МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Закриті" партійні списки

04/25/2007 | D'Ark
Політична партія «Велика Україна» заявила про початок активної діяльності на шляху зміни виборчого законодавства. Яка система виборів до Верховної та місцевих рад потрібна Україні? Які механізми втілення та реалізації обраної виборчої системи необхідні? – питання, що стали ключовими в ході засідання «круглого столу», ініційованого партією «Велика Україна» 19 квітня 2007 року в приміщенні УкрІнформу.
Тема нині діючого в Україні виборчого законодавства, політичної реформи та її наслідків для українського політикуму є гостро актуальною для усіх, хто готується до дострокових парламентських виборів-2007. Політичні партії, що мають намір взяти участь в передвиборчій гонці, готують власні списки кандидатів народних обранців. Громадські експерти аналізують критерії укладання партійних списків, учасників виборчого процесу.
Очевидна невідповідність сучасного українського політикуму та виборчої системи, в якій він формується сьогодні має негативні результати для України, держави, яка декларує себе як демократична у світовому співтоваристві. Надалі криза політичної структури буде лише поглиблюватися, якщо не відбудеться кардинального перегляду основ її формування.
Партія “Велика Україна”, в програмних документах якої із самого початку створення був засвідчений напрямок на зміну системи виборів, які сьогодні відбуваються за “закритими” партійними списками, закликає до ґрунтовного та результативного підходу в вирішенні даної проблеми.
Учасники «круглого столу» на тему «Закриті списки – вбивці демократі» у власних пропозиціях до Закону України «Про вибори народних депутатів» прийшли до рішення в необхідності аналізу та представлення громадськості системи виборів на основі «відкритих» партійних списків та регіонального представництва.
Політична партія «Велика Україна» закликає політичні партії та громадські організації активно залучатися до процесу спільного вироблення єдиної виборчої системи, найбільш прийнятної для українського суспільства.

Відповіді

  • 2007.04.25 | media

    Говорять правильно, а що це за партія така?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.25 | samopal

      Мабуть якась ду-у-уже "велика"...

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.25 | D'Ark

        "Закриті" партійні списки

        velikaukraina.org
        Партія молода, але перспективна.
        Бо маємо великі політичні амбіції.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.04.25 | DADDY

          Re: "Закриті" партійні списки

          D'Ark пише:
          > velikaukraina.org
          > Партія молода, але перспективна.
          > Бо маємо великі політичні амбіції.

          Угу-угу(с).
          Начолі з паном Гекко, який пройшов славетний шлях від тіньових фінансових оборудок у рідному Северо-Донецьку до співпраці з партією Марчука (як вона там називалася "партія свободи"?), а вже потім до перерєстрації ВГО "Велика Україна" у партію.
          Активісти партії скуповували студентів у київських вузах для участі у пікетах проти Льоні-Космоса.
          Вочевидь бабло у партії є, тому що серед її активістів помічені були жадібні до фінансів колишні активісти НСНУ Шевченківського районного осередку.
          Нехай щастить "новій, амбітній" партії - черговому гебушному проекту.
  • 2007.04.25 | D'Ark

    Re: "Закриті" партійні списки

    Політична партія "Велика Україна" вважає за доцільне впровадження пропорційної виборчої системи на основі "відкритих партійних списків". Про це сказав голова партії Ігор Гекко на засіданні "круглого столу" в УКРІНФОРМі на тему: "Закриті партійні списки - вбивці демократії". "Велика Україна", зазначив І.Гекко, вважає виборчу систему, яка діє в Україні, - неефективною і такою, що не відповідає демократичним стандартам.
    "Ключ до формування народної влади у прозорості виборчої системи. Виборці повинні знати, за кого вони голосують", - сказав лідер партії "Велика Україна". На його думку, найоптимальнішим варіантом є пропорційна система на основі "відкритих списків". Сьогодні партії не відкривають виборчі списки кандидатів, і це призводить до зрощення влади і капіталу, сказав І.Гекко. Українські партії стали залежними від спонсорських грошей, які віддаються за прохідні місця. Лідер партії "Велика Україна" вважає, що саме "закриті списки" і безпринципність партійного керівництва призвели до того, що "українці отримали не той парламент, який обирали у березні 2006 року. І тому виник сьогоднішній конфлікт".
    З його думкою погодився директор фундації "Відкрите суспільство" Юрій Сиротюк, який зазначив, що змінити виборчу систему може тільки громадянський вплив, бо "сьогоднішніх парламентаріїв влаштовує існуюча виборча система". Він висловив думку про доцільність внесення змін до виборчого закононодавства за рік до виборів. У цьому контексті Ю.Сиротюк спрогнозував: якщо вибори відбудуться незабаром, ми будемо користуватись чинним законом, і внаслідок цього новий склад парламенту "стане ще гіршим, ніж сьогоднішній". На його думку, до влади прийдуть одні олігархи. Юрій Сиротюк вважає, що у виборчому законодавстві повинна бути "чітко записана норма - залишити пропорційні списки з регіональними відкритими списками".
    "Регіональні відкриті партійні списки - це філософія нової виборчої системи", - підкреслив на засіданні "круглого столу" аналітик політичної партії "Наша Україна" Андрій Коломієць. За його словами, регіональні списки є більш прийнятними для України. Завдяки виборам на їх основі населення буде адекватно представлено у Верховній Раді.
    Довідково. Голосування за регіональними відкритими партійними списками відбувається у кількох багатомандатних округах. Партія/блок висувають список кандидатів у кожному окрузі. Законодавчо визначається кількість мандатів для кожного округу відповідно до чисельності виборців або вказується порядок визначення кількості мандатів для розподілу в окрузі. Розподіл мандатів відбувається за пропорційною схемою в округах. Порядок кандидатів у списках залежить від голосування виборців.
    За регіональними відкритими списками голосує переважна більшість демократичних європейських країн - Австрія, Польща, Фінляндія, Нідерланди, Латвія, Бельгія, Данія, Люксембург, Швеція, Швейцарія, Естонія, Чехія, Норвегія, Словаччина, Греція.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".