МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нові рейтинги (л)

04/18/2007 | Moro
Після розгону Ради в Ющенка виріс рейтинг

Якби вибори президента відбулися в середині квітня, то за вихід у другий тур змагалися б Віктор Янукович, Юлія Тимошенко та Віктор Ющенко.

Про це свідчать результати опитування, проведеного 9-13 квітня Київський міжнародний інститут соціології.

При цьому симпатії виборців розділились наступним чином:

за Віктора Януковича – 35,7%;

за Юлію Тимошенко – 17,7%;

за Віктора Ющенка – 17,6%;

за Петра Симоненка – 2,4%;

за Юрія Луценка – 2,4%;

за Наталію Вітренко – 1,9%;

за Володимира Литвина – 1,6%;

за Олександра Мороза – 1,3%.

Не визначились з тим, як діяти, 15% всіх респондентів.

Порівняно з результатами попереднього опитування КМІС (29 березня - 3 квітня цього року) статистично надійно зафіксовано зростання рейтингу лише Віктора Ющенка – з 12% до 17,6%.

Методом інтерв'ю опитано 2051 респондент, що мешкають в усіх областях України, у Криму та у Києві..

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує 3.5% для показників близьких до 50%, 3,0% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%
http://www.pravda.com.ua/news/2007/4/18/57613.htm

Відповіді

  • 2007.04.18 | Moro

    Україна поставила Януковичу трійку з мінусом (л)

    Україна поставила Януковичу трійку з мінусом (соцопитування)


    Українці оцінюють діяльність нинішнього уряду на трійку з мінусом.

    Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова наприкінці березня − на початку квітня 2007 року, повідомили УНІАН у прес-службі Центру Разумкова.

    У ході опитування респондентам пропонувалося оцінити діяльність уряду в цілому і його діяльність в різних сферах за п’ятибальною шкалою, де оцінка “1” означала, що діяльність дуже погана, „2” − досить погана, „3” − не погана і не добра, „4” − добра, “5” – що діяльність дуже добра. Лише 17,0% опитаних вважають роботу уряду в цілому доброю, або дуже доброю, тоді як 42,8% − поганою або дуже поганою. Найгірше оцінюють українці діяльністю уряду у сфері боротьби з корупцією (вважають її поганою або дуже поганою 58,8%, та у сфері боротьбі із злочинністю (53,9%). Середні оцінки діяльності уряду у всіх сферах та оцінка діяльності в цілому перебувають в діапазоні від 2,2 до 2,7 бала.

    Дещо вище оцінюють діяльність уряду в цілому у Східному і Південному регіонах (в середньому відповідно 2,8 і 2,9 бала), нижче − у Центральному регіоні (2,5 бала) і Західному регіоні (2,1 бала).

    Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 23 березня по 6 квітня 2007 року. Опитування здійснювалося в усіх областях, Києві та АР Крим за багатоступеневою випадковою вибіркою із квотним відбором респондентів на останньому етапі, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками (регіон проживання, тип і розмір населеного пункту, вік, стать). Опитано 2011 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки опитування (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3%
    http://www.unian.net/ukr/news/news-192401.html
  • 2007.04.18 | Moro

    Украинцы считают, что прокуратура работает по указке полити (л)

    Согласно результатам опроса, проведенного социологической службой Центра Разумкова в конце марта - в начале апреля 2007 года, украинцы видят политические мотивы в деятельности прокуратуры.



    В частности, в оценке таких действий прокуратуры, как закрытие уголовного дела против бывшего губернатора Сумской области Владимира Щербаня и открытие уголовных дел против бывшего министра внутренних дел Юрия Луценко, лишь 9,5% опрошенных считают, что закрытие уголовного дела против Щербаня вызвано отсутствием в его действиях состава преступления.

    При этом 47,4% объясняют это наличием у него покровителей в органах власти (43,1% не смогли ответить на этот вопрос). Открытие прокуратурой уголовных дел против Луценко, по мнению 50,4% опрошенных, вызвано политическими мотивами, желанием власти навредить оппозиционному политику. Лишь 20,5% опрошенных считают, что действия прокуратуры были обусловлены преступлениями, которые, по их мнению, совершил Луценко (29,1% уклонились от ответа).
    http://www.korrespondent.net/main/186967/
  • 2007.04.18 | igorg

    Зважаючи на рейтинги і тенденції Ющенку потрібно діяти значно

    рішучіше. Витягши з піхов шаблю не можна нею бавитися. Наразі жодної підготовки до виборів не ведеться. Й здається провести у зазаначені в указі терміни уже неможливо. Тобто це вже майже програно.
    Якщо буде програно у КС то далі буде імпічмент. Бо КС так само проштампує це рішення ВР як конституційне. Право тут ні до чого.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.18 | Moro

      Що до терміну виборів

      З самої появи указу, гадаю, ймовірність того, що вибори будуть саме 27 травня розлядалась його авторами як невелика. В цьому сенсі все йде цілком в руслі спроектованих подій.
      Причому напевно аналізувались і крайні можливості - надзвичайний стан, збройні сутички і т.п.
      Як бачимо, події поки що(дякувати Пану Богу) розвиваються цілком мирно і ситуація поволі розрулюється.
      Практично вже всі(окрім Мороза - тому просто нікуди діваться) зрозуміли, що вибори неминучі.
  • 2007.04.18 | Мінор

    Здається це все ж таки брехня

    На мій погляд тут свідомо зменшено рейтинги Самооборони та ПСПУ. За рахунок цього пересмикування збільшили рейтинг Президента. А взагалі треба проаналізувати на вибірку - наскільки коректно вона була складена.
    Наприклад у Сумській, Чергнігівській або Чернівецькій області є райони, які голосують інакше від інших. Яка частка цих районів у вибірці КМІС? Наскільки пропорційно представлені Схід і Захід ну і тому подібне.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.18 | Moro

      Чому ж? Все цілком логічно.

      Ющенко завжди мав латентних симпатиків, які мовчали і не розуміли його політики останній рік, але в душі йому співчували і очікували на зміни. І він їх сподівання таки виправдав.
      Що до "Самооборони" - то вона (поки що!) більше віртуальний проект на "розкачку" населелення - не в обіду Луценку. Тим більше, що Луценко часто сприймається як "друге я" Ющенка - і то нині є дійсно так. У нас повно "гетьманів", а потрібні і нормальні полковники. З яких потім і виростають справжні гетьмани.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.18 | Мінор

        Логіка є. Але чи є факт зростання рейтингу?

        Наприклад логічно щоб на Сході перестали підтримувати Януковича. При пенсії 450 грн, комунальні виплати - більше 200 на місяць. Але бабки-пенсіонерки сікаються до наших наметів у Луганську і з піною біля рота кричать, що вони проти НАТО. Наші їх питають - НАТО це єдина проблема, яка вас турбує сьогодні?


        Я повністю поділяю ставлення до Ющенка тих, хто почав його підтримувати знову. Але сумніваюсь, що для відновлення довіри досить одного Указу про розпуск парламенту, який він так і не довів до кінця. Якщо Ющ кине все і знову рвоне підписувати черговий універсал - розчарування буде ще сильнішим, ніж було до того.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.04.18 | Moro

          Донбас зараз більше на емоціях

          Паливом настрою тих бабусь є щось типу "А шо вони!... А чого вони!..."
          Маю підозру, що то претензії на скороминучий плин часу, а помаранчі та Ющенко - тільки громовідвід, на який спрацьовують ті претензії.
          Тут уже нічого не вдієш - старших людей практично неможливо переконати - так влаштована фізіологія.
          Натомість середнє покоління має задумуватись про перспективи своїх дітей. Тут цілком можливі зсуви в електоральних уподобаннях.
          Голосувати за Яника тільки тому, що "свой" - це вже довго не проконає.
    • 2007.04.18 | один_козак

      Коли бачите абревіатуру "КМІС", то за вибірку

      можете не хвилюватися. Там - найвищий пілотаж.
      Це хіба що якась сила примусить співробітників КМІСу щось крутити з даними... Але щодо професійності цієї контори, то вище вже, здається, нікуди.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.18 | Мінор

        Угу. Я пам"ятаю їхню мазню під час виборів

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.04.18 | один_козак

          Треба обговорювати кожен факт окремо.

          Боюся встрягнути в глибоку й деталізовану дискусію.))
          По опитуваннях КМІСу під час деяких виборів можна було навіть підмітити, звідки й куди перекидалися голоси. У 2002, здається, була така прикольна картина.
  • 2007.04.18 | Чучхе

    Всі рейтинги брешуть

    порівняйте наприклад з оцим http://obkom.net.ua/news/2007-04-18/1320.shtml

    такого розбросу в принципі не може бути, тим більше, що всі говорять типу похибка не більше 1,5-3%
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.18 | один_козак

      Порівняв. Швидкоруч. Там лідери, а там - політсили.

    • 2007.04.18 | artem

      Так то ж модельна похибка, а не дійсна

      Похибки в опитуваннях ніколи не слід розуміти як максимальну різницю між дійсним відсотком і виміряним. Чи як допустиму різницю між результатами у різних опитуваннях. Це інша величина.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".