МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Табачник и Я-ич - благо для украинских книгоиздателей (/)

04/11/2007 | привид Романа ShaRP'а
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article;art_id=74511206&cat_id=43255

Віце-прем'єр-міністр України Дмитро Табачник провів засідання Оргкомітету з підготовки та проведення в Україні Року української книги

10.04.2007 | 10:00 | Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

6 квітня 2007 року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Дмитра Табачника відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні Року української книги.

“Сподіваюсь, що попри високу суспільно-політичну температуру в країні та не дуже сприятливу атмосферу для спокійного і виваженого вирішення питань, пов’язаних з підтримкою вітчизняного книговидання і пропагандою українською книги, ми зможемо конструктивно працювати і виробити першочергові заходи, які дозволять надати новий поштовх вітчизняному книговиданню і привернуть увагу потенційних читачів до книги”, - розпочав засідання Дмитро Табачник.

Як було зазначено під час засідання, намітилася позитивна тенденція щодо збільшення обсягів випуску книг та брошур, спостерігається зростання книжкового виробництва. За офіційними даними Держкомстату, сьогодні на одного жителя України видається 1,2 книжки.

Поліпшенню ситуації у книговидавничій галузі сприяє реалізація Закону України “Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні”, який був прийнятий за ініціативи Уряду Віктора Федоровича Януковича 2003 року та яким запроваджено пільги з оподаткування товарів, робіт і послуг, пов’язаних з випуском книжкової продукції.

Однак, як зазначили учасники засідання, існують певні проблеми та перешкоди на шляху розвитку україномовного книговидання. Насамперед, це пов’язано з ускладненням проведення тендерних процедур, спричиненим внесенням змін до чинного законодавства щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти.

У цьому зв’язку, за повідомленням Дмитра Табачника, 27 березня цього року Уряд доручив Міністерству економіки України розробити законопроект, спрямований на запровадження спрощеної процедури тендерних закупівель, зокрема, у видавничій справі.

Ще однією з перепон на шляху покращення ситуації у книговиданні і книгорозповсюдженні учасники засідання вбачають у загрозливій тенденції витіснення із зайнятих приміщень видавництв і книгарень.

“Особисто мене, як Віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань, людину, яка з дитинства вихована на любові та шанобливому ставленні до книги і читання, дуже тривожить той факт, що моральні принципи чиновників, які беруть на себе відповідальність за вчинення подібних дій щодо видавництв і книгарень, зорієнтовані на інші “цінності”, - зауважив Дмитро Табачник.

Учасники засідання одноголосно підтримали думку щодо доцільності пролонгації дії Закону України “Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні”.

Також в ході засідання був розглянутий та в цілому схвалений План заходів з підготовки та проведення в Україні Року української книги.

Крім цього, Оргкомітет ухвалив Звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування щодо необхідності створення сприятливих умов діяльності суб’єктів видавничої справи, у тому числі укладанню з ними довгострокових договорів на оренду приміщень за пільговими ставками орендної плати, негайного припинення вчинення дій, що призводять до погіршення їх роботи.

“Розглянувши сьогодні всі конструктивні пропозиції до плану заходів, хотів би наголосити, що реалізація завдань, які ми собі поставимо, не повинна “заганятися” в календарні рамки одного року. Проголошений 2007 рік Роком української книги має привернути увагу не лише органів влади, але й громадськості, всього суспільства, кожної людини до книги як до “індустрії”, що живить духовність, освіту і культуру нації”, – підкреслив Дмитро Табачник, підсумовуючи засідання.




Я знаю, что тут немало людей, участвоваших в акции "Рукописи горять" в 2004-м . По мотивам которой Капрановы написали замечательную статью о Я-иче и его правительстве, "Быдло" называлась.

Не будут ли учаснеги так добры прокомментировать заявления Табачника, и отношение янучар к украинскому книгоизданию?

Мне почему-то так кажется, что вице-прИмьер нагло лжет.

Відповіді

  • 2007.04.11 | UKRAINE-VOREVER

    Фінансування видавничої державної програми заблоковано

    привид Романа ShaRP'а пише:
    > http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article;art_id=74511206&cat_id=43255
    >
    > Віце-прем'єр-міністр України Дмитро Табачник провів засідання Оргкомітету з підготовки та проведення в Україні Року української книги
    >
    > 10.04.2007 | 10:00 | Прес-служба Віце-прем'єр-міністра
    >
    > 6 квітня 2007 року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Дмитра Табачника відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні Року української книги.
    >
    > “Сподіваюсь, що попри високу суспільно-політичну температуру в країні та не дуже сприятливу атмосферу для спокійного і виваженого вирішення питань, пов’язаних з підтримкою вітчизняного книговидання і пропагандою українською книги, ми зможемо конструктивно працювати і виробити першочергові заходи, які дозволять надати новий поштовх вітчизняному книговиданню і привернуть увагу потенційних читачів до книги”, - розпочав засідання Дмитро Табачник.
    >
    > Як було зазначено під час засідання, намітилася позитивна тенденція щодо збільшення обсягів випуску книг та брошур, спостерігається зростання книжкового виробництва. За офіційними даними Держкомстату, сьогодні на одного жителя України видається 1,2 книжки.
    >
    > Поліпшенню ситуації у книговидавничій галузі сприяє реалізація Закону України “Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні”, який був прийнятий за ініціативи Уряду Віктора Федоровича Януковича 2003 року та яким запроваджено пільги з оподаткування товарів, робіт і послуг, пов’язаних з випуском книжкової продукції.
    >
    > Однак, як зазначили учасники засідання, існують певні проблеми та перешкоди на шляху розвитку україномовного книговидання. Насамперед, це пов’язано з ускладненням проведення тендерних процедур, спричиненим внесенням змін до чинного законодавства щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти.
    >
    > У цьому зв’язку, за повідомленням Дмитра Табачника, 27 березня цього року Уряд доручив Міністерству економіки України розробити законопроект, спрямований на запровадження спрощеної процедури тендерних закупівель, зокрема, у видавничій справі.
    >
    > Ще однією з перепон на шляху покращення ситуації у книговиданні і книгорозповсюдженні учасники засідання вбачають у загрозливій тенденції витіснення із зайнятих приміщень видавництв і книгарень.
    >
    > “Особисто мене, як Віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань, людину, яка з дитинства вихована на любові та шанобливому ставленні до книги і читання, дуже тривожить той факт, що моральні принципи чиновників, які беруть на себе відповідальність за вчинення подібних дій щодо видавництв і книгарень, зорієнтовані на інші “цінності”, - зауважив Дмитро Табачник.
    >
    > Учасники засідання одноголосно підтримали думку щодо доцільності пролонгації дії Закону України “Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні”.
    >
    > Також в ході засідання був розглянутий та в цілому схвалений План заходів з підготовки та проведення в Україні Року української книги.
    >
    > Крім цього, Оргкомітет ухвалив Звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування щодо необхідності створення сприятливих умов діяльності суб’єктів видавничої справи, у тому числі укладанню з ними довгострокових договорів на оренду приміщень за пільговими ставками орендної плати, негайного припинення вчинення дій, що призводять до погіршення їх роботи.
    >
    > “Розглянувши сьогодні всі конструктивні пропозиції до плану заходів, хотів би наголосити, що реалізація завдань, які ми собі поставимо, не повинна “заганятися” в календарні рамки одного року. Проголошений 2007 рік Роком української книги має привернути увагу не лише органів влади, але й громадськості, всього суспільства, кожної людини до книги як до “індустрії”, що живить духовність, освіту і культуру нації”, – підкреслив Дмитро Табачник, підсумовуючи засідання.

    >

    >
    > Я знаю, что тут немало людей, участвоваших в акции "Рукописи горять" в 2004-м . По мотивам которой Капрановы написали замечательную статью о Я-иче и его правительстве, "Быдло" называлась.
    >
    > Не будут ли учаснеги так добры прокомментировать заявления Табачника, и отношение янучар к украинскому книгоизданию?
    >
    > Мне почему-то так кажется, что вице-прИмьер нагло лжет.


    Не виділено жодної копійки для фінансування видань за програмою сусупільноважливих видань
    Така правда.
    Геть Табачника!
  • 2007.04.11 | raw_stick

    Re: Табачник и Я-ич - благо для украиснких книгоиздателей (/)

    Нагло бреше кожен, хто каже, що державне фінансування посприяє українському книговидавництву. Єдине, чому воно посприяє - збагаченню тих, хто дорветься до корита із видання всякого там "соціально-значущого" непотребу. Єдиний спосіб сприяння укр. книговидавництву: 1) пільга для українських видавців; 2) суворе квотування імпортної книгопродукції.
  • 2007.04.11 | ziggy_freud

    що саме збирається підтримувати Тоббачнєг

    Рассмотрено Коллегией Счетной палаты

    01.03.2005
    Бюджетные деньги - в макулатуру!
    Или
    Как Госкомтелерадио поддерживал общественно необходимые "шедевры"

    http://www.ac-rada.gov.ua/achamber/control/ru/publish/article/main?art_id=391192&cat_id=41434
    Безответственное отношение Госкомтелерадио к формированию и выполнению Программы выпуска "социально значимых" изданий привело к нарушению действующего законодательства и неэффективному использованию бюджетных средств за 2003-2004 годы в сумме 21,5 млн. грн. - 62,1 процента от их общего объема, - это установили аудиторы Счетной палаты, проведя проверку планирования и использования средств государственного бюджета на издание книжной продукции и финансовую поддержку печати со стороны Госкомтелерадио Украины.

    Вместе с тем в Программу вносились издания на выполнение писем издательств, при отсутствии распоряжений Правительства. Например, издательство "Выща школа" выполняло работы по изданию книги "Ручне вишивання і нанизування" тиражом 1 тыс. экз. на сумму 71,6 тыс. грн. (профинансировано 100 проц.), издательство "Фирма Ю" осуществляло выпуск книги Ю. Бедзика "Гіпсова лялька", тиражом 2 тыс. экз. плановой стоимостью 23,4 тыс. грн. (профинансировано на сумму 16,4 тыс. грн.), издательство "Лыбидь" выпускало работу автора Д.В. Табачника "Украинская фалеристика из истории народного наследия" в 2-х томах, тиражом 10 тыс. экз., плановой стоимостью 715,3 тыс. грн. (профинансировано на сумму 250,0 тыс. грн.), а также много других примеров.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".