МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Монд" повідомляє (л)

07/17/2007 | Олег Верник
http://www.livasprava.in.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=86

Дискримінація на ринку праці

Менш, ніж за тиждень після обвинувачення компанії Garnier в расистській дискримінації (Le Monde 8-9 червня), ті ж обвинувачення пролунали в адресу комнай L'Oréal, Air France та Deloitte.

Це обвинувачення, яке намагаються інкримінувати компаніям, є глибоко неправомірним і безпідставним, - так вважають у самих компаніях. Як виявилось, дана проблема мала місце в компанії Garnier ще в вересня 2006 року. Підставою до подібних звинувачень стали постійні скарги на те, що компанії не приймають на роботу темношкірих чи азіатів. Нині у Франції налічується більше 40 національностей, і, за законом, усі вони мають право незалежно від кольору шкіри та національності отримати роботу. Що ж стосується до вже згадуваних компаній, то при прийнятті на роботу упереджене ставлення до національної приналежності кандидата на посаду стало швидше правилом, ніж поодинокими випадками. Що ж до компанії L'Oréal, то навіть почав побутувати вислів «Ти можеш стати обличчям компанії, якщо ти не чорний».

Було проведено опитування серед емігрантів, які мають досвід роботи в інших країнах і які намагалися влаштуватися на роботу в французькі компанії.

Зокрема, вони повідомили, що досвід роботи, наприклад, в Іспанії чи Великій Британії показує, що фактор національності та кольору шкіри при прийнятті на роботу не був вирішальним.

Що ж до французьких компаній, то нині ведеться слідство щодо факту расистської дискримінації на ринку праці. Якщо цей факт буде доведено, то компаніям доведеться заплатити штрафи в десятки мільйонів євро, що, безумовно, вплине на рейтинг відомих брендів.

за матеріалами Le Monde, переклад

http://www.livasprava.in.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=87&Itemid=60

Поліція впроваджує в комісаріатах експеримент з психологічною допомогою

2 000 «потерпілих» під час відкритої вечірки у Єлісеї ти представники, які захищали їх права, стали поштовхом для Н.Саркозі, щоб розставити усі крапки над «і» у питанні допомоги потерпілим. Створена в жовтні 2005 року Делегація потерпілих Міністерства внутрішніх справ одразу ж подала сигнал. Було запропоновано прийняти до уваги стан потерпілих і звернутись по допомогу до психічних клінік з метою їх попередження повторення проявів жорстокості.

Починаючи з січня 2006 року подібний експеримент впровадили у 6 комісаріатах (Тулуза, Рейн, Руен, Нансі, Гренобль та Трапп), використовуючи допомогу 20 закладів, що займаються дослідженням психології. «Коли я дізналась, що Міністерство внутрішніх справ залучило психологічні клініки до взаємодії з комісаріатами, я не повірила! Так довго ми цього чекали!» - говорить Катеріна Фор (ДП). Ця «культурна революція» повністю змінить систему поліцейської роботи. І більше не буде такого, що поліцейських цікавитимуть наступні жертви, а не стан уже потерпілих.

Таким чином, оскільки останнім часом зростання кількості потерпілих від терактів, нещасних випадків, шахраїв, злочинців тощо продовжує набирати обертів, залучення психологічних служб до допомоги потерпілим допоможе їм адаптуватися та уникнути подальшого повторення нещасних випадків.

за матеріалами Le Monde, переклад


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".