МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

День Героїв у Львові + фоторепортаж (заг. об"єм фото 2МВ)

05/20/2007 | keymaster
День Героїв давно став у Львові традиційним святом. Якщо раніше організацією його святкувань займалась громадськість, то від часу прийняття ухвали обласною радою, в святкуваннях зменшилось стихії та неорганізованості, хоча вони й не стали заорганізованими.

Традиційно останніх п'ять років у центрі міста, навпроти пам'ятника Шевченку, відбувається парад, який закінчується мітинґом. Починаючи з минулого року додалась ще одна традиція – вшанування герроїв, які полягли за самостійність України починається походом колони громадських організацій та партій від місця спорудження пам'ятника Бандері через усе місто до пам'ятника Шевченку.

Похід іде вулицею Бандери повз вулицю Євгена Коновальця, де зупиняється для вшанування його загибелі з рук аґента НКВД, потім до пам'ятної дошки генерала Чупринки (Романа Шухевича),

далі до пам'ятника жертвам НКВД в тюрмі на Лонцького

та до меморіяльної дошки на початку вулиці Степана Бандери. На фото зведений загін УПА якраз у цьому місці.

Потім – вулицею Коперника до пам'ятника Шашкевичу, до меморіяльної дошки Патріярха УГКЦ, політв'язня СРСР Йосифа Сліпого, до місця загибелі начальника штабу УПА Олекси Гасина-”Лицаря”, зупиняючись у кожному з цих пам'ятних місць і віддаючи честь героям. На чолі колони йдуть ветерани УПА, за ними – політв'язні, репресовані, молодіжні організації, колони політичних партій.

Цього року колона була надвичай довгою – коли братство УПА дійшло до маморіяльної таблиці свого начальника штабу, колони політичних партій ще стояли на початку вулиці Степана Бандери біля колишньої тюрми Лонцького.

Коли ветерани УПА вийшли на проспект Свободи, військовий оркестр заграв упівський військовий марш “Лєнта за лєнтою”, і під аплодисменти глядачів зведений загін УПА промаршував перед символічною почесною трибуною біля Тараса Шевченка.

За ними пройшли інші ветерани боротьби за незалежність (оце на фото політв'язні),

молодіжні організації,

військовий ліцей імени Героїв Крут,

партії – на фото попереду колона БЮТ, за ними видно прапори НСНУ

а потім шкільні загони військової підготовки, які виграли міські змагання з цієї дисципліни.

Переважно з піснями, які підхоплювались глядачами.

Деякі - з портретами героїв визвольної боротьби. Ось тут - Бандера з нами :)

На цей раз деякі школи демонстрували глядачам свою підготовку з бойового гопака.

Великим зацікавленням глядачів і фотокореспондентів користувалась колона “Пласту” з портретами пластунів, які стали керівниками УПА.

Особливо портрет керівника Служби Безпеки УПА Миколи Арсенича

Боївка 99-ї львівської школи, так взагалі вся "косила" під шефа СБ УПА

Парад, крім громадськості, приймали керівники області та міста. Закінчився парад урочистим маршем частин львівського гарнізону

та парадом військових оркестрів.

На мітинґу після параду виступили голова ЛОДА Петро Олійник, голова обласної ради Мирослав Сеник, який пообіцяв до Покрови відкрити першу чергу пам'ятника Степанові Бандері. Міський голова Львова Андрій Садовий пообіцяв ветеранам визвольної боротьби збільшити удвічі доплати з міського бюджету. Міське управління освіти нагороджувало переможців учнівських конкурсів книжками – мемуарами ветеранів боротьби УПА.

На думку кореспондента Майдану, найважливішим у цьому святкуванні було те, що а) нікого з глядачів на святкування не заганяли адмінресурсом, хто хотів – той і прийшов;

б) на відміну від “громадських пікетувань” у Києві не стояло питання про оплату присутности учасників походу.

Отож, Слава Україні! - Героям Слава!

Відповіді

  • 2007.05.21 | Геннадій - Кривий Ріг

    Re: День Героїв у Львові + фоторепортаж (заг. об"єм фото 2МВ)

    Вітаю всіх, живих та полеглих, ветеранів УПА.Україна єдина,скоро настане той час, коли всі свята, герої,історія України буде єдиною для всіх.СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ГЕРОЯМ!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".