МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Думаю, что президенту нужно подавать в отставку.

02/02/2007 | sofu
Скажу честно, я так всерьез не думал еще месяц назад, но события настолько быстротечны, что приходится делать вывод, что этот президент своим бездействием делает только хуже и хуже стране. Держу пари, что с такими темпами через два месяца дождемся импичмента. Не исключаю, что с помощью Тимошенко. Сегодня же каждый день президент лишается все больше и больше своих полномочий, нивелируя до нуля свой пост. И пока коалиция не довела до юридической, правовой точки признания правомерными изменения к Конституции, Закона о кабмине и проч.изменениями в свою пользу (а у меня нет сомнения, что доведет), после которой возврата не будет.
Не вижу необходимости приводить здесь хронологию потери власти, она для всех очевидна. Но логику такого поступка вижу в том, что уйдя от власти, он спровоцирует волну подобную цунами. Вновь начнутся строиться схемы, договоренности и проч.,проч. В результате которых не могут остаться не затронутыми интересы Януковича и Тимошенко. Сильна у обеих надежда занять этот пост. Тут же приостановятся попытки закрепить ситуацию и ослаблять дальше президента. Да, в стране снова будет почти хаос, но управляемый, но снова будет белое и черное. В конце-концов станет ясна политическая логика дальнейших событий – борьба за кресло президента. Остальные политики, я надеюсь, сделают вывод из последних ошибок и определятся кому и с кем идти дальше.
Али я не прав?

Відповіді

  • 2007.02.02 | Сергей ГРУЗДОВ

    Что президенту нужно?

    Сложность, двойственность ситуации в том, что Президент нужен, но не нужен такой Президент. Иными словами, танец объявили, а музыку забыли.

    На мой взгляд:
    1. введение должности разбалансировало государственный механизм;
    2. образовался рычаг влияния на государство "со стороны" клана, фирмы, личности, зарубежа и т.п.;
    3. образовался мощный, неприступный для правоохранителей, коррупционный канал;
    4. отвлечены значительные бюджетные средства на обеспечение;
    5. стимулируется персонально-кулуарно-договорный способ решения государственных вопросов.
    Вывод: введение должности Президента Украины является весьма неудачным решением, которое привело к резкому ухудшению государственного управления, контроля и правопорядка в стране.
    Думаю, что обстоятельства требуют ликвидации этой должности вообще.

    Отобрать у Парламента соску, няньку и обидчика - пусть Парламент работает, осознавая свою ПОЛНУЮ ответственность. Все-таки это выбранные представители населения разных регионов и разных партий. Их договоренности априори ближе к желаемому, чем необъяснимые, мягко говоря, "столы". Сегодня Президент - стимулятор коррупции, правового нигилизма, демагогии и дилетантизма.

    Если оставить Президента, то исключительно с представительскими функциями и правом на инициативы для рассмотрения Парламентом. Ограничить в поглощаемых финансах, запретить вмешательство в экономические вопросы государства, вывести из подчинения силовые и правоохранительные органы, вернуть в узкие рамки канцелярию, прикончить ДУСю.

    Но уход в отставку - это не выход. Это загон болезни вглубь.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.02 | sofu

      Re: Что президенту нужно?

      Сергей ГРУЗДОВ пише:
      > > Отобрать у Парламента соску, няньку и обидчика - пусть Парламент работает, осознавая свою ПОЛНУЮ ответственность. Все-таки это выбранные представители населения разных регионов и разных партий. Их договоренности априори ближе к желаемому, чем необъяснимые, мягко говоря, "столы". Сегодня Президент - стимулятор коррупции, правового нигилизма, демагогии и дилетантизма.
      >

      Если честно, мне кажется этот парламент, точнее большая его часть, не способена осознать ответственность за страну. Просто поразительно, что на глазах у всей страны происходит дерибан, безпардонная дележка, расстановка своих и угодных по политическому подобию, а не ставится во главу угла професионализм, а мы с азиатским терпением внемлем с упоением. Ведь вернули практически всех одиозных фигурантов во власть и Вы предлагаете этим людям осознать свою ответсвенность? Её у них нет. Именно парламентское большинство в этом виновато в лице сформированного правительства. А президент согласен - демагог и делитант.

      > Если оставить Президента, то исключительно с представительскими функциями и правом на инициативы для рассмотрения Парламентом. Ограничить в поглощаемых финансах, запретить вмешательство в экономические вопросы государства, вывести из подчинения силовые и правоохранительные органы, вернуть в узкие рамки канцелярию, прикончить ДУСю.

      Нет, нужен был именно сильный президент, который смог бы упорядочить работу государственных органов. Сегодня эту функцию просто перетянул на себя премьер. Но зная биографию и методы, не трудно представить масштабы и последствия такого премьерства.

      > Но уход в отставку - это не выход. Это загон болезни вглубь.

      Отставка - стимул для амбициозных политиков побороться за ещё не окончательно убитый пост с возможностью победы демократических сил завтра, а не бороться в подполье несколько лет.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.05 | Scubo

        Про що ви марите хлопці?

        Ви що начиталися історії останнього Романова ?
  • 2007.02.03 | Чучхе

    Це був би шикарний хід !

    згадаймо, як "елегантно" непопулярний Єльцин зберіг в недоторканости свою сім"ю, поставивши на царство Путіна !

    Щось подібне міг би провести і Ющ - і це був би останній його шанс.

    але, боюсь, він занадто сбоязкий для цього, та й недовірливий до потенційних спадкоємців
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.05 | один_козак

      Таке та не таке.

      Це був би дійсно шикарний хід. Дуже цікавий приклад би був в історії країни. Але щодо спадкоємця, то тут паралелі з ситуацією Єльцина, НМД, зовсім не витримують критики. Бо спадок не той.
    • 2007.02.05 | Михайло Свистович

      Це був би дебільний хід !

      Чучхе пише:
      > згадаймо, як "елегантно" непопулярний Єльцин зберіг в недоторканости свою сім"ю, поставивши на царство Путіна !
      >
      > Щось подібне міг би провести і Ющ - і це був би останній його шанс.

      Він би не міг цього провести, бо це неможливо.
  • 2007.02.03 | Tatarchuk

    Він сам не піде, бо він глупіший за вас

    Він не піде, бо він глупіший за вас. І за багатьох інших навіть просто на цьому форумі.

    Але з Ющенком щось станеться: ви ж знаєте, коли хтось (щось) не є востребуване, воно кудись дівається, бо природа не терпить зайвого чи то 5-го колеса.
    Не знаю що саме.
    Але згадайте6 після спроби (до речі невдалої) ГКЧП відсторонити Горбачова... От він вже на волі, вже не в Форосі... От він живий і вже в Москві... Чи в когось були сумніви, що він вже тютю?
    Отак і Ющенко. Цього року. Не весною так літом.
    Але навряд чи він це зробить добровільно. Бо стількі брехати і зробити щось красиве - не вистачить души.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.03 | sofu

      Re: Він сам не піде, бо він глупіший за вас

      Tatarchuk пише:
      > > Але згадайте6 після спроби (до речі невдалої) ГКЧП відсторонити Горбачова... От він вже на волі, вже не в Форосі... От він живий і вже в Москві... Чи в когось були сумніви, що він вже тютю?
      > Отак і Ющенко. Цього року. Не весною так літом.
      > Але навряд чи він це зробить добровільно. Бо стількі брехати і зробити щось красиве - не вистачить души.

      Именно. После ГКЧП Горбачев был сломлен, это было видно даже не специалистам. Наш же, до сих пор считает, что он что-то решает. Формально, конечно да. Но где, в какой стране видано, президент зовет на очередной круглый стол, а премьер говорит "подумаю", опозиция говорит "не пойду", выходят законы без его подписи, а он считает себя миротворцем и душеспасителем. Вот разве что молится исправно... скоро по телевизору и нечего будет показывать с его участием. Ну это черная шутка, конечно.
      Уйти в отставку, это будет лучшая игра на опережение, и главное - хуже не будет. Надеюсь.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.05 | Tatarchuk

        Re: Він сам не піде, бо він глупіший за вас

        sofu пише:
        > Tatarchuk пише:
        > > > Але згадайте6 після спроби (до речі невдалої) ГКЧП відсторонити Горбачова... От він вже на волі, вже не в Форосі... От він живий і вже в Москві... Чи в когось були сумніви, що він вже тютю?
        > > Отак і Ющенко. Цього року. Не весною так літом.
        > > Але навряд чи він це зробить добровільно. Бо стількі брехати і зробити щось красиве - не вистачить души.
        >
        > Именно. После ГКЧП Горбачев был сломлен, это было видно даже не специалистам. Наш же, до сих пор считает, что он что-то решает. Формально, конечно да. Но где, в какой стране видано, президент зовет на очередной круглый стол, а премьер говорит "подумаю", опозиция говорит "не пойду", выходят законы без его подписи, а он считает себя миротворцем и душеспасителем. Вот разве что молится исправно... скоро по телевизору и нечего будет показывать с его участием. Ну это черная шутка, конечно.
        > Уйти в отставку, это будет лучшая игра на опережение, и главное - хуже не будет. Надеюсь.

        Согласен полностью. Кроме одной детали: до последнего дня Горбачов с огоньком в глазах доказывал себе и миру, что он всем нужен. И подло заверял всех, что без него будет "ваще капец". И ему никто не верил :)
  • 2007.02.03 | Abbot

    Re: Думаю, что президенту нужно подавать в отставку.

    Нам нужен Президент, пусть и не такой как Ющенко.

    Сама по себе парламентская республика для нас непригодна, ибо в условиях нынешней Украины она превращается в диктатуру безответственности:( Мы еще не доросли. У нас нет настоящих партий, есть региональные кланы.

    И Ющенко это понимает...Так что будет сидеть, пока сидится, и в расчете на то, что ради борьбы с ним не ликвидируют саму должность.

    А сам по себе андреич - неплохой человек. Для европейской страны с историей и культурой политборьбы. А у нас политика - дикий лес, с волками вроде Януковича и Тимлшенко. А для того, чтобы разговаривать с волком с позиции силы, нужно быть ОХОТНИКОМ, а не биологом...:(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.03 | observer

      головне не в цьому

      Abbot пише:
      > Нам нужен Президент, пусть и не такой как Ющенко.
      >
      > Сама по себе парламентская республика для нас непригодна,

      бо це проект Кремля по ослабленню України. жирна крапка
    • 2007.02.03 | Pavlo Z.

      Re: Думаю, что президенту нужно подавать в отставку.

      Abbot пише:
      > А для того, чтобы разговаривать с волком с позиции силы, нужно быть ОХОТНИКОМ, а не биологом...:(
      Вовкодавом, а не бджоляром.
  • 2007.02.03 | Хвізик

    це був би непоганий хід

  • 2007.02.05 | mmykh

    Re: Думаю, что президенту нужно подавать в отставку.

    з огляду на ситуацію, алгоритм найближчого майбутнього ромадянина Ющенка В. А. виглядає наступним чином.

    а) буде прийнято закон про імпічмент та ін. необхідні закони
    б) подолано вето руками К+Бют
    в) Ющенко звинуватять...а що мало можливих звинувачень? БЮТ нариє тисячи доказів, чисто з мстивості. Це ж колишні інсайдери! В одному ліжку, можна сказати, спали. І правильно зробе.
    г) імпічмент
    д) арешт або можливість для втечі
    е) "випадкова" видача роззлюченому натовпу або довічка.

    І все це на протязі року! Джінг-бел, джінгл-бел..лалалалала. А це ще й можливість відволікти народ від Клонуценка (тобто і клон, і клоун), причому назавжди. Ален поки що "президент" не робить неправильних кроків.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.05 | OlalaZhm

      Re: Думаю, что президенту нужно подавать в отставку.

      Президента на фіг, і будемо мати на осінь Імперію Януковича. На віки!
      ...Який провокатор відпрацьовує тут гроші Павловського?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.05 | Хвізик

        Re: Думаю, что президенту нужно подавать в отставку.

        OlalaZhm пише:
        > Президента на фіг, і будемо мати на осінь Імперію Януковича. На віки!
        не факт. є ще Тимошенко і Мороз

        > ...Який провокатор відпрацьовує тут гроші Павловського?
        необов"язково

        але я думаю, імпічменту не буде. багатьом вигідно мати саме ТАКОГО Президента, слабкого і нерішучого

        інша справа, якби він сам подав у відставку...
  • 2007.02.05 | OlalaZhm

    Re: Думаю, что президенту НЕ нужно подавать в отставку.

    Відчуваю, як змінюється мій стан: від різкого емоційно сплеску з приводу дій Ющенка, які сприймались ледь як не зрада, до спокійного аналізу. І починаю розуміти, що Ющенко зробив лише одну помилку: забув, що він не в Європі, не в цивілізованій державі, а в дикому полі, де цю державу ще треба будувати. Він намагається цивілізовано спілкуватися з ордою, у якої жодних принципів немає. А тут ще й найближчі друзі - і "любі" і не дуже, - підкоряючись прадавньому інстинкту, підігрують сильнішому, хоч і дикуну...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.05 | mmykh

      Re:

      "Європеєць" -- це людина, яка отримала вищу освіту, або магістрат, або докторат у розвинутій країні, або працювала там на "білій посаді" достатньо років, або хоча б досконало володіє однією з світових мов (у нашому випадку -- крім російської). Хоча б!

      Ющенко ніякий не європеєць. У нас узагалі немає (до речі, на відміну від дуже відсталої, нещасної Грузії -- але завдяки тому що європеїзована частина еліти там є, вони мають шанс крутнути кермо в інший бік!)європейців в еліті. Це пострадянські фраєри, у них ментальність фарци, або магазина "Берізка".
    • 2007.02.06 | Svitlana

      Re: Думаю, зщо не Президенту треба подавати у відставку

      Re: Думаю, що не Президенту треба подавати у відставку, а вам, шановні, хто вчора ще голосували за цього Президента, а сьогодні із такою люттю змагається у "сквернословии" на адресу Президента.
      Вам треба ,як казав класик : вчитись,вчитись і ще раз вчитись. Треба набувати відповідних знань, досвіду і частіше звертатись до свого сумління і розуму.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.06 | mmykh

        Re:

        "хто вчора ще голосували за цього Президента"

        по перше -- хто як, хтось голосував проти, а хто проти всіх.

        а по-друге, якби воно так і було навіть (для вас, наприклад), то 2 роки минуло.

        бідний ющенга. Пожаліємо його. Тьху!
  • 2007.02.05 | Харцизяка

    Через те, що це легше ніж змусити його виконувати свої обіцянки?



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".