МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Парламентаризм по-українськи

01/16/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Рекомендовано до прочитання. Нова стаття Сергія Грабовського на "Українській Правді":
http://www2.pravda.com.ua/news/2007/1/15/53246.htm

Відповіді

  • 2007.01.16 | Ольга Жмудовська

    Re: Парламентаризм по-українськи

    А скажіть мені, навіщо нам тепер, при пропорційній формі виборів та імперативному мандаті, стільки депутатів і ВР і інших радах? (хоча в місцевих вони хоч безплатно, але стільки дерибанщиків теж не треба). При мажоритарці у ВР кожен представляв і відстоював точку зору виборців свого округу, нині для представлення думки партії достатньо ОДНОГО депутата! Ну, можна ще лишити у фракція пару-тройку депутатів, щоб працювали в комітетах. Всі інші долб... ой, дармоїди нехай на громадських (чи як вийде) засадах працююють радниками, помічника, сотоваріщпми депутатів, що залишилися. А скільки ж ми наекономимо на депутатських зарплатах і пенсіях у майбутньому! А їх платять, до оечі, з кишень обдурених і обкрадених роботяг...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.17 | Михайло Свистович

      Re: Парламентаризм по-українськи

      Ольга Жмудовська пише:
      > А скажіть мені, навіщо нам тепер, при пропорційній формі виборів та імперативному мандаті, стільки депутатів і ВР і інших радах?

      Депутатська робота - це не тільки і не стільки голосування. В основному це - законотворчість, робота в комітетах і комісіях, з виборцями. Бо, якби вони лише голосували, то і без імперативного мандату так багато не треба було б.

      > Ну, можна ще лишити у фракція пару-тройку депутатів, щоб працювали в комітетах

      Така мала кількість не впорається з таким великим обсягом роботи.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.17 | Ольга Жмудовська

        Re: Парламентаризм по-українськи

        Михайло, не кривіть душею. Мінімум останніх 10 років спостерігаю, що мало хто з них працює серйозно над законотворчістю. А ті, що працюють (ну, згодна, не всі такі), краще б пили з дєвками горілку (що вони частенько і роблять). Бо шоо не закон - то купа проблем, поправок і доповнень (а вони тягнуть за собою нові). А працювати над законами все-одно потрібно разом з фахівцями, науковцями. Яким зовсім не потрібен статус нардепа, якщо є знання і здібності мислителя.
        ...ХОча, я звісно, трохи приколювалася. Але все ж трохи...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.17 | Hoja_Nasreddin

          Re: Парламентаризм по-українськи

          1.Наскільки мені відомо, НЕ проводилося ЖОДНОГО наукового дослідження щодо того, яка має бути оптимальна кількість депутатів у ВР, скільки депутатів оптимально мають становити відповідний комітет.
          Як на мене, це ДУЖЕ актуальне питання.
          2.Спосіб роботи депутатів також викликає як не сумніви то обурення. Включно із голосуванням, яке суперечить закону чи регламенту (не пригадую точно). Які саме закони потрібно розробляти, протягом якого часу, відповідальність тощо. Уявляєте, якби до будь-якої роботи людина ставилася як депутат ВР до своєї - думаю і тижня б не пропрацював - вилетів би як "гасова пробка".
          3.Але щодо ВР яка би ся складала з 5 осіб - керівників партій - то це суперечить сутності парламенту та й слову РАДА :).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.17 | Ольга Жмудовська

            Re: Парламентаризм по-українськи

            А імперативний мандат, який фактично порушує право людини на власну думку - не порушує поняття "рада"? Людина може цілком поділяти ідеологію партії, але по якомусь питанню, де якимось чином керівникам вигідно провести нечесне рішення, вона навіть не має права тепер висловити свою думку. Або хоч промовчати. То на фіга їх таких у РАДІ треба?
        • 2007.01.18 | Михайло Свистович

          Re: Парламентаризм по-українськи

          Ольга Жмудовська пише:
          > Михайло, не кривіть душею

          Ніколи не мав такої дурної звички

          > Мінімум останніх 10 років спостерігаю, що мало хто з них працює серйозно над законотворчістю

          Звідки спостерігаєте? З інтернету? Бо я мав змогу спостергати наочно. Може воно і мало, але все одно обяг такий, що зазначеною Вами кількістю не обійдешся.

          > А ті, що працюють (ну, згодна, не всі такі), краще б пили з дєвками горілку

          Іноді не краще.

          > Бо шоо не закон - то купа проблем, поправок і доповнень

          Попри все це часто краще такий закон, ніж ніякого.

          > А працювати над законами все-одно потрібно разом з фахівцями, науковцями. Яким зовсім не потрібен статус нардепа, якщо є знання і здібності мислителя.

          Але є речі, які можуть зробити тільки нардепи.
  • 2007.01.18 | Ольга Жмудовська

    Re: Парламентаризм по-українськи

    Михайле, інформація в інтернеті - то лише інформація. матеріал для аналізу як і всяка людина, яка справді цікавиться, я беру безпосередньо у ВР або в особистому спілкуванні.
    Щодо того, що краще, аби не пили - згодна на 100%. Але ж реалії далекі від ідеалу!
    А статус депутата потрібен, щоб порадившись і написавши закон разом з фахівцями, науковцями, натиснути у залі ВР кнопку. То шо, вони такі дохлі, що для цього треба 450 пальців?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.18 | Михайло Свистович

      Re: Парламентаризм по-українськи

      Ольга Жмудовська пише:
      > Михайле, інформація в інтернеті - то лише інформація. матеріал для аналізу як і всяка людина, яка справді цікавиться, я беру безпосередньо у ВР або в особистому спілкуванні.

      Тоді я не розумію Ваших висновків.

      >
      > А статус депутата потрібен, щоб порадившись і написавши закон разом з фахівцями, науковцями, натиснути у залі ВР кнопку

      Я вже писав, що є речі, які можуть робити лише депутати. Наприклад, коли приймають бюджет, вони там ночують по черзі і все одно ледь не вмирають. А якби їх було 5?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.19 | Ольга Жмудовська

        Re: Парламентаризм по-українськи

        Якби їх було 5, вони б впоралися значно швидше... Добре, жартую. Ви мене дотисли. Вважайте, сторгувалися. Нехай буде не 100. а 200... Ну, 250... (Чесслово, знов жартую).
        А вагалі-то жаль, що ніхто науково не обгрунтовував, скільки їх там треба.
  • 2007.01.19 | Бурлака

    Re: В Україні немає парламентаризму



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".