МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

«Проти всіх»,або ідея навколо якої може об’єднатися Схід і Захід

02/27/2007 | К. Олександренко
Вся влада Радам, а не партіям!

Передісторія появи цієї ідея така: рядовий член партії «Батьківщина» із Західної України поїхав до Києва шукати правди.

Після прийняття Закону «Про імперативний мандат» на місцях помітно активізувалася активність депутатів місцевих рад. Особливо, це стосується депутатів, що пройшли від БЮТу. Взагалі, це позитивний момент – активність депутатів. Гірше те, що їхня активність спрямована не на вирішення проблем територіальних громад, а на виконання партійних директив.

Ні для кого не являється секретом, що депутати, які пройшли до місцевих рад по списках партій чи блоків, часто не являють собою зразок порядності та чесності. Більше того, скоріше навпаки, адже для того, щоб бути в списку на прохідному місці, необхідно було таке право «заслужити». Рівень «заслуг» в основному вимірювався величиною фінансової допомоги, яка була надана партійній організації, чи керівництву партії безпосередньо. А у нашій країні, на жаль, гроші і порядність ходять різними дорогами.

Так от, почалася активізація БЮТу. Причому, розмахуючи Законом, почався тиск на депутатів, що в своїй роботі виходили з інтересів громади. Бо партійні інтереси – понад усе.

Але що робити, якщо партійні організації на місцях очолюють «братки», які партійну політику розглядають через власну призму.

Щось таке приблизно склалося і в нас, в одному з міст Західної України. І вирішив я, рядовий член партії «Батьківщина», поїхати до Києва, щоб розповісти про нездорові тенденції у нашій партійній організації.

У Києві на зустрічі мені було сказано наступне: «Кого цікавить моральність членів нашої організації?!». Вони вирішують партійні завдання, задовольняють керівництво партії – значить, вони на своєму місці. На даний момент, коли керівництво партії зацікавлене в дешевих Карпатських землях, а вони можуть забезпечити їх отримання, все інше немає значення для керівництва. Ні, якщо треба когось змістити, вивести з депутатів районного рівня, то це питання можна вирішити, але старт вирішення починається від 25 000 умовних одиниць. Цинізм жахливий. Здається, в інших партіях ситуація нічим не відрізняється.

Така прелюдія до виникнення ідеї.

Висновок:
«Вони» забрали у нас все національне багатство. Зараз воно сконцентроване в руках кількох сотень сімей.
«Вони» забрали у нас право вибирати достойних людей до Верховної Ради. Ми змушені голосувати за «їхні» партійні списки.
«Вони» забрали в нас право впливати на політику країни через Президента – забравши у нього повноваження.
«Вони» забрали у нас місцеві ради, а зараз, після впровадження Закону «Про імперативний мандат» вони чітко підпорядкують їх собі. Прощавай, місцеве самоврядування! Доля будь-якої територіальної громади тепер буде залежати лише від волі «партійного куратора» даної території.
«Вони» прагнуть нових виборів, щоб остаточно відсіяти всіх інших.

ЩО залишається НАМ?

Нам залишається лише одне: на виборах до місцевих рад, коли б вони не були – голосувати проти всіх. Не дати їм можливості формувати партійну владу на місцях.

Нездатність сформувати міські, районні, обласні ради змусить їх повернутися до мажоритарної системи виборів до місцевих рад. Депутат повинен нести відповідальність перед виборцем, а не перед «партійним керівництвом».

Необхідно в кожному населеному пункті створити штаби «Проти всіх», вести агітаційну роботу «Проти всіх».

Основне завдання, яке повинен на даному етапі виконати даний громадський рух – це добитися повернення голосування до місцевих рад за мажоритарним принципом. Причому, в повному обсязі.


P.S. Ідея сильної партії згори до низу могла прийти в світлу голову Юлії Володимирівни, як ностальгія за щасливою молодістю в сім’ї партійного номенклатурщика обласного масштабу. Адже і тоді були ради, були мерії, але владу мали партійні органи – райкоми та обкоми. Вона хоче повернути той час?

Можливо, їй це вдасться. І тоді нам залишиться лише одне: згадати славні сторінки нашої історії, коли ні один партійний керівник на Західній Україні впродовж 10 років не міг бути певен у своєму завтрашньому дні.

Вся влада Радам, а не партіям!

Відповіді

  • 2007.02.27 | брат

    Re: «Проти всіх»,або ідея навколо якої може об’єднатися Схід і Захід

    не вдасця, то що підтасують результати
  • 2007.02.27 | Shadow

    Re: «Проти всіх»,або ідея навколо якої може об’єднатися Схід і З

    > ЩО залишається НАМ?

    > Нам залишається лише одне: на виборах до місцевих рад, коли б вони не були – голосувати проти всіх. Не дати їм можливості формувати партійну владу на місцях.

    Супер. И какой результат Вы ожидаете получить? 0% голосов? Это недостижимо.

    > Нездатність сформувати міські, районні, обласні ради змусить їх повернутися до мажоритарної системи виборів до місцевих рад.

    Ну и чем это лучше? По "мажоритарке" проходят все те же рыла лиц...

    При партийных выборах через пару-тройку выборных циклов партии ой ой как больно почувствуют, что у избирателя память длинная и он им все вспомнит. Первый кандидат на позорный пролет - "несуны", второй - "прушники".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.27 | saha

      Re: «Проти всіх»,або ідея навколо якої може об’єднатися Схід і З

      > При партийных выборах через пару-тройку выборных циклов партии ой ой как больно почувствуют, что у избирателя память длинная и он им все вспомнит. Первый кандидат на позорный пролет - "несуны", второй - "прушники".
      БЮТ от них не сильно отстает;)
  • 2007.02.27 | Ольга Жмудовська

    Re: «Проти всіх»,або ідея навколо якої може об’єднатися Схід і Захід

    Це саме та ситуація, яка ілюструє, чому я сприйняла в штики закон про імперативний мандат. А таких випадків до фіга!
  • 2007.02.27 | Мартинюк

    Проблема правильна, але рецепт не зовсім правильний

    К. Олександренко пише:
    > Вся влада Радам, а не партіям!
    >> «Вони» забрали у нас все національне багатство. Зараз воно сконцентроване в руках кількох сотень сімей.
    > «Вони» забрали у нас право вибирати достойних людей до Верховної Ради. Ми змушені голосувати за «їхні» партійні списки.
    > «Вони» забрали в нас право впливати на політику країни через Президента – забравши у нього повноваження.
    > «Вони» забрали у нас місцеві ради, а зараз, після впровадження Закону «Про імперативний мандат» вони чітко підпорядкують їх собі. Прощавай, місцеве самоврядування! Доля будь-якої територіальної громади тепер буде залежати лише від волі «партійного куратора» даної території.
    > «Вони» прагнуть нових виборів, щоб остаточно відсіяти всіх інших.
    >
    Діагноз абсолютно правильний

    > ЩО залишається НАМ?
    >
    > Нам залишається лише одне: на виборах до місцевих рад, коли б вони не були – голосувати проти всіх. Не дати їм можливості формувати партійну владу на місцях.
    >
    Неправильно - слід голосувати з того хто чітко закличе до реформування виборчої системи в сторону змішаності чи чистої мажоритатрки на місцевому рівні.

    > Нездатність сформувати міські, районні, обласні ради змусить їх повернутися до мажоритарної системи виборів до місцевих рад. Депутат повинен нести відповідальність перед виборцем, а не перед «партійним керівництвом».
    >
    На жаль сфомують. Для цього вистарчить і 10 % голосів отриманих від дурників,сфальшованих і куплених.
    > Необхідно в кожному населеному пункті створити штаби «Проти всіх», вести агітаційну роботу «Проти всіх».
    >
    Краще опертися на щось існуюче - наприклад "Громадянську самооборону"
    > Основне завдання, яке повинен на даному етапі виконати даний громадський рух – це добитися повернення голосування до місцевих рад за мажоритарним принципом. Причому, в повному обсязі.
    >
    Це реально
    >
    > P.S. Ідея сильної партії згори до низу могла прийти в світлу голову Юлії Володимирівни, як ностальгія за щасливою молодістю в сім’ї партійного номенклатурщика обласного масштабу. Адже і тоді були ради, були мерії, але владу мали партійні органи – райкоми та обкоми. Вона хоче повернути той час?
    >
    Схоже на те.
    >
    > Вся влада Радам, а не партіям!

    Лозунг ціннитй своєю більшовицькою простотою та дохідливістю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.27 | Гальшка

      Пропоную альтернатиффку...

      Так, баланс влади, із купацією Презових повноважень порушено. Це - фігня фігова. Отож, слід замислитися над збалансуванням центральної влади місцевою. Для цього слід "взяти" місцеві ради. "Проти всіх" - нереально, бо природа не терпить пустоти. Отож, пропоную створювати регіональні партії (наприклад - Партія відродження Західної України), метою яких не будуть місця у ВР, але місця у місцевих радах. Після першого терміну каденції, сума регіональних партій може делегувати регіональних представників до новоствореної партії з метою штурму ВР. Таким чином, відбувається двоітераціїна заміна існуючої політеліти.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.27 | saha

        Re: Пропоную альтернатиффку...

        Небезпечні речі говорите.
        Свого часу за це Левка Лукяненка запроторили до вязниці :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.27 | Гальшка

          Re: Пропоную альтернатиффку...

          saha пише:

          > Небезпечні речі говорите.
          > Свого часу за це Левка Лукяненка запроторили до вязниці :)
          Чим же вони небезпечні? Я не закликаю до сепаратизму, до повалення влади насильницьким шляхом, я обмірковую лише конституційні шляхи розв"язання проблеми.

          Тим більше, що через Закон про місцеве самоврядування можна було б збалансувати владу і при теперешніх розкладах. Проте, якщо основні політичні гравці надумали відкинути решту партій і ідеологій, вони повинні розуміти, що рано чи пізно провінціям сяйне ця сама думка. Бо оті партії і ідеології (ображені власною безперспективністю)знайдуть прописку де? Правильно - у власних провінціях. І їх можуть підтримати бізнес-кола, охоче чи ні - залежатиме від апетитів і дій тих же центральних гравців. Причому їхні позиції будуть безпрограшними по ряду "непідйомних" для центральних партій напрямках. В узгодженні гуманітарних інтересів Сходу і Заходу, наприклад. Отже, тут - "десять разів відміряй"...
      • 2007.02.27 | Майдан

        А закон про вибори таке дозволяє?

        Наприклад скільки часу така тусовка повинна була б бути зареєстрована аби мати можливість брати участь у виборах?
        Який характер реєстрації - політична?громадська?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.27 | Гальшка

          Re: А закон про вибори таке дозволяє?

          Майдан пише:
          > Наприклад скільки часу така тусовка повинна була б бути зареєстрована аби мати можливість брати участь у виборах?
          > Який характер реєстрації - політична?громадська?
          В загальному порядку, на тих самих підставах, що і інші партії. Зрозуміло, що за подібну партію не проголосують на Сході, але це і не потрібно, тому що вона використає лише частину свого електорального потенціалу. Її мета - отримати місцеві ради за місцем дислокації. Все.
  • 2007.02.27 | Правду кажучи

    Re: Ви тут заторкаєте дуже уявну справу

    Вона існує по імперських ЗМІ, реве з імперських рот. Звідки створюється якась уявна дійсність, яку жИвите з такими відгуками, які беруть наяв таку імпрерську уявність.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.27 | Гальшка

      Re: Ви тут заторкаєте дуже уявну справу

      Правду кажучи пише:
      > Вона існує по імперських ЗМІ, реве з імперських рот. Звідки створюється якась уявна дійсність, яку жИвите з такими відгуками, які беруть наяв таку імпрерську уявність.
      Це Ви до мене? Та ні, я нічого не живлю. Проте, якщо я бачу (не претендуючи на істинність, я можу помилятися) якісь ознаки побудови політичної імперськости, то винна не я. Політикам слід чіткіше артикулювати свої наміри і цілі і не давати приводів для визрівання подібних висновків і відгуків.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.27 | Правду кажучи

        Re: Вашої причіпки не потямив

        Не цілком розбираюся про підмет, який так завзято обороняєте, з вашими солодкими губами і не такими гострими нігтями, як сподіваюся.

        Я безпосередньо відгукаюся на основний допис цієї гілки, і тут, головно на заголовок, бо зміст того допису мені ж пройшов ходором.

        Гадаю, що почуваєтеся чимсь кривдженою душею та тепер взамін хапаєтеся за кожну ногавицю, яка проходить мимо.

        Тож будьте здорові та побільше пийте здорового наливу ніж кави. Та якби міцну каву, то без цукру, зате з солодким тістечком, щоб поцілунки були б чимсь усніше :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.27 | kotygoroshko

          це політичний форум, а не сайт знайомств

          Правду кажучи пише:
          > Не цілком розбираюся про підмет, який так завзято обороняєте, з > Тож будьте здорові та побільше пийте здорового наливу ніж кави. Та якби міцну каву, то без цукру, зате з солодким тістечком, щоб поцілунки були б чимсь усніше :)


          що за порнографія?
  • 2007.02.27 | Nataly_d

    Re: «Проти всіх»,або ідея навколо якої може об’єднатися Схід і З

    Сплошная демагогия. Если все проголосуют "против всех", то останутся прежние.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.01 | myhajlo

      Re: «Проти всіх»,або ідея навколо якої може об’єднатися Схід і З

      Підтримую пана Мартинюка. І дуже симпатизую мудрій ідеї пані Гальшки. А сексуально стурбованому, не добре вихованому і зараженому побутовим пост-совєтским антижіночим фашизмом панові - висловлюю свій протест.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".