МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нормальний компроміс

04/20/2007 | media
1. Президент призупиняє дію сумнівного у правовому відношенні Указу.
2. Більшість приймає Закон про імперативний мандат, як того вимагає Конституція, та відновлює роботу ЦВК. Можливе (і бажане) було би ухвалення змін до виборчого законодавства в частині формування "відкритих" виборчих списків партій, або запровадження регіональних списків чи закріплення кандидатів за округами.
3. Президент підписує Закон про імперативний мандат (можливо, й інші закони).
4. НУ і БЮТ "обнуляють" в установленому порядку списки та припиняють повноваження діючих 150 депутатів.
5. ВР втрачає повноважність, у 60-денний термін відбуваються вибори до парламенту.
Будь-який інший компроміс, включно із референдумом по змінах до Конституції, "призупиненням Указу", універсали, меморандуми - це "від лукавого" і може призвести лише до формування конституційної більшості у ВР у найстисліші терміни. Хіба що варіант закріплення в Конституції (можна й без референдуму) права Президента на дострокове припинення повноважень ВР з політичних підстав, з метою більш ефективного виконання повноважень як Гаранта Конституції у разі узурпації влади парламентом і коаліцією.

Відповіді

  • 2007.04.20 | ГайдиДоБайди

    Re: Аякже, радянські норми

    Не без причини згадують у цьому зв'язці, що реґіонали хочуть узаконити універсал. Та універсал був свого роду смоквиним листком для Ющенка.

    Звідки чимало людей будуть сприймати цей "компроміс" як допомогу Януковича, щоб Ющенко при зраді не виглядав зрадником.

    Ющенко тут виглядає скоріше підкупною свинею, якому обіцяли на ЕВРО2012 повно кишень чистої руки. Це хоч не можуть розуміти багато від теперішніх українців. Одначе, про це будуть знати наступні покоління, які сплатять за таку зраду.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.20 | media

      Узаконення універсалу - це фількіна грамота

  • 2007.04.20 | Чучхе

    хоч якийсь шанс вийти з того клінчу, який ми спостерігаємо

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.20 | ГайдиДоБайди

      Re: З чого вийти?

      Скоріше напрошується, що не хочете вийти з свого багна.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.20 | Гальшка

        Re: З чого вийти?

        З багна через нашу владу вийти неможливо. :) У нас таке багно - що можна лише по-мюнхгаузівськи - витягувати кожного себе за волосся. Або ближнього - підштовхуючи один одного. Бо оце багно - наслідок "невитягнутості" кожного українця...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.04.20 | один_козак

          Точно! Нажаль.

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.04.20 | Гальшка

            На щастя, Козаче. :)

            Найогиднішим спадком "совка" є ніщо інше, як інфантильність населення і звичка покладатися в усьому на владу і делегувати їй понадправа і понадповноваження. До 2006 року ми перебували в приємному лжепереконаннні, що проблема лише в тому, що при владі "не ті" хлопці. А от як прийдуть "ті", то все одразу влаштується. Забуваючи грубу і банальну істину: "с лохами не дружат, лохов учат". :)Майдан 2004 був дитячою вірою в можливість казкового перетворення, за помахом чарівної палички і закляття "Вінгардіум левіозо". Тепер ми - биті, розумніші, за кожного з нас можна сміливо давати двох росіян і десять бєларусів. Ми наблизилися в розумінні до самого кореня кризи і от-от випишемо це логічною формулою. А от коли це станеться і все буде названо своїми іменами, ми обов"язково прийдемо до розв"язання. Тому що, коли називаєш щось тим, чим воно є, одразу починаєш розуміти, що з тим робити. :) Так що... все буде чотко... :)
        • 2007.04.20 | ГайдиДоБайди

          Re: Бачите,

          З вашого відгуку випливає, що Ви злегка допускаєте, бачачи в людей причину.

          А я, виходячи з мого життєвого досвіду, знаю, що людина як така не погана твар. Звідки, не треба загублюватися, а треба розуміти кайдани, у яких знаходяться люди, щоб дійти до цього розуміння, аби змінювати ключові важелі, умови.

          Чи хвилевим висловом, треба бачити матрицю, а не лицевий бік :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.04.20 | Гальшка

            Re: Бачите,

            ГайдиДоБайди пише:
            > З вашого відгуку випливає, що Ви злегка допускаєте, бачачи в людей причину.
            >
            > А я, виходячи з мого життєвого досвіду, знаю, що людина як така не погана твар. Звідки, не треба загублюватися, а треба розуміти кайдани, у яких знаходяться люди, щоб дійти до цього розуміння, аби змінювати ключові важелі, умови.
            >
            > Чи хвиловим висловом, треба бачити матрицю, а не лицьовий бік :)


            Давайте зупинимося на ось якому моменті... Є два типу боротьби: "за" і "проти". Майдан був яскравим прикладом боротьби "проти". Проти матриці, якщо хочете. Але... не знаю, чи Ви бачили захарівський фільм "Вбити дракона" - то є геніальніий філософський твір. Коротко - ситуація полягала в тому, що такий собі лицар Ланселот прибув до певної країни, де правив Дракон. Ланцелот мужньо їз ним боровся, перейшов багацько драматичних пригод і нарешті вбив... І от коли він це зробив... знаєте, що вчинили жителі того королівства? Вклякли перед ним на коліна і благали його стати новим Драконом... Мораль сєй басні прозора - кожен народ має ту владу, на яку заслуговує... Тому, вважаючи Майдан поворотною точкою, відштовхом - треба починати боротися "за". За народ, в першу чергу, щоб більше не вклякав ні перед ким на коліна. Це набагато складніше і геморойніше, бо ця перемога не є одномоментною - то марудна і довга робота, проте вона не згорає, вона накопичується і стає "жовтим тілом" для вигодовування нації.
            Сорі за пафос. :)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.20 | ГайдиДоБайди

    Re: Засаднича справа й така

    Мало сприймаєш конечність призупинити. А більше, щоб виконувати УКАЗ президента.

    Після проведення виборів, ніхто не присікатиме.

    Якби брати вибори в застав, то залишається загроза, щоб не повернути.

    З іншого боку не знати, що Ющенко узгіднив з Тимошенко.

    Звичайно, у політиці буває, що більше вимагаєш, щоб наблизитися до бажаного. Хоча це азійська засада, проте вона також вкоренилася в Европі.

    Ой, Янукович, це чогось на змію, з якою хтось домовився, що вона не буде кусати. Та дехто, щоб життя було цікавішим, тримає собі гадину, щоб її брати до спальні.
  • 2007.04.20 | толя дейнека

    4. НУ і БЮТ "обнуляють" - не прокатить

    по перше, там доволі складна процедура, яку може заблокувати суд-ВР-ЦВК-відмовники-Кінах-тощо.

    по друге, неприйнятний прецендент. Фактично, відтак будь-яка опозиція зі 150 багнетами зможе зробити Раду недієздатною назавжди. Не тільки розпуском, але й постійними ультиматумами. Істриків, як бачимо, вистачає.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.20 | media

      Re: 4. НУ і БЮТ "обнуляють" - не прокатить

      ВР не може заблокувати, про це в Конституції сказано. Суд - навряд чи, хіба що за позовом Кінаха якого-небудь, і в наших умовах складно сказати, якими будуть судові рішення. Хоча ця загроза є. Відмовники ніби вже всі написали заяви. ЦВК - однією з умов призупинення указу є відновлення роботи ЦВК. Для чого? Для скасування реєстрації "решти кандидатів зі списку".

      > по друге, неприйнятний прецендент. Фактично, відтак будь-яка опозиція зі 150 багнетами зможе зробити Раду недієздатною назавжди. Не тільки розпуском, але й постійними ультиматумами. Істриків, як бачимо, вистачає.
      А чому? По перше, складання мандатів - нормальна річ. Адже наслідком цього є вибори, а не "недієздатність Ради назавжди". Зайвий раз народ отримає можливість контролювати владу, і не треба розповідати про "бюджетні кошти на вибори".
      Я дуже сумніваюся, що значна частина виборців буде щопівроку голосувати за опозицію, яка постійно відмовляється від мандатів. І це надає черговий додатковий важіль від узурпації влади парламентською більшістю. Хоча, ця норма залишилася у спадок від 96 року (про дві третини), коли була інша виборча система. Зараз це необхідно доопрацювати.
      Але більш оптимальним варіантом було би закріплення за Президентом права розпуску парламенту в будь-який момент (окрім року з дня проведення позачергових виборів) з політичних підстав, на власний розсуд Гаранта Конституції. Але одночасно і послабити вплив його на формування уряду, зокрема, закріпити внесення поданої парламентською коаліцією кандидатури Прем"єр-міністра до парламенту як його ОБОВ"ЯЗОК у разі повної відповідності кандидатури вимогам Конституції і Закону.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.20 | ГайдиДоБайди

        Re: 4.Це пахне Морозом

        Це лише привід, а засадничо нічого не змінить. Тим більше, що Мороз, Мартинюк і причет, усе викладають по-своєму.

        Отже, беручи лише приводом для народу. А причини інші.

        Ге, "компроміси" Кравчука. Це мариво, що українців переслідує від "незалежности", а не розв'язка.
      • 2007.04.20 | толя дейнека

        як роблять культурні люди

        культурними людьми в данному випадку я неазиваю тих, то здатен подивитися на себе зі сторони. і схоже в СП таких зараз немає.

        так от, культурні люди, коли пишуть міни до законів, що торкаються їх повноважень, - вводять ці зміни в дію для наступної каденції. Ще додати тайм-аут до дідлайна або ще краще закон пишеться для каденції через одну. Тоді заважає думати менше завого, і цілком можна вийти і на легальну конституційну більшість. Без надриву і істерік.

        а чи позлають мандати депутати - велике питання. Тобто я готовий припустити, що здасть мандати керівна пулька. Що стосується решти: відмовитися від недоторканості, можливостей нардепа або навіть від зарплати для багатьох непосильний крок.
        крім того, я б оскаржив можливість з'їзду скасоввати чи переглядати рішення щодо списків, бо маючи творчий ум можна таку неїстивну кашу заварити, що неперетравиться.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".