МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

„Гідна Україна” своїми висновками ошелешила професіоналів

06/10/2007 | Майдан-ІНФОРМ
8 червня представник великомасштабного проекту протидії корупції під назвою „Гідна Україна” пані Любов Паливода оприлюднила результати загальнонаціонального дослідження „Стан корупції в Україні”.
Миколаївські аспекти дослідження по оцінці місцевих ЗМІ шокували журналістів, а місцеві міліціонери, борці з корупцією, залишилися невдоволені оприлюдненою інформацією.
Дослідження, котрі проводилися Київським міжнародним інститутом соціології у короткі строки - з кінця лютого до початку березня 2007 року, підсумувалися слідуючи ми результатами:
- 84,3% мешканців Миколаївщини вважають, що рівень корупції починаючи з 2004 року виріс ( по Україні такий показник становить 77,3%);
- Індекс сприйняття корупції в регіоні 44,8% (один з найвищих показників в Україні);
- 48,9% вважають корупцію прийнятним механізмом для вирішення усіх проблем.

Пані Паливода підкреслила, що родзинка дослідження це врахування „корупційного досвіду” жителів області. Отже, пропорція „здирництво – добровільна дача хабара” знаходиться у відношенні 8:1 в регіоні ( для порівняння загальноукраїнська пропорція – 1:2). Висновок такий, чиновники вимагають хабара, а жителі області давати не хочуть, але біля половини народонаселення корупцію виправдовують.

На 1 місце в трійці найбільш корумпованих інституцій жителі області поставили ДПІ. 2 місце дісталось ДАІ, а третю позицію посіла міліція (без ДАІ).

Проблема корупція увійшла в трійку найбільш серйозних регіональних проблем, разом з низьким рівнем життя та наркоманією/незаконним обігом наркотиків. В цілому по Україні - 1 місце за низьким рівнем життя, на 2 місці - злочинність, а 3 місце розділили дорога/неякісна медицина та корупція влади.

Всіх здивувало і те, що мешканці регіону найбільш довіряють Кабінету Міністрів, а за загальними показниками найбільше українців довіряє місцевій владі. За цим показником миколаївці цілком випали з загальноукраїнських вподобань.

На жаль, „круглий стіл” „Гідної України” ігнорували представники прокуратури та СБУ. Борців з корупцією в обласному масштабі представляв начальник спецвідділу УМВД по боротьбі з злочинами в бюджетній сфері та корупції в органах влади пан Сергій Стужук.

Пан Стужук був здивований результатами досліджень не менше місцевих журналістів.
Професіональний борець з корупцією з власного досвіду зробив такі висновки:
- „На мій погляд рівень корупції в порівнянні з минулорічним не зменшився, але й не зріс,” активність правоохоронців значно збільшилась;
- За 5 місяців 2007 року виявлено 57 посадових осіб, які скоїли посадові злочини;
- Виявлено 213 злочинів у посадовій діяльності в області;
- Порушено 34 кримінальні справи;
- Складено 32 протоколи по адмінкорупції, по 12 протоколах вже є судові рішення. По 8 з них – штрафи по 225 грн.. 3 протоколи суди направили в прокуратуру для порушення кримінальної справи.

Успіхи миколаївських міліціонерів у боротьбі з корупцією не проектуються у свідомість громадян області, як можливість побороти ганебне явище. Парадоксально, що одне з перших місць в сфері корупції належить тій же самій міліції, яка з корупцією веде боротьбу.

Але офіцер міліції С. Стужук таки вказав на саме болючіше місце, де частіше всього кояться корупційні діяння, на сільські ради.
Фігурантами корупційних справ у області найчастіше стають голови сільських рад. Найбільший хабар був даний саме голови сільради 10 тис. доларів. Не важко здогадатись, що такий високий рівень корумпованості напряму пов’язаний з землею, наприклад, не витребувані земельні паї вмерлих, і т.д..

Проект „Гідна Україна” традиційно шукав корупцію серед податківців, даїшників та лікарів, але щоб копнути глибше і подивитися ширше, на це, принаймні в Миколаївській області, новизни сприйняття ситуації з корупцією у виконавців не вистачило.

Відповіді

  • 2007.06.10 | Дехто ;)

    Re: „Гідна Україна” своїми висновками ошелешила професіоналів

    Найбільша кількість притягнутих - голови та фахівці сільрад - це так і є, проте не тому, що там найбільші корупціонери ;) а зовсім з іншої причини: спецпідрозділи УБОЗу та УСБУ, що "займаються КОРУПЦІЄЮ" дуже зацікавлені отримувати "галочки", з цією метою їм потрібно так порушувати адмінсправи про корупційні діяння, щоб потім вони мали гарні шанси пройти у суді - інакше отримають по голові з наглядового відділу облпрокуратури, якщо порушити справу щодо податківця чи міліціонера-цушковця, то жодних шансів, що їх не "відмажуть-викуплять" у суді, а голови сільрад - особи досить безправні, та як правило без потрібних звязків, адже справи розглядаються у обласних центрах за місцем знаходження УБОЗ_УСБУ, з іншого боку і санкції за ті порушення, що в масі приходять до суду не є значними - отже "цифірь" і отримується саме таким чином, а чіпати корумпованих фахівців міськРад чи податкової-УМВС нерозумно з точки зору подальших перспектив проходження адмінматеріалів, хоча трохи заробити на цьому вони ніколи не відмовлялися, проте це ще на стадії до порушення провадження, оперативним шляхом.. ;) Якщо ви проаналізуєте за які саме корупційні діяння були притягнуті голови та фахівці сільРад, то дуже здивуєтесь: декларацію подано несвоєчасно, забув туди 200-300 гривнів вказати за пай оренди, довідку не так посвідчив та тому подібні дрібниці... Очь чим в нас УБОЗ та УСБУ займаються, замість того щоб "агентів стратегичного партнера" виявляти та до розуму приводити.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".