МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дійсно - корупція в Україні то не порок, а

06/25/2007 | ОРИШКА
засіб існування?

Наскільки хворе на корупцію наше суспільство? Щоб лікувати хворобу, потрібно знати, як далеко вона дострибнула.
Якщо ви згодні - дайте, будь ласка, факти для прайс-переліку - що і почому у нашій неньці.

Я маю на увазі повсякденне життя - наскільки міцно нас обплели щупальці.

З свого досвіду - виклик швидкої обходиться від 10 до 20 доларів - щоб зробили кардіаграму та всі можливі дослідження. Але для працівників швидкої - не шкода, хоча...

Пологи - ой, не кажіть, навіть боюсь тотал називати :)

Один день лікарняного моя подруга отримує за 20 гр. - каже - така такса.

Сантехніку завжди даю 10 гр - він старається :)

Не знаю сучасних цін на права водія - 6 років тому коштували 200 доларів - і, в принціпі, інші. Намагаюсь обходитися без держави.

То додасте? Хочеться повну картину побачити - чи страшна, чи тільки смішна.

Відповіді

  • 2007.06.25 | пан Roller

    Я слышал, половина экономики находится в тени. Не знаю только

    какая из двух. Обе ли они в правовом поле? И почему теневая успешно обходится без правительства, ВР, Президента? А не теневая нет.Вывод- теневая єффективней.

    Вот бывшая парламенская оппозиция, в лице Тимошенко муссирует тезис о том, что все они разные, то есть не все одинаковые.

    И действительно, выборцы половину голосов отдают одним, а половину другим, то есть одну в тень, а другую в свет.Но, если бы не было света, то не было бы и тени.Не было бы бога, не было бы и черта.
    Тень и свет части.Они едины, и с этим стоит смериться.Мир без тени- мир мертвых.Там нет корупции.

    Тимошенко часто позиционирует тезу об отделени бизнеса (считай экономики) от политики, но не говорит какого бизнеса, теневого или чистого.

    Имеем результат. Нами правят историки,не экономисты.Отсюда и успехи.

    А я вот не понимаю, когда проходят маевки то участникам платят гроши.И платят наличкой.Это гроши темные или чистые?

    Если чистые, то они должны проходить по бухгалтерскому и налоговому учету, проходить аудит.

    Раз эти гроши наличные, и не где не фиксируются,значит они прошли обналичку.

    Разве это не открытая официальная корупция? Обдираловка государства. Разве не все они ею занимаются, в крупных масштабах.
    И досрочный выборы, и вообще выборы, это ни что иное, как открытая корупция в размахе страны.

    И ни у одного Юшенко руки, которые никогда ни крали.Такие же руки у многих лидеров. Потому что они работают не своими руками, руками тех же меров Заирпенья.

    Они не крадут, они дают,причем дают не со своего кармана, а с кармана тех кому дают. Просто, дают не всем, а тем кто берет.А берут (не крадут) со всех.

    Brgds
  • 2007.06.25 | Чучхе

    Ага. Бо всі в країні лицемірять

    наприклад, всі горланять щодо збереження безкоштовної медицини - а подивіться на ці нещасні поліклініки, вони ж не відповідають своїм завданням, там нікого не можуть вилікувати! Але безплатно.

    Мене такий приклад вразив з моєї поліклініки. Тут лікарі за свої кошти купували голки, якими колють пальці, щоб брати кров, тому що централізовано їх не закупили. А заодно поставили баночку для пожертв і пропонували пацієнтам кидати в неї по 30 коп - десь стільки ця голка і коштувала. Хтось кидав більше, хтось менше, але виходило десь скільки треба.

    Так що зробили бдітєльні пенсіонери? Вони закидали весь відділ охорони здоров"я листами, що порушується їх конституційне право на безплатну медицину. Потім перевірки так замучили лікарів, що вони свою баночку заховали, а тих самих пенсіонерів відправляють побігати чотири поверхи вгору-вниз, знайти кіоск з голками і купити за тіж 30 копійок.

    Ну й нафіга це треба? Така ситуація - це самообман. Послуги того ж сантехніка офіційно коштують значно менше, ніж вони варті в реалі. Тому або доплачуйте, або користуйтесь послугами нефахового сантехніка. У нас в країні демократія, Ви маєте право на вибір
  • 2007.06.25 | ЧитачНеСлухач

    Виклик міліції - 52 грн.

    Сусідка викликала міліцію (не знаю чи то був дільничий чи ще які міліціянти) щоб заспокоїли-забрали пяного її родича, отримала до сплати квитанцію на 52 грн...
  • 2007.06.25 | Abbot

    Іноді це не корупція, а спроба жити нормально...

    Для начала определимся с тем, что есть коррупция. Определений много, мне нравится вот это (из закона):

    "...діяльність осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямована на протиправне використання наданих їм повноважень для одержання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг."

    Как по мне, следует рассматривать отдельно госслужащих, которые берут взятки или иным образом поправляют свое материальное положение - и отдельно людей, которые работают в "регулируемых" сферах, предоставляющих востребованные услуги и получающих за это мизерную зарплату.

    Критерий для "водораздела" такой: государственному чиновнику нельзя найти замену - если выдача лицензии для бизнеса зависит от Икс, то Игрек тебе не поможет. А вот Икс требует взятки.

    А вот "регулируемому" всегда можно найти замену. Не нравится сантехник из ЖЭКа? Вызови из частной фирмы и заплати. Не нравится "бесплатная" клиника, где за все нужно платить? Пойди в частную или застрахуйся. В любом случае нужно понимать, что все имеет свою цену, и попытки людей выживать (и жить достойно!) нельзя классифицировать как "чистую" коррупцию. Они просто пытаются брать реальную цену за свои услуги, делая нашу экономику более реальной и рыночной:)

    А реальная коррупция - это "чистые" госструктуры. Налоговики с их откатами за возмещение НДС, гаишники, практически все разрешительно-лицензирующие органы. Беда в том, что за исключением гаишников не так-то и много народу с ними сталкивается - и поэтому масштабность проблемы не видна...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.25 | ОРИШКА

      Так давайте попробуем увидеть масштабность -

      назовите, плз, примеры, если знаете таксу - сюда же.

      Суды, лицензии, лекарства, вузы, разрешения на строительство - кто-нибудь же сталкивался?
      Чего они хотят и за что?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.26 | AxeHarry

        Re: Так давайте попробуем увидеть масштабность -

        Іше не забувайте такі штуки -

        1. ваша справа кладецця у дуууже довгий яшик - і лежит аж поки до вас не дійде шо треба "пазалатіть" ручку. Тим більше шо за затягування строків ви ніц не зробите. ну xіба шо напишете скаргу. Тоді вам включать "процедуру" по повній програмі.

        2. Відсутність у 99.6% випадків повного списку і порядку подачі бомажок по усім інстанціям. Наприклад - для будівництва або для отримання адреси уже збудованого будинку (саме зараз маю "xожденія" і тиxо звірію - а зараз вам треба занести ці бомажки у кабінет X, а там потім - а чого ж ви не взяли бомажку Y? А де іі взяти? - у кабінеті Z,який звичайно зараз неприйомний.)..

        3. Години і дні прийому у держ-богадєльняx (інакше ці притони для профнездатниx я не можу назвати)- просто ураган. Сxоже шо свідомо розплановуєцця це таким чином шоби витратити максимум часу на стояння-xодіння. Я вважаю - це теж "тиxеньке" вимагання xабара. За відсутність безтолковоі втрати часу.

        4. Врубання "процедури" у випадку "непонятлівого" можливе тільки тому шо інструкціі і всякоразно правила пишуть або залишають незмінними з часів Царя Гороxа якраз ті xто матиме зиск з обxоду процедури. І чим більше дебілізму у процедурі - тим більше мотивів іі "поxєрити" та віддати $ за проxід.

        Xоча пару разів попадав до установ де відносились до справи досить професійно і як на мою думку саме так як це має бути. Але це було 2 вийнятки з сумного правила....

        IMXO
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.06.26 | ОРИШКА

          Така сволочна тяганина може бути вирішена

          легко і просто - на сайті організації докладно викладена вся процедура і відповідальні.

          Знаю, що, як правило, сайтів немає. Не тому, що неможна зробити - а тому що тоді підгрунтя для "дай-дай" менше.

          Чи зобов'язана установа надати письмову інформація (на сайті, на стендах) про порядок отримання якого-небудь дозволу (папірця), що можна було за умови невиконання подавати до суду?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.06.26 | AxeHarry

            Re: Така сволочна тяганина може бути вирішена

            Ну, ок, біля кожноі окремоі дверки - такі списки є.
            А сумарного списку з порядком і процедурою отримання і адресами і розкладом роботи - майже ніде нема. Мабуть тому шо так легше "творчєскі" міняти процедуру.

            А тому і нема повного розписання процедури - бо за відсутність його ніxто нікого не етосамое. Тіпа "а нема коштів, а нам нє видєляют". Тіпа зробити повний список процедури - це супертеxнологіі.

            А та ж сама "відсутність бланків" чого завгодно?
    • 2007.06.26 | один_козак

      Іноді це не спроба жити нормально, а спроба виконати професійний

      обов'язок, тай тільки.
  • 2007.06.25 | один_козак

    Щось, що нагадує корупцію. Медицина.

    Жінка працює в дитячій поліклініці.
    Вже багато років забезпечення дитячої поліклініки канцелярськими дрібницями, бланками, тощо, залишається проблемою лікарів та медсестер. Моя жінка друкує бланки вдома, а колись я їй друкував у себе на роботі. Так виходить підтримка дитячої медицини коштом сім'ї медсестри або роботодавця її чоловіка.
    Іноді щось приносять як рекламну продукцію фірми, продукція яких має стосунок до здоров'я та медицини. А коли батьки приходять із шампанським або шоколадом (а багато хто з них переконаний, що без "підмажеш" не полікують), то медперсонал каже, що якщо люди мають намір щось тут подарувати, то краще хай допоможуть на ту саму копійку у забезпеченні канцелярських потреб. Можливо, наксерять трохи бланків.

    Ну, що з домашнього телефону жінка видзвонює "населення", щоб давати лад із підлітками, щепленнями, новонародженими і т.ін, то це вже таке... Добре, що хоч грошей тепер медсестрі платять під 1000грн. Правда, за роботу на три дільниці одночасно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.25 | один_козак

      До речі, про двірників і Черновецького.

      один_козак пише:
      > Добре, що хоч грошей тепер медсестрі платять під 1000грн. Правда, за роботу на три дільниці одночасно.

      Тим часом, вона в мене вже отримала диплом про вищу економічку освіту. На дільниці працює досі з двох причин: 1)покликання, 2)молодший син ще замалий, а на теперішній роботі вона може сама визначати, коли їй робити деякі справи по роботі, а отже має можливість серед дня бувати вдома. В принципі за зручної нагоди моя дружина вже зараз може перейти на нескладну роботу за новою освітою десь до офісу якоїсь фірми, доларів на 300 і без теперішньої божевільні. Це означає, що постане питання про те, щоб поміж медсетрами поліклініки, що в ній залишаться, розподілити ті три дільниці, які зараз тягне моя жінка. Робити доводиться величезну кількість ДУРНОЇ роботи. Це я кажу, звичайно, не як медик, а як людина, що дещо розуміється на адмініструванні (не в сенсі IT). До речі! В яких ще організаціях у нас досі створюють та оновлюють БД у рукописному вигляді?
      Випускниці училищ на такі гроші і такі умови не приходять, а як приходять, то швидко втікають. І жодні "корупційні" шоколадки від мам тут не допоможуть. "Нада шо-то рішать".

      При чому тут Черновецький з двірниками - зрозуміло, правда?
  • 2007.06.25 | Карт

    Re: Дійсно - корупція в Україні то не порок, а

    Придбали земельну ділянку. Для того, щоб розпоряджатися ділянкою, треба, окрім договіру купівлі-продажу, отримати т.зв. "Акт". Акт видає місцева влада. В Києво-святошинськом р-ні неможливо було навіть стати в чергу на подачу заяви, просто не приймали (і навіть не пускали до приміщення). Пішли через сірий хід, $500 і ніяких гарантій на результат. Дійсно, пройшло 1,5 року, акту немає. Кажуть, лежить на підпису в області.
  • 2007.06.25 | странник

    Ну так - УРКАина, что ж ты хочешь??

  • 2007.06.26 | stefan

    Re: Дійсно - корупція в Україні то не порок, а

    Заліки в Одеських ВУЗ"ах:
    від 10грн до 100 дол.(верхня планка не детермінована).
    Тариф(такса) залежить від ВУЗу та дисцмпліни.
    Мінім.: педунівер. та сільгосп., максим.:юракадем. ім.Кидалова та медунівер.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".