Cонячна електростанція в Севільї
05/04/2007 | Майдан-ІНФОРМ
На півдні Іспанії є електростанція Solucar, яку окрім як дивом і не назвеш. Вона виглядає як хмарочос та зовсім не забруднює довкілля.
Cтанція виробляє електричну енергію з енергії Сонця. 115-метрова вежа електростанції оточена шістьма сотнями сталевих рефлекторів, які ловлять сонячні промені та спрямовують їх у верхню частину вежі. Там містяться бойлери з водою, яка нагрівається та перетворюється на пару. А далі вже, традиційно, пара використовується для обертання турбін та генераторів, які вироболяють струм.
Solucar - перша подібна електростанція в Європі, що запущена в комерційну експлуатацію. Вона виробляє 11 мегават електроенергії, яких достатньо для забезпечення 6 000 осель.
В інших місцевостях сонячного півдня Іспанії вже ведуться роботи для спорудження нових, більш потужних сонячних електричних станцій.
Джерело - ВВС
стаття (англійською мовою) та відоесюжет (російською))
via viktoza
Відповіді
2007.05.04 | Sempron2200
Интересная идея.
Заметка понравилась. А кто-нибудь из форумчан слышал хотя бы о проектах подобных электростанций (имею в виду на солнечной энергии) в Украине? Или, как всегда, у нас все кричат об энергозависимости от России и никто ни ... не делает?Лично мне как-то больше по душе фотоэлектрические батареи, хотя и КПД у них низковат, 15-20%. Зато "+" - дают электричество напрямую и не содержат движущихся частей, что равносильно минимуму проблем с обслуживанием при эксплуатации.
Знаю, что в Киеве есть завод - "Квазар" - который их делает (http://www.kvazar.com). Но найти поставщиков их продукции в Украине не удалось И на самом "Квазаре" на мой запрос по эл. почте промолчали. Господа, если кто-то имел с их продукцией дело и знает, сколько она стоит - расскажите, please, любопытство мучит. Авось и удастся со временем, как денег поднакоплю, прикупить несколько кв.м. солнечных батарей для своей городской квартирки
2007.05.04 | Вячеслав Хаврусь
Розповідаю
Sempron2200 пише:> Заметка понравилась. А кто-нибудь из форумчан слышал хотя бы о проектах подобных электростанций (имею в виду на солнечной энергии) в Украине? Или, как всегда, у нас все кричат об энергозависимости от России и никто ни ... не делает?
Ну чому ж - на Майдані вже потроху розкочегарюємо цю тему. Плюс загляньте сюди: http://maidan.org.ua/wiki/index.php/Енергетика - зібрані найцікавіші речі. Якщо хочете долучитися або є питання - пишіть мені на vhavrus(vuho)yahoo.com
> Лично мне как-то больше по душе фотоэлектрические батареи, хотя и КПД у них низковат, 15-20%.
15-20% - це навіть дуже добре для експериментальних розробок. Реально наявні на ринку зразки дають не більше 10. І до того ж вони дуже дорогі. Я вже писав тут: http://maidan.org.ua/static/mai/1161374371.html , що в Німеччині продають сонячні батареї (сам бачив, тому й написав) потужністю 55 Вт з площі 0.6 м2. Відповідно ККД для цього зразка буде не більше 10 %. Але ціна в 400 євро явно не по кишені для українців.
> Зато "+" - дают электричество напрямую и не содержат движущихся частей, что равносильно минимуму проблем с обслуживанием при эксплуатации.
Так воно і є.
> Знаю, что в Киеве есть завод - "Квазар" - который их делает (http://www.kvazar.com). Но найти поставщиков их продукции в Украине не удалось И на самом "Квазаре" на мой запрос по эл. почте промолчали. Господа, если кто-то имел с их продукцией дело и знает, сколько она стоит - расскажите, please, любопытство мучит. Авось и удастся со временем, как денег поднакоплю, прикупить несколько кв.м. солнечных батарей для своей городской квартирки
Розповідаю. Я спілкувався з ними. Вони всю продукцію у вигляді кремнієвих пластин женуть на Захід. Кінцеву продукцію (сонячні батареї) не виробляють. Мовляв, так вигідніше.
2007.05.04 | ДП
У нас в Україні така станція була
Точнісінько така сама станція була збудована в України у 80-х роках минулого століття в Криму біля Керчі. Пам"ятаю, як 90 році студентом проходив поряд практику, і як ясною зіркою палахкотіла над горизонтом верхівка її вежі, де фоеусувалися промені. Цікаво, яка її подальша доля?2007.05.04 | xantim
Виглядає, що вітряк все ж ефективніше. Питання:
Ніяк не дійдуть руки пошукати інфу, а чому не використати автомобільний генератори для вітрякового генератора?Наприклад, у моєму авті за паспортом 2КВт генератор на 14В. Якщо через той же автоаккумулятор і потім через інвертор, який можна зібрати самому,- до 220В, то чому й ні?
Звичайно, як є розетка, то голову морочити не варто. Але якщо її нема - самий раз. В мене сусід колись на дачі таке зробив - з генератора Москвича. Якось автостабілізував напругу з генератора при малих обертах - він після політеху був, так що знав як - і все було пучком. Мав 5 вккумуляторів в підвалі.
Думаю, в інтернеті можна знайти інфу щодо кожної ланки.
Це я до того, що можна при мінімумі затрат якщо з автомобільног генератора. Мабуть, в 300-400 баксів можна втиснутись.
2007.05.04 | xantim
Ось знайшов пару рекомендацій щодо вітрогенератоорів
http://www.solarhome.ru/ru/biblio/autonom/experience.htm - з адресою хоббістаА ось вітряк на базі генератора з двигуна постійного струму
http://samodelkin.komi.ru/doc/veter2.html
2007.05.04 | Shooter
Поради з Австралії (л)
http://www.melbourne.vic.gov.au/rsrc/PDFs/EnvironmentalPrograms/solarguidelines.pdf2007.05.04 | Shooter
І ще - про найбільшу в світі solar station
http://en.wikipedia.org/wiki/Solar_power_station_in_Victoria2007.05.04 | Shooter
І ще про один тип solar station
Ця, правда, ніколи не була збудована в full scalehttp://en.wikipedia.org/wiki/Solar_updraft_tower