МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

що чути з референдумом за дострокові київські вибори

01/14/2007 | ziggy_freud
особисто у мене до Черновецького і компанії лише чотири претензії:
- продовження дерибану землі і ущільнюваної забудови з руйнуванням пам*ятників.
- підвищення плати за комунальні послуги без підвищення якості комунальних послуг.
- способи керування базарами. Якщо рехворми на Володимирському і Бесарабці це взірець, киянам доведеться їздити за продуктами в село, як на початку 90-х.
- відкриття в центрі нових "салонів гральних аффтаматів", кількість яких Ч. обіцяв скоротити.

Нічого особистого, але більше 15% цього разу Ч. навряд набере.

Відповіді

  • 2007.01.14 | толя дейнека

    Re: помітити до відома (/)

    Блок Юлії Тимошенко має намір вже наступного тижня провести заходи щодо підготовки референдуму про усунення мера Києва Леоніда Черновецького. Про це заявив у п'ятницю в ефірі 5-го телеканалу заступник лідера фракції БЮТ у парламенті Олександр Турчинов. "Ми готуємо референдум по Києву відносно усунення від влади Черновецького і наступного тижня офіційно проводимо всі заходи. Сподіваємося, що інші політичні сили до цього приєднаються", - сказав Турчинов, передає «Інтерфакс-Україна».
    Крім цього, Турчинов виразив надію на те, що Президент України Віктор Ющенко підпише закон про імперативний мандат у місцевих радах, прийнятий парламентом у п'ятницю. "Я сподіваюся, що Президент Ющенко все-таки підпише закон про імперативний мандат. До речі на нараді, яка відбулася у Верховній Раді, представник «Нашої України» Кириленко заявив, що вони двома руками голосуватимуть за закон про імперативний мандат, хоча знову дали тільки 0 голосів", - сказав Турчинов.
    http://ua.for-ua.com/ukraine/2007/01/13/091856.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.14 | ziggy_freud

      імперативний мандат - окрема історія; також варто

      зробити вибори міського голови в два тури. Як президентські.

      Бо повноваження голови щодо Києва близькі до диктаторських, і зупинити його помилкові рішення може або центральна влада, або масові заворушення. Мені достовірно відомі випадки ігнорування місцевих ініціатив. Не кажучи про просто звернення громадян.

      Також варто трохи урізати ці самі повноваження. Щоб посада приносила менше грошей в приватні кишені однієї мішпухи.
  • 2007.01.14 | ОРИШКА

    Да за ваши первые две претензии его нужно

    определить на пожизненное. Неужели нет такого закона? Ну неужели нужно идти на крайние меры и нанимать киллеров-санитаров :) (шутка-шутка-шутка), вместо того, чтобы очистить столицу от вредительского элемента? :)

    Киевляне в б-ве - забившиеся за печку обыватели, которым чихать на свой город. Большая часть - киевляне в первом поколении, для которых проблема сохранения остатков красавца Киева вообще не существует. Съедят всех по одному. Черновед знал, куда шел, его уверенная психическая атака - результат хорошего мониторинга - что такое "пересічний киянин". Выигрывает он по всем показателям.

    Тьфу на нас еще раз. :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.14 | ziggy_freud

      поки можна обійтись без крайніх мір

      ОРИШКА пише:
      > определить на пожизненное. Неужели нет такого закона? Ну неужели нужно идти на крайние меры и нанимать киллеров-санитаров :) (шутка-шутка-шутка), вместо того, чтобы очистить столицу от вредительского элемента? :)

      Як власник банку і дочірніх структур Ч. був на своєму місці. Якщо йому дати пожиттєве, то декого ще й у вигляді трупа доведеться тримати у в*язниці.

      Так само, як з Омельченка був би нормальний голова будівельної компанії. До речі, до Омелі у мене були ті самі претензії. За винятком подорожчання послуг, значна частина яких просто відсутня. Що з новим головою і новою Київрадою повторюється та сама історія, означає необхідність серйозного реформування. Заміною табличок на кабінетах навряд обійдеться.

      > Киевляне в б-ве - забившиеся за печку обыватели, которым чихать на свой город. Большая часть - киевляне в первом поколении, для которых проблема сохранения остатков красавца Киева вообще не существует. Съедят всех по одному. Черновед знал, куда шел, его уверенная психическая атака - результат хорошего мониторинга - что такое "пересічний киянин". Выигрывает он по всем показателям.

      Це результат системних помилок двох партій з найбільшим на час виборів рейтингом в Києві. Якими тільки лінивий не скорістався. Головою мав стати Кличко, якого підтримувалb лише ПРП і віртуальна ПОРА, і то він взяв 23%. Навіть враховуючи кількість в місті типово нємєсних ;-|.
    • 2007.01.14 | Михайло Свистович

      Re: Да за ваши первые две претензии его нужно

      ОРИШКА пише:
      > определить на пожизненное.

      За другу ні. Оришко, Ви колись писали, що приходите до всього шляхом думання. Але з Вашого ставлення до тарифів цього не видно. Я б дуже хотів, щоб всі критики мерів за підвищення тарифів без підвищення якості отримали повноваження щодо тарифної політики (в Ірпені моя дружина готова надати такі повноваження кожному критику), і подивився, щоб вони робили. Бо кричати "Не так!" не дуже важко.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.14 | ОРИШКА

        Свистович - а кому вірити? Купа народу писала,

        що розрахунків для підвищення немає. А ті що є - незрозумілі. Хоча б з холодною водою. І сусідка моя порахувала, що платила все життя за "споживання" в день 200 відер холодної води, згідно обчислювань.І я уважно слухала Омельченка - хоч це харцизяка ще та, але ви гадаєте, брехав, коли на пальцях пояснював, що нові тарифи з пальця висосані.

        Річ не в тім, що тарифи не повинні змінюватися. Річ у адекватності рзрахунків і тих,хо розраховує. Чи ми з своїм милом повинні іти, якщо до пенькових краваток запросять?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.15 | Михайло Свистович

          Собі. А перед цим думати. Ви ж стверджуєте, що так і робите.

          ОРИШКА пише:
          > що розрахунків для підвищення немає

          Як немає? Для Вас новина, що підвищились ціни на газ, електроенергію та мінімальна зарплата?

          > І я уважно слухала Омельченка - хоч це харцизяка ще та, але ви гадаєте, брехав, коли на пальцях пояснював, що нові тарифи з пальця висосані.

          Омельченко чудово знає, що жоден тариф на сьогодні не є висмоктаним з пальця.

          >
          > Річ не в тім, що тарифи не повинні змінюватися. Річ у адекватності рзрахунків і тих,хо розраховує.

          Тут взагалі була теза про те, що Черновецького треба *** за те, що він підвищив ціни на тарифи, не покращивши їх якості. А хто б з його критиків міг не підвищити старі тарифи при збереженні старої якості, якщо зростають у ціні головні складові тарифу?

          >
          > Чи ми з своїм милом повинні іти, якщо до пенькових краваток запросять?

          Не повинні.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.15 | Предсказамус

            Если говорить правду, то _всю_ правду

            Михайло Свистович пише:
            > ОРИШКА пише:
            >> що розрахунків для підвищення немає
            > Як немає? Для Вас новина, що підвищились ціни на газ, електроенергію та мінімальна зарплата?
            После пересчета тарифа на горячую воду с учетом указанных Вами повышений, выяснилось, что откуда-то взялось примерно еще 150% прироста тарифа.
            Естественно, речь идет о Харькове. Там тоже не хотят давать расчетов, ссылаясь на те же повышения, что и Вы. Предлагаете плюнуть и поверить на слово?

            >> І я уважно слухала Омельченка - хоч це харцизяка ще та, але ви гадаєте, брехав, коли на пальцях пояснював, що нові тарифи з пальця висосані.
            > Омельченко чудово знає, що жоден тариф на сьогодні не є висмоктаним з пальця.
            Для того, чтоб об этом узнали те, кому положено по закону, т.е. потребители, нужно просто опубликовать расчеты.

            >> Річ не в тім, що тарифи не повинні змінюватися. Річ у адекватності рзрахунків і тих,хо розраховує.
            > Тут взагалі була теза про те, що Черновецького треба *** за те, що він підвищив ціни на тарифи, не покращивши їх якості. А хто б з його критиків міг не підвищити старі тарифи при збереженні старої якості, якщо зростають у ціні головні складові тарифу?
            См. выше.

            >> Чи ми з своїм милом повинні іти, якщо до пенькових краваток запросять?
            > Не повинні.
            Согласиться с тарифами, ставящими в тяжелое материальное положение значительную часть людей, даже не разобравшись, откуда такой рост, и есть идти на виселицу со своим мылом. Оришка права на 100%.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.15 | Пані

              Про тарифи - нам прийшла відписка міськвинокому

              Рожали вони її довго і видно, що працювали над кожним словом. Але вона феноменальна у власній тупості. Вони там класно підставилися. Завтра відсканую і викладу.
            • 2007.01.15 | Михайло Свистович

              В мене зріст 183 см, вага 97 кг, я - депутат Київської обласної

              ради, моя дружина - мер Ірпеня, в нас за вікном зараз йде дощ... Ісе це правда, але всю я написати не втисгну і до ранку.

              Предсказамус пише:
              >
              > После пересчета тарифа на горячую воду с учетом указанных Вами повышений, выяснилось, что откуда-то взялось примерно еще 150% прироста тарифа.

              Не писатиму звідки воно може взятись, оскільки це не є темою суперечки. Суперечка була про те, що не можна ставити меру у провину підвищення зараз ціни тарифів без покращення якості комунальних послуг.

              > Естественно, речь идет о Харькове. Там тоже не хотят давать расчетов, ссылаясь на те же повышения, что и Вы. Предлагаете плюнуть и поверить на слово?

              Ні в якому разі не можна їм вірити на слово. Їх треба перевіряти, якщо зможете.

              >
              > Для того, чтоб об этом узнали те, кому положено по закону, т.е. потребители, нужно просто опубликовать расчеты.

              Ні, для цього потрібна ретельна перевірка комунальних підприємств. Бо навіть не дуже розумні чиновники можуть надати такі розрахунки, до яких ніхто не зможе причепитися.

              >
              > См. выше.

              Там ніщо не підкріплює тезу Оришки.

              >
              > Согласиться с тарифами, ставящими в тяжелое материальное положение значительную часть людей, даже не разобравшись, откуда такой рост, и есть идти на виселицу со своим мылом.

              Я і не пропонував з цими тарифами погоджуватися.

              >
              > Оришка права на 100%

              Не права, звичайно. Бо налила купу води на млин янучар, які хутенько скинули з себе відповідальність за підвищення тарифів на місцеву владу. І таким чином позбулися однієї з найбільших небезпек для себе. Точно як Юля. А нинішнє підвищення тарифів при розумному підході могло б стати початком кінця правління СРАКи. Тільки цей шанс опозиція вже просрала.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.01.15 | Предсказамус

                Спасибо, я это и так помню

                Михайло Свистович пише:
                > Предсказамус пише:
                >> Для того, чтоб об этом узнали те, кому положено по закону, т.е. потребители, нужно просто опубликовать расчеты.
                > Ні, для цього потрібна ретельна перевірка комунальних підприємств. Бо навіть не дуже розумні чиновники можуть надати такі розрахунки, до яких ніхто не зможе причепитися.
                Как можно что-то проверять, если нет расчетов?

                > Не права, звичайно. Бо налила купу води на млин янучар, які хутенько скинули з себе відповідальність за підвищення тарифів на місцеву владу. І таким чином позбулися однієї з найбільших небезпек для себе. Точно як Юля. А нинішнє підвищення тарифів при розумному підході могло б стати початком кінця правління СРАКи. Тільки цей шанс опозиція вже просрала.
                Если оппозиция не умеет отделить мух от котлет и доступно рассказать, где ворует центральная власть, а где местная, то Оришка в этом виновата меньше всех. А политический актив - больше всех.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.01.15 | Михайло Свистович

                  Re: Спасибо, я это и так помню

                  Предсказамус пише:
                  >
                  > Как можно что-то проверять, если нет расчетов?

                  Вимагати створення комісії для перевірки, яка, у свою чергу, вимагатиме розрахунків чи просто питатиметься, яким це таким чином тарифи складені саме так, а не інакше.

                  >
                  > Если оппозиция не умеет отделить мух от котлет и доступно рассказать, где ворует центральная власть, а где местная, то Оришка в этом виновата меньше всех. А политический актив - больше всех.

                  Проблема не в крадіжках, а в самому підвищенні. Крали і раніше, але такими високими тарифи не були. І не через крадіжки вони такими стали, а через нові ціни на газ і електроенергію. На мій погляд, центральна влада з огляду на розміри пенсій і зарплат, мала б передбачити чи то дотації місцевим бюджетом чи то, щоб на тепло для ЖКГ використовувати лише дешевий український газ, бо налагодити нормально систему видачі субсидій за короткий період нереально.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.01.15 | Безробітний

                    Добра ідея...

                    "щоб на тепло для ЖКГ використовувати лише дешевий український газ..."


                    Михайло Свистович пише:
                    > Проблема не в крадіжках, а в самому підвищенні. Крали і раніше, але такими високими тарифи не були. І не через крадіжки вони такими стали, а через нові ціни на газ і електроенергію. На мій погляд, центральна влада з огляду на розміри пенсій і зарплат, мала б передбачити чи то дотації місцевим бюджетом чи то, щоб на тепло для ЖКГ використовувати лише дешевий український газ, бо налагодити нормально систему видачі субсидій за короткий період нереально.

                    Але...
                    Дякуючи ліберастам-неоконсерваторам видобуток газу в Україні є приватною справою. От тепер доведіть якомусь пану Рудьковському або якомусь пану Шуфричу, що вони мають видобутий на приватних підприємствах газ за собівартісю продавати Українській Державі та дотуваати ЖКХ.

                    Коротше, на те ся й напороли, а ще приватизацію землі підтримуєте.

                    Хороший лібераст - мертвий лібераст..
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.01.15 | ziggy_freud

                      Re: Дякуючи та приймаючи подяки

                      Безробітний пише:
                      > Дякуючи ліберастам-неоконсерваторам видобуток газу в Україні є приватною справою. От тепер доведіть якомусь пану Рудьковському або якомусь пану Шуфричу, що вони мають видобутий на приватних підприємствах газ за собівартісю продавати Українській Державі та дотуваати ЖКХ.

                      Дякуючи фофудьєносцям-сталіністам Україна лишається енергозалежною від Росії. Спробуйте переконати Путіна, що Газпром має за собівартістю продавати російський газ та дотувати ЖКГ. Доколє палитимо газ замість вітряків від Вітренко?

                      > Хороший лібераст - мертвий лібераст..

                      а де тут ліберасти, і хто з присутніх намагає си бути для вас харошым?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.01.15 | Безробітний

                        Гетьман Скоропадський щодо українських...

                        псевдопатріотів-гопників:

                        "Узкое украинство исключительно продукт, привезенный нам из Галиции, культуру каковой целиком пересаживать нам не имеет никакого смысла: никаких данных на успех нет и является просто преступлением, так как там, собственно, и культуры нет. Ведь галичане живут объедками от немецкого и польского стола. Уже один язык их ясно это отражает, где на пять слов 4 польского и немецкого происхождения"

                        "Великороссы и наши украинцы создали общими усилиями русскую науку, русскую литературу, музыку и художество, и отказываться от этого своего высокого и хорошего для того, чтобы взять то убожество, которое нам, украинцам, так любезно предлагают галичане, просто смешно и немыслимо."

                        "Насколько я считаю необходимым, чтобы дети дома и в школе говорили на том же самом языке, на котором мать их учила; знали бы подробно историю своей Украины, ее географию, насколько я полагаю необходимым, чтобы украинцы работали над созданием своей собственной культуры, настолько же я считаю бессмысленным и гибельным для Украины оторваться от России, особенно в культурном отношении."

                        "При существовании у нас в свободном развитии русской и украинской культуры мы можем расцвести, если же мы теперь откажемся от первой культуры, мы будем лишь подстилкой для других наций и никогда ничего великого создать не сумеем".


                        ziggy_freud пише:

                        > а де тут ліберасти, і хто з присутніх намагає си бути для вас харошым?


                        Ось Вам і відповідь, пан Зіггі. Від самого Скоропадського.
                        Гетьман Вам відповів і щодо російського газу і щодо "намагає си бути" також...
                        На питання "де тут ліберасти" Павло Петрович також дав відповідь...

                        Напрочуд кумедними виглядають кияни галицького штибу...
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.01.16 | ziggy_freud

                          а своїми словами можна?

                          схоже, дехто сховався за чужий авторитет, маскуючи брак власних думок.
                          На що годяться люди, напхані цитатами замість власних поглядів на життя?

                          Попри всю повагу до благіх намєрєній Скоропадського, його досягнення в розбудові держави викликають меншу повагу. Манергейм і Пілсудський досягли більшого в майже аналогічній ситуації.

                          Філолог з вас такий самий як гетьман. Більшість мої дописів - центральний діалект української, або київський суржык. Нє віноват я що в Києвє так говорят по-русскі ;-)

                          Подальше обговорення (не)обхідності дружби з братньою Росією для кожного гетьмана пропоную перенести в спеціально відведений для того форум, тобто Україна-Росія.
      • 2007.01.15 | ziggy_freud

        найадекватніше до тарифів ставиться п.Монтян

        Йдеться не про ставлення до якоїсь суми, чи бажання-небажання платити. А про чітку відповідність оплати і заявлених послуг. Може мені якась приватна контора за комунальні послуги нарахує більше, але якість та асортимент послуг будуть узгоджуватись з споживачем. За станом на 2006 і попередні роки жЕК частіше був джерелом гемороя для громадян, ніж провайдером послуг. Від підвищення платні _їм_ якість послуг змінитись не може.

        http://maidan.org.ua/static/news/2006/1168849845.html

        Есть два выхода из такой ситуации. Первый: всем выйти на улицу и совершить еще одну Великую Январскую (Февральскую, Мартовскую, время покажет) социалистическую революцию. Вернуться в совок, за все платить и за все получать рубль, и пускай о нас думает вождь.

        Или второй вариант: начать наконец думать о себе, понять, что никто, кроме нас, за нас не в ответе, что сам по себе не придет добрый барин и никого он не рассудит и что даже такой народолюбивый мэр, как дядя Леня, добровольно тарифы не снизит.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.15 | Михайло Свистович

          Ні, ця паскудна адвокатка неадекватно ставиться до тарифів

          Якщо її підхід буде реалізований, ми всі потонемо у смітті та житимемо без води та тепла. В принципі це - теж варіант. Якби люди погодились постраждати рік-два й перетворили всю Україну на суцільний Алчевськ, що неминуче призвело б до масових протестів, влада б заворушилася. Бо я не зна., як інакше її примусити. Але для цього потрібна згода всіх людей.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.15 | ziggy_freud

            питання стає хвілософським

            що краще - один-два роки мучити си інтенсивно, чи до самого скону менш інтенсивно.

            Михайло Свистович пише:
            > Якщо її підхід буде реалізований, ми всі потонемо у смітті та житимемо без води та тепла.

            якщо підхід буде реалізовано прямо завтра, і без заміни жЕКів на щось інше. Але ж можливо і поступово.

            До того дотична також пропозиція визначення власників невідомо чийого майна, такого як підвали чи прибудинкова територія біля "комунальних" будинків з приватними квартирами.
  • 2007.01.14 | Юрій Шеляженко

    Стаття: "Агония киевского самоуправления".

    (теж з завтрашньої "Свободи").


    Цветочки киевского народовластия, взращенные на почве «политреформы» и удобренные щедро раздаваемыми продуктовыми наборами от Черновецкого, начали давать свои плоды.

    Из-за сомнений в мэрии вышла задержка с печатью счетов за квартиру, но в выходные киевляне обнаружили в своих почтовых ящиках платежки, где, как и было обещано, цифра «итого» увеличилась в 2-3 раза в зависимости от типа дома и площади квартиры. Теперь им предстоит принять важное решение: платить ли?

    По этому поводу есть разные мнения. Александр Клюс, депутат Киеврады, делегированный оппозиционерами в комиссию городской администрации по проверке экономической обоснованности новых тарифов, считает, что они завышены как минимум в полтора раза. Он предлагает киевлянам не платить по новым счетам до окончания работы этой комиссии. Пресс-служба Министерства Юстиции напомнила было газете “Дело”, что Черновецкий все еще не зарегистрировал у них свои постановления о повышении тарифов, но затем немедленно выступила с опровержением “отдельных публикаций в прессе”, заявив, что министерство неправильно поняли: подручные Лавриновича, дескать, не призывали к отказу от уплаты по счетам. А бывший мэр Киева Александр Омельченко призывает судиться с Черновецким и платить за квартиру не больше, чем раньше.

    Следов выделения каких-либо льгот для компенсации повышения тарифов 200 тысячам киевлян, что обещал заместитель мэра Александр Голубченко, не наблюдается. Субсидии на данный момент оформили около 20 тысяч малообеспеченных жителей столицы. Еще бы: процедура оформления субсидии чрезвычайно усложнена, а главное – должникам субсидию не оформляют. Зато продуктовые наборы “от депутатов блока Черновецкого” (не за счет ли финансируемой из бюджета программы “Турбота”?) смогли получить практически все пенсионеры, способные дойти до ближайшего пункта их раздачи и выстоять многометровую очередь, которая кое-где превращалась в неприличную давку. Стоимость одного пайка, на вид – около десятка гривен, но консервы, входящие в состав продуктового набора, часто испорченные до несъедобности.

    Тарифный грабеж, сопровождаемый бездарной попыткой купить доверие пенсионеров пайками, уже давно дает плоды: рейтинг Черновецкого опустился ниже плинтуса. По данным опроса, проведенного фондом “Демократические инициативы” и Киевским международным институтом социологии перед новогодними праздниками, в случае референдума по вопросу отставки мэра 78% избирателей готовы выдернуть насиженный стул из-под градоначальника.

    “Наибольшим негативом в деятельности Черновецкого 81,8% киевлян считают существенное повышение тарифов на коммунальные услуги, 21,2% - непрофессионализм команды, 19,2% - непрозрачное распределение земельных участков в городе Киеве. 51,5% киевлян считают, что Черновецкий худший мэр, чем его предшественник Александр Омельченко. По данным аналогичного опроса, который проводился в сентябре 2006 года, так считали 25,3%” – сообщает научный руководитель фонда «Демократические инициативы» Ирина Бекешкина. Кроме того, по ее словам, опасной тенденцией является сокращение количества людей, относящих себя к среднему классу: «Свое социальное положение на уровне ниже среднего в сентябре оценивали 30%, в декабре - 43,4%. Существенно сократилась прослойка людей, считающих, что их имущественное положение выше среднего - с 13,1% в сентябре до 1,4% в декабре 2006 года».

    Хотя Леонид Черновецкий практически в каждом публичном выступлении не забывает отмечать, что киевляне его на самом деле любят, а социологические исследования «заказаны очень богатыми и плохими людьми», недоверие киевлян к своему мэру проявляется даже в официозных источниках информации.

    Например, во время прямого эфира «общественных слушаний в мэрии» на муниципальной телерадиокомпании «Киев» проводился интерактивный телефонный опрос на тему: «Что необходимо для улучшения жизни киевлян?». Телезрителям дали на выбор два варианта ответов, подобранных так же хитро, как подбираются и участники этих слушаний - в охраняемое милицейским спецназом здание мэрии без приглашения не просочится ни одна живая душа. Заготовленные ответы были такими: «конструктивная работа Киевсовета» или же «драки между политическими партиями и фракциями». Каков опрос – таков и результат: мало того, что в студию позвонило рекордное число телезрителей – около 10 тысяч, но 83% из них выбрали... драки!

    Другой пример «неправильной», по мнению градоначальника, социологии можно наблюдать на официальном сайте «Блока Леонида Черновецкого» www.blch.kiev.ua - там уже полгода как проводится опрос на тему: «Депутаты какой из фракций Киеврады эффективнее всего отстаивают интересы киевлян?». Проголосовать успели около 3 тыс. человек. 48% считают самой эффективной работу фракции БЮТ, «Наша Украина» набрала 23%, «Блок Виталия Кличко» - 19%, а блок Черновецкого – всего 7%. Раз работники пресс-службы Черновецкого не убирают эту убийственную статистику с официальной страницы, значит, надо полагать, у них нет сомнений в результатах опроса.

    Итак, общественное мнение стоит на том, что Черновецкий не справился с доверенной работой и его надо отправить в отставку. В случае проведения референдума о доверии Черновецкому киевляне туда его и пошлют. Однако перспективы проведения такого референдума представляются неопределенными. 23 декабря состоялось первое собрание инициативной группы по проведению этого референдума. Как сообщил «Свободе» член этой группы Валентин Олейник, в ближайшее время заявка на регистрацию этой группы будет отправлена городскому голове на утверждение. По закону, Черновецкий должен в 10-дневный срок принять мотивированное решение об регистрации инициативной группы по проведению референдума или отказе от регистрации.

    Если инициативная группа будет зарегистрирована, ей надо в течение месяца собрать подписи 10% киевлян в поддержку проведения референдума. После этого окончательное решение о проведении референдума должна принять Киеврада. Эта сложнейшая процедура в новейшей истории Украины срабатывала только на уровне сельсоветов, даже в небольших городках нет успешных примеров проведения местного референдума по инициативе оппозиции. Например, в городе Ирпень (Киевская область) в 2005 году инициативная группа, созданная на проведенном по всем требованиям законодательства собрании горожан, попыталась провести референдум о недоверии городскому голове. Но тот просто отказался регистрировать инициативную группу. Свой отказ он не мотивировал. Даже после того, как по иску инициативной группы суд обязал мэра ее зарегистрировать, тот не подчинился решению суда. На судебные тяжбы ушел год. Наступил март 2006-го, мэру пришлось уйти и без референдума. Ждет ли Киев такая же перспектива? Не исключено, мягко говоря. Про «уважение» Черновецкого к закону написано много.

    С другой стороны, если вступит в силу закон об императивном мандате для местных советов, принятый Верховной Радой 12 января, БЮТ, НУ и «Блок Виталия Кличко», образующие сейчас депутатскую группу «Демократический Киев», за счет возвращения потерянных депутатских “штыков” перебежчиков, продавшихся команде Черновецкого, смогут создать большинство в “столичном парламенте”. Тогда, конечно, они смогут отменить постановления о повышении тарифов на жилищно-коммунальные услуги, а Черновецкому придется с ними считаться во всех своих начинаниях – таких, как попытка превратить коммунальные СМИ в рупор своей саморекламы (кстати, на днях бывший директор ТРК “Киев” Валерий Ткачук, которого нынешний мэр уволил первым делом, добился в Оболонском райсуде признания незаконности своего увольнения и компенсации морального ущерба). Возможно, и давление на мелких предпринимателей, вроде смены руководства столичных рынков и повышения арендной платы за торговые места в 3-4 раза, поумерится, и аппетиты мэрской команды в дерибане земли и финансовых потоков города чуточку заглохнут. Другое дело, удастся ли отправить в отставку этого человека, пять минут наблюдения за которым немедленно вызывают стойкое ощущение его несоответствия занимаемой должности по причинам, связанным с уровнем умственного развития. Ужиться на следующие четыре года с таким специфическим городским головой может только город, община которого тяжело больна каким-то глубоким социальным недугом.


    Юрий ШЕЛЯЖЕНКО
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.14 | ziggy_freud

      Отже, голові краще не доводити киян до екстремізму.

      Юрій Шеляженко пише:
      > Следов выделения каких-либо льгот для компенсации повышения тарифов 200 тысячам киевлян, что обещал заместитель мэра Александр Голубченко, не наблюдается. Субсидии на данный момент оформили около 20 тысяч малообеспеченных жителей столицы.

      Ті, хто оформлює субсидії, і ті, хто чекає першої нагоди порвати Черновецького - різні соціальні групи. Останніх в Києві на порядок більше. Отримувачі тухлих консервів на 10 гривень захищати "благодєтєля" не зможуть і не захочуть.

      > По данным опроса, проведенного фондом “Демократические инициативы” и Киевским международным институтом социологии перед новогодними праздниками, в случае референдума по вопросу отставки мэра 78% избирателей готовы выдернуть насиженный стул из-под градоначальника.

      Дуже схоже на правду.

      > Ирина Бекешкина. Кроме того, по ее словам, опасной тенденцией является сокращение количества людей, относящих себя к среднему классу: «Свое социальное положение на уровне ниже среднего в сентябре оценивали 30%, в декабре - 43,4%. Существенно сократилась прослойка людей, считающих, что их имущественное положение выше среднего - с 13,1% в сентябре до 1,4% в декабре 2006 года».

      Отже, маємо близько 25% населення, які вважють, що якість їх життя суттєво погіршилась. Якщо з них кожен десятий прийде з дрючком під Київраду, скільки це буде? Отже, голові краще не доводити киян до екстремізму.

      > Если инициативная группа будет зарегистрирована, ей надо в течение месяца собрать подписи 10% киевлян в поддержку проведения референдума. После этого окончательное решение о проведении референдума должна принять Киеврада.

      Відповідно, підписи 10% будуть. Мабуть, варто допомогти Київраді прийняти адекватне рішення. Особисто мені масові заворушення в місті не треба. Лише мирна відставка голови. Але є об*єктивні підстави вважати, що вони можуть відбутись.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.14 | ОРИШКА

        КАК? Механизм реализации, плз

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.14 | ziggy_freud

          от над цим я і пропоную подумати

          в самого Черновецького працює переважно інформаційний вихід, де в нього інформаційний вхід, знайти досить важко. Принаймні, депутати і посадовці КМДА мають бути поінформовані про настрої в місті. В кого інформаційні потоки рухаються так само, як в Ч., можуть трапитись розчарування.

          Як в тому старому анекдоті, де лорда попереджують про повінь. А він не реагує. Аж доки дворецький повідомляє: "Темза, сер".

          Салюти і роздача тухлих консервів допоможуть дуже навряд. Оформлення субсидій теж. Наведення збоченого "порядку" в місті, який виглядає порядком лише з деяких кабінетів, вже відбулось. В Київраді битись майже перестали. Що далі?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.14 | ОРИШКА

            А разве нельзя его (космос) освидетельствовать?

            Мне адин фрач-спициалист (это я маскирую его) сказал, что диагноз на лице. Можно на экспертизу отправить?
            Я, между прочим, не шучу
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.15 | ziggy_freud

              спочатку перевірити на детекторі брехні

              ОРИШКА пише:
              > Мне адин фрач-спициалист (это я маскирую его) сказал, что диагноз на лице. Можно на экспертизу отправить?

              Якщо це дійсно хвороба, внаслідок якої Ч. може бути небепечним для суспільства, цей поки анонімний фахівець має оприлюднити і обгрунтувати свою думку. Можливо, додатково порадившись з колегами.

              Як на мій не-психіатричний погляд (частіше маю справу з акцентуйованими; їх зараз майже пів-Києва) це не клініка. Але від твердження, що Ч. є психічно здоровим теж утримаюсь.

              > Я, между прочим, не шучу

              Йдеться таки про серйозні речі. Каральної психіатрії в Україні не буде. Тут я погоджуюсь з головою асоціації психіатрів п.Глузманом, попри його нелюбов до психоаналізу ;-)
  • 2007.01.14 | Михайло Свистович

    Я думаю, що референдуму не буде

    Законодавство таке, що організувати його практично неможливо. Тим більше з організаторськими здібностями суперників Черновецького.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.14 | толя дейнека

      тут докладніше викладені складнощі і юридичні нюанси (/)

      http://www.zn.kiev.ua/nn/show/630/55589/

      цитую останній абзац:
      "Уже сьогодні можна припустити, що одним із вирішальних чинників продовження «співробітництва» опозиції та коаліції в парламенті стане постать можливого мера столиці. Компромісна, природно."


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".