МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Луценко приіздив до Хмельницького: нефоторепортаж

02/10/2007 | les
Був сьогодні на мітинзі, організованому "Народною самообороною" (ого - аж 5 "о") в місті-герої Хмельницькому. Спочатку о 16:30 обіцяли концерт, а потім о 17:30 - виступи, то я вирішив прийти тільки на виступи.

Що ж, загалом можу сказати, що за організацію я би поставив "Народній самообороні" 5 (був би кращий салют - поставив би 5+), а за ідеологію - 3- (три з мінусом), а є ще декотрі речі, що я не розумію, але про все по порядку.


Про організацію

Ще на підходах до цетрального хмельницького майдану помітив скупчення автівок і автобусів. Тобто люди приїздили (чи можливо, їх привозили) з районів, але найбільше з Кам'янця-Подільського. Загалом автобусів було близько 20 штук, тобто, близько 1000 осіб.

Число учасників мабуть не більше 5000, але заледве менше 3000. Зважаючи, що молодіжна авдиторія концерту потім трохи змінилася літнішою, можливо навіть дещо більше. Зрештою, це лише вдвічі менше ніж збирав хмельницький майдан у свої найкращі часи.

Сцена, як десь доводилось читати, майданівська - тобто, ще з того Майдану 2004 року. Не знаю, це впливало чи що инше, але автор навіть було трохи перейнявся тогочасними почуттями. Навіть ніби той запах Майдану відчув (хто тоді там був - зрозуміє).

Світло, звук, екран - все на чудовому рівні. Прожектори, підсвітка - клас.

Обійшов майдан, дивлюся - щось роздають, наш народ звісно накинувся. Подивися на те паскудство, пішов став у натовпі. Роздавали, як виявилося, пакети. Всередині - пара агіток, каледарик з Луценком, ручка, прапорець, Сільські вісті (?!). Мені пізніше вручили такий без усілякої хапанини.

Співав Тарас Чубай. Співав старі гіти й нові. Може ще хтось був, але їх я вже не застав. Щось він смикав, шарпав і куйовдив той народ, нарешті до приходу Стецьківа таки трохи розштовхав.

Стецьків виступав якось мляво, ніби по писаному, тай зрештою Луценко був не набагато кращий, може хіба голос гучніше і кпини веселіше. А так - якась каламуть.

Їхня знахідка - це барабани перед виходом Луценка (пригадуєте, коли на Майдані мав з'являтися тоді ще "народний президент" Ющенко, у нього також був свій фірмовий звук?). Барабани, не знаю, як то може комусь уявлятись, але це було в тему, доречно і переконливо. Раджу прийти подивтись (і послухати).

Їнші "перформенсові" знахідки це запуск велетенського прапора тієї "Народної самооборони" понад людьми (добре!) і "вихід у люди" Луценка (коли він спускається зі сцени і йде крізь народ).

І от при таких видовищних розкошах, ідеологічно це мм... гаразд


Про ідеологію

Не дуже, скажімо прямо. Сіренько. Непереконливо. Малозмістовно. По-моєму в них - і в Луценка і в Стецьківа - якийсь ще певний період пошуків і своєї путі, і своєї аргументації, і своїх ідеологічних засад.

Загалом у виступах багато води, повторів, банальщини. Люди, наскільки я можу зрозуміти, хочуть почути чітки орієнтири, чітку оцінку становища і чітки настанови щодо майбутніх дій. Чіткості наразі дуже бракує.

Загалом їхні тези такі:
- політики нас (і Захід і Схід) обдурюють, домовляються між собою і крадуть (що якось надто очевидно і заяложено)
- для того, щоби цього не було, треба контролювати владу (також не новина, але вже краще)
- треба змішувати політиків рахуватися з нашими інтересами (так, і що?)

і тому, виявляється, треба йти походом на Київ. ? Може автор якийсь не надто кмітливий, але щось він тут не бачить прямого зв'язку. Ні, походом, звісно, можна рушити - подивитись Україну, себе показати, добре відпочити... Але це що, такий вже дуже протест?

Немає й оцінки поточного становища. Наприклад, як сприймати і як ставитися до цієї кволости-немічности Ющенка? Наприклад, як сприймати: "нова" Конституція прийнята чи продовжує дію "стара"? Та ба хоча б це: закон про Кабмін прийнятий чи ні?

Немає й аналізу. Наприклад, в чому причини поразки помаранчевих? Взагалі, хтось помилявся тут, і якщо так, то хто, і чому, і як слід було діяти, і хто має визнати ті помилки і зрештою попросити вибачення? Коротше, що було "не так" і чому зараз має стати "так"?

А внаслідок цього вони й не можуть сформувати план дій, той образ майбутнього, що міг би надати їм сил, надати сил їхнім потенційним помічникам, і зрештою зробити їхні промови вартіснішими.

Коротше, на сцені найяскравішим був Чубай.


Чого я не розумію

Не розумію, навіщо Харківська обласна рада разом з прокуратурою вирішили зробити Луценкові безплатний PR (піар)? Те ж таки стосується й Пьотра Свіноненьки, який своїми істеричними зойками дав привід Луценкові кілька разів по ньому "проїхатися" (щось там про червонозадого павіяна і КПУшне догідництво олігархам). Можна навіть трохи поспекулювати на конспірологічну тему, бо невже ж харківські обласні депутати чи головний КПУшник не знають, що найпростіше боротися з такими проектами як "Народна самооборона" замовчуванням?

Не розумію, чого такий колір - якийсь, мабуть, бордовий він мав би називатися. І чому Луценко називає його малиновим? Мене, чесно кажучи, від цих сосілізістських аналогій-ремінісценцій-алюзій робиться гидко й нудно. Мороз - Іуда Іудич. Крапка. То якого біса ліпити до того пакету ті гнилі Сільські вісті з тим наскрізь брехливим збокиєнцем? Дуже мені не сподобались всі ті викрутаси.

Після такого іудства зробити СПУ політичним трупом - обов'язок не лише Луценка, а кожного громадянина, бо така політ-брутальщина, що зашкодшає інтересам кожного, має бути засудженою раз і назавжди. Тому не розумію оцих викрутасів.


Що стосується загалом цього зачину. На що ж, можна обережно привітати - це все ж таки краще ніж нічого. Отже, за організацію 5, а за ідеологію 3-. І то, поки що "за гарні очі".


Олександр Лихо
http://soft.km.ua/
автор розсилки Президентські вибори в Україні: очима пересічного українця
http://subscribe.ru/catalog/state.politics.president/

Відповіді

  • 2007.02.10 | Михайло Свистович

    Це - дуже позитивно

    les пише:
    >
    > Що ж, загалом можу сказати, що за організацію я би поставив "Народній самообороні" 5 (був би кращий салют - поставив би 5+), а за ідеологію - 3- (три з мінусом)

    Ну що ж, це дуже добре. Бо в українських опозиціонерів завжди було добре з ідеологією (слова, круглі столи, заяви в інтернеті тощо), а от з організацією був швах. Ідеологія ж - справа наживна. Напишуть.

    >
    > Про ідеологію
    >
    > Не дуже, скажімо прямо. Сіренько. Непереконливо. Малозмістовно. По-моєму в них - і в Луценка і в Стецьківа - якийсь ще певний період пошуків і своєї путі, і своєї аргументації, і своїх ідеологічних засад.

    Та ні, в них просто за оргроботою і поїздками банальний пошук вільного часу, щоб просто сісти, обдумати й оформити це все у гарні слова.

    В основному ж Вашу критику поділяю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.10 | сябр

      Re: Це - дуже позитивно

      Ні, якраз ідеологія, а точніше - технологія політичної боротьби і є дуже важливою. Саме розумінням деталей, подробиць і власне технології відрізняється дилетант від професіонала. Усі ми у загальних рисах знаємо, як видаляється апендикс. Але самому взяти до рук скальпель... Так само і в політиці. Треба контролювати владу? Треба! Сам відчуваю. І не тільки я. Але не знаю - ЯК саме? пішов на мітинг. Може, такі професіонали, як Стецьків і Луценко, підкажуть? І що? Ті ж самі загальні правильні слова про те, ЩО треба робити (я це й так знаю). А от ЯК робити - невідомо. Висновок: чергові політичні дилетанти. Відповідь на це питання (ЯК контролювати владу) доведеться шукати самотужки. причому в кожному місті й селі-свою. І на Київ ходити не треба. Чомусь згадуються донецькі шахтарі, які роками ходили гупати касками перед Кабміном замість того, щоб спитати з директорів шахт та інших місцевих керівників, які, власне, й розкрадали "вугільні" гроші.Свою владу можна (і треба)контролювати й тут.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.11 | les

        Re: Це - дуже позитивно

        сябр пише:
        > Треба контролювати владу? Треба! Сам відчуваю. І не тільки я. Але не знаю - ЯК саме? пішов на мітинг. Може, такі професіонали, як Стецьків і Луценко, підкажуть? І що? Ті ж самі загальні правильні слова про те, ЩО треба робити (я це й так знаю). А от ЯК робити - невідомо.

        Угу. Значить це не лише в мене таке враження.

        > Висновок: чергові політичні дилетанти.

        Ой, аби часом не гірше - шахраї. То шахраєві так зручно - патякати, що все буде добре, і водночас ніпрощо.

        По-перше, Луценко має категорично заперечити варіянт своєї співпраці з СПУ - якщо вже він хоче брехати, треба зробити цю брехню явною. Окрім того, він має сказати, що не лише Мороз, а й Цушко, Рудьковський, Семенюк, коротше, вся соціалістьська падаль, всі хто донині не вівтікав зі скандалом з СПУ, це покидьки, сволота, крадії й іуди. Якщо він цього не скаже найближчим часом, тоді треба попередити народ, що Луценко, можливо, здійсную масове цінічне шахрайство. Бо тоді "Народна самооборона" це, цілком ймовірно, цинічно-брудний план відмивання СПУ.

        Ет. Добра мисля приходить опосля...

        До речі, дякую, сябре, за наводку :)

        P.S. O! http://www.oglyadach.com/news/2007/2/10/133562.htm "Луценко вирішив, що у Морозу почалося оновлення" на от що це таке? Опрст.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.11 | Михайло Свистович

          Re: Це - дуже позитивно

          les пише:
          >
          > тоді "Народна самооборона" це, цілком ймовірно, цинічно-брудний план відмивання СПУ

          Та ні, насправді вони хочуть відмити Партію реабілітаціцї тяжкохворих ;)

          >
          > P.S. O! http://www.oglyadach.com/news/2007/2/10/133562.htm "Луценко вирішив, що у Морозу почалося оновлення" на от що це таке?

          Це - назва, яка не відповідає суті новини.
      • 2007.02.11 | Михайло Свистович

        Re: Це - дуже позитивно

        сябр пише:
        > Ні, якраз ідеологія, а точніше - технологія політичної боротьби і є дуже важливою

        Я не сперечаюсь. Але з цим ніколи не було проблем. Фахівців з ідеології вистачало. А от з організації - ні. Ідеологію, на відміну від організації, додати не важко. Теоретиків бо купа. Практиків мало.

        сябр пише:
        > Ні, якраз ідеологія, а точніше - технологія політичної боротьби і є дуже важливою. Саме розумінням деталей, подробиць і власне технології відрізняється дилетант від професіонала.

        Де я можу ознайомитись з результатами практичного застосування Вашої ідеологічної професійності?

        > Усі ми у загальних рисах знаємо, як видаляється апендикс. Але самому взяти до рук скальпель... Так само і в політиці. Треба контролювати владу? Треба! Сам відчуваю. І не тільки я. Але не знаю - ЯК саме? пішов на мітинг. Може, такі професіонали, як Стецьків і Луценко, підкажуть? І що? Ті ж самі загальні правильні слова про те, ЩО треба робити (я це й так знаю). А от ЯК робити - невідомо. Висновок: чергові політичні дилетанти.

        Але вони можуть залучити професіоналів, до Майдану впешті решт звернутися за порадою на форумі, в інтернеті пошукати, книжки розумні почитати, і все їм буде. А от організації в інтернеті не навчишся.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.11 | сябр

          Re: Це - дуже позитивно

          М. Свистович пише:"Але вони можуть залучити професіоналів, до Майдану впешті решт звернутися за порадою на форумі, в інтернеті пошукати, книжки розумні почитати, і все їм буде. А от організації в інтернеті не навчишся."

          Не можу погодитись із безумовною вторинністю ідеології по відношенню до організації. Підготувати мітинг набагато легше, ніж добитись незворотніх змін у суспільстві. Що стосується зауважень з приводу моєї політичної професійності, то я є професіоналом не у політиці, а в іншій сфері. тому, власне, і на мітинг пішов, а не сам організував щось подібне. але чим відрізняється дилетант від професіонала (у будь-якій діяльності) мені в загальних рисах відомо. Впевнений, коли б міністром МВС був призначений не Луценко, а , наприклад, Москаль, то багато бандитів уже сиділи б у тюрмах. Інша річ, що можливо, це були б не лише біло-блакитні, а й помаранчеві бандити також.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.02.12 | Михайло Свистович

            Re: Це - дуже позитивно

            сябр пише:
            >
            > Підготувати мітинг набагато легше, ніж добитись незворотніх змін у суспільстві

            Е-е, ми про написання ідеології, а не про "добитись незворотніх змін". Не підміню.йте закидів. До речі, скільки великих та успішних мітингів Ви підготували? Які саме і де?

            >
            > Що стосується зауважень з приводу моєї політичної професійності, то я є професіоналом не у політиці, а в іншій сфері

            То чому намагаєтесь судити про те, в чому не розбираєтесь?

            >
            > Впевнений, коли б міністром МВС був призначений не Луценко, а , наприклад, Москаль, то багато бандитів уже сиділи б у тюрмах

            Москаль мав при Луценкові всі права і повноваження. І що?

            >
            > Інша річ, що можливо, це були б не лише біло-блакитні, а й помаранчеві бандити також.

            Ви ідеалізуєте Москаля. Насправді він набагато гірший.
    • 2007.02.11 | les

      Re: Це - дуже позитивно

      Михайло Свистович пише:
      > Ну що ж, це дуже добре. Бо в українських опозиціонерів завжди було добре з ідеологією (слова, круглі столи, заяви в інтернеті тощо),

      Ой. Я вже перелякався: чекав, що ви напишете "брехати не гарно".

      > а от з організацією був швах.

      Та ні, нівроку. Перед мітингом за кілька днів оголошення в газетах і роздавали. Це правильно.

      > Ідеологія ж - справа наживна. Напишуть.

      Та до сорока років вже ніби людина має нажити собі якусь і не вигадувати. Коротше, не погоджуюсь.

      > Та ні, в них просто за оргроботою і поїздками банальний пошук вільного часу, щоб просто сісти, обдумати й оформити це все у гарні слова.

      Щось мені підказує моя сідниця, що то така спроба реябілітації СПУ. Тобто, варіянт "на крайняк": Мороз йде на пенсію, натомість приходить маладой-красівай Луценко, і СПУшна падаль продовжує існування. Ой як мені це не подобається!..

      Тому ж, доречі, і каламуть така ідеологічна.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.11 | Михайло Свистович

        Re: Це - дуже позитивно

        les пише:
        >
        > Ой. Я вже перелякався: чекав, що ви напишете "брехати не гарно".

        Я пишу ці слова лише у відповідь на брехню. У Вашому ж дописі я її не побачив.

        >
        > Та до сорока років вже ніби людина має нажити собі якусь і не вигадувати

        Вигадувати не треба, треба оформити її у правильні слова.

        >
        > Щось мені підказує моя сідниця, що то така спроба реябілітації СПУ

        Скажіть Вашій сідниці, що брехати не гарно :)

        >
        > Тобто, варіянт "на крайняк": Мороз йде на пенсію, натомість приходить маладой-красівай Луценко, і СПУшна падаль продовжує існування

        Нема такого варіанту. Луценко вдже давно не бачить себе в СПУ.

        >
        > Тому ж, доречі, і каламуть така ідеологічна.

        Ні, не тому.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.12 | les

          Re: Це - дуже позитивно

          Михайло Свистович пише:
          > > Та до сорока років вже ніби людина має нажити собі якусь і не вигадувати
          > Вигадувати не треба, треба оформити її у правильні слова.

          Якщо би вона була, проблем з артикуляцією (оформленням у слова) не виникло. Ниці вони ідеологічно.

          > > Щось мені підказує моя сідниця, що то така спроба реябілітації СПУ
          > Скажіть Вашій сідниці, що брехати не гарно :)

          Кажу: Свистович, брехати не гарно. :)

          Перепрошую, але ви зліва відкрилися :)

          > > Тобто, варіянт "на крайняк": Мороз йде на пенсію, натомість приходить маладой-красівай Луценко, і СПУшна падаль продовжує існування
          > Нема такого варіанту. Луценко вдже давно не бачить себе в СПУ.

          Та по-моєму, саме такий варіянт і розігрується - лохотрон черговий.

          Блін, от так завжди - тільки повіриш комусь - а воно, падаль, тобі пістон вставляє. Коротше, якщо хоче Луценко бодай мінімум довіри мати, хай наговорить такого, щоби сосілізісти (СПУ) на нього з ножами і кавалками лайна кидались. Хай каже Мороза в тюрму!, і Цушко - в тюрму, так далі по всі їхних іудах-соціалістах, хай перегризає горло тим своїм соратнічкам, щоби було очевидно - вороття для нього до СПУ немає. Тоді може я ще подивлюся на його поведінку, а поки що вважатиму, що політ-лохотроном займаться Луценко...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.02.12 | Михайло Свистович

            Re: Це - дуже позитивно

            les пише:
            >
            > Якщо би вона була, проблем з артикуляцією (оформленням у слова) не виникло

            Не судіть усіх по собі. Ви не знаєте, що таке суцільний цейтнот, і як важко в ньому щось у слова оформити.

            >
            > Ниці вони ідеологічно

            Навпаки, аж занадто балакучі, щоб скласти купу правильних слів. А от часу не мають.

            >
            > Кажу: Свистович, брехати не гарно

            Я й не брешу.

            >
            > Перепрошую, але ви зліва відкрилися

            У Вас знову видіння

            >
            > Та по-моєму, саме такий варіянт і розігрується

            Нє, такий точно не розігрується

            >
            > Блін, от так завжди - тільки повіриш комусь - а воно, падаль, тобі пістон вставляє. Коротше, якщо хоче Луценко бодай мінімум довіри мати, хай наговорить такого, щоби сосілізісти (СПУ) на нього з ножами і кавалками лайна кидались. Хай каже Мороза в тюрму!, і Цушко - в тюрму, так далі по всі їхних іудах-соціалістах, хай перегризає горло тим своїм соратнічкам, щоби було очевидно - вороття для нього до СПУ немає. Тоді може я ще подивлюся на його поведінку, а поки що вважатиму, що політ-лохотроном займаться Луценко...

            Ну щаз, кине ото Луценко все, щоб Вашу параною зменшити.
  • 2007.02.10 | Tamerlan

    Re: Луценко приіздив до Хмельницького: нефоторепортаж

    Був і я на цім зібранні. Крім пафосної дорогезної сцени, світла (лазери) і такого собі звуку, все інше, одним словом - гімно.
    У людей - розгубленість і повне нерозуміння того, що відбувається.
    Ідеї нема. Стецьків та й Луценко за великим рахунком несли таку-у попсню...
    НЕ ВІРЮ!!!
    В листопаді 2004 я був одним з ведучих Хмельницького Майдану. Тоді Луценку я вірив, Стецьківу - ні. Зараз не вірю обидвом.
    Хоча не в цім суть. Дуже вже ніжно Луцик зі Стецьківим корили Президента. А слабо сказати на всю країну, що Ющ просрав перемогу. Він думав про нас як про масовку в кіні, чи як про фанів на концерті у такої собі поп-зірки Ющенко. І зовсім не думав, що ми насправді прийшли на Майдани не з тим аби він став президентом, а з тим, щоб змінити ЖИТТЯ.
    Резюме: любі друзі в черговий раз збираються маніпулювати нами. І їм скоріше за все це вдасться. І я наразі не знаю добре це чи погано. Пробачте за не зовсім ясну філософію.

    P.S: Може Луценку слід почитати біографію Нестора Івановича Махна?
    Вивчити помилки... і .......!!!!!!!!!!!!!!
  • 2007.02.10 | сябр

    Re: Луценко приіздив до Хмельницького: нефоторепортаж

    Був сьогодні і у Полтаві. Все те ж саме. Найбільше сподобались "Мандри", взагалі й Фома зокрема. А Стецьків і Луценко - ні. Мабуть, краще бути класним музикантом, ніж посереднім політиком.
  • 2007.02.10 | 123

    Ще не вистачало,щоб Чубай та Мандри були гірше якихось політиків

  • 2007.02.11 | mmykh

    Re:

    Ідеологія зрозуміла:

    -усі погані, я хароший
    -не давали мені працувать, бо я чєсний
    - у нас украли перемогу (брехня про 52% замість реальних 43)
    - мене у всевладні правителі, мене, коханого, телеміністра
    лу-цен-ко
    лу-цен-ко

    для назюзюналістів -- я назюзюналіст
    для сусюалістів -- сусюаліст

    цілі також:
    - змазувати ефект Юлі
    - пужать Ригіони
    - прати гроші патріота Жванії
    - братового "антикримінального" вибору

    так що соратник Свистович цілком правий -- ідея зрозуміла, головне -- організація.
  • 2007.02.12 | Харцизяка

    Що спільного між європлатформістами, самооборонцями, солідариста

    Що спільного між європлатформістами, самооборонцями, солідаристами, соціалістами, сдупоїстами, нуїстами ...?

    1. Відсутність стійкої ідеології.
    2. Комсомольско-компартійний (в декого мажорний) грунт.
    3. Відсутність стратегічного бачення і програми.
    4. Задач далі свого носу й кишені не видко.
    5. Неодноразова зміна партійних кольорів.
    6. Вперте небажання гуртування і потяг до дихотомії.
    7. Коли мали владу, обов*язково хтось їм "заважав розкритися".
    8. Можуть збрехати й надалі те не визнавати.
    9. Люблять закликати "народ" йти на амбразуру.
    10.Невідомо звідки гроші на партійний перфоманс.
    ...

    Можливо, це моє песимістичне нмд. Хто хоче, додайте оптимізму.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.12 | 123

      Самоборонці - все ж не партія

      Як я розумію, їхня головна ідея (хоч вони її не надто артикульовано формулюють, здається) - громадяни, не будьте пасивними, не покладайтеся на політиків, а самі дійте задля забезпечення своїх інтересів (тобто "самообороняйтеся", звідси і назва).

      Якщо так, то ідеологія такому руху непотрібна, про комсомольский грунт або взагалі "нетаких" лідерів казати не доводиться тощо.

      Хоча, звісно, якщо казати про самооборону як про політичний проект (а ця її іпостась звичайно ж існує, а чи домінуватиме - побачимо), то з Вами важко не погодитися...

      Харцизяка пише:
      > Що спільного між європлатформістами, самооборонцями, солідаристами, соціалістами, сдупоїстами, нуїстами ...?
      >
      > 1. Відсутність стійкої ідеології.
      > 2. Комсомольско-компартійний (в декого мажорний) грунт.
      > 3. Відсутність стратегічного бачення і програми.
      > 4. Задач далі свого носу й кишені не видко.
      > 5. Неодноразова зміна партійних кольорів.
      > 6. Вперте небажання гуртування і потяг до дихотомії.
      > 7. Коли мали владу, обов*язково хтось їм "заважав розкритися".
      > 8. Можуть збрехати й надалі те не визнавати.
      > 9. Люблять закликати "народ" йти на амбразуру.
      > 10.Невідомо звідки гроші на партійний перфоманс.
      > ...
      >
      > Можливо, це моє песимістичне нмд. Хто хоче, додайте оптимізму.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.12 | Харцизяка

        Яка мета самооборони? Йти на Киів? Навіщо? Що потім?

        123 пише:
        > Як я розумію, їхня головна ідея (хоч вони її не надто артикульовано формулюють, здається) - громадяни, не будьте пасивними, не покладайтеся на політиків, а самі дійте задля забезпечення своїх інтересів (тобто "самообороняйтеся", звідси і назва).
        >
        > Якщо так, то ідеологія такому руху непотрібна, про комсомольский грунт або взагалі "нетаких" лідерів казати не доводиться тощо.

        "Не будь пасивним", чи "не будь байдужим" - це добре. От до Сашка Положинського жодних питань не маю.

        Тепер візьмімо Луценка. Йти на Киів - круто. Але навіщо? Припустимо, прийдуть 100 чи навіть 200 тис. Далі? Навіщо прийшли? Що робити - скажуть на місці? Якщо це невідомо нині, то тим більше буде в тумані тоді. І що має вийти в результаті?

        Адже все це лише на рівні наших міркувань. А що є справжньою метою? Чи є вона?

        >
        > Хоча, звісно, якщо казати про самооборону як про політичний проект (а ця її іпостась звичайно ж існує, а чи домінуватиме - побачимо), то з Вами важко не погодитися...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.12 | Daisy

          Хороші запитання

          Скажу одразу, що відповідей у мене нема.

          Тим не менше, як на мене, йти на Київ треба. Але не треба думати, що від цього щось на завтра зміниться в житті кожної конкретної людини. Також, це не означає, що не треба робити нічого іншого.

          Деякі речі, які говорив та робив Янукович, свідчать про те, що вони так і не зрозуміли, що Майдан - то були не американські гроші і не американські шпигунські підступи, щоб поставити свого Юшенка. Він не зрозумів, що це було справжнє народне обурення. Якщо народ підійметься зараз, коли нема виборів і нема американців, до них може дійти, що народ не терпітиме такого нахабства.

          Але дуже важливо пояснити тим, хто встане, що не треба чекати на месію, який за них побудує демократію та гарне життя
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.02.12 | BIO

            Брєменськи музики-останні романтики Великого Звивістого Шляху.

            Навіщо йти пішки на Київ з околиці країни
            коли в самій столиці повно напівготової протестної
            маси ? Тіки відформатуй під поточний момент та
            блокуй що завгодно - навіщо рекрутувати по країні ?

            Краще було б нахабно встановити ТУ САМУ сцену
            на Майдані відновивши й зокрема хуторок Громадськой
            Ради і багато чого ще дійсно від та для народу.
            І зручно і по телеку як-ніяк щось проблимає у новинах.

            Це якщо переслідувати мету підготовки до свідомого
            виступу проти узурпаторів натомість ЗАРАЗ все виглядає
            так нібито Луценку хтось дав завдання здихатися
            останього спротиву - навіщо Самообороні збирати
            анкетні дані ? Це шось насправді нагальне вирішує ? ;)

            ПС Хто запустив качку про М2 з 24.02 ? Теж Жванія хфінансує ?
          • 2007.02.12 | Харцизяка

            Що є протест без чітких вимог?

            Daisy пише:
            > Скажу одразу, що відповідей у мене нема.
            > Тим не менше, як на мене, йти на Київ треба. Але не треба думати, що від цього щось на завтра зміниться в житті кожної конкретної людини. Також, це не означає, що не треба робити нічого іншого.

            Згоден, якщо нема протесту, влада розуміє, що громадяни погоджуються. Згоден, що сподіватися на зміни "вже сьогодні" - ілюзія. Але й протест без чітких вимог - неефективна дія.

            Поряд з протестом має бути конструктив. Що можна пропагувати? Та хоч би й з першої сторінки Майдану:
            Євген Захаров: ...Плюс «декучмизация» всей страны http://maidan.org.ua/static/mai/1104932791.html
            Меморандум Майдану http://maidan.org.ua/wiki/index.php

            Це не неав*язування чогось особисто Луценкові. Це просто акцент, що сила має бути із розумом.

            > Деякі речі, які говорив та робив Янукович, свідчать про те, що вони так і не зрозуміли, що Майдан - то були не американські гроші і не американські шпигунські підступи, щоб поставити свого Юшенка. Він не зрозумів, що це було справжнє народне обурення. Якщо народ підійметься зараз, коли нема виборів і нема американців, до них може дійти, що народ не терпітиме такого нахабства.

            Гадаю, в 2004-му до Януковича таки дійшло, що не все купується за гроші. Але багато про що "еліта" може домовитися - це теж стало зрозуміло.
            От обмеження можливості таких домовленостей, нмд, могло би стати однією з цілей протесту. Чи наприклад, невідповідність рівня життя публічних осіб деклараціям про їхні доходи.

            > Але дуже важливо пояснити тим, хто встане, що не треба чекати на месію, який за них побудує демократію та гарне життя
            100%. Але й ті, хто давали привселюдні обіцянки - мають іх дотримуватись. Інакше чекає на них сувора кара.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.02.12 | BIO

              Знову світить столбовий шлях... :(

              Вже напрошується серія регіонально модифікованих наліпок:
              "Як конкретним пацанам зробити 10 кроків назустріч людям ?"
              "Що таке "покращення Вашого життя вже сьогодні" ?"
              "Розшукується совість влади - маленька зелена жабка"
              "Пропала країна, звуть Україна, 16 рік від народження"
              ...
        • 2007.02.13 | Михайло Свистович

          Читайте уважно класиків

          Харцизяка пише:
          >
          > Йти на Киів - круто. Але навіщо? Припустимо, прийдуть 100 чи навіть 200 тис. Далі? Навіщо прийшли? Що робити - скажуть на місці? Якщо це невідомо нині, то тим більше буде в тумані тоді. І що має вийти в результаті?
          >
          > Адже все це лише на рівні наших міркувань. А що є справжньою метою? Чи є вона?

          Я ж написав уже в цій гілці відповідь на це питання


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".