МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Як долати політичну кризу". Заява зборів громадськості України

04/27/2007 | Майдан-ІНФОРМ
"ЯК ДОЛАТИ ПОЛІТИЧНУ КРИЗУ"
ЗАЯВА ЗБОРІВ ГРОМАДСЬКОСТІ УКРАЇНИ

Консорціум громадських аналітичних центрів ~ Центру економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова, Центру політико-правових реформ та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій — за сприяння Міжнародного фонду "Відродження" 23 квітня ц.р. зібрав зустріч лідерів громадської думки та провідних незалежних експертів України з метою висловити своє бачення подолання сьогоднішньої, небезпечної для долі країни, політичної кризи, яка поглиблюється.

Результатом зустрічі стала узгоджена ЗАЯВА, текст якої українською та англійською мовами оприлюднено на прес-конференції в інформаційній агенції ІНТЕРФАКС 27 квітня 2007 р.


ЗАЯВА

Ми, хто підписав цю заяву, надзвичайно стурбовані тривалою політичною кризою в країні, відсутністю прогресу в її подоланні. Подальше поглиблення кризи загрожує розколом в державі, ставить під сумнів цілісність України, підриває довіру до України з боку міжнародної спільноти.

Вважаємо, що кризу спричинили недосконалі та недостатньо легітимні конституційні зміни, які порушили баланс влад, невміння та небажання політичних сил співіснувати та співпрацювати в ім'я національних інтересів, домовлятися та дотримуватися домовленостей, домінування особистих та вузько політичних інтересів над загальнонаціональними, порушення Конституції та законів України, вибіркове застосування законодавства, слабкість інститутів, що гарантують верховенство права і демократію, насамперед, судової гілки влади та не розмежованість політики і бізнесу.

Вітаємо готовність усіх друзів України допомогти у подоланні кризи порадами та рекомендаціями ззовні. Відзначаємо важливість врахування українськими політиками Резолюції ПАРЄ від 19 квітня 2007 року, але, на наше переконання, криза може бути вирішена виключно власними силами.

Ми вважаємо, будь-яке рішення Конституційного Суду не дозволить подолати політичну кризу у всій її глибині, а тому оптимальним шляхом її розв’язання є обов’язковий політико-правовий компроміс, який включатиме згоду всіх політичних сил щодо необхідності проведення дострокових парламентських виборів.

Для уникнення перетворення існуючої кризи на перманентну, достроковим парламентським виборам повинно передувати:
• налагодження ефективного діалогу між усіма учасниками конфлікту;
• відновлення повноцінного функціонування Верховної Ради України з метою прийняття законів, необхідних для досягнення компромісу та проведення легітимних виборів;
• відмова від радикальних закликів та заходів, що загострюють ситуацію, а також відмова від втягування громадян у вуличні протистояння;
• припинення політичних спекуляцій навколо питань, що розколюють суспільство та руйнують цілісність держави;
• зважена та відповідальна перед суспільством позиція ЗМІ, які не мають бути інструментом політичної пропаганди, штучного нагнітання протистояння між громадянами.

Для забезпечення легітимності дострокових парламентських виборів необхідно внести зміни до Закону „Про вибори народних депутатів України”, у якому передбачити проведення виборів на пропорційній основі, запровадивши регіональні відкриті списки, відмовитись від підвищення прохідного бар’єру, створити умови для реалізації права громадян на усвідомлений вибір своїх представників у Парламенті.

Ми переконані, що інтереси суспільства вимагають компромісу, основними складовими якого мають бути: законодавчо гарантоване забезпечення прав опозиції, а також досягнення принципової згоди, а, за можливості, ухвалення до виборів законів, що розмежовують сфери відповідальності між Президентом та Урядом України, першочерговими з яких є оновлений Закон „Про Кабінет Міністрів України” і Закон „Про Президента України”.


З метою запобігання майбутніх криз державної влади в країні вважаємо за необхідне якнайшвидше розпочати спільну роботу над удосконаленням Конституції України. Така робота має здійснюватися через створення Конституційної комісії до складу якої увійшли б фахівці, політики та представники громадськості.

Ми сподіваємося, що політики здатні на компроміс заради України.



БАКІРОВ ВІЛЬ
БИСТРИЦЬКИЙ ЄВГЕН
БУРАКОВСЬКИЙ ІГОР
ГАЙВОРОНСЬКИЙ ОЛЕКСА
ДЕРГАЧОВ ОЛЕКСАНДР
ЗАБУЖКО ОКСАНА
ЗАХАРОВ ЄВГЕН
ЗІСЕЛЬС ЙОСИФ
КОГУТ ІГОР
КОЗЮБРА МИКОЛА
КОЛІУШКО ІГОР
КУЛЬЧИЦЬКИЙ СТАНІСЛАВ
КУРКОВ АНДРІЙ
КУЧЕРІВ ІЛЬКО
МАРИНОВИЧ МИРОСЛАВ
МОСТОВИЙ ВОЛОДИМИР
НУДЕЛЬМАН ВОЛОДИМИР
ПАСХАВЕР ОЛЕКСАНДР
ПОПОВ ІГОР
ПОПОВИЧ МИРОСЛАВ
РАЧОК АНАТОЛІЙ
ЧАЛИЙ ВАЛЕРІЙ
ЩЕРБАК ЮРИЙ
ЮХНОВСЬКИЙ ІГОР
ЯКОВЕНКО НАТАЛІЯ
ЯЦКІВ ЯРОСЛАВ

Відповіді

  • 2007.04.27 | Володимир

    Re: "Як долати політичну кризу". Заява зборів громадськості України

    Шановні автори звернення, мабуть, не розуміють, що домовленості з антидержавними силами призведуть до наслідків набагато серйозніших,аніж відкрите протистояння. Хіба не зрозуміло, що нинішній конфлікт - це не конфлікт між різними, але конструктивними точками зору на шляхи розвитку України, а між тими, хто хоче наблизити її до стандартів демократії, і тими, хто хоче знищити цю країну як географічне та етнічне поняття. Вибачте, але наразі лише застосування сили допоможе розрубати гордіїв вузол. Як це на перший погляд не дивно,такий крок з боку Ющенка зустрів би чималу підтримку на Сході України з її рабським менталітетом, який почувається дуже некомфортно без "сильної руки", без "хазяїна та організатора життя".Наш президент просто не уявляє, наскільки швидко рухне цей колосс на глиняних ногах - Партія ригіонів. До смішного швидко. Але діяти треба рішуче. На жаль, Ющенко на це не здатний.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.28 | Woodstock generation

      Re: "Як долати політичну кризу". Заява зборів громадськості України

      Володимир пише:
      > Шановні автори звернення, мабуть, не розуміють, ...

      Підписали шановні люди, а ким є пан, який "розуміє"?

      Володимир пише:
      > Вибачте, але наразі лише застосування сили допоможе розрубати гордіїв вузол.

      І пан має таку силу?
      Так чого ви від Президента хочете - дострокових виборів - чи застосування сили? Якої - війська? А ви впевнені в патріотизмі та відданості Президенту українського війська (не міністра оборони - а власне війська)?
      Чи може сили - мєнтів цушка?
      Чи може СБУ - наслідниці КГБ?

      Часом виглядає, що проблемою України є не тільки традиційна причина (не дороги :-)), а й надмірно щирі патріоти. Втім можливо це одне і те ж.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.28 | stefan

        На язиці пан має силу...

        Woodstock generation пише:
        > Володимир пише:
        > > Шановні автори звернення, мабуть, не розуміють, ...
        >
        > Підписали шановні люди, а ким є пан, який "розуміє"?
        До речі, ким є пан?
        > Володимир пише:
        > > Вибачте, але наразі лише застосування сили допоможе розрубати гордіїв вузол.
        >
        > І пан має таку силу?
        На язиці пан має...
        > Так чого ви від Президента хочете - дострокових виборів - чи застосування сили? Якої - війська? А ви впевнені в патріотизмі та відданості Президенту українського війська (не міністра оборони - а власне війська)?
        > Чи може сили - мєнтів цушка?
        > Чи може СБУ - наслідниці КГБ?
        ???
        > Часом виглядає, що проблемою України є не тільки традиційна причина (не дороги :-)), а й надмірно щирі патріоти. Втім можливо це одне і те ж.

        Мабуть, "надмірно щирі патріоти"
        мішають Україні рухатися
        до демократичної Європи.

        (майже в риму).
  • 2007.04.28 | Тамара Трацевич

    Re: "Як долати політичну кризу". Заява зборів громадськості України

    прошу додати мій підпис
  • 2007.04.28 | VOL

    Шановне панство!

    Мені зрозуміла ваша стурбованість. Не менше від вашого стурбовані таким неподобством у державі і ми, пересічні громадяни, яких більшість. Але всередині цієї громади є ще одна більшість яка підтримувала, виходила й відстоювала на Майдані демократичні цінності і рух до них всієї України. Й за вашими, шановні соціологи розрахунками, таких близько шестидесяти відсотків в українському суспільстві.

    До того ж, вони найбільше скупчені до лінії яку умовно можливо провести з Заходу до східних адміністративних кордонів Полтавської, Черкаської, Кіровоградської і Вінницької областей. На схід від цих кордонів до цієї пори панують проросійські настрої зумовлені зросійщенням. І ні про яку ідентифікацію як "українець" там по великому рахунку мова не може йти.

    Зрозуміло й те, що подальше поглиблення кризи загрожує розколом держави бо "п"ята колона" тільки на словах вболіває за долю і цілісність України. Народ, і я в тому числі, не з переказів, а наяву бачимо, що нинішня правляча коаліція веде до об"єднання з Росією і відновлення чогось на зразок Радянського Союзу.

    Й на мою думку - ні налагодження ефективного діалогу між усіма учасниками конфлікту, ні відмова від радикальних закликів та заходів, що загострюють ситуацію, ні припинення політичних спекуляцій навколо питань, що розколюють суспільство та руйнують цілісність держави ні до чого не приведуть. А якщо еліти й домовляться про щось, то це буде черговим фантомом.

    Тож, шановні корифеї і вчені мужі, чи не прийшла пора проводити референдум за федеральний устрій України, а може ще краще за розділ соборної України на дві. Й одна з них буде дійсно Україна, а друга - Малоросія з хистким Кримом під ногами.

    Не ті, зовсім не ті настрої у моїх земляків зі сходу України. Не сприймають вони нічого українського. Вони росіяни і по другому себе не ідентифікують. Почитайте на інтернетфорумах те, що пишуть звідти, зі Сходу і Півдня неначе б то України...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.28 | VOL

    Re: Шановне панство!

    Woodstock, Ви пишите, що:

    -Стосовно лінії розподілу - років 10-15 тому вона проходила по Збручі - візміть голосування за Рух.
    Так що з вашими пропозиціями я б радив як мінімум зачекати.-

    Запитую: Зачекати чого? Громадянської війни з такою пропагандою, яку несуть з усіх усюд Симоненки, Чорноволи, Януковичі, Чечетові, Колесникові і т.ін.?

    Ви хочете "впихнути невпихуєме" в те, що поки ніяким чином не респондується з свідомістю частини східного населення?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".