МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Не все так добре в їхньому королівстві (або ода охоронцеві)

06/02/2007 | sama
Як відомо , на територію іноземної держави можна потрапити просто в центрі Києва, переступивши поріг її посольства.01 червня і я переступила поріг однієї з європейських держав з примітивною метою- отримати вже готову візу.Київ в цей день знову плавився на сонці і тому особливо приємно було зайти в коридор з білого мармуру з такими ж сходами, обабіч яких стояли вазонки з квітами. Десь метрів за 15 від входу на своєму робочому місці сидить охоронець, спостерігаючи на екрані результат роботи камер зовнішнього спостереження. Довідавшись, що чекати до відкриття ще близько двох годин, і намагаючись продовжити перебування в омріяній прохолоді я чемно перечитала повідомлення для відвідувачів на стінах.Потім війшла на двір і зрозуміла, що зробила помилку- за моїми плечима двері, клацнувши, замкнулися ( дистанційне вмикання замка в руках охоронця). Так він захистився від моєї присутності.Все нормально- години роботи відомі, територія режимна. Що ж не так? На вулиці поступово росла черга. Люди, що приїхали з різних куточків України, зморені дорогою та нестерпною спекою, заповнювали поступово площадку перед дверима, намагаючись знайти бодай якусь тінь.Відразу впадала в око різниця кияни- некияни. Кияни в бавовняних шортах і сандалях ЕККО на босу ногу і некияни в кращому своєму вбранні (часто синтетичному).До замкнених дверей час від часу підходили якісь молоді люди і стукнувши чи просто кивнувши охоронцеві проходили в посольство. Кожного разу замок тихенько клацав, знову замикаючись.Раптом двері відкрилися і з приміщення вийшов.. (консул, вирішила черга). Охоронець, вийшовши слідом, наказав всім відійти від дверей, щоб не заступати прохід. Хоч проходові однієї людини насправді ніщо не заважало. Подумавши додав- зі сходів теж. Тут стояти не можна! Зійшовши на тротуар ми поневолі створили "консулові"
ще одну проблему - припаркованій на тротуарі машині з дипномерами стало важче розвернутися..
Небо захмарилося. Почався дощ.З присутніх тільки я мала парасолю та всі під нею не вміщалися. Народ покірно мок ще годину.Людей приблизно 20. В коридорі від дверей до столу охоронця вміститися могло десь 200. Настала бажана 16 година. Проте двері відчинилися о 16.05, після чого привітні і ввічливі працівниці посольства за лічені хвилини вирішили всі наші справи і ми пішли додому в Україну, розуміючи, як довго нам ще стояти перед зачиненими європейськими дверима.
Думаю (сподіваюся), що до своїх громадян вони мали б ставитися по іншому.Чому потрапляючи до нас вони поводяться по нашому?
Адже конкретно вказати час прийому для кожного бажаючого не важко.Правда, тоді тим шустрим кияночкам, які час від часу заносять по пачці паспортів, буде не так зручно.
Поруч було ще одне посольство - вже з молодшої європейської країни. там теж черга в чотири ряди. Ну бодай кілька виносних крісел з парасольками чи якась міні-кафешка, якими переповнені вулиці Європи, тут могла б мати якийсь бізнес.
Ні тіні, ні можливості присісти - а черги на 4-5 годин, ні туалету.

Відповіді

  • 2007.06.02 | Пані

    Дякую! Зараз поставлю в статті

    І напишу тут сама, як отримувала чеську візу в березні цього року.

    Довелося типу революцію провести і повне розслідування корупційних схем навколо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.02 | Oleksiy St.

      Багаторазовий шенген дозволяє тразит 5 днів через Чехію

  • 2007.06.02 | 123

    МЗС тіки піариться на цій темі.А міг би вирішити проблему легко

    Абсолютно не задіюючи для цього іноземні уряди - тобто лише власними силами і обмеженими ресурсами.

    sama пише:
    > На вулиці поступово росла черга. Люди, що приїхали з різних куточків України, зморені дорогою та нестерпною спекою, заповнювали поступово площадку перед дверима, намагаючись знайти бодай якусь тінь.

    > Небо захмарилося. Почався дощ.З присутніх тільки я мала парасолю та всі під нею не вміщалися. Народ покірно мок ще годину.> Поруч було ще одне посольство - вже з молодшої європейської країни. там теж черга в чотири ряди. Ну бодай кілька виносних крісел чи якась міні-кафешка, якими переповнені вулиці Європи, тут могла б мати якийсь бізнес.
    > Ні тіні, ні можливості присісти - а черги на 4-5 годин, ні туалету.

    Все це може зробити МЗС: організувати біля посольств навіси, що захистять від дощу та спеки, біотуалети (безкоштовні), буфетні кіоски. Нарешті, співробітника МЗС, який би просто був присутній для консультування людей і відстеження хамської поведінки охоронців щодо відвідувачів.

    Хоча б біля кількох найпопулярніших посольств. Хоча б біля одного - де є місце впе це встановти (і для початку). Хоча б для піару, блін :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.02 | Taras-ods

      Огооов! пане Яценюк, чуете?!

    • 2007.06.04 | RedBagira

      Re: МЗС тіки піариться на цій темі.А міг би вирішити проблему легко

      123 пише:
      >
      > Все це може зробити МЗС: організувати біля посольств навіси, що захистять від дощу та спеки, біотуалети (безкоштовні), буфетні кіоски. Нарешті, співробітника МЗС, який би просто був присутній для консультування людей і відстеження хамської поведінки охоронців щодо відвідувачів.

      Не может. МИД финансируется из бюджета и получает деньги исключительно на деятельность аппарата и диппредставительств. Кафешки - это не функция министерства.
      Если и обращаться к власти, то в горадминистрацию. Они могут выделить помещения и огласить тендер для коммерсантов на кафешки.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.04 | 123

        Re: МЗС тіки піариться на цій темі.А міг би вирішити проблему ле

        RedBagira пише:
        > 123 пише:
        > >
        > > Все це може зробити МЗС: організувати біля посольств навіси, що захистять від дощу та спеки, біотуалети (безкоштовні), буфетні кіоски. Нарешті, співробітника МЗС, який би просто був присутній для консультування людей і відстеження хамської поведінки охоронців щодо відвідувачів.
        >
        > Не может. МИД финансируется из бюджета и получает деньги исключительно на деятельность аппарата и диппредставительств. Кафешки - это не функция министерства.

        > Если и обращаться к власти, то в горадминистрацию. Они могут выделить помещения и огласить тендер для коммерсантов на кафешки.


        У положенні про МЗС читаємо

        Міністерство закордонних справ України (МЗС) як центральний орган виконавчої влади є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин України та координації відповідних заходів.

        От нехай координує - ясно що не йдеться про те, щоб вони відкрили заснували мережу кафетеріїв "Яценюк годує мандривників".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.06.04 | RedBagira

          Гамбургеры из Яценюка. :)

          Координация подразумевает отношения с МИДами иностраных государств, обеспечение взаимодействия других органов власти с иностранными государствами и т.д. Благоустройство территории вокруг посольств и разгон дипломатами охранников :) в положении о МИД не предусматривается.
          Даже помещения для посольств выделяет горадминистрация. МИД, в основном, работает в этом случае почтовым ящиком.

          Не верите мне, напишите запрос в МИД. Ответят примерно то же самое со ссылкой на нормативные акты.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.06.04 | 123

            Я б хотів щоб МЗС шукало шлях як зробити те,що я написав

            RedBagira пише:
            > Не верите мне, напишите запрос в МИД. Ответят примерно то же самое со ссылкой на нормативные акты.

            А не шукало спосіб - як мені пояснити, що вони цього робити не мусять.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.06.04 | Daisy

              А як же 19 стаття Конституції?

              "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України."

              Порядок в державі буде лише тоді, коли кожен професійно займатиметься своєю справою, а громадяни вимагатимуть виконання своїх обов"язків від тих, до чиїх повноважень вони належать. Інакше буде те, що ми зараз і спостерігаємо.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.06.04 | 123

                Я процитував вже положення про МЗС

                Цитую ще раз:

                Міністерство закордонних справ України (МЗС) як центральний орган виконавчої влади є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин України та координації відповідних заходів.

                Daisy пише:
                > "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України."
                >
                > Порядок в державі буде лише тоді, коли кожен професійно займатиметься своєю справою, а громадяни вимагатимуть виконання своїх обов"язків від тих, до чиїх повноважень вони належать. Інакше буде те, що ми зараз і спостерігаємо.

                По-Вашому, організація виїзду громадян до інших країн не має стосунку до зовнішніх зносин України? Я вважаю, що має.

                Тому МЗС має координувати державну політику у цій сфері - не кіоски ставити, а координувати: звертатися до міськадміністрації, ініціювати постанови кого треба тощо.

                Не йдеться про перетягування повноважень інших органів. Йдеться про вишукування підстав для зпихування потрібної громадянам роботи з себе (тягнути зайві повноваження або робити зайву роботу?).
            • 2007.06.04 | RedBagira

              А я думала, что Вы думали,

              как решить этот животрепещущий для многих вопрос, а не как озадачить именно МИД.
              Допустим, ж/д касса расположена на солнце, а перед ней очередь и рядом нет даже гастронома. Это должен Минтранс решать?
              МИД не имеет никакого отношения к тому, где расположены посольства и, тем более, какая вокруг них инфраструктура.
              Если кто-то из представителей власти и может это решить, то только город.
              Обращаться нужно по адресу. А то иногда до приколов доходит, когда в консульство Украины обращаются с просьбой дать визу на Канарские острова, т.к. "я не знаю, где посольство Канарских островов". :) (реальный случай, мне звонили). Дама очень обиделась, что ей не помогли.
  • 2007.06.02 | Koala

    Перепрошую, але все ж таки в даНськім...

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.02 | sama

      Re: Перепрошую, але все ж таки в даНськім...

      Дякую, виправила.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.02 | zanyda

        Re: Перепрошую, але все ж таки в даНськім...

        Представники іноземних консульств ставляться до наших громадян так, як ставляться до нас наші консульства. Вам ніколи не доводилось звертатись в наші консульства за бугром? Нещасні ті люди, які були змушені це зробити. То що ж Ви хочете? Якщо Ви бидло для своїх, то чому вимагаєте щоб чужі до Вас ставились краще? Адже іноземці добре знають що є ми для наших чиновників що в Україні, що за її межами. Якщо янки задля інтересів свого громадянина можуть підняти свої повітряні сили і флот, то і відношення до громадян США за кордоном відповідне. Що ж до панночок, що безперешкодно входять до консульства, то це в основному представники акредетованих турфірм оформлюють візи для своїх клієнтів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.06.03 | sama

          Re: Перепрошую, але все ж таки в даНськім...

          Представники акредитованих турфірм мають окремо виділений час, про що повідомлено в розкладі роботи посольства. А відносно того, як я хочу щоб до наших людей ставилися - по людськи і тут і за бугром.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.06.04 | Daisy

            Для цього треба, щоб ми самі ставилися до себе по-людськи

            Стосовно кав"ярень. Іноземне представництво не має права комерційної діяльності, якою є встановлення кав"ярні. Цим мала б опікуватись Київська адміністрація. Стосовно біотуалетів, думаю, те ж саме, хоча це і не є комерційною діяльністю.
            До того ж, консульство там для того, щоб надати вам послуги щодо видачі візи, а не для того, щоб надати вам можливість відпочити.
            Знаю, наскільки неприємно стояти в черзі та піддаватись ставленню, як до бидла, але ми самі дуже часто поводимось, як бидло. Де ви бачили за кордоном, щоб люди лізли вперед в черзі, щоб приходили і заявляли, що вони тут стояли, хоча ви їх там до того не бачили, і таке інше? Де ви бачили за кордоном, щоб люди приходили за 2 години до початку роботи установи та скаржилися на установу, що їм не створили належних умов відпочинку?
            З розповідей подруги, яка працювала у консульському відділі одного з посольств, знаю, скільки народу лізуть і намагаються отримати візу брехнею, фальшуючи документи, намагаючись обійти правила і таке інше. Нажаль, через них ми всі опиняємося в ролі прохачів, до яких ставляться з підозрою. Ви бачите лише себе, але ті, хто там працюють, бачать тисячі людей, велика кількість яких просто не вміють поводитись і поважати себе та оточуючих.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.06.04 | 123

              Re: Для цього треба, щоб ми самі ставилися до себе по-людськи

              Daisy пише:
              > Стосовно кав"ярень. Іноземне представництво не має права комерційної діяльності, якою є встановлення кав"ярні. Цим мала б опікуватись Київська адміністрація. Стосовно біотуалетів, думаю, те ж саме, хоча це і не є комерційною діяльністю.

              Звісно цим має опікуватися українська влада - про що я і написав вище.

              > З розповідей подруги, яка працювала у консульському відділі одного з посольств, знаю, скільки народу лізуть і намагаються отримати візу брехнею, фальшуючи документи, намагаючись обійти правила і таке інше. Нажаль, через них ми всі опиняємося в ролі прохачів, до яких ставляться з підозрою. Ви бачите лише себе, але ті, хто там працюють, бачать тисячі людей, велика кількість яких просто не вміють поводитись і поважати себе та оточуючих.

              Це не проблема відвідувачів, які є нормальними. Якщо дівчині важко працювати - нехай звільняється, а не ставиться до людей як до бидла.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.06.04 | sama

                Re: Для цього треба, щоб ми самі ставилися до себе по-людськи

                Ця гілка - просто безпомічна констатація факту, що наша країна, її міста з столицею включно не є пристосованими для життя істоти, яка при 200 доларах місячного заробітку насмілюється мріяти почуватися людиною.
                Можливо це спроба привернути увагу до проблеми, яка є не у мене, а у нашого суспільства.
                Скрізь в цивілізованому світі до людини по означенню ставляться, як до нормальної , аж поки вона не доведе протилежного. У нас відразу за замовчуванням вважають що ми будемо " лізти і намагатися отримати візу брехнею, фальшуючи документи, намагаючись обійти правила і таке інше".
            • 2007.06.04 | sama

              Re: Для цього треба, щоб ми самі ставилися до себе по-людськи

              Daisy пише:

              > До того ж, консульство там для того, щоб надати вам послуги щодо видачі візи, а не для того, щоб надати вам можливість відпочити.
              > Знаю, наскільки неприємно стояти в черзі та піддаватись ставленню, як до бидла, але ми самі дуже часто поводимось, як бидло. Де ви бачили за кордоном, щоб люди лізли вперед в черзі, щоб приходили і заявляли, що вони тут стояли, хоча ви їх там до того не бачили, і таке інше? Де ви бачили за кордоном, щоб люди приходили за 2 години до початку роботи установи та скаржилися на установу, що їм не створили належних умов відпочинку?
              Та я ніби не про відпочинок писала. Проблема була дожити до входу.
  • 2007.06.27 | rombabar

    http://blog.korrespondent.net/2007/06/25 (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".