МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Допоможіть відповісти на питання щодо ЄС

05/28/2007 | Нормальний_чєл
1. Країни-кандидати на вступ до ЄС.
їх дві чи три?
2. З діяльністю якої інституції ЄС пов'язана криза "пустого стільця", зазначте рік.
3. В якому році Україна подала заявку на членство в ЄС? І чи подавала ващє???

Відповіді

  • 2007.05.28 | Sire

    Re: Допоможіть відповісти на питання щодо ЄС

    Нормальний_чєл пише:
    > 1. Країни-кандидати на вступ до ЄС.
    > їх дві чи три?
    > 2. З діяльністю якої інституції ЄС пов'язана криза "пустого стільця", зазначте рік.
    > 3. В якому році Україна подала заявку на членство в ЄС? І чи подавала ващє???

    1 Наразі (тобто на 28 травня 2007) дві країни офіційно розпочали переговори про вступ: Хорватія та Туреччина (в 2005 році). Третя країна - Макадонія - отримала статус країни-кандидата, але переговори ще не розпочаті.

    2. З Радою ЄС. Уряд Шарля де Голя був занепокоєний тим, що впровадження системи прийняття рішень більшістю в Раді, зокрема у сфері спільної сільськогосподарчої політики загрожуватиме важливим внутрішньополітичним інтересам Франції. Відповідно де Голь вдався до серйозного опору не тільки ідеї введення такої системи голосування, яка саме передбачалася Договором про ЄЕС 1957 року, але й серії пов’язаних з цим пропозицій Комісії, висунутих в березні 1965 року, що спричинило найпотужнішу кризу Співтовариства за всю його історію. Пропозиції Комісії стосувалися фінансування спільної сільськогосподарчої політики через застосування власних ресурсів Співтовариства на противагу системі фінансових внесків держав-членів, яка існувала тоді, та розширення ролі Європейського Парламенту в процесі прийняття бюджетних рішень на рівні Співтовариства. Франція заблокувала весь пакет березневих пропозицій Комісії а з червня 1965 по січень 1966 року навіть відмовилась брати участь у роботі Ради (така політика отримала назву la politique de la chaise vide – політика пустого крісла). Результатом даної кризи стали Люксембурзькі домовленості, за якими у випадку необхідності прийняття рішень, які мали прийматися кваліфікованою більшістю, але торкалися важливих інтересів однієї або декількох держав-членів Рада намагатиметься віднайти одностайного рішення.

    3. Формально Україна зверталася десь на початку 90-х (аби не 1992 рік), однак ЄЕС дипломатично відмовило, вказавши, що всі формальні дії щодо вступу України передчасні. Формальну заявку Україна не подавала.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.28 | Shooter

      Нєплохо

      Лише доповню:

      Sire пише:

      > 2. Франція заблокувала весь пакет березневих пропозицій Комісії а з червня 1965 по січень 1966 року навіть відмовилась брати участь у роботі Ради (така політика отримала назву la politique de la chaise vide – політика пустого крісла). Результатом даної кризи стали Люксембурзькі домовленості, за якими у випадку необхідності прийняття рішень, які мали прийматися кваліфікованою більшістю, але торкалися важливих інтересів однієї або декількох держав-членів Рада намагатиметься віднайти одностайного рішення.

      ...і яку Франція, на відміну від решти, розцінювала як "право на вето"
  • 2007.05.28 | Pavlo Z.

    Нормальний чєл мав би назвати нормальний приз

  • 2007.05.28 | Shooter

    Re: Допоможіть відповісти на питання щодо ЄС

    Нормальний_чєл пише:
    > 1. Країни-кандидати на вступ до ЄС.
    > їх дві чи три?

    2 - Туреччина, Хорватія

    > 2. З діяльністю якої інституції ЄС пов'язана криза "пустого стільця", зазначте рік.

    Європейська рада (European Council), 1965-66 (?)

    > 3. В якому році Україна подала заявку на членство в ЄС? І чи подавала ващє???

    Не подавала.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".