МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тендерна Палата України - маріонетки казнокрадів та брехуни

01/17/2007 | Майдан-ІНФОРМ
"Майдан" вже писав про дивну, м'яко кажучи, паразитичну схему, пристосовану до системи державних закупівель за прямої участі численних депутатів Верховної Ради.

Схема викачування бюджетних коштів під виглядом "громадського контролю у сфері державних закупівель" вельми проста. Зловживаючи прописаними у законі про держзакупівлі повноваженнями, ТПУ нав'язує державним підприємствам платні послуги комерційних фірм по грабіжницьким цінам.

Скажімо, згідно закону про держзакупівлі оголошення про тендер має бути безоплатно розміщене у "Інформаційному бюлетні Тендерної Палати", але також це оголошення треба розмістити в мережі Інтернет на сайті, що відповідає купі складних і непотрібних вимог. Згідно офіційному висновку Тендерної палати, розміщеному на її веб-сторінці, єдиним таким сайтом є zakupivli.com - портал "Державні закупівлі України", що належить фірмі ООО "Європейське консалтингове агентство". Без укладання договору на консалтингові послуги, що коштуватимуть близько 1% від суми тендеру (мінімальна сума тендеру - 32 тис. грн.), ця фірма оголошення на сайті не розміщує. Оголошення, не розміщені на сайті цієї приватної контори, "Інформаційний бюлетень Тендерної палати" відмовляється розміщувати також, мотивуючи це невиконанням положення закону про оприлюднення інформації про торги в інтернеті. Таким чином, не заплативши паразитичній комерційній структурі мзду, провести державну закупівлю неможливо!

Деякі державні підприємства, що посміли оприлюднити інформацію про тендерні торги на власних сайтах і опублікувати оголошення про тендерні торги в інших офіційних виданнях, негайно були оголошені "марнотратами" і "розбазарювачами бюджетних коштів". Висновки ТПУ на цю тему розсилалися в усі правоохоронні органи, внаслідок чого тендерні торги оголошувалися недійсними. Іноді це призводило до трагічних наслідків - відомий випадок падіння пішохідного моста на Сумщині, під час якого загинули місцеві школярі. Ремонт цього мосту був відкладений внаслідок втручання Тендерної Палати України та контрольної комісії, які заблокувати результати тендера на проведення ремонту. Мост, що знаходився в аварійному стані, впав через два місяці після початої судової тяганини між казнокрадами та місцевою владою...

А от свіжий приклад тендерного маразму, про який пише в інтернет-виданні "Україна Кримінальна" адвокат Олексій Святогор. На єдиному сайті, де держпідприємства можуть розмістити свої тендерні оголошення, без чого неможливо провести держзакупівлі, викладено контакти цієї приватної контори "Рога і Копита". Другий номер одразу насторожує: "8 (900) 304-8-900 (ліцензія Адміністрації зв’язку України серія АБ 222652 від 31.10.2005 р. на надання послуг телефонного зв’язку, вартість послуги – 4,00 грн. з ПДВ за хв.)". Вони ще й беруть гроші за розмову з ними! Але найсмішнішим є те, що перший телефонний номер, начебто київський міський, переадресовує розпорядників державних коштів на другий номер.

Характерна реакція прес-служби Тендерної палати на цю публікацію: "Тендерна палата України спростовує наведену у статті інформацію, а також офіційно повідомляємо, що всі телефони Тендерної палати України є абсолютно безкоштовними". Брехня супроводжується підміною понять - мовляв, телефони самої ТПУ безкоштовні. Але ж мова не про це! Отак, не по суті, Тендерна палата відбріхується на всі критичні публікації. В хід іде залякування, погрози, шантаж і підкуп. За свідченням одного з журналістів газети "Дзеркало тижня", коли вони готували огляд стану державних закупівель в Україні, на редакцію здійснювався такий шалений тиск, що в редакційній передовиці було вирішено не казати жодного поганого слова про ТПУ - були опубліковані лише офіційні висновки СБУ про корупцію в сфері державних закупівель, які розкривають злочинну схему викачування бюджетних коштів, побудовану ТПУ.

Зі звіту, розміщеного на сайті Тендерної палати України, випливає, що загальний обсяг державних закупівель, здійснений під її контролем, досяг суми 8,753 млрд грн. Отже, "консалтингові послуги" ООО "Європейське консалтингове агентство" за 2006 рік коштували державному бюджету приблизно 87 млн. грн...

Інтернет-видання govori.info у вересні розмістило список контактів співробітників Тендерної палати. Саме вони несуть відповідальність за безконтрольне розбазарювання бюджетних коштів в 2006 році - таким чином, кожен свідомий громадянин може зв'язатися з цими особами і спитати, чи залишилась у них ще хоч крапля совісті, щоб вийти з цієї ганебної гри і публічно розповісти українському народові, як його грабують.

Варто також звернути увагу на імена народних депутатів, за чиєю законодавчою пропозицією і з чийого благословення налагоджено грабіжницьке викачування коштів з державного бюджету під виглядом "громадського контролю". Їх список розміщено на офіційній сторінці ТПУ в розділі "Керівництво":

Почесний Президент Тендерної палати України, народний депутат України
Богатирьова Раїса Василівна (голова фракції Партії регіонів).

Перший Віце-президент Тендерної палати України, народний депутат України Ляпіна Ксенія Михайлівна (фракція "Наша Україна").

Перший Віце-президент Тендерної палати України, народний депутат України Кириченко Людмила Федорівна (фракція "Партії регіонів").

Голова Наглядової ради Тендерної палати України, народний депутат України Ткаченко Олександр Миколайович (фракція "Комуністичної партії України").

Голова З’їзду Тендерної палати України, народний депутат України Одайник Микола Миколайович (блок "Наша Україна"; подейкують, що цей пан і є автором даної корупційної схеми).

Ці "народні" обранці, "кришуючи" відвертий грабіж державного бюджету, майже напевне мають від цього чималий зиск. Отож, кожен свідомий громадянин України може знайти контакти їх приймалень на офіційному сайті Верховної Ради, зателефонувати з-а цими номерами або написати електронного листа такого змісту: "Я плачу податки не для того, щоб ви їх розкрадали! Негайно припиніть діяльність Тендерної Палати України, що розбазарює бюджетні кошти!". Щоб потім, відповідаючи перед судом громадської думки, вони не казали, що нічого не знають про корупційні схеми в системі держзакупівель...

Відповіді

  • 2007.01.23 | Гражданин

    Re: Тендерна Палата України - маріонетки казнокрадів та брехуни

    Ну наконец-то!!! Хоть кто-то заметил эту схему. Спешу обрадовать - сейчас минута разговора с ООО "Европейское консалтинговое агетство" (оно же Портал Державні закупівлі України, оно же Центр тендерных технологий и пр.пр.пр.) стоит 10 (десять) гривень.
    А теперь добавим к статье, что:
    1. Для участия в тендере необходимо купить тендерную документацию. У кого - см. выше. Без нее к тендеру не допустят. Стоит по разному, но апетиты растут, мы покупали и по 800, и по 1200, и по 1800 грн. А теперь посчитайте, сколько предприятий участвует в тендерах и сколько тендеров проводится по стране! Видимо, тоже неплохая прибавка к пенсии.
    2. Победил в тендере - будь добр, заключи с госпредприятием договор, вот только заплатить надо "за витрати, повязані з укладанням договору" - это взято из текста счета, и стоит это около 0,5% от суммы договора. Немного? А теперь посчитайте - всего через ТП закуплено товара на сумму около 8,7 млрд. грн. Значит, заплатят 43 млн. грн. Уже лучше.
    3. Ну и плюс ко всему Вам нужны будут документы на перечисленные суммы - а как же иначе ,налоговая будет сердится, и Вы начинаете звонить на вышеуказанные фирмы - дайте налоговую накладную, дайте акт выполненных работ. Все это не быстро, пока Вас переключат, пока по факсу вы передадите свидетельство плательщика НДС и копию платежки... Вот еще немного денег в казн... извените в кошелек.
    Так что умные люди могут всегда заработать на всем и на всех. Браво!!!
    А теперь давайте подумаем, что делают бизнесмены с этими расходами? Правильно, они их вносят в стоимость товара, и товар чуть-чуть дорожает. А еще откаты - как без них? Итого цена на закупаемые по тендеру товары выше, чем на рынке. За что боролись - на то и напоролись. А потом наши госпредприятия становятся убыточными.
  • 2007.01.23 | Analytik

    Re: Тендерна Палата України - маріонетки казнокрадів та брехуни

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > "Майдан"
    > Голова З’їзду Тендерної палати України, народний депутат України Одайник Микола Миколайович (блок "Наша Україна"; подейкують, що цей пан і є автором даної корупційної схеми).

    Не, это человек Пети, который и есть автором даної корупційної схеми.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.23 | BIO

      Маріонетки казнокрадів - на кого тюбик давите...?

      90 відмінностей у проголосованому у парламенті та підписаного Президентом законі про держзакупівлі

      1 грудня 2006 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти» №424–V. 05 січня 2007 року Президент України підписав цей Закон, а вже 10 січня 2007 року його оприлюднено в газеті «Голос України».
      Представники ВО «Молодь – надія України» та ГК «Громадський спротив України» вважають за свій громадянський обов’язок звернути увагу правоохоронних органів, міжнародної та вітчизняної громадськості на те що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти» №424–V від 01 грудня 2006 року розміщений на сайті Верховної Ради України та за який голосували народні депутати України суттєво відрізняється від Закону який підписав Президент України.
      Внаслідок дослідження щодо двох текстів Закону №424–V було з’ясовано, що тексти відрізняються за такими ознаками:
      1. літературна правка (41 випадок)
      2. виключено норму закону. Норму закону виключено з законопроекту за який проголосували депутати (16 випадків)
      3. нова норма, за яку не голосували депутати, але у законі який підписав Президент вона з’явилась (23 випадки)
      4. нова редакція. Норма законопроекту за який проголосували депутати викладено у новій редакції (9 випадків)
      5. внесено зміни до інших Законів, за які не голосували депутати, у законі який підписав Президент (1 випадок)
      Загалом 90 відмінностей.
      Враховуючи те, що це не перший випадок коли на підпис Президенту України надходить закон який різниться від прийнятого Верховною Радою України, то можна зробити висновок, що порушення набирає ознак системності. Не виключено, що у цьому злочині замішані посадові особи апарату Верховної Ради України чи навіть хтось з керівництва парламенту.
      Тепер більш детально про різницю між двома версіями закону з одним номером за конкретними прикладами.
      Депутати проголосували за закон в якому зберігаються певні преференції для громадських організацій інвалідів та кримінально-виконавчої системи, а в законі який передано на підпис Президенту стаття яка регулює захист вітчизняного виробника взагалі виключена. Отже якийсь злочинець вирішив за парламент та Президента, що вітчизняні виробники, підприємства громадських організацій інвалідів, кримінально-виконавчої системи, а також сільгоспвиробники не потребують захисту держави на законодавчому рівні.
      У двох версіях закону на 10 тисяч гривень різняться граничні рівні сум з яких застосовуються норми Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» на закупівлю товарів та послуг.
      В редакції проекту закону який прийняла Верховна Рада України передбачалось встановлення Кабінетом Міністрів України індикативних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення для пільгових категорій населення, продукцію харчової промисловості, пального; закупівля таких товарів здійснюється за цінами рівень яких не перевищує індикативних цін. Індикативні ціни повинні Були стримувати ціни для пільгових категорій населення, але в законі який підписав Президент дана норма просто відсутня.
      В порівнянні від пільгових категорій населення які й так не захищені, закон захищає Спілку громадських організацій «Тендерна палата України» та встановлює, що дана спілка не є суб’єктом владних повноважень та не здійснює владно-розпорядчих функцій. Дана норма Закону не дозволить оскаржувати рішення цієї Спілки у судовому порядку.
      Редакцією Закону який підписав Президент передбачаються зміни до Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», але за них народні депутати не голосували.
      Перконатися у наявності численних змін можна у порівняльній таблиці прийнятого Верховною Радою та підписаного Президентом України текстів Закону «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти».
      За словами громадських активістів , окрім виявлених кричущих розбіжностей у редакціях проголосованого у парламенті та підписаного Президентом України закону запропоновані зміни до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» порушують п’ять статей Конституції України та кричуще суперечать світовій практиці здійснення закупівель за державні кошти, заохочують реалізацію корупційних схем розкрадання мільярдів бюджетних коштів. Вони також висловлюють свою занепокоєння можливими спробами тендерної мафії таким чином дискредитувати Президента України як гаранта Конституції. З огляду на це закликається якнайскоріше прийняти рішучі кроки щодо притягнення злочинців до кримінальної відповідальності та оскарження даного закон у Конституційному Суді України.

      Прим. Майдан-Інформу : Підчас обговорення проекту закону до його тексту було подане лише одне зауваження від фракції "Нашої України", яке не пройшло. Тому наявність таких відмінностей дійсно є скандальною подією. Звертаємо увагу на те, що під сфальшованим текстом є також підпис голови Врховної Ради Олександра Мороза"
  • 2007.01.25 | BIO

    То де продовження бенкету ? Не бачу шибениць за особливо великі.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.27 | grivna

      Re: То де продовження бенкету ? Не бачу шибениць за особливо великі.

      Тендерна палата вже ставить діагнози

      http://tpu.net.ua/news/997/
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.28 | BIO

        Шибай-голова не діягноз - це прохфесія

        Але іноді, не часто-густо, є така зоряна мить
        що може зробити його підкорювачєм Всесвіту...

        Ухопити цю мить є його головне надзавдання.

        Хучь би і за тендітну дупку Тендерної, гхе..., Палати
      • 2007.01.28 | Юрій Шеляженко

        Офіційне обурення

        Товариство Білого Піару при Партії Любителів Брехні висловлює офіційне обурення з приводу брудної рекламної кампанії, за допомогою якої розкручується ім'я маловідомого маргінального політика В. Гладчука.

        Найбільш сумно спостерігати, як незаперечні факти (зокрема ті, які дають підстави сумніватися у психічному здоров'ї В. Гладчука) спаплюжені ціленаправлено абсурдним використанням у цій брудній кампанії, з метою викликати у читача сайту тендерної палати сміх та примусити його запам'ятати об'єкт розкрутки - прізвище маловідомого політика В. Гладчука.

        Товариство Білого Піару рішуче засуджує методи ведення проплаченої брудної кампанії псевдо-дискредитації В. Гладчука на сайті Тендерної палати України, що вводить в оману читача, створюючи враження, ніби В. Гладчук є борцем за правду і об'єктом гонінь з боку почесного президента палати Р. Богатирьової, віце-президентів Ткаченка, Одайника та інших.

        Будь-якому експерту у сфері політтехнологій з першого погляду зрозуміло, що вся ця Тендерна палата, сайт zakupivli.com та корупційне законодавство є халтурними декораціями на політичній сцені, створеними виключно з метою конвертації брудних грошей Гладчука у політичний капітал, який планується сколотити на "боротьбі" з корупцією у сфері держзакупівель. За даними Федерального Брехла Розслідувань Уркаїни, В. Гладчук є власником фінансово-промислової групи "ЧіЗ", якій належать великі пакети акцій гігантів вітчизняної індустрії. Єдине, чого не вистачає цьому олігархові для задоволення своїх титанічних амбіцій - іміджу непримиренного борця з корупцією.

        Товариство Білого Піару вимагає від Тендерної палати України негайно зняти зі свого сайту замовні публікації з рекламою маргінальної фігури В. Гладчука

        http://tpu.net.ua/news/997/
        http://tpu.net.ua/news/1000/

        та повернутися до своїх службових обов"язків, визначених Законом про державні закупівлі за бюджетний кошт (з 90 поправками), а саме - до тихого дерибану бюджетних коштів на користь свого почесного президента Р. Богатирьової, віце президентів і, звичайно ж, ООО "Європейське консалтингове агентство", що є власником єдиного сертифікованого інтернет-партнера донецьких казнокрадів, ексклюзивного сайту з викачування бюджетних коштів www.zakupivli.com

        ---

        Прес-служба Товариства Білого Піару
        (097) 3179326
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.01 | grivna

          Сфальсифікований закон про держзакупівлі депутати переголосують?

          Сфальсифікований закон про держзакупівлі народні депутати переголосують?


          Народний депутат з фракції Партії регіонів Василь Кисельов не виключає можливості переголосування закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти», про це він заявив в інтерв’ю програмі «Вікна» телеканалу СТБ http://stb.ua/news/vikna/45c1bcd62e33b/ , коментуючи виявлені представниками ВО «Молодь – надія України» 90 правок до закону про закупівлі, що з’явилися після голосування у парламенті. http://sprotiv.info/?id=20.01.2007%2019:46&tablename2=news_hroniki

          «Недопустимо, щоб таке було, якщо таке є, то ми будемо розглядати та вносити пропозиції або переголосовувати закон», заявив Василь Кисельов.

          Нагадаємо, що після історії зі зниклим абзацом у законі про Кабмін політики та представники громадських організацій почали шукати відмінностей між законами, що їх ухвалили депутати та тими, які подають Ющенкові на підпис. Голова ВО «Молодь – надія України» Вадим Гадчук знайшов 90 виправлень, які виникли по дорозі від парламентської зали засідань до кабінету Ющенка у законі про держзакупівлі: «Виявлено 16 випадків, коли виключені взагалі норми закону, або 23 випадки, коли з’явилися норми, за які взагалі не голосували депутати. Є такий вислів "казнити не можна помилувати", от де кому поставиш, повністю змінюється речення, те ж саме зараз відбувається у Верховній Раді.

          Самі депутати зізнаються - помилка в Законі про Кабмін - не поодинокий випадок. Кажуть - часто після того, як документ проголосують, до нього потрапляють невідомі правки. А відтак Президент підписує змінений закон. Депутати навіть припускають - хтось у парламенті вдається до службової фальсифікації.

          Щоби заступити дорогу маніпуляторам, народний депутат України, з фракції "Наша Україна Борис Безпалий пропонує змінити схему ухвалення законопроєктів. Каже - між голосуванням у другому читанні й у цілому треба робити паузу. У ній правники та редактори доопрацьовують документ. По тому депутати ухвалюють законопроєкт в цілому і його підписує Мороз.

          Борис Безпалий, пропонує щоб «в режимі виправлення, які робить апарат, можна було виправляти тільки виключно граматичні помилки, а зараз можна виправляти технічні помилки, хоч що це у філології такого немає і під це можна ввести все, що завгодно».

          У регламентному комітеті обіцяють знайти й покарати тих, хто нелегально править законопроєкти. Вже кілька тижнів шукають людину, яка загубила абзац у законі про Кабмін.

          А тим часом біля СБУ було проведено мітинг з вимогою покарати фальсифікаторів закону про держзакупівлі. Молодь звернулася до правоохоронців порушити кримінальну справи за фактом вчинення злочину, передбаченого ст. 366 КК України (службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо не правдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання та видача завідомо неправдивих документів) за фактом підробки прийнятого у парламенті та переданого на підпис Президенту України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти».

          Цікаво, що крім виявлених кричущих розбіжностей у редакціях проголосованого у парламенті та підписаного Президентом України закону, за висновками експертів громадського проекту «Стратегія державних закупівель» запропоновані зміни до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» порушують п’ять статей Конституції України та не відповідають світовій практиці здійснення закупівель за державні кошти, сприяють реалізації корупційних схем розкрадання мільярдів бюджетних коштів
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.02.01 | BIO

            Тіки з поросячого голосу з під тєсака.

            Коли нарешті гегемона дістали і він силомиць вніс конкретну
            пропозицію щодо казнити не можна помилувати уродів ВР у
            останьому читанні знов вилучила всі коми на всяк випадок.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".