МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

новий закон про депутатів (пропозиція)

04/17/2007 | Tatarchuk
із відповідними змінами в конституції.

1. Недоторканість скасована під будь-якими виглядами - в тому числі під видом "особливого порядку притягнення" до відповідальності.

2. Уточненння та доповнення статей УК про фальсифікацію: кваліфікувати як важкий карний злочин голосування одним депутатом за іншого.

3. Вибори зради проводити раз на 2 роки.

4. Відкриті списки - кожний список містить повний перелік кандидатів за абеткою, виборець обирає з нього представників які йому подобаються.

5. варіант: у пропорціональній системі кожен виборець ставить галочки навпроти тих кандидатів які йому подобаються. списки може брати всіх або кількох блоків, як йому заманеться.

6. Вибори проводити впродовж двох-трьох днів. Щоб всі встигли голосувати.

7. Переможці перегонів отримують індивідуальні паспорти в яких зазначено на яких дільницях скількі голосів він отримав. Для друку.

8. Спрощена процедура відклику депутата - з будь-якого округу де він набрав найбільше число голосів (більше ніж всі інші).

9. Депутат що є відозваний або з інших причин припинив депутатство, обміняв на посаду тощо - не має права балотуватися наступного разу.

Критикуйте, доповнюйте.

Відповіді

  • 2007.04.17 | Koala

    Re: новий закон про депутатів (пропозиція)

    Tatarchuk пише:
    > із відповідними змінами в конституції.
    >
    > 1. Недоторканість скасована під будь-якими виглядами - в тому числі під видом "особливого порядку притягнення" до відповідальності.
    Угу. А Ви враховуєте, що якщо з такими змінами до повної влади (300 голосів) прийде Янук, то сидітимуть всі?

    > 2. Уточненння та доповнення статей УК про фальсифікацію: кваліфікувати як важкий карний злочин голосування одним депутатом за іншого.
    Безумовно.

    > 3. Вибори зради проводити раз на 2 роки.
    Не бачу причин, чому б і не 4. Тільки без "сльоз і соплєй" при розпуску.

    > 4. Відкриті списки - кожний список містить повний перелік кандидатів за абеткою, виборець обирає з нього представників які йому подобаються.
    Мажоритарка, НМД, все ж краще.

    > 5. варіант: у пропорціональній системі кожен виборець ставить галочки навпроти тих кандидатів які йому подобаються. списки може брати всіх або кількох блоків, як йому заманеться.
    Тоді навіщо взагалі окремі списки партій? Хай краще буде 1 великий багатомандатний округ, і проходять ті 450 осіб, що набрали найбільше голосів (рейтингове голосування).

    > 6. Вибори проводити впродовж двох-трьох днів. Щоб всі встигли голосувати.
    І хай нескінчено зростає явка виборців, а також надої і яйценоскість! 2004 забули? Все має закінчуватися за 1 день.

    > 7. Переможці перегонів отримують індивідуальні паспорти в яких зазначено на яких дільницях скількі голосів він отримав. Для друку.
    Не бачу особливої потреби створювати додаткові документи.

    > 8. Спрощена процедура відклику депутата - з будь-якого округу де він набрав найбільше число голосів (більше ніж всі інші).
    Перепрошую, ВІДНОСНУ більшість (в окрузі 10 тисяч осіб, 99% за нардепа) чи АБСОЛЮТНУ більшість (в окрузі 2 млн. осіб, 30% за нардепа)? Але і тому і в іншому разі можливі маніпуляції, типу підконтрольний електорат в якомусь окрузі переконають спочатку голосувати за депутата, а потім його відкликати. Крім того, хто заступає на місце відкликаного? Наступний за парт. списком? Якщо вже відкликають виборці, то скоріше за все вони незадоволені партією.

    > 9. Депутат що є відозваний або з інших причин припинив депутатство, обміняв на посаду тощо - не має права балотуватися наступного разу.
    Відозваний - ще можу погодитися (хоча й через силу), але якщо обміняв на посаду... Уявіть собі, ви - опозиційний депутат. Чесний, порядний. І ось раптом Вам пропонують перейти в уряд на Ваших умовах - тобто, виконують певні Ваші забаганки (когось звільнюють, приймають якийсь закон і т.д.), якщо тільки Ви погодитеся бути в уряді. Ви бачите, що в уряді Ви будете ефективніше працювати на людей (особливо враховуючи згадані поступки) і погоджуєтеся. Надходить час виборів і стає зрозуміло, що відбудеться зміна влади - не з Вашої вини, але уряд в цілому не задовольняє народ. А балотуватися Ви вже не можете, хоча особисто Ви все робили чесно і правильно.

    > Критикуйте, доповнюйте.
  • 2007.04.17 | Чучхе

    Недоторканість потрібно залишити

    по ніхто не може гарантувати, що завтра не прийде новий кучма і...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.17 | Sean

      У жодному разі

      Вони самі є колективним кучмою і становлять перманентну загрозу суспільству.
      Рівність є рівність. Треба забезпечувати недоторканість особи для всіх громадян, а не виокремлювати когось у срану "еліту"
  • 2007.04.17 | Koala

    А ще - скоротити кількість:

    Якщо мажоритарка - до 300
    якщо пропорційна - не більше 100


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".