МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Профілактика корупції у сфері освіти неефективна

07/07/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Аналіз корупційних проявів у навчальних закладах України свідчить про неефективність заходів, що вживаються Міносвіти, місцевою владою та правоохоронними органами. Таку думку за підсумками координаційної наради з керівниками правоохоронних органів стосовно викорінення корупції і хабарництва в освітній сфері висловив керівник Головної служби з питань діяльності правоохоронних органів Віктор Безкоровайний. «На жаль, як і в минулому, в наведенні порядку із зазначених питань ініціатором залишається лише Президент України», – акцентував він. Віктор Безкоровайний зазначив, що тільки після проголошення чергових ініціатив з боку Глави держави представники компетентних органів починають працювати над вирішенням існуючої проблеми.

За словами В. Безкоровайного, поширення в системі освіти посадових зловживань, хабарництва вказує на формальний характер профілактичних заходів як Міносвіти, так і профільних регіональних відомств. «Їх керівники мають недостатню взаємодію з правоохоронними органами, громадськістю та ЗМІ», – пояснив представник Секретаріату Президента.

Він також нагадав, що Глава держави останнім часом неодноразово звертав увагу керівництва Міносвіти, МВС та Генпрокуратури на необхідність посилення роботи щодо викорінення, профілактики та запобігання проявам посадових зловживань, корупції, хабарництва в освітянському середовищі.

Сьогоднішня координаційна нарада в Генпрокуратурі є наслідком наполегливої позиції Президента в цьому питанні. За її результатами представники МВС, СБУ, ДПА, РНБО, Мін’юсту, Міносвіти ухвалили спільну постанову. Зокрема відзначено, що Міносвіти України недостатньо вживає заходи щодо усунення порушень прав громадян на доступність та рівні умови вступу до державних та комунальних навчальних закладів, безоплатність та якісне навчання, соціальне забезпечення пільгових категорій учнів та студентів.

В. Безкоровайний висловив сподівання, що після сьогоднішньої наради «є надія на зрушення з місця вирішення проблеми хабарництва та корупції в українській освіті». Про це, за його словами, свідчить ряд конкретних дій правоохоронців.

Так, за 6 місяців поточного року до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних діянь було притягнуто 23 держслужбовці системи освіти. Цього року за результатами боротьби з хабарництвом в означеній сфері порушено 46 кримінальних справ. З них 39 направлено до суду, в провадженні перебувають 7.
Віктор Безкоровайний також нагадав, що наприкінці червня ц.р. Президент України Віктор Ющенко направив листи на ім’я Генпрокурора Олександра Медведька та в. о. міністра внутрішніх справ Михайла Корнієнка, в яких зосередив увагу на необхідності активізації роботи з викорінення хабарництва та корупції в навчальних закладах. Президент запропонував керівникам Генпрокуратури та МВС реалізувати всі свої посадові повноваження щодо запобігання та виявлення фактів хабарництва у навчальних закладах країни.

Джерело: прес-служба Президента України

Відповіді

  • 2007.07.07 | Горицвіт

    пан Безкоровайний або не все каже, або не розуміє

    Ну що це таке:

    "неефективність заходів, що вживаються Міносвіти, місцевою владою та правоохоронними органами.... необхідність посилення роботи щодо викорінення, профілактики та запобігання проявам посадових зловживань, корупції, хабарництва в освітянському середовищі...." ?

    - це багаторічний затягнутий анекдот. А яка причина? Адже корупція, зокрема в освіті - це система, яку не побореш "звертанням уваги на необхідність посилення...". Якщо справді хотіти подолати, то дивитися треба на економічні причини.

    Мені здається, що головні причини корупції в освіті такі:

    1. Відсутність економічного механізму оцінки якості знань випускника. Тобто по-справжньому добре вчитися невигідно (для більшості "модних" спеціальностей).

    2. А це тому, що для успіху фірми не треба робити іновацій. Бо конкуренція базується на інших важелях.

    3. Держава вимагає наявність диплома для спеціалістів. Тобто людина працює, наприклад, рекламним менеджером і при цьому мусить купити корочку, щоб залишатись на посаді. Одне скасування ціє безглуздої вимоги може зруйнувати корупційний ринок фальшивої "освіти".

    4. Відсутність економічної оцінки вузів. Платиш в міністерство - отримуєш акредитацію і стаєш формально рівним з більш справжнім університетом. Брак незалежної оцінки вузів для абітурієнтів. Якби діяли нормальні рейтинги, то не було б сенсу платити хабар за акредитацію.


    Це якщо не зачіпати правоохоронні органи, суди і внутрішньовузівські причини. Але зовнішній економічний тиск важливіший за ці чинники, бо ломає їх.

    І наслідки корупції теж пролазять глобально. Скажімо, наша "еліта" вже не довіряє місцевій медицині (навіть елітним (колись) клінікам) - їздить лікуватися тільки за кордон.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.07 | sama

      Re: пан Безкоровайний або не все каже, або не розуміє

      Горицвіт пише:
      > І наслідки корупції теж пролазять глобально. Скажімо, наша "еліта" вже не довіряє місцевій медицині (навіть елітним (колись) клінікам) - їздить лікуватися тільки за кордон.
      Місцевій освіті вона не довіряє ще більше- достатньо подивитися де вона вчить своїх дітей.
    • 2007.07.07 | Киянка

      Ще серйозні причини корупції, і як з ними боротися

      крім наведених.

      Багато навіть свідомих начебто батьків, демократів, які хвилюються за суспільний розвиток, готові давати будь-які хабари і взагалі робити що завгодно, щоб лише втулити, скажімо так, свого недостатньо старанного вчорашнього школяра хоч в якійсь ВУЗ, навіть всупереч відсутності справжньої зацікавленості самої дитини, вже не кажучи за такі міркування, як актуальність даної спеціальності для сьогоднішніх потреб розвитку того самого суспільства.

      А стільки випускників ВУЗів з певних спеціальностей просто не потрібні, що створює для самих же випускників надконкуренцію (в якій знов-таки, ще не факт, що переможуть справді кращі).
      А часто такі вступники й нездатні та й самі не хочуть ані так вчитися, ані потім за отримуваною спеціальністю працювати.
      А такі дії і взагалі таке відношення батьків розбещує дітей, зокрема й тому, що вони мало борються самі.
      А після вступу частенько корупційних вступників (верніше, їх лохівських батьків) й далі "доять"
      Ну й можна довго продовжувати...

      Це я до того, що формування правильного відношення до навчання та його мети ще в школі (дітей, а отже, й відповідна здорова позиція батьків) зменшить число таких вступників та студентів, яким потрібно вступати та вчитися з допомогою хабарів, бо поступатимуть справді сильні - в усіх відношеннях, зі зрілою мотивацією, здібностями та стараннями, а якщо буде така система вступу, як хоч би в Могилянці, то такі й попадатимуть на навчання та вчитимуться без потреби в хабарях, і спеціалісти теж будуть сильні.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.07 | igorg

        ВНЗ це наразі скоріше клуб за інтересами де ще й видають дипломи

        Бо 85% ВНЗ не вчать тому, що потрібно в професійній діяльності. Це скоріше дресура, обтирання, упокорення.
        Насправді абсолютно відсутня суспільна потреба у фахівцях. Скоріше потрібні спритні й без комплексів, із звязками й грошами. Професійні організації у нас практично відсутні і їх роль абсолютно не помітна. Ціниться в основному посада і її тіньові можливості.
        Ще є люди від природи із золотими руками. Їм ВНЗ також нічого не дасть. І їх основна робота проходить переважно в тіні.
        Звісно, така ситуація має десь скоро закінчитись. Певно із тим, як закінчаться фахівці совковських часів, здатні працювати за копійки, яким ще дісталося за так якесь житло. Платячи значимі гроші роботодавці будуть думати, що вони беруть і що те що беруть може. Думаю це ще десь 20-30 років. Обійдеться такий процес відновлення освіти вкрай дорого.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.07 | Сергей ГРУЗДОВ

          +1

        • 2007.07.07 | Киянка

          Є над чим подумати...

          igorg пише:
          > Бо 85% ВНЗ не вчать тому, що потрібно в професійній діяльності. Це скоріше дресура, обтирання, упокорення.
          > Насправді абсолютно відсутня суспільна потреба у фахівцях. Скоріше потрібні спритні й без комплексів, із звязками й грошами. Професійні організації у нас практично відсутні і їх роль абсолютно не помітна. Ціниться в основному посада і її тіньові можливості.

          Гм... Може, є й так, і багато, але, слава Богу, не скрізь. Принаймні, в наукових осередках. В багатьох НАНівських інститутах гуманітарно-суспільного профілю в аспірантуру чималенький конкурс, причому вступники знають, що закордоном вони не потрібні, а сама майбутня посада оплачується досить скромно і якихось особливих вигод не сулить.

          > Звісно, така ситуація має десь скоро закінчитись. Певно із тим, як закінчаться фахівці совковських часів, здатні працювати за копійки, яким ще дісталося за так якесь житло. Платячи значимі гроші роботодавці будуть думати, що вони беруть і що те що беруть може. Думаю це ще десь 20-30 років. Обійдеться такий процес відновлення освіти вкрай дорого.

          Можливо, але тоді не 20-30, а від сили 15-20 років, далі йтиме пенсійний вік тодішніх випускників.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.08 | igorg

            То я й залишив четверть де ще чомусь вчать

            Є цілком обєктивні причини такої ситуації. У ВНЗ в основному залишаються дівчата й досить середні, сіренькі випускники. Основна причина - умови й оплата праці та невизначеність у карєрі. Це особливо відчутно на периферії. В Києві, в національних й академічних ВНЗ є наукові школи, ради, керівники мають досить авторитету щоб провести своїх аспірантів до захисту. Та й на місці все. Плюс майже удвічі вища оплата праці.
        • 2007.07.08 | ziggy_freud

          десь воно приблизно так, але

          якщо процес затягнеться на 20-30 років, наша економіка до кінця процесу не доживе.

          igorg пише:
          > Платячи значимі гроші роботодавці будуть думати, що вони беруть і що те що беруть може. Думаю це ще десь 20-30 років. Обійдеться такий процес відновлення освіти вкрай дорого.

          В Києві за деякими фахами вже почали платити. Коли знають, що людина льогко влаштується за бугром на 3000, то 1000-1500 може й дадуть ;-/
    • 2007.07.08 | ziggy_freud

      згоден десь наполовину.

      Горицвіт пише:
      > 1. Відсутність економічного механізму оцінки якості знань випускника. Тобто по-справжньому добре вчитися невигідно (для більшості "модних" спеціальностей).

      скажімо так, ці механізми носять неформальний характер. Приходить бос в кадрову агенцію і каже, з якого ВНЗ йому підшукати випускника, або з якого він точно не візьме.

      цю роль мають відігравати фахові асоціації. Але більшість з них є просто карикатурами на західні аналоги.

      > 3. Держава вимагає наявність диплома для спеціалістів. Тобто людина працює, наприклад, рекламним менеджером і при цьому мусить купити корочку, щоб залишатись на посаді. Одне скасування ціє безглуздої вимоги може зруйнувати корупційний ринок фальшивої "освіти".

      Жодного разу - ні. Особисто у мене формально перевіряли наявність диплому про верхню освіту двічі. З них один раз - коли подавав документи на захист кандидатської. А другий раз це була дуже гнила контора, де я працював всього два місяці.

      > 4. Відсутність економічної оцінки вузів. Платиш в міністерство - отримуєш акредитацію і стаєш формально рівним з більш справжнім університетом. Брак незалежної оцінки вузів для абітурієнтів. Якби діяли нормальні рейтинги, то не було б сенсу платити хабар за акредитацію.

      причини здирництва інші. ВНЗ мало платять викладачам. В 3-4 рази менше, ніж у Польщі. Паралельно офійним розцінкам за навчання діють неофіційні; тих, хто навчається за престижним фахом, доять кілька разів різними засобами. Практично жодний факт хабарництва не є самодіяльністю, це піраміда, де кожний хто бере башляє начальнику. Або вилітає з роботи.

      У тих, хто перевіряє, у ВНЗ теж вчаться діти. І в їх начальства - теж.
  • 2007.07.07 | Iryna_

    стаття про причини корупції в освіті (л)

    http://www.opec.ru/library/article.asp?c_no=117&d_no=5649
    я вже наводила цей лінк на Освіті.

    Цікава стаття про університетську освіту та її зв'язок з ринком праці
    з глибоким аналізом реальних причин корупції (про які міністерство освіти мабуть не знає, бо весь час говорить про боротьбу з чимось іншим)

    Стаття про Росію, але і у нас причини ті самі (може менше акценту на освіту як засіб відкосити від армії, бо у нас дешевше відкосити іншим чином)
  • 2007.07.08 | RedBagira

    Почитала. Любопытно.

    На самом деле проблема всеобщая, но пути решения видятся по-разному. Желаю успехов в искорении "совков". Может, что-то и получится. Если получится, буду только рада. Но позвольте усомниться.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.08 | Iryna_

      Re: Почитала. Любопытно.

      Насправді ця проблема присутня у всіх країнах (між крім Китаю з Японією за рахунок менталітету) - за мінусом можливості дістати будь-які довідки, але з додаванням необхідності політкоректності та турботи про самооцінку студентів. І способ її вирішення (наскільки я бачу, наприклад, для США) - той же, що пропонує автор статті -елітна освіта зі справжніми вимогами до студентів, але й з гарантованими хорошими перспективами. І там є аналоги наших маупів для всіх бажаючих, і є престижні університети, які закінчують десь 50% тих, хто туди вступає.
  • 2007.07.08 | Предсказамус

    Любопытно

    До каких пор будут продолжаться государственные эксперименты на тему: может ли человек не приворовывать, если ему нечего жрать?

    Информация об оплате труда в Харьковской юридической академии им. Мудрого Дзержинского.
    Ассистент: оклад 400 грн.
    Доцент: оклад 860 грн.
    Профессор: 1200 грн.
    Столько платит бюджет.
    Имеется механизм доплат, максимум (но не всегда) в результате получается два с половиной оклада, т.е. ассистент около 1000 грн., доцент - 2100 грн., профессор 3000 грн. Это уже средства по результатам деятельности вуза на коммерческой ниве.

    Внимание, вопрос: что от этих людей хотят? Чтоб они на эти деньги жили после того, как убили десятилетия для достижения своего профессионального уровня? В результате профы оттуда бегут в коммерческие структуры, где хорошие юристы в цене, а на их место приходят люди, которые заранее собираются "добивать" доходы до нормы.
    Т.е. картина та же, что в госсекторе в целом, оклады заранее сориентированы на взяточничество. А потом те, кто их, оклады, устанавливает, делают удивленные хари и говорят: "Да они ж воруют!!!".

    Мля. Смотреть противно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.08 | igorg

      Це цілком свідома політика на упокорення інтелігенції й інтелект

      альної частини. 100%. Чуть що і на нари. Не за захист власних прав чи політику - за хабар :). Як альтернатива - хай бігають по 3-х роботах, не буде часу на дурні думки, а тим паче часу на громадянську активнисть.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.08 | Киянка

        Взагалі це спрощений підхід - шукати тільки чи переважно

        економічні причини. Я знаю багатьох людей, які мають в родинах десь по 1000-2000 грн. місячно на особу (і на дорослу і на дитячу), й захоплені своєю роботою, в сімях за це не сваряться, беруть посильну участь в громадських справах, кудись їздять, в т.ч. й на відпочинок, й не переймаються хабарями.

        Я не кажу, що все це добре, але якщо певна робота так оплачується, й людина не хоче десь бігати ще по заробітках за рахунок людської уваги-участі-спілкуванні з рідними, та щось на своєму місці робить (в т.ч. в громадський справах), щоб в цілому стало інакше, то це - не гірший варіант. Звісно, це - якщо є де жити більш-менш нормально.
        Звісно, краще було б інакше, але чомусь хтось живе цікаво і без хабарів, й не виправдовується невеликою зарплатнею.

        Я пам"ятаю сценку в садочку, куди я водила малу: за братиками зайшли батькі в туристських старих вітровках (вони збирадися всі разом в похід). Цих братів, одягнених скромненько, заздрісними поглядами проводжали упаковані мажорчики, за якими не поспішали няні, мами з дорогими мобілками та серіалами в голові.

        Крім того, знаю надзвичайно щасливі сім"ї віруючих з невеликим чи середнім достатком, які прекрасно обходяться без хабарів.

        Я зовсім не кажу, що бідність - це добре. Але це не виправдання (ну хіба крім крайніх випадків, про які не можу судити) для хабарів. В нас часто для великих грошей треба або їх красти, або пахати по-чорному в будь-якій галузі, втрачаючи здоров"я, виховання дітей, щастя спілкування в родині.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.08 | Предсказамус

          Тема "нечего есть" не раскрыта

          Не знаю, может в Киеве и можно прокормить семью за 1200 грн. в месяц, в Харькове это практически нереально. Разве что на хлебе и воде.
          1200 грн - оклад профессора . В нормальной фирме столько платят девушке, которая поднимает трубку телефона и говорит "Алё".
          Вы предлагаете этому профессору не циклиться на экономических вопросах? Мда.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.08 | Киянка

            Я про інше

            Предсказамус пише:
            > Не знаю, может в Киеве и можно прокормить семью за 1200 грн. в месяц, в Харькове это практически нереально. Разве что на хлебе и воде.

            Якщо один дорослий працює - то так.

            > 1200 грн - оклад профессора . В нормальной фирме столько платят девушке, которая поднимает трубку телефона и говорит "Алё".

            Погано, згодна. Але це не привід професору брати хабарі, а скоріше - брати в руки щось інше (що в нас чоловіки беруть в останню чергу, коли вже та-ак з них та з родин поізмиваються), або хоча б брати участь в акціях - в намірі змінити ситуацію кардинально.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.08 | Предсказамус

              Это одно и то же.

              Киянка пише:
              > Погано, згодна. Але це не привід професору брати хабарі, а скоріше - брати в руки щось інше (що в нас чоловіки беруть в останню чергу, коли вже та-ак з них та з родин поізмиваються), або хоча б брати участь в акціях - в намірі змінити ситуацію кардинально.

              А не проще ли профессору (точнее даже доценту, случай из жизни) кафедры криминалистики свалить, к примеру, в адвокаты, зарабатывать пару-тройку тысяч зеленых и голову себе не ломать? Это называется "негативная селлекция", т.е. идет отсев умных и порядочных, остаются глупые и беспринципные. Они, естественно, не ломают голову, что принимать - деньги в руки, или участие в акции. Нужно таких сажать? Пожалуй, беспринципных точно.
              Но цель ведь не сажать, а учить грамотных юристов. Вместо этого получаем замену цели, с "учить классных специалистов" на "сажать коррупционеров". А потом удивляемся - откуда у нас берутся судьи, которые законов не знают? В результате низкие оклады преподавателей обходятся и нам, и государству дороже, чем высокие.

              Причем это проблема далеко не только школ, вузов и прочих учебных заведений. То же самое силовики, чиновники госструктур... И до тех пор, пока мы будем соглашаться на подмену цели, из ануса, простите, не вылезем.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.08 | Киянка

                Я з Вами не сперечаюся. Ми звертаємо увагу на різні аспекти

                з тим, що Ви написали, я згодна

                Предсказамус пише:
                > А не проще ли профессору (точнее даже доценту, случай из жизни) кафедры криминалистики свалить, к примеру, в адвокаты, зарабатывать пару-тройку тысяч зеленых и голову себе не ломать?

                А от є наукові галузі, в рамках яких нема куди валити (хіба що набирати по 5 викладацьких ставок і загнутися на роботі). Це я, щоб не писати лише про ентузіазм та захоплення роботою :) . Дехто і не валить, і не хоче загинатися, і хабарями не балується, і на акції ходить :)
                Такі люди не є запереченням тому, про що Ви пишете, а просто показують, що можна і не залежати від цієї порочної системи: бідність-хабар. І вони якраз активні в боротьбі за ГС
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.07.08 | Предсказамус

                  Это разные ситуации

                  Киянка пише:
                  > А от є наукові галузі, в рамках яких нема куди валити (хіба що набирати по 5 викладацьких ставок і загнутися на роботі).
                  Как правило, в таких вузах взятки если и есть, то они, по меркам юридических, медицинских и прочих аналогичных, символические. По понятным причинам.

                  > Такі люди не є запереченням тому, про що Ви пишете, а просто показують, що можна і не залежати від цієї порочної системи: бідність-хабар. І вони якраз активні в боротьбі за ГС
                  Тогда этим борцам за ГС нужно бы спросить у деятелей из Минобразования и СП, действительно ли они считают, что труд украинского профессора стоит в два раза меньше, чем ничегонеделанье в США (там пособие по безработице примерно в 2 раза выше, чем наш оклад профессора)? Если нет, то пусть начинают решение проблемы отсюда. Если да, то не своему ректору нервы мотать, от него все равно ничего не зависит, а брать в осаду Минобр и СП.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.07.08 | Киянка

                    Це точно

                    Я говорила переважно вже не про ВУЗи, а про науковців

                    Предсказамус пише:
                    > Тогда этим борцам за ГС нужно бы спросить у деятелей из Минобразования и СП, действительно ли они считают, что труд украинского профессора стоит в два раза меньше, чем ничегонеделанье в США (там пособие по безработице примерно в 2 раза выше, чем наш оклад профессора)? Если нет, то пусть начинают решение проблемы отсюда. Если да, то не своему ректору нервы мотать, от него все равно ничего не зависит, а брать в осаду Минобр и СП.

                    І вони часто на передових осад :)
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.07.08 | Предсказамус

                      Вспомнилась моя школьная учительница

                      Когда ученик "сыпался" и при этом говорил, что он, мол, учил, она отвечала: "А я Госпром каждый день поднимаю" (Госпром - это такое большое административное здание в центре). "Беру за угол и поднимаю. Правда, он не поднимается..."
                      Судя по результатам осад, эти строители ГО Госпром поднимают. Не надоело?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.07.08 | Киянка

                        А Вам не набридло до мене чіплятися?

                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.07.08 | Предсказамус

                          Упаси Бог!

                          Мне действительно интересно, что этим людям важнее, процесс или результат.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2007.07.08 | Киянка

                            Ну тоді йой!

                            Щодо громадських акцій - результат,
                            а щодо їх роботи - і результат, і процес
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2007.07.08 | Предсказамус

                              Ладно.

                              Киянка пише:
                              > Щодо громадських акцій - результат
                              Результат мы видим налицо. Ладно, не буду морочить больше голову, тем более, что ответ я знаю сам, включая мотивацию.
                              Но не расскажу :)
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2007.07.08 | Киянка

                                Лади

                                Предсказамус пише:
                                > Киянка пише:
                                > > Щодо громадських акцій - результат
                                > Результат мы видим налицо. Ладно, не буду морочить больше голову, тем более, что ответ я знаю сам, включая мотивацию.
                                > Но не расскажу :)

                                Я теж :)
                                А результати справді є :), хай поки і не такі масштабні, як хотілося б. Бажаю Вам досягати як мінімум таких :) результатів. Результати підростуть :) (вітання Вал-нці :) )
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2007.07.08 | Предсказамус

                                  Угу

                                  Киянка пише:
                                  > А результати справді є :), хай поки і не такі масштабні, як хотілося б. Бажаю Вам досягати як мінімум таких :) результатів.
                                  Не, жить на 1200 грн я себе позволить не могу. В том числе и из-за той, которой Вы привет передаете :)

                                  > Результати підростуть :)
                                  Дай Бог.

                                  > (вітання Вал-нці :) )
                                  Попробую передать, когда наконец-то попаду к ним на дачу, они давно уже там, а я все еще здесь. Результаты очень уж нужны... :(
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2007.07.08 | Киянка

                                    Востаннє, бо це вже явний офтоп

                                    Предсказамус пише:
                                    > Не, жить на 1200 грн я себе позволить не могу. В том числе и из-за той, которой Вы привет передаете :)

                                    Я до цього й не закликала :) Сподіваюся, Ваша участь вимірюється не тільки в грошах

                                    > > Результати підростуть :)
                                    > Дай Бог.

                                    Амінь! А в моєї крім шкільних успіхів вже 7 наукових та 4 суспільно-політичних публікації, ну і ще багато інших приємних і корисних результатів. Сподіваюся, коли виростуть наші діти, вони зароблятимуть більше.
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2007.07.08 | Предсказамус

                                      .

              • 2007.07.08 | leticia

                Re: Это одно и то же.

                Предсказамус пише:
                >> А не проще ли профессору (точнее даже доценту, случай из жизни) кафедры криминалистики свалить, к примеру, в адвокаты, зарабатывать пару-тройку тысяч зеленых и голову себе не ломать?

                А ще простіше працювати і там, і там. І незважаючи на зароблені кілька тисяч у.о., продавати свої "безсмертні" твори студентам за екзамен або залік (це найбільш невинний варіант).А багато тих, хто працює тільки у вузі, просто "тихо- мирно" професійно роблять
                свою справу- добре вчать студентів ( і показують приклад своєю нормальною поведінкою). Одним економічним вирішенням проблему корупції не здолати.Багато в чому це проблема моралі і конкретної особистості.

                >остаются глупые и беспринципные

                Коментувати не хочеться

                Киянка пише:
                >Слава Богу, що є ще нормальні люди в Україні - й Ви знаєте? - вони дуже агресивні , багато уваги приділяють вихованню дітей (і студентів), і їх приклад для певної їх частини - заразітелєн

                Повністю згодна і підтримую!!!

                P.S. Предсказамус, Ваші дані щодо зарплатні професорів та ін. дещо застаріла.
                Ставка доцента у червні дорівнювала 2400.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.07.08 | Предсказамус

                  Данные максимально свежие

                  Я сегодня говорил по телефону с одним из них по этому вопросу.
                  2400 - это, наверное, со всеми доплатами, а не оклад.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.07.08 | leticia

                    Re: Данные максимально свежие

                    Це оклад, з доплатами біля 3 тис.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.07.08 | Предсказамус

                      Хм.

                      Может, вуз не государственный? Не может же быть, чтоб в Харьковской юракадемии был почти в 3 раза меньший оклад доцента, чем в каком-то другом.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.07.08 | leticia

                        Re: Хм.

                        Предсказамус пише:
                        > Может, вуз не государственный?

                        Самий найдержавніший, НЮАУ зветься

                        Мабуть, Ваші "джерела" просто звикли плакатись і нити, а може давно за зарплатнею не приходили, оскільки живуть на адвокатські гонорари та...
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.07.08 | Предсказамус

                          Не судите опрометчиво (© Экклезиаст)

                          leticia пише:
                          > Мабуть, Ваші "джерела" просто звикли плакатись і нити, а може давно за зарплатнею не приходили, оскільки живуть на адвокатські гонорари та...
                          Не знаю, кто научил Вас так высказываться о незнакомых Вам людях, но сразу видно, что учили Вас плохо... :(
            • 2007.07.08 | igorg

              Звісно, що це не є ні приводом ні причиною

              Причина всякого хабаря і т.п. в моральних якостях людини.
              Але відбувається так, що люди, для яких хабарі неприйнятні, змушені залишити цю роботу. Натомість їх місце займають ті для кого це нормально. Не можна не сказати, що суспільство в цілому значно позитивніше ставиться до хабарників ніж до принципових. І це значно серйозніша суспільна проблема.
              До того ж є 3/4 території України де людині просто нікуди подітися.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.08 | Киянка

                Ладно, я просто хотіла сказати, що не у всіх аж так погано

                й запущено.

                Можливо, в освіті гірше, ніж в науці, а в мене коло спілкування з останньої більше. Хоч мій батько не так давно вийшов на пенсію з КПІ, був там і на всяких адміністративних посадах, й хабарів не брав, а ми його і не спонукали :)

                Слава Богу, що є ще нормальні люди в Україні - й Ви знаєте? - вони дуже агресивні :), багато уваги приділяють вихованню дітей (і студентів), і їх приклад для певної їх частини - заразітелєн :)

                І дякую Вам за підтримку
                igorg пише:
                > Причина всякого хабаря і т.п. в моральних якостях людини.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".