МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко все дивиться як зробити шкоди країні. Якраз до виборів (/

07/05/2007 | толя дейнека
Президент України Віктор ЮЩЕНКО сподівається на підписання в серпні з Президентом Росії Володимиром ПУТІНИМ домовленостей, які відмінять посередництво компанії RosUkrEnergo при постачаннях російського газу в Україну, а також «прив`яжуть» вартість газу для України до вартості його транзиту по її території.
Про це він сказав в інтерв`ю російській газеті «Ведомости», опублікованому сьогодні.
Він згоден, що ціна на газ в 2008 році може збільшитися, і вважає, що українській промисловості з точки зору підвищення конкурентоспроможності “корисно і вигідно” купувати газ за ринковими цінами.
За даними міністра палива і енергетики України Юрія БОЙКО, сьогодні Україна стягує за транзит газу 1,6 дол. з 1000 куб. м - близько 2,1 млрд. дол. на рік.
http://www.unian.net/ukr/news/news-202203.html

(тд) я не бачу жодної користі віддавати Газпрому і РФії більше грошей, ніж ми віддаємо зараз. Тим більше за тупе посередництво Газпрому в прокачці і спекуляції середньоазійським газом. Це торкнеться рівною мірою всіх - і українських підприємств, і робочих місць, і кожної оселі - і торкнеться дуже боляче.
Виграти від того можуть лише енергетичні корпорації, бо конкурентність і маржа російського газу в Європі трохи (зовсім трохи) зменьшиться. Але всі ці ігри відбуватимуться за наш кошт.
Проте - дуже грамотний хід помаранчевих запроданців напереддень виборів. Більше шансів буде програти цій паскуді, яка хоче до кожного з нас залізти в кишеню.
Пропоную максимально широко розповсюдити цю інформацію.

Відповіді

  • 2007.07.05 | Shooter

    Бла-бла-бла

    Якщо не перейти на прямі та ринкові розрахунки - в один прекрасний момент Росія стане власником української труби.

    толя дейнека пише:
    > Президент України Віктор ЮЩЕНКО сподівається на підписання в серпні з Президентом Росії Володимиром ПУТІНИМ домовленостей, які відмінять посередництво компанії RosUkrEnergo при постачаннях російського газу в Україну, а також «прив`яжуть» вартість газу для України до вартості його транзиту по її території.
    > Про це він сказав в інтерв`ю російській газеті «Ведомости», опублікованому сьогодні.
    > Він згоден, що ціна на газ в 2008 році може збільшитися, і вважає, що українській промисловості з точки зору підвищення конкурентоспроможності “корисно і вигідно” купувати газ за ринковими цінами.
    > За даними міністра палива і енергетики України Юрія БОЙКО, сьогодні Україна стягує за транзит газу 1,6 дол. з 1000 куб. м - близько 2,1 млрд. дол. на рік.
    > http://www.unian.net/ukr/news/news-202203.html
    >
    > (тд) я не бачу жодної користі віддавати Газпрому і РФії більше грошей, ніж ми віддаємо зараз. Тим більше за тупе посередництво Газпрому в прокачці і спекуляції середньоазійським газом.

    Спробуйте заборонити це Газпрому.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.05 | толя дейнека

      Re: Спробуйте заборонити це Газпрому

      якось вдавалося весь час. Аж поки президентом не став запроданець Ющенко, якому на український народ начхати, а треба слухати накази міжнародної банківської і спекулятивної мафії.

      ніхто не каже, що розмова з Газпромом не буде жорсткою - вона завжди була такою. Але єдиний можливий інтерес України - менша ціна на енергоносії. Ніяких ринкових цін не може бути в стосунках з монополістом - це аксіома. І Ющенко як зомбі повторює чужу брехню. Розмова з монополістом одна - вони викладають на стіл свої карти, ми - свої, і починають лякати один одного. Середина завжди знайдеться, ця середина - ціна газу для України на сто доларів дешевша ніж в Європі.
      Це наша географічна конкуренттна перевага, і ми маємо нею користатися. Це і є ринок. В Європі всі вдавляться, але ніколи не поступляться своїми природніми перевагами, не здадуть їх. Саме тому вони Європа.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.05 | Englishman

        вчергове показуєте себе зазомбованим ідіотом.

        насправді, максимальне підвищення цін на транзит, у відповідь на "ринкові ціни" від Газпрому, і є використання Україною своїх природніх переваг.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.05 | толя дейнека

          ні, прості розрахунки показують, що україна заплатить більше:

          при збільшенні цін на транзит удвічі з 1.6 до 3.2 україна отримає додатково $2.1 млрд.
          при купівлі 50 млрд кубів по 230 замість 135 україна сплатить додатково $4.75 млрд
          за одне дурне слово ющенка країна має заплатити $2.65 млрд. Всі ці гроші ми змушені будемо платити з власної кишені, підозрюю навіть більше - за "комерційний транзит".

          сухий підсумок - виграє Газпром, бо отримає кількадесят мільйонів "комерційних споживачів".
          трохи виграють енергетичні корпорації, бо конкурентність пропозиції Газпрому в Європі трохи впаде.
          Однозначно програє Україна, саме нам доведеться платити за це. При чому наші втрати, за рахунок падіння конкурентноздатності і ланцюгової реакції і нарастання неплатежів, треба помножити кратно.

          ми будемо останніми лохами, якщо дозволимо на такій локшині провести себе. Проте, українцям не звикати.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.05 | Englishman

            та ні, це у вас проблеми з базовою арифметикою

            1. Хто сказав, що підвищувати можна тільки до 3.2? Та ж Австрія, наскілки мені відомо, бере 3.6. Тарифи ж на зберігання у газосховищах у Європі у ДЕСЯТь разів вищі, ніж в Україні.

            2. Де ви взяли ці цифри у 50 міліардів? Росія нам продає значно меньше. Якщо почне борзєть з транзитом Туркменського газу, може отримати симетричну відповідь.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.05 | толя дейнека

              Re: та ні, це у вас проблеми з базовою арифметикою

              Englishman пише:
              > 1. Хто сказав, що підвищувати можна тільки до 3.2? Та ж Австрія, наскілки мені відомо, бере 3.6. Тарифи ж на зберігання у газосховищах у Європі у ДЕСЯТь разів вищі, ніж в Україні.
              я думаю, навіть для 3.2 нам треба буде дууже постаритися. Якщо Австрія транспортує нічого, то ціни в них вищі. Якщо Україна транспортує половину Європейських потреб, то і ціни на транспорт будуть гуртові. Реальніше ця цифра десь 2.5.
              Газосховищами ми справді поступилися (завдяки тому ж негіднику Ющенку взимку 2005). Але по перше, я неявно включив газосховища в транзит. По-друге, зараз Гапром активно споруджує газосховища по обидві сторони від наших кордонів, так що встановити дуже вже "ринкові ціни" не вдасться.

              > 2. Де ви взяли ці цифри у 50 міліардів? Росія нам продає значно меньше. Якщо почне борзєть з транзитом Туркменського газу, може отримати симетричну відповідь.
              https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/up.html
              Natural gas - production: 20.85 billion cu m (2006)
              Natural gas - consumption: 73.94 billion cu m (2006 est)
              Natural gas - exports: 4 billion cu m (2006)
              Natural gas - imports: 57.09 billion cu m (2006 est.)
              Natural gas - proved reserves: 1.121 trillion cu m (1 January 2005 est.)
              формально, весь середньоазійський газ, що йде в україну, - Газпромівський, вони його надійно законкрактували. Тут простір для переговорного маневра не дуже широкий.

              Те що Ющ бреше не червоніє всі знають, тільки не всі люблять згадувати. Під час першого підйома ціни імені Ющенка він падлюка запевняв, що "для побутових потреб ціна не зросте, бо піде внутрішній видобуток". Збрехав - виросло в 3-3.5 рази.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.05 | Englishman

                Re: та ні, це у вас проблеми з базовою арифметикою

                толя дейнека пише:
                > Englishman пише:
                > > 1. Хто сказав, що підвищувати можна тільки до 3.2? Та ж Австрія, наскілки мені відомо, бере 3.6. Тарифи ж на зберігання у газосховищах у Європі у ДЕСЯТь разів вищі, ніж в Україні.
                > я думаю, навіть для 3.2 нам треба буде дууже постаритися. Якщо Австрія транспортує нічого, то ціни в них вищі. Якщо Україна транспортує половину Європейських потреб, то і ціни на транспорт будуть гуртові. Реальніше ця цифра десь 2.5.


                Все як раз навпаки. Вищу ціну може встановлювати монополіст; Австрія ним не є.


                > Газосховищами ми справді поступилися (завдяки тому ж негіднику Ющенку взимку 2005). Але по перше, я неявно включив газосховища в транзит.

                Нічого не зрозумів- де ви що врахували?


                > > 2. Де ви взяли ці цифри у 50 міліардів? Росія нам продає значно меньше. Якщо почне борзєть з транзитом Туркменського газу, може отримати симетричну відповідь.
                > https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/up.html
                > Natural gas - production: 20.85 billion cu m (2006)
                > Natural gas - consumption: 73.94 billion cu m (2006 est)
                > Natural gas - exports: 4 billion cu m (2006)
                > Natural gas - imports: 57.09 billion cu m (2006 est.)
                > Natural gas - proved reserves: 1.121 trillion cu m (1 January 2005 est.)
                > формально, весь середньоазійський газ, що йде в україну, - Газпромівський, вони його надійно законкрактували. Тут простір для переговорного маневра не дуже широкий.

                Та я знаю про газовий баланс. Hаскільки мені відомо, ситуйовіна така:

                -Туркменістан готовий продавати СВІЙ газ по нормальним цінам
                -проте Газпром закупив достатньо газу, щоб заповнити свої транзитні потужності.

                Тероретично можливо, що Україна, купивши туркм. газ, не зможе його прокачати (по тих же 3.6) через Росію, бо Газпром не схоче. Що буде заважати Україні відповісти адекватним підвищенням цін? Хотів би я подивитися, як буде нагліти Газпром, знаючи, як цим будуть "задоволені" у Европі.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.07.06 | толя дейнека

                  Re: та ні

                  Englishman пише:
                  > Все як раз навпаки. Вищу ціну може встановлювати монополіст; Австрія ним не є.
                  ще до монополізму дойти треба. Зараз є реальнішими інші реальності: україна Івченка-Ющенка підписала договір, в якому транзит відокремлено від поставок, і ціна його визначена в 1.6 ще на чотири роки. Якщо буде спроба цю норму скасувати, треба заключати новий договір - обом сторонам. Якщо угоди досягти не вдасться, справа йде в Стольмольмський суд, який призначить "середньоєвропейську ціну". Не Австрію треба брати з високою ціною, а середній рівень. Наврядчи в газпрома будуть гірші юристи за українських.

                  > > Газосховищами ми справді поступилися (завдяки тому ж негіднику Ющенку взимку 2005). Але по перше, я неявно включив газосховища в транзит.
                  > Нічого не зрозумів- де ви що врахували?
                  чесно кажучи, нема часу піднімати розрахунки, просто я прийняв, що платежі за газосховища є меншою величиною ніж транзит. Тому допуск при ціні 3.2 поглинав сховища. Якщо помиляюся - поправте.
                  міністр Бойко в тій же газеті Відомості, що й Ющ, схопився за голову - Україна платитиме на $4 млрд більше. Бойко правда людина зацікавлена, але водночас інформована, і порядок цифр співпадає з наведеними мною вище.

                  > Та я знаю про газовий баланс.
                  навіщо ж було перепитувати?

                  > Hаскільки мені відомо, ситуйовіна така:
                  > -Туркменістан готовий продавати СВІЙ газ по нормальним цінам
                  > -проте Газпром закупив достатньо газу, щоб заповнити свої транзитні потужності.
                  > Тероретично можливо, що Україна, купивши туркм. газ, не зможе його прокачати (по тих же 3.6) через Росію, бо Газпром не схоче. Що буде заважати Україні відповісти адекватним підвищенням цін? Хотів би я подивитися, як буде нагліти Газпром, знаючи, як цим будуть "задоволені" у Европі.
                  Туркменистану не потрібні два покупця: це приведе тільки до збільшення ціни. З Туркменістаном має говорити один пул з Росії і України. В принципі навіть сучсна негласна домовленість є відносно прийнятним варіантом (Туркмени віддають газ по 100, його купляє україна по ціні +транспорт).
                  в нинішній ситуації позиція України найсильніша, якщо розглядати її в симбіозі з Росією, нам і ним нікуди один від одного не дітися. Хай фахівці тихенько сядуть, підрахують фактичні витрати і відпускні ціни, і мінімізують платежі між нами для мінімізації своїх податків. Звичайно, труба категорично має бути в державній власності, аж поки Газпром є монополістом.
                  Те що пропонуєдирик Ющенко - "Україна є частиною європейської енергобезпеки" - це колгоспне рішення, і Україна від того матиме те, що мали колгоспники - пусті трудодні і працю надурно.

                  але звичайно, сучасний рівень українського енергоспоживання є неподобством, і з це рішуче треба виправляти. В тому числі і через державний фонд, яий фінансуватиметься за рахунок неявного внутрішнього підвищення ціни на газ (неявного - щоб не дратувати РФ). Питання в тому, що зробити дієві кроми з економії газу нам буде легше при меншій вхідній ціні на газ, ніж при великій.
                  Знов таки, на відміну від Європи, ми потребуємо реального (а не косметичного) обігріву наших осель. Про це теж треба думати.
  • 2007.07.05 | bas

    Да, платить больше никогда не приятно,

    но в стратегическом плане Украине очень опасно сидеть на игле заниженных цен. С любой точки зрения, куда ни кинь. Кроме сиюминутного кайфа.
    Отставание в технологиях, большая вероятность в любой момент получить от России под дых.
  • 2007.07.05 | bas

    Низкие цены - опасность потери независимости



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".