МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритість української влади аж зашкалює.

03/10/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Хто володіє інформацією - володіє Світом.


Стаття 57 Конституції України вимагає, щоб Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, були доведені до відома населення.
Нарешті ми з Вами будемо добре поінформованими, бо вимогу ст.57 Конституції взявся втілити в життя міністр юстиції О. Лавринович.

7 березня на сайті Мін’юсту з‘явилася інформація про те, що: "Міністерство юстиції започатковує систематичне інформування громадськості про нормативно-правові акти міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які пройшли державну реєстрацію". Але як?
Нижче на сайті розміщено перші 23 нормативні акти, що пройшли реєстрацію в Мін’юсті 1 - 5 березня.
Оцініть ступінь відкритості і доступності представленої Мін’юстом інформації:

Приклад 1: 02-03-2007, №176/13443, Видавник документа: Міністерство охорони здоров’я, назва документа: "Наказ від 26.02.2007 №93 «Про внесення змін та доповнень до наказу МОЗ України від 23.02.2005 №81»;

Приклад 2: 02-03-2007, №177/13444, Видавник документа: Міністерство у справах молоді та спорту України, Державний департамент з питань виконання покарань, назва документа: "Спільний наказ від 08.02.2007 №349/21 «Про внесення змін до наказу Міністерства України у справах сім»ї, молоді та спорту та Державного департаменту України з питань виконання покарань від 28.10.2005 №2559/177»

Приклад 3: 02-03-2007, №178/13445, Видавник документа: Міністерство праці та соціальної політики, назва документа: "Наказ від 21.02.2007 №62 «Про внесення змін до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 14.10.2005 №326»

І так 23 разки.
Не сумніваємось, що кожен громадянин, прочитавши таке, одразу відчує себе на багато більш поінформованим і впевненим в собі. А хто не відчує, тому на допомогу прийде наступна порада Мін’юсту: "Для ознайомлення з текстами актів потрібно звертатися до відповідних відомств. З текстами можна також ознайомитися в Єдиному державному реєстрі нормативно-правових актів". http://www.minjust.gov.ua/0/9044

Текст цікавлячого Вас нормативно-правового акту можна отримати на папері чи у вигляді комп’ютерного файла. Для цього Вам потрібно... по-перше прочитати довгеньку інструкцію того ж Мін’юсту щодо правил звернення, виконати усі її пункти, оплатити послугу і все. Все дуже просто і доступно, що на папері, що через Інтернет.

Для особливо настирних приводимо нижче текст інструкції узятий з сайту Мін’юсту http://www.minjust.gov.ua/0/2370
І так:
Для отримання тексту нормативно-правового акта на паперових носіях чи у вигляді комп’ютерного файла необхідно:
- звернутися із запитом за встановленою формою до одного з Адміністраторів Реєстру (особисто, поштою, електронною поштою або через Інтернет);

- оплатити виставлений рахунок.

При наданні інформації на паперових носіях кожна сторінка паперової копії засвідчується печаткою Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Для одержання інформації шляхом безпосереднього доступу до інформаційного фонду Реєстру через мережу Інтернет кожна фізична чи юридична особа, на підставі заяви, може укласти договір з Адміністратором Реєстру щодо доступу. Зазначений доступ надається Адміністратором із застосуванням коду авторизації, унікального програмно-технічного ключа-ідентифікатора та спеціальних програмних засобів, які забезпечують збереження всіх спеціальних ознак захисту копій еталонних текстів інформаційного фонду Реєстру та контроль за доступом до цього фонду.

При наданні інформації шляхом безпосереднього доступу до інформаційного фонду Реєстру користувачеві доступні всі наявні в цьому фонді копії еталонних текстів Реєстру, серед яких він самостійно здійснює пошук та відбір необхідних йому текстів нормативно-правових актів.

Розмір плати за одержання інформації з Реєстру залежить від форми надання інформації та її обсягу і становить за один кілобайт інформації:

1) для паперових носіїв:
- для юридичних осіб – 0,50 грн.;
- для фізичних осіб – 0,30 грн.;

2) у вигляді комп’ютерних файлів:
- для юридичних осіб – 0,40 грн.;
- для фізичних осіб – 0,20 грн.;

3) при безпосередньому доступі до інформаційного фонду Реєстру:
- для юридичних осіб – 0,20 грн.;
- для фізичних осіб – 0,10 грн.

Детальніша інформація про Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів, умови користування ним, а також необхідні бланки запиту про одержання інформації з інформаційного фонду Реєстру та заяви щодо укладення договору з Адміністратором Реєстру про надання інформаційних послуг по безпосередньому доступу до інформаційного фонду Реєстру приведені на офіційному сайті Реєстру:www.reestrnpa.gov.ua

Насолоджуйтесь відкритістю влади і не кажіть, що Вам обмежують доступ до інформації. Амінь.

Відповіді

  • 2007.03.10 | igorg

    Отакої! Так це ж фактично запровадження правил, що діють у ДСТУ

    Як не вірите то перевірте. Зайдіть скажімо на Леонорм. Чістісінька комерція за наш рахунок. Тобто з моїх податків утримується весь отой чиновницький апарат, що ніби й створює ці регуляторні акти задля мене ж. Але познайомитися із ними - зась. Сплати ще раз. Та ще й за яким тарифом. Для чого нам їх печатки. Це професійним суддям та юристам може потрібна повна автентичність. Та це ж такого наплодити можна!
    Ох і вміють панове стабілізатори дєлать бабки.
    Скажімо нормативна база МОЗ, МОН кому потрібна? Лікарям, вчителям, викладачам, науковцям, аспірантам. Платіть бабки. Вже й так за все платимо. За папір, крейду, картриджі і т.д. Тепер іще за нормативну базу. Клас!
    Скільки ж коштує розмістити на сервері тексти в електронному вигляді. Копійки. А скільки можна заробити? ООО...!
    Справжній стабілізець.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.11 | stefan

      І народ буде платити гроші

      І народ буде платити гроші.Бо інформація необхідна.
  • 2007.03.11 | Горицвіт

    ааа! держава бере гроші за доступ до державних постанов!



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".