МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Від несанкціонованого звалища до екологічної катастрофи

05/22/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Маємо – не цінимо, втрачаємо – шкодуємо… Ця приказка дуже вдало характеризує нашу націю. У той час, коли природа нам подарувала найродючіші землі, найпрекрасніші краєвиди, найекологічніший регіон, ми маємо у звичці просто неба кидати сміття, забруднювати повітря, а ще страшніше, коли представники потужних заводів та фабрик вивозять відходи виробництва за місто і накопичують прямісінько на полях, де б селяни мали збирати врожаї.

Приміром, на території Мачухівської сільської ради горе-бізнесмени взяли за правило вивозити насіннєве лушпиння, яке висипають де заманеться, при цьому ані документів, ані дозволу. А навіщо, запитаєте Ви – селянин усе стерпить. І терпіли люди майже рік, аж доки ці ж умільці не запалили кучугури відходів, які не горять, а тліють. Димова завіса трималася більше двох днів. Усе село було настільки закопчене, що й у селян увірвався терпець. Валерій Білокінь, голова Мачухівської сільської ради говорить, що і просили, і наказували не вивозити відходи, але на те ніхто уваги не звертав. Довелося йти в міліцію і шукати захисту не тільки мені особисто, а перш за все усьому населенню села.

Іван Проценко, начальник відділення ВДСБЕЗ обласного управління міліції, говорить, що коли надійшов лист від голови сільської ради, то ми одразу виїхали на місце і …не повірите, але якраз на час нашого приїзду ми побачили КАМАЗ, який висипав відходи. Більше 20 тон у той день знову було викинуто на земельні угіддя. На наше прохання надати документи, які б свідчили про те, що тут можна викидати лушпиння, водії нам надали тільки дорожній лист. На запитання, за чиєю вказівкою вони вивозять відходи, водій відповів, що за вказівкою голови правління цього заводу.

Почалася тривала перевірка. Працівниками міліції були запрошені представники екологічної інспекції, аби останні провели відповідні експертизи і визначили наскільки санкціоноване чи несанкціоноване розташування насіннєвого звалища.

Віра Каплієва, державний інспектор Державної екологічної інспекції в Полтавській області наголосила на тому, що це лушпиння повинно утилізуватися (знищитися) у котлах спеціального призначення, які завод повинен мати в своєму обліку. До того ж звалище відходів визнано несанкціонованим. Також Віра Калієва наголосила на тому, що лушпиння може бути як удобренням для грунту, але для цього його треба правильно розшаровувати на поверхні землі і провести відповідні експертизи на придатність.

Міліція ж у свою чергу проводить відповідні перевірки на правомірність вивозу, наголосив Дмитро Любченко, начальник ВДСБЕЗ УМВС України в Полтавській області.

Якщо порахувати, то одна машина, яка набирає більше 3 тон лушпиння, у день виїжджає 5 разів, а таких КАМАЗІВ працює 7-8, тому про збитки можна тільки уявити.

Р.S. На час, коли наша знімальна група працювала на місці, то знову приїхав ще один КАМАЗ із лушпинням. Документів, окрім дорожнього листа, у водія не було. Висипати відходи йому завадили тільки працівники міліції.

Яна Холодна
Інспектор ЦЗГ УМВС
України в Полтавській області.

Джерело: ІА "Новини Полтавщини".

Відповіді

  • 2007.05.22 | igorg

    Дивіться, яка дикість! Адже лушпиння це і паливо і добриво

    Однак "бізнес" збирає лише вершки. Там де потрібно докласти хоч якихось зусиль - це вже не бізнес, це хай люди розгрібають.
    І цікаво інше. Плювати вони хотіли на всіх. Уже ніби й шум піднявся, й міліція, прокуратура, а їм плювать. Ну в крайньому випадку в інше місце стануть викидать. У нас ніби проблеми з доходами в місцеві бюджети. От якби штрафи за забруднення були нормальні (витрати на ліквідацію + штраф у розмірі таких витрат) то було б діло.
  • 2007.05.22 | Skapirus

    Бляха-муха! Чому дурні - бо бідні! Чому бідні?..

    У мене в батьків, які переїхали після виходу на пенсію в село, є неподалік від нас тік, де віють пшеницю, ячмінь, восени віють сояшникове насіння. Я завів там знайомства після того, як побачив, як вони в балку вивозять відходи - суміш, яка складається переважно з насіння бур"янів та невеликою часткою битого/лущеного насіння культурної породи. Коли я попросив їх, щоб забрати ці відходи, на мене подивилися як на ідіота, взамін попросили оплатити вивезення та завантаження. Аж 20 гривень за ЗІЛ з горою! Позаминулої осені ми привезли у двір машину таких відходів, так потім кусали лікті, що привезли мало. Кури і індики всю зиму не вилазили з тієї кучі. Мало того, що гріли ноги, так звичаних кормів на їх годівлю пішло чи не втричі менше, ніж раніше. І ходять, як не репнуть. Минулої осені ми завезли вже 2 ЗІЛа за ті самі 20 грн/машину. Після того, як воно перепріє/перегребеться за зиму, це чудове добриво на город.

    Навіть після двох років нашого досвіду ніхто з сусідів і не подумає: а може й мені використовувати відходи? Люди в те просто не можуть повірити! І постійно ходять хничуть - нема роботи, все дорого, як жити далі?

    Було б де придбати в Україні відповідний котел для спалювання такого виду сипучих відходів, поставив би парове опалення, завіз би на зиму 10 машин відходів з току, завів би ферму і ну його нафік той Київ з його комунальними проблемами...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.22 | igorg

      Та воно й у звичайній плиті грить, як сухе, звісно

      Бабуся дружини розповідала, як вони на Вінничині таким паливом після війни декілька років поспіль користувалися.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.05.22 | Skapirus

        He буде діла

        Насправді толку від нього в звичайній плиті - ноль, до буде відразу через колісники зсипатися у попіл. Тому для звичайної плити треба брикетування, щоб горіло повільно і не просипалося. Або спеціальний котел для сипучого палива - наскільки я пам"ятаю з курсу DIERET, такі економні котли в природі існують.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.05.23 | poltavec

          Re: He буде діла

          Ви і igorg говорите про правильні, але дрібні речі. Околиці Полтави масово засипають лушпинням і вже тривалий час. Міліція спочатку не помічала його вивіз, а тепер робить вигляд, що реагує. Але процес вивозу не припиняється.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".