МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

хроніка конституційного суду (/)

04/07/2007 | толя дейнека
Как сообщает пресс-служба Конституционного суда Украины, вчера, 5 апреля 2007 года, состоялось заседание суда, на котором было принято решение открыть конституционное производство по делу о рассмотрении представления о признании указа президента "О досрочном прекращении полномочий Верховной рады Украины" неконституционным. Также суд принял решение поддержать ходатайство народных депутатов о рассмотрении дела в форме неотложного конституционного производства.

В этот же день распоряжением и.о. председателя конституционного суда Пшеничным было подписано распоряжение о созыве пленарного заседания КСУ по этому вопросу на 11 апреля 2007 года. Политикум замер в ожидании решения о судьбе Верховной рады Украины. Официальные приглашения принять участие в заседании получили ЦИК, Кабинет министров Украины, Верховная рада. Эти обстоятельства стали широко известны средствам массовой информации.

Депутат-регионал Вадим Колесниченко, комментируя это событие, заметил, что указанное обстоятельство так взволновало президента Виктора Ющенко, что председателя Конституционного суда Украины Домбровского, который пребывает у себя на родине в краткосрочном отпуске из-за болезни, сегодня в 13:00 срочно доставили на рабочее место.

Вероятно, получив соответствующие инструкции, сначала президент, а потом и Домбровский собрал судей и выяснял, на каких основаниях суд работал вчера, почему принято такое решение, зачем такое срочное заседание и каким образом можно изменить время рассмотрения дела по указу, которое назначено на 11 апреля 2007 года.

"Что это, как не тотальное давление на суд и отдельных его представителей со стороны президента? Возможно, он снова выступит по телевидению с очередной лапшой для своей нации относительно демократии и свободы под его внимательным личным руководством", - указал Вадим Колесниченко.

http://podrobnosti.ua/power/rest/2007/04/06/413375.html

Відповіді

  • 2007.04.07 | Sire

    Re: хроніка конституційного суду (/)

    Как представляется г-н Колисниченко несколько перекрутил факты:)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.07 | Tatarchuk

      Re: хроніка конституційного суду (/)

      Sire пише:
      > Как представляется г-н Колисниченко несколько перекрутил факты:)

      Да, "несколько". Например настолько что суддю в суд доставляє (як це можна зрозуміти з щурячої напівмови напівнатяку Коліснеченка) президент. Нагадую що десь в обід у вказаний час депутати з президентської партії вже зчиняли галас - куди подівся заболілий суддя. Вони не казали "дайте його в суд" а кзали "що з ним сталося".

      Пацани по-бирому предявілі обществу майже здорового суддю - рівно настількі здорового щоб можна було написати в прес-релізі що "він на роботі". Що не мішало рудьковському за 1 час до цього казати - суддя в лікарні через тиск від Ющенка.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.07 | Sire

        Re: хроніка конституційного суду (/)

        Tatarchuk пише:
        > Sire пише:
        > > Как представляется г-н Колисниченко несколько перекрутил факты:)
        >
        > Да, "несколько". Например настолько что суддю в суд доставляє (як це можна зрозуміти з щурячої напівмови напівнатяку Коліснеченка) президент. Нагадую що десь в обід у вказаний час депутати з президентської партії вже зчиняли галас - куди подівся заболілий суддя. Вони не казали "дайте його в суд" а кзали "що з ним сталося".
        >
        > Пацани по-бирому предявілі обществу майже здорового суддю - рівно настількі здорового щоб можна було написати в прес-релізі що "він на роботі". Що не мішало рудьковському за 1 час до цього казати - суддя в лікарні через тиск від Ющенка.

        Ну, где-то рядом:)
    • 2007.04.07 | толя дейнека

      звичайно, перекрутив

      як відомо, пан Ющенко і СП просто в захваті від перспективи підтвердження своїх указів в КС. все підганяє суддів: "покваптеся! хутчіш!". кожному очевидно - в указах кристальний юридичний грунт.

      я гальмують і всіляко заважають розгляду - януковичі, недемократичні бандити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.07 | Tatarchuk

        Re: звичайно, перекрутив

        толя дейнека пише:
        > як відомо, пан Ющенко і СП просто в захваті від перспективи підтвердження своїх указів в КС. все підганяє суддів: "покваптеся! хутчіш!". кожному очевидно - в указах кристальний юридичний грунт.
        >
        > я гальмують і всіляко заважають розгляду - януковичі, недемократичні бандити.

        угу угу. Все як ви казали. Бо інакше як поясніти що маючи нагоду повтикати в паралізований КС, Ющенко (за словами щура Колісніченка) силомиць привозить хворого суддю на роботу :lol:
  • 2007.04.07 | толя дейнека

    Re: хроніка конституційного суду (/)

    Коммунистическая партия заявляет о давлении президента Виктора Ющенко на Конституционный суд. Об этом говорится в сообщении пресс-службы КПУ, со ссылкой на заявление лидера партии Петра Симоненко.

    "Вчера (6 апреля) окружением президента в Киев был срочно доставлен глава Конституционного суда (Иван) Домбровский, который находился в кратковременном пасхальном отпуске. Вчера также, вопреки сообщениям его секретариата, Ющенко все же встречался с некоторыми судьями КСУ и главой суда Домбровским", - цитирует пресс-служба слова Симоненко.

    Он подчеркнул, что из достоверных источников известно, что причиной такого внимания к судьям стало принятие коллегией КС решения о неотложном рассмотрении указа президента относительно досрочного прекращения полномочий Верховной рады и назначения рассмотрения этого вопроса на 11 апреля.

    "Президент страшно рассердился, и это говорили приближенные к нему люди, быстрым назначением дела к рассмотрению и большой вероятностью признания указа неконституционным", - сказал лидер коммунистов.

    По информации Симоненко, 6 апреля до 21:00 и 7 апреля с утра Домбровский находится в помещении КС и пытается в личных беседах заставить некоторых судей отменить распоряжение о назначении рассмотрения дела.

    http://podrobnosti.ua/power/president/2007/04/07/413483.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.07 | Pavlo_M

      Ну хіба ж це не зрозуміло....

      Кому належить сайт "Подробності"? Це що, незалежний інформаційний ресурс чи засіб інформаційної війни? Комуністи взагалі краще б мовчали... Вони завжди були брехунами. Вони вважають що Ющенко давить, а Янукович ні. І коню зрозуміло, що усі використовують будь які можливості. Тут не з того ні з чого КС 8 місяців нічого не розглядав, а це за пару днів почав розглядати Указ Президента. Це мабуть Ющенко на нього надавив. А Янукович чомусь інформацією з дорадчої кімнати володіє раніше за всіх. І комуністи теж. Хіба це не їхній представник її ім "зливає" (здається є така Маркуш). Чи може вони на неї не тиснуть? Або Сюзанна Станік, яка призначена доповідачем? Теж "бездоганний" юрист...
      А так, виявляється, Ющенко давить, а бідні януковичі нічого не можуть вдіяти. Це ж треба так перекрутити. Вони мабуть на "лохів" розраховують. Як на мене, то Янукович робить все можливе, аби натиснути на суддів. Про це він заявив ще не знаючи рішення КС на так званій політраді ПР у Зоряному. Він сказав що ситуація вирішена правовими методами.
      І треба ще пам'ятати, що злодій найбільше кричить "держи злодія".
      От тільки чому про це мовчить опозиція...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.07 | толя дейнека

        поза сумнівом, ситуацію моніторять обидві сторони

        в реалполітік наврядчи є хтось білий і пухнастий. І межу між моніторингом і тиском провести важко.
        але я бачу одне. Президентська сторона всяко намагається пригальмувати чи краще взагалі уникнути розгляду спірних і болісних питань в суді. Як би там не було, але судді уповноважені конституцією виносити вердикт щодо правових дій влади. Уповноважені, хай вони виконують свій борг перед державою і народом. Інакше, нестримана нічим, у нас почнеться диктатура. Просто і ясно.

        сторона президента-опозиції, відчувається, хоче лишитися поза владою закона, у сірій зоні волюнтаризму. Тому опозиції нема що сказати по суті і тому вона мовчить.
  • 2007.04.08 | толя дейнека

    УП дає суддівські розкладки (/)

    <..>
    Розмови, що Ющенко не підписав би указ про розпуск Верховної Ради, якби не був впевнений у своїх позиціях в КС, виглядають дещо перебільшеними. Адже деякі джерела стверджують, що весь свій вплив у суді Ющенко намагався використати не для ухвалення позитивного вердикту, а для припинення ухвалення будь-яких рішень, починаючи з нездатності відкрити провадження.
    І відставка Домбровського, а значить і параліч Конституційного Суду, грали б на руку президенту, а не коаліції.
    В оточенні Ющенка були впевнені в позиціях лише семи суддів. Для потрібних рішень цього було б замало, але для зриву кворуму під час розгляду справ – достатньо. Кажуть, ці сім суддів КС обіцяли одразу ж після підписання указу про розпуск парламенту або захворіти, або, при необхідності, піти у відставку.
    Мета акції – протягнути невизначену ситуацію якомога довше. Розрахунок секретаріату президента був таким: або в регіоналів здадуть нерви, і вони самі підуть на вибори, або, якщо "хворобу" суддів вдасться затягнути до 27 травня, а коаліція продовжуватиме бунт, у президента з’явиться ще один юридичний привід для спроб введення, наприклад, надзвичайного стану.
    Розрахунок помаранчевих на такий сценарій підтверджує багато фактів. Наприклад, Юлія Тимошенко у закритому виступі перед дипломатами натякала, що на рішення КС не варто сподіватись. У неофіційних же бесідах вона відверто говорила, що навіть питання відкриття провадження може розглядатися роками.
    Але з якихось причин цей сценарій був зірваний. І зараз маятник почав рух в інший бік.
    Замість того, щоб почати нервувати, регіонали стали ще більше наполягати на розгляді указу президента в суді. Починаючи з середи лідери коаліції стають дедалі стриманішими і впевненішими. І, здається, в будинку по вулиці Жилянській вони знайшли свою білу фортецю.
    Якщо порівняти риторику представників Януковича у першу ніч після підписання указу, коли дії президента відверто називались злочинними, з, наприклад, виступом прем’єра на останній прес-конференції, то здається, що з понеділка по середу голова уряду пройшов інтенсивну школу "демократії". Яка запевнила його, що його останнім форпостом є Конституційний Суд.
    Для Ющенка небезпека полягає в тому, що навіть нейтральний результат голосування суддів, наприклад 9 на 9, поставить під сумнів необхідність виконання указу про розпуск і надасть можливість коаліції нехтувати його вимогами. Вирішальним може стати навіть один голос – для ухвалення рішення необхідно 10 голосів.
    <..>
    ...Ситуація в Конституційному Суді хоч і є загрозливою для Ющенка, все ще залишається невизначеною. І, можливо, в президента є якісь невідомі широкому загалу нюанси, які дають йому віру в свої сили.
    Мабуть, саме вони і змусили його піти на розпуск парламенту. Впевненість Ющенка була настільки твердою, що дострокові вибори стали лише одним елементом великої гри, яку почала Банкова для відновлення влади президента.
    В обмін на свій підпис під указом про дострокові вибори Ющенко висунув вимогу Тимошенко – зробити подання до КС... про скасування політреформи!
    У Конституційному Суді "Українській правді" підтвердили, що таке подання надійшло до них в той же день, коли Ющенко підписав смертний вирок цій Верховній Раді – 2 квітня. Під поданням стоять підписи 102 депутатів фракції БЮТ, перші два – Тимошенко і Турчинова.
    <..>
    http://www.pravda.com.ua/news/2007/4/6/57073.htm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".