МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ще один сценарій

01/28/2007 | Святослав Караванський
Людська думка – це така швидкокрила пані, що за нею годі чи то гнатися чи то контролювати її. Жодне КҐБ ще не зуміло контролювати людську думку. Поки вона думка – поти й її воля. А вже як наш брат викладе її на папері, вона губить свій імунітет. Тоді й приходять перодряпам з редакцій такі цидули: “Ми не згодні з тим, як Ви трактуєте цю проблему.”

“А нащо ж тоді, панове-товариші, свобода слова?”

Нема відповіді.

А думка й далі баламутить світом. Не дає й мені спокійно доживати віку.

Читаю оце, як Ю. Тимошенко прозирнула крізь брилу часу і побачила невдачу ХХУІІ Універсалу національної єдности у 2017 році. Ой, пані Юлю, не врахували-сьте темпів сучасности. Хто ж це буде чекати до 2017 року, коли діло можна обцяпати куди скоріше? От послухайте краще ще один сценарій.

2008 рік. Рік перевиборів президента Росії. В. Путін заявляє авторитетно, що він балотуватися на цих виборах не буде. Тобто, піде на заслужений відпочинок? А як же Росія? Так і лишиться без президента з портретом Петра І над головою? Нащо ж тоді було вбивати Політковську, труїти Литвиненка, садити за грати Ходорковського, шантажувати світ енергоносіями? Отак після всього взяти й піти зі сцени?

Мабуть, що нікуди Путін з Кремля не піде. Буде якийсь маніфест, якесь одноголосе рішення державних органів і Володимир Батькович і далі будуть стояти за кермом. Але стояти за кермом – мало. Володимир Батькович візьмуться збирати докупи руські й не дуже землі. Україна на той час не буде ні в НАТО ні в ЕС. То як же не взяти до рук того, що погано лежить? Не дурно ж ісказано: Не клади близько, не вводь злодія в гріх. А як же тут втриматися, коли й донецько-український прем’єр, запросить на Україну свого пахана-братана особисто, на що буде підтримка і комуністів, і соціялістів, і Наташі Вітренко з Чорноволом-сином.

Прем’єр же для такої оказії підготує, щоб усе було чин чином. Не так, як ото ГКЧП рятувало Росію. Рятують, а в самих руки трусяться. Не було тоді Януковича з Путіним, а то бачили б ми після всіх чисток і голодоморів парад самостійностей, як свою потилицю.

Як поповзуть, значить, братні танки й полетять такі ж літаки, військовий міністер від Януковича дасть наказ не перешкоджати, а якомога сприяти. А що б міг зробити на цій посаді й міністер від Ющенка? Чи ж буде бліда копія Червоної Армії з “дідами“ й дідівщиною, звана Українською армією, чинити опір північній навалі? Блажен, хто вірує. Чорноморський флот і собі не пастиме задніх. Візьме під контроль у Криму всі стратегічні об’єкти, оточить будинки адміністрації від Президента, так, що чи й утече котрий.

Не буде дрімати й Тираспіль. Благо, що зброї мають, як той каже, від пуза. Одесу окупують за якусь пару годин, чи й устигне дати драла мер з меренятами.

Отакий сценарій, пані Юлю, куди ймовірніший за той що Ви оприлюднили. Ваш сценарій загалом правильний, тільки на десять літ спізнений. Хто ж це буде ждати, коли Україну візьмуть у НАТО, або бодай до ЕС? Коваль клепле, поки тепле. 2008 рік – це вже й так понад усі строки. Жириновський із Затуліним не ждали б так довго, а брали б бика за роги, поки теплий.

А світ? Світ погаласує, відмовить російским спортсменам виступати на черговій Олімпіяді та й по всьому. Президент же Буш має Росію за стратегічного партнера. Тож хай Бушеві буде Ірак з релігійним зарізяцтвом, а Путін візьме Україну. По-партнерськи.

Чи справдиться цей сценарій, чи який інший – побачимо. Але якийсь таки справдиться. Це вже й до бабки не треба ходити.

Якщо справдиться цей сценарій, то історія запише його на карб лише одній особі. Особа ця - Віктор Андрійович Ющенко і більш ніхто. Але не скажу більш ніщо. Бо дещо таки теж винне. Це дещо – це безпідставні претенсії Віктора Андрійовича на роль українського Абрама Лінкольна. Безпідставні, бо Абрам Лінкольн не писав універсалів до своїх ворогів. Абрам Лінкольн діяв військом, як Богдан Хмельницький. Тож і нам в Україні треба Богдана Хмельницькога, або Степана Бандеру, або бодай В’ячеслава Чорновола. Так історія й запише. А що вже вона запише, того не зітре ніяка Адміністрація, хоч би й Президентська, разом із Радою Безпеки та Оборони.

Святослав Караванський

Відповіді

  • 2007.01.28 | сябр

    і ця людина вчить нас української мови?!

    аБрам Лінкольн у труні перевертається. І його міністЕри також! А ми лаємо Януковича за профФесора та прІмєр-мИністра! Що стосується політологічних здібностей п. Караванського, то вони ще гірші. Невже з -за кордону видніше, як ідуть справи в Україні?? діаспорянам варто було б сидіти тихенько і обмежуватись історико-лінгвістичними розвідками(як кажуть ВОНИ) -або дослідженнями (як кажемо МИ, справжні українці).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.28 | keymaster

      Ясна річ, росія ніякого приєднання України не хоче і не планує

      Вітренко - це димова завіса, Литвиненко - класний хід, щоб ввести цілий світ в оману щодо справжніх намірів Росії, а питання, як зробити так, щоб Путін ніби й пішов, а влада його залишилась в Росії насправді не обговорюється.
    • 2007.01.28 | Раціо

      совок невмирущий?

      сябр пише:
      > -або дослідженнями (як кажемо МИ, справжні українці).

      Корекція: декі справжні українці з дещо убогим словниковим запасом. Що й не дивно, як на людину, що свою обмеженість схильна декларувати критерієм справжньоукраїнськости.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.28 | сябр

        белетристика чи публіцистика? неохайна мова -неохайна думка

        Безперечно, у художньому творі діалектизми можуть бути цілком доречними, особливо коли вони передають особливості мовлення дійових осіб. Проте з публіцистичним твором не так. Мова публіцистики тим більш унормована, чим ближче публіцистика підходить до аналітики. Аналітична стаття мала б бути написана мовою, наближеною до наукової, без експериментів з написанням власних імен та окремих іншомовних слів.Це дозволило б читачеві зосередитися на аргументації автора (якщо вона є). На жаль, автор докази замінює власними міркуваннями. Фройд називав це спекуляціями. Але ж політика - не психоаналіз!
        І ще раз: Чому Караванському можна називати президента Лінкольна АБРАМОМ, а Януковичу відому російську поетесу Анну АхмЕтовою - не можна?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.28 | Раціо

          Неохайна думка - краще за відсутність думки

          сябр пише:
          > І ще раз: Чому Караванському можна називати президента Лінкольна АБРАМОМ, а Януковичу відому російську поетесу Анну АхмЕтовою - не можна?

          Вас обдурили. Їм обом можна називати так, як вони хочуть.

          А нам можна робити висновки. Мій висновок: Караванський - поважна людина з оригінальною мовою, а Янукович - малокультурне чмо. Якщо Ваш висновок інакший - чудово, маєте право.

          Радити Караванському "сидіти тихенько" права не маєте, у Вас немає відповідної угоди на консалтинґ.

          Пропагувати свою приватну опінію як думку "нас, справжніх українців" також права не маєте - у Вас немає відповідних делегованих справжніми українцями повноважень.

          Шо неясно?
        • 2007.01.29 | Hoja_Nasreddin

          СябЕрку, очі притомилися користуватися укр-рос словником? :)

          >Це дозволило б читачеві зосередитися на аргументації автора (якщо вона є).
          Тут аргументація є - за Сябром :)

          >На жаль, автор докази замінює власними міркуваннями.
          А тут аргументації нема - за Сябром :)

          >Фройд називав це спекуляціями.
          А попереднє як ся називає? Роздвоєння особи(стості) чи звичайнісінька брехня :)

          >І ще раз: Чому Караванському можна називати президента Лінкольна АБРАМОМ, а Януковичу відому російську поетесу Анну АхмЕтовою - не можна?
          Сам придумую твердження - і сам його спростовую. То в якій організації цього навчають? Документ маєте :)
    • 2007.01.29 | Hoja_Nasreddin

      Хамський коментар недолугого хамусика :)

    • 2007.01.29 | raw_stick

      Re: і ця людина вчить нас української мови?!

      Дай Боже, щоб "справжні українці" робили стільки ж для укр. мови, як Караванський (взяти хоча б його "Практичний словник синонімів").

      А до діаспори варто було б часом і прислухатися. Не маю на увазі цього конкретного випадку - п. Караванський таки лінгвіст, а не політолог. Але загалом люди, які 1) спромоглися піднятися від емігрантських хлиднів до поважного становища в своїх країнах; 2) прихильно налаштовані до України - буває, можуть і щось корисне порадити...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.29 | Гальшка

        Re: і ця людина вчить нас української мови?!

        raw_stick пише:
        > Дай Боже, щоб "справжні українці" робили стільки ж для укр. мови, як Караванський (взяти хоча б його "Практичний словник синонімів").
        >
        > А до діаспори варто було б часом і прислухатися. Не маю на увазі цього конкретного випадку - п. Караванський таки лінгвіст, а не політолог. Але загалом люди, які 1) спромоглися піднятися від емігрантських хлиднів до поважного становища в своїх країнах; 2) прихильно налаштовані до України - буває, можуть і щось корисне порадити...
        3) Можуть повернутися до країни, несучи із собою набутий досвід. ;)
  • 2007.01.28 | igorg

    Є більш реалістичний сценарій. Приєднувати шляхом окупації

    це вже не по сучасному. Просто тому, що не дуже ефективно. Пряме втручання породжує сильний опір, протистояння. Ще не факт, як на це подивляться сусіди. США звісно наплювати, а от Європі зовсім не хочеться мати такого сусіда прямо на кордонах.
    Все буде тихо й мирно. Путін даватиме "українській владі" дешеві енергоносії. Влада їх буде частину перепродувати, а частину просто тирити у власного народу. Розвиватиметься в основному видобуток сировини й напівфабрикатів. Для цього потрібна маса малокваліфікованої робочої сили й дешеві енергоносії. Рівень життя триматиметься на мінімумі. Бажано принаймні рази у 2-3 нижче ніж у Росії. Щоб продемонструвати всю недолугість "самостійності".
    Те що чогось варте перейде в російську власність (фактично). Русские будуть приїздити в Україну на відпочинок, похвалюючи етнічну самобутність при та закарпаття, волині та полтавщини. Заодно наочно демонструючи неповноцінність українців.
    Тож наслідки передбачити не важко. Як тільки національна свідомість достатньо згаситься, реалізується спрощений білоруський варіант. Український Бацька.
    Для чого окуповувати. Я б порівняв так. Для чого приходити в чужу хату й виганяти главу родини. Багато шуму, скандал, ображений глава викликає співчуття, родина може бажати помсти. Краще його потихеньку підкупити, споїти, опустити, збезчестити й користуватися тим що там є. Відповідальності жодної, а задоволення маса й байстрюки підростатимуть.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.29 | Hoja_Nasreddin

      Ігорку, звідки такий песимізм?

      Всеруться вони ріденько, Путіни Януковичі Морози Вітренки та інші кацапи, кацаполизи, запроданці та хвойди. Більше того, вони щодня бігають в туалет, просто намагаються цього нікому не показувати. Причина проста. Був Майдан. Де були Ахмєтов і Янукович протягом півроку-2005? Перший - в Монако, а другий серун - немов маятник - то в Карлових Варах то у Підмосков'ї. З якою пикою перестрашеною зустрічав Вова Путін нашого гаранта під час першого візиту?
      Отож, вся ця наволоч вже має той МайданоЖАХ у ДНК - навіть онуки їхні його успадкують.
      До чого я хилю: Ваші фантазії та Святослава Караванського - занадто песимістичні (і у прислів'я про песиміста як поінформованого оптиміста аж ніяк ся не вписують)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.29 | Я

        Re: Ігорку, звідки такий песимізм?

        справа в тім, що Ігорьок, як це нам не прикро, вимальовує найРЕАЛЬНіший варіант з усих можливих. Росією керують не імбецили й не яструби які кинуться чавити нас танками. Росія йде по шляху створення корпоративної держави. А такого плану утворення діють не силою зброї, а силою інтелекту. Нас просто поступово КУПЛЯТЬ.
        Ви звинувачуєте його, та й мене напевне в песимізмі, але звідки він візьменться той ваший оптимізм, якщо я впритул не бачу в Україні сили здатної поруйнувати сучасну хамську владну вертикаль. Політичними методами наразі це неможливо, а на силовий варіант ВИ ОСОСБИСТО ЗДАТНІ? так отож....

        П.С. а було б непогано...
      • 2007.01.29 | Гальшка

        Re: Ігорку, звідки такий песимізм?

        А як на мене, ті фантазії якраз скидаються на правду. Дуже. Якщо ви собі думали, що Росія так просто пустить Україну з лапочок, то це свята наївність. Кого завгодно, але не Україну. Бо уся їхня ідеологія базується на києворуському фундаменті, як цей фундамент вибити з-під ніг, то Росія може піти "вразнос". Вони поки що вішають росіянам лапшу на вуха щодо обраності народу-богоносця, але ж протиріччя постійно вилазять, як те шило з мішка. Кадровий голод теж - не тітка... І багато чого ще.
        Отож чому я наполягаю на реакційності спротиву і зосередженні на боротьбі за народ, а не проти влади на рівні персоналій. Бо Бог його святий знає, де саме прораховуються варіанти дій української влади в разі яких непорозумінь. Треба зробити усе для того, щоб українське суспільство набуло такого градусу свободолюбства, при якому включення України до сфери впливу РФ було б самогубством з боку останньої.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.29 | Правду кажучи

          Re: Та це годі сподіватися в теперішніх умовах

          Українці мільйонами розбудовують Москву і Петробурґ, а Україна пустіє і українці з свого труду нічого не мають. Цей північний простір з доступом до Балтицького Моря потужнішає, а навколо Галичини утверджується застій.

          Слабкість у дописі Караванського, що він обмежується з оглядом на Москву, виставляючи її і Ющенка як самостійних грачів на ґлобалізаційній шахівці. Одначе, так не буває.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.29 | Гальшка

            Re: Та це годі сподіватися в теперішніх умовах

            Правду кажучи пише:
            > Українці мільйонами розбудовують Москву і Петробурґ, а Україна пустіє і українці з свого труду нічого не мають. Цей північний простір з доступом до Балтицького Моря потужнішає, а навколо Галичини утверджується застій.
            >
            > Слабкість у дописі Караванського, що він обмежується з оглядом на Москву, виставляючи її і Ющенка як самостійних грачів на ґлобалізаційній шахівці. Одначе, так не буває.
            Вірно. Але Москва грає за нас, насправді. Бо узяла на прапори шовіністично-расистську риторику, дурненька. Нам лишається створити:
            а) економічно-позитивний живильний розчин на горизонтальному рівні;
            б) добитися вірного співвідношення націоналізму і лібералізму, щоб не пірнути у ЄЕСівську міграційну проблематику, але при цьому мати усі шанси на відтягнення до України населення з колишнього СРСР.
            Отут, до речі, дуже стане в нагоді східноукраїнске російськомовне середовище, якщо сприймати Схід, як адаптаційну царину для мігрантів. Кажу вам - не чіпайте російської в Україні, двомовність має усі вигоди.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.29 | Правду кажучи

              Re: Гм, це звучить для мене як політика для підприємства

              Я дотримуюся однорідности і самобутности. Колишній канцлер Шредер у Німеччині також думав, щоб розв'язати труднощі з тим, заохочуючи знавців з Індії, тощо.

              Та ці знавці стали також безробітними після року, коли вони більше не стали потрібними.

              Знаєте, мені цілком байдуже та я навіть не хочу, щоб "росіяни" розмовляли б українською. Я саме прихильником, щоб радянський люд в Україні довести до переселення в Росію, натискаючи на Кремель, що він для них створив вигідні умови життя, що саме заохочує.

              Коли потім природно хтось буде вінчатися з росіянином або чужинець переселиться природним шляхом в Україну, то це мені не цікавить.

              А Ви тут викладаєте дуже згубну політику, яка тільки йде на користь підприємствам на швидкий зиск, без огляду на українське суспільство і українську культуру. Це доводить до того, що постануть підприємства, які перевалюють всі труднощі на державу і суспільство, знищачи культуру і з тим основний гін до людського розвитку.

              Та я цілком не можу тямити, що розумний націоналізм? Для мене Україна починається десь з містом Кракова і сягає до Каспійського Моря. Я в цьому не бачу будь чого поганого, а дехто таке бачення сприймає як божевілля.

              Тож "здоровий націоналізм" звучть для мене скоріше як гра з заміною тямок. От, до схолощеника в гаримі кажуть також, що він чоловік, а не жінкою :)

              Треба розуміти причини явищ, а не бігати за їх наслідками. Якраз це згубно. Та те, що Україна прийме перебіженців до Евросоюзу, це саме згубно і злочинно. Це нічого не розв'язить, а лише погіршить. Ну, погіршить для України. Для ворожої політики це якраз бажано, подбаючи про заміну населення. Як на диво, а якраз колишні рухівці і Ющенко беруть у цьому жваву участь. Хоча це не дивом, а тут викривається лише їх скерованість від чужої політики.
        • 2007.01.29 | Л. П.

          Re: Ігорку, звідки такий песимізм?

          Маєте рацію, Гальшко. Як і пан Караванський, як і igorg, Все це можливі варіанти, сценарії можливого процесу. Але падіння України в лоно матірної імперії - самогубство і для Росії, яка позбавившись імперськості мала б шанс на людське існування. Сьогодні ж вона все більш скочується під керівництвом ФСБ та ГРУ (тощо) в нову форму цивілізованого дикунства й людожерства (Ічкерія!). Окрім «києворуського фундаменту» у них в запасі є ще багато чого для лапши. Євразійство, нацизм МАУП, слов’янофільство, совєтчина… «Наука умєєт много гітік». «Багатовекторність, варіантність»… Так, «Жодне КҐБ ще не зуміло контролювати людську думку», хоч і веде в цьому напрямку досліди. І деякі методи (політтехнології лапши) вже спрацьовують.
          Лише тверезий аналіз ситуації й базований на ньому спротив молодої України може протистояти сповзанню України в Малоросію.
          Приємно бачити, що «сябрам» не дали дискусії по прозорій і точній статті Караванського сповзти на сябрознавство (чи хамство), як цього часто досягають Путінські «комісари Інтернету».
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.29 | сябр

            Дійсно, звідки такий песимізм?

            Роздумуючи над долею України, корисніше читати не п. Караванського та іже з ним, а СПРАВЖНІХ істориків. Наприклад,Я. Грицака чи С. Кульчицького, діЯспорянам дуже раджу О. Субтельного. Так от, СПРАВЖНІ історики, як це не дивно, вважають, що зараз питання:бути чи не бути Україні? - вже вирішене, і вирішене позитивно. Залишається питання: якою бути Україні? Як вона буде змінюватися і скільки часу займе трансформація? Так що заспокойтеся, пані та панове: незалежна україна як держава залишиться. Іншого шляху, крім європейського, в України немає. Інша річ, що ці трансформації можуть зайняти не 5-10, а 15-20 років. Як це не дивно, але особливої загрози від нинішньої влади для УКРАЇНСЬКОЇ культури немає. Якщо вона помре, то цілком самостійно, якщо розвинеться - також без особливої участі держави. Ті, хто зараз при владі-старі кучмісти, і памятають досвід Кучми по завоюванню симпатії заходу україни. для цього треба небагато: помахати перед носом привидом комунізму/російського імперіалізму. вдягти вишиванку і пристойно вивчити українську. Ні прав людини. ні демократії Західна Україна зовсім не прагне(як, зауважимо, і інші регіони). зауважте, що вже зараз Янукович говорить українською набагато правильніше за Ющенка. Треба буде надіти вишиванку-які проблеми? Як треба, то уся фракція ПР буде ходити на роботу у ВР в національних українських костюмах. Аби гроші тирити не заважали. То чим вам не подобається янек? що не демократ? Але ж ні Коновалець, ні Мельник, ні Бандера не хотіли ДЕМОКРАТИЧНОЇ України. Їхнім ідеалом була авторитарна держава на кшталт Іспанії Франко, хортистської Угорщини чи Румунії часів Антонеску. щодо культури ми вже вияснили. щодо незалежної держави-також. Якщо вже Лукашенко відстоює незалежну Білорусь, то Янукович ще менше хоче обєднання з Росією. То чого ж ви боїтесь? ПР - це зовсім не боляче, а якщо розслабитись, то можна отримати море задоволення! :)))))
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.29 | igorg

              Оце насмішили!!! Коновалець, Бандера та інші - тирани

              тоталітаристи, вороги демократії :). Я прямо ледь зі сміху не вмер. Обрежніше :). Вони ж СОЦІАЛІСТИ!!!! Й не морожені, а європейського гатунку. Та таким способом, насильством, вони в Західній Україні й тижня б не протрималися. Хоча жорстокий час вимагав жорстоких правил. Але ті правила були відомі і приймалися всіми як усвідомлена необхідність.
              І якщо вся ота бандюківська компанія Янека, хай хоч і в шаровари поголовно залізуть ніхто їх за наших не візьме:). Бо по природі своїй, за ментальністю українською, українці не терплять наруги над собою. Й гівно від сала відрізняють нараз.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.01.29 | сябр

                книжки читати треба. хоча б програмні документи своїх кумирів.

                ідеологія інтегрального націоналізму саме і виникла як реакція на соціалістичні переконання і мякотілість діячів УНР. які не змогли відстояти незалежність україни. СОЦІАЛІСТИ європейського зразка не вдавались ні до експропріацій (пограбувань поштових відділків, зокрема), щоб добути грошиків на боротьбу, ні до терористичних актів. почитайте програмні документи хоч мельниківців, хоч бандерівців. співпраця з гітлером - навряд чи визначна євросоціалістична риса. поцікавтеся. куди направили українських легіонерів після невдалого проголошення у львові незалежності? правильно, у Білорусь. нести т.зв. охоронну службу, тобто боротися з партизанами і мирним населенням. поцікавтеся, хто спалив хатинь.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.01.29 | Гальшка

                  Re: книжки читати треба. хоча б програмні документи своїх кумирів.

                  Сябре, брехати негарно.
                  У Білорусь відправили саме легіонерів-контрактників, а не націоналістичне формування.
                  Хатинь спалила диверсійна група, набрана німцями з полонених, націоналісти тут ні до чого.
                  Відчепіться від УПА, га? Добром прошу...
                • 2007.01.30 | igorg

                  Я виріс в бандерівськім краї і різницю в тому знаю не за

                  папірцями, а за живою реакцією живих людей. Підпілля, протистояння НКВД, а згодом і фашистам скажемо мягко не сприяло мягкості манер і порядків. Але це не мало нічого спільного із тоталітаризмом, його духом і його ідеями. Бо того тоталітаризму населення Волині мало, що на всіх вистачить. Але не від тих на кого ви вказуєте.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.01.30 | сябр

                    яке протистояння фашистам? скільки ж німецьких вояків було знище

                    тепер перейдемо до демократії. знищення бандерівцями мельниківців та бульбівців безперечно є одним з проявів демократії, як і надмірно розвинена СБ, яка бачила внутрішніх ворогів скрізь. Подивіться правді у вічі-якби бандері вдалося створити ту україну, про яку він мріяв, жити у ній вам навряд чи сподобалося б. А про боротьбу і вимушене обмеження демократії ми знаємо добре. тут бандера не був оригіналом і повторював тезу сталіна про посилення класової боротьби по мірі розбудови соціЯлізму.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.01.31 | igorg

                      Совєтський гештальт

                      я кажу не про те що було б, а про те як було. Заходьте іноді хоча б на форум історія.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.01.31 | Гальшка

                        Re: Совєтський гештальт

                        Це у Сябра проблема фантомних болей совітського патріотизму. Все-ж таки бєларуські партизани раднєє... От якби він таки поцікавився історією спалення Хатині, а не переповідав нам тут заюзані скаски, то знав би, шо Хатинь спалили якраз внаслідок диверсійної вилазки радянських партизанів.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.01.31 | igorg

                          На Рівненщині німці палили села за бойові дії саме бандерівців

                          На форумі Історія є допис Забойщика про "методы пыток в УПА" і там в дискусіях є посилання на матеріали з бойових операцій УПА проти німців. З Рівненських архівів до речі :). Це Сябру, якщо він таки хоче розібратися а не повторювати.
            • 2007.01.30 | Hoja_Nasreddin

              Сяберку, ні Західної України ти не знаєш, ані Коновальця...

              ні Бандери тощо. А рівень знання історії дуже показовий: Субтельного читають ДІТИ, а не особи, що цікавляться історією серйозно.
              Щодо Західної України: приїдь до Львова, вбери вишиванку і неперервно кудкудакай українською. І знаєш, що почуєш про себе: "А ЧОГО отой москалисько терендить і під українця маскується. Та ж від нього так москалем смердить, що навіть кожух не врятує, яка там сорочка" :)
            • 2007.02.04 | propos

              Re: Дійсно, звідки такий песимізм?

              сябр пише:
              > Роздумуючи над долею України, корисніше читати не п. Караванського та іже з ним, а СПРАВЖНІХ істориків. Наприклад,Я. Грицака чи С. Кульчицького, діЯспорянам дуже раджу О. Субтельного.

              Субтельний, звичайно, історик, але називати його СПРАВЖНІМ?.. Він скорше ремісник історичного цеху, який просто компілює напрацювання дійсно СПРАВНІХ. Теж потібна праця, але ж називати його СПРАВЖНІМ?.. Недолуго.
          • 2007.01.29 | igorg

            Звісно, що реалії передбачити майже неможливо

            Всяке може трапитися. Іноді в історії бувають дуже круті повороти.
            Становище зараз непевне. То був найбільш песимістичний варант. Є оптимістичний. Куди воно покотиться наразі невідомо. Буде видно.
            Скажімо так. Що означають ознаки введення Росією візового режиму з Україною? Що означають програми збирання росіян в Росії? Зараз Росія має дві величезні загрози. Одна із них Україна. І не в плані їхніх амбіцій, а в плані амбіцій України :). По-перше велику кількість активного (того, що не спилося і працює, народжується) населення українського походження. Щонайменше пробудження національної свідомості не залишить жодних шансів Російській імперії. Тоді дійсно, є шанс отримати справжню співпрацю й дружбу. По-друге сама Україна цілком здатна провадити самостійну політику не гірше Німеччини, Франції чи принаймні Польщі. Поколінню, що підростає вже глибоко плювати на дружбу с Россией. Також не віриться, що Ахметову хочеться повторити долю Ходорковського і К. До того ж Росія вже мала чимало неприємностей з Україною в історичному минулому. По-третє це загроза російським державницьким міфам. Якось так може на загал виявитися, що Московія це всього-навсього наслідок колаборціонізму із Золотою ордою :). По-четверте кому, як не ФСБ і К не знати скільки і яких проблем вони мали на Західній Україні. Хіба не видно того переляку, яке у них викликає слово "Бандерівці!".
            Друга загроза це Китай. Густоперенаселена країна поступово перетікає в Росію. Наразі способів завадити цьому немає. Якщо врахувати ментальність китайців, то картина для росіян вимальовується дуже сумна. Чи до України буде?
            І нарешті, Європа не буде довго терпіти енергетичний шантаж Москви. Певно питання альтернативного енергопостачання буде вирішено в найближчі 10-20 років. А для Росії це повна катастрофа.
            Але сценарії-сценаріями, а реальнсть є реальністю. Проте корисно оцінити фактори. Навіть капельки води точать камінь. Песимістичні сценарії це не привід для песимізму, як і оптимістичні для оптимізму. Це прсто привід для роздумів і для праці. Тож "Борімося-поборемо!".
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.29 | Гальшка

              Re: Звісно, що реалії передбачити майже неможливо

              igorg пише:

              > Друга загроза це Китай. Густоперенаселена країна поступово перетікає в Росію. Наразі способів завадити цьому немає. Якщо врахувати ментальність китайців, то картина для росіян вимальовується дуже сумна. Чи до України буде?
              От, до речі... До речі... Ви, мабуть, знаєте, що грузини там троха винні перед Черкесією? Якби Міхо показово вирішив відновити історичну справедливість і посприяти відновленню незалежної Черкесії, "во іскуплєніє", так би мовити... Україна теж там має етнічний інтерес. Вбив би одним пострілом декілька зайців. По-перше, перекрив би від відомо кого Абхазію і Осетію. По-друге усі ми, сироти і біднятка, мали би транспортний коридор як мінімум з Азербайджану як мінімум до Керчі.
              Не зараз, звичайно, але якщо Китай заворушиться і почне відкушувати шмати, тут могло б вийти ганенько...
          • 2007.01.29 | Гальшка

            Re: Ігорку, звідки такий песимізм?

            Л. П. пише:

            > Лише тверезий аналіз ситуації й базований на ньому спротив молодої України може протистояти сповзанню України в Малоросію.
            > Приємно бачити, що «сябрам» не дали дискусії по прозорій і точній статті Караванського сповзти на сябрознавство (чи хамство), як цього часто досягають Путінські «комісари Інтернету».
            Все це вірно. Але з іншого боку, існує такий метод, як використання сили супротивника. Для чого Росія лізе у наші східноукраїнські області, до Криму, для чого вона підзужує тамтешнє населення до акцій "на захист російської мови", тощо? Зрозуміло - задля прив"язання цілої України до себе, як кози до паркану. І усі зусилля з девальвації цього впливу тільки підливають гасу до багаття. Бо пряма дія породжує спротив, на що і розрахунок...
            Але... Будь-яка палиця має два кінці. Уявімо собі на хвильку, що нам вдасться переломити економічну ситуацію на користь України у порівнянні з Росією. Та додайте громадянські свободи, та почуття захищеності і гордості за свою державу. Це важить. Давайте на цьому уявному тлі будемо позіціонувати українську мову і культуру не як щось, що конче потрібно впхати усім задля досягнення однорідності, а як певний набір цінностей, що притаманний саме НАШІЙ державі, і тільки їй. Чи існує в такому разі надія на те, що Схід вивчатиме цю мову, бо це мова НАШОЇ країни? Думаю, так. От тут і настане час для використання сили супротивника. Бо той ланець, що ним прив"язана коза, стане аріадниною ниткою, що нею дістануться до України етнічні українці з тої самої Росії або Казахстану. І це буде розумний націоналізм, українців в цілому світі аж надто багато, то ж давайте зорганізуємо їхній вихід до обіцяної землі.
            Наступним етапом адаптації буде надання громадянства по опануванню української. На рівні другого покоління матимемо нормальних невимушених, національно нестурбованих і ненажаханих імперською загрозою патріотів.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.29 | Л. П.

              Re: Ігорку, звідки такий песимізм?

              Не бачу розходження в наших позиціях, п. Гальшко!
    • 2007.01.30 | harnack

      Правда: байстрюкостратегія - байстрюконосії!

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.30 | Гальшка

        Re: Правда: байстрюкостратегія - байстрюконосії!

        Гарнаку, озвучте свою стратегію. Україна вимирає, це факт. Ваші пропозиції щодо поповнення населення?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.31 | harnack

          Пані Гальшко - мав'єм на увазі Москво-Повій та Москво-Байстрюків

          Насправді, у пантеоні антиукраїнства бовваніють отакі істукани:

          Москво-Вії
          Москво-Повії
          Москво-Байстрюки
          ?
          ?
          ?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.31 | Гальшка

            Re: Пані Гальшко - мав'єм на увазі Москво-Повій та Москво-Байстрюків

            Пане Гарнаку, ну... не знааа... :) У пантеоні антиукраїнства так само бовваніють професійні українські націоналісти. Бо підіграють москвоповіям аж бігом і аж в чотири руки. Шось яааак ляпнуть - от ті мають усі приводи жахати східноукраїнців звірячим націоналізмом... Еххх... Особисто мені глибоко симпатичні іронічні, інтелектуальні і національно помірковані українці. Будь-якої етнічної приналежності і походження, до речі. Он, Тризубий Стас, наприклад, земля йому пухом...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.02.02 | harnack

              Котрих націоналістів мали'сте на увазі?

              А чому органічний та природний ріст українства та націоналізму має патологізуватись полохливістю перед недолугістю та злобою всяких ворогів? Чому оглядатись хворобливо на всі боки, га? Вони тебе неодмінно прозвуть нацистом будь-що б ти не робив (просто говорив українською, скажімо), ось навіть і Ющенка у нацисти запхали (читаю по форумах). Тих що себе не поважають, ані інші не поважатимуть! Не треба оправдуватись за існування України!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.02.02 | Гальшка

                Re: Котрих націоналістів мали'сте на увазі?

                harnack пише:
                > А чому органічний та природний ріст українства та націоналізму має патологізуватись полохливістю перед недолугістю та злобою всяких ворогів? Чому оглядатись хворобливо на всі боки, га? Вони тебе неодмінно прозвуть нацистом будь-що б ти не робив (просто говорив українською, скажімо), ось навіть і Ющенка у нацисти запхали (читаю по форумах). Тих що себе не поважають, ані інші не поважаютимуть! Не треба оправдуватись за існування України!

                Професійних націоналістів мала на увазі. Колишніх ревних комсюків. :) То вони, прошу пана, якраз неорганічні і патологізовані, як на мене.
  • 2007.01.29 | Л. П.

    Re: Ще один сценарій

    Микола Горбаль прохав передати на цей форум: „Святославе, дякую за гірку іронію про стан справ у нашій милій Україні. Не таланить нам на лідерів. Це ж треба – одержати таку шалену підтримку патріотичної верстви українства і так бездарно знехтувати цим...”
    Приєднуюсь до пана Миколи з додатком оптимізму: виховаймо ж Бабу-Ягу (справжніх своїх лідерів) у власному колективі! (гасло вихователів дитячих садків Брежнєвсьокого часу)
  • 2007.01.30 | Гальшка

    Re: Ще один сценарій

    jeffdavis пише:

    > та ну, сміх. Націоналістів навпаки у Росії душать.

    Та шо Ви каете? :) :) :)
  • 2007.01.30 | igorg

    А до чого тут взагалі Варшава? Століття не попутали? То може й

    туреччину згадаємо :). Але ви мене справді порадували. Класна реакція :). Значить дістали москалика :).
  • 2007.01.31 | Дядя Вова

    ОК. Давайте завтра повоюем, чтобы развлечь пана Караванского?

    Пану в своей Америке скучно, он решил немного помахать красной тряпкой между мной и Гальшкой, к примеру. Между востоком и западом.

    Зато ему из-за океана отлично видно, что Россия даже во сне думает: как бы присоединить к себе Украину, а то одной Чечни ей уже мало, скучно как бы. Щас я надену очки и тоже посмотрю через Атлантику…

    Ба! Что я вижу! США хотят присоединить Канаду! Вооружайтесь пан Караванский, не будьте тряпкой, не посрамите память крутых героев Крут, Абрагама Линкольна и Богдана Бандераросы, смелее выходите на улицу и стреляйте куда попало…

    Бред, говорите? Вот и я то же самое подумал.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.03 | harnack

      Вово: Дарма тут Росія - Україна сама сі робить гаракірі

  • 2007.02.01 | igorg

    І який сценарій це означає? (л)

    http://www.from-ua.com/hotline/45c216f62c662/
    Премьер-министр Виктор Янукович считает перспективным предлагаемую модель энергетического сотрудничества Украины и России, предполагающую объединение добычных и газотранспортных активов.
    Как сообщают Подробности, о возможности объединении активов и участия украинских партнеров в добыче энергоносителей сказал в четверг, 1 февраля, на пресс-конференции в Москве президент РФ Владимир Путин.
    «Я считаю, что такой путь является перспективным», - сказал Янукович.
    Вместе с тем премьер Украины подчеркнул, что «речь идет о намерениях». «Если речь будет идти об объединении (активов), то только равных, чтобы отношения были пятьдесят на пятьдесят», - сказал Янукович.

    То куди це покотиться?
    1) Я і К втратять газотранспортну систему і отримають світові ціни.
    Росія отримає дешеву робочу силу для видобування нафти й газу. Україна отримає зрусифікованих пенсіонерів.
    2) Буде експансія України в Росію й серйозний вплив на енергетичну галузь Росії. Розвиток українства в Росії.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".