МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ляпіна залишила Тендерну палату

07/06/2007 | Майдан-ІНФОРМ
“Я не можу і не хочу нести відповідальності за нелегітимні рішення Тендерної палати, які несуть пряму загрозу національній безпеці країни і тому склала повноваження першого віце-президента Тендерної палати України, про що вже повідомила Тендерну палату і Міністерство юстиції України”. Про це сьогодні на прес конференції в УНІАН заявила народний депутат п’ятого скликання, перший віце-президент Тендерної палати Ксенія Ляпіна.

Екс віце-президент Тендерної палати також закликала до складання повноважень всіх своїх колег із керівництва Тендерної палати, які не були причетні до ухвалення протиправних рішень у сфері держзакупівель.
Ляпіна переконана, що ситуація у сфері дрібних закупівель фактично заведена в глухий кут, оскільки “дрібні капіталовкладення та дрібні закупівлі не реалізується в нашій державі в першу чергу тому, що малий і середній бізнес, який міг би реалізувати ці дрібні роботи, просто не здатен справитися з таким дуже дорогим для себе задоволенням”.

Вона зазначила, що невідомо ким було прийняте рішення про встановлення вартості включення суб’єктів, які хочуть брати участь у тендері, в тематичний каталог, який видає Тендерна палата. За її словами, ця сума складає більш ніж 7 тис. гривень.

“Таким чином, замість того, щоб сприяти конкуренції у сфері державних
закупівель, створюється бар’єр на шляху розвитку цієї конкуренції, - заявила Ляпіна, - Великий бізнес не цікавиться, наприклад, ремонтом даху школи на 35 тис. гривень, а малий бізнес, який міг зробити цей ремонт, не здатний взяти участь у тендері”.

Для виходу із такої ситуації Ляпіна пропонує терміново провести з’їзд та переобрати керівництво Тендерної палати. Крім того, Кабінет Міністрів України, на переконання Ляпіної, повинен запровадити регульовані ціни на всі послуги, які стосуються тендерних закупівель та встановити чіткі правила гри у сфері проведення процедур державних закупівель.

Джерело: http://www.razom.org.ua/ua/news/16832/

Відповіді

  • 2007.07.06 | Саша Киев

    Re: Ляпіна залишила Тендерну палату

    Цікаво, а цьому до цього часу пані Ляпіна "працювала" на "тендерах" разом з Богатирьовою та Кириченко. І все у них було добре. Деребанили замовлення аж за вухами тремтіло та гай шумів. А що ж змінилося? Хіба що те, що президент навіть вирішив РНБО скликати, щоб боротися з "прозорою" ТПУ..
    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > “Я не можу і не хочу нести відповідальності за нелегітимні рішення Тендерної палати, які несуть пряму загрозу національній безпеці країни і тому склала повноваження першого віце-президента Тендерної палати України, про що вже повідомила Тендерну палату і Міністерство юстиції України”. Про це сьогодні на прес конференції в УНІАН заявила народний депутат п’ятого скликання, перший віце-президент Тендерної палати Ксенія Ляпіна.
    >
    > Екс віце-президент Тендерної палати також закликала до складання повноважень всіх своїх колег із керівництва Тендерної палати, які не були причетні до ухвалення протиправних рішень у сфері держзакупівель.
    > Ляпіна переконана, що ситуація у сфері дрібних закупівель фактично заведена в глухий кут, оскільки “дрібні капіталовкладення та дрібні закупівлі не реалізується в нашій державі в першу чергу тому, що малий і середній бізнес, який міг би реалізувати ці дрібні роботи, просто не здатен справитися з таким дуже дорогим для себе задоволенням”.
    >
    > Вона зазначила, що невідомо ким було прийняте рішення про встановлення вартості включення суб’єктів, які хочуть брати участь у тендері, в тематичний каталог, який видає Тендерна палата. За її словами, ця сума складає більш ніж 7 тис. гривень.
    >
    > “Таким чином, замість того, щоб сприяти конкуренції у сфері державних
    > закупівель, створюється бар’єр на шляху розвитку цієї конкуренції, - заявила Ляпіна, - Великий бізнес не цікавиться, наприклад, ремонтом даху школи на 35 тис. гривень, а малий бізнес, який міг зробити цей ремонт, не здатний взяти участь у тендері”.
    >
    > Для виходу із такої ситуації Ляпіна пропонує терміново провести з’їзд та переобрати керівництво Тендерної палати. Крім того, Кабінет Міністрів України, на переконання Ляпіної, повинен запровадити регульовані ціни на всі послуги, які стосуються тендерних закупівель та встановити чіткі правила гри у сфері проведення процедур державних закупівель.
    >
    > Джерело: http://www.razom.org.ua/ua/news/16832/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.07 | samopal

      А лозунг про відміну депутатської недоторканості вона підтримує?

      Я не можу і не хочу нести відповідальності...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.08 | пан Roller

        Я хочу, я могу. Я должна .(Сер Дулителл, Пигмалион))

  • 2007.07.07 | Ганна

    Re: Ляпіна залишила Тендерну палату

    Я думаю, що Ляпіна таки повинна нести відповідальність, бо на діяльність Тендерної палати вже майже рік скаржаться органи місцевого самоврядування, які втрачають кошти і не можуть вчасно фінансувати свої проекти. Невже вона лише після розпуску ВР та ініціатив президента дізналась, що Тендерна палата, це крутий бізнес вибраних.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.08 | samopal

      Ляпіна залишила Тендерну палату у найтяжчий момент перемоги? (/)



      9 липня (понеділок) об 11-30 - В УНІАН відбудеться прес-конференція голови правління Тендерної палати України Володимира Лаби на тему: «Тендерна палата України попередила розкрадання 100 млрд. державних коштів» (вул. Хрещатик, 4, конференц-зал). Потрібна акредитація. Телефони: 332-03-97, 8 (097) 218-99-16. Реєстрація на місці за редакційними посвідченнями.
      =============================================================
      http://www.unian.net/ukr/news/news-202462.html
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.09 | samopal

        Керівництво Тендерної палати просить охорону... (/)

        Керівництво Тендерної палати просить охорону для себе і своїх близьких
        http://www.unian.net/ukr/news/news-202653.html

        Керівництво Тендерної палати звернулося до Служби безпеки України з проханням забезпечити охорону їм і членам їхніх сімей у зв`язку з можливістю силового впливу.

        Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН повідомив голова правління Тендерної палати Володимир ЛАБА.

        Силовий вплив на керівництво ТП і членів їхніх сімей, на думку В.ЛАБИ, можливий у зв`язку з тим, що палата запобігла незаконному використанню понад 100 млрд. грн. державних коштів, як вважають у ТП, для фінансування виборчої кампанії.

        «Тендерна палата України, розуміючи, що готується злочин – незаконна публікація 6 липня Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг, за державні кошти» (від 19 червня 2007 р.) звернулася з позовною заявою до Господарського суду Києва, який виніс ухвалу про заборону «Голосу України», «Урядовому кур’єру», «Відомостям Верховної Ради», «Офіційному віснику України» друкувати цей закон, а державному підприємству «Преса України» таі іншим видавництвам випускати видання з текстом закону», - повідомив В.ЛАБА.

        За його словами, в ході ухвалення вищезазначеного документа до нього з порушенням процедури – з голосу - було внесено «корупційні норми», якими передбачалося, зокрема, виведення понад 100 млрд. грн. коштів державних підприємств, зокрема, таких природних монополій як «Укрзалізниця», НАК «Нафтогаз Україна», ДАК «Автомобільні дороги України», ДП «Вугілля України», «Укртранснафта», «Укртрансгаз» та ін. з-під дії закону про держзакупівлі. «Таким чином, за умови набрання чинності змін використання коштів цих підприємств стало б повністю безконтрольним і моментально, за один день, ці кошти в закритому для суспільства режимі могли бути «списані», - заявив В.ЛАБА.

        Він також вважає, що вищезазначений закон не міг бути підписаний головою Верховної Ради, оскільки не були витримані встановлені для набрання чинності документа терміни. «Як нам стало відомо з надійних джерел, тільки 5 липня о 14.00 його направили в Секретаріат Президента, а о 14.20 він вже повернувся назад у Верховну Раду. Тобто, Секретаріат Президента не вважає цей документ законом. Після цього закон близько 16.00 був направлений в «Урядовій кур’єр», де вночі з 5 на 6 липня було здійснено спробу нелегітимної «офіційної» публікації документа», - повідомив В.ЛАБА.

        Як повідомляв УНІАН, номер газети “Урядовій кур’єр” від 7 липня вийшов дуже обмеженим тиражем у зв`язку з тим, що народний депутат від опозиції й співробітник СБУ на підставі судової ухвали про заборону публікувати текст Закону «Про внесення змін до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», прийнятого Верховною Радою 19 червня 2007 р., заблокували процес друку.

        В той же час, міністр Кабінету міністрів Анатолій ТОЛСТОУХОВ заявив, що в “Урядовому кур’єрі” мала бути опублікована інформація прес-служби Верховної Ради щодо висловів Президента України про закон про держзакупівлі, а також у газеті мали бути надруковані фотокопії тексту цього закону. Йдеться не про текст закону й не про набрання ним чинності, а всього лише про фотокопії, підкреслив міністр Кабінету міністрів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.10 | samopal

          Але уся його "нецивілізована боротьба" нічого не дала... (/)

          Перший віце-прем`єр-міністр, міністр фінансів України Микола АЗАРОВ заявляє, що зміни до закону про державні закупівлі, прийняті Верховною Радою 19 червня, набули чинності.

          Як зазначається в коментарі прес-служби Міністерства фінансів, відповідно до статті 94 Конституції України, «якщо Президент України впродовж встановленого терміну не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і повинен бути підписаний і оприлюднений».

          Коли закінчився визначений Конституцією 15-денний термін, зміни до закону про держзакупівлі були надіслані до офіційних видань для друку, і після цього почалися «речі», які, переконаний М.Азаров, «не мають нічого спільного з європейськими правовими, демократичними нормами». «З`явилося термінове рішення Господарського суду за позовом Тендерної палати щодо заборони публікації закону. Друк офіційних видань зупиняли за участю силових підрозділів. «Урядовій кур’єр» вдалося надрукувати тиражем лише 5 тисяч примірників – тобто, чотири п`ятих передплатників цього видання свою газету не одержали», - зазначив М.Азаров.

          «На мою думку, незважаючи на всі перешкоди, закон опублікований і набув чинності, - заявив М.Азаров. – Гадаю, що так само думає кожен, хто суспільні і державні інтереси ставить вище, ніж особисті або політичні амбіції».

          За словами М.Азарова, з перших кроків роботи чинного уряду його турбувало, що тендерна процедура «штучно ускладнена, наповнена корупційними ризиками, невиправдано дорога для підприємств і державних організацій».

          Внісши зміни до закону про держзакупівлі, уряд, на думку М.Азарова, вжив заходів для розблокування ситуації.

          Він зауважив, що мав розмову з Президентом України про необхідність змін у законодавство про держзакупівлі і знайшов розуміння. «Проте, як відомо, Президент України останнім часом не підписує прийняті Верховною Радою України закони і не повертає їх до парламенту із своїми пропозиціями», - зазначив М.Азаров.

          Як повідомляв УНІАН, номер “Урядового кур’єра” від 7 липня вийшов дуже обмеженим тиражем у зв`язку з тим, що народний депутат від опозиції і співробітник СБУ на підставі судового рішення про заборону публікувати текст Закону «Про внесення змін до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», ухваленого Верховною Радою 19 червня 2007 р., заблокували процес друку.

          Водночас, міністр Кабінету міністрів Анатолій ТОЛСТОУХОВ заявив, що в “Урядовому кур’єрі” мала бути оприлюднена інформація прес-служби Верховної Ради щодо висловів Президента України про закон про держзакупівлі, а також у газеті мали бути надруковані фотокопії тексту цього закону. Йдеться не про текст закону і не про набуття ним чинності, а лише про фотокопії, наголосив міністр Кабінету міністрів.

          ===============================================================
          http://www.unian.net/ukr/news/news-202782.html
    • 2007.07.08 | Юрій Шеляженко

      Добре Ляпіній плювати в кормушку, від якої її відтіснили!

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.08 | Юрій Шеляженко

        Втім, це може бути результатом статті в "Вечірніх Вістях":

        http://www.vv.com.ua/main.php?artID=72963&topic=82&Date=2007-07-03&resolution=4

        Тендерная мафия

        На днях мне позвонил знакомый чиновник из Василькова Киевской области.

        -- Мы хотим установить в городе пять новых светофоров и починить старые. Но не можем.

        -- Что вам мешает? — удивился я.

        -- Нам мешает тендерная мафия! Городской бюджет выделил на это деньги, а дальше дело не пошло. Дело в том, что мы обязаны провести тендер на установку светофоров, в котором должны принять участие не менее двух организаций. Мы объявили тендер. И в нем участие никто не принял!

        -- Почему?

        -- Потому что для участия в тендере фирма дожна купить тендерную документацию за 10 тыс. грн. и заплатить залог: 1% от суммы госзакупки. Кто-то обязательно проиграет тендер, потеряет эти деньги зря. Ни один предприниматель, ни одна организация в Василькове не согласны пойти на такой риск. Кроме того, городской бюджет тоже заплатил за тендерную документацию 10 тыс. грн. и 1% от суммы госзакупки. И все эти деньги платятся не государству, а в частную фирму ООО «Европейское консалтинговое агентство»! Вот это и есть настоящая тендерная мафия...

        -- Есть ли способ обойтись без ее услуг?

        -- К сожалению, нет. В государственном казначействе нас предупредили, что деньги без тендера на установку светофоров не перечислят — так велела Тендерная палата Украины. А пока мы ищем выход из тупика, в городе постоянно происходят дорожно-транспортные происшествия. На моих глазах на улице Декабристов «фольксваген» врезался в «копейку» из-за того, что там нет светофора. Хорошо еще, когда обходится без жертв. Но с начала года уже десяток человек попали в больницу из-под колес, а двое людей погибли.

        Жертвы коррупции

        Мой знакомый рассказал еще несколько таких историй.

        В 2006 г. на Сумщине обрушился пешеходный мост. Под его обломками погибли двое школьников. На ремонт моста уже были выделены деньги, но Тендерная палата Украины отменила ремонт, поскольку-де тендер был проведен не по правилам. Тендерная палата блокировала закупку продовольствия для ликвидаторов аварии на Чернобыльской АЭС, сорвала строительные работы на острове Змеиный и отменила выделение денег на развитие украинской культуры в Севастополе. Во всех этих (и многих других) случаях руководство предприятий и организаций «провинилось» в том, что не заключило договора с ООО «Европейское консалтинговое агентство».

        Началось все со скандала в начале 2005 г. Запорожская клиническая больница ежегодно закупает фильтры для гемодиализа — это специальная медицинская процедура, без которой больные почечной недостаточностью (их в больнице было около 130) могут умереть. В начале 2005 г. Министерство экономики не разрешило больнице закупить эти фильтры, поскольку руководство клиники не послушалось «настойчивой рекомендации» купить фильтры у одной конкретной фирмы (видно, кто-то в министерстве получил «откат» у этой фирмы). Врачи сказали, что «полюбившаяся» министерству фирма продает негодные фильтры, а министерство распорядилось не давать денег на фильтры. Трое «почечников» умерли сразу, остальные почувствовали резкое ухудшение здоровья.

        Когда эта история попала на страницы газет, Верховная Рада Украины провела парламентские слушания на тему «Коррупция в сфере госзакупок. Пути преодоления». И приняла новую редакцию Закона о закупках товаров, работ и услуг за государственные средства.

        Согласно этому закону, главным контролирующим органом в сфере госзакупок стало не министерство, а «общественная организация» «Тендерная палата Украины». Правда, все ключевые посты в ней заняли народные депутаты. Например, почетный президент Тендерной палаты — нардеп от Партии регионов Раиса Богатырева.

        И вот сейчас я звоню в Запорожье.

        -- Ну как, покупаете в этом году фильтры для гемодиализа?

        -- Покупаем. Как раз у тех халтурщиков, которые два года назад создавали нам неприятности. Мы теперь к ним привязаны, потому что так хотят в Киеве. А больные продолжают умирать.

        Кстати, по словам Запорожского городского головы Евгения Карташова, новый закон о госзакупках «практически парализовал работу городских служб», а Запорожский горсовет в специальном заявлении отмечает, что в 2007 г. из городского бюджета придется заплатить 4 млн грн. в карманы владельцев ООО «Европейское консалтинговое агентство», чтобы закупить все необходимое для городского хозяйства.

        Монополия «дерибанщиков» бюджета

        Черные схемы при расходовании бюджетных средств — конечно же, не украинское «ноу-хау». Практически во всех странах возникают скандалы, связанные с тем, что какое-то ведомство купило товар втридорога за казенный счет, а чиновник, ответственный за это, якобы получил «откат» от хорошо заработавшей на госзаказе фирмы. Эта схема стара, как мир. В России, например, в 2006 г. потери от коррупции в сфере госзакупок составили более $10 млрд.

        Но только в Украине такая коррупция закреплена законодательно, причем как раз под лозунгами борьбы с коррупцией!

        Уже через год после принятия 22 февраля 2000 г. Закона о закупке товаров, работ и услуг за государственные средства, который должен был (как говорилось с трибуны) связать руки казнокрадам, некая общественная организация «Центр тендерных процедур и бизнеспланирования» уведомила Кабмин, что она, и только она, является обладателем авторских прав на тендерную документацию, образцы которой прописаны в законе. Проверили — действительно, все патенты зарегистрированы: «Образцы тендерной документации» (свидетельство ПА ѕ5086 от 17.01.2002); «Методика оценки тендерных предложений» (свидетельство ѕ6443 от 22.10.2002); «Методика проведения проверки соблюдения заказчиками требований действующего законодательства при закупке товаров, работ и услуг за государственный счет» (свидетельство ѕ6443 от 14.08.2002).

        Сложилась парадоксальная ситуация: хочешь провести госзакупку по закону — приходится платить денежки фирмам ООО «Центр тендерных процедур» или ООО «Европейское консалтинговое агентство», которые получили от «общественников» право продавать тендерную документацию! На госпредприятия, игнорировавшие «авторские права», общественная организация подавала в суд.

        С тех пор Закон о госзакупках меняли несколько раз (за последние два года — трижды), но на «патентную монополию» нардепы ни разу не посягнули. Кроме того, Тендерная палата Украины официально разъяснила руководителям всех госпредприятий и организаций, что для проведения госзакупок без заключения договора с ООО «Европейское консалтинговое агентство» обойтись невозможно. Дело в том, что объявление о госзакупке должно быть обязательно опубликовано на сайте www.zakupivli.com (ни на каком другом!), который и принадлежит этой фирме...

        Антимонопольный комитет ежегодно штрафует «Европейское консалтинговое агентство» за злоупотребления монопольным положением на рынке: в 2006 г. — на 100 тыс. грн., в этому году — на 87,5 тыс. Но «дерибанщикам» госбюджета такой штраф — как с гуся вода. Ведь рынок госзакупок — это 120 млрд. грн. бюджетных денег ежегодно. Из них, по оценкам экспертов, 3% (3,6 млрд. грн.) достается «Европейскому консалтинговому агентству». В чьи карманы течет рекой «выручка» от монополии, известно только нардепам от «антикризисной коалиции», входящим в наблюдательный совет Тендерной палаты...

        Юрий ШЕЛЯЖЕНКО

        shelya@vv.com.ua
    • 2007.07.08 | пан Roller

      Агония государственного управления наступит осенью? www.zn.ua

      Ганна пише:
      > Я думаю, що Ляпіна таки повинна нести відповідальність, бо на діяльність Тендерної палати вже майже рік скаржаться органи місцевого самоврядування, які втрачають кошти і не можуть вчасно фінансувати свої проекти. Невже вона лише після розпуску ВР та ініціатив президента дізналась, що Тендерна палата, це крутий бізнес вибраних.



      Монопольная ловушка, или Агония государственного управления наступит осенью?
      Автор: Андрей МАРУСОВ

      http://www.zn.ua/2000/2020/59849/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".