МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про тиранію в Україні та демократію в Росії

06/08/2007 | Ярослав Сватко
Готуючись до поїздки на саміт G8, президент Росії дав інтерв'ю кореспондентам провідних світових газет. І на запитання кореспондента “Шпіґеля” відповів, що він єдиний у своєму роді демократ, якому після смерти Махатми Ґанді й поговорити ні з ким. Була в нього надія на хлопців з України, та й тут біда – справа йде до тиранії, Конституцію порушують, закони. Про Америку й казати нічого: Ґуантанамо, тортури, утримування під вартою без рішення суду – от і залишається Володимир Путін унікальним у світі демократом...

Мабуть, недоречно українським дипломатам протестувати проти акторського виступу російського президента перед журналістами, адже навіть з контексту стенограми видно, що він намагався перевести в жарт питання, на яке йому незручно було відповідати всерйоз, і він використав стару як світ радянську схему відповіді: “а у вас негрів лінчують”. Бо керована “суверенна демократія” в Росії дуже наочно показала свою “демократичність” у ставленні до “Маршів незгодних”. І якщо порівнювати ставлення влади до громадян, які чи то з переконання, чи хоч би за гроші, хочуть висловити своє ставлення до влади чи ситуації в державі, то безперешкодне проведення різноколірних мітинґів та пікетів у Києві разюче констрастує зі, скажімо, “Маршем незгодних” в Петербурзі чи Нижньому Новгороді. Та це порівняння давно зробили для себе і журналісти, і звичайні громадяни, і тут нам, споглядаючи на Росію, переживати за своє місце в рейтинґу ущемлення прав, не варто. Однак, варто і необхідно говорити про систему управління нашою державою, і коли Путін, сміючись, говорить про тиранію в Україні, треба подивитись на негаразди українського державного устрою та порівняти його, якщо не з Росією, то хоч би з іншими державами, і зараз, і в історії.

Безлад в державному управлінні в сьогоднішній Україні спричинений людьми, які сьогодні в значній мірі є речниками російської концепції облаштування світу. Цей безлад – прямий наслідок впровадження конституційної реформи Медведчука-Мороза, і протягом кампанії 2006 року та й дотепер, партія, очолювана Віктором Медведчуком, активно протидіє європейській інтеґрації України, намагається втягнути Україну в ЄЕП, пропаґує ставлення до НАТО, як до блоку “фашистів-поневолювачів”. Тісні контакти тодішнього голови Адміністрації Президента зі своїми колегами в Москві, запрошення кремлівських політтехнологів для опікування президентською кампанією 2004 року, наводять на думку, що конституційна реформа була всього лиш одним з елементів плану дезорганізації владної системи України. Її впровадження дало значну частину влади олігархічним кланам – а це, в свою чергу, можливість маніпулювати політичною ситуацією в Україні через економічні інтереси певних олігархів. В історії ми бачили такий стан держави у Речі Посполитій перед її розбором у 1772 році - “ліберум вето”, надвірне військо маґнатів, безправність простої людини і необов'язковість виконання закону для Потоцьких, Вишневецьких чи Замойських. Таку ж державу в Україні на сьогоднішньому витку історії створила конституційна реформа друзів Володимира Путіна – і він має повне право з нас сміятися – бо це ми самі погодились зруйнувати можливо й недосконалу, але достатньо струнку систему управління державою, яка існувала після прийняття конституції 1996 року. Принаймні у тій системі навіть теоретично не могло виникати ситуації, коли люди зі зброєю в руках опинилися б під командою політиків, і ті посилали б їх проти інших силових структур, створюючи пряму загрозу переростання силового протистояння відомств у громадянську війну.

Тому, що б там Путін не закидав нам про тоталітаризм, ситуацію, коли у кожного політичного суб'єкта є своє державне “надвірне військо” необхідно змінити. Заодно це нагода, щоб законодавчо вивести силові структури з політичних “розбірок”. Це необхідно зробити, не чекаючи повторення українського варіянту розборів 1772 року. Це необхідно зробити хоч би тому, що силові структури не можуть служити політичним угрупуванням, а безлад в державі не може продовжуватись безконечно. Якщо це зробити, демократія в Україні не стане “тоталітарнішою” від “суверенної демократії в Росії”, особливо, якщо показово покарають тих, хто перевищив владу під час фінального матчу Кубка України з футболу. І тоді в нас з'являться зайві можливості жартувати про “розгул демократії” в Росії. Хоч проблема, звичайно, не так в “руці Москви”, а в нас самих – бо це ми мусимо облаштувати Україну відповідно до наших потреб, нашого національного звичаю та нашого історичного досвіду.

Відповіді

  • 2007.06.09 | wanderer

    Re: Про тиранію в Україні та демократію в Росії

    Ви краще опікуйтесь суверенністю української демократїї. Її, завдяки зусиллям нашого "гаранта", дійсно можна взяти в лапки. Вашингтонський обком це вам не бубль-гум.До речі як там з розгоном демонстрацій у "світочі демократії" та з правами людини в тюрмах ЦРУ і т.д.? Слабо? Проте розтоптувати Конституцію там не додумались. А шпиняти Москву за американскі сценарії в Україні можна, але безперспективно. Ай моська, знать она сильна... Шукай кому постійна нестабільність біля кордонів Росії вигідна, хто хоче уповільнити розвиток і відволікти ресурси одного з геополітичних центрів(Росії) і все стане ясно.
    Висновок: стаття для маргіналів, русофобів та любителів поглиблювати розкол України своїми руками.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.09 | Hoja_Nasreddin

      Re: Про тиранію в Україні та демократію в Росії

      >Ви краще опікуйтесь суверенністю української демократїї. Її, завдяки зусиллям нашого "гаранта", дійсно можна взяти в лапки.
      Це відповідь дитини з пісочниці: сам дурень.
      Хто Вам заважає написати статтю на тему, яка Вас ОСОБИСТО найбільше цікавить ? Отже, перед тим як критикувати, попрацюйте над логікою.

      >Вашингтонський обком це вам не бубль-гум.До речі як там з розгоном демонстрацій у "світочі демократії" та з правами людини в тюрмах ЦРУ і т.д.? Слабо? Проте розтоптувати Конституцію там не додумались. А шпиняти Москву за американскі сценарії в Україні можна, але безперспективно.
      Я так розумію, що Ви натякаєте, що бачили посвідчення на ім'я Ярослава Сватка, де чорним по білому написано: "штатний радник Буша з питань України". Щось мене сумніви беруть.

      >Ай моська, знать она сильна...
      То Ви з тих КАЦАПУЗИХ, яким Україна як кістка в горлі? В якому таборі вивчали українську? Під Тамбовом, Пєнзою чи "ми рязанскія"?

      >Шукай кому постійна нестабільність біля кордонів Росії вигідна, хто хоче уповільнити розвиток і відволікти ресурси одного з геополітичних центрів(Росії) і все стане ясно.
      За дупу кволу аргументи притягнені. А годі напружитись і помислити, хто нас душить цінами приміром на газ, і чий то суперпроект був що ся називає "політреформа", аби в Україні все пішло шкереберть.

      >Висновок: стаття для маргіналів, русофобів та любителів поглиблювати розкол України своїми руками.

      Висновок: Ваш коментар для маргіналів, українофобів та любителів поглиблювати розкол України руками різноманітними та розмаїтими.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.10 | Большой Брат

        +100!

    • 2007.06.10 | Koala

      Ось доки такі як ви будуть більше проблемами

      "нестабільності біля кордонів Росії" опікуватися, ніж національними інтересами, доти і буде у нас ця фігня, що нині відбувається
  • 2007.06.10 | Bayan

    Ось ще зразочок чогось до болі знайомого. Демократія?

    В России психиатрия снова становится оружием в борьбе с несогласными

    Питер Финн


    23 марта милиция и сотрудники "Скорой помощи" взяли штурмом квартиру Марины Трутко, взломав входную дверь и быстро уложив хозяйку инъекцией мощного транквилизатора - галоперидола. Один из милиционером запихнул ее мать, 78-летнюю Валентину, в кладовку, в то время как 42-летнюю Трутко вынесли в поджидавшую машину скорой, которая отвезла ее в ближайшую психиатрическую больницу номер 14.
    Бывший ученый-ядерщик, активистка, работавшая многие годы общественным защитником в Дубне - городе в 70 милях к северу от Москвы, провела следующие шесть недель, ежедневно получая порцию таблеток и инъекций для лечения состояния, диагносцированного как "параноидальное расстройство личности".

    "Кроме того, она очень грубо себя ведет", - отметили психиатры в ее медицинской карте.

    При личном общении Трутко производит совершенно иное впечатление - сдержанной и соблюдающей дистанцию женщины. Рассказывая о своем хождении по судебным и психиатрическим мукам, она упоминает мельчайшие детали российских законов, не заглядывая в текст. Независимая экспертиза показала, что, хотя она обладает "необычными складом личности", она "очень одаренная и творческая личность", у которой не наблюдается никаких симптомов психиатрических отклонений.

    Трутко - очередное свидетельство того, что карательная психиатрия советского толка возродилась в России в качестве орудия устрашения и дискредитации тех граждан, которые вступают в конфликт с властями, - таково мнение активистов правозащитного движения и некоторых специалистов в области душевного здоровья. Несмотря на серьезные реформы в начале 1990-х годов, некоторые представители власти по-прежнему прибегают к этой форме репрессий.

    "Злоупотребления начинают прокрадываться обратно, и мы наблюдаем все больше подобных случаев, - говорит Любовь Виноградова, исполнительный директор общественной организации "Независимая психиатрическая ассоциация России". - Это не такое массовое явление, как в советские времена, но факты очень тревожны".

    В прежние годы десятки тысяч диссидентов были необоснованно подвергнуты принудительной госпитализации, иногда на многие годы, на основе сфабрикованного диагноза "шизофрения". Про диссидентов говорили, что они проявляют негибкость убеждений и демонстрируют нервное истощение, связанное с антиправительственной деятельностью. На советском языке это называлось "реформистским бредом". Иными словами, если вы против коммунизма, значит, вы сумасшедший.

    Некоторые из новых случаев - на счету организаций и врачей, практиковавших подобные методы в советский период. Трутко, уроженке Узбекистана, был поставлен диагноз в Институте социальной и судебной психиатрии имени Сербского в Москве - одном из самых печально известных советских учреждений, изолировавших диссидентов. Как утверждают правозащитники, институт до сих пор остается чрезвычайно закрытым, он так и не дал оценку своему репрессивному прошлому.

    Согласно докладу "Права человека и психиатрия в Российской Федерации", подготовленному московской Хельсинкской группой, еще совсем недавно, в 2001 году, директор института Татьяна Дмитриева отрицала, что в Советском Союзе были более масштабные злоупотребления в области психиатрии, чем в западных странах.

    Одна из подписей, фигурирующих на официальном медицинском заключении Трутко, - подпись Якова Ландау, советского психиатра с большим стажем, возглавлявшего в советские времена известное Отделение номер 4.

    Официальные лица в институте - огороженном и недоступном для посетителей комплексе в центре Москвы - заявили, что дать комментарии для этой статьи некому. Следователи по делу Трутко также отказались от комментариев.

    С обвинениями в том, что психиатрию снова используют, согласны не все представители этой профессии. "Проблема принудительного лечения или психиатрического преследования существовала больше 20 лет назад, но она была решена. С тех пор я не слышал ни об одном случае принудительного психиатрического обследования или лечения," - говорит президент общественной организации "Общественные инициативы в психиатрии" Владимир Ротштейн.

    Однако в Независимой психиатрической ассоциации говорят, что в последние годы имели место десятки случаев, когда активистов необоснованно госпитализировали в психиатрические учреждения, и это число постоянно растет. Там считают, что врачи и суд выступают в качестве сообщников следователей, которые настаивают на принудительной психиатрической экспертизе или лечении. Правозащитники зафиксировали также рост семейных и деловых конфликтов, при которых принудительная госпитализация открывает путь к захвату чужой собственности, говорит Виноградова.

    Большинство активистов, против которых направлены эти меры, не связаны с крупными правозащитными организациями. Они скорее, подобно Трутко, касаются назойливых "заноз", которые вовлечены в многолетнюю вражду с местными властями. Их порой неумеренные жалобы на власти используются для того, чтобы завести уголовное дело по статье "клевета", что дает возможность требовать госпитализации. В отличие от советских диссидентов, активистов убирают с глаз долой ненадолго - от недели до нескольких месяцев.

    Роман Лукин, предприниматель из поволжского города Чебоксары, в прошлом году был госпитализировал с диагнозом "необъяснимое поведение" после того, как вышел на площадь с плакатом, на котором трое судей были названы "мерзавцами". Лукин пытался вернуть безнадежный долг, который его разорил, и решил, что в суде справедливости не добился. Он провел две недели в местной психиатрической больнице, в которой ему порекомендовали пройти дальнейшее обследование в специализированной клинике в Москве на предмет возможного "параноидального расстройства личности". Специалисты Независимой психиатрической ассоциации обследовали Лукина и не нашли никаких признаков психических расстройств.

    Николай Скачков протестовал против жестокости милиции и коррумпированности чиновников в Омской области, в Сибири; в прошлом году ему предписали пройти психиатрическое обследование из-за того, что, по подозрениям следователей, он страдает "обостренным чувством справедливости". Он провел шесть месяцев в закрытом психиатрическом учреждении, где у него нашли паранойю. Ассоциация, проводившая отдельную экспертизу в нынешнем году, пришла к выводу, что Скачков здоров.

    "Психиатрия в этой стране всегда была орудием властей, инструментом управления людьми и давления на людей. Такой она остается и сейчас," - говорит глава санкт-петербургского Комитета по правам человека Борис Пантелев.

    В интервью, которое она дала в своей квартире, Трутко рассказывает о длинной эпопее. "Теперь у меня на лбу клеймо, что я психбольная. Теперь у меня всегда будет эта запись в медицинской карте. Это означает, что я не могу выступать в суде, потому что судьи скажут, что я сумасшедшая и вызовут скорую".

    Трукто хорошо известна в судах Дубны, поскольку она выступала на десятках процессов против местных властей и милиции. Она учится на адвоката, но многие годы выступала в качестве общественного защитника - так здесь называют адвоката, не имеющего юридического образования.

    Ее проблемы с психиатрами начались четыре года назад в суде города Дмитрова, расположенного примерно в 35 милях от Дубны.

    Трутко утверждала, что судья проявляет предвзятое отношение к ее клиенту в споре о собственности, и подала ходатайство о замене судьи. Она также подала жалобу на то, что судья не носит мантию, как того требуют правила, и что российский флаг размещен неверно. Согласно судебным документам, судья, который впоследствии сменил профессию и чьи комментарии мы не смогли получить, утверждал, что Трутко сказала: "Посмотрите на эту жирную свинью, восседающую там".

    Прокуратура завела на Трукто дело по обвинению в оскорблении суда. В июле 2003 года суд предписал Трутко пройти принудительное психиатрическое обследование. Психиатры в больнице сказали, что она отказывается сотрудничать, ведет себя нелогично и демонстрирует "неадекватные" эмоциональные реакции - обычный оборот в России для описания душевных болезней.

    Независимая психиатрическая ассоциация поставила под сомнение эти выводы. Ее заключение, вынесенное четырьмя психиатрами, гласит, что "она необычная, но очень одаренная и творческая личность. Никаких психиатрических симптомов не выявлено. Она демонстрирует высокий интеллект и хорошую память. Она не нуждается в лечении".

    Трутко продолжала бороться в суде с выдвинутым против нее обвинением. Перед слушанием дела в московском областном суде более высокой инстанции она подала ходатайство об отводе судебной коллегии в ее деле, снова утверждая, что судьи настроены предвзято. В этом случае никто не утверждал, что имело место словесное оскорбление, однако прокуратура заявила, что ее ходатайство равносильно клевете и неуважению.

    В апреле 2004 года в Москве она вышла из суда после слушания дела, была задержана следователями и доставлена в Институт им. Сербского. Дело было в пятницу вечером, и в институте не было экспертной комиссии, чтобы освидетельствовать ее, говорит Трутко. Правозащитные организации выразили протест в связи с ее задержанием и пригрозили подать в суд. Трутко говорит, что в следующий вторник ее отпустили, и за это время никакого официального обследования психиатрами не проводилось.

    Однако институт выдал заключение на шести страницах, в котором говорится, что она страдает "параноидальным расстройством личности". В документах сказано, что заболевание проявляется в ее "субъективности", тенденции к "вербальной агрессии", "подозрительности" и "неспособности понимать тонкости межличностных отношений и коммуникации".

    В заключении указано, что пациентке рекомендуется принудительная госпитализация и лечение.

    В сентябре 2004 года московский суд одобрил эту рекомендацию. Однако власти по непонятным причинам исполнили решение только в этом году, взяв штурмом квартиру Трутко.

    Несмотря на последующее освобождение, Трутко говорит, что судебное решение остается в силе и ее могут снова изолировать в любой момент. "Моя карьера разрушена, - говорит она. - Я просто сижу дома".

    http://www.russianforum.ru/showthread.php?p=53790#post53790
  • 2007.06.10 | Чучхе

    Ярославе, як з Вами зв"язатися?

    ви, пам"ятається, колись обіцяли мене познайомити з деталями операції "Бумеранґ" - чи ця обіцянка є ще в силі?

    дзвоніть мені на (067)3005550
    або на мило NikolaiPolischuk@pk.kiev.ua

    цей один із самих абсурдних злочинів комуністичної системи має бути висвітлений!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.10 | Ярослав Сватко

      Я Вам написав. Пишіть на джімелівське мило. Хоча

      мені, щоб згадати про операцію "Бумеранг", потрібно підняти деякі архіви, яких я зараз під рукою не маю. Можна навіть в чаті в джімейлі це швиденько переговорити - тільки спочатку листа скиньте.

      Так при слові, шановним коментаторам "критики" Вандерера.

      Я не переконаний, що він прагне конструктивної дискусії, а тому й не думаю, що йому варто відповідати. Я ж написав здається недвозначно - "проблема не так в “руці Москви”, а в нас самих – бо це ми мусимо облаштувати Україну відповідно до наших потреб, нашого національного звичаю та нашого історичного досвіду" - а він ніби й не читав - "Ви краще опікуйтесь суверенністю української демократїї". Це наочне свідчення, що конструктивна дискусія людині не потрібна. А на гав-гав у форумі в мене часу немає. І ви не тратьте марно. Ну, хіба хочете повправлятися :)
    • 2007.06.10 | Shooter

      Персональний оффтоп

      Чучхе пише:

      > або на мило NikolaiPolischuk@pk.kiev.ua

      Чому Ніколай, доречі? В піку Європі? ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.10 | Чучхе

        Re: Персональний оффтоп

        Shooter пише:
        > Чучхе пише:
        >
        > > або на мило NikolaiPolischuk@pk.kiev.ua
        >
        > Чому Ніколай, доречі? В піку Європі? ;)

        корпоративне мило, адресу придумали російськомовні адміни. Винні вже ростріляні. В приватному мейлі - Микола, але я його не дуже популяризую через спамерів

        а втім, яка різниця - чорна кішка, чи біла? Аби ловила мишей, як казав великий чучхеєць Ден Сяопін
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.06.10 | Shooter

          Re: Персональний оффтоп

          Чучхе пише:
          > Shooter пише:
          > > Чучхе пише:
          > >
          > > > або на мило NikolaiPolischuk@pk.kiev.ua
          > >
          > > Чому Ніколай, доречі? В піку Європі? ;)
          >
          > корпоративне мило, адресу придумали російськомовні адміни. Винні вже ростріляні.

          Ага. Тоді усьо ясно - так їм і тре, кацапам поганим ;). Більше вапросов нєт :)

          > а втім, яка різниця - чорна кішка, чи біла? Аби ловила мишей, як казав великий чучхеєць Ден Сяопін

          Гм...біда лише в тому, що частенько вміння ловити мишей кішкою напряму залежить від її масти (можливо, колись скаже інший великий чучхеєць ;) )
  • 2007.06.10 | alx_1904

    А вы считаете нацболов с Лимоновым образцом демократии?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.10 | Чучхе

      Вы же меня считаете представителем "низшей" негроидной расы

      сука ты беложопая
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.10 | alx_1904

        Я???? Дык сами сказали, что белые - дегенераты, т.е. вы или негр

        или дегенерат ;)

        И кстати негров низшеё расой я не называл, это опять ваши слова.

        Так кто ты низший второсортный нигер ((c) Чучхе) или дегенерат? :lol:
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.06.10 | Чучхе

          Re: Я???? Дык сами сказали, что белые - дегенераты, т.е. вы или негр

          не заставляйте меня искать, где Вы пренебрежительно относились к неграм - этого добра вы тут понаписывали выше крыши

          alx_1904 пише:
          > или дегенерат ;)

          во всяком случае - не расист, в отличие от некоторых последователей Гитлера

          >
          > И кстати негров низшеё расой я не называл, это опять ваши слова.

          я читал Ваши слова, у меня сложилось иное впечатление. Хоть про низшую расу было сказано косвенно. Вы можжете, впрочем, реабилитироваться в моих глазах: напишите здесь и сейчас, что белые по эволюционному развитию ниже негров (что в принципе так и есть - белой рассе всего несколько десятков тысяч лет, а негроидной - миллионы)

          >
          > Так кто ты низший второсортный нигер ((c) Чучхе) или дегенерат? :lol:

          А я =- внерасовое существо. Ктулху, может слышали?
    • 2007.06.10 | keymaster

      Не пересмикуйте думку аффтара. В демократичній державі

      недемократи теж мають право користуватись правами, які дає демократія.

      В Україні, яка поки що є демократичною, комуністи, які за ідеологією не є демократами, можуть нести свою тоталітарну пургу з трибуни парламенту. Збиратись із червоними прапорами під пам"ятником Шевченку.

      В Росії Лімонова цього права позбавляють. Але це зовсім не означає, що Лімонов демократ. Можливо - ситуативний борець за демократичні права. Але, мабуть, таки не демократ.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.10 | alx_1904

        Я не передёргивал, просто вы сами сказали что Каспаров нацбол

        keymaster пише:

        > це зовсім не означає, що Лімонов демократ. Можливо - ситуативний борець за демократичні права. Але, мабуть, таки не демократ.

        http://www.fontanka.ru/2007/06/09/104/ :lol:
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.06.11 | keymaster

          Ну і де там keymaster сказав, що Каспаров нацбол?

          Я ж казав - пересмикуєте.
      • 2007.06.11 | хвома

        Re: Не пересмикуйте думку аффтара. В демократичній державі

        keymaster пише:
        > В Росії Лімонова цього права позбавляють. Але це зовсім не означає, що Лімонов демократ. Можливо - ситуативний борець за демократичні права. Але, мабуть, таки не демократ.
        Вважаю, що ви keymasterе помиляєтесь. Лімонов це анфан террібль, провокатор, причому в хорошому сенсі слова, інсталлятор, і може ще щось, але таки демократ. Ось аргументи: Жоден з його, або його молодих послідовників, показових виступів не був пов*язанний з насиллям. Жодного разу він не вживав слів демократ, чи демократія, як лайку. І останнє. Він приєднався до демократів без будь яких оговірок, або умов.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.06.11 | keymaster

          Можливо. Але про це дискутуйте з 1904. Я ставив своє зауваження

          з причин порушення формальної логіки. переконання чи то Каспарова, чи то Лімонова не мають ніякого відношення до їхнього права на демократичні свободи. Демократичні свободи або є - і тоді вони є для всіх, або їх нема, тоді, те, що показують стороннім є звичайною потьомкінщиною.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".