МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи ПРОлетить Україна?

03/21/2007 | Юрій Романюк
Дискусія серед політиків країн Європи та США довкола ідеї створення європейської системи ПРО (протиракетної оборони) набирає чималих розмахів, і реально обговорюється вже на Печерських пагорбах у Києві, стосовно доцільності чи недоцільності участі у ній України.

Важливо, попередньо зазначити, що така система ПРО існувала та існує тільки навколо Москви, ще з часів СРСР, та в США. В Європі такої системи не було і не має, що створює відповідну реальну небезпеку для життя понад мільярда громадян старого світу.

Російський істеричний галас довкола не сприйняття оборонних ідей США, не витримує жодної критики з багатьох причин.

По-перше, президент РФ Володимир Путін, ще раніше, перший ініціював таку ідею Заходу, створити спільну (!) систему протиракетної оборони на Європейському континенті, із залученням та безпосередньою участю самої Росії.

По-друге, дана концепція ПРО не передбачає жодних наступальних, а виключно оборонні цілі, що є аксіомою, яка не потребує жодного доведення.

По-третє, на території Польщі планується розмістити всього десять (!) антиракет, що не може нанести жодної реальної загрози національним інтересам Росії. А на території Чехії планується збудувати найсучаснішу радіолокаційну станцію раннього попередження про ракетний напад, яка забезпечить обчислення траєкторії польоту ракети, точних координат старту, точну територію ураження (ціль), подасть відповідні команди і націлення (наведення) антиракети на ураження бойової ракети противника (агресора, терористів) проти країн Європи, на траєкторії її польоту ще в стратосфері, та вище (близько 200 км), що значно зменшує ризик нанесення побічних випадкових уражень сусідніх територій суверенних держав, від падаючих обломків та елементів конструкцій ракети ворога та антиракети, під час їх згорання у щільних шарах атмосфери.

Чи доцільно Україні приймати участь у реалізації даного проекту?
Категорично впевнений, що – так!

По-перше, Україна не має власної замкнутої системи ПРО, а є лише окремі її елементи - радіолокаційні станції раннього попередження про ракетний напад (під Севастополем та під Мукачевом), ще з часів СРСР, ака на сьогодні обслуговує та забезпечує інтереси глобальної стратегічної системи ПРО Росії, та їй цілковито підконтрольна.

По-друге, Україна зацікавлена бути залучена та користуватися надійними європейськими системами захисту своєї території від ракетних нападів, за малі фінансові, матеріальні та інтелектуальні навантаження, як основного елементу стратегічної національної безпеки та оборони нашої країни.

По-третє, Україна має наявний та діючий військово-ракетний потенціал «Південмашу», який за часів СРСР штампував ракети стратегічного призначення, за крилатим висловом Микити Хрущова «як сосіски». Залучення України до реалізації даного проекту дозволить отримати замовлення на суму у сотні мільйонів доларів інвестиційних вливань, у ракетне машинобудування вітчизняного ВПК. А це його гарантована реанімація, реабілітація та стимуляція до виживання. Це збереження десятків тисяч робочих місць, фінансування підприємств-суміжників, це податки, тощо…

По-четверте, Україна стає реальним надійним стратегічним партнером Європи та США, у сфері глобальної стратегічної оборони всього континенту. Визнання України Європою, як держави, яка безпосередньо забезпечує результат колективної національної безпеки пів-сотні європейських країн, з усіма позитивними моральними, економічними та інвестиційними наслідками та висновками для нас.

По-п’яте, якщо Україна дійсно, у швидкому майбутньому, хоче стати повноправним членом НАТО, то змісту сьогодні уникати співучасті у глобальних проектах колективної безпеки Європи, яка одночасно дозволяє забезпечувати та задовольняти національні інтереси та оборону нашої країни, за мінімально уявимі витрати, то треба бути контрибутером безпеки, а не тільки її споживачем. Тому, повним безглуздям та нанесенням шкоди нашим національним інтересам можна розцінити заяви окремих безвідповідальних політиків з «п’ятої колони», пригодованих валютними ін’єкціями Кремля, проти самої ідеї ПРО Європи, та участі в ній України.

По-шосте, Україні офіційно ще ніхто нічого не пропонував.

Відповіді

  • 2007.03.22 | Горицвіт

    А В(з)Р прийняла сьогодні постанову

    де засудила систему ПРО. Зараз текст пошукаю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.22 | Горицвіт

      прийняли за основу

      Верховна Рада висловлює занепокоєння планами розміщення на території сусідніх до України держав елементів системи ПРО, зокрема, у Чехії та Польщі.

      Про це йдеться у постанові Верховної Ради, яку депутати прийняли за основу.

      "Реалізація цих планів загрожує національній безпеці України, оскільки, за висновками фахівців, у разі застосування будь-ким ракетної зброї та засобів її знищення не виключена можливість завдання шкоди з тяжкими наслідками", - зачитав віце-спікер Адам Мартинюк.

      "Верховна Рада виходить з того, що національним інтересам і всім країнам європейського континенту найповніше б відповідало створення загальноєвропейської системи колективної безпеки, яка б включала всі без винятку держави Європи", - йдеться у постанові.

      Також згідно з документом Верховна Рада доручає Кабміну довести цю позицію до Ради безпеки ООН, організації з питань безпеки й співробітництва в Європі, урядів інших зацікавлених держав.

      Також депутати проголосували за те, щоб доручити комітету закордонних справ наступного пленарного тижня подати зазначену постанову на голосування в цілому.

      Під час свого виступу перший заступник міністра оборони Леонід Поляков заявив, що розміщення ПРО на території Чехії та Польщі не несе безпосередньої загрози Україні, водночас Міністерство оборони виступає за додаткове вивчення цього питання.

      "Міністерство оборони не вело, не веде і не має наміру вести переговори зі Сполученими Штатами Америки щодо розміщення ПРО на території України", - наголосив представник відомства.

      Аналогічну позицію Міністерства закордонних справ підтвердив заступник міністра закордонних справ Андрій Веселовський.

      Обидва міністерства пропонують вирішувати питання щодо розташування ПРО на засіданні РНБО.

      Українська правда
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.03.22 | Горицвіт

        про елементи ПРО, які вже розташовані на території - не кажуть

        Таке враження, що ВР опікується інтересами якоїсь іншої країни. В Україні вже давно є російські станції ПРО - це, виходить, нічого. А станції в Польщі і Чехії - погано.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.03.22 | igorg

          Ці станції не працюють, частина їх демонтована взагалі

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.03.22 | Горицвіт

            в Криму і в Закарпатті? Звідки інформація?

          • 2007.03.22 | yalovets

            Працюють-працюють. Мені теж цікаво, звідки інфа, що ні.

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.03.23 | igorg

              Пістрялівська, що будувалася, демонтована.

              Під Миколаєвом загоризонтна РЛС демонтована, в Чорнобилі також не працює (чи демонтована не знаю). Загляньте на сайти російської ПРО, вони там оплакують гіркими слізьми ті системи в Україні. Типу які погані українці, хотіли грошей за експлуатацію систем ПРО :).
          • 2007.03.22 | yalovets

            Тільки-но на 1+1 директор Інституту зовнішньої політики

            пан Перепелиця сказав, що все воно працює. І в Криму, і в Закарпатті. Ба більше, у разі конфлікту, скажимо, США і Росії, перший удар буде нанесено саме по станціям раннього попередження. Тобто по території України. Ось якими станціями треба перейматися депутатам України. А не станціями у Чехії та Польші. За словами пана Перепелиці, ця постанова Верховної Ради є відвертим лобіюванням інтересів Росії.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.03.23 | igorg

              Те залізо вже морально застаріле, тому й

              будували нові. В Пістрялово була ще одна система, стара. Чи працює зараз не скажу. Скоріше законсервована. Але її й порівняти не можна з тою, що будувалася.
  • 2007.03.22 | alx_1904

    А какое отношение это ПРО имеет к ЕС и НАТО? Никакого

  • 2007.03.22 | igorg

    Це дуже серйозне і важливе для України рішення

    Й дитині зрозуміло, що ця система має слідкувати за Росією. Тоді Україні відводиться роль країни буфера. Важко сказати добре це чи погано. Ясно, що США і НАТО не будуть зацікавлені в експансії Росії в Україну. Бо присутність в Україні їх військових, чи навіть потенційна можливість дуже швидкої окупації перетворює ту систему ПРО в чистий нуль. Тоді як Росія навпаки, дуже буде в цій експансії зацікавлена. З іншого боку Україна буде країною над якою збиватимуть чиїсь ракети. Прямо скажемо не радує. Хоча, якщо вже ті ракети полетять то мабуть усім таки буде повний гаплик.
    Система ця здатна захистити хіба вояк США у бункерах, але ніяк не Європу. Та й то сумнівно. Петріоти трохи перехоплювали морально застарілі Скади, але й то не усі. Європу зручніше атакувати не балістичними, а крилатими ракетами, а то й просто далекобійною артилерією й тактичною авіацією. І ті системи ПРО будуть першими її цілями. Якщо врахувати, що Росія не грається в надточну зброю й не переймається цивільними жертвами, то Польщі можна співчувати. Втім й Україні також.
    Польща принаймні отримала від США суттєву політичну і економічну підтримку, чого не скажеш про Україну.
    Отож, як на мене, то це гарний привід запитати, а що нам із того панове? Ми уже ядерну зброю віддали, і що? Велика подяка :).
    Тож, або швиденько забезпечте належну підтримку демократії й ринкової економіки, або за рік під вашими ПРО стоятимуть Російські бази, здатні за 10-30с. перетворити те ПРО в кучу металобрухту.
    Все це велике лайно. Брудні ігри наддержав в чергову гонку озброєнь. Тож принаймні треба таку ситуацію використовувати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.23 | Shadow

      Re: Це дуже серйозне і важливе для України рішення

      > З іншого боку Україна буде країною над якою збиватимуть чиїсь ракети...

      Все рассуждения про то, куда и что будет падать - фигня. Если оно начнет падать - _всем_ наступит полный п-ц. Даже Новой Зеландии. Думать надо о том, что будет, если войны не будет.

      Если мы поставим америкосовские ПРО, то получим 2 миллиарда америкосовских бабосов в год (аренда, рабочие места облуживающего персонала). Это несравнимо лучше, чем российская пьянь на полусоржавевшем флоте в Крыму - с той вообще получаем какие-то смешные цифры - и кучу геморроя в придачу!

      > Петріоти трохи перехоплювали морально застарілі Скади, але й то не усі.

      И еще лет 15 ПРО не будет эффективным. Не все сразу. Технику надо отладить.
  • 2007.03.23 | Сахаров

    Платформи для американської ПРО будують у Росії

    Платформы для американской ПРО строят русские
    Время публикации: 22 марта 2007 г., 09:11

    Американские военные запустили межконтинентальную баллистическую ракету Minuteman-2 для проверки эффективности плавучего радара системы ПРО, недавно передвинутого к российским берегам. Как сообщила американский полковник Тереза Джурич, командующая 30-м крылом космических войск США, запуск, произведенный в среду утром, прошел успешно без каких-либо инцидентов.

    По словам военных, целью запуска было тестирование способности 85-метрового радара отличать реальные боеголовки от ложных, выбрасываемых для введения систем ПРО в заблуждение, сообщает Associated Press.

    Разделяющиеся боеголовки — основа российского «асимметричного ответа» на планы развертывания системы ПРО США, однако Москва планирует создание управляемых боеголовок, против которых системам перехвата работать гораздо сложнее. Во всяком случае в кремля грозятся именно таким ответом.

    В ходе последнего запуска старт ракеты-перехватчика не предусматривался. Планируется, что в текущем году должны пройти два таких теста — один весной, другой — в конце осени.

    Радар морского базирования SBX был построен компанией Raytheon и изначально размещен на базе ВМФ США в Перл-Харборе на Гавайях. В конце прошлого года он был перемещен ближе к российским границам — как утверждают США, для тестирования и слежения за возможными пусками ракет в КНДР.

    Интересно, что несмотря на протесты Москвы относительно развертывания систем американских ПРО, платформы для них строят сами русские. Так платформу CS-50 (Moss Sirius), на которой установлен радар, была построена для американцев в российском Выборге, а в настоящее время в Северодвинске идет создание дополнительных платформ такого же класса.

    http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2007/03/22/50125.shtml
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.03.23 | igorg

      Не будуть платформи будувати в Росії, то побудують

      десь інде. Замовлення вигідне. Це ж власне й не радар, а лише платформа.
      Стосовно можливості відрізнити реальні і фальшиві цілі, то це можна зробити лише при їх входженні в атмосферу на останньому етапі. Коли проявиться різниця у їх масі-щільності. Самі можете зрозуміти яка ймовірність виявлення і перехвату :). У ПРО Москви для перехоплення застосовують протиракети з атомними боєзарядами, що мають вибухнути біля боєголовки на висоті 60-100 км і таким чином вивести її із ладу, або принаймні збити з траєкторії. При цьому десь 1/4 населення Москви загине відразу, ще 2/4 згодом. Ось така ПРО.
      Тому звичайно, краще знищувати ракету, коли боєголовки не розділилися. Власне на це й розрахована система, що будується. Ще раз стверджую, що це величезне лайно, а не система захисту. Набагато ефективніші політичні й економічні рішення. Наприклад відхід від енергетичної залежності від азіатських країн, а отже і припинення їх фінансування.
      Наразі дуже цікава політика. Йдуть інвестиції в Китай, гроші за енергоресурси в Росію, Іран і т.п. Завдяки цьому останні нарощують військовий потенціал. А у відповідь будуються протисистеми. За рахунок загальнонаціонального бюджету. Подвійний зиск. Від енергоносіїв і від військових замовлень. Маховик розкручується.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".