МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Маємо голову КС(л) - Андрія Стрижака

07/10/2007 | Koala
http://mignews.com.ua/articles/262721.html
призначений з'їздом суддів. Сам із Закарпаття.

Відповіді

  • 2007.07.10 | Dead_Dog

    Мукачівське ОПГ в дії! (убьог) (л)

    > :hot: :gun: Сам із Закарпаття.
    http://pravda.com.ua/news/2007/7/10/61341.htm
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.10 | samopal

      Йде тотальна підготовка до чесних виборів.

      Ющенко вже звільних двох губернаторів (чернігівського та миколаївського) і продовжує чистки ненадійних райадміністрацій.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.07.11 | catko

    стрижак - людина медведчука на 100% (л)

    http://maidan.org.ua/static/mai/1135255751.html

    28 грудня 2004 року з'їздом суддів України на посаду судді Конституційного Суду було призначено Андрія Стрижака. Для вступу в свої повноваження йому залишилось прийняти присягу у Верховній Раді. Присяги він поки що не прийняв, як і всі інші новопризначені судді. І по відношенню саме до цієї особи - це добре, принаймні так вважає досить велика кількість людей. Незважаючи на те, що Стрижака "пхають" в Конституційний Суд досить впливові люди, в тому числі і через оточення президента.

    Тут не будемо вдаватись в юридичні нюанси стосовно ст.17 Закону "Про Конституційний Суд", де сказано, що прийняття присяги має відбутись не пізніше, ніж через місяць. Цю статтю депутати Верховної Ради змусили порушити практично всіх нових суддів - адже комусь так не хочеться, щоб Конституційний Суд запрацював.

    Ми просто опишемо, хто такий колишній голова апеляційного суду Закарпатської області Андрій Андрійович Стрижак. А уявляти, в що виллється для закону та суспільства діяльність такого судді в найвищому державному органі, рішення якого "оскарженню не підлягає", дозволимо самим читачам.

    Судова діяльність Стрижака почалась в Закарпатській області ще з часів СССР. І характеризувалась в першу чергу підозрілими але регулярними зв'язками з органами КГБ. Інакше б, з якого дива у 1985 році пан Стрижак отак запросто засадив на 15 років за "антирадянську агітацію" відомого борця за незалежну Україну Йосипа Терелю. Справа дістала міжнародний резонанс, а суддя, після ще кількох таких політичних вироків, визнання своїх шефів з КГБ. Андрія Стрижака переводять на посаду судді Верховного Суду УРСР, де він благополучно сидів 10 років. І як виявилось, не даремно. За час перебування в Києві, він близько сходиться з відомим "адвокатом-правозахисником" Віктором Медведчуком. Видно, обидва юристи скоротали не одну чарчину чаю, обговорюючи перипетії боротьби з антирадянщиною. Адже відомо, що Медведчук прославився "успішним" захистом Стуса, Литвина, Тихого. Після такого "захисту", українські патріоти діставали багато років ГУЛАГУ, а Медведчук чергове просування в кар'єрі у вигляді подяки від КГБ.

    В 1996 році, коли СДПУ(о) почало планомірне захоплення Закарпаття, Андрія Стрижака з подачі Медведчука заднім числом призначають головою Закарпатського обласного суду. "Забуваючи" при цьому звільнити з Верховного Суду аж чотири місяці. Всі протести місцевих суддів проти порушення процедури призначення (крім всього, головою суду може стати суддя, який спочатку є суддею цього суду), а також проти зневаги пам'яті загиблих за волю України, результатів не дали.

    Далі в Закарпатті почався звичайний правовий "безпрєдєл" - кулуарні рішення в персональному кабінеті Стрижака, такси за посади суддів, переслідування та прослуховування неугодних, несанкціоновані обшуки кабінетів... Відгомін публікацій в ЗМІ з часом дійшов аж до Народних депутатів, які звернулись з відповідним поданням у Вищу Раду юстиції про порушення Стрижаком присяги судді. Тепер вгадайте з одного разу, як на це зреагував Голова Вищої Ради юстиції? Підказую - прізвище голови було Ківалов.

    Відчувши себе повністю безкарним, Андрій Стрижак вирішує, що йому сам Бог велів напряму співпрацювати з криміналітетом - "тому що справедлиівсть це порядок, а де кращий порядок ніж у бандитів?". За допомогою свого сина суддя виходить на такі зв'язки, що навіть сам "Прищ" свого часу приїжджав до нього вирішувати справи. Отаким чином, попутно прибравши до рук ігровий бізнес в області та нерухомість в центрі Ужгорода, Стрижак стає потроху доларовим мільйонером.

    Звичайно, його шефи не залишились в накладі. Тільки завдяки судовим рішенням Андрія Стрижака під час виборів до Верховної Ради в 1997 році, депутатами від Закарпаття стають Медведчук, Шуфрич, Суркіс. А про афери з лісовими заповідниками, будинками відпочинку та іншими об'єктами у мальовничих горах Карпатах в 1998-2000 роках не чув хіба лінивий.

    І ось 26 грудня 2004 року, після третього туру виборів Президенда, в Стрижака починається паніка. І, видно, його персона настільки вагома та пов'язана з владою Кучми, що 27-28 грудня відбувається якийсь таємний з'їзд суддів, де Андрія Стрижака нібито обирають до Конституційного Суду. І хоч всі документи в порядку, самі судді про це нічого не знають. Інакше як пояснити, що навіть після Указу Кучми від 6 січня 2005 року, яким Стрижака звільняють з Голови Апеляційного Суду Закарпатської області за власним бажанням, він і далі ще довго продовжує там урядувати. Важливість персони Стрижака для Кучми також підтверджує і факт, що той не полінувався кілька разів вибратись зі своєї дачі і спробувати "пробити" прийняття присяги новопризначенним суддею у Верховній Раді.
    Тоді не вдалось. А тепер?

    Гриць Затемний, за матеріалами газети "Наш Час".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.11 | Koala

      Що в нас вміють - то це брудом поливати.

      Ні, що Стрижак - комуніст і СДПУ(о)шник (не за партійною ознакою, я маю на увазі) - скоріше за все, так. Але:
      - що таке "підозрілі зв'язки з КДБ" в СРСР? КДБ - не така організація, щоб зв'язки із нею носили підозрілий характер - вони або були, або ні.
      >Видно, обидва юристи скоротали не одну чарчину чаю, обговорюючи перипетії боротьби з антирадянщиною. Адже відомо, що Медведчук прославився "успішним" захистом Стуса, Литвина, Тихого.
      Аргументація супер. Логіки 0.
      >Далі в Закарпатті почався звичайний правовий "безпрєдєл" - кулуарні рішення в персональному кабінеті Стрижака, такси за посади суддів, переслідування та прослуховування неугодних, несанкціоновані обшуки кабінетів...
      Я не знаю - голова обл. суду призначає суддів чи це робить якась там комісія? А звинувачувати суддю в НЕСАНКЦІОНОВАНИХ обшуках - тобто в тих, які він не дозволяв - це вже вершина безграмотності.
      І які вибори були в 1997 році? Може, якість довибори, але я про це нічого не чув.

      Ні, я про Стрижака нічого не знаю, а тих фактів, що наведені в статті, достатньо, щоб скласти про нього вкрай негативну думку. Але сама стаття має вигляд замовної - викопали про людину все що можна і все що не можна, а дещо вигадали...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.11 | Предсказамус

        В данном случае поливать незачем. Без того хватает

        Koala пише:
        > - що таке "підозрілі зв'язки з КДБ" в СРСР? КДБ - не така організація, щоб зв'язки із нею носили підозрілий характер - вони або були, або ні.
        Общеизвестно, что у КГБ для рассмотрения дел собственного производства были собственные судьи, государственные обвинители и адвокаты, т.е. исполнители. Общим характеризующим свойством исполнителей была крайняя беспринципность, без которой их деятельность была бы неэффективной.

        >> Видно, обидва юристи скоротали не одну чарчину чаю, обговорюючи перипетії боротьби з антирадянщиною. Адже відомо, що Медведчук прославився "успішним" захистом Стуса, Литвина, Тихого.
        > Аргументація супер. Логіки 0.
        См. выше.

        >> Далі в Закарпатті почався звичайний правовий "безпрєдєл" - кулуарні рішення в персональному кабінеті Стрижака, такси за посади суддів, переслідування та прослуховування неугодних, несанкціоновані обшуки кабінетів...
        > Я не знаю - голова обл. суду призначає суддів чи це робить якась там комісія? А звинувачувати суддю в НЕСАНКЦІОНОВАНИХ обшуках - тобто в тих, які він не дозволяв - це вже вершина безграмотності.
        Несанкционированные обыски кабинетов (судей, как видно из контекста) - это банальный беспредел, а не судебное или следственное действие.

        > Ні, я про Стрижака нічого не знаю, а тих фактів, що наведені в статті, достатньо, щоб скласти про нього вкрай негативну думку. Але сама стаття має вигляд замовної - викопали про людину все що можна і все що не можна, а дещо вигадали...
        У меня нет такого впечатления.
  • 2007.07.11 | samopal

    А шо...КС у нас тепер ще й бюджетом керуватиме?

    Якщо голова КС - людина прізідєнта, то значить і людина Кучми,- той же теж був прізідєнтом.
    А до Альянмайданцу теж є маленьке питання - чи від радників та друзів сім'ї нічого не чути про терміни наступного "штурму прокуратури"? ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.11 | samopal

      Невеличке доповнення...

      Хто (крім ЮТ) може розповісти про причини раптового розгляду бюджетного питання у КС?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".