МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Всі депутати БЮТ написали заяви про складення повноважень (/)

04/19/2007 | Мінор
http://www.byut.com.ua/ukr/news-3531

Офіційне повідомлення на партійному сайті:

Всі народні депутати фракції БЮТ написали заяви про складання депутатських повноважень

19 квітня 2007
16:51:56

БЮТ продовжує створювати всі політичні передумови для того, щоб дострокові вибори, які швидко покладуть край політичній кризі, стали можливими для України. Про це Юлія Тимошенко заявила у четвер на брифінгу для преси.


«В розвиток цієї нашої діяльності по забезпеченню дострокових виборів, ми сьогодні провели з’їзд нашого блоку», - сказала вона.


Юлія Тимошенко повідомила, що на з’їзді розглядалися питання, які пов’язані зі «створенням всіх наших кроків, всіх наших дій для того, щоб наша фракція не була представлена в цьому парламенті».


Юлія Тимошенко повідомила, що на з’їзді було прийнято рішення про підтримку позиції депутатів від БЮТ, які складають з себе депутатські повноваження, і тим самим «створюють по 82 статті Конституції парламент не компетентним і не повним в прийнятті будь-яких рішень».


"Всі наші депутати написали свої заяви на єдину легітимну персону в цій державі – Президента", - сказала вона.


Юлія Тимошенко пояснила це тим, що після Указу Президента про розпуск парламенту "не існує ні керівництва Верховної Ради, ні фракцій, ні парламенту".


Лідер БЮТ також вважає, що цей крок дає Президенту додаткові підстави наполягати на проведенні дострокових виборів.


Вона нагадала, що у 82 стаття Конституції говоритиь про те, що «якщо у Верховній Раді не представлені 2/3 депутатів, тобто менше 2/3, цей парламент є неповноважним і не має права далі продовжувати роботу».


«Сьогодні для того, щоб така неповноважність парламенту стала з правової точки зору завершеною, ми виключили з кандидатів у депутати всіх людей, які були в списках нашого блоку, але які не були депутатами, а стояли в черзі на заходження в парламент на звільнені місця», - сказала Тимошенко.


Юлія Тимошенко повідомила, що сьогодні БЮТ передасть всі документи до Центральної виборчої комісії для того, «щоб завершити всі процедури».


Крім того, повідомила Тимошенко, сьогодні з’їздом, згідно з 81 статтею Конституції, «ми позбавили повноважень всіх зрадників, які покинули нашу фракцію де-факто і перейшли в більшість, яку ми, власне, оцінюємо як кланову більшість, яка забезпечує існування на самих високих щаблях влади в Україні найпотужнішої мафії».


Юлія Тимошенко повідомила, що з’їзді виключив з фракції БЮТ і позбавив депутатських повноважень зрадників. Свої депутатські повноваження втратили: Олег Антіпов, Олександр Борзих, Інга Вершиніна, Михайло Гладій, Олександр Єдін, Михайло Зубець, Володими Зубик, Дмитро Крючков, Олександр Ковтуненко, Павло Лебедєв, Максим Луцький, Олег Надоша, Сергій Поліщук, Володимир Ткаченко, Володимир Толстенко, Валерій Чичков.

Відповіді

  • 2007.04.20 | толя дейнека

    решение принималось не коллегиально, а "креативной группой"блока

    Народный депутат Владимир Олийнык (Блок Юлии Тимошенко) отозвал свое заявление о выходе из фракции БЮТ и сложении депутатских полномочий.

    Олийнык заявил, что не намерен выходить из фракции, поскольку у него есть избирательная программа и обязательства перед своими избирателями. Депутат также заявил, что как юрист считает, что в правовом отношении заявления, написанные членами БЮТ о выходе из фракции, являются несовершенными.

    Олийнык также заявил, что, по его мнению, сегодня депутаты должны вернуться в сессионный зал и заняться законотворческой работой.

    "Это не значит, что я выхожу из БЮТ, поскольку в этот блок меня делегировали люди, и я не собираюсь сегодня никуда бегать. Я вернусь в сессионный зал и буду защищать те идеи, которые выписаны в моей избирательной программе", - отметил он.

    Олийнык рассказал, что решение о том, что члены БЮТ напишут заявления о выходе из фракции и сложат депутатские полномочия, принималось не коллегиально, а так называемой "креативной группой" блока, которая состоит из пяти человек. По словам Олийныка, эти люди принимали решения за всех членов фракции.
    <..>
    http://podrobnosti.ua/power/rest/2007/04/19/417041.html
  • 2007.04.20 | Чучхе

    А тепер більшість відмовиться цю відставку приймати

    Я пам"ятаю, як бідненький нардеп Зубанов рази три просив прийняти його відставку, щоб звільнити округ для Януковича, і як тричі попри своє бажання залишався нардепом - волею Верховної Ради
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.20 | media

      Так це інша схема - імперативний мандат

      застосування якого не потребує рішення ВР.
      Але інша справа в тому, що в Конституції сказано що відбуватися це має "на підставі закону", якого на сьогодні не існує.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.20 | Чучхе

        Re: Так це інша схема - імперативний мандат

        все рівно відставку приймає рада (=більшість)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.04.20 | media

          ст. 81 Конституції

          У разі невходження народного депутата України, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата України із складу такої фракції його повноваження припиняються достроково на підставі закону за рішенням вищого керівного органу відповідної політичної партії (виборчого блоку політичних партій) з дня прийняття такого рішення .
          Про підтвердження цього рішення постановою ВР нічого не сказано, і, це, власне, зрозуміло. Адже в такому разі більшість могла би просто блокувати позбавлення повноважень депутатів опозиційних фракцій.
          В нашому випадку депутати писали заяви саме про вихід із фракції, тобто вимоги дотримані.
          Заковика лише в одному - що зроблене пряме посилання на необхідність Закону, який, очевидно, регламентуватиме цю делікатну процедуру. Його немає. З іншого боку, тлумачення міг би дати і Конституційний Суд, але він розглядає інше подання :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.04.20 | Чучхе

            ще краще

            фактично виходить, що відставка депутата взагалі неможлива
      • 2007.04.20 | Свiдомий

        Який мандат? Ви що, з дуба впали?

        media пише:
        > застосування якого не потребує рішення ВР.
        > Але інша справа в тому, що в Конституції сказано що відбуватися це має "на підставі закону", якого на сьогодні не існує.
        Бютєги просто розiграли комедiю. Про вихiд з якої фракцiї вони могли писати заяви, якщо нi ВР, анi її фракцiй вже не iснує??? Iнша рiч, якби вони це зробили, коли ВР ще не була розпущеною (або ж пiсля скасування указу про розпуск Конституцiйним Судом). А зараз - це тупа гра на публiку. Пiпл хаває.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.04.20 | media

          Я знаю одне - що БЮТ і Наша Україна заяви писали

          але не реєстрували в установленому порядку, тому Мороз їх і не знайшов :) Здається, Тимошенко казала що вони адресовані на ім"я Президента :)
          Звісно, що це гра на публіку, але реєстрація і оприлюднення заяв (та власне досить і публічних заяв лідерів опозиції про складання депутатських повноважень". Отже, їм станом на 19 квітня було що складати? :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.04.20 | Свiдомий

            Re: Я знаю одне - що БЮТ і Наша Україна заяви писали

            media пише:
            > але не реєстрували в установленому порядку, тому Мороз їх і не знайшов :) Здається, Тимошенко казала що вони адресовані на ім"я Президента :)
            А чому тодi не iм'я Голови Президiї Пленуму ЦК КПСС? Яке дiло Президенту до повноважень нардепiв? I що означає "писали, але не реєстрували"?

            > Звісно, що це гра на публіку, але реєстрація і оприлюднення заяв (та власне досить і публічних заяв лідерів опозиції про складання депутатських повноважень". Отже, їм станом на 19 квітня було що складати? :)
            Iндивiдуальнi повноваження в нардепiв залишаються до вiдкриття першого засiдання нової Ради, однак заяви про вихiд з якої фракцiї (???) вони могли писати, якщо Ради та її фракцiй станом на 19 квiтня вже не iснує в природi???
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.04.20 | media

              Знаю одне - НУ і БЮТ писали заяви саме про вихід із ФРАКЦІЙ

              це зробили щонайменше 150 депутатів. Вчора Кириленко їх демонстрував, наприклад. І, швидше за все, що вони будуть найближчим часом зареєстровані у ВР.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.04.20 | Свiдомий

                Re: Знаю одне - НУ і БЮТ писали заяви саме про вихід із ФРАКЦІЙ

                media пише:
                > це зробили щонайменше 150 депутатів. Вчора Кириленко їх демонстрував, наприклад. І, швидше за все, що вони будуть найближчим часом зареєстровані у ВР.
                Яких ФРАКЦIЙ??? Рада розпущена i її фракцiй вже нема!!!
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.04.20 | media

                  Запитайте в Тимошенко і Кириленка, з яких фракцій

                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.04.20 | Свiдомий

                    В данiй гiлцi це питання швидше слiд адресувати Мiнору.

                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.04.20 | media

                      Ну якщо без нього не обійтися, хай розповість

                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.04.20 | Мінор

                        Кому розповісти? Блогеру Свідомому, чи толі дейнеці?

                        Один тут пиздів мені про шибеницю і ще не відповів за свої слова. Інший вічно шукає жидів, мене жидом називав, а тепер працює на партію регіонів.
                        Ні панове. Користуйтеся відкритими офіційними джерелами.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.04.20 | Свiдомий

                          Re: Кому розповісти? Блогеру Свідомому, чи толі дейнеці?

                          Мінор пише:
                          > Один тут пиздів мені про шибеницю і ще не відповів за свої слова. Інший вічно шукає жидів, мене жидом називав, а тепер працює на партію регіонів.
                          Мiноре, я розповiдав вам про шибеницю, коли ви менi розповiдали про можливу iнiацiативу бютєгiв щодо початку громадянської вiйни. Я й зараз готовий пiдписатися пiд кожним своїм словом, сказаним в тiй дискусiї.

                          > Ні панове. Користуйтеся відкритими офіційними джерелами.
                          Вашi так званi "офiцiйнi джерела" - кращi зразки агiтпропу та некомпетентностi.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2007.04.20 | Мінор

                            Re: Кому розповісти? Блогеру Свідомому, чи толі дейнеці?

                            Ви опустилися до персональних погроз. І я теж обіцяю обов"язково при зустрічі персонально вам це пригадати. Я зла не тримаю, але й не забуваю нічого.
                            Життя річ складна і це обов"язково рано або пізно станеться - ми обов"язково побачимося...
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2007.04.20 | Свiдомий

                              Re: Кому розповісти? Блогеру Свідомому, чи толі дейнеці?

                              Мінор пише:
                              > Ви опустилися до персональних погроз.
                              Жодним чином. Це не персональнi погрози, а застереження щодо можливого розвитку ситуацiї стосовно представникiв вашого полiтичного блоку при спробi вчинення ними будь-яких силових дiй. Я не контролюю силовi структури в державi.

                              >І я теж обіцяю обов"язково при зустрічі персонально вам це пригадати. Я зла не тримаю, але й не забуваю нічого.
                              > Життя річ складна і це обов"язково рано або пізно ми обов"язково побачимося
                              На жаль, намiру зустрiчатися з вами в мене немає, а погрози вiд представника полiтичної сили, яка позицiонує себе як демократичну - це не аргумент в дискусiї. ;)
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2007.04.20 | Мінор

                                Є питання, у яких я ніколи не буду демократом

                                Свiдомий пише:

                                > На жаль, намiру зустрiчатися з вами в мене немає, а погрози вiд представника полiтичної сили, яка позицiонує себе як демократичну - це не аргумент в дискусiї. ;)

                                1. Питання безпеки моєї сім"ї
                                2. Питання приорітету української мови на території України
                                3. Питання моїх лівих поглядів в розподілі доходів економіки країни
                                Я це чесно визнаю і мені все-одно, як себе позиціонує моя політична сила. Якщо її позиціонування співпадає з моїм - я буду в ній, якщо ні - піду геть.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2007.04.20 | Свiдомий

                                  Re: Є питання, у яких я ніколи не буду демократом

                                  Мінор пише:
                                  > 1. Питання безпеки моєї сім"ї
                                  Це одна з базових цiнностей будь-якої демократичної держави. Скажiть, а якщо б виникла загроза безпецi вашої сiм'ї (ви все ж таки в опозицiї, а ригiанали - що б вони там не казали, це передусiм - бандити), чи пiшли б ви з БЮТу?

                                  > 2. Питання приорітету української мови на території України
                                  Гм, в демократичних країнах державна мова - це завжди прiоритет (хоч б з тiєї точки зору, що вона є однiєю з основ державностi).

                                  > 3. Питання моїх лівих поглядів в розподілі доходів економіки країни
                                  Наявнiсть значної кiлькостi людей з лiвими поглядами також є типовим для демократичних країн (в багатьох країнах Європи при владi - лiвоцентристи).

                                  > Я це чесно визнаю і мені все-одно, як себе позиціонує моя політична сила. Якщо її позиціонування співпадає з моїм - я буду в ній, якщо ні - піду геть.
                                  Так, але не менш важливо, щоб полiтична сила дiяла правовими методами - особливо, якщо ця сила є опозицiйною. Бо iнакше влада (в даному випадку, ПР) не упустить нагоди розчавити її за допомогою силових структур.
                  • 2007.04.20 | Shooter

                    В разі негативного висновку КС щодо указу Юща у Вас подібні...

                    ...питання вже не виникатимуть ;)
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.04.20 | Свiдомий

                      Не забувайте, що на даний момент указ є чинним!

                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.04.20 | Shooter

                        Не забуваю.

                        В принципі, пам'ятають це і в БЮТ, і в НУ - тому відповідні заяви офіційно не є зареєстровані в неіснуючій ВР. :)
          • 2007.04.20 | Shooter

            Re: Я знаю одне - що БЮТ і Наша Україна заяви писали

            media пише:
            > але реєстрація і оприлюднення заяв (та власне досить і публічних заяв лідерів опозиції про складання депутатських повноважень". Отже, їм станом на 19 квітня було що складати? :)

            Звісно - депутати старої каденції втрачають свої повноваження аж в день першого засідання нової каденції. Тому складати ще довший час буде що :)

            А от щодо повноважень ВР як колегіального органу - тут знову потрібно тлумачення КС ;)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.04.20 | media

              Умови повноважності ВР

              якщо мова про кількісний склад депутатів - умови повноважності ВР викладені в Рішенні Конституційного Суду №17-рп/2002. Звідти недвозначно випливає, що Рада і її рішення неповноважні від того моменту, коли у складі ВР залишається менше 300 депутатів.
              Але ані в Конституції, ані в Законі про вибори народних депутатів, ані в Законі про статус народного депутата немає жодних умов про "призупинення повноважень ВР як колективного органу" у разі дострокового припинення її повноважень Президентом, ані про обмеження депутатів у виконанні будь-яких повноважень, в т.ч. і ВР як колективного органу, після оприлюднення президентського указу і призначення чергових чи позачергових виборів. Може Ви знайдете ці норми? Зрештою, в Указі Президента, чинному на сьогодні, сказано: "Запропонувати народним депутатам України продовжувати виконувати свої повноваження, що безпосередньо не пов'язані з повноваженнями Верховної Ради України". Цю "пропозцію" більшість злісно відкинула.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.04.20 | Shooter

                Корява Конституція

                media пише:
                > якщо мова про кількісний склад депутатів - умови повноважності ВР викладені в Рішенні Конституційного Суду №17-рп/2002. Звідти недвозначно випливає, що Рада і її рішення неповноважні від того моменту, коли у складі ВР залишається менше 300 депутатів.

                Ні, мова про інше - про те, що далі.

                > Але ані в Конституції, ані в Законі про вибори народних депутатів, ані в Законі про статус народного депутата немає жодних умов про "призупинення повноважень ВР як колективного органу" у разі дострокового припинення її повноважень Президентом, ані про обмеження депутатів у виконанні будь-яких повноважень, в т.ч. і ВР як колективного органу, після оприлюднення президентського указу і призначення чергових чи позачергових виборів. Може Ви знайдете ці норми? Зрештою, в Указі Президента, чинному на сьогодні, сказано: "Запропонувати народним депутатам України продовжувати виконувати свої повноваження, що безпосередньо не пов'язані з повноваженнями Верховної Ради України". Цю "пропозцію" більшість злісно відкинула.

                Як вже я писав - це положення потребує офіційного тлумачення КСУ.

                Бо в статті 81 Конституції України це є виписано абсолютно нечітко.

                Спочатку

                "Повноваження народних депутатів України припиняються одночасно з припиненням повноважень Верховної Ради України".

                а потім

                "Повноваження народного депутата України припиняються достроково також у разі дострокового припинення відповідно до Конституції України повноважень Верховної Ради України - в день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання."

                А от чи є розпуск ВР "припиненням повноважень ВР" - ніде не вказано. Хоча банальна логіка каже - є.

                ***************

                Але це все і так є іррелевантне. БЮТ і НУ "приготували" 150+ заяв про "ліквідацію ВР", фактично. І якщо бандюки додавлять КСУ щоб визнав Указ Юща "антиконституційним" - то тоді ВР буде чинною і ці заяви будуть відразу пущені в рух, після чого Ющ ще раз розпустить ВР нафіг, на цей раз вже на підставі існуюючого висновку КСУ.

                Якщо ж КСУ визнає указ Ющенка контституційним - ці заяви стануть папірчиками.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.04.20 | media

                  Re: Корява Конституція

                  > Як вже я писав - це положення потребує офіційного тлумачення КСУ.
                  >
                  > Бо в статті 81 Конституції України це є виписано абсолютно нечітко.
                  >
                  > Спочатку
                  >
                  > "Повноваження народних депутатів України припиняються одночасно з припиненням повноважень Верховної Ради України".
                  Банальна логіка каже, що тут мова про припинення повноважень депутатів після проведення ЧЕРГОВИХ виборів.
                  > а потім
                  >
                  > "Повноваження народного депутата України припиняються достроково також у разі дострокового припинення відповідно до Конституції України повноважень Верховної Ради України - в день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання."
                  А тут - про випадок дострокового припинення повноважень ВР, тому то і додано слово "також".
                  > А от чи є розпуск ВР "припиненням повноважень ВР" - ніде не вказано. Хоча банальна логіка каже - є.
                  Та в даному випадку не лише логіка, а й текст Указу Президента № 264/2007: "1. Припинити достроково повноваження Верховної Ради України V скликання."

                  > І якщо бандюки додавлять КСУ щоб визнав Указ Юща "антиконституційним" - то тоді
                  то тоді може бути погано. Бандюки можуть не ухвалювати закону, і позбавити чесних політиків можливості піти з ВР. Правда, щось підказує, що з огляду на непогані електоральні перспективи ПР вони зрозуміли що "дєньгі всьо такі прідьотся отдать", тобто - вибори провести. Але напевне, вже восени.
                  > Якщо ж КСУ визнає указ Ющенка контституційним - ці заяви стануть папірчиками.
                  Ваші би слова та до Бога. Але це малоймовірно. Компромісом було би скасування Указу як неконституційного і одночасне "розблокування" статті про імперативний мандат.
  • 2007.04.20 | Дядя Вова

    А Мороз только что сказал, что НИКТО не писал заявления,

    это ему известно из личных бесед с депутатами от БЮТ и НУ. Что есть только коллективное заявление. Что 80 БЮТ’овцев и 50 наших украинцев сейчас пришли за зарплатой за апрель.

    Только не бросайтесь на меня. :) Это ведь не я сказал, а Мороз, у меня просто радио громко включено.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.20 | Свiдомий

      Re: А Мороз только что сказал, что НИКТО не писал заявления,

      Дядя Вова пише:
      > это ему известно из личных бесед с депутатами от БЮТ и НУ. Что есть только коллективное заявление. Что 80 БЮТ’овцев и 50 наших украинцев сейчас пришли за зарплатой за апрель.
      >
      > Только не бросайтесь на меня. :) Это ведь не я сказал, а Мороз, у меня просто радио громко включено.
      I що цiкаво, так це те, що його слiв нiхто не спростовує. Чому? Все дуже просто: заяв, швидше за все, справдi немає - iнакше їх би показали пресi, та й по всьому.
    • 2007.04.20 | Shooter

      Дядя Вова, дядя Вова...посилатися на Мороза - це поганий смак

  • 2007.04.20 | S.D.

    Как больно, милая, как страшно....

    http://zadonbass.org/allnews/message.html?id=54123

    Я бы посоветовал одной из самых профессиональных юридических служб провести ликбез для депутатской биомассы.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.20 | Свiдомий

      Не зовсiм

      ЦВК потрiбен не лише для очищення виборчого списку. Для того, щоб списочник став нардепом, цю процедуру також потрiбно провести через ЦВК.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".