Про що тут написано?
01/12/2007 | Михайло Свистович
На пошту Майдану надійшов ось такий лист, але я ж в англійській ні бум-бум:
Вш. пане Свистович,
Звертаю Вашу увагу на статтю
мистецтвознавця д-ра О. Певної
http://www.brama.com/news/press/2007/01/070111pevny_stcyril.html
Прохаю Вас, щоб майданівці переклали
цю статтю та опублілували в
українських ЗМІ.
З повагою,
Наталія Пилип’юк
Вш. пане Свистович,
Звертаю Вашу увагу на статтю
мистецтвознавця д-ра О. Певної
http://www.brama.com/news/press/2007/01/070111pevny_stcyril.html
Прохаю Вас, щоб майданівці переклали
цю статтю та опублілували в
українських ЗМІ.
З повагою,
Наталія Пилип’юк
Відповіді
2007.01.12 | Хвізик
про те, що вже не раз писалося у нашій пресі - про нищення фресо
фресок Кирилівської церкви у Києві московськими попами2007.01.12 | Хвізик
Re: Про що тут написано?
Михайло Свистович пише:> На пошту Майдану надійшов ось такий лист, але я ж в англійській ні бум-бум:
>
> Вш. пане Свистович,
>
> Звертаю Вашу увагу на статтю
> мистецтвознавця д-ра О. Певної
>
> http://www.brama.com/news/press/2007/01/070111pevny_stcyril.html
>
> Прохаю Вас, щоб майданівці переклали
> цю статтю та опублілували в
> українських ЗМІ.
>
> З повагою,
>
> Наталія Пилип’юк
перекласти-то ми можемо. запитай її, чому би їй не докластися до перекладу? чи вельми зайнята дуже?
я почну перекладати. якщо хто хоче, нехай приєднується. постіть сюди, поділимо матеріал
2007.01.12 | Хвізик
переклад
Брама, 11 січня 2007 р., 13.00 Східньоамериканського часуУкраїнська реліквія 12 століття під загрозою!
Оленка Певна, доктор філософії
Науковці побоюються, що черговою жертвою політичних інтриг стала церква святого Кирила у Києві.
Від колег з Києва надійшла тривожна новина щодо збереження найважливішої української пам"ятки 12 ст, церкви святого Кирила Олександрійського (Кирилівської церкви). Шляхом витонченої серії непомітних кроків церкву св. Кирила, яка становила частину культурної спадщини собору св. Софії, що охороняється ЮНЕСКО, було виведено з-під захисту. Це розв"язало руки УПЦ МП розпочати роботи по переробці пам"ятки, яка включає не лише перемальовування стінних розписів зроблених видатними художниками 19 століття М.Врубелем та М.Мурашком, але (що більш важливо) й осквернення унікальних фресок 12го століття.
Істино неповторною є композиція, яка зображує життєвий цикл Олександрійського Патріарха 5го століття св. Кирила. Картини з його життя повністю займають східний апс київської церкви та являють собою єдине у світі зображення життя цього святого. Без перебільшень, церква святого Кирила є найважливішою на Україні пам"яткою 12 століття. Середньовічні фрески собору не мають аналогів не лише у термінах мистецтва Київської русі, але й у контексті Середньовізантійського мистецтва.
Монументальну споруду церкви св. Кирила Олександрійського було збудовано чи то княжною Марією Мстиславівною, чи її чоловіком, князем Всеволодом Ольговичем (1139-1147 рр.). Вона була місцем погребіння княжни Марії та її нащадків. Середньовічні фрески церкви св. Кирила є єдиними екземплярами монументальної православної іконографії 12го століття часів Київської русі та нинішньої української столиці, міста Києва. Вкупі з церквою Спасителя у Мірозькому монастирі у Пскові (Росія) вони становлять найважливіший приклад Середньовічного монументального живопису, виконаного у візантійській традиції, що зберігся на східно-слов"янських теренах.
Незважаючи на декілька недавніх публікацій щодо Кирилівської церкви, пам"ятка лишається по суті невивченою. Жодного разу її не було досконально чи професійно сфотографовано, написи не було проаналізовано палєографами, а посвяту та середньовічні зображення ніколи не було розглянуто у ширшому контексті розвитку Візантії та Київської русі. Нині на Україні лишилися так мало середньовічних пам"яток, а ще менше з іконографічними свідченнями періоду Київської русі, що збереження Кирилівської церкви мало би бути справою державної ваги.
За твердженнями київських колег, нинішніня криза розгорталася таким чином. Декілька років тому ( у 2004 р.? ) церкву святого Кирила було тихо викреслено з високозахищеного списку культурного заповідника Софії київської, що розчистило шлях перед її остаточною передачею у відання УПЦ МП. У недавній церковній газеті чиновник УПЦ МП скаржився, що фрески Врубеля не є достатньо "іконними", та що музейні обмеження забороняють паління свічок, необхідних для православної служби.
Ієрархи УПЦ МП також виражають невдоволення щодо того, що фрески нібито не є достатньо надихаючими та не відповідають догмам УПЦ МП. Озвучуючи такі скарги, церковники заявляли про своє бажання перемалювати інтер"єра церкви. Виходить так, що українськими законами, якими регулюється історчна спадщина, можна зманіпулювати аж до того, щоб викреслити церковну споруду зі списку історичних пам"яток, та влаштувати їй офіційну оцінку та опис майна. Наразі це вже сталося, і сума у 998 гривень називається як така, що її УПЦ МП має сплатити українському урядові за споруду. Як тільки її буде сплачено, УПЦ МП отримає право на перероблення інтер"єру пам"ятки.
Висловлення занепокоєння з поза меж України, та з боку церковних, культурних, академічних і наукових кіл могло би допомогти тим, хто на Україні бореться за збереження цієї пам"ятки.
Доктор Оленка Певна є співробітником Відділення мистецтва та мистецької історії Річмондського університету. Вона спеціалізується на історії пізньоантичного, візантійського та середньовічного мистецства.
Переклав Хвізик
2007.01.12 | Хвізик
я закінчив
2007.01.12 | Хвізик
питання. чи варто цей текст перекладать?
нмсд, текст цікавий, але чи поставить його хто з адмінів у статті?чи немає якихось колізій щодо авторських прав?
2007.01.12 | Михайло Свистович
варто
Хвізик пише:> нмсд, текст цікавий, але чи поставить його хто з адмінів у статті?
я поставлю
> чи немає якихось колізій щодо авторських прав?
нема, бо автор не проти
2007.01.12 | Хвізик
добре. продовжу
2007.01.12 | Hoja_Nasreddin
Маєте кавалок - він визначає всю новину
Українська реліквія (старожитність) 12 ст. опинилася у небезпеціВчений (йдеться за вторку статті) боїться, що Церква Святого Кирила (Кирилівська церква) є останньою жертвою політичної інтриги.
Тривожні новини надійшли від колег у Києві щодо збереження найважливішої української пам’ятки (архітектури) – Церкви Святого Кирила з Александрії (Кирилівської церкви).
Шляхом низки як виявилося навмисних продуманих підступних дій Церкву Святого Кирила, що є частиною культурного заповіднику Собору Святої Софії і перебуває під захистом ЮНЕСКО, було позбавлено “статусу захисту”, і УПЦ МП було дано свободу дій щодо реконструкції (переробки) внутрішності цієї пам’ятки.
Це (свобода дій) включає перемалювання фресок, створених такими видатними художниками 19 ст. Як Врубель та Мурашко, і що більш важливо, наругу (осквернення) над фресками 12 ст.
*********************************************************************
Я вже в інтернеті читав, що після святкувань Януковича у колі очільників УПЦМП (включно з Володимиром), остання розвинула активність, пов'язану із нерухомістю і землею. І робилося припущення, що "благословив" її на це прем'єр. Отже, ця стаття лише підтверджує відповідну новину.
2007.01.12 | stefan
may be
2007.01.12 | Хвізик
піднімаю, щоб свистович побачив
2007.01.12 | Михайло Свистович
Я побачив, але що саме друкувати?
Ви можете скласти новину чи статтю тут, щоб я її поставив?2007.01.12 | Хвізик
Re: Я побачив, але що саме друкувати?
я думаю, тре просто поставити в статті закінчений перекладhttp://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1168558213&first=&last=
з посиланням на Браму
Наприклад:
Заголовок: Кирилівська церква під загрозою - громадськість б"є на сполох!
Анотація: Наводимо переклад статті, яка вперше вийшла англійською мовою і була надрукована на сайті Брама:
http://www.brama.com/news/press/2007/01/070111pevny_stcyril.html
А далі, в "тілі" статті поставити мій переклад
2007.01.12 | Хвізик
сам спробував поставити. не розберу, чи поставилось, чи ні
2007.01.12 | Хвізик
ніби поставилось
2007.01.12 | Михайло Свистович
дякую
2007.01.12 | Сахаров
Re: Про що тут написано?
Пане Свистович, краще не питайте. Обклали останніми словами і послали на. Треба мови вивчати.2007.01.12 | Михайло Свистович
Re: Про що тут написано?
Сахаров пише:> Пане Свистович, краще не питайте. Обклали останніми словами і послали на.
Брехати не гарно
> Треба мови вивчати
Всі не вивчиш