млн га, з яких "як мінімум" 1,3 - перевдені з "товарки" в "ОСГ" паї
а 1.3 так це точно земля в передмісті
>
> згідно з даними держкомзему і експертів - близько 500 тисяч га було переведено
Навіть 500 тис га це 150 млд доларів або 30 Криворіжсталей за рік.
2007.01.11 | Via
Продовжую мріяти про відкритий земельний кадастр
Продовжую мріяти про відкритий земельний кадастр. На сьогоднішній день цей земельний кадастр вже існує - як у паперовому, так і в електронному вигляді. Така собі величезна карта України, поділена на клаптики, кожний клаптик підписаний прізвищем власника. Дуже цікава інформація з огляду на те, що:1. Дуже цікаво дізнатись прізвища власників - рекордсменів (Богатирьова з 25 га там ліліпутом може виявитись)
2. Дуже цікаво дізнатись, де саме ще є нерозпайована земля - і чи справді там 50% державної залишилось, і чи справді 50% роздано на паї?
З огляду на результати по видачі паїв ще 5 років назад склалась така ситуація:
1. Колгоспникі, що отримали ті земельні сертифікати, справді потихеньку вимирають.
2. НЕКОЛГОСПНИКАМ на селі сертифікатів НЕ видавали. Тобто, ті, хто там живе і працює прибиральницею у магазині або вантажником на залізничній станціїї поряд з селом, паї отримати не могли - у чому вони провинились, незрозуміло, питання повисло у повітрі.
3. Протягом останніх 5 років продовжували дорослішати діти - та факт досягнення повноліття дітьми селян вже нікого не турбував - ну не могли вони бути колгоспниками апріорі, а те, що дорослими стали - їх проблеми.
4. Мешканці міст, які виїхали з сіл на заробітки, тим більше паями не наділялись. Сказано - кожний може взяти 2 га, але де саме - невідомо, бо кожна сільрада має право послати городянина. Або хабар голові сільради, або йди геть, Закон каже - "на території України", а Україна ж велика. Замкнуте коло.
5. Насправді земельних сертифікатів було видано аж ніяк не 48 міліонів, а десь 8-10 мільйонів. Решта населення тихцем визнана безземельною, не має права ані почитати Земельний Кодекс (дуже дефіцитна книга), ані глянути у Земельний кадастр (можна, але за дуже великий хабар). Нема інформації - нема шляхів вирішення, владі вигідна тиша й дерибан.
6. Ситуація дійсно дуже нагадує приватизацію промисловості - ваучери скуповували, Фонд держмайна брав шалені хабарі за інформацію про обїекти приватизації, перелік підприємств, що підлягають приватизації та стан продажу було опубліковано у вільний доступ лише тоді, коли було приватизовано 95% об'єктів. Те саме станеться з землею, якщо зараз Земельний кадастр буде недоступним для громадян.
Зрозуміло, що потрібна Земельна біржа - про неї ні жу-жу, влада мовчить, як риба. Хто, де і як саме продаватиме, нібито нікого не цікавить. Не буде біржи - будуть грабунки, це всім зрозуміло, однак всі мовчать, бо вже націлились грабувати.
І ще одна. Знаю такий приклад - у селі видали земельні ваучери колгоспникам ще у 2002 році, але ДОСІ ці селяни не знають, де саме їх паї - тобто, паї НЕ НАРІЗАЛИ. Отак-то. Тим, хто не вірить - можете поцікавитись, Малинський район Житомирської області.
Тобто, постає велике питання - знову продаватимуть папірці за 20 гривень бандитам? Бо ані землі, ані будь-яких засобів для обробки землі не мають - ще з 33 року І влада та ж сама - комуністична, і дії такі ж - "совети", що ще сказати
2007.01.11 | Боровик
Поправки
Via пише:> 2. НЕКОЛГОСПНИКАМ на селі сертифікатів НЕ видавали. Тобто, ті, хто там живе і працює прибиральницею у магазині або вантажником на залізничній станціїї поряд з селом, паї отримати не могли - у чому вони провинились, незрозуміло, питання повисло у повітрі.
Не зовсім так.
Треба розділяти майнові та паї на землю. Сертифікати на землю видавали за правилами-рекомендаціями, які встановлювалися райрадами, а сільради доводили ті рішення до кінця. Рішення були дуже різні. На прикладі мого району - землю розділили не між колгоспниками, а між тими хто проживав в селі на момент прийняття закону.
Люди, які не проживали в селі на момент прийняття закону подавали заяви на сільський схід. Селяни голосували по кожній людині окремо і ніхто з бажаючих не отримав навіть клаптика землі, хоча якби сільський схід проголосував, то дали б. Залишились ображені, є одна сім*я яка прожила все життя в селі, але на якийсь рік вони переїхали до міста...
А от майнові колгоспні паї розподіляли самі члени колгоспу і паї отримали тільки самі колгоспники в пропорції до власного стажу, навіть якщо хтось пропрацював всього 1 день. Вважаю, що це справедливо. Я працював в колгоспі, то отримав майновий пай, а землю не отримав, бо на момент прийняття закону не жив в селі. Мої батьки в колгоспі не працювали, але жили в селі, тому отримали земляний пай, але без майнового. Мати мала кілька місяців стажу, то щось отримала.
В сусідньому районі землю роздали тільки колгоспникам. Несправедливо ображеними залишились вчителі, бібліотекарі та інші..
> 3. Протягом останніх 5 років продовжували дорослішати діти - та факт досягнення повноліття дітьми селян вже нікого не турбував - ну не могли вони бути колгоспниками апріорі, а те, що дорослими стали - їх проблеми.
Це справедливо щодо майнових паїв.
> 4. Мешканці міст, які виїхали з сіл на заробітки, тим більше паями не наділялись. Сказано - кожний може взяти 2 га, але де саме - невідомо, бо кожна сільрада має право послати городянина. Або хабар голові сільради, або йди геть, Закон каже - "на території України", а Україна ж велика. Замкнуте коло.
Це так і частково справедливо, тому що міські жителі отримали квартири, які в рази і в сотні, а то і в тисячі разів цінніші, і з селянами не ділились.
> 5. Насправді земельних сертифікатів було видано аж ніяк не 48 міліонів, а десь 8-10 мільйонів. Решта населення тихцем визнана безземельною, не має права ані почитати Земельний Кодекс (дуже дефіцитна книга), ані глянути у Земельний кадастр (можна, але за дуже великий хабар). Нема інформації - нема шляхів вирішення, владі вигідна тиша й дерибан.
Проблеми є тільки там де земля дуже вартісна, біля великих міст, а от в глухих селах кадастри доступні, земля нікому нафіг не потрібна.
> 6. Ситуація дійсно дуже нагадує приватизацію промисловості - ваучери скуповували, Фонд держмайна брав шалені хабарі за інформацію про обїекти приватизації, перелік підприємств, що підлягають приватизації та стан продажу було опубліковано у вільний доступ лише тоді, коли було приватизовано 95% об'єктів. Те саме станеться з землею, якщо зараз Земельний кадастр буде недоступним для громадян.
>
> Зрозуміло, що потрібна Земельна біржа - про неї ні жу-жу, влада мовчить, як риба. Хто, де і як саме продаватиме, нібито нікого не цікавить. Не буде біржи - будуть грабунки, це всім зрозуміло, однак всі мовчать, бо вже націлились грабувати.
>
> І ще одна. Знаю такий приклад - у селі видали земельні ваучери колгоспникам ще у 2002 році, але ДОСІ ці селяни не знають, де саме їх паї - тобто, паї НЕ НАРІЗАЛИ. Отак-то. Тим, хто не вірить - можете поцікавитись, Малинський район Житомирської області.
Тоді це незаконно чи просто порушені права. В усіх випадках що я знаю, люди знають де їх землі і як забиті кілочки по периметру. До речі, тут виконавча влада країна мала б проконролювати за тим, щоб не залишилось такої земельки що тільки на папері.
> Тобто, постає велике питання - знову продаватимуть папірці за 20 гривень бандитам? Бо ані землі, ані будь-яких засобів для обробки землі не мають - ще з 33 року І влада та ж сама - комуністична, і дії такі ж - "совети", що ще сказати
З тих проблем, що я знаю, є:
1. Паї роздавали так, що страждали або справедливість, аюо доцільність. Переважно сільську землю ділили на рівні паї, а потім витягували лотерею. Справедливо, але рождичі чи сусіди отримували землю в різних кінцях сільського поля.
2. Землю паювали в залеждності від якості. Так всі селяни отримали по кілька соток землі що підмокає, кілька соток сіна, кілька соток кам*яної.
3. Навіть одна сім*я зараз володіє 5-ма і більше клаптиками.
5. Як наслідок - тисяча гектарів розділена на клаптики, кожен з них не досягає 2Га. Нема механізму продажу, передачі чи обміну. Це погано, бо майже неможливо зібрати бажаючих сформувати все в одне поле певного розміру, для якого появиться сенс його обробляти. Навіть погані поля під пасовисько неможливо отримати як одне ціле. З агротехнічної точки зору це погано, бо ці клаптики, що обробляються є джерелом розплоду бур*янів, шкідників та всіякої зарази.
Консервація того що є є вкрай негативним чинником.
2007.01.11 | saha
Re: Поправки
> 5. Як наслідок - тисяча гектарів розділена на клаптики, кожен з них не досягає 2Га. Нема механізму продажу, передачі чи обміну. Це погано, бо майже неможливо зібрати бажаючих сформувати все в одне поле певного розміру, для якого появиться сенс його обробляти. Навіть погані поля під пасовисько неможливо отримати як одне ціле. З агротехнічної точки зору це погано, бо ці клаптики, що обробляються є джерелом розплоду бур*янів, шкідників та всіякої зарази.> Консервація того що є є вкрай негативним чинником.
Додам ще для тих хто розказує про абстракних дітей, абстракних пяниць. Які будуть обробляти паї.
Один пай обробляти не вигідно. навіть якщо ви зберете 35 ц з га пшениці то це близьк 10т продасте по 600 грн за тону якщо повезе отримуємо 6000грн в рік . або 500грн щомісяця і це без видатків.
Краще діло з овочами там більший дохід але там і продати складніше.
Такщо в обробіток одного паю серед поя я не Вірю.
2007.01.11 | Безробітний
Не разобрались...
Внешний шум вокруг купли/продажи земли, вопли про "эффективность" и обязательность частной собственности на с/х земли - это маскировка и дымовая завеса ...На деле прооисходит то же самое, что и с приватизацией промышленных предприятий. Происходит однократное невозобновляемое необратимое отчуждение производительных сил и трудовых ресурсов в пользу "немногих избранных". Причем деловых, моральных, культурных качеств тех "избранных" явно недостаточно не только для развития отчужденных производительных сил, но и для поддержания доприватизационного уровня эффективности производства.
В теме много прозвучало мыслей насчет неэффективности с/х производства при условии не-частной собственности на землю.
Неправда это. В Нидерландах и в помине нет частной собственности на с/х землю, но с/х Голландии никак нельзя назвать неэффективным.
Далее...Насчет "больших" денег, которые якобы смогут получить селяне, продав свои паи. Та же самая ложь была прокручена при приватизации промышленных предприятий. Много получили работники приватизированных предприятий, не говоря уже об учителях или врачах?
Вот столько же получат и селяне, живущие вдали от городов и трасс.
Насчет стоимости гектара "самого лучшего в мире чернозема". Стоимость с/х земли, на которой выращивают пшеницу (к примеру),в первую очередь определяется урожайностью.
Вот небольшой пример. Центральная Мексика, поливная земля, два раза в год убирают пшеницу, урожайность - 10 т с гектара при каждом сборе. Пшеницу выращивают исключительно ценных и сильных сортов (рыночная цена тонны такой пшеницы процентов на 80 превышает стоимость той пшеницы, которую выращивают "на самых лучших в мире землях"). То есть рыночная цена выращенной на гектаре такой земли пшеницы за год НА ПОРЯДОК превышает цену той пшеницы, что можно вырастить за год на гектаре "самого лучшего в мире чернозема".
Рыночная цена гектара поливной земли в Мексике- около 8 тыс долларов. Неужели гектар украинской земли, предназначенный под пшеницу, будет стоить столько же или сравнимо???
Земля в тех селах принадлежит мелким фермерам, каждый имеет в среднем по 10-15 га. Обрабатывают землю люди, которым под 60 или за 60. В тамошних селах живут в основном женщины и дети - все мужчины трудоспособного возраста (17-50 лет) работают нелегально в США в высокодотируемом американском с/х.
Замечу, что ни теплая одежда, ни отопление в тех селах не нужны - под Новый Год можно ходить в рубашке с коротким рукавом.
О каких же перспективах мелких фермерских хозяйств в Украине можно говорить при таком раскладе???
Перспективу в таких условиях имеют только крупные с/х предприятия, обрабатывающие сотни гектаров земли. Приватизация земли в Украине приведет к образованию латифундий, где большинство сельского населения окажется в батраках.
То есть возникнут такие же крупные с/х предприятия как и советские колхозы. С одним только исключением - колхоз (при разумном председателе) нес солидарную с государством ответственность за уровень школьного образования и медицинского обслуживания, доплачивал и поддерживал учителей и врачей. А вот латифундист украинского разлива скорее всего пошлет всю соц. сферу куда подальше.
Колхозное село позволяло обеспечивать условия для проживания трети населения Украины. Будущие украинские латифундии не обеспечат проживание и 10% населения.
Что будет с остальными? Праздный вопрос - остальные частично вымрут за ненадобностью, а частично создадут вокруг крупных городов пояса-гетто, где животная борьба за выживание приведет к невиданной массовой человеческой деградации.
2007.01.11 | Михайло Свистович
Хіба хочеш ціквитись? Мусиш.
Предсказамус пише:> Борьба за продажу с/х земли идет уже не первый год, причем не совсем понимаю резон сторонников этой продажи. Ведь очевидно, что в нынешней ситуации получится ваучерная приватизация 2, со всеми вытекающими последствиями.
Ваучерна приватизація вже йде. Причому у самий невигідний саме для селян спосіб. Бо законодишлодавці, ніби заборонивши прямий продаж землі, залишили дірки в законі, які дозволяють цю землю захапати. Оскільки юридично неграмотному та зайнятому роботою селянину самому цю схему провернути важко, це роблять покупці за нього. А тому включають свої витрати (на хабарі, послуги юристів тощо) в ціну і взагалі створили таку ситуацію, щоб дорого селянин землю продати не зміг. Бо таких покупців зі схемами значно менше, ніж, якби земля вільно продавалась. Бо багато тих, хто міг би купити землю, також достатньо зайняті, щоб відволікатися на довгограючі схеми. Натомість ті, хто спеціалізується на цьому, мають "вільні" гроші. Часто ці гроші "вільні" тому, що вони просто крадені чи зароблені на інших грошових схемах. Бізнесом ці перекупники займатися часто не вміють. А тому без проблем можуть почекати, поки землю можна буде продавати і легко міняти цільове призначення. Все одно підйом становить десятки разів. Хоча вони і зараз її продають. Дорого. А якби був ринок, перекупники не змогли б тримати такі високі ціни.
Змінити цільове призначення землі дуже важко. Але для тих, хто має гроші, зв"язки і хабаролюблячих знайомих, це не є великою проблемою. Наприклад, з перших днів влади такого собі мера Мирослави Свистович до неї, тримаючи схему і гроші в кишені, безперервно підвалювали дяді, щоб змінити цільове призначення викуплених ними с/г паїв у заплаві річки Ірпінь, щоб там розпочати багатоповерхове і котеджне будівництво (через це в Ірпені і ведеться проти неї війна з усіх боків). Просили лише слова "Так!" Все інше (оформлення, голосування депутатів, юридичні тонкощі) брали на себе і готові були, віддавши гроші, надіслати цілу команду юристів на допомогу з готовою схемою.
Таким чином найкращі с/г землі вже скуплені і не належать первинним власником, але скуплено за безцінь ще не все, тому потрібен ще час, який їм ВР люб"язно надала.
2007.01.11 | Віктор Уколов
Перепрошую за оффтопік, так може треба було погодитися?
Михайло Свистович пише:>Наприклад, з перших днів влади такого собі мера Мирослави Свистович до неї, тримаючи схему і гроші в кишені, безперервно підвалювали дяді, щоб змінити цільове призначення викуплених ними с/г паїв у заплаві річки Ірпінь, щоб там розпочати багатоповерхове і котеджне будівництво (через це в Ірпені і ведеться проти неї війна з усіх боків). Просили лише слова "Так!" Все інше (оформлення, голосування депутатів, юридичні тонкощі) брали на себе і готові були, віддавши гроші, надіслати цілу команду юристів на допомогу з готовою схемою.
Виставити ту заплаву на аукціон і хай купують, і хай будуються. Зрештою місто навіть якщо і не виграє, так не програє ж.
2007.01.11 | Михайло Свистович
Re: Перепрошую за оффтопік, так може треба було погодитися?
Віктор Уколов пише:>
> Виставити ту заплаву на аукціон і хай купують, і хай будуються.
По-перше, це будівництво означатиме кінець Ірпеню, по-друге, як можна виставити на аукціон землю, яка тобі не належить (це - викуплені наприклад банком "Надра", людські паї).
2007.01.11 | saha
Я так розумію
Предсказамус, Уколов, дідусь не вкурсі в яких обємах йде скупка землі зараз. Вони думають що то просто депутати граються і арендують землю.2007.01.11 | observer
Не будьте наївні
якщо щодо> Предсказамус,
а Ваше припущення скорше за все вірне, бо спочатку спрацьовує "Юля зажди права", і лише потім "разберусь, продолжим. Не люблю голословной болтовни"
а от щодо
> Уколов,
- чудово все знає, але відстоює честь мундира. працівник БЮТу бо
> дідусь
судячі з усього дуже плотнєнько працює із землею по нинішнім схемам
все це НМСД, звісно
та й взагалі, "незнання законів..." etc. достатньо зайти в гугль і набрати "продам землю", "перевод из ОСГ" - щоб зрозуміти масштаби нинішнього тіньового ринку. було б бажання
saha пише:
> Предсказамус, Уколов, дідусь не вкурсі в яких обємах йде скупка землі зараз. Вони думають що то просто депутати граються і арендують землю.
2007.01.12 | Віктор Уколов
Я справді не в курсі. Але ж можу припускати
що земельних паїв викуплено дуже багато. От тільки не можу збагнути, яким чином тут допоможе легалізація вже здійсненого пограбунку селян?Тобто є багато зацікавлених у тому щоб легалізувати все, що вони незаконно у селян придбали. Це факт. Ви пропонуєте їм допомогти і просто дозволити торгівлю с/г землею?
А може краще примусити їх доплатити тим, кого вони об"єгорили за копійки скупивши гектари? Де справедливість - адже мова йде про тих, хто купивши с/г землі навіть не збирався їх обробляти. Ніби не можна було купити землі запасу, ніби вони всі забудовані уже.
2007.01.12 | saha
Re: Я справді не в курсі. Але ж можу припускати
Віктор Уколов пише:> що земельних паїв викуплено дуже багато. От тільки не можу збагнути, яким чином тут допоможе легалізація вже здійсненого пограбунку селян?
>
> Тобто є багато зацікавлених у тому щоб легалізувати все, що вони незаконно у селян придбали. Це факт. Ви пропонуєте їм допомогти і просто дозволити торгівлю с/г землею?
Ні я просто хочу щоб закони виконувались. Зараз є закон про нецільове використання землі. А також за розведення буряну. Читайте КК. Тобто якщо купис сг землю будинок там будувати не можеш.
А якщо не обробляєш, то можуть і забрати з штрафом. Це вже є. Тільки ніхто не виконує.
Я не проти мораторію на зміни призначення використанян і не проти віднести це до компетенції ВР, якщо треба десь побудувати дорогу чи міст.
У мене є замовник. Він купив за кілька мільонів доларів землю в США на узбережжі океану. Доречі в них заборонено ближче 100 до океану продавати землю. Це народна власність. Але прикол не втому.
Так от він повинен там протягом півроку почати будівництво і не буду брехати(непамятаю які) але є кінцеві терміни досить жорсткі. А також вимоги до кольорової гами, присутності димоходу та його товщини. Це щоб не псувало загальний вид. От що таке цільове використання і це в ліберальній країні. Я не проти таких правил у нас. Але то що робить БЮТ це велика ХУ.Н.
>
> А може краще примусити їх доплатити тим, кого вони об"єгорили за копійки скупивши гектари? Де справедливість - адже мова йде про тих, хто купивши с/г землі навіть не збирався їх обробляти. Ніби не можна було купити землі запасу, ніби вони всі забудовані уже.
Цю дурість навіть коментувати не можливо.
2007.01.12 | Михайло Свистович
Re: Я справді не в курсі. Але ж можу припускати
Віктор Уколов пише:> що земельних паїв викуплено дуже багато. От тільки не можу збагнути, яким чином тут допоможе легалізація вже здійсненого пограбунку селян?
>
> Тобто є багато зацікавлених у тому щоб легалізувати все, що вони незаконно у селян придбали. Це факт. Ви пропонуєте їм допомогти і просто дозволити торгівлю с/г землею?
Їм не потрібна ніяка легалізація. Ці паї вони здобули законно.
>
> А може краще примусити їх доплатити тим, кого вони об"єгорили за копійки скупивши гектари?
Яким чином?
2007.01.12 | дідусь
Re: Перепрошую за оффтопік, так може треба було погодитися?
Михайло Свистович пише:> По-перше, це будівництво означатиме кінець Ірпеню, по-друге, як можна виставити на аукціон землю, яка тобі не належить (це - викуплені наприклад банком "Надра", людські паї).
Михайле - яким чином "Надра" викупила паї - якщо діє мораторій.
Якщо знаєте, як?
2007.01.12 | Михайло Свистович
Re: Перепрошую за оффтопік, так може треба було погодитися?
дідусь пише:>
> Михайле - яким чином "Надра" викупила паї - якщо діє мораторій.
Тут же наводили схеми у гілці.
2007.01.11 | Мтм
Будет страна крупных латифундий и фавел
поляки ввели мораторий на продажу земель иностранцам (при этом у них небыло такой "трансформации" сельского хозяйства, как у нас)во многих странах ЕС есть ограничения на продажу даже недвижимости иностранцам
при том, что творится у нас, продажа земли состоится быстро и болезненно, причем если штурм рынка в Днепре освещался в прессе, то как будут укрупнять наделы плантаторы в областях, не узнает никто. Если сейчас нищий крестьянин имеет хотя-бы огород, то что-он получит - фантики? Пусть сначала сделают цивилизованным рынок недвижимости, а потом трогают землю.
Прогноз - разрешить свободную продажу земли сейчас - это получить в скором будущем ситуацию, когда два-три человека в области владеют 90% всей земли. Это если конкуренция "по украински". Если конкуренция более "честная", то западные деньги скупят все. Земля такой же стратегический ресурс, как нефть. Денег на западе много, а вкладывать не куда (посему немцы не могут например покупать землю в Польше, бо скупят все). Что делать с людьми, даже не всех батраками возьмут, в Сибирь ехать осваивать новые земли? Что-то было такое на Украине во время Столыпина.
И что даст простому крестьянину и селу продажа земли? Они то ее могут купить??????те, кто обрабатывает????
2007.01.11 | saha
Re: Будет страна крупных латифундий и фавел
Давайте не будемо мішати. Мухи окремо котлети окремо.Мтм пише:
> поляки ввели мораторий на продажу земель иностранцам (при этом у них небыло такой "трансформации" сельского хозяйства, как у нас)
Против выделенного никто и сейчас не протестует. У нас тоже нельзя. Земельным кодексом запрещено, а не только мораторием. Хотя я бы запретил еще компаниям с иностранными инвестициями больше 30% например. Тоесть компаниями которые могут контролировать граждани не Украины непосредственно или через цепочку компаний.
>
>
> во многих странах ЕС есть ограничения на продажу даже недвижимости иностранцам
А это тут причем ????
>
>
> при том, что творится у нас, продажа земли состоится быстро и болезненно, причем если штурм рынка в Днепре освещался в прессе, то как будут укрупнять наделы плантаторы в областях, не узнает никто.
От нифига.
Розкажу одну историю. Дело было летом этого года.
В деревне где сейчас живет мои родители. Большенство паев арендует крупная компания. Так вот в 2 года назад бы подписаны договора по аренде по которым компания обещала.
дават 1 тону зеновых(пшеница, ячмень, кукуруза ну там типа пшеницы не меньше 300 кг и так далле это не важно)
плюс орать и молотить на огородах.(20 соток безплатно остальное типа по цене дизтоплива до 2га)
Так вот летом они хотеле перевести это все на денежный расчет типа 1 тис грн.
Вас там небыло минимайдан в натуре, только с вилами и граблями Вначале возле сельсовета потом поход к месному офису компанни. Представитель компании еле людей успокоил, съехав с темы что это мол не обязательно а для тех кто хочет мол может заключить новый договор, мол вы не разобрались. Народ какраз розобрался потому что в соседнем селе так сделали. Народ сразу не прошарил а потом когда понял что ох обули сейчас судятся.
Если сейчас нищий крестьянин имеет хотя-бы огород, то что-он получит - фантики? Пусть сначала сделают цивилизованным рынок недвижимости, а потом трогают землю.
А счего вы взяли что огород продвать будут ????.
>
> Прогноз - разрешить свободную продажу земли сейчас - это получить в скором будущем ситуацию, когда два-три человека в области владеют 90% всей земли.
Гонево денег не хватит у трех человек.
Это если конкуренция "по украински". Если конкуренция более "честная", то западные деньги скупят все.
смотри выше.
>
> И что даст простому крестьянину и селу продажа земли? Они то ее могут купить??????те, кто обрабатывает????
Те кто хотят обрабатывать какразх купить сейчас и не могут:((( смотри ветки выше.
2007.01.11 | Мтм
Re: Будет страна крупных латифундий и фавел
с вилами можно выступать на своей земле, а если это земля плантатора, то он вряд ли туда пустит протестовальщиков.Для введения продажи земли нужно обоснование. Со стороны крестьян его нет. Крестьяне не требуют продажи земли, она у них есть.
Значит это выгодно кому-то другому.
И куда девать будете тех, кто лишится земли????? За 10 тис. дол. они купят хорошую квартирку в Киеве?
> > Прогноз - разрешить свободную продажу земли сейчас - это получить в скором будущем ситуацию, когда два-три человека в области владеют 90% всей земли.
> Гонево денег не хватит у трех человек.
Приватизация заводов показала, что нужна власть, а цена будет такой, что денег хватит.
>
> Это если конкуренция "по украински". Если конкуренция более "честная", то западные деньги скупят все.
> смотри выше.
На небо?????? В Киеве куча фирм, якобы украинских, но с азиатским капиталом. В принципе национальность плантатора не важна. Важно, что будут именно сверхкрупные владения и много люмпена.
2007.01.12 | Віктор Уколов
Погоджуюсь. А тепер врахуйте ще вступ до СОТ
Прихід на наші ринки крупних іноземних банків, що викличе подешевшення кредитів і бажання самих банків наваритися на поки ще дешевій землі. Наслідок - вартість землі підскочить не на проценти - на рази.Може тому так і поспішають?
2007.01.12 | Михайло Свистович
Re: Погоджуюсь. А тепер врахуйте ще вступ до СОТ
Віктор Уколов пише:> Прихід на наші ринки крупних іноземних банків, що викличе подешевшення кредитів і бажання самих банків наваритися на поки ще дешевій землі. Наслідок - вартість землі підскочить не на проценти - на рази.
> Може тому так і поспішають?
Тому і ввели мораторій, щоб не було ринку, і щоб вартість землі в руках первинного продавця (селянина) не підскочила. Бо для справжнього покупця (неперекупника) при ринкових стосунках вона впаде.
2007.01.13 | Мтм
Я не противник рынка цивилизованного, но против рынка по-типу
"бусы-индейцы". Поддержать сейчас село и крестьян конечно сложнее, чем помочь олигарху приватизировать кусочек Таврии.2007.01.15 | Безробітний
Возобновляю стертый пост "Почему Ющенко лоббирует продажу земли"
Почему Ющенко активно лоббирует вопрос о купле-продаже земли...Пост был удален, хотя не нарушал правил "Майдана"
Привожу посты veritas из www.for-ua.com . Возможно, эти посты проливают свет на одну из причин, по которой Ющенко активно лоббирует вопрос о купле-продаже земли...
http://forum.for-ua.com/read.php?1,1532765
Итак, veritas:
"вот что прочитал намедни в "экономисте".
за последние 4 года количество денежной массы в обращении в глобальном масштабе росло на 18 процентов в год, т.е. удвоилось.
львиная доля - в долларах.
задумайтесь - за последние 4 года нарезали зеленой бумаги столько, сколько за предыдущую историю человечества.
далее.
инфляцию придерживали - деньги хлынули в активы. поднялась недвижимость, исторического максимума достиг индекс доу-джонса, но особенно рванули цены на фондовых рынках развивающихся стран - в среднем в 2.5 раза по сравнению с провалом начала 2000-ых. дело дошло до того, что таиланд и юж. корея недавно попытались (разумеется безуспешно) ввести ограничения на ввоз капитала! (что и пслужило поводом для написания этой статьи в "экономисте")
разумные страны, поняв суть американской игры, отбиваются от зеленой бумаги руками и ногами - но безуспешно. америка заставляет их скупать свои гособлигации, поддерживая стоимость доллара, а американский бизнес тем временем на эти самые доллары сгребает реальные активы по всему мира. по сути, развивающиеся экономики кредитуют сделки по скупке америкой своих реальных активов! при этом любые попытки покупки американских компаний иностранцами заканчиваются, как правило, ничем, под любыми предлогами.
вот такая, как говорится, big picture...
ну а лохам по всему миру поют песни о том, как загибается америка...
ЗЫ: вспомнилось недавнее желание юща торгонуть укрземелькой...
в таких условиях - за это надо просто ставить к стенке без суда..."
"действия америки - линейнее не придумаешь: напечатать бумажек и за них скупить реальные активы во всем мире...
а потом обесценить эти бумажки...
к примеру: стоимость 33 млн га укрпашни на сегодня - примерно до 60 млрд долл...
продали, заплатили долги, распилили остаток, вложили деньги в те же самые западные банки, через которые эти бумажки выпустили в обращение, через пару лет - остались ни с чем...
а земелька-то - тю-тю...
ловкость рук, как говорится...
и законнее не придумать...
какая тут линейность-нелинейность?
это калька с римской практики чеканки почти что полностью медных сестерциев, пускавшихся в обращение по серебряному номиналу...
и попробовали бы не принять - легионы империи стояли наготове...
это просто слегка завуалированный грубый отъем реальных богатств посредством наводнения мира практически уже фальшивыми зелеными бумажками...
а лохи хавают..."
"это все - вспомогательные средства, эффективность которых, по сравнению с обесцениванием мировой денежной массы вдвое за 4 года прочто смехотворна...
дымовая завеса, так сказать...
дополню картину парой штрихов...
как и всегда, во времена такой эмиссии и связанной с ней инфляции, бедные становятся беднее, а богатые - богаче...
о бедных странах помолчим - там и считать особо нечего, а вот что за 2000-ые произошло в богатой америке: в 2006 году доля прибыли после налогов в ввп впервые в истории пробила 10%-ый потолок и достигла исторического максимума, доля зарплаты, напротив, - на минимальной отметке за последние 50 лет. Т.е. американская элита, сгребая мировые активы за зеленую бумагу, перестала делиться даже со своим народом...
а положение последнего, по словам того же "экономиста" - не ахти. в 70-ых на 1000 работающих приходилось 1.5 банкротства в год, в 2000-ых - 8.5. Вроде немного, но умножьте на 50-60 лет активной самостоятельной жизни, и получится, что в 70-ых риск стать банкротом на протяжении жизни был 10%, а в 2000-ых - под 50%, т.е. социальная
система, которая была частью социального контракта в америке со времен рузвельта, практически рухнула..."
2007.01.15 | толя дейнека
додайте: не тільки землі, а всього що ще лишилося
можливо на БП пост прочитає навіть більше ніж тут, адже він самоцінний і поза цією перенасияеною темою.2007.01.16 | Михайло Свистович
Re: Возобновляю стертый пост "Почему Ющенко лоббирует продажу земли"
Дурниця абсолютна там написана. Не підкине нам пару десятків американців, щоб землю в нас купили? А то наші жлоби все на шару хочуть. А нам насоси та котли старі нема за що поміняти.2007.01.16 | Безробітний
а чому....
За Радянської влади котли та насоси навіть в задрипаному Ірпіні мінялись вчасно???А для того, щоб замінити котли та насоси зараз (коли в Ірпені найпрогррррресссивніша влада, а в Україні найефективніша ринкова економіка) треба квадратний кілометр навколишньої землі продати?
Щодо дурниці...
1. Грошова доларова маса дійсно за чотири роки виросла майже вдвічі.
2. Ціни на нерухомість в усьому світі суттєво зросли.
3. Індекси на біржах майже всюди досягли історичних максимумів
І це правда...
А те, що Вам і вашим поплічникам не дозволили продавати землю - то є справедливим рішенням, яке захищає інтереси українського народу.
А взагалі, в Ірпіні до влади прийшли люди, яких росіяни кличуть врємєнщіками: землю продали - котли нові поставили (це ще добре, якщо гроші брутально не покрали) - через 15 років ті котли поіржавіли, і нема ні котлів, ні землі.
Безвідходна технологія!
2007.01.16 | Михайло Свистович
Re: а чому....
Безробітний пише:> За Радянської влади котли та насоси навіть в задрипаному Ірпіні мінялись вчасно???
Ні, не вчасно. В нас котлам і насосам більше 40 років.
>
> А те, що Вам і вашим поплічникам не дозволили продавати землю - то є справедливим рішенням, яке захищає інтереси українського народу
Ви мелете дурниці. Землі несільськогосподарського призначення продавати можна. А с/г земель у власності громади Ірпеня немає. Вони всі давно розпайовані. І ці паї давно скуплені в селян за копійки олігархами. Бо немає вільного продажу землі, де б селянин міг продати її за справжню ціну.
>
> А взагалі, в Ірпіні до влади прийшли люди, яких росіяни кличуть врємєнщіками
Росіяни завжди відрізнялися винятковим ідіотизмом. Тому в них і Путін.
>
> землю продали - котли нові поставили (це ще добре, якщо гроші брутально не покрали) - через 15 років ті котли поіржавіли, і нема ні котлів, ні землі
Не накидайте нам свого способу керування. В нас інакші плани.