МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Голая правда о земельных владениях в Украине (л)

03/17/2007 | Сергей ГРУЗДОВ
Автоматизированная система земельного кадастра только в Киевской области выявила людей, владеющих по сотне земельных участков.
Дома, построенные предпринимателями в Киеве и пригороде, вызывают зависть и колют глаза обывателям своей роскошью. Но они не идут ни в какое сравнение с домами чиновников. Брать - всегда легче, чем зарабатывать. В кипе всевозможных разрешений, требуемых для получения госакта на землю, есть еще одна замечательная особенность. Бумажные реестры менее прозрачны для анализа. А значит, более удобны для злоупотреблений. Попросту говоря, в них легче спрятать концы в воду. Например, один и тот же участок продают нескольким владельцам, предоставляя им затем выяснять свои отношения в суде. По оценкам специалистов, Украину вскоре может захлестнуть вал судебных разбирательств, связанных с выяснением права собственности на землю.
Обнаружилось, что некоторым известным политикам и чиновникам принадлежат в Киеве и области по сотне участков. Можно не сомневаться, что и в реестре прав на недвижимость мы в первых рядах найдем самых известных украинских политиков и чиновников. А это значит, что подобный реестр, как и налог на саму недвижимость, мы увидим еще не скоро.

Полный текст тут - [http://www.newsukraine.com.ua/news/54239/]

Відповіді

  • 2007.03.18 | Volodymir

    Мене дивує інше. Невже журналістам не зрозуміла проблема 2008 р.

    Щодо проблем створення єдиного кадастру, розподілу повноважень, як і подібних ІС типа бази митниці для відслідковування транзитних вантажів, мені все ясно.
    Також зрозуміло, що земля є ресурсом із особливим правовим статусом, а комплексні права, пов'язані із володінням, користуванням майновими правами, врегульовані як найскладніше для власників. Думаю, з метою заплутати та нажитися на дрібних власніках в інтересах усіляких магнатів від влади.
    Але чому ніхто не звертає увагу, що на відміну від інших нерухомих активів, податок на землю у системі податків України існує, і давно.
    Тобто, вся інформація щодо власників, орендарів, суб'эктів земельних відносин э. Але, як бажаючи ввести нові податки на власників не разоряються, тут ні пари з вуст.
    Тобто, за непрямими методами отих самих можемо просто констатувати участь у земельних оборутках у особливо великих розмірах того ж Азарова-Пахла (за спеціальністю), щоб успіти до початку 2009 року.
    Тому і боротьба така запекла.
    А народ не успіє оглянутися, як отримає нових магнатів - диких панів та ідеологічнх опришників - усіляких комуняк, що будуть розповідати: дивіться, от вам и приватна власність.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.18 | дідусь

      Re: Мене дивує інше. Невже журналістам не зрозуміла проблема 2008 р.

      Якби автор назвав хоч кілька призвіщ тих хто володіє сотнями гектарів, та розміщення кількох з цих ділянок, а то у нас завжди получається політичне волання без конкретики.
      Хоча питання надгостре. Цікаво чому "демократичнеі сили" - НСНУ і БЮТ, коли були при владі, нічого не зробили для того щоб був введений цей електронний кадастр і щоб кожен громадянин України міг отримати з нього данні? І міг би взнати - чи земельна ділянка на якій стоїть його хата - ще його (чи "сільрадівськав") чи вже Васі Пупкіна?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.18 | Volodymir

        Re: Мене дивує інше. Невже журналістам не зрозуміла проблема 2008 р.

        Ці сили не зробили нічого, коли я зверта увагу на більш простші штуки. Наприклад, систему адміністрування ПДВ.
        ТОму що достойники мають вигоди від системи, загрібають всіма чотирма кінцівками.
        Коли ресурс структуруються, почнеться його захист новими власниками. От тоді диктат закону і настане.
      • 2007.03.18 | Боровик

        Re: Мене дивує інше. Невже журналістам не зрозуміла проблема 200

        Сам зараз залучений в отримання землі, зміну власника, призначення і т.д.
        Хочу тільки звернути увагу, що піднімається це питання не завжди і не зовсім коректно, бо крім просто власності на землю є ще такі поняття як "довічне користування", оренда на 49 років і так далі. Ці інші форми контролю іноді навіть вигідніші ніж сама власність.
        Як наочність уявіть собі, що ви не маєте квартири, але ви її оренд3уєте за 20 гривень на місяць і в договорі про аренду вказано, що орендували ви її на 50 років...
        Також, ви можете отримати квартиру в довічне користування за 20 гривень, що неи заважає вам здавати її за 400 баксів на місяць...
        зараз про конкретику:
        дідусь пише:
        > Якби автор назвав хоч кілька призвіщ тих хто володіє сотнями гектарів, та розміщення кількох з цих ділянок, а то у нас завжди получається політичне волання без конкретики.
        6 жовтня 1998 року ВР ухвалює Закон «Про оренду землі». Саме цей документ (разом зі згаданим вище Указом президента Кучми) закладає нормативне підгрунтя для масового надання земель КСП в оренду: у 1999 році — 3,7 млн га, в 2000-му — 29 млн га. Землі орендують здебільшого агроцехи при металургійних, вугільних та інших підприємствах, які згодом перетворюються на справжніх латифундистів. Наприклад, ММК ім. Ілліча, за даними відкритих джерел, орендує понад 200 тис. га ріллі.
        ММК Ілліча - соціаліст Бойко, головний спонсор соціалістів.
        200 тисяч гектарів - площа середнього району центральних областей.
        Показовою є статистика Держкомзему: в грошовому еквіваленті у 2006 році уклали на $1 млн договорів оренди земельних часток, а загальна площа орендованих земель - 17,3 млн га.
        !!!! середня вартість оренди - 17,3 гектари за 1 долар!!!!
        Звісно, що існують тіньові методи виплати оренди, але ті селяни, яких я знаю в більшості своїй за власну ж землю не отримали навіть половинки від долара.
      • 2007.03.18 | Михайло Свистович

        Re: Мене дивує інше. Невже журналістам не зрозуміла проблема 2008 р.

        дідусь пише:
        >
        > Цікаво чому "демократичнеі сили" - НСНУ і БЮТ, коли були при владі, нічого не зробили для того щоб був введений цей електронний кадастр і щоб кожен громадянин України міг отримати з нього данні? І міг би взнати - чи земельна ділянка на якій стоїть його хата - ще його (чи "сільрадівськав") чи вже Васі Пупкіна?

        Київський обласний БЮТ працює над цим.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.03.18 | дідусь

          Re: Мене дивує інше. Невже журналістам не зрозуміла проблема 2008 р.

          Михайло Свистович пише:
          > дідусь пише:
          > >
          > > Цікаво чому "демократичнеі сили" - НСНУ і БЮТ, коли були при владі, нічого не зробили для того щоб був введений цей електронний кадастр і щоб кожен громадянин України міг отримати з нього данні? І міг би взнати - чи земельна ділянка на якій стоїть його хата - ще його (чи "сільрадівськав") чи вже Васі Пупкіна?
          >
          > Київський обласний БЮТ працює над цим.


          Біда в тому, що БЮТ починає працювати коли його з кормушок в опозицію випирають.
          Уявімо на хвилинку, що відбулись дострокові вибори, БЮТ тотально переміг і у "повній владі".
          Михайле - готовий закластись на ящик шампанського, що ентузіазізм бютівців одразу згасне і появиться бажання і самим "поживитись у тіні".
    • 2007.03.18 | Сергей ГРУЗДОВ

      Re: Мене дивує інше. Невже журналістам не зрозуміла проблема 2008 р.

      В том числе и поэтому (возможно - это наиболее существенное обстоятельство) налоговая администрация Украины наиболее засекречена и строго контролируется персонально. Куда там армии и силовикам. ГНАУ является государством в государстве и остается в тени.
  • 2007.03.18 | Михайло Свистович

    Неконкретизована якась правда

    Сергей ГРУЗДОВ пише:
    > Автоматизированная система земельного кадастра только в Киевской области выявила людей, владеющих по сотне земельных участков.

    А де є оця автоматизована система? Бо я чомусь чув, що такої системи не існує, і що ніхто (наввть Ульянченко) не має повних даних про землі Київщини.

    > Дома, построенные предпринимателями в Киеве и пригороде, вызывают зависть и колют глаза обывателям своей роскошью. Но они не идут ни в какое сравнение с домами чиновников.

    Це теж далеко не так. Залежить від конкретного підприємця і від чиновника.

    > Обнаружилось, что некоторым известным политикам и чиновникам принадлежат в Киеве и области по сотне участков

    А де прізвища?

    > Можно не сомневаться, что и в реестре прав на недвижимость мы в первых рядах найдем самых известных украинских политиков и чиновников

    Буду сумніватися, бо навряд чи вони такі ідіоти, щоб сотні ділянок офомляти на себе.

    > А это значит, что подобный реестр, как и налог на саму недвижимость, мы увидим еще не скоро

    Так автор його бачив чи ні? Якщо так - то чому не назвав жодного прізвища? А якщо ні - то чого пише, що в ньому виявилось?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.20 | Сергей ГРУЗДОВ

      Re: Неконкретизована якась правда

      Понятно, что все вопросы адресованы АВТОРУ информации, на которую я дал ссылку. Могу только присоединиться к пожеланию Михаила увидеть в сообщении примеры фамилий или адресов землевладельцев. Могу предположить, что автор заметки не захотел их указать по причине возможной его расшифровки, от которой он был бы не в восторге. Никто не мешает направить, например, соответствующий депутатский запрос, или заявление в СБУ по признакам коррупционных деяний в земельных вопросах. Без единой фамилии или адреса информация поставлена действительно слабая.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".