Для Пані (У Дніпропетровську стріляють...)
07/27/2007 | Сахаров
Це матеріал до повідомлення від 21 липня http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1185053569&first=1185180430&last=1185038218
Інформація була прихована штабом БЮТ.
Геннадій Сахаров
ПОСТРІЛИ НА КАТЕРИНОСЛАВСЬКОМУ БУЛЬВАРІ
“ШАНОВНІ ПРЕДСТАВНИКИ ЗМІ!
У суботу 21 липня сталася обурлива подія. При захисті прав трудящих був поранений (за попередніми даними – гумовою кулею) голова будинкового комітету одного з будинків на житловому масиві Перемога Іван Тихоненко. Цього дня він брав участь в акції протесту проти захоплення прибудинкових територій будинків номер 45 та 45а на проспекті Карла Маркса. За свідченням медиків, які прибули на місце події, Іван Васильович дістав ураження колінного сустава.
Блок Юлії Тимошенко організував цілодобове чергування на об’єкті.
Про всі подробиці надзвичайної події ви зможете дізнатися під час прес–конференції, яка відбудеться о 13 годині 23 липня за звичною адресою: м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 65, кімн. 208. Раді новій зустрічі з вами!”
Така інформація надійшла на електронні адреси дніпропетровських журналістів увечері 21 липня. Проте 23 липня обіцяна пресконференція не просто не відбулася – прессекретар обласної організації партії “Батьківщина” Сергій Довгаль категорично відмовився надати будь-яку інформацію про подію. Він також заперечив наявність у обласному пресцентрі БЮТ відеоматеріалів, на яких зафіксовані подробиці події, хоч за словами очевидців відеозйомка проводилася. Знаючи Сергія Довгаля як сумлінного і чесного журналіста, можна дійти висновку що йому була дана вказівка не розповсюджувати інформацію про згадану подію та що відеоматеріали, зняті оператором пресцентру, з пресцентру вилучені. Раніше усі відеоматеріали, зняті для БЮТ, завжди знаходилися у пресцентрі.
Довелося дізнаватися про всі подробиці надзвичайної події іншими шляхами. Біля будинків 45-а і 45-б на проспекті Маркса дійсно знаходиться намет БЮТ, біля пікету на дереві – аркуш паперу з написом “Об’єкт знаходиться під охороною БЮТ”. Поряд – понівечений паркан і спиляне дерево, над яким на високій шпиці – табличка з написом “Справедливість є і вона переможе”.
Жителі будинку 45-б розповіли що боротьба за захоплену будівельниками частину прибудинкової території точиться вже давно. Мало того, що будівельники підрили схил, на якому стоять 14-поверхові будинки, що викликає побоювання повторення пам’ятних подій на масиві Тополя, вони ще й прирізали до відведеної для будівництва території ще частину двору будинків 45-а і 45-б і огородили захоплену землю парканом. Та й саме відведення ділянки для побудови фірмою АРО багатофункціонального комплексу “Каскад плаза” на Катеринославському бульварі відбулося з порушенням закону – жителів не спитали, не провели громадських слухань. Викопали яму, зрили схил. Жителі сприймають те, що відбувається поряд з іхніми будинками, як посягання на їхні права членів міської громади.
У суботу вранці, коли мешканці багатокватирних будинків ще спали, почувся звук бензопили – на захопленій смужці двору будівельники пиляли дерево. Люди вибігли на двір, викликали депутатів міськради, приїхали представники обласної та міської організацій БЮТ на чолі з Вадимом Коротюком. Голови будинкових комітетів покликали на допомогу людей з інших будинкових комітетів міста. У подіях того суботнього ранку взяли участь понад сто людей. Серед них був і голова будинкового комітету будинку №10 по Бульвару Слави Іван Тихоненко.
Як розповідає Іван Тихоненко, Вадим Коротюк сказав йому що мав розмову з міським головою Іваном Куліченком, поскаржився на неподобство, та що Іван Іванович відповів: “Ну, як вони так роблять, розберіть паркан і складіть його десь.” За порадою пана міського голови люди, озброївшись викрутками, пласкозубцями, іншим інструментом, почали розбирати металевий паркан. Іван Тихоненко зайшов за паркан щоб було зручніше викручувати шурупи, якими були закріплені металеві листи.
“Щойно я почав відкручувати шуруп, як почув постріл і відчув удар у ногу трохи вище коліна – розповідає Іван Васильович – там серед людей був охоронець з будівництва, можливо, це він стріляв зза дерева, хоч я і не можу цього стверджувати, я не бачив хто стріляв. Після пострілу я впав. Люди кажуть що потім пролунали ще два постріли, але я того вже не чув від болю. Потім приїхала швидка допомога, заступник начальника міського управління внутрішніх справ Володимир Сідлецький з автоматниками, територія була очеплена, але охоронця знайти не могли. Міліцією був складений протокол”.
Івана Тихоненка відвезли до 16-ї лікарні де був встановлений діагноз – розрив чотириголового м’язу стегна. Слід від кулі, без сумніву гумової, мав розмір десятикопійчаної монети. Лікар-ординатор травматологічного відділення 16-ї лікарні Геннадій Ларкевич виключає можливість отримання такої травми від невдалого руху, сам Іван Тихоненко такої травми собі завдати не міг. Наразі Іван Тихоненко знаходиться в іншій лікарні, де йому мають зробити операцію. На вечір понеділка жодних допитів його слідчими не було, відтак можна припустити що кримінальна справа ще не порушена. Питання – чи буде порушена?
У бесіді з кореспондентом “Лиц” Іван Тихоненко сказав: “Забрали у людей ваучери, забрали гроші на книжках, продали фабрики і заводи. І тепер забирають у народу останнє – землю – дворові території, парки, сквери. У Дніпропетровську вже 256 будинкових комітетів і якщо у когось біда ми збираємося щоб захистити свої права, закон, Конституцію, разом відстоюємо дворові території. Сесія міської ради порушила наші права – відвела землю у оренду без проведення громадських слухань. Після громадських слухань має бути обгрунтоване затвердження їх рішення райвиконкомом, такого теж не було. І має бути розподіл і чітке визначення дворових територій – цього у місті взагалі немає. Ми провели громадські слухання на Бульварі Слави, 11 і у школі №130 і ухвалили рішення – запросити фахівців і визначити чи правильно зроблений розподіл прибудинкової території. Згідно з діючими нормами при будівництві має при будинку бути дворова територія з дитячим та спортивним майданчиками, зеленою зоною для відпочинку. На слуханнях представники головАПУ сказали що вони розробили норматив площі прибудинкової території 12,5 кв. метра на квартиру. Це у центрі, а на периферії, у нас на Перемозі – 21 кв. метр. З цим треба розібратися щоб нас не дурили і землю не відбирали.
У нас хотіли відібрати на Перемозі дитячий майданчик фірма Інтер Арт і фірма Кедр. У них і дозвіл ДАБКу вже був на будівництво, вони вже труби поклали, комунікації, а наші люди вирішили відстояти дворову територію, люди вийшли на вулицю і сказали “ні”. Були написані 198 листів у різні інстанції, аж до президента. Не допомагало. Тоді ми зібралися, зрізали паркан і винесли його на дорогу. І після того вже вони охололи. Це було на Бульварі Слави 10, а у них адреса у документах була написана Героїв 13, спеціально плутають адреси, от на Бульварі Слави 11 теж таке було, так там було написано Бульвар Слави 17, а це магазин АТБ. Ми боролися за дитячий майданчик три з половиною роки.
От і зараз сесія міської ради виділила 1,11 гектара на Бульварі Слави біля будинків 10,12,14,18,23. Теж без громадських слухань. Це порушення наших прав і закону, будівництво на бульварах, у парках, скверах заборонене. І нема розподілу прибудинкових територій, а без цього ніхто не має права займати територію, бо невідомо де земля вільна, а де ні. Там отець Микола з церкви, що за адресою Бульвар Слави 18, років сім тому просив нас – “Люди добрі, дозвольте влаштувати автостоянку, я через три роки зберу з неї гроші і побудую вам тут церкву”. Ми повірили, а два роки тому він територію взяв і обгородив парканом, сказав що побудує торговий комплекс і церкву. Ми йому сказали – не хитруй, з’ясували що він паркан поставив самовільно. То ми той паркан рознесли вщент. А зараз цю територію віддають фірмі КС Девелопмент, КС – це Касьянов, колишній губернатор, хоче побудувати торговий комплекс і забрати не виділені йому незаконно сесією 1,11 гектара, а 1, 8 гектара. То ми на бульварі висадили 300 дерев, люди на саджанці гроші збирали, встановили 10 альтанок, урни поставили і люди там зараз з дітьми відпочивають. З’явилася зона відпочинку, кожний своє дерево, яке посадив, поливає.
Коли ми відстоювали дитячий майданчик мені особисто фірма пропонувала 50 тисяч доларів, щоб ми припинили боротьбу. А КС Девелопмент запропонувала у наших будинках відремонтувати під’їзди. То два домових комітети сказали – самі побілимо під’їзди, а нам потрібна зона відпочинку, а не ваш комплекс.”
- “ А зараз, коли вас підстрелили, вас цим не налякали?”
- Кого, мене? Морського піхотинця-спецназівця? Та я від того тільки зліший на них став і як відстоював права людей так і відстоюватиму. Ми зараз готуємо утворення об’єднань будинкових комітетів у мікрорайонах, а потім створимо міське об’єднання. Коли будемо разом нас буде складно перемогти”.
Що дивує у цій історії – те, що, з одного боку, штаб блоку БЮТ бере участь у захисті прав жителів, а з другого – приховує інформацію про події. Таке враження що права рука не знає що робить ліва. Помітна зміна у інформаційній діяльності Батьківщини і БЮТ з’явилася після появи у керівній ланці обласного БЮТ особистого піарника Івана Куліченка такого собі пана Малиновського. Це з подачі пана Малиновського був знятий з ефіру 9-го телеканалу вже анонсований фільм про зловживання у сфері будівництва у Дніпропетровську, який міг негативно вплинути на імідж нашого міського голови. Це пан Малиновський скалічив фільм, знятий у Тернівці про поневіряння безробітних, змушених збирати вугілля на териконах, перетворивши розповідь про людську трагедію на дешеву агітку. Не виключено що до зникнення з пресслужби відеоматеріалів про події суботи, 21 липня, до заборони проводити пресконференцію, заборони прессекретареві повідомляти журналістам інформацію про ці події, має відношення той же пан Малиновський, котрий чомусь вважається досвідченим піарником. Чи не у тому справа, що дозвіл на руйнування паркану, яке закінчилося стріляниною і пораненням людини, фактично дав Іван Куліченко, котрому пан Малиновський, зрозуміло, зобов’язаний. Як сказав відомий персонаж Шекспіра: “Нє ладно что-то в Датском королєвствє”.
Інформація була прихована штабом БЮТ.
Геннадій Сахаров
ПОСТРІЛИ НА КАТЕРИНОСЛАВСЬКОМУ БУЛЬВАРІ
“ШАНОВНІ ПРЕДСТАВНИКИ ЗМІ!
У суботу 21 липня сталася обурлива подія. При захисті прав трудящих був поранений (за попередніми даними – гумовою кулею) голова будинкового комітету одного з будинків на житловому масиві Перемога Іван Тихоненко. Цього дня він брав участь в акції протесту проти захоплення прибудинкових територій будинків номер 45 та 45а на проспекті Карла Маркса. За свідченням медиків, які прибули на місце події, Іван Васильович дістав ураження колінного сустава.
Блок Юлії Тимошенко організував цілодобове чергування на об’єкті.
Про всі подробиці надзвичайної події ви зможете дізнатися під час прес–конференції, яка відбудеться о 13 годині 23 липня за звичною адресою: м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 65, кімн. 208. Раді новій зустрічі з вами!”
Така інформація надійшла на електронні адреси дніпропетровських журналістів увечері 21 липня. Проте 23 липня обіцяна пресконференція не просто не відбулася – прессекретар обласної організації партії “Батьківщина” Сергій Довгаль категорично відмовився надати будь-яку інформацію про подію. Він також заперечив наявність у обласному пресцентрі БЮТ відеоматеріалів, на яких зафіксовані подробиці події, хоч за словами очевидців відеозйомка проводилася. Знаючи Сергія Довгаля як сумлінного і чесного журналіста, можна дійти висновку що йому була дана вказівка не розповсюджувати інформацію про згадану подію та що відеоматеріали, зняті оператором пресцентру, з пресцентру вилучені. Раніше усі відеоматеріали, зняті для БЮТ, завжди знаходилися у пресцентрі.
Довелося дізнаватися про всі подробиці надзвичайної події іншими шляхами. Біля будинків 45-а і 45-б на проспекті Маркса дійсно знаходиться намет БЮТ, біля пікету на дереві – аркуш паперу з написом “Об’єкт знаходиться під охороною БЮТ”. Поряд – понівечений паркан і спиляне дерево, над яким на високій шпиці – табличка з написом “Справедливість є і вона переможе”.
Жителі будинку 45-б розповіли що боротьба за захоплену будівельниками частину прибудинкової території точиться вже давно. Мало того, що будівельники підрили схил, на якому стоять 14-поверхові будинки, що викликає побоювання повторення пам’ятних подій на масиві Тополя, вони ще й прирізали до відведеної для будівництва території ще частину двору будинків 45-а і 45-б і огородили захоплену землю парканом. Та й саме відведення ділянки для побудови фірмою АРО багатофункціонального комплексу “Каскад плаза” на Катеринославському бульварі відбулося з порушенням закону – жителів не спитали, не провели громадських слухань. Викопали яму, зрили схил. Жителі сприймають те, що відбувається поряд з іхніми будинками, як посягання на їхні права членів міської громади.
У суботу вранці, коли мешканці багатокватирних будинків ще спали, почувся звук бензопили – на захопленій смужці двору будівельники пиляли дерево. Люди вибігли на двір, викликали депутатів міськради, приїхали представники обласної та міської організацій БЮТ на чолі з Вадимом Коротюком. Голови будинкових комітетів покликали на допомогу людей з інших будинкових комітетів міста. У подіях того суботнього ранку взяли участь понад сто людей. Серед них був і голова будинкового комітету будинку №10 по Бульвару Слави Іван Тихоненко.
Як розповідає Іван Тихоненко, Вадим Коротюк сказав йому що мав розмову з міським головою Іваном Куліченком, поскаржився на неподобство, та що Іван Іванович відповів: “Ну, як вони так роблять, розберіть паркан і складіть його десь.” За порадою пана міського голови люди, озброївшись викрутками, пласкозубцями, іншим інструментом, почали розбирати металевий паркан. Іван Тихоненко зайшов за паркан щоб було зручніше викручувати шурупи, якими були закріплені металеві листи.
“Щойно я почав відкручувати шуруп, як почув постріл і відчув удар у ногу трохи вище коліна – розповідає Іван Васильович – там серед людей був охоронець з будівництва, можливо, це він стріляв зза дерева, хоч я і не можу цього стверджувати, я не бачив хто стріляв. Після пострілу я впав. Люди кажуть що потім пролунали ще два постріли, але я того вже не чув від болю. Потім приїхала швидка допомога, заступник начальника міського управління внутрішніх справ Володимир Сідлецький з автоматниками, територія була очеплена, але охоронця знайти не могли. Міліцією був складений протокол”.
Івана Тихоненка відвезли до 16-ї лікарні де був встановлений діагноз – розрив чотириголового м’язу стегна. Слід від кулі, без сумніву гумової, мав розмір десятикопійчаної монети. Лікар-ординатор травматологічного відділення 16-ї лікарні Геннадій Ларкевич виключає можливість отримання такої травми від невдалого руху, сам Іван Тихоненко такої травми собі завдати не міг. Наразі Іван Тихоненко знаходиться в іншій лікарні, де йому мають зробити операцію. На вечір понеділка жодних допитів його слідчими не було, відтак можна припустити що кримінальна справа ще не порушена. Питання – чи буде порушена?
У бесіді з кореспондентом “Лиц” Іван Тихоненко сказав: “Забрали у людей ваучери, забрали гроші на книжках, продали фабрики і заводи. І тепер забирають у народу останнє – землю – дворові території, парки, сквери. У Дніпропетровську вже 256 будинкових комітетів і якщо у когось біда ми збираємося щоб захистити свої права, закон, Конституцію, разом відстоюємо дворові території. Сесія міської ради порушила наші права – відвела землю у оренду без проведення громадських слухань. Після громадських слухань має бути обгрунтоване затвердження їх рішення райвиконкомом, такого теж не було. І має бути розподіл і чітке визначення дворових територій – цього у місті взагалі немає. Ми провели громадські слухання на Бульварі Слави, 11 і у школі №130 і ухвалили рішення – запросити фахівців і визначити чи правильно зроблений розподіл прибудинкової території. Згідно з діючими нормами при будівництві має при будинку бути дворова територія з дитячим та спортивним майданчиками, зеленою зоною для відпочинку. На слуханнях представники головАПУ сказали що вони розробили норматив площі прибудинкової території 12,5 кв. метра на квартиру. Це у центрі, а на периферії, у нас на Перемозі – 21 кв. метр. З цим треба розібратися щоб нас не дурили і землю не відбирали.
У нас хотіли відібрати на Перемозі дитячий майданчик фірма Інтер Арт і фірма Кедр. У них і дозвіл ДАБКу вже був на будівництво, вони вже труби поклали, комунікації, а наші люди вирішили відстояти дворову територію, люди вийшли на вулицю і сказали “ні”. Були написані 198 листів у різні інстанції, аж до президента. Не допомагало. Тоді ми зібралися, зрізали паркан і винесли його на дорогу. І після того вже вони охололи. Це було на Бульварі Слави 10, а у них адреса у документах була написана Героїв 13, спеціально плутають адреси, от на Бульварі Слави 11 теж таке було, так там було написано Бульвар Слави 17, а це магазин АТБ. Ми боролися за дитячий майданчик три з половиною роки.
От і зараз сесія міської ради виділила 1,11 гектара на Бульварі Слави біля будинків 10,12,14,18,23. Теж без громадських слухань. Це порушення наших прав і закону, будівництво на бульварах, у парках, скверах заборонене. І нема розподілу прибудинкових територій, а без цього ніхто не має права займати територію, бо невідомо де земля вільна, а де ні. Там отець Микола з церкви, що за адресою Бульвар Слави 18, років сім тому просив нас – “Люди добрі, дозвольте влаштувати автостоянку, я через три роки зберу з неї гроші і побудую вам тут церкву”. Ми повірили, а два роки тому він територію взяв і обгородив парканом, сказав що побудує торговий комплекс і церкву. Ми йому сказали – не хитруй, з’ясували що він паркан поставив самовільно. То ми той паркан рознесли вщент. А зараз цю територію віддають фірмі КС Девелопмент, КС – це Касьянов, колишній губернатор, хоче побудувати торговий комплекс і забрати не виділені йому незаконно сесією 1,11 гектара, а 1, 8 гектара. То ми на бульварі висадили 300 дерев, люди на саджанці гроші збирали, встановили 10 альтанок, урни поставили і люди там зараз з дітьми відпочивають. З’явилася зона відпочинку, кожний своє дерево, яке посадив, поливає.
Коли ми відстоювали дитячий майданчик мені особисто фірма пропонувала 50 тисяч доларів, щоб ми припинили боротьбу. А КС Девелопмент запропонувала у наших будинках відремонтувати під’їзди. То два домових комітети сказали – самі побілимо під’їзди, а нам потрібна зона відпочинку, а не ваш комплекс.”
- “ А зараз, коли вас підстрелили, вас цим не налякали?”
- Кого, мене? Морського піхотинця-спецназівця? Та я від того тільки зліший на них став і як відстоював права людей так і відстоюватиму. Ми зараз готуємо утворення об’єднань будинкових комітетів у мікрорайонах, а потім створимо міське об’єднання. Коли будемо разом нас буде складно перемогти”.
Що дивує у цій історії – те, що, з одного боку, штаб блоку БЮТ бере участь у захисті прав жителів, а з другого – приховує інформацію про події. Таке враження що права рука не знає що робить ліва. Помітна зміна у інформаційній діяльності Батьківщини і БЮТ з’явилася після появи у керівній ланці обласного БЮТ особистого піарника Івана Куліченка такого собі пана Малиновського. Це з подачі пана Малиновського був знятий з ефіру 9-го телеканалу вже анонсований фільм про зловживання у сфері будівництва у Дніпропетровську, який міг негативно вплинути на імідж нашого міського голови. Це пан Малиновський скалічив фільм, знятий у Тернівці про поневіряння безробітних, змушених збирати вугілля на териконах, перетворивши розповідь про людську трагедію на дешеву агітку. Не виключено що до зникнення з пресслужби відеоматеріалів про події суботи, 21 липня, до заборони проводити пресконференцію, заборони прессекретареві повідомляти журналістам інформацію про ці події, має відношення той же пан Малиновський, котрий чомусь вважається досвідченим піарником. Чи не у тому справа, що дозвіл на руйнування паркану, яке закінчилося стріляниною і пораненням людини, фактично дав Іван Куліченко, котрому пан Малиновський, зрозуміло, зобов’язаний. Як сказав відомий персонаж Шекспіра: “Нє ладно что-то в Датском королєвствє”.
Відповіді
2007.07.27 | Пані
Дякую!
А самому поставити?(Я то поставлю все одно, але...)
2007.07.27 | Сахаров
Re: Дякую!
На Ваш розсуд. Сам одразу не поставив бо це доповнення до минулої інфи.2007.07.27 | Пані
Ставте! Дуже цікава стаття ІМНО
2007.07.27 | Сахаров
Кримінальна справа закрита
і здана до архіву. Це сьогодні повідомив одному з журналістів слідчий. Причина - "постраждалий не надав довідку від судмедекспертизи". А як людина, позбавлена можливості рухатись, могла відвідати судмедекспертизу? А міліція проведення експертизи не забезпечила.