МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Велика Інтерзачистка

01/31/2007 | Іван Інсайдер, для "Майдану"
Інформація, викладена у статті, є здебільшого кулуарною - документальних її підтверджень нема (на диктофони обіцянок керівництва ніхто не пише). Проте вважаю її достатньо важливою для того, щоб люди не з тусовки зрозуміли, що ж відбувається на "Інтері".

0.зав"язка

Безпосередній привід до конфлікту - порушено колективний договір колективу і правління каналу (проводяться звільнення працівників, зміна умов роботи, зміна оплати праці - в односторонньому порядку), не виплачено заробітну плату за січень і преміальні за 2006 рік, обіцяні Хорошковським у грудні колективові на загальних зборах.

Безпосередній початок конфлікту - вечір 25 січня, коли більше 400 працівників каналу вимагали зустрічі з керівництвом. Їхні вимоги було проігноровано. Після цього більше 350 чоловік підписало лист протесту, вимоги якого - виплатити заборгованість, підписати новий колективний договір, надати гарантій щодо подальшої праці на каналі.

Що ж відбувається насправді?

1. проба сил - чи вдасться розігнати журналістський колектив?

Менеджмент «Інтеру» не приховує, що звільнення будуть, що штати роздуті, і що зарплату зрізатиме, тому, що рейтинги погані (насправді, грудневі рейтинги показують, що частка і рейтинг "Інтеру" зросли і випередили 1+1).

Групу людей, що прийшла на «Інтер» з К1 разом з Безлюдною, намагаються поставити в позицію «штрейкбрехерів» - у випадку, якщо колишні працівники відмовляться працювати, їх просто замінять новоприбулими.

Особливий тиск чиниться на інформаційно-аналітичну службу. Вже ведуться індивідуальні розмови з окремими працівниками, яких кормлять "пряниками": ти відкриєш власний проект, зарплату буде збережено і навіть підвищено - тільки в жодному разі не підтримуй страйкуючих. Керівникам окремих програм уже запропоновано кількаразове підвищення зарплати - в обмін на лояльність і згоду на махінації з оплатою (про це - далі). Себто - "поділяй і володарюй". Людей шантажують і спокушають одночасно, вимагаючи відкликати підписи під листом протесту.

Існує дискримінаційний принцип оплати роботи - згрубша 60% складає основна зарплата, 40% "надбавка за кваліфікацію" (по суті - премія). В січні людям було виплачено максимум тільки тих 60% зарплати - і лише окремих людей простимульовано преміями. Частині людей виплатили зовсім мізерні суми - від 150 до 6 (!) гривень.

Окремих людей з відділу дизайну, з-поміж режисерів і навіть операторів також звільняють, розриваючи договори у невстановлені законом терміни (для цього необхідно попрередити про звільнення за 2 місяці до нього). Договори у більшості працівників підписані до кінця лютого - після цього, скоріше всього, і підуть більш масові звільнення.

З окремими програмами, юридично оформленими як "продакшени" (себто, по суті, окремі фірми - хоча у них нічого, крім кількох стільців і мобілок, по суті, на балансі немає), розбираються "по повній", розриваючи контракти. За бортом опиняться "Мелорама", "Ранок з Інтером", "Комеді Клаб". Це - ще більше сотні чоловік, котрі роблять програми тільки для "Інтера", і мають всі шанси залишитися без роботи.

Масштаби цих звільнень оцінити тяжко - але це кількасот чоловік, працівники найрейтинговішого українського телеканалу. Це - найбільше звільнення в медіа за всі роки незалежності України. Це - справжня трагедія для працівників "Інтера" - під загрозою цілі родини (чоловік і дружина), що працювали на Інтері роками. Оскільки зарплата на "Інтері" - найвища серед українських медіа, фактично кожен другий працівник купив квартиру в кредит - і зараз ризикує стати банкротом.

2. "змова продюсерів"

Цікаво, що синхронно на кількох каналах (в тому числі на "Інтері" і УТ-1) буквально з початку січня запроваджено "журнал обліку перебування працівника на робочому місці". З точки зору професійної специфіки це - повна дурниця: графік роботи журналіста ненормований, більшість необхідних зустрічей відбувається поза робочим приміщенням. Неможливо робити телебачення, постійно перебуваючи за робочим комп"ютером!

А ось з точки зору трудового законодавства, тут вже перетрактованого працедавцем, відсутність людини на робочому місці - привід для штрафів, доган і подальшого звільнення. Дивує така синхронність, з якою запровадили цей репресивний інструмент на кількох каналах зразу.

Ще один аспект - однакова політика випускових редакторів новин "1+1" і УТ-1 щодо ситуації на "Інтері". Коли більше 400-т чоловік вимагали зустрічі з керівництвом каналу, випускові не дали інформацію про цю подію в ефір, обгрунтовуючи це тим, що "це - не новина". Дивна синхронність, чи не так?

3. "нова інформаційна політика"

Перехід Анни Безлюдної на "Інтер" - це наслідок злиття медіа-холдингів Фірташа і Хорошковського (Хорошковський обміняв частину акцій "Інтера" на частину акцій "Укргазенерго"). У холдингу - 6 каналів: Інтер, Інтер+, Ентер, К1, К2, Мегаспорт. Така газово-медійна потуга повинна підтримати всеукраїнський перерозподіл власності на користь "газовласників" (подейкують, це виглядає так: на підприємство приходять і питаються - хочеш газ? якщо хочеш, передай нам, наприклад 20% акцій. Не хочеш? Вибач, у нас немає газової квоти для тебе).

також є інформація про те, що на каналах Пінчука (СТБ, Новий, ІСТV) на рівні продюсерів уже пішла рознарядка - не брати "інтерівців" на роботу.

4.Наслідки

Середовище журналістів, як результат такої авантюри, отримає різке погіршення умов своєї праці. По-перше, по суті, повернеться "конвертово-преміальний" підхід до оплати роботи: слухаєшся - маєш повну суму, нечемний - маєш тільки базову ставку. По-друге, відверте попрання закону як "зразково-показове" опускалово журналістів має показати: будеш щось тявкати - і тебе так само викинемо на вулицю з "вовчим квитком".

"Зачистка" на "Інтері" має під собою кілька цілей. По-перше, витіснити з каналу людей, які мають власну позицію і власне відоме ім"я (себто є уже публічними особами), замінити їх молодняком, яким можна буде маніпулювати, як захочеться. По-друге, залякати людей на інших каналах ("не слухатимешся - візьмемо тих з Інтера", адже кількасот безробітних професіоналів на ринку - це не жарти). По-третє, пізніше застосувати схожі схеми при розборках з іншими непокірними журналістськими колективами. І кінцева ціль - отримати контрольованих безвольних працівників, абсолютно залежних від волі вищестоячих людей.

5. Вихід є?

Ініціативна група, куди входять і журналісти інформаційно-аналітичної служби, і працівники "продакшенів" зараз утворили профспілкову організацію, і тісно співпрацюють з Незалежною Медіапрофспілкою. У планах колективу - діяти методами, які надає їм закон - переговорна комісія, а у випадку ігнорування керівництвом чи неможливості домовитися - голодування на робочих місцях.

Багато що залежить від підтримки інших журналістських середовищ: чи підтримають вони цей протест, чи вони просто будуть наступними?

Відповіді

  • 2007.01.31 | 123

    Не бачу, чому загал мають цікавити проблеми цих людей

    Тобто чому інтерівців вважають, що їх мусять всі підтримати?

    Журналісти там жалюгідні (як на мене). Канал - жахливий, не уявляю, як його можна зробити гіршим. Тобто що мені, як простому споживачу, поганого від цих подій - я не розумію.

    Іван Інсайдер, для "Майдану" пише:
    > Інформація, викладена у статті, є здебільшого кулуарною - документальних її підтверджень нема (на диктофони обіцянок керівництва ніхто не пише). Проте вважаю її достатньо важливою для того, щоб люди не з тусовки зрозуміли, що ж відбувається на "Інтері".
    >
    > 0.зав"язка
    >
    > Безпосередній привід до конфлікту - порушено колективний договір колективу і правління каналу (проводяться звільнення працівників, зміна умов роботи, зміна оплати праці - в односторонньому порядку), не виплачено заробітну плату за січень і преміальні за 2006 рік, обіцяні Хорошковським у грудні колективові на загальних зборах.

    Ну якщо трудовий договір порушено - нехай наймуть адвоката (все ж таки вони там не 1000 грн на місяць заробляють, можуть собі на 350 людей дозволити адвоката найняти?) і судяться. Теж мені, питання загальнонаціонального масштабу.

    > Безпосередній початок конфлікту - вечір 25 січня, коли більше 400 працівників каналу вимагали зустрічі з керівництвом. Їхні вимоги було проігноровано. Після цього більше 350 чоловік підписало лист протесту, вимоги якого - виплатити заборгованість, підписати новий колективний договір, надати гарантій щодо подальшої праці на каналі.

    То я мушу бути обурений - що їм не надали "гарантії подальшої праці на каналі"? У всіх інших найманих працівників в Україні такі гарантії є?

    > 1. проба сил - чи вдасться розігнати журналістський колектив?

    Ой-ой, журналістський колектив. Що - всі 400 чоловік журналісти?

    Тут нема проблеми з журналістикою власне (у цю площину конфлікт перетягують самі інтерівці). Є звичайні стосунки найманих працівників та менеджементу.

    > Менеджмент «Інтеру» не приховує, що звільнення будуть, що штати роздуті, і що зарплату зрізатиме, тому, що рейтинги погані (насправді, грудневі рейтинги показують, що частка і рейтинг "Інтеру" зросли і випередили 1+1).
    >
    > Групу людей, що прийшла на «Інтер» з К1 разом з Безлюдною, намагаються поставити в позицію «штрейкбрехерів» - у випадку, якщо колишні працівники відмовляться працювати, їх просто замінять новоприбулими.

    Яка ганьба! А вони думали - що вони незамінні?

    > Особливий тиск чиниться на інформаційно-аналітичну службу. Вже

    На Інтері така інформаційна служба, що її розігнати - це благо для країни. Про аналітичну я взагалі промовчу.

    > Існує дискримінаційний принцип оплати роботи - згрубша 60% складає основна зарплата, 40% "надбавка за кваліфікацію" (по суті - премія).

    Що означає - "існує дискримінаційний принцип"? Хіба працівники каналу не підписали такий трудовий договір з працедавцем? Вчора цей принцип був хороший, бо 40% платні "журналісти" отримували "чистими". А сьогодні, бачиш, він став "дискримінаційний"!

    > Окремих людей з відділу дизайну, з-поміж режисерів і навіть операторів також звільняють, розриваючи договори у невстановлені законом терміни (для цього необхідно попрередити про звільнення за 2 місяці до нього). Договори у більшості працівників підписані до кінця лютого - після цього, скоріше всього, і підуть більш масові звільнення.

    Невстановлені законом терміни - до суду прошу. Теж мені, проблема суспільно-важлива. Це ваші особисті проблеми з працедавцем, а не суспільно-значущі.

    > З окремими програмами, юридично оформленими як "продакшени" (себто, по суті, окремі фірми - хоча у них нічого, крім кількох стільців і мобілок, по суті, на балансі немає), розбираються "по повній", розриваючи контракти. За бортом опиняться "Мелорама", "Ранок з Інтером", "Комеді Клаб". Це - ще більше сотні чоловік, котрі роблять програми тільки для "Інтера", і мають всі шанси залишитися без роботи.

    Я не розумію - то вже менеджмент каналу має порадитися з "журналістами", які йому програми показувати, а які - ні? А завтра на львівському автозаводі робітники скажуть генеральному конструктору, що треба замість цього автобуса робити інший, бо в них так більше роботи буде?!

    > Масштаби цих звільнень оцінити тяжко - але це кількасот чоловік, працівники найрейтинговішого українського телеканалу. Це - найбільше звільнення в медіа за всі роки незалежності України. Це - справжня трагедія для працівників "Інтера" - під загрозою цілі родини (чоловік і дружина), що працювали на Інтері роками. Оскільки зарплата на "Інтері" - найвища серед українських медіа, фактично кожен другий працівник купив квартиру в кредит - і зараз ризикує стати банкротом.

    Співчуваю, але не бачу тут суспільної проблеми. Це ваші особисті проблеми - ну взяли кредит, ну не можете віддати. Таке трапляється з ким завгодно - це не привід для загальнонаціональної істерії.

    > 2. "змова продюсерів"
    >
    > Цікаво, що синхронно на кількох каналах (в тому числі на "Інтері" і УТ-1) буквально з початку січня запроваджено "журнал обліку перебування працівника на робочому місці". З точки зору професійної специфіки це - повна дурниця: графік роботи журналіста ненормований, більшість необхідних зустрічей відбувається поза робочим приміщенням. Неможливо робити телебачення, постійно перебуваючи за робочим комп"ютером!

    Я думаю, на телеканалі людей, які мусять постійно сидіти за комп*ютером, не менше ніж журналістів. А може й більше.

    А такі журналісти, як на Інтері... Краще б мовчали. 90% ефіру - російські серіали про героїв-чекістів.

    > Ще один аспект - однакова політика випускових редакторів новин "1+1" і УТ-1 щодо ситуації на "Інтері". Коли більше 400-т чоловік вимагали зустрічі з керівництвом каналу, випускові не дали інформацію про цю подію в ефір, обгрунтовуючи це тим, що "це - не новина". Дивна синхронність, чи не так?

    Цілком адекватна поведінка. Це інтерівці хочуть зробити з себе новину, хочуть подати себе як "особливих найманих працівників". Але тут цього нема -- у діях менеджменту щодо них нема нічого, пов*язаного з творчьою складовою їхньої професії. Взагалі нічого.

    > 4.Наслідки
    >
    > Середовище журналістів, як результат такої авантюри, отримає різке погіршення умов своєї праці. По-перше, по суті, повернеться "конвертово-преміальний" підхід до оплати роботи: слухаєшся - маєш повну суму, нечемний - маєш тільки базову ставку. По-друге, відверте попрання закону як "зразково-показове" опускалово журналістів має показати: будеш щось тявкати - і тебе так само викинемо на вулицю з "вовчим квитком".
    >
    > "Зачистка" на "Інтері" має під собою кілька цілей. По-перше, витіснити з каналу людей, які мають власну позицію і власне відоме ім"я (себто є уже публічними особами), замінити їх молодняком, яким можна буде маніпулювати, як захочеться. По-друге, залякати людей на інших каналах ("не слухатимешся - візьмемо тих з Інтера", адже кількасот безробітних професіоналів на ринку - це не жарти). По-третє, пізніше застосувати схожі схеми при розборках з іншими непокірними журналістськими колективами. І кінцева ціль - отримати контрольованих безвольних працівників, абсолютно залежних від волі вищестоячих людей.

    Де можна побачити вашу "вольність"? Завжди робили, що казали із СДПУо, були фактично прес-службою СДПУо (тобто взагалі не журналістами). Чи безвольні будуть для суспільства гірші, ніж ви? А нічим. Що вони замість вас матимуть можливість квартиру купити - ну це суспільству по барабану. Яка мені різниця - Петров чи Іванов вставляє касету з російським серіалом у магнітофон і отримує за це квартиру? Ніякої.

    > 5. Вихід є?
    >
    > Ініціативна група, куди входять і журналісти інформаційно-аналітичної служби, і працівники "продакшенів" зараз утворили профспілкову організацію, і тісно співпрацюють з Незалежною Медіапрофспілкою. У планах колективу - діяти методами, які надає їм закон - переговорна комісія, а у випадку ігнорування керівництвом чи неможливості домовитися - голодування на робочих місцях.

    Ну і будуть звільнені.

    > Багато що залежить від підтримки інших журналістських середовищ: чи підтримають вони цей протест, чи вони просто будуть наступними?

    Дивіться, що відбувається. Велика група людей, що є вузькими фахівцями, яких відносно не багато на ринку, намагаються шантажувати працедавців: ось ми всі зараз не будемо працювати,і вам гаплик. Давайте домовлятися з нами, а то гірше буде. Ну і паралельно закликають колег - давайте, долучайтеся до шантажу, і разом ми їх дотиснемо.

    Мої симпатії у цій ситуації на боці менеджмента. Ще й тому, що сподіваюся отримати користь як споживач: після чисток є шанс отримати кращий центральний канал (бо гірше, ніж сучасний Інтер, вже нема куди).
  • 2007.01.31 | Хвізик

    нмсд - канал Інтер є низькоякісним з точки зору художньої та шкі

    шкідливим для держави
    якби моя воля, я би цей канал закрив, а його працівників звільнив
  • 2007.01.31 | otar

    Ще трохи

    http://www.telekritika.kiev.ua/articles/173/0/8511/inter_crisis/

    Щоправда, менш конспірологічно :)
  • 2007.01.31 | Надія

    Re: Велика Інтерзачистка

    Якщо чесно мені вас журналісти зовсім не шкода.
    Так як ви принижували Україну останніх два рокиі підспівували Росії, це треба так вміти.
    Ви бездарі і думаю з цим потрібно боротися.
    Мені вас не шкода.
  • 2007.02.01 | BIO

    Не НТВ, дійсно, але це лише тренування на власних кошаках

    Поки що дуже бліда карбонова копія.

    Потім буде веселіше і, головне яскравіше...

    А рєфлексія-то, рєфлексія один до одного як у РФії десь у 2001му...

    Тупо, ефективно - піпл справно хаває першу дозу диоксину...
  • 2007.02.01 | Свинья на радуге

    Идите улицы подметайте.

    Іван Інсайдер, для "Майдану" пише:
    > Існує дискримінаційний принцип оплати роботи - згрубша 60% складає основна зарплата, 40% "надбавка за кваліфікацію" (по суті - премія).
    У меня тоже так, и практически то же соотношение процентов. Я не вижу дискриминации.
    >
    > За бортом опиняться "Мелорама", "Ранок з Інтером", "Комеді Клаб".
    Скатертью дорога, уроды. Убейте себя апстену. Авторов сериалов не забудьте только прихватить с собой.
    >
    > Оскільки зарплата на "Інтері" - найвища серед українських медіа, фактично кожен другий працівник купив квартиру в кредит - і зараз ризикує стати банкротом.
    Почему же? Квартира продаётся, разница между кредитом и стоимостью остаётся экс-владельцу. Такое случается сплошь и рядом, не только у журналистов.
    > голодування на робочих місцях.
    А вот это правильно. Голодание оздоровит журналистские организмы, измученные алкогольными и кулинарными излишествами. Заодно и денег на квартиру сэкономить можно будет.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.01 | 123

      А чому на Інтері має бути найвища платня в галузі?!

      Свинья на радуге пише:
      > Іван Інсайдер, для "Майдану" пише:
      > > Існує дискримінаційний принцип оплати роботи - згрубша 60% складає основна зарплата, 40% "надбавка за кваліфікацію" (по суті - премія).
      > У меня тоже так, и практически то же соотношение процентов. Я не вижу дискриминации.

      Ги, так і вони не бачили ще тиждень тому ;)

      > > Оскільки зарплата на "Інтері" - найвища серед українських медіа, фактично кожен другий працівник купив квартиру в кредит - і зараз ризикує стати банкротом.

      Якось я цей пункт випустив. Вони що - працюють краще, ніж працівники інших ЗМІ?!

      Цілком обгрунтованим є бажання менеджменту вирівняти рівень платні цим бездарям з прийнятим в середньому по галузі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.01 | Хвізик

        Re: А чому на Інтері має бути найвища платня в галузі?!

        123 пише:
        > Якось я цей пункт випустив. Вони що - працюють краще, ніж працівники інших ЗМІ?!
        угу
        принаймні, обсирають Україну, як ніхто інший
        стараються, суки
  • 2007.02.01 | Абу

    якщо журналісти не встані сформулювати месидж

    чому їхні власні проблеми є суспільними проблемами, причому не змогли це зробити навіть в такій критичній для себе ситуації, то на місці менеджменту я би теж задумався про їх профпридатність.

    причому, я цілком припускаю що журналісти насправді праві

    але з їхніх пояснень я не побачив чому це має хвилювати особосто мене
  • 2007.02.01 | terrykoo

    Нехай Інтер є олігархічним рупором, нехай його журналістика не

    занадто якісна, нехай сьогодняшній конфлікт для декого "не загальнонаціональна проблема" ...АЛЕ! Коли дирекція брутально і зовсім безвідповідально ставиться до трудового колективу одного з найбільших телеканалів країни, викидаючи людей на вулицю та урізаючи зарплатню, треба не забувати, що подібне може трапитись з будьким в Україні і підтримати людей в важку хвилину з надією, що вони підтримають нас в аналогічній ситуації (я вже мовчу про можливість посилення цензури в усіх масмедіа від подібних подій). Саме в такі моменти має народжуватись громадянська солідарність!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.01 | Хвізик

      не будьте наївним:

      terrykoo пише:
      > з надією, що вони підтримають нас в аналогічній ситуації
    • 2007.02.01 | 123

      Мене перш за все цікавлять власні інтереси,а не солідарність

      трудящіхся всєх стран

      terrykoo пише:
      > занадто якісна, нехай сьогодняшній конфлікт для декого "не загальнонаціональна проблема" ...АЛЕ! Коли дирекція брутально і зовсім безвідповідально ставиться до трудового колективу одного з найбільших телеканалів країни, викидаючи людей на вулицю та урізаючи зарплатню, треба не забувати, що подібне може трапитись з будьким в Україні і підтримати людей в важку хвилину з надією, що вони підтримають нас в аналогічній ситуації (я вже мовчу про можливість посилення цензури в усіх масмедіа від подібних подій). Саме в такі моменти має народжуватись громадянська солідарність!

      Див. вище. А інтереси мої полягають в тому, щоб мати якісне телебачення. Ці так звані журналісти старанно робили все всупереч моїм інтересам, і продовжують робити те саме. Вибачте, нехай шукають солідарності в когось іншого.

      Щодо викидання людей на вулицю - тричі "ха". Та я краще буду солідарний з вчитилями чи медиками, які дійсно мають мізерні зарплати і які дійсно не мають житла (і можуть лише мріяти про придбання житла в кредит!). А ці "професіонали" за свою бездарну і суспільно-шкідливу працю отримують платню, яка на порядок вище платні лікарів та вчителів.

      Дивуюся, як їм не соромно апелювати до суспільства задля отримання підтримки та "солідарності", при тому що вони ще вчора цілком свідомо чинили антисуспільну діяльність, і чхати хотіли на це суспільство зі своєї телевишки.
    • 2007.02.01 | ziggy_freud

      а ви спробуйте прийти на ТБ з своїми проблемами

      хоча б з аналогічними. Наїхав бос, зрізав зарплату, виживає з роботи.
      Або скажуть: ніфармат, або назвуть ціну за хвилину ефіру.

      Чому проблема 400 телевізійників є важливішою, ніж проблема 40 працівників ВНЗ, чи 4000 слюсарів? Особисто мені Інтер жодної проблеми вирішити не допоміг і навряд допоможе. Навіть проблеми дозвілля довгими зимовими вечорами. Солідарність - двосторонній процес...

      Проблема взаємин манагерів і творців - окрема довга історія. Як і проблема відносин "диких капіталістів" з найманими працівниками. І проблема свободи слова в Україні. Жодна з тем аффтаром початкового посту ніраскрита. Тому погоджуюсь з висновком п.Абу...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.01 | 123

        Які творці, яка свобода слова?!

        ziggy_freud пише:
        > хоча б з аналогічними. Наїхав бос, зрізав зарплату, виживає з роботи.
        > Або скажуть: ніфармат, або назвуть ціну за хвилину ефіру.
        >
        > Чому проблема 400 телевізійників є важливішою, ніж проблема 40 працівників ВНЗ, чи 4000 слюсарів? Особисто мені Інтер жодної проблеми вирішити не допоміг і навряд допоможе. Навіть проблеми дозвілля довгими зимовими вечорами. Солідарність - двосторонній процес...
        >
        > Проблема взаємин манагерів і творців - окрема довга історія. Як і проблема відносин "диких капіталістів" з найманими працівниками. І проблема свободи слова в Україні. Жодна з тем аффтаром початкового посту ніраскрита. Тому погоджуюсь з висновком п.Абу...

        Нема в цьому конфлікті ніяких аспектів, які б були дотичними до проблем свободи слова або проблем творців. У даному випадку ці т.зв. журналісти нічим не відрізняються від тих самих слюсарів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.01 | ziggy_freud

          от і розберуться, хто журналіст,

          а хто слюсар. Бо я їм свічку не тримав, і що відбувається насправді, знаю лише з чуток.

          123 пише:
          > Нема в цьому конфлікті ніяких аспектів, які б були дотичними до проблем свободи слова або проблем творців. У даному випадку ці т.зв. журналісти нічим не відрізняються від тих самих слюсарів.

          З Пєлєвєвіна: "Нам нє нужни творци, нам нужни крєатори" ;-)
          Люди, які погоджуються працювати в подібній структурі, за замовчуванням згодні на певну не-свободу і певну не-творчість.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".