МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Міграційні карти": петиція

03/12/2007 | media
та деякі правові аргументи

Щодо можливого запровадження владою Києва міграційних карт



За повідомленнями ряду інформаційних агенцій та ЗМІ, у Київській міській державній адміністрації готується проект рішення, відповідно до якого найближчим часом у м. Києві планується запровадити міграційну картку та спеціальний збір, який стягуватиметься з громадян, які тимчасово перебувають на території столиці. За словами Київського міського голови Леоніда Черновецького, «це будуть невеликі гроші за навантаження на житлово-комунальну сферу».
Таким чином, посадові особи КМДА фактично пропонують запровадити щомісячний збір з громадян залежно від їх місця тимчасового проживання. На нашу думку, ініціатива щодо запровадження подібної системи має всі ознаки перевищення посадовими особами міста Києва їх владних повноважень, та завідомого порушення Конституції і чинного законодавства України.
Так, відповідно до статті 33 Конституції України кожний, хто на законних підставах перебуває на території України, має право вільно пересуватися, вибирати місце проживання, залишати територію України. Право на свободу пересування і вибору місця проживання в межах держави як невід'ємне право кожної людини закріплено також низкою міжнародно-правових актів.
Як зазначав у своєму Рішенні № 15-рп від 14.11.2001 Конституційний Суд України, «Вільне пересування і вибір місця проживання є суттєвою гарантією свободи особистості, умовою її професійного і духовного розвитку. Це право, як і інші права і свободи людини, є невідчужуваним та непорушним (стаття 21 Конституції України).
У разі ж запровадження у місті Києві міграційної картки, відповідного збору та санкцій (штафу) за його несплату, інституту реєстрації може бути повернуто дозвільний, а не повідомний характер, сенс, на неприпустимість чого прямо вказано у цитованому вище рішенні Конституційного Суду України.
Вказані пропозиції посадових осіб КМДА, окрім зазначених вище положень Конституції України, порушують і інший фундаментальний принцип Конституції України - рівності усіх громадян перед законом (ст. 24 Конституції), відповідно до якої «Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками». В той же час, єдиною ознакою, за якою планується стягувати вказаний «міграційний податок», є тимчасове перебування певних громадян на території міста Києва.
При цьому, представники влади Києва не пояснюють, яке саме «додаткове навантаження на житлово-комунальну сферу» спричиняють особи, котрі не зарєстровані і не проживають постійно в Києві. Невідомо також, для яких цілей підуть кошти, отримувані від запровадження такого збору (а їх розмір може становити більше 1000 гривень на рік з одного громадянина).
До того ж, запровадження вказаного збору може призвести до сваволі з боку працівників правоохоронних органів. Внаслідок запровадження подібних нововведень, правоохорнні органи, насамперед - міліція, можуть отримати додаткові повноваження, не передбачені законодавством, що може призвести до сваволі з їх боку, поширення корупції.
Враховуючи вищенаведене, вимагаємо від керівництва та посадових осіб Київської міської державної адміністрації - переглянути вказані пропозиції та публічно про це повідомити.
Звертаємося також з проханням до Президента України, Кабінету Міністрів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ретельно розглянути вказані пропозиції, надати оцінку та, відповідно до компетенції, вжити заходів реагування з метою не допустити порушення невід’ємних прав громадян України.

Підписатися можна тут (http://www.petition.org.ua/?action=view&id=732), зараз петиція на перевірці у модераторів, завтра з"явиться на головній сторінці сайту.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".